Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Fr3eWar válasza Ferell84 (#41050) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A corsair h75 is kupak nélkül volt? Mert ha nem akkor nem releváns az összehasonlítás, és a számbeli eltérés.

(#41052) abridabri válasza Ferell84 (#41050) üzenetére


abridabri
veterán

teszt
full tuning mellett 3fokkal teljesitett jobban mint pl egy fele annyiba Antec 1250 kompaktviz 30k ert .Nekem nem erne meg.

(#41053) ViZion válasza abridabri (#41052) üzenetére


ViZion
félisten

Ne felejtsd el, h vizet az itteniek többsége NEM a tuning, hanem a hang miatt épített... Nah itt maradnak el a kompaktok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41054) seniman válasza ViZion (#41053) üzenetére


seniman
addikt

Meg szerelhetőség,megbízhatóság,bővíthetőség és egyebek terén. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41055) Jim Tonic válasza ViZion (#41053) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miben marad el egy kompakt hangban? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41056) tomcat78 válasza Jim Tonic (#41055) üzenetére


tomcat78
őstag

Semmivel....felűlmúlja....hangerőben ;]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41057) Laraxior válasza seniman (#41054) üzenetére


Laraxior
titán

En meg vagyok az 1% aki a tuning miatt epitette :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41058) Jim Tonic válasza tomcat78 (#41056) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Melyik része?

Laraxior: én meg csak hobbiból. :D Hangos volt a H90, amit eladtam neked? A ventit ne számold.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41059) Laraxior válasza Jim Tonic (#41058) üzenetére


Laraxior
titán

Nem. Amugy meg voltam elegedve vele, meg ami a CPUn volt Aquachanger 240-el is. Csak a VGA tobbi resze ugy befutotte a hazat higy a két radi nem birta tartani az iramot. Igy ezert lett a kulso radi.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41060) Bakus válasza seniman (#41054) üzenetére


Bakus
tag

+1 :DD

"A víz örök, de a gép változik"

(#41061) Ferell84 válasza Fr3eWar (#41051) üzenetére


Ferell84
tag

Csak Delidelve volt clu val a kupak alatt mikor a h75 öt használtam

(#41062) DigitXT válasza Jim Tonic (#41058) üzenetére


DigitXT
félisten

Vélhetőleg a szivattyú, ami rá van csavarozva fixen a CPU-ra, és rezonál...
Amúgy hiába 240 vs. 240: az csak a víz hőmérsékletét állítja be. (Mondjuk
a radi vastagságáról / anyagáról még nem volt szó.) A hőlépcső, amit még
a CPU maghőmérsékletig tapasztalsz, erősen függ a blokktól, ill. kicsit az
áramlástól is, szóval összességében: nem hihetetlen a 15 fok különbség...

De ez itt nagyon OFF.:)

(#41063) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Kb jövő tavasz környékén elkezdek egy víz építését (elsősorban hang miatt, tuningot nem tervezek).

CPU és 1 VGA amit majd hűteni kell. Mindenesetre minden konkrétum nélkül átnéztem az EK készletét, és azért beszarás, milyen árakon dolgoznak. Nagyon felcseszem magam és előszedem a jó öreg Zalmam Reseratort...

mindenféle kiegészítő nélkül 400 euró fölött járok már. Ha még fix (kemény) csövezést, egyéb apróságot is beleszámolom, simán 500 euró lenne csak a hűtés innen...

Alternativa?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#41064) gyiku válasza MCGaiwer (#41063) üzenetére


gyiku
nagyúr

masik hobbi.

hüllő

(#41065) Laraxior válasza MCGaiwer (#41063) üzenetére


Laraxior
titán

Hűteni akarsz, vagy szépségszalont nyitni?
Tudod.. Autó és autó között is van különbség, bár mindkettő elvisz Aból Bbe.. csak a hogyan a nem mindegy, és azt kell megfizetni... :)
Aki nem tudja megfizetni, azok járnak busszal :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41066) Bakus válasza MCGaiwer (#41063) üzenetére


Bakus
tag

Nem írtad miket terveztél a rendszerbe de a 400+ eurót sokallom. Írhatnál részleteket hátha tudunk segíteni az ár lejjebb faragásán.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#41067) Jim Tonic válasza MCGaiwer (#41063) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én vegyes módon építkeztem, de nálam nincs tuning, és a hőmérsékletekre sem gerjedek.
Először alu radiátorokkal akartam, hogy még olcsóbb legyen, de erről végül letettem. Nekem így a radik jelentették a legnagyobb kiadást. Két full réz radi önmagában 36k volt, pedig csak 30-asak.
Csatlakozók vannak az Ebayen Kínából, tapasztalatból tudom, hogy ugyanaz a minőség, mint bármelyik, amit európai boltban veszel. Főleg, hogy szerintem egy sorról jönnek.
Én pumpát is Ebayről rendeltem, de előtte jó alaposan körülnéztem, melyik jó. Én SC600-at vettem, abból is az erősebbet. Van belőle kisebb fordulattal is. Hátránya, hogy saját szabályzója nincs. Előnye, hogy erős, és nagyon halk. Vannak róla fent videók is a neten. Tényleg nagyon jó pumpa. 5k.
Tartállyal is tudsz venni SC600-at, úgy még jobban jársz. Én nem használok.
Blokkok: Én ezekből is kínait választottam. Ezek nyilván nem veszik fel a versenyt a profi megoldásokkal, nincs jetplate, talán nincs is annyi borda, de küllemre teljesen jól néznek ki, és azért nem rosszak a hőmérsékletek. Egyik univerzális CPU, másik univerzális GPU blokk. 5k/db.
Cső: a radikkal együtt vettem Todynál, illetve nála vettem még csatlakozókat. Vettem még hátlapi merevítőt a CPU-blokkhoz, illetve műanyag alátéteket. Csatlakozók azért kellettek, mert 90 fokosakkal tudtam szépen elférni, és csak egyeneseket vettem Kínából. Csövet nem leletem az Ebayen úgy, hogy megérje.
Ezen felül vettem egy DC-DC konvertert a pumpához, vettem egy feszültség és egy PWM alapú szabályzót, az ellenállásaik (amivel a hőmérsékletet mérik) a felső radi bordái közé lettek betolva. Ezek egyben 22k körül vannak
Folyadék nekem desztvíz és alkohol. 2k.
Ventilátorok: 2 megvolt, a 230-as és a 140-es bitfenix. Ebből utóbbi a 140-es radin van, és PWM-es. Nem erre szánták, de egészen jól teljesít. Előbbiből viszont eddig fehérem volt, a prjekt miatt feketére cseréltem (4k). Vettem még két Prolimatech Ultra Sleek Vortex 12-t, amit viszont erre találtak ki. Azért ezek, mert ennyi helyem van a házam tetejében. A 240-es radin vannak, 10k/pár.
Így nekem a deltaT 19 fok játék alatt, úgy, hogy a három PWM ventilátorom egészen minimumon megy (10-20% körül), és az alsó nagy is minimális sebességen. Teljesen hangtalan a gép, i5 Haswell és R9 270X.
Ez így 87k, amire rájön még posta (2,5k), valamint a tévutak miatt kb. 10k, ez utóbbi természetesen megspórolható.
Szóval a végösszeg így is nagyon beteg szerintem, kb. 90.000Ft, ha objektív vagyok, ennyit messze nem ér. Ennyiért el kellett volna lennem levegővel vagy a H90 + passzív dGPU kombóval. Ökörnek tartom magam, hogy 2 gyerekes apaként ilyenre ennyit költök, de ha hobbiként fogom fel, akkor hosszabb távon még olcsó hobbi. :)
Ja, és nincs arról szó, hogy ne tehetném meg, hogy megvegyem a profibb felszerelést, de egyrészt a projekt szándékosan erre irányult, másrészt tényleg nem ér még ennyit sem. Remélem, lassan megjön az eszem.
Jöhetnek a kaszák-kapák a többiektől. :D

szerk.: pontosítottam némileg az árakat, még rosszabbul lettem. :D

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41068) MCGaiwer válasza Laraxior (#41065) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem egy vizet építettem már (bár az nem most volt). Akkor is bevásárolhattál a "bótban" 60kért mindent, vagy ha volt kis eszed, elmentél egy esztergályoshoz és csináltattál vele blokkot 5kból, szereztél egy réz fűtő radit valahol, aztán már csak a pumpát és tartályt kellett jól megválasztani és készen is voltál. Úgy gondoltam, ma már többet ér az időm mint hogy ezzel szórakozzak, de egy műanyag tartály + pumpa 50ezres ára után kicsit átverve érezném magam :)

Lehet neki is állok inkább ennek megint, szórakozásnak sem utolsó, kicsit több mint a legó :D bár biztosan nem lesz szépségszalon a vége, de hűteni fog.

10 év alatt biztos volt infláció, de hogy ilyen...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#41069) Laraxior válasza MCGaiwer (#41068) üzenetére


Laraxior
titán

Én is most építettem megint a vizet, úgyhogy tudom mi a helyzet. Amit két éve vettem szivattyút 5ezerért, most 25 ezer lett. 5ért szintén volt tartály, most a legolcsóbb is 20k...
Én az apróból szedtem össze mindent. Egyedül a két blokkot vettem meg újonnan, mert azokból nem találtam semmit :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41070) MCGaiwer válasza Bakus (#41066) üzenetére


MCGaiwer
addikt

D5 + tartály - 134
Radiátor (3x120) - 82, és lehet hogy ez kicsi is
CPU blokk - 80 (bár ezeknek nem néztem nagyon utána, lehet a 60as is tökéletes lenne)
GPU Blokk - (átlag 80)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#41071) LLKobe válasza Jim Tonic (#41067) üzenetére


LLKobe
veterán

Nagy élvezettel olvastam ezt a hsz.-t:R Esetleg ha pár linket tudnál adni az említett dolgokról azt megköszönném. Főleg a CPU / GPU blokkok érdekelnének meg a pumpa. :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41072) Jim Tonic válasza LLKobe (#41071) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze:
Pumpa: [link] Fekete talppal kaptam.
Lassabb pumpa: [link] Érdemes talpas verziót keresni, ha az is kell, de nem tudom, a gyengébből van-e.
Szabályzó a pumpához: [link]
Pumpa tartállyal: [link] Kinek mekkora tartály kell.
CPU: [link]
GPU: [link]
PWM szabályzó: [link]
Feszültség szabályzó: [link]
Csatlakozó: [link]

A CPU és a GPU alapja ugyanaz a réz blokk. A lefogatás és a plexi más. Az előbb elfelejtettem írni, a két szabályzó a ventilátorokhoz van, természetesen.
Egy ilyen GPU blokkot is vettem: [link]. Végül a nagyobb mellett döntöttem, de minőségre ez is rendben van. Teljesítményét nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41073) LLKobe válasza Jim Tonic (#41072) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! :R Van esetleg a masinádról valahol pár kép?

By the way, ezeket a pumpákat nem lehet simán lapról feszültségszabályozni mondjuk speedfan-nel?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41074) Bakus válasza MCGaiwer (#41070) üzenetére


Bakus
tag

Szerény véleményem szerint D5-öt csak akkor vegyél ha a legjobbra törekszel, de ennek meg van az ára is. Én a helyedben vennek egy ilyen vagy ehez hasonló szetett [link]. Ha még olcsóbban megakarod úszni akkor esetleg egy Bay tartályos verzió, azok kb 5-10 Ft-tal olcsóbbak. Plusz mellé a VGA blokk meg két fitting és kész is. Esetleg használtan vadászol az alkatrészekre.
A baj az, mint mindenhol máshol a "minőséget" megkell fizetni (Na ezért lehet páran megkőveznek).

"A víz örök, de a gép változik"

(#41075) Jim Tonic válasza LLKobe (#41073) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

1,2 A a max áramfelvétel. Sok alaplap elbírja, de nem mind. Utána kell járni, nehogy baj legyen.
Itt van egy kép: [link], ha gondolod, rakok fel a kész állapotról is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41076) LLKobe válasza Jim Tonic (#41075) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi!

Ha lenne még kép, engem érdekelne :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41077) MCGaiwer válasza Bakus (#41074) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem feltétlenül ragaszkodok hozzá, nekem a legfontosabb a csendes működés. Mivel tuningot nem tervezek, ezért nem hiszem, hogy a hőmérséklettel gond lenne. Talán a pumpa az egyetlen, amit nem tudok magam megoldani. Őszintén egy merülő szivattyúnak örülnék a legjobban, ugyanis ott a víz amiben van simán elnémítja a pumpát.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#41078) BandiT85 válasza MCGaiwer (#41077) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Nekem volt Alphacoolban olyan szivattyúm, hogy egy plexi tartályban volt egy kvázi akváriumi pumpa, amit teljesen ellepett a víz. Nem volt néma. Aztán elrepedt a plexi, és szivárgott, akkor vettem ilyet.

Annyit mondhatok, hogy megért minden pénzt, abszolút néma alacsonyabb fokozaton, magasabb fokozaton egy nagyon-nagyon halk magasan "búgó" hangot hallat, szerintem a laptop vinyóm hangosabb...

A amit linkeltem már nem lehet kapni, de ha hosszú távra tervezel, és inkább a csend számít, mint a pénz, akkor D5+tartály kombó! :K

[ Szerkesztve ]

(#41079) TaaT válasza BandiT85 (#41078) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is volt egy ilyen pumpám [link] Semmivel sem volt halkabb mint egy eheim hpps vagy egy ddc.

Give them hell Ukraine!

(#41080) Jim Tonic válasza LLKobe (#41076) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kérlek:

A pumpa még várja a felfogatását.
A pumpa alatt, a zsugorcsőben van a pumpa szabályzója.
A VGA-n rajta maradt a gyári hűtésből a lemez, így megmaradt a VRM és a RAM-ok hűtése.
A CPU blokkban van némi kosz, sajnos ennyi maradt a rendszerben többszöri átmosás után is. A kép picit torzít, elég kicsi a valóságban.
Az utolsó képen a Phobya hátlapi merevítő van, csak kapott egy fekete porfestést, mert gyárilag igen ronda: [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41081) janosicsongo


janosicsongo
csendes tag

Sziasztok,légyszives segítsetek,szeretnék vizezni és azt szeretném megtudni ,hogy a tapasztalaitok alapján ,MagiCool Copper Radiator III - 360 mm elég lenne egy egy i7 2600k@4.1ghz(később lehetséges csere egy zenre) és egy r9 390 re?Nagyon köszönöm.

(#41082) Snip3r_HUN válasza Jim Tonic (#41080) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Sikerült szerezned "gumibakos csavarokat" a szivattyúhoz?

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#41083) Jim Tonic válasza Snip3r_HUN (#41082) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sajnos nem. Azaz találtam, külföldről, horror áron. :(

Grózi: jut eszembe, az ajánlott slim ventilátorok közé berakhatnád odaát a Prolimatechet. Nagyon-nagyon jók. Teszt: [link] Én vízhez használom, és még oda is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41084) Snip3r_HUN válasza Jim Tonic (#41083) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ha kell holnap megnézem itthon meló után,amikor megvettem a X-RES 140 tetőt a D5-höz az eladótól a kiegészítőket duplán kaptam kaptam (+1 tartó és +4 csavar). Úgy rémlik még megvannak.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#41085) Jim Tonic válasza Snip3r_HUN (#41084) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ne már! Komolyan? Nagyon köszönöm előre is! :R

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41086) Leon77 válasza Laraxior (#41057) üzenetére


Leon77
őstag

Hát ööö én is... tuning miatt építettem.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41087) Bakus válasza janosicsongo (#41081) üzenetére


Bakus
tag

Elég bár nem bőségesen. Tunningot hanyagold és max terhelésen lehet hangos lesz a ventik miatt, de amúgy nincs vele baj vígan elviszi.

"A víz örök, de a gép változik"

(#41088) janosicsongo válasza Bakus (#41087) üzenetére


janosicsongo
csendes tag

Nagyon köszönöm!!!

(#41089) Snip3r_HUN válasza Jim Tonic (#41085) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Még munka előtt meg is lettek :) :
[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#41090) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Mennyit érhet szerintetek? Újak.

[ Szerkesztve ]

(#41091) LLKobe válasza Jim Tonic (#41080) üzenetére


LLKobe
veterán

Na f@sza... Már nagy nehezen sikerült lebeszélnem magam a dologról, mondván hogy túl drága, erre most látom a Te géped :D Ezekkel a kínai blokk és fitting árakkal most megint agyalok...

Szép masina, tetszik :C Méretben az enyémhez hasonló, az enyémbe egy 120-as, és egy 180 vagy 200-as radi férne be.

Apropó egy hülye kérdés : tartály nélkül hogy töltötted fel és légtelenítetted a cuccot?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41092) #90933760 válasza Venyera7 (#41090) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van hozzá valami tartozék? A végei fémből vannak vagy műanyag? Van hozzá elvileg tartó amibe belepattintható, meg belül kéne lennie hullámtörőnek, levegőelvezetőnek. Tetején is van 1/4 menetes nyílás?
Ezek nélkül 4k darabja kb. Ha van hozzá akkor 5-6. Újonnan 9k az ekkora méretű tartály fullos kiépítésben.

[ Szerkesztve ]

(#41093) Venyera7 válasza #90933760 (#41092) üzenetére


Venyera7
senior tag

Fèm,az alsó kupakon 3 G1/4, a felső kupak tetejèn 3, oldalt pedig 2 G1/4" menet van. Nincs hozzá semmi más, felfogatót lehet venni külön? :DDD Méretek 50×250mm

[ Szerkesztve ]

(#41094) Jim Tonic válasza LLKobe (#41091) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így: [link]
Szerintem aprónként szabad csinálni, akkor nem annyira húzza a zsebed, bár a végösszeg akkor is mellbevágó. Én most dühös vagyok magamra, hogy ennyit dobok ki ilyesmire, ugyanakkor nagyon elégedett vagyok a géppel. Idővel majd megbékélek az árával, és akkor jó érzés lesz birtokolni. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41095) #90933760 válasza Venyera7 (#41093) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudni kéne ki a gyártó, bár valószínű másé is jó hozzá, mert ezek általában egyforma vastagok. De nem fogod tudni annyival drágábban adni, mint amibe kerül egy ilyen csati szerintem.

(#41096) abridabri válasza Jim Tonic (#41094) üzenetére


abridabri
veterán

Vagy venni kell egybe kitet amit csak ossze kell szerelni, altalaban olcsobban kijonnek igy mint kulon kulon vasarolva. +posta is csak 1x van . 50k tol mar van 240es radis kit , 56 tol meg 360as.
Nekem is egy ilyen teljesit szolgalatot 1 ideje.

[ Szerkesztve ]

(#41097) Venyera7 válasza #90933760 (#41095) üzenetére


Venyera7
senior tag

Itt ilyen van, a méret elvileg egyezik.

[ Szerkesztve ]

(#41098) LLKobe válasza Jim Tonic (#41094) üzenetére


LLKobe
veterán

Huhh, ez nem lehetett egyszerű... Én azért tartályt is betervezek.

Én most dühös vagyok magamra, hogy ennyit dobok ki ilyesmire

Nekem ne mondd, most vettem 145K-ért egy GTX 1070-et...

(#41096) abridabri: Nem rosszak ezek az egybe kittek, de apróról olcsóbban össze lehet szedni.
Valamint az se mindegy, hogy pont olyan kit ami pl. nekem kéne nincsen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41099) Jim Tonic válasza Venyera7 (#41097) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ebből egyik sem passzol a házamba. Ha van helyed, akkor oké egy kitt, ha nincs, akkor minden darabból megfelelőt kell keresned.

ll-kobe: én szeretem, hogy tartály nélküli. Ha sokat kell majd töltögetnem, akkor talán én is beszorítok valamit. Milyen házad van neked?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41100) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello. mennyiben másabb egy 1150 es blokk felfogatása a 1151töl? úgy értem hogy a 1150es véletlen nem megy fel a 1151re?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.