Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Csavez™ válasza mpierre (#38997) üzenetére


Csavez™
veterán

Az olcsóbb megoldás:plexicső, szilikon zsinór

A másik:[link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#39002) Csavez™ válasza seniman (#39000) üzenetére


Csavez™
veterán

Ezt próbálom meg tudni,de jön már egy ref hűtéses vga,+ block. Letesztelem.

(#39003) proci985 válasza Csavez™ (#38999) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

3-4wayt jelenleg el kell felejteni, nincs elég sávszél 4Kra játékok alá.

blokkok tekintetében jó kérdés, lehet javul még a helyzet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39004) Csavez™ válasza proci985 (#39003) üzenetére


Csavez™
veterán

Három monitort használok, 3 x FHD,néha 3D-ben.

(#39005) seniman válasza Csavez™ (#39002) üzenetére


seniman
addikt

Biztos nem jó,az EK konfigurátorban még csak "coming soon" a Strix blokk. :K

Nézd meg más gyártók blokkjait,hátha.Aquacomputer már van,a HK4 is készül,legalábbis listaára már van.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#39006) Csavez™ válasza seniman (#39005) üzenetére


Csavez™
veterán

Köszi! :R

(#39007) Leon77 válasza mpierre (#38997) üzenetére


Leon77
őstag

Ha a bondexbe mész vidd magaddal azt a csövet, amibe a szilikon zsinór megy. Mert hiába a méret, nekem sem ment bele a 12 es zsinór a 12 es belsobe.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#39008) jhorogh válasza Leon77 (#39007) üzenetére


jhorogh
aktív tag

+1, nekem sem ment bele a 10-es csőbe amit ott vettem.

(#39009) Csavez™ válasza Leon77 (#39007) üzenetére


Csavez™
veterán

11,5-ös zsinór kell bele. :)

(#39010) proci985 válasza gyiku (#38984) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

15 honap, legutobbi atepiteskor 6-9honap utan szep volt meg. ahogy neztem egyaltalan nem mattult / szinezodott el / merevedett be, de utobbi hetekben nem neztem a gep belsejebe, ha hazaerek ranezek.

ek kek lotyi, igen.

draga a primo, de megveszi az ember aztan mukodik rendesen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39011) gyiku válasza proci985 (#39010) üzenetére


gyiku
nagyúr

ok, lecserelem erre a matt fekete ek-t. koszi

hüllő

(#39012) velizare válasza seniman (#39005) üzenetére


velizare
nagyúr

aquacomputer honlapjára felnézve, a kompatibilitást ők is csak a refre vállalják, de az egyik ürge rátette az Inno3D iChill GTX 1080 layoutját a blokk CAD rajzára, és elsőre "papíron" nem szúrt ki problémát, szóval az is lehet, hogy passzol.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39013) seniman válasza velizare (#39012) üzenetére


seniman
addikt

A HB sli híd miatt írtam a másik márkákat,ennél nem lóg bele annyira a képbe a blokk,mint az EK-nál.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#39014) juuuj


juuuj
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy egyedi vízhűtést, de nem vagyok biztos egy pár dologban, ezért fordultam hozzátok. Mellesleg ez lesz az első egyedi vízhűtésem. A ház sem lesz gyári, ugyanis a gép egy asztalban lesz benne.

Ezekről a holmikról van szó:
EK Water Blocks EK-DCP 4.0 PWM 12V Pumpa
EK-RES X3 250 Lite
EK Water Blocks EK-Supremacy EVO - Acetal + Nikkel
EK Water Blocks EK-CoolStream PE 360

Gép config:
Asus Sabertooth Z170 S
Intel Core i5 6600k
Asus GTX 970 (vagy 980, ezért sem írtam rá blokkot.).
Alaplapot ebben az esetben nem érdemes hűteni. SSD-t és HDD-t sem, úgy lett kialakítva a ház.
Egyszóval csak a procit és a vidikarit fogom hűteni.

A problémák:
- Nem tudom eldönteni, hogy a pumpának melyik az input-ja és az output-ja.
- Szeretnék kemény akril csöveket használni. Nem tudom mennyire merevek a lágy csövek, az akril csőről meg nem tudom mennyire bonyolult hő segítségével meghajlítani.
- Milyen csatlakozók (méret) szükséges ehhez a rendszerhez.
- Úgy terveztem meg a hűtést, hogy, a tartályból a pumpa felszívja a vizet (vagyis szó szerint bele kellene, hogy ömöljön a víz, ezért kell, hogy a tartály magasabban legyen gondolom.). A pumpa kilöki a vizet a CPU blokkba, a CPU blokkból megy a videokártya blokkba. Belemegy a radiátorba (a levegő gondosan átfújja), onnan meg megy a tartályba, és indul újra a kör.
- Hogyan kellene vízszintesen elhelyezni a tartályt. Melyik csatlakozón jön be a víz és melyiken távozik.

Elég sok a bizonytalanság, de megköszönném, ha valaki felvilágosítana jobban, ezekre a kérdésere válaszolva :R
Kérlek, azokat ne mondjátok, hogy ha nem tudsz semmit, ne is építs vízhűtést :)

Előre is köszönöm! :R

(#39015) seniman válasza juuuj (#39014) üzenetére


seniman
addikt

A pumpa az orrmányán szív,a tetején meg a szökőkút.Mint egy bálna :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#39016) DigitXT válasza juuuj (#39014) üzenetére


DigitXT
félisten

Érdekesen hangzik. Vagy nagyon sokat fogunk olvasni Tőled, vagy soha többé.
Kérdésem lenne, hogy az alkatrészeket milyen megfontolások alapján tetted a
listádra: van-e konkrét elképzelés a hivatkozott asztalka kialakításáról? Egy 3D
modell esetleg? A plexi csövezésnek vannak előnyei, meg hátrányai is. (Inkább
esztétikai célból divat, meg bizonyos spéci elrendezésekre csak az jó... De egy
"normál" vízhűtést azért meg lehet csinálni hagyományosan is jóra/szépre stb.)

Az alapfogalmakkal nem árt tisztában lenni mielőtt belevágsz az egészbe: picit
olyan érzés a leírásodat olvasni, mint ha egy programozó rögtön új oprendszert
akarna fejleszteni, s megkérdezné, hogy QuickBasic-ben mire jó a DIM.:))

Feltételezem, hogy az asztalban viszonylag lapos elrendezés lesz -> nehézkes
lesz a feltöltés. A szivattyú, a nevével ellentétben felszívni nem tud, pont azért
kell (ill. érdemes) fizikailag magasabbra helyezni a tartályt... A gravitáció segít.
Légtelenítéshez alap, hogy "fent" jön a víz, és lent megy ki, így a bubik kijönnek.
Egy hengeres tartálynál ha állítod, triviális. Feketve viszont bajban lehetsz vele.
Ezért is kérdeztem, hogy milyen szempontok szerint válogattad össsze?:R

(#39017) juuuj válasza DigitXT (#39016) üzenetére


juuuj
csendes tag

Nem azért kezdtem el a projectet, hogy ne legyen belőle semmi :D. Inkább sokat fogtok olvasni tőlem :D.
3D modellezés valahogyan áll, de rosszra sikeredett, ezért inkább lerajzoltam. Viszont valószínűleg le lesz 3D modellezve. Egy üveglap lesz az asztal fedőlapján kivágva, szóval fontos a megjelenés. Ezért is szeretnék plexi csövezést.

Természetesen utána néztem a vízhűtéseknek mindenféle fórumon, de ott kezdődtek a gondok :D. Vagy én nem értettem,a z egyik azt mondta, másik amazt mondta. Szóval nem tudtam eldönteni melyiknek higgyek.

Igen, lapos elrendezést terveztem. A tartályt magasabbra tudom tenni, azzal nincs gond. Viszont feltölteni feltudom. Legalábbis úgy láttam. Ki van alakítva a tartály vízszintes elrendezésnek is.

(#39018) proci985 válasza juuuj (#39014) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

EK DCP4.0ból van pumpával egybeépített is. Kompaktabb, bár picit több ideig tart lekapcsolni. cserébe nincs gond a vízzel meg a víz irányával. esetleg ott a D5 Xres kombó 10kval drágábban.

akril cső: hacsak nincs nagyon sok időd és pénzed, akkor én első víznek nem építeném. jellemzően azt boutique builderek használják, mert drága, macera és extenzív tervezést igényel, vizes viszonylatban is.

egyébként azt nem értem, hogy miért nem veszel egy EK P360at, hozzá még egy megfelelő videokártya blokkot, meg még két 10/13 ACF fittinget bekötni a videokártyát aztán örülsz? Meg esetleg ha nagyon kell még egy tripla radit, masszívan túltervezni a rendszert.

btw üveglappal óvatosan, karcolódhat szóval polírozni kell ha használni is akarod.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39019) gyiku


gyiku
nagyúr

[link] sickfuck :DDD

hüllő

(#39020) Joshi válasza juuuj (#39014) üzenetére


Joshi
titán

"Egyszóval csak a procit és a vidikarit fogom hűteni."
Asztalban merev csővel kezdő vízhűtésnek? :Y Szerintem nyugodj le és gondold át ezt az egészet. Oké hogy vannak terveid, de a legtöbb versenysportágban végig kell menni a ranglétrán. A merev csöves rendszer nem kezdőknek való. Én inkább egy könnyen szerelhető szettet ajánlanák a lehető legolcsóbban, aztán ha már lesz kellő tapasztalatod, akkor nekivághatsz egy komolyabb projektnek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39021) juuuj válasza Joshi (#39020) üzenetére


juuuj
csendes tag

Inkább minél többet megtudok az egészről. Már nagyon régóta tervezgetem ezt a rendszert szóval biztosan nem most fogtok lebeszélni róla :D. Tudom, úgy gondoljátok, hogy őrültség, de hát most ez van :D. Attól, hogy az első komoly egyedi vízhűtésem lesz, attól még megcsinálhatom nemde?

(#39022) DigitXT válasza juuuj (#39017) üzenetére


DigitXT
félisten

Eegen ki van alakítva hozzá: nem azt mondtam, hogy nem jó, hanem hogy
bajban lehetsz vele. De ha így tudod, hogy lehet fektetni (igen, ott a 3 lyuk),
akkor tkp. mi a kérdés? Írják, hogy melyik a "szívócsatlakozó", sőt még azt
is, hogy esetleg örvénygátló szivacsot is kellhet alkalmazni. Angollal hogy
állsz? Mekkora a költségvetés az egész projektre? (Eddig mit vettél meg?)

(#39023) mrbig25 válasza Joshi (#39020) üzenetére


mrbig25
őstag

"Én inkább egy könnyen szerelhető szettet ajánlanák a lehető legolcsóbban, aztán ha már lesz kellő tapasztalatod, akkor nekivághatsz egy komolyabb projektnek."
Ezt hívják felesleges pénzkidobásnak.
Ha megvan a terve / elképzelése és nem menthetetlenül kétbalkezes, akkor simán megvalósítható.

"A merev csöves rendszer nem kezdőknek való."
Attól, hogy valaki összerak "X" darabszámú vízhűtéses gépet szilikoncsővel, attól még nem lesz tapasztaltabb a plexicsővel való bánásban.

juuuj
"Attól, hogy az első komoly egyedi vízhűtésem lesz, attól még megcsinálhatom nemde?"
Ha olvasgatsz / tájékozódsz, akkor szerintem minden gond nélkül.

Tartályra:

Tehát a lényeg, hogy a kimenő port legyen lent, azért hogy folyamatosan víz alatt legyen.

[ Szerkesztve ]

...

(#39024) juuuj válasza DigitXT (#39022) üzenetére


juuuj
csendes tag

Akad még pár kérdés a hozzászólásban. Pénz van rá. Eddig semmit nem vettem még meg a hűtésből.

(#39025) Joshi válasza juuuj (#39021) üzenetére


Joshi
titán

Én leírtam az ajánlásomat, ha te nem fogadod meg az a te dolgod. ;)

(#39023) mrbig25 most erre mit írjak? :D Olvasd el még1x juuuj fórumtárs első hsz-ét, felőlem építhet atomreaktort is, csak lehetőleg a Plútón hogy engem még véletlenül se veszélyeztessen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39026) proci985 válasza juuuj (#39021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

olvasd el még egyszer ezt, EK P360 + EK megfelelő VGA blokk + két ACF csati és megy.

lefordítom amit Joshi (#39020) mondott. olyan szintű alap dolgokat kérdezgetsz, hogy milyen meg mennyi fitting kéne, melyik irányba nyomja a vizet a pumpa és hogyan töltöd fel.

amit nem kérdezel, hogy mennyire lesz elég a radiátor, mennyire jó a pumpa, melyik fitting és pontosan melyik akril kéne.

vízhűtést megcsinálni hajlékony csövekkel is idő. ez a sajátom, kb 40 óra volt összerakni a rendszert úgy, hogy ez a negyedik épített vizes köröm a második házamban úgy, hogy előtte légen sok-sok évnyi tapasztalatom volt, meg előtte kb két hónap alatt kb 3-4 helyről szedtem össze az alkatrészeket, hogy mi fog kelleni. itt érvelhetsz, hogy biztosan lassú vagyok, csak éppen tudom, hogy egy standard gamer (R4 + i7 + Hyper212 + GTX970 + két vinyó inkl kábelrendezés) megvan lazán két óra alatt. vízen egy GPU blokk átszerelése ennél jóval tovább tartott.

és ennél te bizonyos szempontból bonyolultabbat próbálsz összerakni, merev csövekkel, tapasztalat nélkül. nem azt mondom, hogy nem fog sikerülni, de ha nem akarsz egész nyáron ezzel szívni, akkor én maradnék az egyszerűbb megoldásnál.

mrbig25: hajlékony csővel nem lesz tapasztalat merev csőre, viszont minden másra azért igen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39027) mrbig25 válasza Joshi (#39025) üzenetére


mrbig25
őstag

"most erre mit írjak? :D "
Semmit.
Most ilyen optimista hangulatban vagyok :DDD

Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy kellő tájékozódással megvalósítható elsőre is egy komoly rendszer.

...

(#39028) juuuj


juuuj
csendes tag

Páran vitákba estek. Nos időm van, pénz van. Lehet, hogy nem tudok pár alap dolgot, de azért nem fogok venni egy 300 euros vízhűtést, hogy majd azt összeépítsem, aztán szedjem szét mert pont nem ez az elképzelés. Értelem szerűen meg sem venném ugyanis nem ez van tervben.

Egyetértek mrbig25 fűrumtárssal. Elsőre is megvalósítható egy komoly rendszer. Mint írtam nem sietek sehova.

(#39029) Joshi válasza mrbig25 (#39027) üzenetére


Joshi
titán

"Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy kellő tájékozódással megvalósítható elsőre is egy komoly rendszer."
Persze ettől még szurkolhatunk neki. :C

(#39028) juuuj nincs itt vita, ha tényleg van gyakorlatod a szerelésben barkácsolásban és szoktál is ilyeneket mívelni ;] , akkor hajrá mi segítünk ezen nem múlik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39030) juuuj válasza proci985 (#39026) üzenetére


juuuj
csendes tag

"amit nem kérdezel, hogy mennyire lesz elég a radiátor, mennyire jó a pumpa, melyik fitting és pontosan melyik akril kéne."

Ti jobban értetek hozzá, gondoltam ebből is tudtuk tanácsokat adni, hogy melyik alkatrész mennyire jó stb.
De, sohasem késő.

[ Szerkesztve ]

(#39031) gyiku válasza juuuj (#39028) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha megy az angol, akkor olvasd vissza a mai termest, ott talalsz jopar youtubbert, akik elmagyarazzak a csinjat binjat a vizhutesnek.

hüllő

(#39032) proci985 válasza juuuj (#39028) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Persze megvalósítható, csak félúton el fognak szállni a költségek és százas nagyságrendű munkaóra sem kizárható.

Akkor: Radiátor kevés, legalább egy 360x60ast akarsz, 60 a vastagság. mindkét oldalon ventikkel, számolj 110 centivel szélességre meg kb 400-440mmre egyébként. AlphaCool talán a legjobb csatlakozási lehetőségeket is figyelembe véve. Ha elfér a 480as vedd azt.

a hengernek a pumpa előtt kell lennie. a pumpának és a hengernek is van online elérhető user manualja, értelemszerűleg használd ha meg akarod nézni, mi merre. én egy D5 Xrest vennék, ha sikerül nagyon kanyargósra építeni a rendszert lehet kelleni fog az az erősebb pumpa. árban annyira nem nagy a különbség rendszerszinten. ha sikerült labirintust építeni a rendszernek lehet DDC kell. pár boutique buildernél láttam dupla DDC / D5öt is pumpának, ebben nem vagyok biztos, hogy redundancia miatt kell, emelőmagasság miatt, vagy mert egyébként max fokozaton is csak kúszna előre a víz.

videokártyára menjen full cover blokk. 970et ne vegyél hacsak nem akarsz kiszúrni magaddal ha 2+ évre tervezel, 980 talán ok ha találsz olcsón (értsd olcsóbban, mint a pár hónap múlva megjelenő AMD 480 ami kb ugyanazt fogja tudni tempóban, csak több memóriával). csak olyan kártyát szabad venni amire van full cover blokk. ld linkelt configurator.

fittingek, tubing. értelemszerűleg ugyanahhoz a külső/belső diaméterhez való kell neked. fontos: compression fittingst vegyél. EK compression fittingek vízen belül annyira hülyebiztosak amennyire csak lehet (legalábbis az ACF/CSQ széria ami itthon van), tehát véletlenül nem nagyon lehet őket kirántani a helyükről. Ez fontos.

folyadék, sima EVO jó, tartja az állagát. első rendszerben mindenképp színezett folyadékot használj, sokkal egyszerűbb látni, ha valami ereszt/folyik. másképp: nem azért kell színezett, mert szép, hanem azért, mert azzal egyszerűbb látni, ha valahol szivárog a rendszer. pastelekkel óvatosan, jellemzően kiállításokra használják, nagyon szép, de egy idő után lerakódhat (EK ha jól emlékszem Mayhems pasteleket matricáz sajátnak)

leeresztő port, T elágazás a leeresztő porthoz, lezáró. a leeresztő portnak a rendszer legalsó pontján kell lennie. ha nagyon bonyolult a rendszer lehet több port is kell, bár adott esetben a radiátorból is meg tudod oldani.

ja és itt még nincs vezérlésed, meg nincsenek szenzoraid.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39033) DigitXT válasza juuuj (#39028) üzenetére


DigitXT
félisten

Mennyit szánsz a vízhűtés alkatrészeire? Ne azt válaszold (megint),
hogy végtelen pénzed van a projektre, mert nyilván nem igaz.:R

Milyen többi kérdés amúgy? Milyen csatlakozók (méret szükséges)?
G1/4" menetes csatik pl. 12/10, vagy 13/10 akril csövekhez. Esetleg
16/10 hagyományos csövekhez, mivel azokkal egyszerűbb, olcsóbb.

Azt írod, megtervezted a rendszert. Ehhez képest nem tudod, hogy
a szivattyúnak melyik a nyomóoldala, s tud-e bármit felszívni. Necc.
Azzal nincs baj, hogy kezdő vagy (mindenki volt az), viszont az már
gáz, hogy elsőre kacsalábonforgó palotát tervezel, alapok nélkül.:B

Vagy mi is volt még a kérdés? Ja, mennyire bonyolult meghajlítani?
Egyáltalán nem az. Bár én még egyet sem hajlítottam, de láttam YT
videóban, hogy jones-nak milyen könnyen megy.:DDD Tehát egyszerű.
(Viccen kívül: számolva a bénázással 3x2 méter csövet vettem, egy
max. fél-egy méteres megoldás elkészítéséhez, remélem elég lesz.)

(#39034) proci985 válasza DigitXT (#39033) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

12 euro 1m PETG / akril, szoval meg a primonal is 50%al dragabb. meg a 6-8euros darabonkénti csatlakozó ár is baráti.

kb duplája a primo + csqnak ahogy nézem (CSQt be lehet szerezni mázlival akcióban is). és akkor a primo + csq kifejezetten drága megoldásnak számít, mondjuk a bitspower + primo kombót leszámítva.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39035) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#39032) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

pár boutique buildernél láttam dupla DDC / D5öt is pumpának, ebben nem vagyok biztos, hogy redundancia miatt kell, emelőmagasság miatt, vagy mert egyébként max fokozaton is csak kúszna előre a víz.

Nekik azért kell, mert jól néz ki. Pontosabban fogalmazva: jobban néz ki, mint ha egy szál pumpa mellett éktelenkedne ott a másik üres helye. Slussz. A másik lehetőség, hogy sorosan kötve összeadódik az emelőmagasság, két némára leszabályozott D5 pedig -amellett, hogy szebb- így még teljesítményben is jobb.

Redundancia nem számít vízhűtéses rendszernél, mert annyival több hibalehetőséget raksz be a vízzel, hogy még ötletnek is rossz. Nyilván már kategória, mikor egy cég bevizezi a szobányi szervert és azzal fűtik az épületet meg a medencét...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39036) Csokilama válasza juuuj (#39028) üzenetére


Csokilama
tag

Jó az a predator, nem hiába szereztem 10 darabot. :D
Amennyiben oda lyukadnál a 240-es 60k a 360 70k. +15k egy 360-as slim radi. Szerzel egy blokkot(tudok adni 980-hoz) a kartyadra és szinte kész is vagy.
Nálam is ez lesz, már csak az rx 480 párosra várok. :)

[ Szerkesztve ]

(#39037) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#39035) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Köszi a kiegészítést, boutique vonalhoz annyira nem értek, a dupla pumpa meg nálam ugyan két körhöz felmerült, de annyit bonyolított volna az elrendezésen, hogy inkább hagytam a fenébe.

ja meg volt valaha egy Cray-2 is, ott a heat density miatt kellett a folyadekhutes.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39038) KAMELOT válasza Joshi (#39025) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs ezen semmi bonyolult. Fittingek, csövek azokat összekötöd és szevasz! Csak pontosan mérje ki, hol kell meghajlítani a csöveket. 1 napos munka.

juuuj: Milyen lesz a konfig amit akarsz vizezni? Csak CPU-GPu lesz vizezeve?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39039) DigitXT válasza KAMELOT (#39038) üzenetére


DigitXT
félisten

1 napos munka.
Te is kiállítási darabokat készítesz röpke 1 nap alatt? (Asztalba építve?)
Ha esetleg megtennéd, hogy belinkelnéd a munkásságod okulásképp...

Szerk: azért, mert procit és vidikarit írt, értsük már, hogy az a CPU-GPU.
(Bár halkan megjegyzem a FC blokkok nem csak a GPU-t hűtik, hehe...)

[ Szerkesztve ]

(#39040) KAMELOT válasza DigitXT (#39039) üzenetére


KAMELOT
titán

Én a csövezésre írtam nem a komplett projectre, amit akar. Azt mindjárt gondoltam, hogy nem csak a GPU-t hűti. :DDD Nincs semmiféle munkásságom, mert feleslegesnek tartom még a vga vizezést. Majd ha lesz egy 12-16GB erős kártyám azt levizezem egyenlőre elég 0rpm-el is 50-55 fokosan a kártya.
Ha lesz munkásságom akkor belinkelem és odaírom mennyi óra volt az egész!
Meghajlítod a csövet, lemirglized a végét és ráteszed a fittinget. Ezt párszor kell megcsinálni aztán löttyöt öntesz és mehet a műsor. Amit építettem vizet az ilyen 1,5 óra volt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39041) gyiku válasza TESCO-Zsömle (#39035) üzenetére


gyiku
nagyúr

Néma D5 :U
Digitxt? :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#39042) ViZion válasza DigitXT (#39039) üzenetére


ViZion
félisten

1 napos munkához, zárójelbe...
terveztem már pár bútort, kis szekrényt, gépházat, etc. Most van tervben, sőt, elvileg gyártás alatt egy külső ház a Phobyának. Ahogy kinéz a dolog, az alapot egy óra sincs összerakni. Majd ahogy jönnek a részletek, furatpozik, merre menjen a cső, hol a szivattyú, etc... úgy lesz egyre macerásabb, jönnek a b-c-d-e-x változatok. Utána a kompromisszumok, mert mindent nem lehet.

És akkor jön a gyártási költség, anyagvastagság, súly, stb. problémakör. Nem egy napos project, nyilván meg lehet oldani 1 nap alatt is valahogy, akármilyenre, de többségünknek az nem elég... Szal. egy ilyen asztal project sem kis dolog, én csak az íróasztalra egy napot elqrtam anno, mire megrajzoltam, és kellene már másik, mert most látom, h mik a hibái, amikor használom.

Merev csövezést részben oldottam csak meg, szép, de nem praktikus szerintem. De majd jelentkezik a kolléga és látjuk mire megy, szurkolok neki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39043) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok!

ASUS m5a99x evo r2.0 lapom van és szeretném a vrm-et levizezni, de nem igen találtam rá blokkot. Van valaki, aki esetleg csinált már ilyet? Ha igen, milyen blokkal?

Válaszokat előre is köszi

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#39044) ViZion válasza Leon77 (#39043) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs rá gyárilag, univerzális van, vagy Tody tud gyártani. Első körben azt nézd meg, h a GAP-pad rendesen van-e rajta, mert a dzsunkalakók rövidet raknak rá, szarul...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39045) DigitXT válasza gyiku (#39041) üzenetére


DigitXT
félisten

Minden relatív. (Zsömi tudja, mit beszél.:K)

(#39046) gyiku válasza DigitXT (#39045) üzenetére


gyiku
nagyúr

arra celoztam, hogy 1500 rpm-en nema lenne :R , jelenleg 2000-en hangos :)
bar mar jon az uj haz, abban lehet mashogy fogom hallani a dolgokat. ettol fuggetlenul egy aquaszabalyozhato d5 mindent visz :K

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#39047) DigitXT válasza gyiku (#39046) üzenetére


DigitXT
félisten

Ah, már értem.:D Ma már mértem egy értelmeset, de egyelőre csak a motoron.

Gyanítom, hogy oda is hekkelnem kell majd egy áramkört (jelformálás céljából).

Szerk: a PWM inkább valami ilyesminek fog kinézni (ez a fogyasztásmérő jele):

[ Szerkesztve ]

(#39048) gyiku válasza DigitXT (#39047) üzenetére


gyiku
nagyúr

orulok, hogy neked ezek azt EKG jelek mondanak valamit, en sajnos szotyi vagyok hozza :DDD

hüllő

(#39049) Chrys_ válasza DigitXT (#39047) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez valami PC-s oszci, vagy egy rendes digit scope képmentő funkcióval?

(#39050) Leon77 válasza ViZion (#39044) üzenetére


Leon77
őstag

köszi

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.