Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) gyiku válasza abridabri (#41200) üzenetére


gyiku
nagyúr

mehet ez ON-ba is nyugodtan.
valoban nem eri meg a FC blokk a 970-re, na meg amit az egeszre rakoltenel, annyibol vennel egy fiatalabb es halk kartyat :)
de van az a helyzet, amikor az erzes kell, de jelen esetben - meg ha hasznalt cuccokbol is kukazod ossze a rendszert -, priceless. minden masra ott a MC.

hüllő

(#41202) fogtunder válasza abridabri (#41200) üzenetére


fogtunder
nagyúr

néztem ezeket is, a mono plust is, viszont egyik sem fér el a házban, valamerre minden nagyobb hűtő kilóg. a vízhűtés csövezése még pont el tudna menni a PCB felett, de valóban én se tartom túl rentábilisnek a kivitelezést.

(#41201) gyiku: GTX 970 viszonylatban ez sem egy hangos kártya, csak a korábbi 750Ti-hez, amit hallani se lehetett. aztán lehet az lesz a vége, hogy új ház + custom léghűtés, mert még midnig sokkal olcsóbban kijövök valóban. csak hát valahol belül minden PC buzi akar egy vízhűtést :D

(#41203) abridabri: nyilván az van ott most is, nem akartam lefojtani a kártyát a fix oldallappal. a kívülre szerelt venti nem is egy olyan rossz ötlet, viszont lehet inkább házcsere lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41203) abridabri válasza fogtunder (#41202) üzenetére


abridabri
veterán

Akkor marad az a megoldas,hogy a perforalt oldallapot rakod a VGA felol,es raksz ra 2db 12cm es befujo ventit ami telibefujja a VGA-t :K Meguszod 6k bol ilyenekkel

[ Szerkesztve ]

(#41204) Jim Tonic válasza abridabri (#41200) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudom, be tudsz-e oda tenni egy ekkora passzív bordát, szerintem nincs annyi hely. És akkor némi légmozgás is kellene rá szerintem, ventilátornak már biztosan nem marad hely.

Mire elküldtem, már nem aktuális.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41205) gyiku válasza fogtunder (#41202) üzenetére


gyiku
nagyúr

persze, hogy akar. kell is hozza a zseton rendesen.

hüllő

(#41206) jones965 válasza Laraxior (#41194) üzenetére


jones965
Modder

A hétvégén éppen Pécsett voltam pár darabbal. Van amit sajnálatomra nem versenyeztettem meg sehol, és már más gazdája van.

(#41207) gyiku válasza jones965 (#41206) üzenetére


gyiku
nagyúr

pécsieknek nagyon furcsán hallatszik a pécsett, nem is használják. pécsen voltam, így mondják.
győrött helyett meg győrben.

hüllő

(#41208) Jim Tonic válasza jones965 (#41206) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem akarok tolakodó lenni, de ha valaki ennyire kiemelkedő a témában, abból már lehet hivatást csinálni? Mert felfoghatatlan számomra, hogy ez beleférjen az ember idejébe hobbiként. :)
Ez valami új Cosmos mod, vagy még a 3-4 évvel ezelőtti? :) Évekkel ezelőtt még sokat olvastalak, azóta kiöregedtem kicsit a témából.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41209) mpierre


mpierre
veterán

Melyik a legkisebb pumpa + tartály kombó?
Egy 2×120-s, meg egy 1×120 slim radi + proci + vga lenne útban neki... Igen ki helyre bezsúfolva, emiatt a csövek hossza kb 30-40 cm lenne...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41210) Csokilama válasza mpierre (#41209) üzenetére


Csokilama
tag

Talán ez a legkisebb : Alphacool DC-LT tartállyal
Esetleg Alphacool eisberg solo vagy EK predator amennyiben a 240 radinál van kis plusz hely.

(#41211) jones965 válasza Jim Tonic (#41208) üzenetére


jones965
Modder

Ez több év termése ami a képen van, amiket mind szabadidőmben készítettem. Egyébként ebbe az irányba orientálódok, Egyelőre pozitív tárgyalásokon és előkészítéseken vagyok túl. Ennek a folyamatnak a része volt a Pécsi PlayIT-en való standom. :)

(#41212) ViZion válasza abridabri (#41200) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Ennyiért vagy hozzátesz picit és már vált 1060/1070-re és gondja nincs...
Használtban sem volt ezekre vizes blokk, sztem univerzálisat esetleg megér, 10-15k az új.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41213) #54625216


#54625216
törölt tag

Dual xeonhoz (150w tdp / proci) + evga gtx 1070 FE vga-hoz, kb. mennyiből lehet kihozni a külső blokkos épített vizet?

(#41214) ViZion válasza #54625216 (#41213) üzenetére


ViZion
félisten

hááát, ha sikerül aprón kifogni pár cuccot (nem tudom, h blokkot mennyire lehetne szerezni), akkor is olyan 80k-tól felfelé. De inkább több.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41215) gyiku válasza fogtunder (#41202) üzenetére


gyiku
nagyúr

kulso radiator?

hüllő

(#41216) #54625216 válasza ViZion (#41214) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az eredeti elképzelésem az volt, hogy veszek két nzxt kraken x41-et (azoknak elég hosszú a csövük) és felszerelem a radiátorokat a gép tetejére egy külső dobozba, a gép oldalfalát pedig lecserélem plexire, aminek a felső peremétől vágok két U alakú nyílást a csöveknek. Ez így meglenne kb. 75ezerből. (A vga meg maradna levegős egyelőre.)
Eddig a legtöbb helyen azt olvastam, hogy ennyiből már meglenne a szerelt víz is, ami sokkal hatékonyabb és elegánsabb megoldás, de ezek szerint mégsem.

(#41217) Laraxior válasza #54625216 (#41216) üzenetére


Laraxior
titán

Főleg ha az apróban is körbenézel.
Van 15-ért MORA radiátor, 5-6ezerért szivattyú. Tartályból ebayen találtam 5-6ezer forintért. Két CPU blokk meg darabáron 15ezer. Kell még pár méter cső, csatik, meg folyadék.
Még ha ugyanannyi is lesz a végösszeg, legalább a radi a házon kívü van, így kevésbé fogja melegíteni a vízen kívül más is.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41218) abridabri válasza #54625216 (#41216) üzenetére


abridabri
veterán

full kit 57k
Ehez veszel egy masodik cpu blokkot +12k meg 2db fittinget 3k ert . Megvagy 72 ezerbol ,es van egy bovitheto / univerzalis rendszered a kesobbiekre.
Hazat se kell szetvagni ,kivezeted hatul a gumis nyilason a csoveket .

[ Szerkesztve ]

(#41219) crowgun


crowgun
tag

Sziasztok!

Hasonló a problémám mint giorgio-nak fentebb néhány hozzászólással, azaz túl hangos a gyári hűtési megoldás, csak nekem Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming kártyám van.

Gondolkoztam a vízhűtésben is, bár nem csináltam még soha. Eddig mindent elolvastam, amit az összefoglalóban találtam valamint böngészgettem a neten hasonló cikkek és videók iránt, viszont tapasztalat hiányában nem tudok belekezdeni segítség nélkül, ezért írtam nektek. :)

Tehát a cél még egyszer az, hogy halk legyen a videokártya, hogyan tudnám ezt megoldani, milyen alkatrészekkel? Egyelőre ezt a blokkot találtam, ami jó lehet: https://www.ekwb.com/news/ek-releases-gigabyte-gtx-1080-g1-full-cover-water-block/. Milyen más alkatrészeket tudtok ajánlani e mellé?

A konfig:
Ház: Fractal Design Define R5 a két gyári ventit beraktam előre és hátul van egy Noiseblocker NB-eLoop B14-PS
CPU: I7-6700
CPU hűtő: Be Quiet! Pure Rock CPU 500W
Alalap: ASUS 1151 B150 Pro Gaming/Aura
SSD1: Samsung 850 Evo 500GB
SSD2: Kingston HyperX Fury 120GB
GPU: Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming
Táp: Be Quiet Straight Power 10 500W

Opcionális: ha a processzort is bele lehet kötni egy körbe a kísérletezés kedvéért és nem lesz sokkal drágább, akkor arra is nyitott vagyok, de a jelenlegi CPU léghűtéssel elégedett vagyok.

Előre is köszi minden helpet! :R

U.i.: tudom, hogy ez drága mulatság nagyon maximum 100k-t költenék a dologra.

[ Szerkesztve ]

(#41220) Laraxior válasza crowgun (#41219) üzenetére


Laraxior
titán

Neked is ugyanaz van ajánlva ami az alattad levőnek.
Azt ugye tudod, hogy a VGA garancia ugrik, ha megbontod.. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41221) crowgun válasza Laraxior (#41220) üzenetére


crowgun
tag

Persze, saját felelősségemre játszadozok. :R

(#41222) Jim Tonic válasza Laraxior (#41220) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tényleg, az EVGA-n kívül kit nem zavar még? Hallottam, hogy az MSI-nél is van valami könnyítés, de nem tudom, hogyan.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41223) Laraxior válasza Jim Tonic (#41222) üzenetére


Laraxior
titán

Galax/KFA2-nél is biztosan leszedhető a hűtés, mert csak egy darab csavaron, a hátlapon van egy matrica.
A többit nem ismerem :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41224) gyiku válasza crowgun (#41219) üzenetére


gyiku
nagyúr

cpu bekotese kb 20k extra. nyilvan fugg a blokktol, de csak az kell, meg 2 csatlakozo, ennyi.

hüllő

(#41225) seniman válasza Jim Tonic (#41222) üzenetére


seniman
addikt

Náluk annyival egyszerűbb,hogy nem jelent azonnali garivesztést a matrica eltávolítása.Viszont garanciális reklamáció esetén biztos nagyon alaposan átnézik. :K

De kis ügyességgel,hajszárítóval és szikével a matricák eltávolíthatóak,garis ügyintézés esetére megőrizhetőek.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41226) Fr3eWar válasza seniman (#41225) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ilyen módszerekre próbáltam én is rákeresni. Lassan megérkezik az EK-s csomagom. És a VGA-mon 2db csavar van amin van matrica. Az a bajom, hogy backplate-es a videokártyám, így nem férek hozzá "fogó"val, hogy a csavarfejnél fogva meglazítsam, és kézzel kicsavarjam a matricás csavarokat. Így valami más praktikát kellene találnom. Aki csinált ilyet priviben írhatna róla pár szót.
Mennyire ragad pl a matrica miután le van melegítve és eltávolítva? Mert gondolom az is necces, ha leszeded viszonylag szépen, de nem tapad, és kiöntöd a csavarfejet pillanatracsival, hogy visszanyomasd a matricát eladásnál ha nem kérik hozzá a blokkot, vagy gariztatásnál.

(#41227) Jim Tonic válasza seniman (#41225) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én fogóval vettem le az MSI-mről, de csak bordázott pofával jött le, ami meglátszik a csavaron azért. De a matrica ép! :DDD

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41228) mpierre válasza Jim Tonic (#41227) üzenetére


mpierre
veterán

Mire nem jó a gyerek játék fogója az "ezermester" készletből. :DD Plasztik és nem hagy nyomot.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41229) Jim Tonic válasza mpierre (#41228) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van fogóm sima pofával is, de nekem az elcsúszott rajta. Kétlem, hogy a műanyag elbírt volna fele.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41230) #54625216 válasza abridabri (#41218) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha jól értem, akkor Phobya Kithez készítenem kell valami külső dobozt, amibe elhelyezem a radiátort, a szivattyút és a tankot?
Érdemes esetleg gyorszárral leválaszthatóvá tenni? Ha igen, akkor milyen típus az ajánlott?
(overclocker fórumon nagyon dícsérték a koolance quick disconnect csatlakozóit, de az a merlinnél 5K / darab és kell belőle ugye minimum 2 apa, 2 anya, tehát önmagában 20k.)
Illetve az éptett víznek hogy működik a szabályozása?
AIO-knál általában vagy az alaplap szabályozza a ventiket a cpu hőfok alapján, vagy usb-n csatlakozik a cucc a géphez és azon keresztül vezérli valami szoftver. Ez az épített víznél is így megy?

(#41231) abridabri válasza #54625216 (#41230) üzenetére


abridabri
veterán

ha van a hazadban 5,25 hely akkor oda mehet a tartaly, a gephaz aljaba a tartaly alatt meg elfer a pumpa.
Csak a radit kell kivul elhelyezned ezesetben.
a pumpat is es a ventiket is alaplapra kell kotni, es az szabalyozza a sebesseguket cpu hofok alapjan,ugyanugy mint kompaktnal.

[ Szerkesztve ]

(#41232) Fr3eWar válasza #54625216 (#41230) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Esetleg ha kitöltenéd az adatlapot, vagy megírnád a házad típusát, vagy posztolnál róla képet, akkor többet tudnánk segíteni.

(#41233) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Erosen elgondolkoztam azon, hogy belevagok a vizhutesem atalakitasaba, mivel itt porosodik egy MO-RA3 420 Pro. Mennyi pluszt nyujtana a mostani felallashoz kepest? Jelenleg 2db 420-as radi van a hazban, egy Alphacool NexXxoS Monsta es egy UT60. Azzal biztosan nyernek, ha a gephazba friss levego menne be, nem az, amit a ventik az elol elhelyezett Monsta -rol lefujnak.
MO-RA3 420-ba mennyi viz megy bele, ezt tudja valaki?

Tovabba ha atalakitom, akkor ugy szeretnem, hogy mobil legyen, tehat a radit barmikor levalaszthassam a rendszerrol, tehat No spill -es kell. Na meg hogy ez a quick release rendszer fixen a hazba legyen integralva, magyaran a vizhutesnek meghagyott lyukakba tudjam rogziteni. Mi kell ehhez? Ilyet rendszert meg soha nem csinaltam, bar biztosan ez sem nagy dolog.

Don't Tread On Me

(#41234) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Érdekes ez a radi elrendezés...betettem a 360-as radit előre 6db ventivel p&p-ben a proci nagyon jó lett viszont a vga-m az eddigi 55 fok helyett 70-re is felkúszik,vizet nem akarok rá egyelőre(msigtx1080gaming)...pedig alul 2db 14cm...felül 3db 14cm...hátul 1db 14cm-es venti húzza ki a hőt mégis....de hát ez egy ilyen meló.... :DDD

(#41235) TaaT válasza ScomComputer (#41234) üzenetére


TaaT
veterán

Nem lehet hogy a radiról a meleg levegőt a kártyára fújják?

Give them hell Ukraine!

(#41236) Grózi válasza TaaT (#41235) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez lesz az ok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41237) ScomComputer


ScomComputer
veterán

De ez az oka,mivel a radi mögött van a vga...kb 5cm-re,de másként nem tudom belakni a házat....visszarakom felülre,és mint ahogy Grózi is írta a kompakt topikban amit ezen nyerek a másikon veszítek.... :R

(#41238) abridabri válasza ScomComputer (#41237) üzenetére


abridabri
veterán

front radi rossz a gepnek?
spoiler : nem szamit ,hogy "meleg" levegot tolsz a VGA ra egyaltalan ,lenyeg a legmozgas.
Szerintem nalad az a baj hogy az also 2 venti kifele sziv nem pedig befele fuj.

[ Szerkesztve ]

(#41239) TaaT válasza abridabri (#41238) üzenetére


TaaT
veterán

"nem szamit ,hogy "meleg" levegot tolsz a VGA ra egyaltalan ,lenyeg a legmozgas."

Azt mondod nem számít ha egy 350fokos hőlégfúvóval fújom a VGA-t?

Give them hell Ukraine!

(#41240) ScomComputer válasza abridabri (#41238) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaj bocsesz elírtam...az alsó 2 venti befelé tolja...a felsők kifelé plusz a hátsó is kifelé... :R

(#41241) Grózi válasza ScomComputer (#41237) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"radi mögött van a vga...kb 5cm-re"-kevés a hely és a front radi lefogja a légmozgás+melegebb levegő is megy a vga-ra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41242) ScomComputer válasza Grózi (#41241) üzenetére


ScomComputer
veterán

Akkor nem lehet mit tenni,vagy így használom,vagy megy vissza felülre... :R

(#41243) abridabri válasza TaaT (#41239) üzenetére


abridabri
veterán

senki se beszelt 350 fokrol hanem radirol lefujt "melegrol" mint a videobol is lathatod ,nincs kulonbseg a VGA hofoaban.

(#41244) #54625216 válasza Fr3eWar (#41232) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez egy Dell Precision T7600. Egyedi dell ház, így szinte semmi extra sem fér el benne.

A ház szabvány 5U széles, középen el van választva, a táp és a hdd-k a jobb oldali 2U széles helyen vannak, az alaplap és minden egyéb pedig a 3U helyen. 6 ventillátor van a gépben, 3 a ház elején, a pci-ra, a memóriákra és a procikra fújnak, 1 hdd venti oldalt és a 2 proci hűtő.
1 db 5.25" hely van csak benne, de az is állítva és ha azt kitöltöm akkor le kell mondani a 4db. 2.5" ssd bővíthetőségről.

A jelenlegi léghűtés max. terhelés mellett egyértelműen nem elég, a második proci 85c körül melegszik és ekkor már a 90cm-es cpu ventik 6000rpm-en mennek és olyan a gép hangja, mint egy repülőgépnek.
Gondoltam, hogy csak a léghűtést cserélem le mondjuk két ventis nocuta-ra, de már maga a ház ventik elhelyezése sem jó, mert a procikra csak 1 db. 90cm-es elülső venti tolja a levegőt, azaz hiába fokozom a cpu hűtők hatékonyságát, jelentősen halkabb nem lesz.

Persze az alaplap és a táp is egyedi dell, így a házat sem lehet lecserélni, ha csak nem építek egyet teljesen 0-ról. Marad tehát a külső víz hűtés vagy egyedileg építve, vagy 2 db. kompakt.

(#41245) #90933760 válasza abridabri (#41243) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha csak a proci van egy tripla radin, ott a vízhőfok aligha megy 35 fok fölé, márpedig a sima szoba hőmérséklethez képest ez a +10 fok ami közben keveredik kis hidegebbel is a gépházban, biztosan nem fog 50 helyett 70 fokos VGA-t eredményezni.
Ott valami más hiba lesz, lehet hogy az venti túl sok és inkább csak kavarja a levegőt, ahelyett hogy jól huzatolná a házat. Ezt meg máshogy nem fogja tudni megcsinálni, ha csak elkezdi variálgatni ezerszer a ventiket stb. Időigényes.

(#41246) #90933760 válasza #54625216 (#41244) üzenetére


#90933760
törölt tag

A ráfordítandó pénzen múlik, lehet bele egyedi vízhűtést, de ha nem cél a tökéletes némaság, csak simán csendes legyen, akkor a kompakt is megfelelhet. Egy kis szivattyú hangjuk mindenképp van, de sokkal egyszerűbb a használatuk és olcsóbbak is, és azért mégse hatezret forgó szerverventik.
Viszont mindenképp duplaradis kompakt kellene, azt meg nem tudom hogy tudnád elhelyezni itt, ebből a szempontból az épített a jobb, hogy azt úgy lehet variálni ahogy akarja az ember,

(#41247) snowball válasza #90933760 (#41245) üzenetére


snowball
tag

Ez saját tapasztalatom szerint is így van. Nekem egy H440-ben van elől egy 60 vastag 360-as phobya radi push-pull-ban és kb 5-6 fokkal lett melegebb a VGA. egyedül a VRM-nek volt melege, de az is csak addíg amíg nem tettem be hátra egy 14-es ventit ami elegendő légmozgést csinál a kártya felett és elszívja a meleg levegőt amit a VGA kitol magából.

(#41248) seniman válasza Fr3eWar (#41226) üzenetére


seniman
addikt

Megmelegíted hajszárítóval,hogy a matrica ragasztója engedékenyebb legyen,majd szikével alányúlsz és óvatosan lefejted.

Talán jhorogh kolléga tartott erről egy élménybeszámolót,Ő egy 970 Strix-ről szedte le.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41249) gyiku válasza #54625216 (#41244) üzenetére


gyiku
nagyúr

ahogy nezem az oldallap tomor. kivulrol egy kulso radi ra?
vagy ahogy nezem a haz teteje is tomor, valamint van hely is, ha nem raksz felulre vgat. flex?

Baltoafarkas: 2 cpu, a 2 aio :U

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41250) #54625216 válasza gyiku (#41249) üzenetére


#54625216
törölt tag

A jobb oldali oldallap nem tömör, hanem leszedhető és ott lehet hozzáférni a táphoz és a hdd ventilátorokhoz. Amúgy a jobb oldali rekeszben van némi extra hely a táp fölött, oda esetleg elférne a pumpa és a tartály, de talán nem a legjobb ötlet pont a táp fölé rakni ezeket.

(A középső két venti az én gépembe nincs beszerelve.)

Nekem is az volt az első ötletem, hogy a ház tetejére rakom a külső vizet.
A ház felső része valójában két lemezből áll, van egy belső szegecselt és egy külső, levehető borítás, tehát két lemezt kellene szétflexelni. (Amúgy a házat nem szívesen barmolnám szét, mert amíg egyben van, addig könnyebb a gépet eladni, mint original dell-t.)
Kompaktban én is gondolkodtam úgy, hogy a tetőre rakok két 140-es radit és az oldalajtót lecserélem plexire, aminek a peremén ki tudom vezetni a kompakt hűtés csöveit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.