Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) spanglee001 válasza gyiku (#41550) üzenetére


spanglee001
addikt

nálam a vízhőfok melegedésre változik kékből a rózsaszínen át a pirosba igaz csak 1 db rgb ledem van ami a szűrőt világítja meg.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41552) gyiku válasza spanglee001 (#41551) üzenetére


gyiku
nagyúr

igen, alapbol 1db ledet lehet radugni, viszont a farbwerk-el 4 csikot is. 2vel meg 8at. ki van am ez talalva, de a francnak nem megy az aquabus a bluetoothoson. nem is ertem mire jo igy kiadni. az lenne a lenyeg, hogy felfuzol mindent az aquaerora...

DigitXT: bizonyitsd be az R-B output cseret, jo? ;)

#41553 lol. uj szalloigevel gazdagodtunk.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41553) DigitXT válasza spanglee001 (#41551) üzenetére


DigitXT
félisten

Bizonyítsd be, hogy jobban látod tetszik, hogy rózsaszín, mint hogy zöld...;]
gyiku: de hát, amit linkeltél, abban leírták (2014-ben), hogy a Bluetoothos azért
nem megy Aquabuson, mert a Bluetooth modul használja azt az interfészt, sry.
Ha neked nincs szükséged BT-re, miért nem vetted a sima verziót?:R Amúgy
az Aquabus annyira nem "trendi" már, hiszen ha van USB-d, önállóan elketyeg:
talán nem véletlen, hogy kivezették az egyiket (low speed). Legalább 1 éve már.

Szerk: igenis! Bizonyítom! Sajnos nem sikerült az irányt megfordítani, tehát ez
a vacak pirosból kékbe tud menni a vízhőmérséklet emelkedésével. Vagy ugye
kékből a pirosba, de akkor nagyon csini lesz a rendszer, de kevésbé informatív:
évek óta úgy vagyok vele, hogy ránézek a tartályra és "zöld a víz", az normális.
Így a "hekk" lényege, hogy a kék kimenet hajtja a piros LED-et, és vica versa...
Ezzel helyreállt a rend, kékből zöldön át, érintve a sárgát pirosba megy a cucc,
ha felmelegszik a víz: egy pillantás a tartályra, és már tudom, mennyi az annyi.

Természetesen hagyom a kék-rózsaszín-piros felismerést jobb szeműeknek!:D
(A kék/piros ugyanúgy különbözik, közte meg nem tökmindegy mi van???:R)

[ Szerkesztve ]

(#41554) gyiku válasza DigitXT (#41553) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert lett ez, mert elhittem azt, ami a neveben leirtak: farbwerk USB, Bluetooth and aquabus version
nekem az ÉS miatt ez 3in1 volt :B
kulonoskeppen nem gond, csak
-tegnap felbosszantott, hogy a francnak nem megy, csak meg korbe-korbe a szin a karika menten.
-most 2 usb megy a lapra, pedig eleg lett volna csak 1 is. mindegy, van hely :)

viszont csak feher kabeleket kaptam a led csikokhoz, es nagyon elut. kellene fekete, csak nem talalok.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41555) DigitXT válasza gyiku (#41554) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha nagyon nem vagy vele kibékülve, add el nekem féláron. Nekem jó az USB-n.:DDD
Postafordultával meg küldöm a PWM kábelt. Oh wait, még nem forrasztottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#41556) gyiku válasza DigitXT (#41555) üzenetére


gyiku
nagyúr

hat az 1es csatlakozo meg mindig azt a pwm kabelt varja fellabon, de addig radugtam a lapra, ugy megy fixen 2000et.

a farbwerk marad :DDD

viszont a tower plug, na az xart sem er :))

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41557) adatfalo válasza gyiku (#41548) üzenetére


adatfalo
senior tag

Akiben ott van a barkács szellem, az töredék áron megtudja valósítani ugyanezt, max a windows-os szoftvert lesz nehezebb előállítania.

www.adatfalodesign.hu

(#41558) gyiku válasza adatfalo (#41557) üzenetére


gyiku
nagyúr

igen.

viszont valami kommunikacio meg is van az aquabuson, mert erzekeli az aquaaero a 4 csatornan az R,G,B-t, usb nelkul is.

hüllő

(#41559) DigitXT válasza adatfalo (#41557) üzenetére


DigitXT
félisten

Tehát mégsem ugyanaz.:D Ebben pont nem a BT a lényeg, hanem a rendszer...:)
Azért azt egyszer kiszámolhatná vki, hogy a barkács+szoftver mennyi munkaóra.

(#41560) adatfalo válasza DigitXT (#41559) üzenetére


adatfalo
senior tag

Persze nem ugyan az, de a microkontrollert akár a legegyszerűbb bluetooth terminálon keresztül is lehet irányítani, vagy hogy ne menjünk annyira messzire csinálhat az ember App Inventorban is hozzá célszoftvert. Az meg már csak a felhasználó érdeklődési körén és tudásán múlik, hogy mennyire tudja személyre szabni a saját rendszerét. És itt jön elő az a kérdés, hogy bizonyos esetben megéri és van amikor már nem. De gondolom Te sem húzod a strigulákat, hogy hány órát foglalkoztál eddig a vizes rendszereiddel, mert akkor lehet mindannyian sírva fakadnánk. :DDD (Ez egy hobbi, életérzés, kikapcsolódás, akárcsak az, hogy valaki magának csinálja meg a LED vezérlést).

www.adatfalodesign.hu

(#41561) DigitXT válasza adatfalo (#41560) üzenetére


DigitXT
félisten

Jogos. De én inkább a motorszereléssel vagyok így. Amit megspóroltam a szerelő
rezsióradíján, annak sokszorosát csesztem el saját időből, szerszámra, mindenre.
Vannak dolgok, amiket megéri barkácsolni, van amit nem: ez a felhasználón áll.:K

(#41562) spanglee001 válasza gyiku (#41558) üzenetére


spanglee001
addikt

firmwaret frissítettél, a szoftver a legújabb?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41563) gyiku válasza spanglee001 (#41562) üzenetére


gyiku
nagyúr

probaltam, de azt irja a legujabb van rajta.

hüllő

(#41564) mackosajt válasza jones965 (#41536) üzenetére


mackosajt
addikt

Azt ugye tudod, hogy az alumínium a leginkább érzékeny fémek egyike(amiből szerkezeti elemeket gyártanak) az oxidaciora.
Ha egy alu klimahutot össze raknak alu fittinggel, még az is úgy össze tud gyógyulni, hogy kuka lesz.
Autókban évtizedek alatt használtak alut vassal és rezzel vegyesen.
Persze ott mások a hézagok, nincs microfin barazda.
Egy jó folyadék sokat jelent.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#41565) seniman válasza mackosajt (#41564) üzenetére


seniman
addikt

Mivel amfoter anyag,a savak és a lúgok is oldják.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41566) #90933760 válasza mackosajt (#41564) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én meg reggel a boltban megláttam a kerek mackósajtos dobozt a hűtőben. Rögtön te jutottál eszembe.

(#41567) Weareus


Weareus
addikt

Kell egy ilyen "zseblámpa"! :D

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41568) #90933760 válasza Weareus (#41567) üzenetére


#90933760
törölt tag

Komojjak a vizes alkatrészei, minőségi, professzionális made in csájna. Mondjuk ilyenre nem is kell több. ÉS RÓZSASZÍN ALUS FOLYADÉK! :DDD

Emlékszem mi régen sima halogén reflektorokból csináltunk ilyen falat, az egész rétet végigvilágította, a lámpa előtt meg sütögetni lehetett volna. :DDD

(#41569) energy4ever válasza Weareus (#41567) üzenetére


energy4ever
addikt

En rosszul vagyok ezektol a pumpaktol amik vezetekestul vannak viz alatt. Foleg a 230Volt-osok. :(

(#41570) ViZion válasza energy4ever (#41569) üzenetére


ViZion
félisten

Akvárium szivattyúk 99%-a ilyen. Mi a baj velük? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41571) Weareus válasza energy4ever (#41569) üzenetére


Weareus
addikt

Én attól voltam rosszul, amikor a (szintén elektromos) benzinpumpát először szereltem ki a kocsim benzintankjából, szabadon lévő forrasztások, rézkábel, és mindez benzinben! Mondjuk az legalább elektromosan nem vezet, de a szikrát azt "vezeti" :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41572) Grózi válasza Weareus (#41571) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyankor kell még rágyújtani egy cigire,csak hogy megnyugodj!! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41573) energy4ever válasza ViZion (#41570) üzenetére


energy4ever
addikt

Magas feszulseget viz ala nyomni, egy 1mm-es szigetelessel. Na ez az ami engem zavar. Jo, tudom gyakorlatban nem huz at, stb...
:DDD Mintha egy szamitogepben lenne viz keringtettve. ;] :C

(#41574) Weareus válasza Grózi (#41572) üzenetére


Weareus
addikt

Már rá voltam gyújtva, eleve úgy álltam neki. Szóltak páran, hogy nem kéne, eh, gyáva népség :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41575) #90933760 válasza Weareus (#41571) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezért vesz az ember dízelautót. ;]

(#41576) Leon77 válasza Weareus (#41574) üzenetére


Leon77
őstag

Vitorlázni voltunk. Kikötés előtt a motor ledobta a benzin csövet. nem ment rá vissza. Ismerősöm előkapott egy öngyújtót, hogy picit meg melegítse a csövet. Akkor jött csak rá, mire készül, mikor fejest ugrottunk a hajó hátuljába, volt aki egyből a vízbe. És azt az arcot, mikor nézte a kezében a rendszerbe kötött benzincsövet, meg a gyújtót.

Leesett neki egyből. Darwin díj pedig már majdnem ott volt. Pillanatnyi nem odafigyelés és ennyi. Szerencsére megúsztuk.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41577) seniman válasza Leon77 (#41576) üzenetére


seniman
addikt

A benzinnek csak a gőze robban,nem kell besz@rni. ;] Van olyan barom ismerősöm,aki a cigicsikket eloltotta a simson tankjában.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41578) #90933760 válasza seniman (#41577) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Simson elpusztíthatatlan, úgyhogy nem is értem a félelmed. ;]

Amúgy van átalakított Simo blokk vízhűtésesre, körbehegesztve a blokk alulemezekkel és abban kering a víz. +150 lóerő ecsém.

[ Szerkesztve ]

(#41579) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#41571) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És tudod mi nincs még ott jó esetben? Oxigén. Mert a benzin alatt az nehezen marad meg. :DDD

(#41573) energy4ever: Jó lesz az kisfeszültségnek is... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41580) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#41579) üzenetére


Weareus
addikt

Szóról szóra igaz, hogy jó esetben, azaz, ha teletankolom! Lévén 72 literes a tank, azért ez nem sűrűn fordul elő :DDD , tehát ott a "zoxigén"

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41581) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#41580) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kell tele lennie, elég ha a szivattyú alatta van. Már nincs oxigén.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41582) gyiku válasza #90933760 (#41566) üzenetére


gyiku
nagyúr

melós aktimel nem volt? [link]

hüllő

(#41583) DigitXT


DigitXT
félisten

Ha már benzin, akkor áramlásmérő, hogy ne legyen teljesen off. Azt nem
tudjátok véletlenül, hogy változik a hőmérséklettel a benzin viszkozitása?
Csak mert van egy áramlásmérőm, ami hidegen: mér. Ahogy melegszik a
ketyere egyre kevésbé. Mondjuk még arra tudok gondolni, hogy esetleg a
melegedéstől vmi hőtágulási baja lesz, és a rotorja egyre nehezebben jár.
Egyet már ki is kellett cserélnem, mert végleg fennakadt. Bosszantó, na...

Hidegen méri, mondjuk, hogy alapjáraton 3 l/h fogyasztás. Melegen meg
sokszor egy nagy nullát mér... Nagy gázra mér valamit/gázelvételre nulla.
Utóbbi normális lenne ha injektoros a gép, de ez karbis: alapjárati keverék
mindig van, de ha máskor nem alapjáraton biztosan: "folyósabb" a benya?

Nem hajtja a "mókuskereket"? Az Aquacomputer HF mérőnek is kell ugye
hivatalosan 40 lph, hogy pontosan mérjen... Ennek a mütyürnek elég 0.9...

3>0.9, szóval valaki bizonyítsa már be nekem, hogy miért nem mér.:R
Azt már megfigyeltem, hogy a HF mérőm is hőmérsékletfüggően méri a
térfogatáramot: a víz sűrűsége lecsökken, így ha a tömegáram állandó...

(#41584) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#41581) üzenetére


Weareus
addikt

Igaz, de ha kevés a benya a tankban (10-15 liter), akkor a pumpa csatlakozói simán benzinszint felett vannak, (nem beszélve fékezés, kanyarodás, etc.) ott meg ott a zoxigén, ráadásul benyagőzös zoxigén, ami meg robbanik. Eh, mindegy, a lényeg: még élek.

DigitXT: a folyadékok viszkozitása exponenciálisan csökken a hőmérséklet növelésével.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41585) seniman válasza Weareus (#41584) üzenetére


seniman
addikt

Ha nincs benzin alatt a szivattyú,rövid úton szénné sül,mivel az hűti.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41586) Weareus válasza seniman (#41585) üzenetére


Weareus
addikt

Nem csak a külső benzin hűti, hanem ami áthalad rajta. Egyrészt. Másrészt nem arról volt szó hogy a pumpa hol van, az alsó szívó része pl. nyilván bele kő lógjon a benyába, hanem hogy a pumpa felső részén lévő elektromos csatlakozók vezetékek... simán lehetnek benzinszint felett, ha kevés a benya a tankban. :N

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41587) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#41586) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Aztán a két vezetéknek vhogy össze is kell érnie, mert magától nem húz ívet a 12V...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41588) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#41587) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, ezért szedtem szét, mert benzinpumpa-hibára gyanakodtam. Az egyik vezeték... hm, nos kissé megadta magát (nem is ment úgy a vas...), 1 azaz egy db rézszál tartotta már csak. Ha az elszakad... Na jó, akkor leáll a motor, meg a pumpa is...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41589) #90933760 válasza gyiku (#41582) üzenetére


#90933760
törölt tag

Dehogynem, telente ha annyira hideg van be is kapok egyet hazafele menetre, megduplázza a ruharéteget.

(#41590) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#41587) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szikrakisüléshez pont nem kell összeérniük.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41591) Weareus válasza #90933760 (#41589) üzenetére


Weareus
addikt

Nyáron meg a meleg miatt kell
Éhgyomorra aperitifnek.
Teli gyomorra meg "szétcsapatni".

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41592) topaz45


topaz45
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni a hozzá értőktől,hogy ha két körös hűtést (vga+proci) szeretnék csinálni akkor mindenből kettőt kell vegyek. pumpa,tartály,radiátor. Egyiket a procihoz,a másikat a vga-hoz?
Köszi

Üdv. topaz45

(#41593) gyiku válasza topaz45 (#41592) üzenetére


gyiku
nagyúr

igy van, kulonben nem lesz 2 koros.

hüllő

(#41594) adatfalo válasza topaz45 (#41592) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nagy általánosságban nincs szükség arra, hogy a vga és procit két külön körön hűtsd, de ha megadod a konfigurációdat többet tudunk mondani. Illetve természetesen két külön körnek különbözőek a komponensei is, hiszen ha nem így lenne, hurokról beszélnénk. A lényeg, hogy általánosságban egy körön belül simán elfér a vga+proci mondjuk így: pumpa->tartály->radiátor->proci->vga (esetleg közbeiktatva még egy radi).

www.adatfalodesign.hu

(#41595) topaz45 válasza adatfalo (#41594) üzenetére


topaz45
tag

Köszönöm a válaszodat
2 db 5870
i5
8 gb ram+blokk

Üdv. topaz45

(#41596) gyiku válasza topaz45 (#41595) üzenetére


gyiku
nagyúr

mennyiert szerzed be a blokkot az 5870-re? csak mert 2 kell belole, es ha eladnad a vga-kat, a blokkra szant penzt meg hozzateszed, vehetnel egy erosebb kartyat. amit maradhat alap hutessel, de vizezheted is.

hüllő

(#41597) topaz45 válasza gyiku (#41596) üzenetére


topaz45
tag

Már nem tudom,elég régen volt.
De ha jól emlékszem 8-10 k volt./ darab.
2 van belőle,full cover + back plate.
A rajtuk lévő xfx hűtőket meg eladtam.
Az erősebb kártyán már én is gondolkoztam,de még várok vele.

Üdv. topaz45

(#41598) gyiku válasza topaz45 (#41597) üzenetére


gyiku
nagyúr

ja, hogy mar megvannak a blokkok is?
ird ossze mi az ami mar megvan es milyen hazad van. van egy sanda gyanum, hogy egy 1 koros rendszer is boven eleg lenne.

hüllő

(#41599) adatfalo válasza topaz45 (#41595) üzenetére


adatfalo
senior tag

No igen, gyiku-nak igaza van. Az 5870 jó kártya volt (annakidején), illetve ddr3 ddr4-es ramoknak nem túl magas a hőtermelése, így azokat max esztétikai szempontból célszerű hűteni, valamint az i5-ös procik között is van sok hűvösebb, de ha tuningra adod a fejed, akkor oda már érdemes a vizezés. Bár véleményem szerint egy vastagabb 360-as radi talán már elég is lehetne (nem emlékszem, hogy mennyire volt forrófejű ez a vga).
Itt az is kérdéses, hogy milyen házad van, milyen radi fér el bele (nem csak mekkora, hanem, hány?, stb.)

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#41600) topaz45 válasza adatfalo (#41599) üzenetére


topaz45
tag

Nem sokára teszek föl képeket.
Most 2 db 360 radi van benne,de még férne..

Üdv. topaz45

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.