Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) simlisgumis válasza ForRedGlory (#9996) üzenetére


simlisgumis
tag

Az a kilocska kevés lesz. Szerintem.
De már megelözött a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#10002) KAMELOT válasza #90933760 (#10000) üzenetére


KAMELOT
titán

Értelmesebb lenne mindjárt az elején komplett vizezni a gépet. Azaz 1x összerakni és had menjen.
Szerk: Hát persze pont ezért felesleges vizezni. Viszont ha HC tuning a cél akkor megértem a vizezést, de nagyon drága mulatság.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10003) #90933760 válasza KAMELOT (#10002) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen. De így se fér bele a keretbe, nemhogy úgy. Ráadásul ha külön körre akarja rakni még több.

(#10004) ViZion


ViZion
félisten

Baltoafarkas, lassan-lassan már lópisit is belepróbálsz a hűtésbe. Szerintem Te vagy a vizes topik Basicsja... :D Kíváncsian várom, h mit hozol ki belőle, csak meg ne süss valamit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10005) KAMELOT válasza #90933760 (#10003) üzenetére


KAMELOT
titán

Továbbá számomra érthetetlen mi kerül annyiba ezen a vízhűtésen. Van pár cső, csatlakozó meg valami radiátor és pumpa na meg a blokk. Ezek összértéke olyan max 30K. 130euro a blokk :DDD
Egyszerű lap amibe ki vannak vágva rekeszek. kb. 20euro.
Tudom luxuscikk ez, ezért nagy az ára. Akinek kell úgyis megveszi.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10006) mackosajt válasza simlisgumis (#9997) üzenetére


mackosajt
addikt

Jó lenne tudni, milyen gumi van a rendszerben, és milyen összetevői is vannak pontosan a löttynek.

Vannak valóban igen extrém tömítések is, amik szinte mindennek ellenállnak, de a gumi az pont nem arról híres, hogy mindent elvisel.
Melóban sajnos van velük tapasztalatom.

Lehet meg fogom vizsgálni, hogy milyen puha teflon tömítők vannak odabent a melóban a karbantartóknál. :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10007) Weareus válasza KAMELOT (#10005) üzenetére


Weareus
addikt

Ha CF-re v. SLI-re tesz vizet az ember (két kari), és bele veszi a prockót is (mondjuk egy MORA-val, csak hogy egy körös legyen), meg egy Laing D5-tel (hogy tényleg halk legyen), akkor minden gond (és különösebb fényűzés) nélkül el lehet menni 2 kilóig árban.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10008) Satyricon válasza mackosajt (#10006) üzenetére


Satyricon
addikt

Hol dolgoztok Ti, hogy ennyi mindent tudtok szerezni? Megyek én is oda melózni, komolyan mondom! :DDD

Szerk.: OFF topic

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10009) KAMELOT válasza Satyricon (#10008) üzenetére


KAMELOT
titán

Valami olyasmi helyen ahol tisztán kapnak 300K-t és még nincs gyerek. :) Ilyen helyek pl. programozók. Haver londonban programozó 5000eurot keres. Most erre mit mondjak!? :)

(#10007) Weareus: 100K is sok ilyenre nemhogy 200k.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10010) Luigee99 válasza #90933760 (#10000) üzenetére


Luigee99
tag

Itt aprón vannak 20k körül D5 pumpák, csak keresni kell :R

(#10011) Satyricon válasza KAMELOT (#10009) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem meg haverom kinn van németbe a csajával, egy szöcske, és sáska szaporító üzemben. Egész nap szöcskéket pakolásznak kézzel, és 350.000Ftot keresnek átszámítva. :DDD kom!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10012) Dreamie válasza ForRedGlory (#9996) üzenetére


Dreamie
őstag

Én azt javaslom, hogy tegyél még hozzá +60k-t és csináld meg rendesen, proci, vga-t. Ha most jó minőségű rendszert csinálsz akkor a későbbiekben, csak a blokkokat kell cserélgetned. Tehát a pumpa radi, tartály az marad. Azért mondom ezt, mert én is most csináltam. 160k-ból megvolt és fantasztikus a cucc. Tody56 segít a kivitelezésben is és a beszerzésben is. És az élmény sem mindennapi. :) Jó szerelgetést! :) :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#10013) mackosajt válasza KAMELOT (#10009) üzenetére


mackosajt
addikt

Én spec 3 iskolás gyerekkel büszkélkedem, és sajnos, nem informatikával foglalkozom, viszont 1edüli kereső vagyok a családomra, bár nem keresek sz@rul, helyi viszonylatban. Azért az, hogy kint egy segédmunkás többet keres tőlem, az pöttyet elszomorít.
Mondjuk munkahelyemnek és teljesítményemnek hála, nem vagyok messze attól az összegtől, amit írtál. Sőt...

Amúgy egy nagy multinál, ahol érdekes anyagok és folyadékok is megfordulnak, így vannak spéci dolgok,amivel találkozunk, meg felkészült karbantartó cégek serege van kapun belül. Szerencsére talán mindegyikkel jóban vagyok. :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10014) KAMELOT válasza Dreamie (#10012) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt írtam neki én is. Vagy rendesen az egészet vagy belé se fogjon. :)

(#10013) mackosajt: Akkor gondolom mindig spórolgatsz valamit aztán úgy összejön a cucc.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10015) mackosajt válasza KAMELOT (#10014) üzenetére


mackosajt
addikt

Úgy-úgy. Másképp nem menne.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10016) Proci85


Proci85
senior tag

A költségek csökkentésére érdemes lehet a használt cuccok között is szétnézni.
Anno minden itt a PH!-n vettem: blokkokat, pumpát házzal együtt meg egy 45*35cm-es nagy radiátort, passzívan olyan szépen elmegy, öröm nézni :) Blokkok pár ezer/db, nagy radiátor+pumpa azt hiszem 10 ezer volt pár éve.

[ Szerkesztve ]

(#10017) ZetorGumi válasza #90933760 (#10000) üzenetére


ZetorGumi
addikt

20k-ért van apróban réztetős D5-

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10018) ForRedGlory válasza Dreamie (#10012) üzenetére


ForRedGlory
félisten

160k? Bakker. Annyit nem feltétlen akartam rákölteni, sejtettem hogy nem olcsó móka, de azt nem, hogy ilyen g*ci drága :D

Kollégát már más is ajánlotta, írtam neki, hogy vácáp... :)

(#10000) Baltoafarkas: Adatlapomról lelesheted a házam. Köszi a segítséget, most elnézek apróra meglesem, hogy mi merre hányadik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10019) jones965 válasza ForRedGlory (#9996) üzenetére


jones965
Modder

-"Erre a projectre ~100.000 Ft-ot vagyok hajlandó áldozni, és ebbe bele kell férnie a 2 VGA vizezésének. nem árt, ha halk. Semmim nincs, sosem vizeztem komolyabban, ez nekem eléggé a sötét ló esete. Legjobb lenne, ha lehetne ezeket csomagba venni"-

Amennyiben nulláról kezded, és valamire való rendszert akarsz építeni, az általad említett összeg kb a 2/3-át fedi be.
Én most rendeltem az aqua-ról a 2db Titanra blokkot, radit, szivattyút és tartályt, ami majd 150K-ba került, ráadásul ott a fullcover vfa blokk amit a frozenen kinéztél 100€ alatt van.
A többi cucc amik nekem megvannak ( plusz radi, csatik, csövek , folyadék), még simán elnyelik a másik 50K-t.
Tehát a rászánt összeget még szorozd be 2-vel, akkor elmondhatod, lesz egy ütős halk szuper rendszered.

Ui:főleg ha be akarsz érni a 3dm eredményekben, akkor ne sajnáld a pénzt,bár hozzáteszem én ezeket chillerrel fogom hűteni, a procit meg meg LN2-vel. ;]

(#10020) TaaT válasza ForRedGlory (#10018) üzenetére


TaaT
veterán

A blokkokat leszámítva a legtöbb cuccot apróról összevadászva simán beférhetsz a keretbe, ám házon belülre már nem biztos hogy befér a cucc :)

Give them hell Ukraine!

(#10021) simlisgumis válasza mackosajt (#10006) üzenetére


simlisgumis
tag

Láttad a blokkot belül? Láttad a gumigyürüket? Egy évig ez a lötty mosta! Se elszineződés a blokkon vagy marás,és a gumigyürü is makulátlan,se megkeményedve,se szétmálva!

(#10022) mackosajt válasza simlisgumis (#10021) üzenetére


mackosajt
addikt

láttam

Én most a tömítéseket általánosságban írtam, hogy nem mindegyik gumi bír ki mindent ;)

Illetve ha nem tudnám elintézni a síkba hozását, akkor elgondolkozom azon, hogy kerítek bele puha teflont. Hátha azzal úgy lehet összehúzni, hogy ne púposítsa ki jobban.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10023) bodva


bodva
aktív tag

Nektek amúgy nem habosodik kicsit az autómosó folyadék ha túl sok van bekeverve a desztvízzel?
Ha a D5-öt nem maxon hajtom, akkor nálam se habosodik annyira, de ötös fokozatban szépen elkezdi :D

Most kicsit javítottam az arányon és már nem habosodik.
Amúgy én a tecsóban vettem G12 Alu nevű cuccot. Elvileg hosszú csereperiódusú és kíméli a szivattyút :D

(#10024) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#10019) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyszerűbb lehet a helyzet, ha ketté bontja a rendszert, mert első körben 100-ból röhögve összerakja a két VGA-ra egy 50-55°C-os kört, és mint tudjuk zaj szempontjából az a mérvadó!

Aztán ha úgy dönt, hogy a CPU is túl hangos, akkor arra összedobhat egy második 40°C-os.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10025) TaaT válasza bodva (#10023) üzenetére


TaaT
veterán

Nem szoktak autómosó(?) folyadékot bele tölteni :D

Give them hell Ukraine!

(#10026) bodva válasza TaaT (#10025) üzenetére


bodva
aktív tag

Bocsi hűtőfolyadékra gondoltam, csak mindig besz.pom :D

(#10027) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#10024) üzenetére


Weareus
addikt

Vagy megfelelő radi (pl. MORA) esetén bővítheti a GPU-s kört.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10028) Satyricon válasza bodva (#10026) üzenetére


Satyricon
addikt

Milyen arányba keverted a folyadékot?

Lehet, sőt biztos, hogy a D5 jobban forgatja a vizet, mint a DDC, emiatt jobban habosít a tartályba. Dobj már képet a gépedről, most hogy néz ki. Kíváncsi vagyok a tartályodra, milyet használsz, és milyen messze van tőle a D5.

Am ha a csövekbe is habos víz kering, akkor a hűtési teljesítmény nagyon lecsökken!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10029) Weareus


Weareus
addikt

Hát ez beteg!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10030) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#10027) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyrészt tuti, hogy egy MORA nem fér bele a 100k-s keretbe, másrészt szükségtelenül túlméretezett.

Ha csak VGA-k hűtéséről van szó, akkor én külön körön képes vagyok egy tripla 120-assal hozni a MORA szintjét zajban és leadott hőmennyiségben. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10031) BL@CK


BL@CK
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok segíeni, hogy ezt a fajta csövet hogyan kell kérni barkácsboltban? Pontosan mien műanyag vagy akril cső ez, mint méretileg, mint név ügyben segíenék. Azt tudom, hogy amik vgak összekötésére van annak crystal link a neve, de én saját magamnak szeretném aszosszukat levágni ezért kérdezném, hogy mi ez. Köszi a segítséget előre is mindenkinek! :R

Shatter your limits!

(#10032) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#10030) üzenetére


Weareus
addikt

Egyrészt használtan belefér(het), másrészt egy kör olcsóbb mint kettő.

Ha már itt tartunk: ha nem csak a VGA hűtéséről van szó (és nem csak egy VGA-ról), akkor a MORA venti nélkül is képes lehűteni 3D-játék terhelés alatt két catamaxon futó 7970-est és egy I7-est 4.6-on. És ez is saját tapasztalat. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10033) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Szevasztok, na hadszóljon, záporozzatok meg ötletekkel, 7970et akarok, de referenciát már nemtalálok amire felmenne valamilyen blokk is, leginkább ez.

Úgyvolt ez ref de aztán kiderült hogy elvileg mégsem, coolingconfigurationban nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10034) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#10032) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Semmi sem garantálja, hogy olcsóbb. Használt alkatrészekből építkezve meg főleg nem az.

Két VGA-t a nálam levő tripla is elvisz passzívon csutka terhelésnél, de amúgy sincs jelentősége, mert amíg van olyan venti, amit üzem közben nem hallasz, addig zaj szempontjából teljesen mindegy, hogy van-e belőle a radiátoron vagy nincs.

Ellenben egy MORA elhelyezésével igencsak meggyűlhet a bajod, mert rohadtnagy...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10035) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#10033) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Lehet hogy mégis :W fszom :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10036) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#10035) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Örülök, hogy segíthettünk. :DDD

A blokkot csak ajánlani tudom, nekem nagyon tetszik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10037) Asbee válasza SkyS1gn (#10035) üzenetére


Asbee
veterán

Elvileg ennek a nyákján van két kondi a bal oldali vrm-nél ami ütközni fog. A blokknál nézd meg mik vannak a listában. Ha a visual neked nem elég neten keress rá valami használja-e vele. De amire visualt írnak az jó szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#10038) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#10036) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ek forever :D Meg ez még a régebbi, hátra is lehet vizet vinni, az újakon meg csak egyik oldalt van (csékú) :(((

(#10037) Asbee Na nemár.. az a baj hiába keresek rá mert egy név alatt is van 26 féle kártya...

De ha a szám megegyezik akkor jónak kell lennie nem?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10039) Asbee válasza SkyS1gn (#10038) üzenetére


Asbee
veterán

26 kari közül amire rámegy csak kapsz egyet nem? :U A 11-es sapphire nincs a listában és az EK oldalán lévő nyák képe alapján valóban nem jó rá.

(#10040) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#10038) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hajukra is kenhetik, ami engem illet. 2015-ig úgyse terveztem másik vizet venni. Bár CPU-ra majd talán rakok újabbat, ha kihoznak full-nikkelbe olyat, aminek 3mm-es talpa van, de addig marad ami van.

sz: VGA-ügyben talán tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10041) SkyS1gn válasza Asbee (#10039) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azt csak úgy írtam...

De ha beírom ezt a cikkszámot googlebe akkor a fenti képet kapom amire pedig jó...

Sőt még a Ghz edition képén is a referencia pcb számai vannak...

Amúgymeg ilyen számmal ellátottat még nem is láttam: 11197-11-40G

2 kötőjelet se...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10042) Asbee válasza SkyS1gn (#10041) üzenetére


Asbee
veterán

Én nem látok pontos képet amin a nyákot látni. De alapban nem venném meg ha nincs az EK listáján.

11197-11-40G-re nem megy rá. Keress rá neten.

[ Szerkesztve ]

(#10043) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#10041) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De ha csak ennyir írok gugliba "11197-11-40G" Akkoris a jó kártyákat dobja ki... jónak kell lennie szerintem.

Pl itt látod fennt a cikkszám ez "11197-11-40G" de a pcb-n a kód maga meg megintcsak jó!

Na jóó feladom...

Megkértem Shkiz0-t hogy majd nézzen bele a csomagba én jobbat már nemtudok, nemigaz könnyebben nemtudják megoldani ezt az aftermarket de referencia dolgot, írnák oda vagy fenetudja.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10044) Asbee válasza SkyS1gn (#10043) üzenetére


Asbee
veterán

Ha elhiszed nekem, ha nem a 11197-11-40G-vel be fogod sz..ni. Az EK oldalán ott a nyákról a kép, tisztán látszik, hogy nem megy. Ha googleban rákresel fórumokon mások is írják, hogy nem megy rá. Ha ez sem elég neked... Az általad linkelt vapor-x-nek is ugyanilyen a bal oldali vrm része és arra sem megy fel. Én tovább nem győzködlek. :R

(Hiába néz bele a dobozba, a hűtőt kell leszedni. Ha még tudod mond vissza, mert nem fog rámenni!!!!)

[ Szerkesztve ]

(#10045) simlisgumis válasza SkyS1gn (#10041) üzenetére


simlisgumis
tag

Arra a karira ek ból nincs fullcover blokk! Én is azért cseréltem vissza!

(#10046) SkyS1gn válasza Asbee (#10044) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Miért kell leszedni ha ott a szám a pcie csatlakozónál?

Mindjárt azlesz berendelem a DC2-t aztán kész, kezd elegem lenni... :U

Van olyan kártya ami kapható, és jó is rá a blokk?

(#10047) Asbee ja értem, énmeg a számon voltam leragadva teljesen...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10047) Asbee válasza SkyS1gn (#10046) üzenetére


Asbee
veterán

Azért mert módosítva van a nyák. A vapor X-en is! Hiába van ott a szám, arra sem megy fel, ahogy erre sem.

MIndjárt keresek neked. :U

[ Szerkesztve ]

(#10048) simlisgumis válasza SkyS1gn (#10046) üzenetére


simlisgumis
tag

Ha kék nyákos buko,ami barna az a nyerő! [link]

[ Szerkesztve ]

(#10049) jones965 válasza SkyS1gn (#10043) üzenetére


jones965
Modder

Sajnos a sapphire referencia kártyája sem teljesen referencia. A 4 db-ból 1 volt csak ref, a másik 3 módosított a több vrm miatt.

(#10050) Asbee válasza jones965 (#10049) üzenetére


Asbee
veterán

Pontosan az a két kondi itt is a gond. SKU száma nem emlékszel mi volt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.