Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ez mennyire probléma? Pár óra alatt sikerült a levegő 99%-át kitáncoltatnom a rendszerből. VGA-kban a képeken látható módon, csak a lemelláknál marad pár bubi, ez para? Mert nem nagyon mozdul, akár hány fokban mozgatom a rendszert...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29002) mackosajt válasza #90933760 (#28999) üzenetére


mackosajt
addikt

Néha, mikor "ismerős" szedi szét a gépét, el szoktam gondolkozni, hogy nem vehetnék-e át valamit.

Persze ilyenkor meg az jut eszembe, hogy úgysem férek el a CM690 II-ben a vízzel, akkor meg minek belső pumpa és tartály.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#29003) Cyberneko válasza BlackSoft (#29001) üzenetére


Cyberneko
tag

Szerintem no para, ki fog jonni az is idovel.
Viszont. Nagyon tetszik ez a zold szin, ez pontosan milyen folyadek?

(#29004) jhorogh válasza Cyberneko (#29003) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Jaja, az ilyen apró bubik idővel kijönnek, szerintem sem lesz vele gond. A folyadékra Mayhems pastel green-t mondanék.

(#29005) BlackSoft válasza Cyberneko (#29003) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mayhems Pastel Green :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29006) #90933760 válasza BlackSoft (#29001) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az majd kijön idővel. Nekem a csöveken voltak ilyen buborékok, de kellett két hét is mire teljesen eltűntek.

Ismét légen. A durva az hogy halkabb lett idle. :DDD Azért van hangja az Eheimnek is, nem véletlenül D5 a király. Persze load hangosabb a gép, de load nem sűrűn fog menni úgyse, meg sokáig se mert lecserélem a fenébe.
A másik, hogy a prociblokk alig volt meghúzva, nem sanyargattam a plexit direkt meg nem is érdemes megtépni. Ha megfogtam két ujjal a blokkot kicsit erősebben meghúztam simán eltávolodott a procitól, ugye rugós. Ehhez képest az alaplap úgy ki volt gömbölyödve mögötte mintha két proci lenne a slotba. De mondom egyáltalán nem volt meghúzva durvára. Úgyhogy kicsit átértékelődött bennem a hátlapok jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#29007) BlackSoft


BlackSoft
addikt

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29008) cinkoxid válasza BlackSoft (#29007) üzenetére


cinkoxid
senior tag

szép darab lett :K

(#29009) seniman válasza BlackSoft (#29007) üzenetére


seniman
addikt

Ilyenkor jönnek jól a TJ11 hatalmas méretei :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#29010) carr válasza BlackSoft (#29001) üzenetére


carr
őstag

Tudod úgy fektetni, hogy a vga plexi legyen a plafon felé?
Akkor talán kikecmereg... így viszont felfele igyekezne, de ebben a helyzetben neki az a plafon.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29011) BlackSoft válasza carr (#29010) üzenetére


BlackSoft
addikt

Már kijött a használat során :) 100% légmentesnek tűnik :DD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29012) Catalyst


Catalyst
újonc

Sziasztok
Szerintetek egy corsair H60 az szívattyú elbírna egy 240 mm radiátort ? és szerintetek megérné e, a gyári 12 este lecserélni rá ?

(#29013) seniman válasza Catalyst (#29012) üzenetére


seniman
addikt

A radiátor nem dominál,nincs nagy ellenállásuk :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#29014) #90933760 válasza seniman (#29013) üzenetére


#90933760
törölt tag

És megéri lecserélni, ha nagy tuning van sokat számít a nagyobb radi.

(#29015) seniman válasza #90933760 (#29014) üzenetére


seniman
addikt

Főleg ha még egy mini tartályt is be tud szerkeszteni mellé.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#29016) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

phobya g1/4es vizhofok szenzort hasznal valaki?

ra merjem tenni lezaronak egy EK R290X Matrix GPUblokkra (ott tudnam nezni direktbe a vizhot a GPUnal) vagy folyhat?

280x30 (black ice gts) + 120x45 (EK) + 120x60 (EK XTX) szerintetek eleg lesz csendes ventikkel kb 5-600Wra? mellette meg egy EK cpublokk es az elobbi GPUblokk lesz a rendszerben, egy DCP2.2es pumpabal (szinten leszabalyozva ha birja).

a szenzorok a lamptron cw611hez kellenek a ventiket / pumpat vezerelni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29017) Joshi válasza proci985 (#29016) üzenetére


Joshi
titán

Nincs szerepe hogy hova kötöd be a vízhőmérséklet érzékelőt, a bemenő és kimenő hőmérsékletek között néhány fok van csak. Szerintem rakd olyan helyre ahol folyamatos az áramlás és nem látszik, ill. az elhelyezése is problémamentes. Én vettem egy T elosztót és abba tekertem bele a Phobya érzékelőt.

(#29018) seniman válasza proci985 (#29016) üzenetére


seniman
addikt

Lezárónak szerintem túl hosszú,pont a szenzorja miatt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#29019) F e Z o válasza proci985 (#29016) üzenetére


F e Z o
veterán

Miért folyna, tömítés gondolom van benne, nem? A rendszerben mindegy hova kötöd az érzékelőt, hőfokon kívűl, mindenhol ugyanolyan fizikai körülmények uralkodnak.

H2O über alles!

(#29020) Ghoula válasza proci985 (#29016) üzenetére


Ghoula
senior tag

Simán ráteheted, csak arra figyelj, hogy a blokkon a menet elég rövid, így a normál menethosszúságú cuccok túl mélyre mennek, de távtartóval ok.

(#29021) Supr@


Supr@
senior tag

tervezem megegy 290x beszerzeset majd a kozeljovoben, de elotte erdekelne, hogy a radik elegek e hozza.
Amim most van: ek 360/45, alphacool 240/60, ek 120/38. Ez a radi mennyiseg eleg lenne ezeknek? i7 4790k, 290x cf, minden alapon.

(#29022) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi a valaszokat mindannyiotoknak :R

azt neztem a kozepso szenzor resze (2mm atemero) talan egy fel milit log tul a gyari EK lezaron, egyebkent picit meg rovidebb is. tavtartom van.

igazabol harom szenzort kene diszkreten elhelyezni: egy T elagazasom van, a masik ketton gondolkodok meg.

a lamptron szenzoronkent vezerli a venticsoportokat, szoval kell egy a pumpanak, egy az Anteceknek es egy az SFlexeknek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29023) ZetorGumi válasza proci985 (#29022) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ha a tartályodon van több csatlakozó, akkor egyet oda is tehetsz. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#29024) Joshi válasza proci985 (#29022) üzenetére


Joshi
titán

Mi szükség van 3 hőmérőre? :F

(#29025) proci985 válasza Joshi (#29024) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a lamptron 1:1ben kapcsolja a szenzorokat a 3pines csatihoz amit szabalyoz. nekem meg kene egy a pumpahoz, egy az SFLexekhez es egy a 140es Antecekhez. probalom automatizalni a vezerlest bar meg egyelore nem latom, hogy mennyire eros a lamptron ill mennyire lesz szukseg ra.

az aquaero jobb lett volna, csak 70ezret nagyon sokalltam egy vezerloegysegert (pro 40ert is draga volt, a kijelzo nelkuli variansnak meg limitacioi vannak.).

ha nem er el a kabel akkor viszont max mennek levegos szenzorra.

ZetorGumi: pumpa+tartaly kombom van, de ha elfer egy megy oda :K

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29026) ZetorGumi válasza proci985 (#29025) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az aquaeroból az LT-nek csak annyi limitje van, hogy nincs kijelző.

Oda is jó, ha nem tömít el semmit.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#29027) carr


carr
őstag

Na... kérem, ha a kínai nem a sérült blokkot küldi át, akkor már rakhatnám össze a szettet. -.-
:W :W :W

Tartály/pumpa - Pipa
CPU Blokk (selejt) - Pipa
10/16 Csatik - Pipa
Masterkleer 10/16 cső 3.3m (tody féle) - Pipa
Full cover GTX 660 acetal - Pipa
Később (este) tolok képeket, most rohanás, mert a vonat nem vár...
(halkan jegyzem meg, kb november óta rakosgatom (rendelgetem apránként) összefele... :)) )

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29028) cinkoxid válasza carr (#29027) üzenetére


cinkoxid
senior tag

így jár az, aki kínait vesz ;]

(#29029) Snip3r_HUN válasza cinkoxid (#29028) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Te is onnan vetted nem ? :DDD

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#29030) cinkoxid válasza Snip3r_HUN (#29029) üzenetére


cinkoxid
senior tag

igen, azért van ott a smiley :D
szerencsére eddig minden egyben ideért hozzám

(#29031) carr válasza cinkoxid (#29030) üzenetére


carr
őstag

Mázli... viszont visszakaptam a blokk árát... sztem elqrvázom. :D
Viccelek...
Már nézegetem mit is kellene venni helyette, ill. hogyan lehetne javítani...
Az ígért kép. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29032) carr válasza cinkoxid (#29028) üzenetére


carr
őstag

Neked milyen csatik vannak a szivattartályon? :)
Nekem a 10/16osok nem férnek el egymás mellett...
:O

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29033) Supr@


Supr@
senior tag

Melyik radi jobb valasztas:
1, 420/45-os alphacool, vagy
2, 480/38-as ek pe, vagy
3, 480/45 alphacool?
Az 1, 2 nagyjabol egy arban lennenek, a 3. a legdragabb.

[ Szerkesztve ]

(#29034) ViZion válasza Supr@ (#29033) üzenetére


ViZion
félisten

Mi fér el?
480-ast venném.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29035) Supr@ válasza ViZion (#29034) üzenetére


Supr@
senior tag

Max ami befer az 480/60, de akkor csak 1sor szivo venti fer el a radin, ezert gondolkodok inkabb 45 vastag radiban max.

(#29036) mrbig25 válasza Supr@ (#29033) üzenetére


mrbig25
őstag

420/45

Ugyanolyan vastagság mellett egy hangyaf@sznyival nagyobb hőleadó felületet ad, mint a 480-as radi. Ráadásul, ahogy Te is írtad; a 480-as még drágább is lenne ennek ellenére.

...

(#29037) jones965 válasza Supr@ (#29033) üzenetére


jones965
Modder

Nyilván amelyik elfér, de egy dolgot vegyetek figyelembe: egy túlméretezett radiátor azért, mert nagyobb a felülete, nem fog tudni több hőt leadni, mint egy rendszerhez (disszipálandő hőmennyiség) méretezett.
Egészen pontosan a hőtehetetlensége kapcsán. Minél magasabb a víz dT értéke, annál nagyobb hatásfokon fog tudni üzemelni a hőcserélő.

(#29038) proci985 válasza jones965 (#29037) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyebkent van errol valami oldal ami kb leirja melyik radi milyen deltaT mellett kb mennyit tud? a Black Ice GTSen van specifikacio, de az EK radikrol nincs.

--

tegnapi eredmeny.

kb kesz a csovezes, bar meg lehet az also es a felso radi koze beepitem a leereszto portot (OCCOOL T elagazassal). bar elkezdtem agyalni, hogy mennyire kell, vegulis a hatso EK XTXen is van. ami visszatart, hogy az EK CSQ nikkel csati ami az also radiban van nagyon szorul a primo csovon.

ugy nez ki az EK CSQ nickel szeriaban volt valamikor osszel egy szeria ami picit szukebb. a primochill csovek tokeletesen passzolnak az EK CSQ black csatikhoz, tokeletesen passzolnak a decemberben vett nickel csatikhoz, viszont kinszenvedes oket osszehozni a szeptember vegen az L120as szettel vett csatikkal. pedig elvileg egyforma meretuek.

tap es kabelezes meg nincs bent. a videokartya az also x16os pciE helyre kerult, egyebkent a ramokhoz nem lehetne hozzaferni a backplate miatt a vidkari leepitese nelkul.

a sorrent tartaly+pumpa - kulso EK XTX - CPU - VGA - EK CS - Black ice - tartaly+pumpa.

a szenzorokbol ketto kerult a GPUblokkra es egy a tartalyra.

hat ahogy nezem eleg jol meg lesz toltve a Cosmos a vegere:). egyebkent itt latszik mekkora a haz, a videokartya kb 28 centi es elveszik benne. ja es most ertettem meg minek harmadik kabellyuk par vizhuteses hazra, avagy valahol a venti kabelet es ki kene huzni. oh well.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29039) jones965 válasza proci985 (#29038) üzenetére


jones965
Modder

Igazából hatalmas eltérések nincsenek gyártók között, talán annyi, hogy pár évvel ezelőtt az EK coolstream radiátorai alulmaradtak néhány fokkal azonos hardverek mellett pl. az xspc és a hardwarelabs termékeitől.
Azóta gyakorlatilag az újabb gyártók megjelenésével közel azonos termékek szerezhetőek be. Persze azért vannak prémium termékek, amik más kategóriát képviselnek.

Egyébként a cosmos-al én is megvagyok elégedve, pont az elmúlt hétvégén alakítottam rajta.

(#29040) Supr@ válasza mrbig25 (#29036) üzenetére


Supr@
senior tag

Igen, en is inkabb a 420as fele hajlok, amugy is van 3db pwm-es 14es ventim elfekvoben, plusz igy egyel kevesebb venti lenne a hazban.

Tul meretezni nem akarom a radikat, csak felkesziteni a gepet a 2. 290x-re.

(#29041) cinkoxid válasza carr (#29032) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nem compression fittinges, hanem sima, így a 16-os cső is rámegy, valamint nem szivárog.

(#29042) carr válasza cinkoxid (#29041) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm!
Jól emlékszem, hogy te kivetted a belső gumit a pumpa felső csatijából?
Azt a kék izét...
Igen, sima csatis, de én megrendeltem hozzá a comressiont. Kicsivel jobban mutat (na, ha ráférne) :W
:D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29043) cinkoxid válasza carr (#29042) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nem vettem ki, mert rájöttem ,hogy az a tömítés :D

(#29044) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Kifogyott a kek ek szmörtyim. Mar legtelenites vege fele vagyok. Szerintetek ratolthetek sima desztvizet?

Kb 8deci viz van a rendszerben, tippre kb fel deci kellhet meg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29045) #90933760 válasza proci985 (#29044) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen. Ha nem kell bele sok akkor simán.

(#29046) Supr@ válasza proci985 (#29044) üzenetére


Supr@
senior tag

Ovatosan vele, nekem annak idejen osszesz@rta a mayhems folyadekom, 2honap utan a citrom sargabol vmi narancs-voros tegla szine lett:F

[ Szerkesztve ]

(#29047) akoska07 válasza proci985 (#29044) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hajrá hajrá,én már nagyon kíváncsi vagyok hogyan fog kinézni komplett.

Bakker ez ám a kéró a víznek. ;]
[link]
Ha nem utálnám a házakat még meg is venném. :))

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#29048) akoska07


akoska07
nagyúr

Egyébként erről mi a véleményetek ?
Pumpa --> vga --> radi --> vga --> radi --> vga --> radi --> tartály --> pumpa ?

2. kör
Pumpa --> cpu --> radi --> radi --> tartály --> pumpa

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#29049) TESCO-Zsömle válasza akoska07 (#29048) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jobban jársz egy:

Pumpa
/ I \
VGA VGA VGA
\ I /
I
/ I \
Radi Radi Radi
\ I /
I
Tartály
I
Pumpa

Bekötéssel.

Értelem szerűen nem ilyen látványosan, a lényeg a párhuzamosítás. VGA-nál a legtöbb "gyári" összekötő maga párhuzamosít. A lényeg, hogy így csökkenthető a szivattyú terhelése.

sz: A 2-es kör teljesen hétköznapi, nincs benne semmi extra, de ha mindenképpen több radiátort akarsz használni, akkor érdemes őket mindenhol párhuzamosítani.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29050) #90933760 válasza akoska07 (#29047) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez igen. Duplatáp, Mora/Nova hely ráadásul keresztben.

A körök jók, a lényeg hogy a tartályból a szivattyúra menjen a víz, az nagyon megkönnyíti a feltöltést, légtelenítést. A többi már közel lényegtelen, ahogy a csövezés a legjobban kiadja. Viszont a vga körön az a váltogatás, az minek bele? Ezek szerint a 3 vga sorosan lesz kötve? azokat párhuzamosítani kéne. A radiátorokat nem muszáj. Főleg hogy neked van a duplaDDC-d?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.