Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Jim Tonic válasza #16729600 (#41499) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ehhez nem kell kételkedni, ez egyszerű kémia. Én támogatom az alus projektet, szerintem simán lehet vele dolgozni, de az egészen biztos, hogy vízzel azonnal és exponenciális ütemben beindulna a korrózió.

Nem, egyszerű üzleti titok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41502) seniman válasza Jim Tonic (#41501) üzenetére


seniman
addikt

Felesleges vitatkozni rajta,meggyőzni úgysem tudjuk. :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41503) #16729600 válasza seniman (#41502) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem zárom ki, hogy igazatok van, ellenben kételkedem benne, ennyi. :) Amúgy sem vita ez, maximum csak szelíd eszmecsere az alu vs.'nemesfém témakörben. :)

(#41504) gyiku válasza mackosajt (#41480) üzenetére


gyiku
nagyúr


erre a radiatorra minek tettel 30 ev utan ventiket?

hüllő

(#41505) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

360-as radira mekkora eséllyel lehet rátenni gumi csavart? Ha nem(Márpedig lamellasérülés nélkül szerintem nem lehet!), akkor milyen home made megoldást javasoltok venti rezonálás ellen? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41506) ViZion válasza Satyricon (#41505) üzenetére


ViZion
félisten

Lakásfelszerelési boltokban van ilyen kis gumi félgömb, amiket szekrényajtóra lehet ragasztani, puhábban csukódik. Én azt használtam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41507) DigitXT válasza #16729600 (#41475) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha ezt a stílust erőlteted (nyilvánvaló trollkodás, és hangulatkeltés, ami persze
lehet, hogy szerinted vicces, de valójában elég gáz, mert "túltolod", de nagyon)
akkor valóban nem egyszerű, és az ember ujja az ignore gombon rángatózik.:)

Az a mondás jut eszembe, hogy "Ne adj tanácsot!" (A hülye nem fogadja meg,
az okosnak meg nincs szüksége rá.) Viszont szétqrni egy topikot nem elegáns:
néha bejönnek ilyenek, akik próbálkoznak, aztán idővel kikopnak. Jobb esetben
csendben. Rosszabb esetben bemutatva, hogy basszameg, tényleg tönkrement.
Persze úgy is mondhatjuk, hogy az utóbbi a jobb eset, hisz' saját kárán tanul.:)

(#41508) spanglee001 válasza #16729600 (#41503) üzenetére


spanglee001
addikt

ne foglalkozz vele, nekem volt alu réz vascső, ami később rozsdás vascső néven lett ismert, kerti slag audi fűtő radi és ment a rendszer hónapokig :DDD persze saját felelőségre

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41509) abridabri válasza Satyricon (#41505) üzenetére


abridabri
veterán

Attol fugg , ha pullban akarod hasznalni , nem is kell csavarni , en is csak radobtam 3 14centis ventit a 360as radim tetejere mindenfele rogzites nelkul. [link]
Az egyik ala raktam egy kartonpapir csikort ,mert beleert a radi rogzito csavar a ventibe :)

[ Szerkesztve ]

(#41510) #16729600 válasza DigitXT (#41507) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem igazán értelek, én csak arra utaltam, hogy egészen más kávéház valamit hitelt érdemlően linkelni és bizonyítani, semmint valamiben vakon hinni, mindenféle nyilvános/publikus műszaki adat nélkül.Persze lehet a fentieket vérkomolysággal és szigorú rezignáltsággal leírni, én inkább viccesen próbáltam. Természetesen az érzékeny lelkűektől ezúton kérek elnézést. :R

"Rosszabb esetben bemutatva, hogy basszameg, tényleg tönkrement."

Esetleg bemutatva, hogy az égvilágon semmi baja nem lett huzamosabb ideig... :)

[ Szerkesztve ]

(#41511) ViZion válasza #16729600 (#41510) üzenetére


ViZion
félisten

Megint azzal jössz, hogy bizonyítsuk. Megint azt tudom mondani, hogy keress rá, itt a topikban is töténtek ezzel bajok, ezért szóltunk. Meg linkeljük neked, h mivel töltik fel az AIO rendszereket... volt ilyened? Szedted szét? Nincs nálad YT és google? Ne válaszolj, költői kérdés volt (keress rá, biztos nem hiszed el, h van ilyen). Mit bizonygassunk, te jöttél és kérdeztél, majd megkérdőjelezed amit mondtunk... Akkor inkább helyeselek, legyél boldog, az a fontos.
Részemről vége. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41512) mpierre válasza #16729600 (#41510) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor olvass egy keveset: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41513) DigitXT válasza #16729600 (#41510) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a baj, hogy bejössz a topikba, és lazán "vakon hívőnek" mondasz mindenkit,
beleértve aki évek óta benne van a témában, neadjisten szakmája, esetleg csak
ismeri a kémiát, de legalábbis "hallott már" a galvanikus korrózióról... Sőt, látott
már karón varjút, mondhatni szétrohadt, kilyukadt hűtést, amit nem megfelelően
üzemeltettek. Nem azt mondja, hogy nem lehet megfelelően! De úgy kell! Ha az
AIO gyártó nem tenné, az is tönkremenne: ezen egész pontosan mit kéne hitelt
érdemlően linkelni és bizonyítani? Meg egyáltalán mióta téma itt az AIO? 1000x
ki lett írva odafent, hogy ez NEM az a topik. Látom, neked ez "bassza a csőröd"
mert úgy fogalmazol, hogy végülis építesz magadnak egyet, így "besorolnál" ide.

Nem arról van szó, hogy lenéznénk az AIO-t (na jó, bizonyos kompromisszumai
miatt sokan jobbnak tartanak egy korrekt "épített" vizet), de hogy ez ne feszítse
a topikot, ezért megkérjük az AIO tulajokat, hogy arról NE itt beszéljenek. Ennyi.
(Meg aztán aki sosem használt olyat, sokat nem is tudna érdemben segíteni.:D)

Amúgy fordítva ülsz a lovon. Pontosan az a vakhit, hogy idézem "belehugyoznak"
az AIO rendszerbe, mert úgyis működik örökélet+1 évig, és mert profitorientáltak.
Eegen, aztán cserélhetnék fél évente gariban az egészet. Szóval oké higgyük el,
hogy profitorientáltak (ez elég valószínű), tehát nem fogják sz*rul megcsinálni* az
ugyanis sokkal többe kerül/gari. Szóval, két eset lehetséges: vagy van benne vmi
"spéci" lötyi (ami nem is annyira drága, mint sugallod), vagy eloxáltak a felületek,
ami teljesen jól működik, amíg nem sérül. És mitől sérülne, ha nem szeded szét?
(És miért szednéd szét, ha amúgy tökéletes: adott esetben megvonják a garit.:DDD)

*: valószínűleg a repedős Tritont sem olyanra tervezték, csak hát olyanra sikerült.

(#41514) #16729600 válasza ViZion (#41511) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd az a baj, hogy elvárjátok, hogy mondjuk én a Ti véleményeteket írjam le, a Ti nevetekben nyilatkozzak szótagra pontosan, akár a klónotok is lehetnék. :) De, ha zavarok itt, szóljatok és az életben nem írok többet ide és nem is kérdezek semmit. Nincs ezzel gond. :) :R

(#41515) DigitXT válasza #16729600 (#41514) üzenetére


DigitXT
félisten

Van egy icipici különbség a vélemény, meg a tény közt, de ez ne zavarjon.:DD

(#41516) mpierre


mpierre
veterán

Mayhems pastel, vagy ek pastel ami tovább bírja lerakódás nélkül? Majd minden blokk plexis, meg a teljes csövezés is (13/10-s) az lesz.
Sajnos térfogat adatot nem találtam az alphacool 45mm-s, 2×140-s radijára... Sz'al remélem elég lesz egy flakon koncentrátum, max nem lesz telt színe a folyadéknak.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41517) mrbig25 válasza mpierre (#41516) üzenetére


mrbig25
őstag

EK pastel koncentrátum; oldal alja:
"Produced in United Kingdom by: Mayhems"

...

(#41518) ViZion válasza #16729600 (#41514) üzenetére


ViZion
félisten

Kérdeztél, mi válaszoltunk, erre azt nyomatod, erőszakoskodsz a magad nem vicces, hanem tenyérbemászó módján, hogy bizonyítsuk, mert nem hiszed el. Ismételném magam: keresőt kellene használni, ott van kép, minden egyéb bizonyíték, amire vágysz. Nyilván mindenki át akarja verni aki itt kérdez, és hazugságokat találunk ki. De lehet a szövegértés a probléma, vagy az, h alsóban még nem tanulsz kémiát. Örülnék, ha nem írnál többet, az tény. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41519) Fr3eWar válasza mpierre (#41516) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mennyiségre, nekem 2db PE 360 radi (40-es elvileg, de abból maga borda szerintem csak 30mm széles, a +10mm az a csavarok helye kétoldalt.) 1 cpu blokk, 1 gpu blokk, meg 2,5méter 10/16-os csőbe nem egész 1liter ment bele. (kb 50ml maradt meg) ja és 80%-ra fel van töltve az XRES 140-es tartály ami hivatalból 205ml-es.

(#41520) mackosajt válasza ViZion (#41518) üzenetére


mackosajt
addikt

Orrmanyos, ti is erőltetni próbáljátok. ;)

Nekem az autoklima tuti nem eloxált volt, mint a fűtési szivattyú sem.
Had próbálja ki.

Gyík, te olyan hülye vagy, le sem tudom írni. :)
Tartó funkció volt mindössze.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#41521) #16729600 válasza ViZion (#41518) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sajnálatos, hogy személyeskedés az utolsó menedéked az AIO-s rendszerben lévő lötyi link igazolása helyett.Köszi a kereső ajánlását, pláne, hogy erről semmi info ( zéró ) sincs ( és most nem az általad vizionált ki tudja milyen egyéb érdektelen tényekre gondolok.:) ) Nyugi nem írok többet, ez volt az utolsó, részemről a szerencse, ha nem 'találkozhatok veled semmilyen formában a jövőben. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#41522) Jim Tonic válasza ViZion (#41518) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

hanem tenyérbemászó módján és akkor a másikban keresed a hibát...

Örülnék, ha nem írnál többet, az tény.
Az a baj, hogy igazából tényleg úgy gondoljátok, hogy ez itt a ti homokozótok. Semennyire sem volt erőszakos, ebben a topikban kb. mindenki ezt kapja, aki másképp gondolkodik.
Múltkor velem mentetek ölre, mert én úgy gondolom, hogy mindent apró számít, és igazából nem az a reakció, hogy jó, ti másképp gondoljátok, hanem be kell bizonyítani, hogy mindenki hülye, aki nem hisz nektek. Pedig annyi a sztori, hogy valaki nem ad kicsire, valakinek meg más elvei vannak. Weareus még rám is írt valami kellemes sértegetést, utána még ahhoz is gyáva volt, hogy elolvassa a válaszom. Mondjuk ő mindenkinek beszól, az már feltűnt.
Olyanok vagytok itt, mint valami beltenyészet, aki nem is nagyon akar befogadni senkit, vagy csak azt, aki tovább mondja a kánont. Üljetek le, igyatok meg egy sört, aztán olvassátok vissza DigitXT-vel, hogyan ugrottatok a nyakára, mert nem akarja elhinni, amit írtok.
Nem vagyunk egyformák, de ettől szép az élet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41523) ViZion válasza mackosajt (#41520) üzenetére


ViZion
félisten

Nem az a baj,h kérdez, hanem hogy örökké jön ezzel a bizonyítsuk be, linkeljük be szöveggel. Mit kell bizonygatni? Nekem az alkohol megette az elvileg eloxáltat, keressen rá. Autó klímaradi is rézcsöves, nem? Bebizonyítanád? :D

Jim Tonic: te is be tudod bizonyítani? :U Mert amit mondanak ebben a topikban, azt nem szabad elhinni. Meg én keresgéljem neki neten, h mit töltenek az egybevízbe? Nekem nem víz volt benne, nem is alkohol, hanem vmi fagyálló szerű trutyi. De miért is kellene nekem ezt bizonyítani? Nem világos.

Jah, a minap én is kaptam frankó privit, vadidegentől, akit a topikban sem láttam... a rendszerről, procimról kérdezett elég fura módon, nem igazán tudtam hova tenni. Ezeket válaszolni és tiltani kell, kész.

41525) mackosajt: AIO-ban fagyálló szerű valami, de kevés is volt, meg büdös is. Az alu nekem a GPU-n volt, a full víznél, ott kajálta meg az alkohol. Bizonyítsam? :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41524) gyiku válasza mackosajt (#41520) üzenetére


gyiku
nagyúr

ventilatorozod a szobaradiatort (de meg azt is szarul, mert nem egymas melle teszed oket, hanem egymasra. a push-t mar meg sem emlitem :N) aztan meg azt mondod, hogy en vagyok a hulye? :U

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41525) mackosajt válasza ViZion (#41523) üzenetére


mackosajt
addikt

Full alumínium. A külső egység volt a rendszerbe építve.
Most kint kallodik az udvaron. Rajta a saválló csatlakozókkal.

Na most alkohol vagy fagyálló volt neked?

Gyík, nem elég, hogy bf4-ben bena vagy, meg itt is. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#41526) #35434496 válasza mackosajt (#41525) üzenetére


#35434496
törölt tag

"Gyík, nem elég, hogy bf4-ben bena vagy, meg itt is" :DDD :C Vigyázz bolhás mert hüllő fellök. ;]

(#41527) gyiku válasza mackosajt (#41525) üzenetére


gyiku
nagyúr

nembaj, mar az 1-re gyurok. ha eddig nem sikerult megtanuni jatszani a 4-el, akkor mar minek eroltessem?

hüllő

(#41528) Jim Tonic válasza ViZion (#41523) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem volt bántó. Direkt visszaolvastam.
Nem akarta elfogadni, hogy nem működhet, és igazából nem annyi lett a vége, hogy jó, akkor próbáld meg, hanem majdnem az, hogy meg ne próbáld, és hülye vagy, ha megpróbálod.
Egyébként szerintem is hülyeség a tiszta víz, és én eladtam miattatok az alu radiátoraim, de szerintem működött volna megfelelő lötyivel.
Egy átlagos megbeszélésen ennél jóval erősebb szembenállások vannak. Először itt történt meg a határ átlépése, szerintem: [link].

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41529) DigitXT válasza Jim Tonic (#41522) üzenetére


DigitXT
félisten

Nyakára ugrottam?:F Ilyen stílusban bemenni egy topikba "vitatkozni": LOL.:DD
Meg ez a beltenyészetes szöveg is nagyon szép... Nyilván vannak vélemények,
amiknek nem kell egyeznie, ezért fórum a fórum, de a tényeket levéleményezni:
meredek! Ha én azt mondom, hogy a szobahőmérséklet alá nem tudsz a vízzel
se (ventilátort használva, nem TEC, vagy chiller / kompresszor, alkalmazásával!)
hűteni, és bejön a topikba valaki, hogy márpedig ő "nem hiszi el", akkor mi van?

Ja, és a hab a tortán, hogy követeli, hogy te bizonyítsd! Megfordítanám a dolgot:
akinek van egy "korszakalkotó gondolata", ami szembe menne a "beltenyészet"
egyáltalán nem megalapozott véleményével, az lesz szíves maga bizonyítani.:U

Mondjuk hozza a maga kis setup-ját, meg a mérőműszereit, és bemutatja, hogy
márpedig nála másképp működik a termodinamika. De nem csak így elméletben
himihumi módra okoskodik, és jó troll módjára fáraszt, hanem ő bizony megépíti,
és bizonyítja, és csak utána hülyéz le mindenkit, aki addig másban hitt! Ennyike.

Egyébként, soha nem jó ómen így általánosítva a "topiklakókat" degradálni s azt
a fejükhöz váni, hogy nem fogadnak be senkit... röhej a köbön! Bejön, és kötexik
kvázi lehülyéz (undorító stílust mondtam már?), majd még meg is sértődik, hogy
ő szegény szerencsétlen, nem fogadták be: basszus, az ilyen ne csodálkozzon!

Ezért van már néhány jóképességű* ember ignore listán + ezért nem vállaltam be
itt TG lenni, mert (számomra) fárasztó, ha az "alap dolgokat" kérdőjelezi meg vki,
brahiból + neki áll feljebb, hogy bizonyítsd csak neki, csak most, hogy az ég kék.

Egyébként, ha már beltenyészet, én kifejezetten örülnék egy "mélyvíz" topiknak,
ami tényleg szakmai, és nem a fele arról szól, hogy az ég valójában rózsaszín...
Ja meg nem minden második kérdés AIO - hiába van kiírva 1000x, hogy ne itt.:O

*: nem kizárt, hogy idővel kikupálódik, de ha fullban nyomja a kretént ugrani kell...

Szerk: határátlépésről annyit, hogy amit linkeltem, nekem már az sok volt. Csak
azért ragadtam billentyűzetet. (Mondjuk írhattam volna annyit is, hogy szerintem
ezt fejezzétek be.) Írtam, hogy szerintem, ha nem megfelelően üzemelteti, akkor
tönkre fog menni. De ugye nem írta, hogy ő nem megfelelően akarja üzemeltetni!
Szóval nem hülye, csak troll.:R "működött volna megfelelő lötyivel" Igen, ahogy
nyilvánvalóan az AIO is megfelelő lötyivel működik, de a "kolléga" megkérdőjelezi.
Ami nem feltétlen lenne baj, ha lenne bizonyítéka az ellenkezőjére, de nincs. LOL

[ Szerkesztve ]

(#41530) gyiku válasza DigitXT (#41529) üzenetére


gyiku
nagyúr

abban van igazsag, hogy X idokozonkent megjelenik egy-egy onkentes Einstein, aki jobbnal jobb otletekkel akarja megreformalni a vizhutest. Ezek az egyenek azt felejtik el, hogy nem keves komoly ceg epult mar erre a piacra, sok sok ev tapasztalttal, igy nagy valoszinuseggel mar elo is alltak volna az o kis otletukkel, mar amennyiben az valoban mukodokepes lenne.

a lenyeg: nem a mezei user fogja otthon feltalalni a spanyol viaszt :N

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41531) Jim Tonic válasza gyiku (#41530) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Manapság pont azok az emberek szoktak nagyot alkotni, akiknél megvan az out of the box thinking. Még ha nem is mindig van siker, de legalább megpróbálta.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41532) DigitXT válasza Jim Tonic (#41531) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk lefordítva a példámra. Ráaggat 72 db db ventit egy MO-RA3-ra, megküldi
5000 rpm-en, majd mosollyal az arcán hűti a sört 5 fokosra a 25 fokos szobában?
Legalább megpróbálta. Van egy mondás, hogy a fizikát nem lehet megb*szni...:D

Persze, még minden kiderülhet. Szóval le kell védeni magunkat! A tudomány mai
állása szerint.
Pont. Most tele linkelhetném a topikot galvanikus korrózióról szóló
tudományos anyagokkal, de minek? Elég annyit tudni, hogy mit okozhat, viszont
ezt semmilyen formában nem cáfolja, ha valakinél mégsem következett be.:R

Úgy érzem, hogy néha a szövegértéssel is komoly gondok vannak, s valahogy az
manapság a divat, hogy minden fekete és fehér - aki nem velünk van, az ellenünk,
pedig sokszor sokkal árnyaltabban működik a világ, de valakinek az magas. Fura.

Ebben a vitában is rögtön tömbösítettétek a szemben álló feleket, mert vannak az
itteni szaktemplomi kórus tagjai, meg Ti, akik korszakalkotók vagyok. Furcsa, na!
Pedig normális vitában a stílus, amit linkeltem elő se kellett volna, hogy kerüljön...
És akkor jössz letámadni, hogy neked AZ volt sok, ahogy én írtam. Még furcsább.

Mindegy. Ugorgyunk! Amikor így elmérgesedik a helyzet, akkor szoktam én is.:DD
Amúgy a szabályzat az olyan stílusú HSZ-eket ha jól tudom tiltja: flame, vagy mi.
A topiklakók degradálása meg minimum trollkodás. Csoportos személyeskedés?

(#41533) mpierre válasza mrbig25 (#41517) üzenetére


mpierre
veterán

Hmm. Nem a gyártók honlapját néztem. :B

Így gyak választhatok a mayhems, meg a mayhems között. Nehéz lesz a döntés..... :DDD Talán marad a mayhems pastel.

@Fr3eWar: Kösz. Akkor kb elégnek kéne lennie 1 liternek.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41534) jones965


jones965
Modder

Még időben szólok, aztán takarítás! :)

(#41535) ViZion válasza Jim Tonic (#41531) üzenetére


ViZion
félisten

ehh, igaza van Jonesnak. Ennyit nem ér ez a flamer.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41536) jones965


jones965
Modder

Van egy ilyen tartályom, amibe még jó pár évvel ezelőtt alulra készítettem egy G1/4"-os furatot menettel. A tartály mint sokatok által köztudott, eloxált alumínium. Nos a furat kialakítás kapcsán, amibe egy nikkelezett de réz anyagú csatlakozó került, az évek folyamán eggyé vált egymással. Annyira ragaszkodnak egymáshoz, hogy sérülés/roncsolás nélkül kitekerni lehetetlen. A folyadék neves gyáró folyadéka, amivel a mai napig zero probléma. A tartályban belül az újonnan kialakított csatlakozó hely környékén pedig vastagon kialakult rézoldat volt található, ami a rendszerben lévő réz csatlakozókról vándorolt szépen az alumíniumhoz.
A lényeg, és nyilván ezzel senkit nem szeretnék meggyőzni, hanem alátámasztani azt a tényt, hogy elektrokémiai korrózió folyadék közvetítésével szépen működnek.Ezt hívják a fizikában Galvánelem reakciónak. Nyilván egy új rendszerben, ahol ráadásul csak pár (2-3) évig használják, minimális alig észlelhető mértékben jelentkezik, de mint nálam is mint fentebb írtam, 6 év távlatában már tud érdekes dolgokat produkálni.

Próbáljuk egymást megérteni, legfőképpen meghallgatni és elfogadni a vélemény különbségeket. Ez szakmai fórum, ahol ennek megfelelően a tényeket fogadjuk el, hiszen mint tudjuk, ezek makacs dolgok. :)

(#41537) ViZion válasza jones965 (#41536) üzenetére


ViZion
félisten

...bizonyítsd be! ;]
Nálam -régi GPU blokkal- pár hónap alatt eltömte a prociblokkot és a szűrőt a kioldott "alutrutyi". Alkonek+ioncserélt víz van, lehet az alkonek agresszívebb mint más, esetleg a Ph-ja miatt, passz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41538) tomcat78


tomcat78
őstag

Látom pörgés van.... :D
Csak,hogy valamit én is belepofázzak:valaki próbált már meg vegyesen szerelt villanyt szervizelni(réz/alu)?
Mert a jelenség ott is létezik....Bár lehet az az oka,hogy a birka villanyszerelő nem megfelelő löttybe tette a vezetékeket ;]
A két cucc levegőn sem szereti egymást,pusztána pára elég neki,hogy idővel telljesen leamortizálódjon....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41539) Weareus válasza jones965 (#41536) üzenetére


Weareus
addikt

Ez mind rendben van, egyet akkor sem értek: hogy mehetett a réz oldatba, amikor pont hogy neki kellett volna "megenni" akár az alut akár a nikkelt?

Al ---> Al3+ = -1,69 V
Ni ---> Ni2+ = -0.44 V
Cu--->Cu2+ = + 0.34 V

Esetleg arra tudok gondolni, hogy az alumínium eloxálása megváltoztatta a felületi tulajdonságokat, ellenállóbbá téve a fémet, ámbáron az eloxálás "csak" a felületi oxidréteg megvastagítása, alkalmasint azonban ellenállóbbá teheti a fémet felületi reakciókkal, behatásokkal szemben, márpedig itt nyilván felületi reakcióról van szó.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41546) gyiku


gyiku
nagyúr

az aquacomputer farbwerk USB, Bluetooth and aquabus version (led controller) nem megy aquabuson. 5.5. aquabus 1/2 (not available in Bluetooth version).
es tenyleg nem :(

nekem special bluetoothon sem megy, hiaba parositom, meg connected is, a szinvaltasra nem reagal. lehet, mert be van dugva az usb, de mar lexarom.

hüllő

(#41547) DigitXT válasza gyiku (#41546) üzenetére


DigitXT
félisten

Nahát, mik vannak! Én is épp múlt héten dobtam be egy LED csíkot a Primo-ba,
de egyelőre csak hekkeltem neki egy kábelt, ami a kéket hajtja 12V-ról, de ez a
kütyü nagyon tetszik.:D Ránézésre a Pantheks LED csíkjához is jó (RGB+12V).

(#41548) gyiku válasza DigitXT (#41547) üzenetére


gyiku
nagyúr

kis kedvcsinalo [link], [link]
Instead of LEDs it is also possible to connect other 12 V devices such as fans. Generally the farbwerk channels can also be used as switching outputs with 2.5 A per channel to serve other purposes.

So anyone who plans to control its garage door with a farbwerk by Bluetooth, has only to tinker a bit.

garage door :))

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41549) DigitXT válasza gyiku (#41548) üzenetére


DigitXT
félisten

Jó kis videó...:D Egyetlen dolgot csinálnék másképp, ha hőmérséklet alapon jelez:
nevezetesen a skálán a másik irányba kéne menni, mert a kékből a lila, az nekem
nem melegedés. Menjen szépen a másik irányba, aminek zöld a közepe.:))

Igaz ehhez meg kellett cserélni az R-B outputot, de "szerencsére" működik úgy is.
Évekkel ezelőtt működött "normálisan". Csak valamelyik újabb verzióban behozták
ezt a kört, amin nincs más megoldás, csak ez, de legalább így meg lehet oldani...

[ Szerkesztve ]

(#41550) gyiku válasza DigitXT (#41549) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez pirosbol megy at kekbe. valahogy a nyilat at tudtam rakni a masik oldalra, ahogy mondod. a 4 csatorna kozul 1iket cpu therm alapjan akarom szabalyozni, ami a tapnal van, es kekbol megy pirosba, load apajan.
meg kuzdok vele, na :B

[ Szerkesztve ]

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.