Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) Laraxior válasza topaz45 (#41600) üzenetére


Laraxior
titán

Ja, hogy már vizezve van...
Ha házon belül vannak a radik, akkor pakold ki kívülre, és akkor nem kell két körös, hogy jobban hűljön.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41602) topaz45 válasza topaz45 (#41600) üzenetére


topaz45
tag

Nem lettek valami jó a képek,de radik látszanak.
Még csak most készül,de még lehet radit tenni a hátsó részbe.
A másik D5 a szerverbe van,de ki venném,és ebbe raknám.
Abba meg teszek egy DDc-t.Ha szükséges a két pumpa.

Üdv. topaz45

(#41603) #35434496 válasza topaz45 (#41602) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nagyon szép lesz grat hozzá! :C

(#41604) gyiku válasza topaz45 (#41602) üzenetére


gyiku
nagyúr

bevallom, nem ilyen hazra szamitottam :D szep.
egy D5 pumpa siman elboldogul 3 blokkal meg 2 radiatorral, itt inkabb csak az a kerdes, hogy akarsz-e szorakozni a masodik korrel (esztetika, buzeralasi inger csillapitasa), vagy sem.

hüllő

(#41605) mpierre válasza topaz45 (#41602) üzenetére


mpierre
veterán

Hopp, mi van itt... Szépen alakul. :C

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#41606) Dr. Gonzο válasza topaz45 (#41602) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ezek a tartályok vízszintesen is jól fogják a feladatukat ellátni? :F
Vagy meg lesz forgatva a "doboz"?

[ Szerkesztve ]

(#41607) mrbig25 válasza Dr. Gonzο (#41606) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha a ki,-és a bemenet is egyaránt víz alatt van, akkor nincs probléma.

...

(#41608) gyiku válasza Dr. Gonzο (#41606) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez egy asztal te :) es igen, a tartalyok mukodnek vizszintesen is, csak a kiomlo csonknak mindig a vizszint alatt kell lennie.

hüllő

(#41609) spanglee001 válasza topaz45 (#41602) üzenetére


spanglee001
addikt

hát ez nem válasz lesz hanem kérdés? :DDD
az üveg/plexi tetőn fogod használni a billet és egeret, és ezen/e felett lesz a monitor? mert nagyon nem jó megoldás, látni sok helyen szép is, de használat közben nagyon zavaró, hogy minden fény csillog mindenhonnan. de erre már én is akkor jöttem rá mikor megcsináltam :DDD végül lomtalanításkor levittem a ház elé és nézték az öregek, hogy ez milehet :DDD
az alaplap alatt nagyon hasznos tud lenni egy szerelőnyílás, egyelőre nem látom a tápegység helyét és hogy a kábelekkel mit fogsz kezdeni.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41610) gyiku válasza spanglee001 (#41609) üzenetére


gyiku
nagyúr

miert nem tettel egy foliat az uvegre? fustuveg/szinezett uveg?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41611) topaz45 válasza gyiku (#41608) üzenetére


topaz45
tag

Köszönöm mindenkinek a dicséretét,véleményét,tanácsát.
Igyekszem jól megcsinálni,még elég sok van hátra.

Igen,valószínű elbírná 1 pumpa 1 tartály 1 radi.
"(esztetika, buzeralasi inger csillapitasa)", igen erről is szó van.
Igen a tartályok alá szándékozom egy 10-15 cm magas plexi rampát-állványt-tartót készíteni.
Amiatt amit a gyiku is mondott.
De lehet,hogy nem is kell,láttam olyat,hogy nincsenek megemelve a tartályok,még is ment szépen.
A feltöltés nem tudom mennyire lesz így szívás.

Világítás,ventilátor,és motor vezérlés,még ezután jön,amihez remélem majd kapok itt segítséget.

Jelenleg 3-3 ventilátor van kivűlröl szerelve a radikra egyik befele a másik kifele szívja a levegőt.
Szerintetek kell-e belülre is 3-3 a hűtés teljesítmény javítására?
Vagy sokat nem használ,csak dizájn.
Köszi mindenkinek

Üdv. topaz45

(#41612) spanglee001 válasza topaz45 (#41611) üzenetére


spanglee001
addikt

ha mindkét oldalra ventit teszel sokkal jobb lesz és halkabban is üzemeltetheted a renszert. világításra akár nemrég volt ötlet blutusz vezérlésű, vagy aquaero vezérlésű ledre, ami azért is lehet jó, mert pl beállíthatod, hogy a hardverek hőfokától függően, változzon a szín.

Gyiiku attól hogy föstüveg még, tükröződni fog a felület, amiben látod a monitor képét, és az nagyon zavaró.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41613) topaz45 válasza spanglee001 (#41609) üzenetére


topaz45
tag

Igen,az a szándékom,egér paddal,és bill. alá való gumival.
A monitorok külön konzolon vannak a falon.
Nem tükröződik a plexin,illetve még nem tudom,mert nincs benne semmilyen,csak nyitva van a teteje.
De,jó hogy szóltál,max tükröződés mentes üveget,vagy plexit kell vegyek bele.
A héten vágjuk bele az aljába egy 3 -5 mm rétegelt lemezből alját,természetesen a már meglévő eszközök kihagyásával. És akkor marjuk bele az alaplap köré azt azokat ovális lyukat ami a lemez házakon is vannak.
Ez a fenék rész 2-,2,5 cm bakokon lesznek,Ami elég a kábel menedzsmentnek.
A táp az elválasztó fal mögött van,Úgy elhelyezve mint a lemez házakon + két ventilátor a ház két végén..

Üdv. topaz45

(#41614) topaz45 válasza gyiku (#41610) üzenetére


topaz45
tag

Még nincs rajta üveg,csak nyitva van a teteemajd 6-os plexit akarok,remélem nem hajlik ilyen fesztávon 90 cm

Üdv. topaz45

(#41615) topaz45 válasza spanglee001 (#41612) üzenetére


topaz45
tag

Értem,lehet megcsinálom úgy.
" blutusz vezérlésű, vagy aquaero vezérlésű ledre, ami azért is lehet jó, mert pl beállíthatod, hogy a hardverek hőfokától függően, változzon a szín."
Igen ,erről már hallottam,nagyon jó ötletnek tartom.

Üdv. topaz45

(#41616) topaz45 válasza #35434496 (#41603) üzenetére


topaz45
tag

Köszönöm.

Üdv. topaz45

(#41617) Jim Tonic válasza topaz45 (#41614) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A plexit szerintem hetek alatt agyonvágod. Mindegy mennyire vigyázol rá. Szerintem lobogni is fog.
Hőkezelt üveggel szerintem jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41618) topaz45 válasza Jim Tonic (#41617) üzenetére


topaz45
tag

Köszi,átgondolom.
Lehet,hogy azt teszek bele.
Köszi

Üdv. topaz45

(#41619) ViZion válasza Jim Tonic (#41617) üzenetére


ViZion
félisten

+1
A plexi nekem a ház oldalán is hajszálkarcos, pedig nem dobáltam, nem szivaccsal töröltem... üveg az "stabilabb" anyag, csak nehéz és drága.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41620) gyiku válasza ViZion (#41619) üzenetére


gyiku
nagyúr

100x50cm kell kb, nem hinnem hogy sokkal nagyobb. egyszeri kiadas, de ha mar ilyen jol megcsinalta az egeszet, nem ezen kellene sporolni. google elso talalat [link]

Edzett üveg - élcsiszolt kivitelben :
pl: asztallap üveg, üvegpolc

5 mm vastag edzett üveg ár 12000
6 mm vastag edzett üveg ár 15000
8 mm vastag edzett üveg ár 19000
10 mm vastag edzett üveg ár 23000
12 mm vastag edzett üveg ár 35000

hüllő

(#41621) Bakus válasza topaz45 (#41618) üzenetére


Bakus
tag

Én is hasonló elrendezésen gondolkodtam anno, de szerintem egy picit kényelmetlen lenne a vastagsága miatt, de szívesen várom majd a használat közbeni tapasztalataidat.

"A víz örök, de a gép változik"

(#41622) topaz45 válasza gyiku (#41620) üzenetére


topaz45
tag

Valószínű Én is az edzett üveg mellett döntök 5 mm,mert akkora nut van marva a keretbe.
Remélem elég lesz a felfekvés az üveg súlyához.
Majd beszélek az üvegessel,ha kevesli az 5 mm, akkor rá kell marni.

Üdv. topaz45

(#41623) topaz45 válasza Bakus (#41621) üzenetére


topaz45
tag

Még a rögzítést nem találtam ki,mert ha teljesen felnyitom,az üveg dob egy hátast.
Azt nem akarnám.
Nagy valószínűséggel ragasztás.
Vagy valamilyen fém kerettel.

[ Szerkesztve ]

Üdv. topaz45

(#41624) topaz45 válasza Bakus (#41621) üzenetére


topaz45
tag

Igazad lehet a súlya miatt,de nem kell annyiszor nyitogatni,(remélem)hogy ez probléma lenne.

Üdv. topaz45

(#41625) Bakus válasza topaz45 (#41623) üzenetére


Bakus
tag

Magának az asztalnak a vastagságára gondoltam.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#41626) LLKobe válasza gyiku (#41620) üzenetére


LLKobe
veterán

Az edzett üvegen én is gondolkodtam, de ha jól láttam színezett edzett üveg nincs... Vagy tévedek? :F

(#41624) topaz45: Szerintem kezdd el szerkeszteni a hsz.-eid ahhelyett hogy 1,5 percenként írnál egyet...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41627) LLKobe válasza LLKobe (#41626) üzenetére


LLKobe
veterán

Hm, most láttam a weboldalon:

- Természetesen más üvegfajták is edzhetők

pl: anyagában színezett,

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41628) gyiku válasza LLKobe (#41626) üzenetére


gyiku
nagyúr

szamitogephazakon szinesek, valamint konyhapultok fele szoktak rakni a falra RAL skala szerint szinezett edzett uveget csempe helyett.

hüllő

(#41629) LLKobe válasza gyiku (#41628) üzenetére


LLKobe
veterán

Közbe felhívtam a helyet, a következő infókat kaptam:

- a legvékonyabb edzett üveg 4mm
- ebbe a legkisebb fúrható lyuk 5mm átmérőjű

Ez természetesen lehet színezett is. Nem is lenne rossz, már csak azt kéne kitalálni hogy lehet ezt erősen rögzíteni a házra az oldallap helyett úgy, hogy ne kelljen sz*rrá vagdosni a házat, és az eredeti oldallap is visszatehető maradjon.

Árat nem kérdeztem.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41630) gyiku válasza LLKobe (#41629) üzenetére


gyiku
nagyúr

nezd meg ennek a felfogatasat [link]
4db menetes akarmi all ki, korulotte gumis, arra huzod ra az uveget, majd kivulrol racsavarod a 4 sapkat.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41631) adatfalo válasza topaz45 (#41602) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nem mondod, hogy asztalt építessz :DD Nekem is ez a projekt van készülőben, de várom, hogy a varázslótól megjöjjön az utolsó pár alkatrész. Sajnos évek óta húzom, de a képeid újabb motivációt adtak! :) Hajrá!!

www.adatfalodesign.hu

(#41632) ViZion válasza gyiku (#41620) üzenetére


ViZion
félisten

6-os biztosan elég, abból már akváriumok készülnek, ahol azért van nyomás.
Konyhait mi is néztük, szintén olcsóbb a műanyag sokkal, és ránézésre senki nem mondja meg. Szerencsére nem gáz van, mert oda csak üveget szabad tenni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41633) gyiku válasza gyiku (#41630) üzenetére


gyiku
nagyúr


hüllő

(#41634) topaz45 válasza adatfalo (#41631) üzenetére


topaz45
tag

Köszi,de még elég messze van a vége.

Üdv. topaz45

(#41635) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Előtte:

Feltöltés közben:

Leak teszt / légtelenítés folyamatban:

Bővebben:

Párszor már írtam a topikban is a rendszerről. Épített vizem a s2011 hűtési problémáit megoldani lett először (egy EK L120), aztán ahogy váltottam 290Xre, először egy, majd 2 GPU is a rendszerbe került. Meg ahogy látszik szépen fejlődtek az alkatrészek is.

Az előtte kép a tavaly decemberi iteráció: I7-3820 + Asus 290X Matrix Platinum + VTX3D X-Edition vízen. 3dmark Time Spy alatt 880Wos peak. Nyáron pedig kezdett látszani, hogy a 360as Alphacool XT a 280as Black Ice GTSsel ugyan 50-55fokos vízhez még elég, de úgy már max elfogadható csak a rendszer hangra.

Agyaltam a dolgon, hogy mi legyen. A 630on nincs extra lyuk vízhűtés kivezetésére alphának van átvezetője pci sloton ami tud 10mmes belső átmérőt, de mindkét oldalra csati kell és csak az aquatuningon van Értsd 60euro + posta alsó hangon csak az átvezető, 4 EK 16/10el és két 90es csatival számolva mert a ház hátuljától nem szerencsés 10 centis ívben húzni a kábelt... bár inkább legyen az 80 euro mert a radiátorra is emiatt még kell két 90es.

Viszont volt itthon még két radim, elég csatlakozóm (extrán 1-2 könyök is), elég vizem és elég csövem, plusz némi csavarom / alátétem / kiegészítő elemem. Előtte méregettem, elvileg elfértek a cuccok.

Jelenlegi rendszer (félkövérrel szedve ami új):
- EK Xres 140 + D5 kombó (alphacool rad holder / EK 50/70es talppal rögzítve) (új szűrő, az előző elmállott)
- EK Supremacy LTX
- EK 290X Matrix Platinum blokk + backplate
- EK 290X SE blokk + backplate
- Aplhacool 360 XT (megfordítva mert egyébként nem fért el a cső 90fokos elemmel sem a másik radiátortól) + 2xNZXT 200mm venti (4 SFlexet váltott, elvileg magát a radiátort kevésbé fogja hűteni, viszont a ház ambientjére tippre elég pozitívan fog hatni... vissza tudom építeni 3SFlexre, a negyedik pull volt és már nem fér el sajnos).
- HWLabs Black Ice 280 GTS + Antec 140TC
- EK 120 XTX + EK 1600rpm fan (ha beválnak fent az NZXTk akkor kap egy SFlexet), három EK 50/70ből összetákolt tartóval.
- EK 120 XT + ebmPapst 4412F/2GL
- kb 2.6 méter PrimoFlex átlátszó cső (eddig olyan 2 méter kellett)
- kb 1.8+liter kék EK coolant (előző rendszernek 1.3liter kellett). + olyan 0,1-0,2 körül lesz, még várok, hogy mennyit kell rátölteni

stresszteszt még nem volt, de ambient tempek alapján némi javulásra számítok. felületre (dimenziók alapján és nem valós felépítés alapján) kb egy normál 360 + két slim 360 környékén van összesen a rendszer, illetve kb 80%a egy Mora3nak.

Az NZXT 630 nagyon jól vizsgázott, kb 5-6 óra alatt megvolt az átszerelés és azért a fél vizet le kellett bontanom. Eléggé tele van, de figyelembe véve a cuccokat (víz + ATX lap, extrahosszú táp, 2HDD, 3SSD, 2 használt 5.25ös hely), nagyon elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41636) #35434496 válasza proci985 (#41635) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szép! :)

(#41637) LLKobe válasza proci985 (#41635) üzenetére


LLKobe
veterán

Durva! Bár a 2db 290 helyett ha betennél egy erősebb VGA-t, sokat csökkenne a tdp:)
De nyilván ha minden cucc volt otthon, ez volt a költséghatékony módszer :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41638) Jim Tonic válasza proci985 (#41635) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon jó lett. Brutális, ugyanakkor szolid is. Nekem pont ezek tetszenek. :K

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41639) topaz45 válasza proci985 (#41635) üzenetére


topaz45
tag

Nagyon szép.
Gratula.

Üdv. topaz45

(#41640) gyiku


gyiku
nagyúr

[link] es [link]
a kepek jo szarok, ennyit tud a telefon.

hüllő

(#41641) spanglee001 válasza gyiku (#41640) üzenetére


spanglee001
addikt

ez mi? egy kék áemdé, krumplival fotózva :Y hátul a mikrofon nincs bedugva?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41642) gyiku válasza spanglee001 (#41641) üzenetére


gyiku
nagyúr

nincs, ez az anti TS :K

hüllő

(#41643) Atke


Atke
senior tag

az gáz ha a rendszerben réz és alu radi is van?

(#41644) DigitXT válasza Atke (#41643) üzenetére


DigitXT
félisten

Flémer...;]

(#41645) spanglee001 válasza Atke (#41643) üzenetére


spanglee001
addikt

az nem gáz, de ha rekcióba lépnek egymással akkor már igen :DDD nemrég volt róla szó pont. egy megfelelő folyadékkal akár megkockáztatható, bár én nem tenném.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#41646) proci985 válasza #35434496 (#41636) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

& topaz45: köszi!

ll-kobe: attól függően melyik játékban nézzük, amíg megy a multiGPU addig 290X OC CF veri az 1080at és párban van az új Titannal, de minimum hozza a custom 1070OCk szintjét.

Probléma csak a TDP volt (meg a multiGPUt nem támogató játékokkal), magamat ismerve ha váltanék akkor megint kéne egy vizesblokk, a 290Xeket eladva meg kb 500 euro ráfizetéssel ott lennék, hogy van egy 1080am ami játéktól függően vagy kétszer gyorsabb, vagy akár lassabb. 290X CF / 295X2ről még nem éri meg váltani.

Alapprobléma se az volt, hogy nem bírta el a rendszer a meleget, hanem az, hogy 1300on kellett járatnom a ventiket terhelés alatt, hogy 50-55 fok fölé ne menjen a vizem. Vizet nagyon meghálálja a Hawaii, 70 fok alatt kevésbé szivárognak szóval 50Wot simán lehet a fogyasztáson csak azzal nyerni, hogy az ember levizezi. Tetejében nem dobálja az órajeleit.

Jim Tonic: köszi! ezen a szinten szerintem már felesleges a csicsa, aki tudja mit kell nézni, az úgyis látja, hogy mivel van dolga.

azt megpróbáltam, hogy a tartály látszódjon rendesebben, de aztán úgy voltam, hogy a leeresztőportos csőnek márpedig ott és úgy kell mennie, ha nem akarom magam megszívatni. a radi - CPU - GPU1 bekötés is kicsit vicces, de úgy adta ki a cső:). viszont most már a CPUról kapja a vizet a két GPU és nem fordítva (terhelésnél azért a két 290X nyom vagy három-öt fokot a vízen).

----

leakteszt lement, nem ereszt. viszont nem férek hozzá rendesen a D5 vezérléséhez, a felső radi meg hangra még mindig nagyon levegős, szóval nem tudok rendesen tesztelni.

gyiku: szép ez az in-win. lámpafénynél milyen, engem jobban érdekes, hogy hogy tudtad bezsúfolni a D5öt az XRes tartállyal a HDD tartók mellé, mint hogy milyen szépen világítanak a kék ledek.

Atke: ha el akarod korrodálni a réz radit és a blokkjaidat, akkor nem, egyébként nagyon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41647) Laraxior válasza proci985 (#41646) üzenetére


Laraxior
titán

Nem lenne jobb ha egy nagyobb külső radi hűtené a vizet? :F
Mert nekem két kompakt volt a gépben, egy a CPUn, egy meg a GPUn, de rohadtul meleg volt a házban, hiába a két 20centis szívó venti a tetején a háznak :(

Firestrike, Unigine 4.0 eredményed nincsen véletlenül? Megnézném mit mutatnak a GPUk :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41648) Weareus válasza Atke (#41643) üzenetére


Weareus
addikt

Nem, nem gáz, csak galvánelem. :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41649) gyiku válasza proci985 (#41646) üzenetére


gyiku
nagyúr

agyaltam rajta tendesen, mikor megjott a haz. eredetileg a hatso kamraba akartam rakni, de mivel ott mindenkepp push/pullt akartam es ugy mar nem fert volna el. eleg nagy a pumpa teteje. majd csinalok vmi vilagosabb kepet.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41650) gyiku válasza gyiku (#41649) üzenetére


gyiku
nagyúr

[kép]
sok matek, meg fitting szamolgatas utan vegul furtam 2 lukat.

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.