Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) TESCO-Zsömle válasza Snip3r_HUN (#37000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amennyivel olcsóbb, annyival kevesebbet is tud.

Alphacool hülyebiztosra csinálja a radikat. A rögzítőkeret alatt egy ugyanolyan formájú védőlemez fekszik a radiátoron, hogy egyik szépreményű se tekerje bele a csavart a lamellákba.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37002) Snip3r_HUN válasza TESCO-Zsömle (#37001) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

A G-Changer 360 v.2-mnél is van olyan. ;)

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#37003) TESCO-Zsömle válasza Snip3r_HUN (#37002) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jah, most nézem, hogy szépen lemásoltak mindent. :R

Mikor én vettem az Alpha-t, még légtelenítő se volt az ellentétes végükön, se 3-3 csatlakozási pont.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37004) Joshi válasza TESCO-Zsömle (#37001) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint nem lemezt kellene oda tenni, hanem eleve úgy kellett volna megtervezni és legyártani a radit, hogy a csavar a két lamella közé menjen be. :B

(#37005) tomcat78 válasza TESCO-Zsömle (#37001) üzenetére


tomcat78
őstag

Ez nem jelenti azt,hogy a védőlemezt nem lehet belenyomni a radiba...A csavar a menetemelkedés miatt simán megteszi.Ráadásul nem nagyon lehet ott forrasztani.Így a hülyebiztos nem feltétlen igaz.
Félreértés ne essék,alphacool radijaim vannak,de pont nemrég szaladtam bele egy ilyen módon lukasba....
Bár az igaz,hogy nem a csavar megy bele,hanem maga a lemez,ami védené.... :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#37006) #90933760 válasza dvd_R+ (#36995) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mivel úgy is kell még hozzá plusz cucc, így szerintem ha a tökéletesség a lényeg akkor egyenként kell megvenni a cuccokat és nem egy szettet. Van kettő ami jó lenne, de az egyikbe 5.25 tartály van amit itt legtöbben nem szeretünk pár apró kompromisszuma miatt, a másikról meg nem nagyon van itteni tapasztalat. És szerintem amúgy se ilyen radiátorral kellene csinálni.

Ha az ára nem gond, akkor már csak a hely a kérdés hogy mégis mekkora cuccok férnek be. Saccra olyan 200-ból megvan amúgy kb.

Radiátorból én a Watercool Mora3-at mondanám (360-as). Ebből van LT aminek egyik oldalára, és van Pro aminek mindkét oldalára lehet ventit tenni. Eldöntitek melyik kell, szerintem a Pro jobb ha esetleg mindkét oldalára kellene venti, de amúgy egy oldalán is elég lesz. A venti az vagy 120-asból 9db vagy 180-asból 4db. Ha egyik oldalán lesz. A 180-as ventikhez viszont kell egy külön ventifelfogató hozzá. Kapható hozzá ventirács is, amive le lehet fedni ha esetleg az a veszély fennáll hogy belenyúlhat az ember stb.

Proci és VGA blokkból EK termék, prociblokkból a Supremacy, nem tudom perpill melyik a legújabb verziója. VGA blokkból meg full cover, olyan ami rámegy a kártyára, azt meg kell nézni előtte hogy melyik kell rá.

A csatlakozókból is mehet az EK, csőből a Primochill. Méretük 16/10 legyen. Csatlakozókból a compression fitting ami lényegében hollanderes, tekerős, rászorítja a csövet, szerintem az a legjobb, legegyszerűbb.

Szivattyúból a Laing D5, van belőle EK verzió is, úgyhogy pont beleillik a rendszerbe, PWM-es verzió., szabályozható. A tartály az lehet külön, de lehet olyan ami a szivattyúra rá van építve, amelyik szimpatikusabb. EK szintén csinálja mind a két félét.

Ventilátor márkát meg folyadék márkát majd ajánlanak.

[link] EK shop
[link] És az egyik legnagyobb vizes bolt.

[ Szerkesztve ]

(#37007) tomcat78 válasza dvd_R+ (#36993) üzenetére


tomcat78
őstag

Biztos,hogy nem a hardvereket kéne elöbb lecserélni valami izmosabbra?Ha már a pénz nem számít............
Jó dolog a víz....szép hobby,de ha egy csúcs gép a cél,adott háttérrel(pénz),nem azzal kezdeném.
Félreértés ne essék,nem leszólom a konfigot,csak így nem igazán értem a dolgot....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#37008) dvd_R+ válasza tomcat78 (#37007) üzenetére


dvd_R+
őstag

én úgy gondolom hogy a 2x sli-ben gtx 970 4690k 16gb ram z97 chipesetes alaplappal is monthatni jelengleg csúcs kategóriaba tartozó gépnek , csak hogy jobban nézzen ki mondjuk egy i7 es es szebben nézne ki de 15% al erősebb jatekra ami meg ár érték arányban nem lett volna kifizetendő amikor lett vásárolva meg hát az később is cserélhető a hűtés pedig alapfeltét a srácnak :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37009) dvd_R+ válasza #90933760 (#37006) üzenetére


dvd_R+
őstag

Köszönöm a részletes választ :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37010) tomcat78 válasza dvd_R+ (#37008) üzenetére


tomcat78
őstag

Biztosan jó,mint írtam nem erre gondoltam,csak nekem ez így furcsa....Én is építettem vizet nagyságrendekkel gyengébb gépre,pusztán mert tetszik.Csak az a tény,hogy mindegy mi mibe kerül,erre i5,sli-970?Hangsúlyozom,nem arra gondolok,hogy gyenge....csupán arra,hogy azért ezt jócskán le lehet lépni teljesítményben.Ami persze,nem indok arra,hogy ne legyen vízzel hűtve. :R
A véleményem ezzel kapcsolatban szubjektív és nem mérvadó!Csak arra gondoltam,hogy,ha már csúcs konfig.....akkor ÉN,nem ezzel kezdeném....
De természetesen támogatom a víz-építés ötletét,mint írtam szép hobby :K
Csak kicsit költséges :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#37011) dvd_R+ válasza tomcat78 (#37010) üzenetére


dvd_R+
őstag

Igen egyet értek , nekem pont ezért nincs vízhűtésem :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37012) #90933760 válasza tomcat78 (#37010) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az ember tapasztal, első gép nem is lesz 100%-os (amúgy egyik se), főleg ha még nem épített sose. Legalább lesz majd indok fél év, egy év múlva átrendezni. Kaphat i7-et, meg egy Pascalos nV karit.
Amúgy a Sli mindig menőbb, mint egy kártya. :P
A VGA blokkokon kívül minden kompatibilis lesz későbbi gépekkel is, úgyhogy az nem probléma.

(#37013) tomcat78 válasza #90933760 (#37012) üzenetére


tomcat78
őstag

Én nem bírtam ki 2 hónapot átrendezéssel :DDD
És egyet is értek,azzal,amit írsz.Csak mint írtam,ebben az esetben a megközelítése a dolognak nem tiszta nekem.
Írom ezt úgy,hogy egy fm2+ rendszert vizeztem le egy vga-val.Számomra nem ez volt a lényeg,mármint teljesítmény.Csak egyszerüen megtetszett,és kíváncsi voltam,hogy meg tudom e csinálni.
Mindig szerettem az egyedi dolgokat,barkácsolni,stb.Szeretnék építeni házat is a 0-ról,persze vízzel... :D
De nekem valahogy a teljesítmény ilyen megközelítésben........másodlagos :DDD
Egyszerüen nincs időm játszani,zenélni....szóval kb gépigényes dolgokkal foglalkozni :)
Így élvezem azt,hogy összeraktam,használom,alakítgatom...egy szóval:hobby :K

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#37014) #90933760 válasza tomcat78 (#37013) üzenetére


#90933760
törölt tag

Bele lehetne menni, hogy miért nem i7 meg 980Ti vagy 980Ti Sli, abban igazad van, de hát neki így tetszett, majd a következőt kifullozza. Nem mintha így nem volna az, a 970Sli hangyányit erősebb a TitanX-nél, ami jelenleg a legerősebb kártya, úgyhogy csúcs. Egy két nyűgöt leszámítva, viszont olcsóbban kijött vele. A prociba bele lehet kötni, de én meg azt mondom, hogy a 4790K is izé annyi erővel, mert kicsivel többért már 5820K van. Amibe megint bele lehetne kötni, mert +2 mag, -órajel.

[ Szerkesztve ]

(#37015) dvd_R+ válasza #90933760 (#37014) üzenetére


dvd_R+
őstag

igen pont ezek voltak figyelembe véve és így lett döntve 4690k és 970sli :D ár érték és teljesítményben szerintem jelenleg a legjobb. főleg hogy pl a 2db 970 került összesen 160k ba :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37016) Ijk válasza dvd_R+ (#36995) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mit jelent az hogy asztalba van építve? Üvegen keresztül látható a konfig? Csak mert ha igen akkor mehetnek az optikai alkatrészek ha meg nem akkor tök felesleges szebb csatlakozókra, csövezésre költeni.
Egyáltalán mi a cél? Csendes legyen? Szép legyen? Hűtési teljesítmény? Vagy mindhárom? Kint akarja a radiátort elhelyezni vagy számítógépházon belül? Mennyi a hely?
Jó lenne legalább néhány konkrétum azon kívül hogy vízhűtés kell és határ a csillagos ég. Össze tudok dobni neked rendszert félmillióért is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37017) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

200*200as radi létezik?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37018) seniman válasza Plasticbomb (#37017) üzenetére


seniman
addikt

Persze,a Phobya több vastagságban is gyárt,a Magicoolnak 180-asa van,meg az EK-nak is van 180-as szériája,Alphacoolnál is előfordul.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#37019) dvd_R+ válasza Ijk (#37016) üzenetére


dvd_R+
őstag

Igen értem , hát konkrétan képzelj el egy író asztalt amibe úgy most csak bele van téve a jobb oldali fiók részbe ami ki lett pucolva hogy nagy tágas és szellős legyen (szerintem így is eléggé melegszik ott..) és az asztal teteje ki lett vágva és egy plexi üveg lappal átlátszó és így felülről lehet látni

A cél az hogy csendes legyen , jól hűtsön , a kinézet annyira nem fontos habár azért valahogy nézzen ki szóval nem az cél hogy minnel jobban nezzen ki de az is szempont hogy valahogy azért mégis nézzen ki

a radiátort kint szeretnéd igen

illetve tegnap éjszaka beszéltem a sráccal és abban maradtunk hogy neki ebből az ek shopból is jó lenne ha össze vásárolnánk ami kell nem baj hogy ha igy nem lesz 110% os elég neki ha 90% ra tökéletes mert pl azt hogy a cső milyen meg ilyen apróbb nem tom mik azok figyelmen kívül hagyják szóval nem kell neki 4 gyártótól össze szedni a cuccokat mert az a combo a legjobb
elég neki az ek-tól minden és ott a webshopból megrendelne mindent csak amikor megnyitjuk az oldalt minden kategoriaban 25 féle mindent lehet választani és fogalmunk sincs hogy mit is kéne..

Szóval ha abban esetleg tudtok segíteni hogy az ek webshopból mindent össze valogatni ami kell egy ilyen full vízhűtéshez azt megköszönném a srác nevében is :R

illetve most úgy néz ki hogy lehet mégsem 2x 970 sli lesz hanem 1db 980ti .. :D :DDD (ez még megbeszélés alatt van.. ) ha már itt tartunk ti melyiket javasolnátok ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37020) seniman válasza dvd_R+ (#37019) üzenetére


seniman
addikt

980Ti-vel el lehet kerülni az SLi szopórollert,valamint a büdzsé is karcsúbb lesz egy blokkal. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#37021) Plasticbomb válasza seniman (#37018) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Köszi! Közben rá is találtam, csak előtte nem tudtam eldönteni, ez lehetséges-e... Így megoldódik a radiátor kérdés, mert egyszer lehet a házban az első ventikhez tenni egy 120*240est, és felülre van hely egy 200*200as ventinek hely, ahova szintén odaférhet egy radi. Márcsak ki kell találni, hogy hogy fogatom oda úgy, hogy a szerelehetőség mindenképpen megmaradjon. Vagy oldalról szerelem, ha valamiért akarom. Viszont így megdől az az elképzelésem, hogy a legmagasabb ponton a tartál legyen. Maximum az marad, hogy a tartály a pumpa felett legyen szintben. Elvileg 130Whoz (A10-7870K eddig elvileg ennyit eszik meg max.) a 240es is elég tud lenni, de ez a későbbiekben még jól jöhet, amikor felújítás lesz.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37022) dvd_R+ válasza seniman (#37020) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem akkor 980ti lesz :R

Ui: illetve most beszéltem a sráccal és úgy döntött végül hogy akkor lecseréli a z97 gaming 5 , 4690k és a 16gb ddr3 memóriáját

olyanra mint ami nekem van Msi z170a gaming m7 + i7 6700k + 16 gb ddr4 gskill tirendtz 3200mhz

és akkor ehhez fog jönni az msi gaming 980 ti 6gb vga

szóval akkor erre a szettre kellene az ek webshopból egy komplett összeallitas alkatrészenkent amit megvegyünk :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37023) #90933760 válasza seniman (#37020) üzenetére


#90933760
törölt tag

És nem csak a Sli esetleges nyűgje szűnik meg, kicsivel kevesebb fogyasztás, egyszerűbb hűtés, szerelés, és talán a leglényegesebb a több vram. A Sli csak 1080-on megy jól, 4K-n már jóval erősebb a 980Ti, mert van hova pakolni az adatot.

(#37024) seniman válasza dvd_R+ (#37022) üzenetére


seniman
addikt

Az MSI lapra talán még monoblokkja is van az EK-nak.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#37025) #90933760 válasza seniman (#37024) üzenetére


#90933760
törölt tag

És a VGAra is van amit kinézett?

[link] Itt meg tudja nézni. Azért az lényeges lenne, hogy olyan VGA-t vegyenek, amire egyáltalán van blokk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37026) seniman válasza #90933760 (#37025) üzenetére


seniman
addikt

TF5-re szokott lenni. :K

szerk:

Van rá,monoblokk is van a lapra :K

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#37027) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#37025) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ami nincs, azt meg lehet még nézni BitsPower oldalán is. EK-n kívül még ők szoktak inkább beleugrani érdekes dolgokba.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37028) #90933760 válasza seniman (#37026) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor végül is annyi változik, hogy a radiból valamelyik EK kellene. Szerintem [link] ez jó lenne, bár kicsit sok is, de ha később esetleg becsúszik még egy VGA akkor legyen elég nagy a radi. Ez 4x140, azért az már nem kevés. Csak 45-ös, de mondjuk én arra gondoltam amúgy is hogy ekkora kéne, mert erre elég egy oldalra venti és át tudja fújni. Nem kell mindkét oldalára.
Ez így kb. 40%-kal nagyobb, mint a megszokott méret amit itt használunk az i7+csúcsVGA konfigokhoz.

(#37029) proci985 válasza dvd_R+ (#37022) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mindenkepp.

970SLIt egyebkent hasznal egy ember a forumon 5760ra, jol megy. nekem viszont eleg rossz tapasztalatom volt egy 970el.

most 290X CFem van, amig megy addig iszonyatosan eros, de pl Just Cause 3hoz 3 honap alatt nem lett multiGPU tamogatas.

viz szempontjabol meg -1 blokk, plusz kevesebbet is fogyaszt ami meg megint nem mindegy.

Baltoafarkas: nalam 3x120 (x45) + 2x140 (x30) visz kb 700Wot. kicsit meleg a viz, de cserebe terhelve is csendben van. 4x140nek azert boven van hutesi teljesitmenye:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37030) dvd_R+ válasza proci985 (#37029) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem akkor 980ti lesz

viszont akkor valaki tud segíteni abban hogy akkor a fentebb leírt alkatrészek& igények alapjan az ek webshopból össze allit 1 full szettet amire szükség lesz? és belinkeli ide vagy privibe mert nekem ez picit magas minden kategoriaban 800 féle dologt lehet ott valasztani és azt se tudom mi micsoda.. :( pláne nem hogy mi kellene nekünk

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37031) Joshi válasza dvd_R+ (#37030) üzenetére


Joshi
titán

Kihagyhatod a vga blokkot is, ha az Asus Poseidon 980Ti kártyát választod, igazából megspórolsz vele egy szerelést is. Mondjuk most elég jó áron van az MSI Gaming, de még így is 10k-val kevesebbe kerülne a kártya ha a Poseidont veszed.

(#37032) dvd_R+ válasza Joshi (#37031) üzenetére


dvd_R+
őstag

semmikép sem szeretne a srác compact megoldást szóval ha vízhütés rendszer akkor legyen komplet vga-ra is és mivel az alaplap is msi igy a vga is az legyen -.-

ahogy nézem ez nem kompact viszont a házban nem külön radiátoron lenne a ventilatorok ami ugye az asztalon kivül lenne ami szinten igy nem jó
szóval mindenkepp maradna a komplet vizhütő rendszer ami a vga-ra is kiterjed :R

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37033) seniman válasza dvd_R+ (#37032) üzenetére


seniman
addikt

De azt tudjátok,hogy az MSI vga-k garimatricásak? :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#37034) Plasticbomb válasza dvd_R+ (#37032) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az nem kompakt, hanem ki van alakítva a vízhűtésnek a blokk rajta.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37035) #90933760 válasza Plasticbomb (#37034) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen, de a ventik mennek rajta utána is, csak nem pörögnek fel alapnál jobban. Én maradnék a rendes FC blokk mellett, jobban is néz ki. És jut eszembe, ha van akkor backplate is mehet rá, az is dob a kinézeten és azért van 1-2 érdemi funkciója is. Itt most nem a végtelen spóroláson van a hangsúly, szerintem ez így belefér, sőt.

Ja igen ezt jó hogy felhoztátok, a garancia az egyes kártyáknál ugrik, ha a hűtés le van róla szerelve. Úgyhogy ennek tudatában legyetek mikor szereltek. Nem tudom melyik kártyákat lehet szétszedni garanciavesztés nélkül. Ezt majd még be is kell írni az összefoglalóba.

EK shopból kosarat szerintem nem lehet linkelni, úgyhogy úgy kell egyesével belinkelni a cuccokat, arra meg majd valaki aki ráér megcsinálja úgyis. Nem lehet elkapkodni amúgy se, mert ha valamiből rossz van rendelve akkor kezdődik a szopóroller.

[ Szerkesztve ]

(#37036) Tikakukac válasza #90933760 (#37035) üzenetére


Tikakukac
titán

MSI-t lehet, boltok szerint nem, megkértem az állásfoglalást magyarra MSI-től és lehet. Mindennek meg kell lennie garihoz. Ezt nem reklámozzák sokan nem tudnak róla, de ja, MSI is OK.

Amiért meg EVGA-t vettem az meg az, hogy ott nyíltan vállalják is a szabad hűtőcserét +2 év garit meg lehet venni 4k-ért kb. Itt is mindennek meg kell lennie. Elázás és egyebekért ők sem gariznak ofc.

Ennyit tudok. Asus határozottan nem, Giga sem, többi pici gyártótól sem tudok olyat, hogy lehetne.

A rendszer teszt alatt, 50 fok fölé nem lehetett tolni semmivel a gtx960-at, eddig jó. Proci plafon 64 fok ez is. Alapjáratos ventikkel :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37037) proci985 válasza dvd_R+ (#37030) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

EK komplett kitek, dragak, de ha legozod se lesz olcsobb. viszont jol ossze van valogatva, szoval ha egyenkent rakod ossze se lesz jobb. kiveve talan ha az alaplapra van monoblock, de az kb felesleges.

nem tudom mekkora radi fer be, annak fuggvenyeben valasz. egyeb elteres, hogy D5 vagy DDC pumpa van a rendszerhez, szerintem D5, csendes es nagyon jo pumpa (nekem is az van), viszont az L/X szeria DDCje kisebb helyet foglal picit. egyeb elteres, hogy valamiert a P es az X szeriat 13/10es csovel szerelik, az Lt 16/10est. a 13mas kulso atmeroju kisebb helyen elfer, a 16os meg kevesbe torik.

aztan, ha lesz meg egy radi, akkor ahhoz kelleni fog meg ket 13/10es vagy 16/10es csati (amilyen csovet kapsz hozza). ket meter csonek boven elegnek kell lennie ha kiegeszited is a rendszert (enyembe se kellett annyi CPU + 2xGPU + 2 radihoz).

ezen kivul meg kell ket csati a GPU blokkhoz.

---

ha hutest cserelsz, akkor Asus kiesik, matricazott a csavarja (a Matrixoknak is). EVGA biztosan oke, de a topikjaban erre jobban tudnak valaszolni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37038) Ijk válasza proci985 (#37037) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha konfigot is cserél és tele van pénzzel nem egyszerűbb ha vesz casekingről egy kingmodot?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37039) Snip3r_HUN válasza Ijk (#37038) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

De akkor oda az öröm/szenvedés amit az építés okoz. :D

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#37040) proci985 válasza Ijk (#37038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és akkor hol marad az építés öröme?:) plusz szvsz épített víznél nem árt, ha az ember tudja hibakeresni/fenntartani/módosítani utánna.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37041) Joshi válasza dvd_R+ (#37032) üzenetére


Joshi
titán

Nem olyan rossz a poseidon mint azt sokan gondolják, ráadásul használható léggel is ami eladásnál pozitívum. Ha mindenképpen FC blokk, akkor inkább Giga G1 hogy ne legyen gond a matricával.

(#37042) #90933760


#90933760
törölt tag

Prociblokk
Szivattyútartály
Radi
Cső
Csatlakozó Ebből 8db kell.
Venti Ebből 4db kell.
Folyadék Ebből 2db kell, a folyadékkal óvatosan mert mérgező. Nem meginni, nem kiönteni akárhova.

Ez az alap. És akkor attól függően milyen VGA lesz, arra kell még blokk. Az MSI-re elvileg ez kell, bár én a mai kártyákat nem ismerem, nem tudom.
[link]

Majd még a többiek átnézik, hogy rendben van-e.
Nem tudom a 4db ventit be tudjátok-e kötni alaplapra, vagy kell hozzá PWM-es elosztó esetleg. Meg hogy vízhőmérő kell-e.

[ Szerkesztve ]

(#37043) seniman válasza #90933760 (#37042) üzenetére


seniman
addikt

Prociblokk helyett ez is jó lehet.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#37044) #90933760 válasza seniman (#37043) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jaja, ha ilyen lapja lesz akkor mehet akár ez is. Ez hűti legalább a proci feteket is.

[ Szerkesztve ]

(#37045) proci985 válasza #90933760 (#37042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ennek okenek kell lennie (ez az átnézés volt)

kieg: ahogy nezem primo csőből csak 9,5ös belsőjük van, ami azért jó, mert ...nehezen megy rá a csatlakozóra, de cserébe utánna szó szerint le kell róla rántani. szóval szerelésnél hülyebiztos (ráhúzni meg némi melegvizes rásegítéssel azért megy).

amin szerintem még érdemes elgondolkodni:
pump holder, avagy elég sokat segíthet a pumpa rögzítésében (nem biztos adnak hozzá / ha ki van vágva a ventirács a házadon mint pl az NZXTken szokott akkor ez nagyon sokag segít).
extra csavarköteg, ha véletlenül dupla ventis konfigurációt akarsz
45fokos adapter, pl a VGA és a monoblokk közé két darab jól jön, ha a VGAt a legfelső slotba akarod rakni. elég sokat tud segíteni a csövezésben ha van pár extra.
cable splitter hogy egyszerre tudd a ventiket vezérelni.

ami az EKnál nincs az a vízhőfok mérő, viszont annak igazából szabályozással együtt van értelme, az meg még 30k alsó hangon és nem feltétlenül érdekes.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37046) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok. Nagyon kezdő vagyok ebben a témában, soha életemben nem volt még víz a gépemben :).
Csak és kizárólag a Procit vizezném. (Szerintetek ha csak a Proci lenne vizezve, elég lenne a kompakt? vagy saját magam válogassam össze inkább?) i7 6700K-ra, a Ház pedig egy Phanteks Enthoo Pro Windows

Amit Kiszemeltem (Kompaktból Lepa Aquachanger 240 25.000 körül \ Corsair H110i GT 40.000 körül\ DeepCool Captain 360 40.000 körül -boltfüggő)

Építettből - (http://www.pcvizhutes.hu/-ról néztem) -javítsatok ki ha esetleg nem kompatibilis valami valamivel.

Alphacool Eisberg (Solo) - High Speed Edition 3600rpm - Black 13900,-Ft
Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 360mm 23900,-Ft
13/10mm-es Hollandis HF csatlakozó - fekete 1000,-Ft (4db-ot)
Masterkleer 13/10mm-es víztiszta cső 3,3méteres kiszerelésben 4500,-Ft
Aquatuning AT-Protect 1L piros hűtővíz 2600,-Ft
3x120-as venti (max 2000FT-ig)

Ez így kijönne 54.900Ft-ból.

Vagy a pumpa-tartály kombó helyett még ezt néztem:
Phobya DC12-220 - tartállyal - 20500,-Ft

Akkor viszont már : 61.500Ft-ból jönnék ki.

Szerintetek, melyik érné meg jobban?
Köszönöm.

(#37047) seniman válasza Walter_White (#37046) üzenetére


seniman
addikt

Az eisberget szívás feltölteni,az aquatuningos lötyikre sokan köpködnek,a kompaktokat felejtsd el.Tömören ennyi elsőre. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#37048) #90933760 válasza Walter_White (#37046) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kompaktot nem nagyon fogunk ajánlani, mert nem használunk olyanokat, nem tudjuk melyik milyen.

A végét elnézted kicsit, mert ha az Eisberg helyett a DC12-220 tartályos cuccot akarod, attól még kell egy prociblokk is hozzá ami 10-12k pluszban. Az Eisberg egy blokk-szivattyú-tartály kombó, a DC12-220 pedig csak szivattyú-tartály. Szóval nem lehet 1:1-ben cserélni.

Ha már ennyit költesz rá amúgy is akkor elfelejteném az Eisberget, bár használható cucc csak általában akkor szokás rászorulni ha nagyon kevés pénz áll rendelkezésre, mert elég kompromisszumos.
Igen, az Aquatuning folyadékok már jó pár embernél itt a topikban lerakódtak, meg gond volt vele.

Amit felsoroltál az oké, az Eisberg helyett jó a DC12-220 tartályos cucc, és akkor még kell egy prociblokk, meg keress valami másik folyadékot. Esetleg a csövek lehetnének 16/10-esek, ahhoz másik cső meg csatlakozó kell. Jobban hajlanak azok a csövek.

Ez így elég drága, de újonnan nem lehet olcsóbban megúszni. Ahhoz használt cuccok kellenek, amik meg időigényesek ha épp nincs olyan ami tetszene. Ha kompakt kell akkor a másik topik. Annyit tudunk csak azokról, hogy a Tritont ne vedd, mert sokan panaszkodtak, hogy elrepedt a plexi, főleg mikor a csöveket cserélni akarták és letekerni a csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#37049) tomcat78 válasza Walter_White (#37046) üzenetére


tomcat78
őstag

Ha később bővíteni szeretnél,egyértelmüen az épített...
Viszont amit kihagytál,az hogy a pumpa-tartály kombóhoz kell egy proci blokk is.Akkor már nagyobb a difi...és nem lefelé :D
Érdemes lenne pl aprón nézelődnöd,mert ezen az áron,azért lehet faragni.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#37050) bombibmw válasza Walter_White (#37046) üzenetére


bombibmw
veterán

Most én is vívódok, hogy melyik kompakt legyen majd.
Azt mondom neked, hogy ha csak a proci lesz "vizezve", akkor nem kell épített.
A Corsair-ekből én a sima H110-et ajánlanám, de az ára nem kevés és a Link program se stabil.
Ár/érték arányban az Arctic Cooling Liquid Freezer 240, Lepa Aquachanger 240 és az Enermax Liqmax 240 közül választanék a helyedben.

Sorry!
Azt hittem a kompaktban vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.