Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Satyricon válasza bodva (#8998) üzenetére


Satyricon
addikt

Figyu. Nálam kinyomta a levegőt mindenhonnan! egy jól megtervezett, átgondolt és megépített rendszer nem tud kellemetlen meglepetést okozni!

Am nem tudom milyen radid van, nekem még Reserator XT van, még kb 2 hétig. Ezt a radit ismerem, lazán tudom légteleníteni! A sima 120-as meg 360-as radikról nem tudok véleményt mondani, h mennyire nehéz őket légteleníteni, de sztem azzal se lesz gond, ha olyanod van.

Szerk.:

(#9000) ViZion: Aha. Az X-Fi Elite Pro elég forró alap hűtőbordával. Így gondoltam bevizezem. :DDD

TaaT: Nem. Na mindjárt küldök egy képet a gépről, hogy jobban lehessen látni.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9002) ZetorGumi válasza TaaT (#8999) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szerintem ami előtt/mellett ilyen fehér kör/téglalap van, az a csonk. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9003) Satyricon válasza ZetorGumi (#9002) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen igen, jól mondod. Az a csonk.

Na mindjárt dobok képet.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9004) Satyricon válasza TaaT (#8999) üzenetére


Satyricon
addikt

Na ilyen van összekötözve nálam minden:



Mielőtt megkérdeznétek, hogy egyik képen miért kék, a másikon miért zöld a folyadék: Én nagytudású tettem az ételfestékes ioncserélt víz+glykosam folyadékba egy kis uv filc festéket. :(( Nem kellett volna. Nappal kék színű a folyadék, uv fény alatt meg szép zöld. A képeken elég ronda zöldnek látszik

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9005) TaaT válasza Satyricon (#9004) üzenetére


TaaT
veterán

Most már világos :K

De továbbra is azt mondom hogy jobb helye lenne a DDC-nek lent :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#9006) L1ZRRR válasza Satyricon (#9004) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Az igen ;]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9007) blasko92 válasza Satyricon (#9004) üzenetére


blasko92
őstag

Azt a boszorkánykonyhát. És minden rendben van a folyadékkal? Semmi kicsapódás mint a régebbi próbálkozásoknál?

(#9008) Satyricon válasza blasko92 (#9007) üzenetére


Satyricon
addikt

Ezek szerint emléxel mennyit szívtam anno... :))

Nem, nincs semmi! Pedig nem csak glykosam van az ioncserélt vízben! Ez előtt uv filc festék volt, most meg kék ételfestékes glyko+ioncserélt víz. De aranytiszta fél év után is! Algásodás, homályosodás, lerakódás ki van csukva!

Szerk.:

(#9005) TaaT: Igen, erre én is gondoltam. Az lenne a célom majd, hogy leteszem a DDC-t az általad is megjelölt helyre. És akkor 3 cső fog slégan menni egymás mellett()proci-hangkari, hangkari-északi híd, és akkor ddc és ram blokk, ami szrem baromi jól mutatna. :DDD Csak akkor a winyó és környéke eléggé üres lenne... Emiatt is tettem fel oda, le legyen már ott olyan üres az a rész.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9009) bodva válasza Satyricon (#9008) üzenetére


bodva
aktív tag

Remélem én is erről számolhatok majd be :D

(#9010) blasko92 válasza Satyricon (#9008) üzenetére


blasko92
őstag

Azokra a meghökkentő kotyvaszokra még szép, hogy emlékszem. Érdekes, hogy fagyálló és ételfesték semmi gondot nem okoz. :) Reméljük így is marad.

A ddc így mozgatja a vizet a tartályban? :Y Nekem kis tartályom van mégis alig fodrozódik a teteje :D Igaz van a rendszerben pár 5db 90 és 5db

45 fokos csati, 4 blokk, meg mora :D

[ Szerkesztve ]

(#9011) Satyricon válasza blasko92 (#9010) üzenetére


Satyricon
addikt

"Azokra a meghökkentő kotyvaszokra még szép, hogy emlékszem..."

:))

Ha minőségi a fagyálló, ráadásul alu kímélő is, akkor nincs mitől félnie az embernek!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9012) Goose02


Goose02
tag

Szerintetek egy ilyen kütyüvel tudnám szabályozni a DDC-met?

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9013) Satyricon válasza blasko92 (#9010) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem kegyetlenül mozgatja a vizet! Csobog, mint állat! De nem zavar. Max sűrűbben járok pipilni a kelleténél :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9014) ZetorGumi válasza blasko92 (#9010) üzenetére


ZetorGumi
addikt

De ismerős ez nekem. ;] :DDD

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9015) Satyricon válasza blasko92 (#9010) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha van kuplungos gyors csatid is a rendszerben, akkor az fogja vissza a pumpát! Legalábbis nekem anno az fogta vissza,

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9016) Macka válasza Satyricon (#9013) üzenetére


Macka
veterán

Érdekes. Nálam a D5 4-es fokozaton alig mozgatja és semmi csobogás. Én kívülre tettem a tartályt, pedig a Xigmatek Elysiumban bővel elfér 3 darab is belül, csak így könnyebb szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#9017) bodva válasza Macka (#9016) üzenetére


bodva
aktív tag

A DDC jobban csobogtat. Volt mindkettő pumpám :)

(#9018) bodva


bodva
aktív tag

Létezik egyébként olyan memória blokk ami a 4 darab modult tudja befogni úgy, hogy nem kell levenni róla a bordát?

Ha mindenképp le kellene applikálnom a bordákat, akkor valakinek van rá valami tippje, hogy hogyan érdemes neki kezdeni?

(#9019) L1ZRRR válasza bodva (#9018) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Van, de csak házi, valamelyik nap láttam ph-n.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9020) Chrys_ válasza bodva (#9018) üzenetére


Chrys_
addikt

Hőlégfúvóval vagy hajszárítóval felmelegíted, de alaposan, majd elkezded lefeszíteni a gyári bordát. De ne nagyon, csak annyira, hogy beférjen egy vékony penge, amivel levágod a chipekről a ragasztásnál. Nekem egyszer sikerült a chipeket is leszedni vele (még a pengés megoldás előtt, amikor csak feszítettem) :D

[ Szerkesztve ]

(#9021) TaaT


TaaT
veterán

A legegyszerűbb ám nem olcsó megoldás, ilyen ramot venni [link]

Give them hell Ukraine!

(#9022) TESCO-Zsömle válasza bodva (#9017) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A csobogás nem a szivattyú hibája. Sz*r a tartály.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9024) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#9022) üzenetére


ViZion
félisten

Hallottam olyanról, h szivacs a tartályba... ez valós dolog, vagy csak "ótottak", mert ha nem szippantja be, nem zárja az áramlást, akkor lehet benne valami. Mondjuk plexisnél nem biztos, h bevállalós.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9025) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#9024) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem oltottak és plexisnél is bevállalós, mert nem csúnya.

Amúgy konstrukcióval is meg lehetne oldani. Szólni kéne a gyártóknak, hogy G3/8-as beömlőket fúrjanak... HF csőnél sokat számítana...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9026) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,

Általában mekkora csövet kell venni a vízhűtéshez? mert nem éppen tudom eldönteni, van egy TT M3 tartályom és ahhoz a csatlakozók meg egy átalakító(de az aszem a radiátorhoz kell) a blokk meg egy ideiglenesen egy avc herkules-nek a blokkja.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9027) Satyricon válasza TaaT (#9021) üzenetére


Satyricon
addikt

Zsír ez a Corsair memó, nekem is ilyen van! Pofon egyszerű rászerelni a blokkot

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9028) #90933760 válasza Akcok94 (#9026) üzenetére


#90933760
törölt tag

Általában a 10/8-as vékonyabb és 13/10 vagy 16/10 a vastagabb amit használnak. De azon a tartályon ami neked van ha jól látom 8/6-os csati van ami elég harmatos. Ja, hogy átalakító is van? Na jó így nem tudom, fotózd le, vagy vidd be a boltba az egészet ahol a csövet veszed és akkor keresnek rá valót. Mert így fel lehet sorolni 10 féle csőméretet, nem tudjuk melyik kell rá.

(#9029) Akcok94 válasza #90933760 (#9028) üzenetére


Akcok94
senior tag

egy kép
másik kép
ilyen van, már látom hogy tisztítani kell, így lehet látni hogy mekkora?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9030) Pista0001 válasza Akcok94 (#9029) üzenetére


Pista0001
addikt

A Thermaltake csövek asszem 7/9-esek.

Satyricon: van otthon néhány Tt cuccom, 2 dolgot szinte biztosra veszek:

1.: 7 mm a cső belső mérete

2.: nem 1/4 a menet

Le kell mérni, az a biztos. :R

[ Szerkesztve ]

(#9031) Satyricon válasza Akcok94 (#9029) üzenetére


Satyricon
addikt

Ránézésre 10/8-ados, G1/4 menettel.

Szerk.: Lehet rosszul látom, ugynis a monitorom eléggé széthútta a képet.

De Te is meg tudod állapítani a méretét: Fogsz egy tolómérőt, és megnézed a csati belső átmérőjét. Vagy amit már mondtak előttem: Fogod a csatit, és beviszed a boltba, ahol veszed a csövet

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9032) #90933760 válasza Satyricon (#9031) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na ja, de tudni kéne hogy a blokkon meg a radin stb. mekkora csatik vannak, mert lehet nem is egyforma mind.

(#9033) Akcok94 válasza Satyricon (#9031) üzenetére


Akcok94
senior tag

g1/4 az stimmel aszem, mert kitől vettem azt mondta hogy az egyik olyan, de a avc blokkal van gondom így ránézésre is nagyobb,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9034) ViZion válasza Akcok94 (#9033) üzenetére


ViZion
félisten

az AVC csonkja 8-9 mm átmérő kb. ezért is feszül meg rajta a 10/8 cső.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9035) Pista0001 válasza Akcok94 (#9033) üzenetére


Pista0001
addikt

7 milis szilikoncsövet simán re lehet húzni 8-as csonkra.

(#9036) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ez jó blokknak számít? GPU blokknál amúgy csak ez az átfolyós megoldás van?

(#9037) TaaT válasza #90933760 (#9036) üzenetére


TaaT
veterán

A célnak megfelel, amúgy minden blokk átfolyós :)

Give them hell Ukraine!

(#9038) ZoliBen


ZoliBen
tag

Sziasztok!
A minap vettem egy Point of View Geforce GTX 670 videokártyát, referenciahűtás van rajta. Nagy kihasználtság mellett (játék, renderelés) a hőmérséklet felmegy 90 fok fölé is. Ezt próbáltam ellensúlyozni MSI Afterburnerrel, megemeltem a ventillátor fordulatszámát, így nem megy 82 fok fölé (azon marad). Így ~60%-os fordulatszámmal pörög, viszont nagyon hangos tud lenni a venti. Ti milyen vízhűtést ajánlanátok? Teljesen új vagyok a témában, szóval kérlek ha tudjátok, magyarázattal is szolgáljatok A gépemben a processzo egy Core i5-2500k. A vízhűtésre nem szeretnék többet áldozni 20, max 30k-nál. Használt vízhűtő is tökéletesen megfelelne a feladatra.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#9039) Asbee válasza ZoliBen (#9038) üzenetére


Asbee
veterán

20-30k-ból sajnos nem tudsz építeni. Főleg ha vga-t is vizezed. Inkább a 3-4x-es árból.

(#9040) ZoliBen válasza Asbee (#9039) üzenetére


ZoliBen
tag

És 30-40k-ból hogy jönne ki?

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#9041) TaaT válasza ZoliBen (#9038) üzenetére


TaaT
veterán

VGA-ra egyedi vízhűtés alsó hangon 20.000ft, használtan :)

Ha ez nem fér bele a keretbe akkor marad az aftermarket léghűtés, vagy egybevízhűtés, ezek mind olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9042) kovsol válasza ZoliBen (#9040) üzenetére


kovsol
titán

30k ból a cpu és a vga blokk nem jön ki együtt. És akkor a pumpa, csatlakozók, csövek, tartály, radiátor stb még hátra van.

May the Force be with you!

(#9043) Asbee válasza ZoliBen (#9040) üzenetére


Asbee
veterán

Sehogy sajnos, ahogy a többiek is mondják. Inkább tegyél rá egy jobb léghűtőt.

(#9044) ZoliBen válasza TaaT (#9041) üzenetére


ZoliBen
tag

Értem. Utánanézek a léghűtésnek. Utólag rászerelt léghűtés az garivesztéssel jár?

[ Szerkesztve ]

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#9045) TESCO-Zsömle válasza ZoliBen (#9044) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bár off, de VGA-ra én ezt tudom ajánlani. Minden körülmények között csöndben van.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9046) TaaT válasza ZoliBen (#9044) üzenetére


TaaT
veterán

Ha nincs matrica a csavarokon akkor nem :N

Give them hell Ukraine!

(#9047) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#9045) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért nem a vízhűtés csendessége.:N Volt egy ilyenem a vizes GTX285 mellett,
mikor beépítettem SLI-be a párját: elviselhető volt, de nagyon vártam a blokkot az
új karira. Utána lett megint csend, mikor rákerült a blokk: megszűnt az extra zaj.

Persze valóban OFF, és egy gyári feltekert ventihez képest ég és föld ez is.:R

[ Szerkesztve ]

(#9048) sto1911


sto1911
veterán

Ki tudna legyartani egy lefogatot egy eredetileg 775-os blokkhoz, amit most AM3+-ra szeretnek tenni? Az eredeti blokkon a negy csavar helye fix, viszont a mostani lefogatom kulso furatai biztos nem stimmelnek, ezert kellene egy masik, persze nem horror aron. Debrecen es kornyeke elonyben.

(#9049) #90933760


#90933760
törölt tag

Tody kolléga szerzett nekem hollanderes csonkot a szivattyúmra, remélem tényleg jó bele, mert elvileg igen, csak gyakorlatilag is legyen az. :DD
Csatik, cső, az a gpu blokk meg egy tartály. Meg a radit lecserélni nagyobbra, vagy ha nincs akkor mellé egy másik. Jelenleg ennyire futja, nem tudok többet költeni a vízre, de azért így is pofás rendszer lesz ez azért még ha kicsit teszefosza is.

[ Szerkesztve ]

(#9050) sto1911


sto1911
veterán

Megzoldult blokkot, amin muanyag fedo van, mivel tudom kitakaritani? Szetszedni nem nagyon szeretnem. (ill. egy nagytakaritas elferne a tobbi blokkon is szerintem, ha mar par napon belul szet lesz szedve az egesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.