Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) deadwing válasza Zsírkrétamen (#40684) üzenetére


deadwing
addikt

Te figyelj már. Elcseszted a Moránál az áramlási irányt. Józan paraszti ész, ALUL kell bemenjen a víz, nem pedig felül. Feltöltésnél az összes levegőt kitolja így magából, nálam pl soha az életben nem volt levegős. 1 perc alatt bubimentes feltöltés után, 6-7 Voltos szivattyú mellett. Ha fordítva van az áramlási irányod sztem az életben nem lesz levegő mentes a radid!

Fura, hogy a többiek ezt nem vették észre...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40702) Laraxior válasza Fr3eWar (#40700) üzenetére


Laraxior
titán

Én azért betenném az alaplapot, és rámérnék, hogy mennyi is az a távolság...

(#40701) deadwing: Nem elég megfordítani a radiátort? Mert úgy látom, hogy a csövek mérete engedi...

(#40703) KAMELOT: Úgy is lehet. Nekem először voltak meg a cuccaim, aztán néztem hozzájuk házat, de azért ennyire nem volt kicentizve sosem.
Mondjuk az tény, hogy az MSI VGAja baromi széles lett, gyakorlatilag egy másik alaplap az alaplapban :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40703) KAMELOT válasza Laraxior (#40699) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát nemtudom, de én először házat vettem és utána vettem a komponenseket. Tudtam vizet akarok, akkor széles és nagy házat néztem + amibe sok HDD elfér.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40704) deadwing válasza Laraxior (#40702) üzenetére


deadwing
addikt

Nyilván elég, persze. Az egésznek csak annyi a hátránya, hogy keresztbe lesznek a csövek, de valamit valamiért. Légtelenítés után akár vissza is fordíthatja, de én nem tenném. Maga a tudat zavarna -lehet, hogy csak engem-, hogy fordítva megy a víz. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40705) deadwing


deadwing
addikt

Egyébként meg respect neki. Ilyet se lát az ember sűrűn, hogy valaki ilyen fiatalon, ráadásul lány létére ezzel foglalkozzon :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40706) Leon77 válasza deadwing (#40704) üzenetére


Leon77
őstag

Engem mondjuk az is zavarna, hogy a pumpába megy a melegebb víz, így a pumpa is eleve magasabb hőfokon üzemel. Józan paraszti ésszel radiból ki, tartály, pumpa és utána a blokkok és mehet hűlni a radiba.

Ja, most látom, hogy a pumpa előtt van még egy másik radi is....

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#40707) Laraxior


Laraxior
titán

Szerintetek érdemes lenne egy blokkot tennem a mostani ramsüni + venti kombó helyett a fetekre?
Mennyire melegszik ez a rész?
Elég egy sima réztömb amin átmegy a víz, vagy kellenének bele hőleadó felületet megnagyobbító kis tüskék?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40708) KAMELOT válasza Leon77 (#40706) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem is a meleg megy a pumpába és semmi baja. 30-40 fokos a víz attól mi baja lenne? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40709) Laraxior válasza KAMELOT (#40708) üzenetére


Laraxior
titán

Mérhető egyáltalán a szivattyúból ki és bejövő víz hőmérséklet különbsége? :)) Kétlem, hiszen olyan kevés víz és olyan gyorsan áramlik...
1°C max...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40710) KAMELOT válasza Laraxior (#40709) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor meg mit xarnak itt?!?! :DDD

(#40711) DigitXT: :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40711) DigitXT válasza Leon77 (#40706) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha ez zavar, akkor elárulod, hogy szerinted a hideg-meleg
víz közt hány fok különbség van egy átlag rendszerben?:D

(#40712) Jim Tonic válasza Leon77 (#40706) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már sokszor leírtuk, hogy a víz a legmelegebb és a leghidegebb pontkon mérve kb. 2°C fok eltérést mutat. :)

A fordított radihoz: én nem ismerem a Mora radikat, de nem úgy van a csövezése, hogy oda-vissza-oda? Mert akkor mindenképp forgatni kell a légtelenítésnél.

szerk.: közben előztek a srácok.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40713) Laraxior válasza Jim Tonic (#40712) üzenetére


Laraxior
titán

Ehhöz is csak józan paraszti ész köllött ;] :DDD

Még akkor sem lehet különösebben mérni, ha leállítjuk a szivattyút és hagyjuk, hogy had melegedjen a víz a blokkban. Egyszerűen olyan kevés vízről beszélünk, hogy elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40714) DigitXT válasza Laraxior (#40713) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért ne essünk át a ló másik oldalára... Álló szivattyúnál a víz akár
fel is forr a blokkban, nagyon rossz példa. 2 fok különbség bár kicsi,
de azért nem a nem mérhető kategória. Átlag rendszerben ennyi.:)
Azaz kicsit nagyobb rendszerben, gyengébb vagy lefojtott szivattyú
használatánál lehet több: akár 10 fok fölött... Csak nem a szivattyút
kell félteni, mert az bírja. Akár 60 fokig. A CPU blokk nem szeretné,
szóval ahol 60 fokos a hideg víz, ott valami komoly baj van.:))

(#40715) Leon77 válasza Laraxior (#40713) üzenetére


Leon77
őstag

Oké, oké, úgy látom megráztam a pofonfát és aláálltam. :O

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#40716) Laraxior válasza DigitXT (#40714) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem volt az a kocogtatásos DDCm. Amikor üzemben volt, többször is előfordult, hogy nem indult el.
A hőmérsékletből láttam, hogy melegszik a CPU mint állat, de inkább a GPU még terheletlenül is.
De ahogy beindult a szivattyú máris leugrott a hőmérséklet. Az a kevés víz ami felgyülemlett a blokkban, és elkezdett melegedni, villámgyorsan elkeveredett a többivel. Biztosan nem emelte meg a hőmérsékletét.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40717) Weareus válasza DigitXT (#40714) üzenetére


Weareus
addikt

Tanúsíthatom. Egyszer egy laza lábmozdulattal széthúztam véletlenül a szivattyú molex csatlakozóját. A víz felforrt a blokkban és a közvetlen mellette lévő cső részekben. A hővédelem lekapcsolt. Szerencse...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#40718) deadwing válasza Jim Tonic (#40712) üzenetére


deadwing
addikt

Ha úgy is van az a csövezés, nem fel-le felváltva hanem vízszintesen így nincs lemenő ága. Vagyis ha a víz alulról jön, akkor felette ki tud jönni a levegő mert feltolja a víz. Vagy most akkor mi van? Ha megráznám a Morát, jönnének a bubik? :) Ezt azért kétlem, mert úgy tűnik jól működik a rendszer, a radi egyenletesen meleg, nincsen héba-hóba felbukkanó bubi, se pedig erre utaló vízszint csökkenésem.
Kipróbálnám egyébként, de fel van csavarozva a gép oldalára meg a csövek is rövidek. :((

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40719) jones965 válasza Laraxior (#40707) üzenetére


jones965
Modder

Mindenképpen, ha tudsz plusz feszt adni a gpu-nak. Én anno így oldottam meg, amit még mostanában is szoktam használni.

(#40720) Zsírkrétamen válasza ViZion (#40686) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Eddig is két radim volt, a mora helyett még egy 240-es. Egyátalán nem volt gondom a légtelenítéssel, így ezzel sem kéne szívnom. Mondtátok, hogy nehezebb lesz, és tényleg, minden irányba csavargattam-rázogattam-döntögettem és egyéb, csak akkor hoztuk már be kész állapotban a gépet, mikor már bár merre forgattam egy szem buborék nem jött.

Jim Tonic: Valamennyi biztos, az oké. De, hogy minden leállításnál ez itt van:

Túl nagynak tűnik. Magicool DCP-450.

deadwing: Na várj most mi van fordítva? Azt tudom, hogy ez az áramlási irányom. Melyiken kéne változtatni? A felső csonk a morából a tartályba megy, az alsó csonkba pedig a vga-ból jön a víz.

Egyébként kiszedtem most a helyéről egy picit, még írás közbe csavargattam egy kicsit a morát, egy darab buborékot nem látok a csöveken, hiába csinálok bármit is.

(#40721) Jim Tonic válasza deadwing (#40718) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mondom, én nem ismerem a Morákat. Viszont ahogy nézem a csöveket benne, a két szélsők egy vonalban vannak, a visszahajlítások pedig függőlegesek, ezért úgy tűnik, mintha a víz háromszor haladna át a felületen. Ha alulról indulunk, akkor, fel-le-fel. Emiatt egyenletesen meleg esz a radiátorod, de a középső csövekben lehetne levegő.
De ez szigorúan csak egy meglátás, mindenféle tapasztalat nélkül.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40722) deadwing válasza Zsírkrétamen (#40720) üzenetére


deadwing
addikt

A Mora alsó csatiján menjen befelé a víz a Morába.
A videón én azt láttam hogy felül megy be, nem úgy megy ahogy rajzoltad.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40723) gyiku válasza DigitXT (#40714) üzenetére


gyiku
nagyúr

hany fokig normalis a viz homerseklete load alatt?

hüllő

(#40724) Zsírkrétamen válasza Jim Tonic (#40721) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ezzel most azt akarod mondani, hogy fordítsam fel a morát így a benne lévő csövekben inkább fel-le menjen a víz?

deadwing: Basszus! :C És tényleg nem. Megnéztem mégegyszer a nyers fájlt, le is írtam, hogy csak a videó csalóka, de nem, tényleg igazad van. Mert valahogy pont fordítva lett az áramlás, mint akartam. :W Akkor a kérdés, mit b@sztam el? Lehet, hogy a pumpába az in-out fordítva lett betéve?
Hmm...Szerintem az elkövetkezendő hetekbe nem lesz időm teljesen leengedni és megcserélni a csöveket. Ha megfordítom a morát miben lesz jobb, megoldhatja a gondom? (Vagy ugyan már, egyszer csak kijön a bubi, úgy sem látom, nincs bajom a hőmérséklettel. Ráér vele bajlódnom? (mondjuk egy jó év múlva lesz konfigváltás, addig nem akartam megbontani a cumót) )

(#40725) deadwing válasza Zsírkrétamen (#40720) üzenetére


deadwing
addikt

Ennek most nincs köze a vízhez, a memóriáid jó slotban vannak? A cpu felől számolva a 2 és 4 a szokásos dual channel kiosztás.
:)

(#40724) Zsírkrétamen: megfordítod és úgy használod, igen. Sztem tudsz a csöveken annyit lazítani. Később amúgy is venni fogsz rá 90 fokos csatikat, ahogy én :DDD

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40726) Fr3eWar válasza deadwing (#40725) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Kollégának helyes a meglátása.
Vagy proci felől 1. és 3. slot, vagy 2. és 4.

A user manual is így írja, A1 & B1 vagy A2 & B2 -t használd, ha szeretnéd, hogy aktív legyen a dual channel mód.

[ Szerkesztve ]

(#40727) deadwing válasza Zsírkrétamen (#40724) üzenetére


deadwing
addikt

Nem olvastam elég figyelmesen, azt hiszem, hogy te 90 fokos elfordításra gondoltál itt, de nem úgy kéne, hanem 180 fokkal és keresztirányban forgatni, hogy a csatlakozók helyet cseréljenek. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40728) Zsírkrétamen válasza deadwing (#40725) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Öhhm. Igazság az, hogy amikor összeraktuk ezt a gépet (~3 éve) nem igazán értettem még annyira a dologhoz, beadtuk egy boltba hogy rakják össze és rakjanak rá wint. Abban az időben volt még szervizelve párszor a gép, senki nem szólt, nem csinálta meg. Olyan 2 éve már nekem is feltűnt, hogy logikusan ennek nem így kéne lennie, de nem volt semmi problémám vele, meg igazából nem sokáig foglalkoztatott a dolog. Na mindjárt arébbteszem akkor :DDD

Megfordítom akkor, aztán nem nézek arra, biztos szúrni fogja a szemem. 90fokos csatik akkor lesznek, ha jövőre konfigot-gépházat váltok, kikerül a 240-es radi, a morára meg kerül venti. Akkor úgy is meg kell bontanom mindent, majd kicsit esztétikusabban pakolok :K

Nem! Tudom hogy mire gondoltál, a két csonk helyzete pont forduljon meg. 90 fokba amúgy se tudnám rakni, szerintem a csövek nem engednék. A bemenő csonk legyen alul, a kimenő meg felül, ergo pont fordítva, mint ahogy most van.

[ Szerkesztve ]

(#40729) DigitXT válasza gyiku (#40723) üzenetére


DigitXT
félisten

Attól függ, mit hűtesz vele. Szobahőmérséklettől 60 fokig kb. bármi lehet...
Egy VGA-nak simán jó lehet a 60 fokos hűtővíz: a szivattyú miatt ez a limit.
De ha érzékenyebb komponensek is vannak a körben, akkor értelemszerű,
hogy nem engeded el eddig a hőfokot, bekapcsolod a ventiket, felpörgeted
őket, és ha ez sem elég, akkor növeled a hőleadó felületet (több radi pl.):K

Azt mondják, hogy egy jól méretezett rendszer 10 fok dT-vel elketyeg.:R
Tehát, a mindenkori szobahőmérsékletnél max. ~10 fokkal melegebb a víz.
(És még olyankor se megy üveghangon az összes venti, hanem csendes.)

Ezek a MOnster RAdiátorok amúgy ebben remekelnek: rendesen megfújva
őket akár 2-3 fok dT-vel is tud menni a rendszer full load. Persze hangosan.
A fent említett 10 fok dT-t jó esetben röhögve hozzák, kis szellő mellett is.:)

(#40730) gyiku válasza DigitXT (#40729) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor a 42-43° a viz, ami kb dT15 meg szodaval elmegy?

hüllő

(#40731) DigitXT válasza gyiku (#40730) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán.

(#40732) deadwing válasza Zsírkrétamen (#40728) üzenetére


deadwing
addikt

Miért szúrná a szemed? Lesz egy kis csőkereszteződés hátul, de nem fog látszani :)
Próbáld majd ki, kíváncsi vagyok, marad-e valamennyi levegő a radiban?

Ramok ha majd dualban mennek, még azt is megkockáztatom, hogy pici gyorsulást fogsz tapasztalni a jelen állapothoz képest. Elég sokat számít...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#40733) tomcat78


tomcat78
őstag

[link]
Erre valaki? :F

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40734) gyiku válasza tomcat78 (#40733) üzenetére


gyiku
nagyúr

valoszinuleg mar jelentkezett volna az illeto, ha lenne.

hüllő

(#40735) tomcat78 válasza gyiku (#40734) üzenetére


tomcat78
őstag

Valahogy reménykedtem...régebben valamelyik magyar üzletben is volt pár fittingjük,ha jól emlékszem...
Amúgy néhány dolog kisértetiesen hasonlít a Bitspower cuccokhoz a termékeik között.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40736) mrbig25 válasza tomcat78 (#40733) üzenetére


mrbig25
őstag

Volt tőlük csatlakozóm (16/10-es hollandis, 12/10-es merev csöves), DDC tető-tartály kombóm és sima tartályom. Minőséggel abszolút elégedett voltam, messze van a gagyitól.
Ha erre voltál kíváncsi, akkor veheted nyugodtan, megéri az árát.

Több helyen is írnak olyasmit, hogy Bitspower OEM...tehát ugyanaz a gyártó, csak más-más a márkajelzés.

[ Szerkesztve ]

...

(#40737) tomcat78 válasza mrbig25 (#40736) üzenetére


tomcat78
őstag

Igen,köszi.Erre.Időm van,és külföldi web shopokban elég jó-legalábbis elfogadható-árak vannak a termékeikre.
Mondjuk ott sem az alsó kategóriában futnak,mármint árban.Lehet teszek egy kisérletet velük.
Lehet,mert közben az alphacool fittingek között is találtam ugyan olyat :D

[ Szerkesztve ]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40738) mpierre


mpierre
veterán

Ezzel az alphacool csatival van valakinek tapasztalata?
Próba gyanánt felraktam egy 13/10-s plexicső végére, de nem marad rajta... Simán kihúzható - nulla erőfeszítéssel - a cső a fittingből. Két O gyűrű van benne, egy a csőre kerül, egy bent marad a csatiban, a harmadik az csak egy plasztik szorítógyűrű. Mennyire kéne beletolni a plexicsövet? Csak mert a csatiban lévőn nem sikerült áttolni a csövet.... A cső végét megcsiszolva se.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#40739) jones965 válasza mpierre (#40738) üzenetére


jones965
Modder

Teljesen bele kell mennie a csatlakozó aljáig, de ez szerintem egyértelmű.A csővéget nem tudom mennyire csiszoltad le, de 45°ban kell az élt megtörni, illetve egy kis síkosítóval megkenni. Ha szárazon próbálod meg beletolni, a az O gyűrű megsérülhet, és cserére szorul. :)

(#40740) mpierre válasza jones965 (#40739) üzenetére


mpierre
veterán

Áháááá. Na a "vazelint" kihagytam. :DDD Hát igen, ha szűűűűűk a lik..., nem árt.

Éreztem én, hogy koppig be kéne csúsznia....

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#40741) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok!

Van értelme, ha mindegyik oldalán van ventillátor a radinak?
A következő a problémám.

Másik kérdés Jelenleg csak ¼-es 8/10-es csatlakozóim vannak majd szeretném lecserélni vastagabbakra, nem tudom mivel járnék jobban 13/10 vagy 16/10.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#40742) gyiku válasza Dareius (#40741) üzenetére


gyiku
nagyúr

van ertelme, nagyobb teljesitmenyt ersz el veluk, vagy alacsonyabb fordulatszamon is elered ugyanazt az eredmenyt, mint ha csak egy oldalon lennenek.

mibol gondolod, hogy a hazban megall a levego? hofokokat nezted? alaplap, vrm, vagy akar a hdd-k, ssd-k mit mutatnak?

13 vagy 16 cso, izles kerdese. a 13as vekonyabb, viszont konnyebben torik, mig a 16os masszivabb, de vastagabb is. ezzel nehezebb nagy kanyarokat bevenni.

hüllő

(#40743) proci985 válasza gyiku (#40730) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nalam amikor bugzott a szabalyozas a nyaron 40fokos dT volt a rekord (nem adott feszt a ventiknek).

15-20as deltaT nalam mukodo szabalyozas mellett teljesen normalis, de tippre a topikban eleg elokelo helyen vagyok a hotermelo listan a 870W koruli peak konnektoros fogyasztassal, ahhoz kepest meg annyira nincs tulmeretezve a radiator feluletem.

20 szerintem oke, ugy max lesz 50-55 fokos vized, proci ugy marad 65 korul terhelve, a GPUnak is a 70-75 meg oke es akkor mar worst case scenariot nezunk a kanikulaban a tetoterben.

Dareius: 16/10 szvsz. arban nincs kulonbseg kb, de kevesbe hajlamos megtorni. persze csak ha elfer de el kene.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40744) snowball válasza Dareius (#40741) üzenetére


snowball
tag

Nekem is ilyen házam van. Nálam egyelőre csak elől van radi. Egy 60mm-es phobya 360. Nem tudom, hogy nálad milyen vastag radi van elől de én azt vettem észre, hogy ebben a házban mindenképpen kell a push-pull előlre, mert különben nem jut el elég erősen a levegő hátra. Sajnos a desig itt nagyon a használhatóság rovására ment. :( jó lenne ha kitöltened az adatlapod, hogy tudjuk milyen rendszerről van szó. Hátulra valami nagy légszállításu 14es ventit tegyél mindenképp. Sajnos ebben a házban ott tud legkönnyebben távozni a meleg. Úgyhogy azt jól meg kell "támogatni" :)

Nálam (az adatlapomban szereplő konfig) több óra Tomb Raider után a következőképp alakul. Cpu: 40-42 C, alaplap (sb, nb): 45 C, vga (levegő): max 63 C

A csatlakozókat minél hamarabb cseréld :)

[ Szerkesztve ]

(#40745) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kezdődhet a móka. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40746) Omli85 válasza Jim Tonic (#40745) üzenetére


Omli85
őstag

Legó nagyoknak :D :C jó mókát ;)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#40747) Dareius válasza snowball (#40744) üzenetére


Dareius
tag

Szia,

kitöltöttem az adatlapomat, hát én úgy néztem meg leszedtem a tetejét és bedugtam a kezem jó paraszt módszer, de célravezető és hmm hát jó izzasztó höség volt oda bent. na meg a hőfokokat.
A VGA 41 C-re felment Max 35-helyett, a proci magjai me elérték 65C- Witcher 3-alatt (2 óra), Az alap alaplap chipset még szem 51 c foknál nem volt melegebb(42 c körül szokott lenni) Ezen nincs víz, mivel nem találtam rá jó szettet egyben. Mennyi volt konkrétan, na azt nem monitoroztam majd megnézem.

(#40748) gyiku válasza Dareius (#40747) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezek a hofokok rendben vannak, de egy hatso venti artani nem fog, az biztos.

hüllő

(#40749) DigitXT válasza Dareius (#40747) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez az a műfaj, ahol a kézrátételnél picit pontosabb mérési módszerekre van/lenne
szükség, mert anélkül elég nehéz azért kimutatni, hogy bármit ér a 8/10 csövezés
leváltása nagyobb átmérőre. Elöljáróban: csodát ugye nem kell várni tőle, hiszen a
rendszer össz-ellenállását csökkenti csak, amiben lehet, hogy marginális szerepe
van a csövezésnek, sokkal inkább dominálnak a blokkok, de ha mégis valami őrült
áramlásnövekedést eredményezne, az is szintén alig pár fokot fog jelenteni dT-ben.

Én szóltam.:D

Nem azt mondom, hogy ne csináld meg, mert miért ne. Csak ne várj tőle "csodát",
főleg, ha alapvetően átszellőzés problémád van a radiátorokkal: azon úgyse segít...
(Ráadásul írod, hogy nagyon szűk a hely: vastagabb csövek nehezebben férnek el,
továbbá még inkább zsúfolttá teszik a házat és jobban akadályozzák légáramlást.)

(#40750) Dareius válasza DigitXT (#40749) üzenetére


Dareius
tag

Szia,

Ebben igazad van, de ha már kézzel érezhető az eltérés, az már nem jó véleményem szerint.
Az a bajom ezekkel a csövekkel 8/10-el hogy könnyen lágyulnak, és nem érzem biztonságban a gépemet, pl 100%-os rendeléseknél. Kicsit kitágul és kész baj alapon. Sajnos nem mindegyik csatlakozó szorító gyűrűs, és a gyorskötegelő hát nem garancia.

Hőemelkedésre ilyen szempontból egyáltalán nem számítok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.