Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , tudnátok ajánlani valami igazán kis teljesítményű és kicsi szivattyút ? Nem hűteni kellene , de a gépbe .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4002) apollo12 válasza baboss (#4000) üzenetére


apollo12
veterán

hát lehet érdemes ki cserélni, de a vgad hűtése lehet rosszul van felhelyezve mert a 68cfok nekem soknak tűnik

(#4003) baboss válasza apollo12 (#4002) üzenetére


baboss
őstag

Van alatta elég sok paszta és 1.5mm-es gap-pad igaz,hogy nem új.

(#4004) X@b3e válasza leonel (#3990) üzenetére


X@b3e
addikt

Az elsö variációra szavazok. A levegö melegedésre alapból felfelé emelkedik, igy a radik ventijével ha megtámogatod a meleg levegö kifelé mozgását, azzal leszel a leghatékonyabb. (Nem sok ennyi venti amugy viz mellé? Én az oldalsot be sem kötném, bár azt nem tudom, h a vga-t hogyan hütöd)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4005) HUfantom válasza baboss (#4003) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát az a kártya nem épp a hűvös vonalat képviselte, de talán tényleg van valami abban hogy 68fokig felszaladt.
Nem lehet hogy kicsit túl vastag lett valahol emiatt máshol vékony lett és nem jó a hőátadás ?
Az Aidas értékek jók de terhelés alatt kéne ennyinek lennie.
Nekem a 6990esem nem megy 60 fok fölé soha

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4006) leonel válasza X@b3e (#4004) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszönöm! Eddig így volt bekötve - most kíváncsiságból megfordítom - de ebből ház csere lesz - olyanra ahol alul elfér a radi és így nem kérdés. :)
:R :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#4007) Pista0001 válasza X@b3e (#4004) üzenetére


Pista0001
addikt

Nemrég egy hasonló okfejtéshez a kolléga linkelt különböző képleteket, én meg nem voltam rest használni őket. Kiderült hogy a hőmérsékletkülönbség olyan minimális légáramlást hoz létre hogy teljesen elhanyagolható. A legkisebb légszállítású ventivel is "vissza lehet zavarni" lefelé. Én mindenképp friss levegőt áramoltatnék a radin, főleg így hogy 2 léghűtéses VGA van a házban, az oldalsóval meg igyekeznék egyből kiszívni a VGA-k melegét.

(#4008) imibogyo válasza Drizzt01 (#4001) üzenetére


imibogyo
veterán

Alphacool DC-LT. ;)
Vagy még ő, de ő már erősebb és valószínűleg hangosabb is. :K

[ Szerkesztve ]

(#4009) Drizzt01 válasza imibogyo (#4008) üzenetére


Drizzt01
őstag

Színpatikusnak tűnik , de nem akartam ennyit rászánni . csak dekorációhoz kellene . :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4010) X@b3e válasza Pista0001 (#4007) üzenetére


X@b3e
addikt

Nekem volt mind a kétféleképpen, és nem láttam értelmét a fizikával ellentétesen irányítani a légáramlást, mert a hőmérsékletkülönbség elhanyagolható volt a két eset között a víz esetében.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4011) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Alpenföhn Groß Clock'ner -t használok ami egy FX4100-án csücsül :P

Mivel úgy néz ki hogy ez a proci lazán bírná az 5ghz+ órajelet is, csak a jelenlegi
hűtés már ezen a ponton túl kevés neki, így elkezdtem szemezgetni a vízhűtéssel.

Nézegettem ezeket a gondozásmentes kis kompaktokat (corsair H50 és társai)
de nem igazán győztek meg mivel gyanítom hogy lényegesen nem jobb a
teljesítményük mint az én léghűtésemnek amit egy erősebb ventivel még
meg is tudnék spékelni.. ( most egy max 1500rpm et pörgő van rajta)

Az lenne a kérdésem hogy ti mit ajánlanátok a cél elérése érdekében,
úgy max 30k lenne az amit rá tudnék szánni erre a témára.

Egyáltalán nem értek a vízhűtéshez, eddig csak képeken láttam ilyet :DDD

Tudom hogy van egy milyen hűtőt vegyek totyik is de ott ha jól látom
szinte csak léghűtéssel foglalkoznak :))

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#4012) ThodEE válasza joker1220 (#4011) üzenetére


ThodEE
őstag

Azt ajánlom gyűjts még hozzá :D
Igen mert ez a vízhűtéses topikot, aki erre orientálódik az úgyis ide jön.

Ennyiből javaslom hogy keress használtan alkatrészeket, sokat spórolhatsz vele.

Újonnan valami ilyesmi áron van. :R
Mivel mindenképp a tuning a célod, én min dual radival kezdenék :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4013) Pista0001 válasza X@b3e (#4010) üzenetére


Pista0001
addikt

A hozzászólásodból azt szűrtem le hogy a friss levegős job beredményt hozott. Neked is két léghűtéses VGA volt a gépben? No attack, csak kíváncsi vagyok a tényekre hogy a saját elgondolásomat kialakíthassam.

(#4014) joker1220 válasza ThodEE (#4012) üzenetére


joker1220
őstag

Hali!

Köszi, ezt az oldalt nézegettem én is de újonnan nekem elég drágák ezek a szettek,
a legolcsóbb meg nem biztos hogy jó lenne hozzá:)

Az a helyzet hogy néznék én használtan, de fogalmam sincs a márkák és cuccok
terén hogy mi mit ér meg és mit tud, mi lenne az optimális, na meg hogy
fel tudom e applikálni valahogy a gépházra, stb...:D

Szóval ha tudnám hogy mit kell beszereznem és hogyan kell összerakni akkor
nem írtam volna ide :DDD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#4015) ThodEE válasza joker1220 (#4014) üzenetére


ThodEE
őstag

Nézd meg mi tettszik árba belinkeled ide, és az okosak úgyis lebeszélnek róla ha nemkéne neked olyan :P

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4016) joker1220 válasza ThodEE (#4015) üzenetére


joker1220
őstag

Köszönöm a segítséget, írtam re pü-t:D

Jobb ha megkímélem a népet a kérdésektől mert kb olyan
szinten vagyok ebben a témában mintha nem tudnám mi
az a pc és feltenném a kérdést hogy magyarázza el
valaki hogy az miből áll össze, hogy működik és mire
:D

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#4017) ThodEE válasza joker1220 (#4016) üzenetére


ThodEE
őstag

Úgy vélem mi is voltunk újoncok, és szerintem még szépen kérdezett valaki mindig kapott választ, de ha vitatkozik meg okoskodik akkor vagy csinálja jól vagy biztos vita lesz :DD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4018) mpierre


mpierre
veterán

Up... :B (Vagy kihagytam valamit..?)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4019) ThodEE válasza mpierre (#4018) üzenetére


ThodEE
őstag

Én nem ismerem ezt a venti családot, de láttam másoknál és gyönyörű :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4020) X@b3e válasza Pista0001 (#4013) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem volt léghütés semmin, azt nem birtam volna lelkileg elviselni :DDD
Csak anno nem FC vga blokk volt, csak egy univerzális + ram sünik, kellett oda is a légmozgás.

mpierre Enermaxok jók szoktak lenni. Másik fajta Enermaxot használtam dupla radin, de hang/teljesitmény miatt (illetve nem szerették a ventillátorszabályzókat sem) váltottam Scythe és Noctua példányokra. De nem hinném, h nagyon mellé fognál ezekkel sem.

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4021) X@b3e válasza Pista0001 (#4013) üzenetére


X@b3e
addikt

Visszatérve még egy gondolatra - ha a vga-n levegö van, akkor méginkább kifelé szivnám a radin a levegöt, mert ha ráfujod fentröl, akkor az ott keletkezö hö is megrekedhet a hazbán, plusz celsiusokat hagyva maga után.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4022) Pista0001 válasza X@b3e (#4021) üzenetére


Pista0001
addikt

Pont ezért "kell" az oldallapi 200-as kifelé fújó állásban, meg természetesen a sima hátsó 120-as is hasonlóképp. Nálad persze hogy nem volt nagy különbség mert a VGA(-k) nem fűtöttek be, így a házbeli és a külső levegő között nem volt akkora különbség. Ha a radin keresztül fújsz befelé levegőt akkor az nem fog annyira felmelegedni hogy számottevően fűtsön a beltéren és a ház szellőzése kiegyensújozott lesz (3 db 120/140 be, 1 db 120/140 + 1 db 200 ki). Ha fordítva csinálod a kiegyensúlyozottsáb megmarad, viszont a VGA-k által fűtött levegővel hűtöd a radit. Ha vized friss levegővel 35 °C-os lenne, de a házadban a levegő is annyi akkor értelemszerűen magasabb vízhőmérsékletet és roszabb hűtést kapsz.

Ezek nem vízhűtéses tapasztalati értékek, csak a logikám diktálja ezt. :B

(#4023) X@b3e válasza Pista0001 (#4022) üzenetére


X@b3e
addikt

Igazad lehet, és a ház hőmérséklete szempontjából biztos, h jobb a befelé fújatás (víz szempontjából nem biztos), de ennyi plusz venti víz mellett már nekem sok, itt elveszti a lényegét a koncepcióm (zajmentesség max tuning mellett) :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4024) Pista0001 válasza X@b3e (#4023) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezért kell tudni más fejével is gondolkodni, hátha neki más a koncepció. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4025) enamessias


enamessias
aktív tag

Üdv!

Tanácsot kérek, milyen ventillátort vegyek a vizhütésem radiátoraira? Egy szempont érdekel: legyen minnél halkabb!
Jelenlegi (számomra ismeretlen) kavarók inkább teljesítményben nagyok, nem lehet aludni a közelükben. Igy nyáron a hőségben, hosszas, 100%-os terhelésen 52C fok a max, ugyhogy nem gond ha a légszállítás esetleg csökken majd.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#4026) X@b3e válasza Pista0001 (#4024) üzenetére


X@b3e
addikt

Ezért is irtam az elsö hsz-ben, h nem ismerem a többi alkatrészt és hütés összetevőket.. :U

enamessias Scythe, Noctua, jobbféle Enermaxok.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4027) Pista0001 válasza X@b3e (#4026) üzenetére


Pista0001
addikt

"A vga (most még 1db, de kettő lesz) nem referencia így nem is fújja ki annyira a levegőt." Ebből a szempontból talán ez a mondat volt a kolléga eredeti hozzászólásában a lényeg, én is csak ebből indultam ki. Mint írta amúgy, az általam ajánlott(abb) elrendezés próba alatt van, kíváncsi vagyok mi a tapasztalata. :K

(#4028) X@b3e válasza Pista0001 (#4027) üzenetére


X@b3e
addikt

Engem meg már kezd kicsit fárasztani ez a téma ;)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4029) Alu


Alu
senior tag

Szevasztok!

i7 3960X -et szeretném víz alá tenni. Jelenleg 2db Sysrad 2 (45mm vastag, Dual) radim van, de nem nagyon férnek el a házban. Elég lenne csak 1db radi is? Az elvinné passzívan, vagy csak egy kis légárammal (kb. 600Rpm) a procit alapon? Tuningban mennyire kell gondolkodni? Oda már inkább kéne a másik radi is?

Köszi! :R

λŁƯ™

(#4030) Alu


Alu
senior tag

Dupla by Android.. :(((

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#4031) conqver


conqver
aktív tag

EK-FC GTX Lighning Fullcover Waterblock a láthatáron!

Shadow&Dust.....

(#4032) Blizzardking válasza r-chee (#3984) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sziasztok,
részben a Te hsz-ed kapcsán is, de úgy általánosságban kérdem tőletek, hogy előfordult már, hogy elment a víz, leállt a szivattyú, vagy bármi hasonló működési rendellenesség miatt megfőtt a gép? Illetve ti, akiknek vizen megy a gépe, lazán ott meritek hagyni órákra, esetleg napokra? Mennyi az esélye annak, hogy valami gixer történik, és ha történik, mekkora gázt okoz? Bocs ha láma kérdés, eddig read onlyban látogattam a topikot, de régóta érdekel amit csináltok :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4033) #90933760 válasza Blizzardking (#4032) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez kb. ugyanolyan, mintha leállna a procin a venti.

Attól függ milyen lapod van, milyen BIOS funkciók. Lekapcsolja-e hőmérsékletre, fordulatszámesésre stb. és ki tudod-e őket használni. Van-e fordulat visszajelzés a szivattyún, vagy áramlásmérő.
Ha semmi sincs akkor a processzor vészfunkciói, mint a szorzócsökkentés, feszcsökkentés meg az üresjárati izék, throttling mit tudom én. Ez függ procitól is. A többi alkatrészre nem tudom vannak-e ilyenek.

Menj be a BIOS-odba és nézd meg, hogy van-e lekapcsolási lehetőség fordulatszám esésre vagy hőmérsékletre. Akkor azokkal és egy áramlásmérővel megoldható a biztonság. Ha nincs akkor Aida le tudja kapcsolni a gépet beállított hőfokon csak kérdés, hogy a rendszer le is áll-e.

(#4035) Blizzardking válasza #90933760 (#4033) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen, nagyjából én is így tudom. Volt ez itt téma, hogy régebbi lapok (Abit pl) tudtak fordulatszámra lekapcsolni. A maiakból ez kimaradt. Nekem Sabertooth lapom van, ami képes üzenetet bedobni ha lelassul a venti/szivattyú, de leállítani csak túlmelegedésnél tud. Legalábbis én nem találtam benne olyat, hogy fordulat alapján lelője kényszerítetten a gépet. Az Aida módszer nem rossz, de ha megfagy a gépezet (ami akadozó hűtésnél sanszos) akkor az se fogja leállítani.
Léghűtésnél egy komolyabb bordával passzívban is elmegy pár percig, de ahogy látom vizezve komoly feszültség emeléses tuningokat szoktak errefelé csinálni. Az érdekelt, hogy mennyi tehetetlensége van egy vizes rendszernek a levegőshöz képest ha gixer van. Ha jól tudom (javítsatok ha tévedek), víznél az áramlás megszűnésekor nagyon gyorsan game over van.
Kérdem mindenkitől, Nektek az alaplapjaitok tudnak fordulatszámra lekapcsolni..? És nem izgultok emiatt..? :B Engem megnyugtat az a b@szomány hűtőborda ami ott figyel. Nem cukkolásnak szánom, tudom hogy király a víz, egyszer talán nekem is lesz... peace :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4036) r-chee válasza Blizzardking (#4032) üzenetére


r-chee
őstag

Előfordult már kétszer, hogy úszott a sz.gépasztal és a parketta a vízben, de szerencsére kikapcsolt állapotban. Egyik megrepedt pumpafedél, másik valahogy állásában szétcsúszott csatlakozó volt. Bekapcsolva sem lett volna gáz, mert mindegyik a gépház alján történt, szal nem folyt volna a víz hardverre.

Pumpaleállás is volt, molex csatlakozó kábeleinek érintkezési hibái miatt. Volt, hogy játék közben állt, meg, volt hogy távollétemben. ATI/AMD VGA lévén 120 fok körül lekapcsolta a kari a gépet, szal nem történt semmi baj (hardveres túlmelegedésvédelem - piros pont) :). Ekkor még nem volt AIDA/Everest riasztási beállításom, ezt követően jött a képbe nálam, mint védelem, ami már bizonyított is.

Nálam alap amúgy, hogy gépet max. úgy hagyom magára, hogy kimegyek az udvarra, kertbe. Ha elmegyek hazulról egy lépést is, a gép kikapcsolt állapotba kerül előtte. Kevés rá ugyan az esély, hogy leégjen a ház a gép miatt, de az ördög ugyebár nem alszik.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4037) HUfantom válasza Blizzardking (#4035) üzenetére


HUfantom
őstag

Nézd ha egyszer tunning akkor nem fogod otthagyni a gépet és lefekszel / PL seedelsz encorera vagy BitHUra /.

A tunningon kivül meg megy sima órajelen. Én ott merem hagyni a majd 400-ba került gépemet, mert tudom nem lesz baja. Egyszer megállt a DDC pumpám. Egy jó rendszer ettől nem fog gajra menni. Felment a CPU 100 fokra / I7 2600K +6990 / és lett 5 FPS-em a játék alatt. Ekkor nézem tyű.... "shutdown" Windowsban és megállt. Aki nagyon fél és pénzes az vehet külső elektronikát, ami figyeli a vízhőt és leállítja a gépet ha baj van.

Az alaplapokhoz meg annyit, hogy régen egy 25-30 ezres lap már piszok drágának számított ma egy közepes árkategória. Persze nem tartana semeddig ha ezek a funkciók meglennének bennük, de hát akkor a marketingnek nehezebb lenne eladnia a 70.000+ os lapokat. Nekem a Crossfire 4 Formula lapom fogadta a vízfok hőmérőmet és tudtam hozzá rendelni profilokat is.

Mikor lecseréltem az alaplapot akkor vettem egy előlapba szerelhetőt Aerocool FP01

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4038) Blizzardking válasza r-chee (#4036) üzenetére


Blizzardking
őstag

Értem. És ezeknek az egyre keskenyebb csíkszélességen gyártott félvezetőknek nem gáz ha annyira túlhevülnek hogy a hőmérsékletük miatt lője le őket az alaplap? És az Aidában mire állítod a figyelést, hőmérsékletre vagy valamilyen fordulatszámra? Mindenesetre örülök hogy túlélte a cuccod :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4039) Blizzardking válasza HUfantom (#4037) üzenetére


Blizzardking
őstag

A vízhőfokra azért nem érdemes vészleállást tenni, mert ha megáll a szivattyú, akkor lehet hogy ott ahol méred, pont nem meleg. Inkább valami impulzus lenne jó, amit a szivattyú vagy egy átfolyásmérő bocsájt ki, nem..?
Az Aerocool FP01-ed (király cucc amúgy és még jól is néz ki) tud szivattyú fordulatot is szabályozni? Vagy azzal a ventiket szabályozod? És a bemeneti jelét saját érzékelők adják, vagy ki tudja olvasni az alaplap érzékelőit valahogy? Bocs ha lámer kérdések, de nem láttam még ilyet közelről. :B

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4040) #90933760 válasza Blizzardking (#4039) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szivattyú fordulat helyett az áramlásmérő lenne jobb, mert ha lelövi a csövet az áramlás rövidesen megáll, de a szivattyú ugyanúgy pörög tovább.

(#4041) Blizzardking válasza #90933760 (#4040) üzenetére


Blizzardking
őstag

Tényleg! Erre a cső lelövésre nem gondoltam.
Az a leggyorsabb reakcióidő, ha az áramlásmérőt figyeli egy ilyen HUfantom Aerocooljához hasonló valami, és ha leáll a keringés, kinyomja a szemét. Nincs ideje felmelegedni a procinak, nemhogy 100 fokokat elérni, nem? Mondjuk árat nem láttam, de ez nem olcsó buli ugye..? Mármint egy ilyen szabályozó / monitorozó okosság.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4042) ThodEE válasza Blizzardking (#4041) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálam biosba be van állítva hogy 80foknál kapcsoljon ki, ha eléri a 80fokot akkor kékhalál és leáll a gép, sajna ilyen a VGAn nincs, de ha a procit nem hűti a keringés akkor nálam a VGAt sem. :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4043) HUfantom válasza Blizzardking (#4039) üzenetére


HUfantom
őstag

Egy picit nézzél utána a termodinamika törvényeinek és a folyadékok hővezető képességének. Nem fog 90 fokra melegedni a víz míg a cső másik részén 20 fok marad.

Nekem pl oda van bekötve a hőmérő

De van rendes átfolyásmérőm is.

tud szivattyú fordulatot is szabályozni?
Ez egy nagyon kényes kérdés. Általában csak a legerősebb szabályozók elég erősek / 2A / ág / , de ez nem elég mindig. A szivattyúk igénylik mind a 12Vot hogy elinduljanak, és után akár elmennek 6-7-8-9Val is alacsony fordulaton.
/ Itt nem azon szerencséseket értem akik találtak olyan DDC vagy más szivattyút ami 3V -on indul. /
Némely szabályozó tud olyant hogy start burst, de az egy szivattyúnak kevés. Külön szabályozó elektronikákat szoktak a szivattyúra kötni. Persze "kézi" parasztmegoldás, hogy minden induláskor feltekered max-ra és utána visszaállítod. De egyszer úgyis elfelejted majd...

Vagy azzal a ventiket szabályozod?
Igen a ventiknek sima 3 pines csatisokat szabályoz. És tud olvasni két pines hőmérőket. Ezek kb szabvány kiépítésűek max pár tizedet tévednek. Mindegy úgyis a 40 fok víz az aggasztó nem a 40.565687 fok.

A radiátoron lévő ventiket a proci hőmérséklete szabályozza. Biztos láttál már ilyen alaplapi cuccot

És a bemeneti jelét saját érzékelők adják, vagy ki tudja olvasni az alaplap érzékelőit valahogy?
Igen kaptam hozzá 3 db mérőt amit fel lehet ragasztani ahova akarod.
Olyant hogy alaplapból tudjon olvasni 30.000 alatt nem fogsz kapni.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4044) X@b3e válasza Blizzardking (#4032) üzenetére


X@b3e
addikt

Az első vizes gépemet ~10 éve építettem, azóta is kitartottam ezen hűtési technológia mellett, és lekopogom, hogy soha semmilyen ilyen jellegű problémám nem volt. A gép most is megy szépen otthon (munkahelyről írok), csak kb éjjel pihen. Engedni általában felhasználói hiba miatt engedhet. Pumpa soha nem állt le. Beindítás előtt érdemes egy alapos tesztet csinálni a rendszerrel, a tömítések ellenőrzése mellett, illetve személy szerint én ~ fél évente vizet cserélek, évente újra csövezek. Ja, és a hollanderes csatikat preferálom, azokkal még bajom nem volt.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4045) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

Sziasztok!

Egy égető kérdésem lenne

bigwater 780-at kellene feltöltenem folyadékhűtéssel, jó e bele az autó folyadék hűtés?
Mind kettő Ethylene Glycol, mehet bele vagy kifejezetten ilyen kellene bele?

http://www.informatikacentrum.hu/kiegeszitk-hdd-vga-cpu-ram/416-thermaltake-cl-w0044d-uv-folyadek-500ml.html

Köszönöm

Üdv!

(#4046) Blizzardking válasza ThodEE (#4042) üzenetére


Blizzardking
őstag

ThodEE: És volt már rá példa hogy leállt..?

Xab3e: Ha vannak hibák, ezek inkább indulásnál jelentkeznek..? Ha már beindult akkor nem jellemző?

Azért kérdezgetem, hogy van értelme egy ilyennek?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4047) Blizzardking válasza HUfantom (#4043) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Biztos láttál már ilyen alaplapi cuccot"
- Persze, ismerem. De az lenne az igazi, ha ezzel lehetne szivattyút és ventit is szabályozni, nem? Úgy, hogy kiolvassa a megfelelő hőmérsékleteket a lap, és az általad linkelt ablakban (fan expertben) lehetne profilt létrehozni, nem..? Elegánsabb lenne mint a kézzel tekergetés.
A 2A nem kevés, de nem is veszélyesen sok.
Az lenne a tuti, ha nem kéne annyiféle érzékelő meg külső szabályzó, hanem a fan expert vagy bármely ilyen alkalmazás össze tudná fogni az összes hardver szabályzását. Vagy ez utópisztikusan hülyeség?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4048) DigitXT válasza Blizzardking (#4047) üzenetére


DigitXT
félisten

Egyáltalán nem hülyeség, pláne nem utópisztikus.:N Csak zsebbenyúlós.
(Mármint az a hardver, ami mindezeket tudja: a saját szoftverével mindent
beállíthatsz, monitorozhatsz, riaszthatsz, gépet lekapcsolhatsz - stb-stb.)

Az a jó, hogy vannak olcsóbb verziók belőle (pl. ez kijelző nélkül), szóval
ha nem kell az előlapi "egérmozi", funkcionalitásban ez is mindent tud.:K

Többféle ilyen célhardver van. (Én az Aquacomputer cuccait használom,
de van más is.) Ez csak egy példa. Nem olvastam nagyon vissza, sorry.

(#4049) ThodEE válasza Blizzardking (#4046) üzenetére


ThodEE
őstag

4300MHz en 3d mark alatt többször is és eddig 1x fordult elő régen DDCvel hogy nem indult a pumpa(ekkor alap órajelen volt), kb 5perc böngészés után pillantottam a vízhőfokra hogy feltűnően alacsony akkor real temp szerint 75 fok volt a cpu, de mire elhúztam az egeret a leállító gombig, kikapcsolt magától.

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4050) Attilakirály


Attilakirály
csendes tag

Valaki próbált már autó folyadék hűtést tölteni pc vízhűtésbe?

Lehetséges?
Nem megy tönkre tőle semmi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.