Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) ViZion válasza eldiablo (#30000) üzenetére


ViZion
félisten

10-es legyen, kell az Neked ;] :D
A külső csak hollandis csatinál számít, ilyenkor a csővel is tervezned kell. Ha "cicis" csatik vannak, akkor csak a belső méret számít.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30002) eldiablo válasza ViZion (#30001) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Cicis? Tetszik! Az milyen? :D
Ezt néztem ki. [link] Cső mennyire fontos elem? Nyilván ha szétfolyik a dzsúz, akkor nem örülünk, de az obis cső mennyivel rosszabb a pár száz Ft/m-es árával, mint a "márkás" pár ezer Ft/m csövek?

(#30003) ViZion válasza eldiablo (#30002) üzenetére


ViZion
félisten


Egy ilyen kis cici, van dupla kúpos verzió is, de nincs jelentősége, nincs nyomás. Persze ha sokat cipeled a gépet, akkor lehet érdemes azt.


Ez meg a hollandis. Rövidebb pöcök, hollandi szorítja rá a csövet. De anélkül is megtartja... kipróbáltam véletlenül :DDD

Amit kinéztél, az a legdrágább féle, de jó. Elsőre, kísérletezésnek tökéletes az obis, gazdaboltos cső. Amikor kb. végleges mi hol és mennyi kell, akkor azért a gyári cső szebb, puhább, kevésbé törik és nem sárgul, nem csúnyul -legalábbis nem oly gyorsan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30004) seniman válasza eldiablo (#30002) üzenetére


seniman
addikt

Előbb keményedik be,elszíneződik,stb.Első összerakáshoz,tervezgetéshez kiváló a gazdaboltos cső is,de általában a méretük nem szabványos.A cicis cső az én fantáziámat is megmozgatta :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30005) szacsee válasza ViZion (#29995) üzenetére


szacsee
nagyúr

Full passzív gép építése nem olcsó és nagyobb szakértelmet igényel, vagy legalább is nagy odafigyelést.
Volt egy passzív gépem D5-el egyes fokozaton. Lapon full víz volt, HDD dual box-ban és FC blokk.
A gond az, hogy hőmérsékletet tekintve baromi nagy radival is max egy jobb léghűtővel veszi fel a versenyt.
Viszont az alaplap pár részét hűteni kell ventivel úgy is.... amit a kedves gyártók elfelejtettek felbordázni pl (X58 UD4P mem pll áramkör stb..)
Leg egyszerűbb a VGA, CPU és a többit alacsony fordulatú ventilátorral lehűteni. :)

(#30006) mackosajt


mackosajt
addikt

Nekem a gazdaboltos cső nem keményedik.
Igaz, a G12 megfogta kicsit, de semmi baja a csonek.

A szabványos ezekre is vonatkozik a méreteket illetőleg.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30007) mpierre


mpierre
veterán

Feltöltés után mennyi idő, amíg távozik minden levegő a rendszerből? Jelenleg nem csöpög sehol, legalább is nem látom nyomát, de már harmadszor töltöttem rá a rendszerre 10ml desztvizet. :F

Eddig belement 2 liter desztvíz + 70%-s alkohol, meg az a 30ml. Oké volt 3 leengedésem, meg egy diszkrét havária is.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30008) #90933760 válasza mpierre (#30007) üzenetére


#90933760
törölt tag

1 hét kb. A mikrobuborékoknak kell kettő is.

(#30009) TESCO-Zsömle válasza mpierre (#30007) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én kéthavonta töltök az enyémre 1 decit. Sehol semmi folyás vagy csöpögés, de kéthavonta egy deci eltűnik a tartályból és lövésem nincs hol. Azt gyanítom, hogy valahol hajszálcsöves szivárgás van, szóval olyan vékony a rés, hogy csak a szabad levegőig jut, onnan tovább viszont a felületi feszültség miatt már nem. Így két hónap alatt ennyi párolog ki. Mivel a hűtőfolyadék nem vízköves, így nincs semmi, ami látható nyomot hagyna vagy elzárná a rést.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30010) mpierre válasza TESCO-Zsömle (#30009) üzenetére


mpierre
veterán

Aha. Érdekes. Jó tudni.

Ezt esetleg uv lámpa nem nem mutatja meg? Már a repedést...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30011) Makesz79 válasza mpierre (#30010) üzenetére


Makesz79
tag

Alkoholal vigyázni...nekem megrepet anno a phobya 250 tartályom töle :(

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#30012) szacsee válasza Makesz79 (#30011) üzenetére


szacsee
nagyúr

Milyen arányban volt keverve?

(#30013) suszka23


suszka23
csendes tag

Sziasztok! A mai nap egy igazán mély pont a vizhuteses projektemben!!

Tegnap megjott az uj asus 280x -esem plusz hozza a jo kis EK blokk minden okesnak tunt de miutan rá adtam a feszt a gépre a kártyám egy ponton ezerrel szikrazni kezdett! :(

Itt egy kép az eredményről:

suszka

(#30014) suszka23 válasza suszka23 (#30013) üzenetére


suszka23
csendes tag

Az egyik termal padra gyanakszom mert az egyik pont ott helyezkedik es lehet hogy tul nagyra vagtam és rá lógott az áramkörre de nem hittem volna hogy ebbol ekkora baj lehet.
Hülye ember a sajat hibajabol tanul....

Itt latszik a bal also sarokban a termal pad megegett resze:

suszka

(#30015) Snip3r_HUN válasza suszka23 (#30013) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Aaaz szép. A vrm2 kicsit megpörkölődött.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#30016) suszka23 válasza Snip3r_HUN (#30015) üzenetére


suszka23
csendes tag

Most egy csoppet magam alatt vagyok :(

suszka

(#30017) hszilard666 válasza suszka23 (#30013) üzenetére


hszilard666
veterán

Léggel rendben volt a kártya? Vagy ki sem lett úgy próbálva? Én visszadobnám gariba, hátha adnak egy másikat. :)

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#30018) Makesz79 válasza suszka23 (#30016) üzenetére


Makesz79
tag

Hello

Szerintem nem a termal pad lehet a bibi...Nem lehet hogy a blokk ért a kártyához ? esetleg tulhoztad ?

[ Szerkesztve ]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#30019) #90933760 válasza suszka23 (#30013) üzenetére


#90933760
törölt tag

Próbáld meg úgy összerakni ahogy eredetileg volt, ha nincs matrica meg festett csavar akkor gariban kicserélik remélhetőleg. Ha nem akkor PH-n vannak szakik akik olcsón kicserélik az égett részt és nagy valószínűséggel menni fog tovább.

A hiba oka biztos nem a gap pad mert az sehogy se vezeti az áramot. Inkább a blokk érhetett hozzá és rövidre zárta azt a kis smd alkatrészt. Akkor viszont gyanús hogy a vgara nem teljesen oké ez a blokk, vagy hajlott a kártya és hozzáért stb. Arra a részre kell tenni szigetelőt.

(#30020) seniman válasza #90933760 (#30019) üzenetére


seniman
addikt

Asus mindig matricás.Az viszont elgondolkodtató lehet,hogy a blokk tényleg nem rávaló :N

szerk.

Most nézem a képeket,DC2 mindegyik,ez valami szerelési hiba lehet,talán elmozdult a gap pad összeszerelés közben. :U

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30021) Makesz79 válasza seniman (#30020) üzenetére


Makesz79
tag

lehet tulhuztad..vagy nem rávalo....

[ Szerkesztve ]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#30022) seniman válasza Makesz79 (#30021) üzenetére


seniman
addikt

Én biztosan nem :N ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30023) flashpointer


flashpointer
őstag

Hi!
Az univerzális gpu csatlakozók rámennek LP kártyákra is? A kártyáról sajnos nem találok méreteket hogy milyen távolságra vannak a furatok, de nem szimmetrikus.

(#30024) #90933760 válasza flashpointer (#30023) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azt nem tudni, a LP karik általában alacsony fogyasztásúak amiknek a kiosztásával már nem nagyon foglalkoznak az univerzális blokkoknál sem, mert nem megszokott őket vizezni.
Az uni blokkok is a közép és felsőkategóriás kártyákhoz méreteződnek.

(#30025) suszka23 válasza hszilard666 (#30017) üzenetére


suszka23
csendes tag

Sziasztok! Koszi a segitseget, elotte beraktam léggel, fasza volt minden, le is teszteltem, utanna raktam at a vizes blokkot ami biztosan ehhez a karihoz valo, a kezi konyvbe is stimmelt a kep es a leiras is, ez nem lehetett baj nem tudom elkepzelni mi tortenhetett.

Ha valaki tudna nekem ajanlani egy szakit privibe azt nagyon megkoszonnem!!!

Remelem at erzitek, ez valami szornyu erzes, senkinek nem kivamom.

Üdv: Suszka

suszka

(#30026) kovab0de válasza suszka23 (#30025) üzenetére


kovab0de
tag

Szia!
Át érzem :W
Nekem is füstölt már el kártyám XFX r9 290-es azt kell mondjam meg állt bennem az ütő. Sírás kerülgetett következő gondolatom, kivágom az egészet az ablakon.(10.emeleten lakok) ;]
1hétig ment a saját hűtőjével de mivel olyan hangos volt hogy a szomszéd szobában panaszkodtak ezért ugy határoztam lecserélem én is. Mindent papírforma szerint csináltam nem az első kártyám. De a vrm1 meg adta magát lököt egy füstöt és a tápomvédelme lekapcsolt. Síri csönd és hullaszag....
Utólag átgondolva már biztos vagyok hogy a kari volt, iszonyatosan ciripelt már a gyári coolerel is. Szerencsémre garanciába kicserélték.
Szerintem rakd össze a hűtöt ahogy csak tudod lehetőleg ne vegyenek észre bontást és probáld legaroztatni.
Ha nem jönn össze akkor keressél egy megbízható szakit.

(#30027) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Radeon 290X (ref) + EK plexi (a hosszabb féle) mellett normális, ha terhelés alatt (1125Mhz, PowerTune+50 és Furmark Burn-in) elentősen melegebb, mint a VRM2, vagy lehet, hogy nem érintkezik jól a NYÁK és a blokk? Mindkét VRM hőfok, amit a GPU-Z ír a GPU tápköre, vagy az egyik a GPU, a másik a VRAM (és ezért melegebb az előbbi)?

Azért parázom most ezen egy picit, mert kukáztam már egy ilyen kártyát ez alól a blokk alól (már rögtön összeszerelés után szemetelt a kép és nem lehetett gariztatható épségben szétszedni, mert beletört egy távtartó csavarmenete a blokkba és ezzel együtt megrepedt a NYÁK, aztán pár karcot is beszedett, míg kiimátkoztam a csavart ; a blokkot megjavították, a kártyát nem...).

Abszolút értelemben nem túl meleg, de a kellemesen hűvöstől is messze van. Mondjuk így nyáron passzív radiátorral és lassú pumpával szerintem nem feltétlenül sok a 85-90 fok szintetikus stress teszt alatt (a GPU 40-45 fok, a másik VRM 45-50). A régi HD5850 VGA-mon is hasonlóan melegedett a VRM Furmark-al és hosszú éveken át kiszolgált, mert játék közben meg sem közelíti ezt a szintet a fogyasztás (és így a VRM hőfok sem), amit furmark alatt produkál... De azért érdekel, hogy másoknál mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30028) suszka23 válasza kovab0de (#30026) üzenetére


suszka23
csendes tag

Köszönöm a tanácsot!!

suszka

(#30029) Joshi válasza janos666 (#30027) üzenetére


Joshi
titán

A VRM1 ~90 C° fc vizesblokkal tényleg soknak tűnik, anno még nekem azt írták hogy a közel 80 C° is sok. Nekem Aquacomputer kryographics Hawaii for Radeon R9 290X and 290 acrylic glass edition és nálam is kicsit magas a VRM1 max 77 C°, de azért a 90 C° az nem annyira jó.
Az eredményem.
A blokkom.

ui.: talán egy black plate javíthat a VRM1-en.

[ Szerkesztve ]

(#30030) Supr@ válasza janos666 (#30027) üzenetére


Supr@
senior tag

Ott a tappancsal lesz baj sztem, nekem is ref 290x van plexi ek blokkal, a vrm1 megall 60fokban, gpu max 50, vrm2 szinten 50 korul beall.

(#30031) janos666 válasza Joshi (#30029) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Backplate már van (pillanatnyi lelki gyengeség volt, amúgy nem hiszek benne :DDD).
Langyos a VRM rész környékén, de nem forró. Kényelmesen lehet fogni, nem úgy, mint a gyári léghűtővel (mikor annak idején bányászgattam ilyen kártyákkal, akkor előbb 5-10 percig üresben kellett járatni a ventilátorukat, hogy szabad kézzel is megfoghassam őket :))).

Ok, kösz a válaszokat. Mivel ha csak úgy elindítok egy játékot, akkor nálam sem melegszik fel 60 fölé se, így most hagyom, de ha valamiért amúgy is meg kell majd bontani a gépet, akkor szétszedem megnézni, hogy tegyek-e valahova egy kis pasztát is valamelyik gappad-re, ami túl lazának tűnik az alakváltozásából (a csavart nem merem jobban meghúzni a múltkori óta ; akkor sem tekertem ki a lelkét, mikor beletört, úgyhogy most tényleg csak annyira húztam meg, hogy épp ne lazuljon meg magától, ha csúnyán néznek rá vagy meglehelik :D).

Nálam egyébként is minden melegebb kicsit, mint általában, mert hagyom felmelegedni a lomhán csordogáló vizet, nem fújja ventilátor a radiátort, le van szabályozva a pumpa... Nekem a lényeg, hogy a gyári léghűtésre jellemző, vagy attól kisebb hőfok jöjjön ki a tuninggal együtt, onnantól viszont mindegy, inkább legyen abszolút csend, mint az elég jótól még jobb vagy nagyon jó hőfok...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30032) Joshi válasza janos666 (#30031) üzenetére


Joshi
titán

Azt azért megemlítem, hogy a vizesblokkon belül az áramlás útja főleg a gpu-nak kedvez. Egy teszt erejéig növeld meg drasztikusan az áramlási sebességet, és nézd meg hogy mennyit változik a VRM hőfokod.

(#30033) flashpointer válasza #90933760 (#30024) üzenetére


flashpointer
őstag

Aha értem. Ez is csak 50 watt lenne de nem akarom hogy hangos legyen a venti vagy nyáron használat közben süvítsen és egy passzív Acelero s1 nem tudom milyen lenne (helyhiány miatt így nem fér venti) amellett meg már ha a cpu is vízhűtést kap csak egy blokk kellene a vga-ra és 50w+ kb meg sem látszik. Találtam egyet ami valószínűleg jó lehet .

(#30034) #90933760 válasza flashpointer (#30033) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát ha van víz akkor érdemes bekötni. Az S1 az elbír passzívan egy 50W-os kártyát, ha van akármilyen minimális házszellő. De jobb feeling ha vizezve van.

(#30035) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Sziasztok, uj vagy a teruleten igy minden tanacs, otlet jol jon. A kerdesem az lenne, hogy osszeraknek egy vizes rendszert a konfigomra (reszletek adatlapon) a VGA majd le lesz cserelve egy 980TiFiji-re ugy egy honap mulva, addig csak a proci lenne bekotve a korbe.

Termeszetesen kapna majd tuningot is, VGA-t majd a gyarto altal vizesblokkal epitve vennem pl [Lhttpwww.evga.comProductsProduct.aspxpn=06G-P4-4999-KR]EVGA Hydro[L] , max ha elkap a gepszij epitek magamnak masikat (Kingpin mindig tetszett meg ha nem is notroznam, statusz szimbolum :B ).

Mekkora radiatorokat raknatok bele (en 2x 420-as 6cm-esre gondoltam Tele vagyok 140-es ventikkel meg jon 5 db a hazhoz, elfer kenyelmesen alulra felulre 1-1)? Milyen pumpa tudna kiszolgalni hosszu tavon csendesen, megbizhatoan? Tartalybol valami Nagyobb cso vagy egy Monsoon M2 Reservoir D5 Premium tipusu.

Csovek, illesztesek, folyadek, adalekok... Hogyan meretezzunk egy ilyen rendszert?

Minden otletet megkoszonok!

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#30036) suszka23 válasza seniman (#30020) üzenetére


suszka23
csendes tag

Ezek szerint a termal/ gap pad vezetheti az aramot?!

suszka

(#30037) HwAdokVeszek válasza suszka23 (#30036) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Kipróbáltam ma melóhelyen, és nem vezeti.
Elvileg valami szilikon alapú anyag, ami nem vezet.

(#30038) mrbig25 válasza suszka23 (#30036) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem, nem vezeti.
Valószínűleg úgy értette, hogy elmozdult a gap-pad és ezért fém-fémmel érintkezett.

...

(#30039) Atke válasza suszka23 (#30013) üzenetére


Atke
senior tag

Szerintem a blokk nem érhetett hozzá... magasabb alkatrészek vannak mellette, ráadásul a gappad vastagsága is ott van még. Nem lehet hogy valami ráment? víz,hőpaszta?

(#30040) suszka23 válasza Atke (#30039) üzenetére


suszka23
csendes tag

Koszi mindenkinek hogy toritek a fejeteket, kozbe vissza emlekeztem es egy dolog eszembe jutott, a gepet ugy kapcsoltam be hogy kartyaba nem volt bekotve a 6-pin meg a 8-pin tapkabel.

Ez lehetett a hulyesegem??!

suszka

(#30041) HwAdokVeszek válasza suszka23 (#30040) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Nem.
Akkor csak nem fog képet adni a kártya, és fullon megy a cooler.
Esetleg sípol.

Nem szabadna hogy baja legyen ettől.

(#30042) #90933760 válasza HwAdokVeszek (#30041) üzenetére


#90933760
törölt tag

Legtöbb kártya még ki is írja, hogy nincs bedugva. Biztos hogy nem az volt a baja.

Ha a blokk nem ért hozzá semmihez, akkor lehet akár véletlen egybeesés is. De még mindig azt tartom valószínűbbnek, hogy a blokk zárt rövidre valamit.

[ Szerkesztve ]

(#30043) Tournament válasza #90933760 (#30042) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nekem anno a 7790 a gpu-nál egy kompakt víz okozott zárlatot , pedig jól felfeküdt a vgara és ugyan igy lesült a vrm de megy a vga a mai napig csak melegebb a keleténél mivel az egyik vrm el füstölt

[ Szerkesztve ]

(#30044) ViZion válasza Yllgrim (#30035) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Üdv a klubban mester! :R
Nagyon pöpec "kis" VGA lesz az, sajnos az ára és nálam a kihasználhatósága is túl van mindenen... de grat hozzá előre is. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30045) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, van egy ilyen problema, idezem:

Egyik percről a másikra a cirkuláció megállt a processzorom vízhűtéseben. A processzor csak a biosban állandó 82 fokon jár tétlenségnél (a magok meg 89-91 járnak) próbálkozik a proci egyenlíteni azzal, hogy 600 MHZ fut, de nem segít. Azon a csövön amin távozik a folyadék az tűz forró egészen a hűtőbordákig, a hűtőbordák hidegek, úgy a mint az a cső, amin vissza jön a folyadék. Ez egy Corsair H60. A ventilátor az megyen, úgy mint a szivattyú, mert a biosban mutatja mindkét RPM-ét. Én csak azt nem értem, hogy ebben az esetben két helyen állt fent a probléma? Mivel ha bordáknál van a dugulás, akkor is mind a két cső forró lenne, mivel a szivattyúban találkozik a két folyadék. Ha meg a szivattyúnál lévő befolyó folyadékkal lenne a gond akkor is mind a két csőnek meleg kell, hogy legyen. Akkor két helyen is van a dugulás?

Van ra valakinek otlete? Koszi elore is!

(#30046) MrM94 válasza sto1911 (#30045) üzenetére


MrM94
őstag

vagy én értelmezem rosszul,vagy megallt a pumpa.
ezen csak a gari segit.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#30047) Yllgrim válasza ViZion (#30044) üzenetére


Yllgrim
őstag

Csumi! Meglassuk, eloszor ossze kellene tudnom rakni egy vizes rendszert, remelem tudtok itt segiteni, majd osszerakom az elkepzelesem es majd rakerdezek ujra :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#30048) Erdei88


Erdei88
veterán

Lassacskán ismét elkezdtem vízhűtést építeni.
Radi(k): Phobya G-Charder 240 V2 és/vagy EK RAD XT (360). Nem tudom milyen lenne a jobb és melyik férne el, ezért még kérdéses
Pumpa/tartály egy Alphacool DC-LT tartállyal

Ami a nagy kérdésem. Milyen cpu blokkot vegyek? Supremacy MX esetleg EVO vagy van ami ezeknél is jobb választás lenne?

(#30049) hszilard666 válasza Erdei88 (#30048) üzenetére


hszilard666
veterán

Király! :C

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#30050) Snip3r_HUN válasza Erdei88 (#30048) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Van itthon elfekvőben egy 240-es G-Changer V2, gyakorlatilag új, ha esetleg érdekelne.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.