Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) KAMELOT válasza proci985 (#41849) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi a baj nem tud szerelni? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41852) proci985 válasza KAMELOT (#41851) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahogy latom elso rendszer, szoval max feleslegesen meg egyszer leirtam amit amúgy is tud.

vagy nem tudom mire ertetted.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41853) KAMELOT válasza proci985 (#41852) üzenetére


KAMELOT
titán

Arra! Leírtad a regényt mégegyszer! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41854) ledgeri válasza #90933760 (#41835) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Írtam egyből neki, miután megtette amit, azóta nem volt semmi olyan dolog ami oda kerülhetett volna, így maradt...egyébként három éve...

(#41839) ViZion Első részre:OK, másodikra: csak felmerült, gondoltam rákérdezek, alkohollal semmi baj. (És továbbra sem tudom kiverni a fejemből a vízhűtést, pedig most gépaktualizációra sincs pénzem, és persze ami házat rendeltem sincs nagykeren már egy hónapja, így a techy-agyam pörög, és nem tudok mást csinálni, mint vágyakozva tervezgetek, fejben...)

(#41841) Ijk Úú tényleg, az is van, elfelejtettem, pedig már láttam, néztem párszor...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41855) DigitXT válasza proci985 (#41849) üzenetére


DigitXT
félisten

Mindenki másra esküszik, de én levegős "nyomáspróbázás" nélkül nem mernék
semmit beletöltögetni a frissen összepakolt rendszerbe: szívatott már meg gyári
hibás csatlakozó, áteresz, repedés, meg ilyenek. Viszont ha a nyomást tartja a
rendszer egyértelműen, utána már ömleni* biztosan nem fog belőle semmi.:R

*: természetesen csak addig, amíg a gagyi plexi tartály össze nem fossa magát.
"Bolondbiztos" megoldás nincs: ez "veszélyes üzem".:K (Tudomásul kell venni.)

Szerk: túl sokat nem fog számítani hőfokban: anno mértem 60 vs. 160 LPH-nál...
Szoktam néha linkelni, mert jó referencia, de hogy ennek is 5 éve már? Durva.:O

[ Szerkesztve ]

(#41856) Venyera7


Venyera7
senior tag

Egy ilyen csőhajlító jó lehet merev csővezèshez:F

(#41857) jones965 válasza Venyera7 (#41856) üzenetére


jones965
Modder

Lágy rézcsőhöz való.

(#41858) energy4ever


energy4ever
addikt

3:53-4:00 kozott lathato aramlasmerot(atfolyasjelzo) valaki betudja azonositani? video

(#41859) orion1025 válasza DigitXT (#41855) üzenetére


orion1025
őstag

Ilyen plexis cuccok még léteznek? Komolyan, ki foglalkozik ilyenekkel? A ragasztgatott tartályok a hibaforrások tárházai, de a blokkok is megérnek egy misét, eszembe nem jutna ilyeneket használni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41860) #90933760 válasza energy4ever (#41858) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem a Koolance cucca lesz, de a külön adapter miatt nyűgös, magába használva látványnak meg elég drága lenne.
Azon kívül még kínaiakat láttam Alin simában, de ott volt százféle.

Az akváriumot össze tudják ragasztani egy életre, a plexi tartályt meg nem, az is jópofa.

[ Szerkesztve ]

(#41861) orion1025 válasza #90933760 (#41860) üzenetére


orion1025
őstag

Gagyi ragasztót használnak, spórolás van. Gyári blokkokba a csonkot úgy ragasztják, ezen is szeretnek spórolni. Hozzám is került anno egy ilyen, konkrétan ki lehetett húzni a csonkot, majd két komponensű minőségi ragasztóval a helyére lett applikálva, de onnan már a jó isten sem szedi ki. Minden minőség kérdése, ami ugyebár manapság nincs. Az UV-s ragasztók a legdurvábbak, egy időben elég sokat használtam üvegek ragasztására, na ott van kg/cm2...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41862) seniman válasza orion1025 (#41861) üzenetére


seniman
addikt

A plexi tartályokat nem ultrahangos hegesztővel szerelik össze? :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41863) #90933760 válasza orion1025 (#41861) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ladához vettem benzinszivattyút még anno, ott a csonkra ráhúztam a csövet és ahogy a bilincset szorítottam rá, kijött a csonk a szivattyúól. Ragasztva volt.... Látni lehetett a ragasztót rajta, de olyan kemény átlátszó mintha sima pillanatragasztó lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#41864) orion1025 válasza seniman (#41862) üzenetére


orion1025
őstag

A kínait nem, ott csak taknyolnak. És mivel csak kínaiak gyártanak ilyen szemetet, ezért gány az egész. UV ragasztó + UV lámpa kombóval egy 6mm vastag üveg simán megtart önerőből egy 20-30 kilós ráragasztott elemet, olyan kicsi él felületen is.

Baltoafarkas:

Valószínűleg ott is a ragasztó minősége volt kifogásolható. Én kétkomponensű ragasztóból az Araldite termékeket használom, igaz 12 óra kötési időt ír, de az valójában 48 óra inkább. Szépen terül, elég sok anyagot lehet vele ragasztani, és durván meg tud kötni. Anno egy akváriumi külső szűrő bödönt is ragasztottam vele, mert már korából adódóan nekiállt repedni a csatok mellett, és ideiglenesen muszáj volt azt használnom. Ragasztás után kapott egy nagy fém bilincset, amit úgy megfogott az a kis kifolyt ragasztó többlet, hogy kalapáccsal vertem le róla mielőtt kukába dobtam a szűrőt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41865) Modst3R


Modst3R
senior tag

Üdv újra mindenkinek!

Tervem a kövi:
Monoblock nickel, fc block nickel, pe 360 eloopokkal, bay reservoir+d5 pwm. 19/13 cső és fitting marad. Lötyi esetleg pastel.

Konfig:
M9h, 7600k, 1080ftw,haf x kecóban.

Előre is köszi :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#41866) Frenky89 válasza DigitXT (#41848) üzenetére


Frenky89
őstag

Itt viszonylag könnyedén szabályoz a srác egy D5-öt - bár lehet, hogy a megfejtés abban rejlik, hogy ez Revo D5.

(#41849) proci985: Define S-ben az a trükk, hogy nincs hagyományos 3,5"-es hely csak hátul a tálca mögött.

Össze-vissza egyetlen kérdésem maradt. Az UT60-at vajon átszellőzteti rendesen az eLoop B14-PS elfogadható hangerő mellett?

(#41867) Leon77 válasza DigitXT (#41855) üzenetére


Leon77
őstag

Szia, ez jó ötlet, jobb, mint a "szilviás" megoldás. Te hány bárral operálnál? 2 esetleg? Vagy az sok?

Mert nekem vannak olyan merev csöves csatlakozóim, amibe csak be kell dugni a csövet, két tömítő gyűrű van benne, most is olyanokkal megy a rendszerem, de hamarosan másik lesz. Gondolom a leeresztő csapra érdemes rátenni a levegőt, meg a nyomásmérőt. Van valamilyen átalakító a g1/4-hez? Te hogyan oldottad meg?

Bocs a halmozott kérdésekért.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41868) orion1025 válasza Frenky89 (#41866) üzenetére


orion1025
őstag

Az eLoop egy nagy lótúró, én tápban akartam használni, de egy vicc, mind légszállításra, mind zajra. Gyakorlatilag vettem egy drága hűtőt, ami gyengébb minden szempontból, mint a gyári kínai, szóval én biztosan nem adnék ki rá pénzt. Vannak sokkal olcsóbb és jobb alternatívák, komolyan mondom a Froze-n Silent wind megeszi reggelire az eLoop kollégát 9V mellett, 12V körül már szélzajos az is. Radiátoroknál én ezt használom, illetve Arctic-ot, szintén 9V magasságában, mert így is elég jó nyomóerejük van. Ez az egész NB eLoop csak egy parasztvakítás, ritkábban lamellázott CPU hűtőbordára "jó", másra haszontalan.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41869) Fr3eWar válasza Modst3R (#41865) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Üdv,

Mit köszönsz előre, nem volt kérdésed sem vagy ez most mi?

A konfigból csak hosszas agyalás után tudtam talán annyit kihámozni, hogy M9h neked a Maximus IX Hero-t jelenthet akar majd lenni, ha egyszer bejelentik? Prociból meg egy Intel i5 7600K-t tervezel vásárolni majd karácsony - újév környékén?

Csak, hogy ON topik is legyek, honnan lehetne nem horror áron merev cső hajlításhoz használható tömör szilikoncsövet venni, amit az hajtáskori összelapulás ellen védene? PETG csőből 12/16 vagy 10/12 a javasolt? Véleményekre is kíváncsi vagyok, ki szerint melyik esztétikusabb, illetve melyikkel könnyebb dolgozni?

(#41870) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Na elhatároztam hogy a jövő hónapban belevágok a vizes mókába, egyelőre csak próba szinten egy CPU körrel, aztán ha megy, akkor bevonom majd a buliba a VGA-t is, és beteszek még egy radit.

Egyelőre a procihoz ezt tervezem:

DDC pumpa, + EK tartály
Egy 120-as radi
és egy CPU blokk, meglátom hogy ebay-ről vagy apróról sikerül lőnöm egyet jó áron

Igazából a procimmal simán elbír a Mugen 2 is halkan és hűvösen, ez a vizes móka egy próba lesz.

Két kérdésem merült fel:

1. DDc pumpát lehet szabályozni? Vagy elég 5V-ra kötni, elindul 5V-on? Vagy poti kell hozzá, vagy valami plusz elektronika? Az én kis rendszeremmel bőven elbír szerintem, de minnél halkabbra szeretném szabályozni.

2. A 120-as radiból 45mm vastagot tervezek. Azt átfújja csak pushba alacsony fordulatszámon egy AF venti?
Amit kinéztem: Alphacool 120 Xt45

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41871) LLKobe válasza LLKobe (#41870) üzenetére


LLKobe
veterán

Az első kérdésre megtaláltam a választ az összefoglalóban :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41872) Leon77 válasza Fr3eWar (#41869) üzenetére


Leon77
őstag

Bondex

Itt vehetsz, de a 10-es belsőbe nem megy bele a 10-es zsinór, eggyel kisebbet vegyél. ugyanez érvényes a 12-es belsőre is természetesen.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41873) Fr3eWar válasza Leon77 (#41872) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszöntem! Ha pesten járok legközelebb útba ejtem. Pont ma rendeltem o-gyűrű szettet billentyűzethez e-bay-ről, ha nem válik be, akkor amint látom náluk az is van, még a végén abból is viszek egy két marékkal :)

(#41874) Laraxior


Laraxior
titán

Ha fordítva kötök be egy blokkot, a kimenő részén megy be a víz és fordítva, akkor gondolom verheti a vizet, hogy buborékos legyen?
Mert előtte nem volt buborék, most van, és most vettem észre, hogy elb*sztam :O

De legalább 20°C-t javult a 980Ti GPU hőmérséklete a Coollaboratoryval :C
Persze attól még úgyfest le kell bontanom mégegyszer.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41875) mpierre válasza Laraxior (#41874) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor nem csak én "néztem" be valamit. :DDD
A phanteks enthoo pro m-ben elfér ugyan a tető alatt a 280-s radi, de ha optikai meghajtó is van, akkor már nem. Pont 46 mm hiányzik a helyből. :O Na akkor vehetek új házat, mert odd az kell.

Vissza a tervezgetéshez, max jól megbosszulom a fiaskót és a másik házba berakok a 2 db 280-s mellé egy 140-t is. :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#41876) Laraxior válasza mpierre (#41875) üzenetére


Laraxior
titán

Előfordul.. nincs ebben semmi extra, ezért mondtam, hogy felesleges bárki felett is pálcát törni.
Lehet ezt megtervezni bármilyen mérnöki pontossággal, ha valami nem klappol.
Mint nekem a feltöltés, ezelőtt. 2 napig kínlódtam vele. :W
Meg most ez... megcseréltem, készen van.
Mondjuk ennek az új csatlakozó nem olyan nagy az átmérője, mint a többi high flow csatimnak... valamit kell ráeszkábálnom, vagy venni két szorítót, amit úgy is rá lehet tenni, hogy nem kell széthúzni a csöveket :DDD
Nem igazán lenne jó szivárogna...
Viszont a VGA az nagyon durván megugrott :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41877) Leon77 válasza Laraxior (#41874) üzenetére


Leon77
őstag

Én a cpu jet plate-es blokkal használtam fordított bekötéssel 2 hónapig a rendszert. Működött rendesen, nem vettem észre semmi különbséget átkötés után hőmérsékletekben. ( a bekötésnél nem figyeltem eléggé, megesik...)

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41878) rup1u5 válasza proci985 (#41849) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Define S-ben nincs elől 3.5-es hely amit ki lehetne pakolni. :N Gyakorlatilag tök üres az eleje. Ez volt az egyik ok amiért vettem. Egyébként most, hogy linkelted lehet hogy inkább egy ilyen 60-asat rendelek én is.
Fittingek, csö, folyadék kiválasztásánál szeretnék majd kérni segítséget tőled!
Hátha tudsz valamit ajánlani itt svédben. :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41879) DigitXT válasza Leon77 (#41867) üzenetére


DigitXT
félisten

A hagyományos 16/10-es csöveket 2 barra hitelesítik:
többel nem próbálkoznék. Amúgy ennyire nem precíz
a módszerem: egyszerűen ledugózom az egyik végét,
a másikba meg belefújok. Ha ereszt, rögtön érezni.:DDD
Nem tudom, hány bar a (nyomásmérős) pofazacskóm.

(#41881) Csokilama válasza Leon77 (#41877) üzenetére


Csokilama
tag

Nincs baj azzal a fordított bekötéssel legalább később dugul el a blokk ;]

(#41882) KAMELOT válasza Csokilama (#41881) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez meg micsoda? :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41883) Csokilama válasza KAMELOT (#41882) üzenetére


Csokilama
tag

Valami EK blokk. Talán léghűtésbe számoltam be.
Emberünk szerintem csalódott a vízben. :C

(#41884) Leon77 válasza DigitXT (#41879) üzenetére


Leon77
őstag

Ja értem. Mert a fűtésrendszereket is úgy szokták nyomáspróbázni, hogy feltöltik x nyomásra és várnak azt hiszem egy napot és, ha marad a nyomás akkor ok, ha nem akkor lehet fejet vakarni...

De kitalálom és biztosan így fogom kipróbálni töltés előtt.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41885) menyus11


menyus11
tag

Üdv mindenkinek.
Már egy ideje olvasom a topikot.
Használ valaki ilyen házat?
Érdemes ebben elkezdeni építkezni? Nekem nagyon megtetszett, bejön az elrendezése.
Elgondolkoztam rajta, hogy beruházok rá és rakok bele vizet.
Mi a véleményetek erről a házról?

(#41886) Weareus


Weareus
addikt

Olvastam egy "nagyon kemény" leírást a pc vízhűtés elkészítéséről egy másik nagy magyar fórumozó oldalon. Konkrétan leestem a székről, gondoltam copy paste-val berakom ide, hadd derüljön más is ezen:

"Hozzávalók egyszerűen:

Butykos: 5 literes dunsztos üveg.
Akvárium szivattyú
procira rakható hőcserélő
akváriumi levegőcső x méter vízcsőnek

rászereled a hőcserélőre a vízcsőt, azon fog menni a víz, két ága van, az egyiken megy a hideg, másikon jön a melegvíz
Rászereled a procira a hőcsrélőt, az akváriumszivattyúba belevezeted a vízcsövet és rögzíted, beleb@aszod a szivattyút a dunsztos üvegbe és teletöltöd vízzel az üveget.
Nem kell külön hűtővel szarakodni, a dunsztosüveg tele vízzel elég hőt ad le a környezetének folyamatosan.
Az üveget letakarod foolpackal, hogy ne párologjon és mehet. kb 30-35 fokig melegszik max a víz, a legvadabb játéknál is.
Ennyi."

:Y :C :DDD
Azért azt hozzáteszem: 2003. 01. 20-án keletkezett hozzászólás!

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41887) seniman válasza Weareus (#41886) üzenetére


seniman
addikt

A dunsztos üveget én ceglédi kannára cserélném,az alumínium,legalább van valami hőleadása is. ;] 2003-ban ez majdnem normálisnak számított..... :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41888) orion1025 válasza Leon77 (#41884) üzenetére


orion1025
őstag

Nálam egy este alatt szétrepedt pár cső, pedig csak feltöltve volt a rendszer, meg előtte járatva pár percet. Igaz az egész akció a cső hibája, elég korosodó volt már, de mindenképpen célszerű összerakva, feltöltve hagyni a rendszert, mert menet közben kicsit cikibb a helyzet.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41889) proci985 válasza DigitXT (#41855) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Jó hát a topikot olvasva a ragasztott plexi tartályról az egyetlen fontos tudnivaló, hogy azt nem szabad venni.:)

Valszeg itt sem lesz különbség, de ugye amíg nem próbáltam... plusz kinyomta a levegőt. Emiatt is szeretem a D5öt, a DCP2.2nél azért lényegesen egyszerűbb volt lelégteleníteni.

rup1u5:
coolerkit, dán, Svédországba jellemzően három nap alatt leér a cucc. Primo cső innen jó. EK / Monsoon / XSPC / Bitspower csatik vannak nekik. Jó választék.
Inet, svéd, országon belül jellemzően egy napos szállítás. Csatik, főleg Alphacool/EK/Aquatuning van nekik.
Komplett, svéd, egy nap szállítás, főleg EK (inkl Primochill) cuccaik vannak.
Liontech, svéd, tőlük nem nagyon rendeltem semmit még (katasztrófa a keresőjük / oldalelrendezésük), de kb a teljes aquatuning.de választék van nekik, bónuszként németül befetchelve pár esetben.
aquatuning.se, a német oldal svédül, nem rendeltem még tőlük. a választékuk annyira nem nagy azért a coolerkithez képest szvsz.
cooling stuff, ezt egy ember csinálta, a jó az volt benne, hogy rendelésre kb _minden_ volt, a rossz az, hogy adott esetben pár hét volt amíg megjött mondjuk az EKtól a cucc. épp szünetel.

szvsz coolerkiten nézz körbe, bár inet/kompletten néha egész jó akciókat ki lehet fogni.

Frenky89: Alpha radikat könnyű átszellőztetni, szvsz vedd meg nyugodtan a 60ast.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41890) Dojcs


Dojcs
tag

Sziasztok!

Hamarosan rendelném a csöveket illetve csatlakozókat.
Flexibilis csövekkel szeretném megoldani a rendszert. Csatlakozónak az EK műhelyéből néztem ki az EK-ACF 16/10-es kompressziós fittinget. Tudtok nekem ezzel a csatlakozóval kompatibilis, megbízható, átlátszó 16/10-es csövet ajánlani? Lehetőleg olyat, amit merlinhardverről belehet szerezni. Sajnos fogalmam sincs, melyik márka vállalható. Inkább megkérdezem.
Nem tudom számít-e, de folyadéknak az EK- EKOOLANT Evo blood red-et szereltem ki.

(#41891) KAMELOT válasza Dojcs (#41890) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem ilyen van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41892) Frenky89 válasza proci985 (#41889) üzenetére


Frenky89
őstag

Rendben. Azért még csinálok majd egy utolsó mérést, hogy a ventikkel együtt majd 9 centis építmény elfér-e kényelmesen. Meg úgyis ki kell még találnom, hogy mi hova megy majd.

(#41893) orion1025 válasza Dojcs (#41890) üzenetére


orion1025
őstag

Masterkleer csodát használok/használtam, csak feketét, kisebb méretből. Igazából marha gagyi, egy kicsit erősebb bilincs átszabja, könnyen törik, mert rugalmas, illetve ha nem jó a csatlakozód, még lötyög is rajta ha meghúzod, olyan vékony a fala, lehúzás csak az egész, és erre vártam három hetet! Inkább rendeltem szilikon csövekkel foglalkozó cégtől, arról nem beszélve, hogy fele annyiért, kétszer akkora hosszt, választhatsz keménységet, illetve színt is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41894) KAMELOT válasza orion1025 (#41893) üzenetére


KAMELOT
titán

Neki 16/10 kell. Az biztos nem törik és nem vékony a fala és azért rendesen vágni kell, hogy elnyírd. Nekem ez a cső van benne február óta. Nem lötyög és jó vele dolgozni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41895) orion1025 válasza KAMELOT (#41894) üzenetére


orion1025
őstag

Ha ilyenre adja a fejét, és a Merlinnél, akkor hetekkel későbbre készüljön, mert igen lecsúsztak, konkrétan falu bolt lettek. Sokszor ami honlap szerint készleten van, az a habokba sincs, vagy még a gyártósoron.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41896) Jim Tonic válasza orion1025 (#41895) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én sokszor rendeltem már a Merlintől. Sosem voltak gyorsak, volt, hogy véletlenül lezárták a rendelésem, és 6 hét múlva jöttek meg dolgok, de legalább tényleg bármit meghoznak, míg ez másról nem mondható el. Mivel bármit meghoznak, nem tudnak mindent raktáron tartani. Hétköznapibb dolgok hamarabb megjönnek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41897) KAMELOT válasza orion1025 (#41895) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem idáig a leghosszabb várakozás 1 hét volt. Általában 3-4 nap alatt leküldték.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41898) orion1025 válasza Jim Tonic (#41896) üzenetére


orion1025
őstag

Ezért rendelek külföldről kicsit extrább dolgokat, azon belül is német/francia a fő irány, mert kis felár a postára és egy héten belül meg is jön 80%-ban minden, nem kell telefonálgatnom, hogy mégis mikorra számoljon az ember. Angliában is van jó pár webshop, ahol olcsón hozzá lehet jutni jó portékákhoz csak ott kell X összegben rendelni, hogy megérje a posta, de még úgy is jól ki lehet jönni itthoni viszonylathoz, persze nem egy-két tételnél.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41899) proci985 válasza Dojcs (#41890) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Primochill / EK Primoflex.

Masterkleer csovet tilos ahhoz a folyadekhoz hasznalni mert bemattul tole (meg az atlatszo masterkleer alapbol a polcon allva is mattul).

Frenky89: merd le, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41900) energy4ever válasza orion1025 (#41898) üzenetére


energy4ever
addikt

Merlin nem olcso, nem gyors. Viszont lattad mar mennyi termekuk van rendelesre, es mennyi gyartotol? :Y
En masodszorra fogok toluk rendelni, most kb egy 150-200ezres vizes pakkot, es megse fordult a fejembe, hogy egybol a gyartoktol rendeljem be, mikor ebben a pakkban tobb mint 10 kullonbozo gyarto termeke lesz.

Kis tetelben, vagy ha surgos, akkor nem eri meg oket valasztani. Akkor mar inkabb Tody, bar a raktarkeszlet nala se van toppon, o se szivesen frissiti az oldalat... Viszont ami van neki, azt 2 munkanapon belul kezhez kapod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.