Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) Laraxior válasza gerleimarci (#41300) üzenetére


Laraxior
titán

Tessék parancsolj :) 6ezer HUF postával együtt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41302) mackosajt válasza Laraxior (#41217) üzenetére


mackosajt
addikt

Azt a MORA radit nyúlom.
Hiába a két db 360-as radi, csak kell a hőleadó felület további növelése.
Ebben az őszi forróságban a víz sem elég hűvös.

Ennyi pénzért nem bírom nem megvenni.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#41303) Laraxior válasza mackosajt (#41302) üzenetére


Laraxior
titán

Jobb a radinak ha házon kívül van :K
Én is az apróról vettem a morát. 16-ért postával, két csatival :C

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41304) energy4ever


energy4ever
addikt

Valakinek van itt Phobya G-changer 120,240, vagy 360-as radija, ami V2-es? :F

Engem a 2db kulso csavarbemenet-radi ket szelle kozti tavolsag erdekellne, beleszamolva a zarodugokat is. Pirossal bejeloltem melyik 2 tavolsag erdekellne.

Remelem akad majd aki tud segiteni, mert jo lenne ha beferne egy ilyen dog a gephazamba.

(#41305) seniman válasza energy4ever (#41304) üzenetére


seniman
addikt

Vagyis az "A" és "B" távolság érdekelne?Mert nem igazán egyértelmű a rajz.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41306) energy4ever válasza seniman (#41305) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, a ket nyil kozti tavolsag, plusz ami ehhez hozzajon kilogo legtelenito nyilas zarodugoja, es a masik ket zarodugo. Minden mm szamit. :D

(#41307) mrbig25 válasza energy4ever (#41306) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha jól tévedek, akkor a fizikai méretek megegyeznek az Alphacool UT60-al. Záródugóra rászámolhatsz pluszba 3-4mm-t

De hátha jön valaki, akinek van ilyen...

...

(#41308) #90933760 válasza Laraxior (#41301) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem neki blokkpumpa kell, mert procit akar hűteni és van hozzá egy tripla radija.
Az a baj ezekkel, hogy kalap szarok, mi az a 6 milis átmérő, lepkefing is erőlködve megy át rajta.... Kellene neki az Alphacool Eisberg Solo, viszont az meg 12k körül van ha jól rémlik. Viszont ebben a kategóriában jó is.

(#41309) gerleimarci válasza #90933760 (#41308) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Pontosan erre irányult volna a kérdésem. Szeretnék egy minimalista vízhűtést, ami mégsem egy gagyi kompakt víz egy pici alu radival.
Nézegettem én is az Alphacool Eisberg Solo-t, gondolkozok rajta.
Ugye jól tudom, hogy ez megegyezik a Cooler Master félével?

(#41310) energy4ever válasza gerleimarci (#41309) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, jol tudod. A Cooler Master Eisberg, ugyan az mint a "normal" eisberg, csak rakerult a CM logo.

(#41307) mrbig25:

:R

[ Szerkesztve ]

(#41311) Jimboow


Jimboow
csendes tag

Üdv!

Jelenleg van egy ilyen fajta radiátorom. 5-6 cső rajta vízszintesen vékony lamellák. 120as.
Viszont nem igazán találok ilyen fajta radiátorokat a neten(gondolom mert elavult?)
A kérdésem az lenne, hogy egy szintén 120-as ilyen radival jobb hűtést tudnék elérni?

Válaszokat előre is köszi

(#41312) energy4ever válasza Jimboow (#41311) üzenetére


energy4ever
addikt

A felso az az akvariusos idoszakbol maradt.
A "kinezete" azert valtozott meg a radiknak az evek alatt, hogy olcsobb legyen legyartani.

Hutes szempontjabol szerintem nem lehet nagy elteres. Az mar mas kerdes, hogy mekkora az ellenalasbeli elteres.

(#41313) TaaT válasza energy4ever (#41312) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom az se javított a teljesítményükön hogy a lamellák álumóniumból voltak. :)

Az én kezeim között egy ilyen járt anno. [link]

Give them hell Ukraine!

(#41314) seniman válasza TaaT (#41313) üzenetére


seniman
addikt

Nem biztos,hogy olyan rossz az,a mai napig gyártanak alu lamellásat.Persze a réz jobb.Hamar átveszi a hőt az alumínium,csak sokáig meg is tartja.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41315) Jimboow válasza energy4ever (#41312) üzenetére


Jimboow
csendes tag

akkor nem éri meg venni egy olyat? jó pár lamella sajnos már meghajlott,.. próbáltam hézagmérővel kiegyengetni, de nem az igazi.

(#41316) adatfalo válasza energy4ever (#41304) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nincs itthon tolómérő de 36,5mm és 23 mm sacc per kb, szemre(vonalzóval) a két méret.

www.adatfalodesign.hu

(#41317) seniman válasza Jimboow (#41315) üzenetére


seniman
addikt

Melyiket nem érdemes?A régi alu lamellást vagy a másikat?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41318) Jimboow


Jimboow
csendes tag

Az újat, a cikk cakk lamellásat. Nekem most olyan van mint az első képen, az alu egyenes lamellás

(#41319) seniman válasza Jimboow (#41318) üzenetére


seniman
addikt

Másmilyet nem nagyon kapsz már,az aquarius jellegűek már rég kikoptak.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41320) Jimboow válasza seniman (#41319) üzenetére


Jimboow
csendes tag

Azt értem, csak az a kérdés, hogy érdemes-e lecserélni a mostanit? Ha jobban hűt az új fajta akkor lecserélem, ha nem akkor marad

(#41321) Laraxior válasza TaaT (#41313) üzenetére


Laraxior
titán

Én ezt szerettem igazán ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41322) energy4ever válasza Jimboow (#41320) üzenetére


energy4ever
addikt

Szerintem nem erdemes lecserelni, nincsen nagyon eszreveheto kulonbseg.
Mondom ezt ugy, hogy enis arulok olyat amire leakarnad cserelni!

(#41323) Jimboow válasza energy4ever (#41322) üzenetére


Jimboow
csendes tag

okés, köszönöm!
És esetleg a vastagságából fakadva egy push-pull-t rátenni? most csak pull-ol

(#41324) seniman válasza Jimboow (#41323) üzenetére


seniman
addikt

Felesleges,jó ha van 30mm vastag az a radiátor.De nem is aquarius,hanem egy bigwater rendszer radiátorja.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41325) Jimboow válasza seniman (#41324) üzenetére


Jimboow
csendes tag

Értem, köszönöm. Igen olyan big wateres radi.

(#41326) Jim Tonic válasza energy4ever (#41312) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért nem egészen. A modern radiátorokban a folyadék keskeny, lapított járatokon halad át, jó nagy felületen érintkezik a hőcserélővel. A hagyományos csövekben kisebb a felület.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41327) KAMELOT válasza fogtunder (#41197) üzenetére


KAMELOT
titán

Először vegyél egy jobb kártyát és arra tegyél valami rendes FC blokkot. Amit linkeltél az egy xar.+10-20euroval drágábbért már van rendes EK vagy Aquacomputer blokk.
i5-4440-re meg felesleges blokkot venni. Ott is inkább vegyél i7-4770k procit aztán arra tegyél blokkot.
970-re totál felesleges FC blokkot tenni nem is melegszik. 980Ti-re már megérné tenni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41328) Jim Tonic válasza KAMELOT (#41327) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

i5-4440-re raktam blokkot. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41329) Laraxior


Laraxior
titán

Megérkeztek a noname ventik a MORA2 radimra kínából ;]
650HUF/db :DDD
és még csavarokat is kaptam mellé... remélem azért forognak a propellerek :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41330) Jim Tonic válasza Laraxior (#41329) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Érdekes, én minden máson akartam spórolni, csak a ventiken nem. A hang/zaj miatt. Aztán még a radinál adtam fel a spórolást, csőben meg nem tudtam. Minden másban viszont Kína. ;]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41331) Laraxior válasza Jim Tonic (#41330) üzenetére


Laraxior
titán

Valószínűleg én vagyok az az egy a topikban aki a teljesítmény és a tuning miatt épített vizet, nem a hang miatt :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41332) Fr3eWar válasza Laraxior (#41329) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Képet - hangot róluk :)

Asszony szólt, hogy engem is vár otthon egy csomag, megjött az EK rendelésem. Délután nekiesek.

(#41333) Snip3r_HUN válasza Laraxior (#41331) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ha reptér vagy vasútállomás mellett laksz akkor a hang lehet a legkisebb tényező. ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#41334) Laraxior válasza Snip3r_HUN (#41333) üzenetére


Laraxior
titán

Z906.
Ennyit a hangokrol :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41335) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Kezdődik, remélem nem lesz semmi gubanc.

Ti a csöveket mivel szoktátok vágni?

(#41336) king.mp válasza Rruuer (#41100) üzenetére


king.mp
aktív tag

---

[ Szerkesztve ]

(#41337) Laraxior válasza Fr3eWar (#41335) üzenetére


Laraxior
titán

LEGO felnőtteknek :C

Késsel, de ma már ne kezdj neki, csak max ha este 10ig nem akarsz mást csinálni ;] :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41338) Jim Tonic válasza Fr3eWar (#41335) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Éles (de tényleg éles, pl. Fiskars) olló vált be nekem a legjobban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41339) energy4ever válasza Fr3eWar (#41335) üzenetére


energy4ever
addikt

Lisztvago kessel. ;]

Amugy Tody-nal kapni csovagot. Az nagyon jo. :K

(#41340) tomcat78 válasza Fr3eWar (#41335) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem lesz az az egy lityi-lötyi kevés? :D Bár,ha slim radik....Még akár ok is lehet :C

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41341) seniman válasza tomcat78 (#41340) üzenetére


seniman
addikt

Mintha egy pici flaska koncentrátum is lenne a képen. :U Végső esetben desztvízzel pótolja.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41342) tomcat78 válasza seniman (#41341) üzenetére


tomcat78
őstag

Én az apróságok felett elsiklottam :DDD
De amúgy tényleg olyan... :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41343) seniman válasza energy4ever (#41339) üzenetére


seniman
addikt

Olyat szerszámboltokban is kapni,csak lövésem sincs mi a neve.De a gumi fékcsövet úgy aprítja,mint a huzat. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41344) Snip3r_HUN válasza tomcat78 (#41340) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nálam a 360-as 60mm vastag radiba (+vga+cpu blokk) ment bele ~1.1 liter.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#41345) abridabri válasza Snip3r_HUN (#41344) üzenetére


abridabri
veterán

Nalam 360* 60 +360* 30 radi+bay tartaly +vga+cpu blokkba 1,7 liter

(#41346) tomcat78 válasza abridabri (#41345) üzenetére


tomcat78
őstag

Nekem a 2x 360-hoz faragni kéne...felapróztam a radi méreteket inkább :D De így is kb 1,5l ment bele.

[ Szerkesztve ]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41347) Fr3eWar válasza Jim Tonic (#41338) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszi a tippeket, akkor friss pengés würth szike(szőnyegvágó) jó is lesz.
Lassan indítom a csövezést.

(#41348) Grózi válasza Fr3eWar (#41347) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó alapnak ígérkezik,ha a csövezést-kábelezést szépen megoldod,akkor pofás masina lesz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41349) seniman válasza Fr3eWar (#41347) üzenetére


seniman
addikt

Jól néz ki,bár a tartály/rendszer feltöltésnél nem foglak irigyelni. :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41350) Jim Tonic válasza Fr3eWar (#41347) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon jó! Annyira jó alap, hogy én még akril csövezésen is elgondolkodnék. :) Plexis oldallap?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.