Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) proci985 válasza tomcat78 (#41776) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Vannak a topikban tagok legalabb 10 ev vizes tapasztalatokkal, illetve van jopar ember akinek az ordasi fele blokkokkal sajat tapasztalata is volt, nem csak legendakbol hallott roluk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41802) Omli85 válasza Frenky89 (#41795) üzenetére


Omli85
őstag

Két dolgot nem spórolnék ki soha többet egy építésből: gyorscsati és leeresztő csap :D. Ezek segítségével kb élmény szerelni karbantartani ezek nélkül meg néha horrorba tud átmenni a dolog :DDD .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#41803) Laraxior válasza Omli85 (#41802) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem egyik sincsen, és ma le kell cserélnem a GPU blokkon mind a két csatlakozót :DDD
Nagy élmény lesz :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41804) Omli85 válasza Laraxior (#41803) üzenetére


Omli85
őstag

Én az első "karbantartás" után mondtam azt hogy oké nem szívatom magamat többet inkább rá áldozok pár ezrest hát nem bántam meg :DDD . Most, hogy így említed nekem is esedékes egy revízió lassan :/ :D..

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#41805) Pug válasza Ijk (#41782) üzenetére


Pug
veterán

Látom te is elfelejtetted, hogy miről is kéne szólnia az itteni közösségnek, eléggé szomorú... :(

(#41806) rup1u5 válasza Omli85 (#41802) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Leeresztő csap nálam is fent van a vásárlási listán de gyors-csatiról még nem hallottam. Hogy néz ki?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41807) mackosajt válasza #16729600 (#41781) üzenetére


mackosajt
addikt

Atya ég, Amennyibe ezekből 1 méter kerül, én annyiért majdnem 8 méter veszek hidraulika/pneumatika boltban.

Itt jegyzem meg, hogy néha borzasztóan el tudok csodálkozni, hogy mekkora árbéli különbség lehet, ha valaki csak vízhűtésre szakosodott boltoktól vásárol, vagy ha hajlandó picit utána járni, és képes megtalálni a hétköznapi helyettesítő kellékeket.

Múltkor is a MO-RA miatt vettem 2 méter csövet, meg csatikat és bilincset, fizettem 2500 Ft-ot. 10/13-as cső, 1/4"-os csatik, csőhöz való bilincsek.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#41808) #16729600 válasza mackosajt (#41807) üzenetére


#16729600
törölt tag

A vidéki apró falusi létnek ez a hátránya sajnos. A közelünkben semmilyen értelmes műszaki bolt nincs, vagy rendelek webshopból, vagy vezetek oda-vissza közel 200 km-ert a legközelebbi nagyvárosba Graz-ba . Annyi a pozitívum, hogy 2-3 nap alatt ideér minden, még Németországból is.

(#41809) mackosajt válasza #16729600 (#41808) üzenetére


mackosajt
addikt

biztos akad valami "parasztbolt" jellegű hely a környékeden, szerintem keresgélj, mert kifizetődik, akár sokszorosan is.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#41810) #16729600 válasza mackosajt (#41809) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó ötlet. :K Az a baj, hogy errefelé az osztrák-szlovén határnál a hegyek között a ' standard parányi falukban van egy templom, egy Spar vagy Unimarkt és annyi. ) Gyógyszertár 3 falura van tőlünk, trafik az jobb, mert csak 2 falura található.:) Benzinkútban ellenben már királyok vagyunk, mert nálunk is van. Penny-Hofer-Billa-ért már el kell tekerni a 'világvégére. Arról meg nem is beszélve, hogy itt simán benne van a pakliban, hogy heteken belül derékig érő havak lesznek. Ennek ellenére persze lehet, hogy van valahol valami traktoros bolt, ahol lehet kapni cuccokat, de keresgélni kell, mert netes honlapjuk biztosan nincs ezeknek a kis boltoknak. :)

(#41811) #90933760 válasza #16729600 (#41810) üzenetére


#90933760
törölt tag

Végre nem csak en lakok parasztfalvan. Amúgy jarj traktorral aszt nem gond a ho se, en is azzal szoktam. Sok farok meg szenvedjen a teligumival. ;]

(#41812) seniman válasza #90933760 (#41811) üzenetére


seniman
addikt

Valamelyik topikban a múltkor linkelt valaki egy oldalt,ahol leselejtezett ruszki katonai járműveket árvereztek.Volt a T-56-tól,T-72-őn keresztül a BMP-ig minden.Az az igazi téli jármű. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41813) Atke válasza seniman (#41812) üzenetére


Atke
senior tag

Szükségem lenne 13/10 es víztiszta csőre, bp-en lehet valahol venni? nem rendelős 1-2 hét múlva.. Bondex.hu esetleg opció? (az obi-s gardena nem az :D )

(#41814) Weareus


Weareus
addikt

Kell egy ilyen...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41815) Ijk válasza Weareus (#41814) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jól néz ki, mondjuk azzal a tripla radival nem méretezte túl a rendszert.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41816) #16729600


#16729600
törölt tag

Nah átnyálaztam a legközelebbi kisváros OBI kínálatát ( ez csak 100 km oda-vissza ). Ez a ' pazar cső tud lenni náluk alternatívaként, annyira nem bizalomgerjesztő. :D [link]

(#41817) adatfalo válasza Atke (#41813) üzenetére


adatfalo
senior tag

Én itt a Plexis-nél szoktam venni, érdemes előre telefonon érdeklődni, hogy van-e raktáron.

szunya1 De legalább menő fekete :D

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#41818) Laraxior


Laraxior
titán

Kezdődhet a móka... :o

(#41814) Weareus: Nem egy mai darab :D X58.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41819) DigitXT válasza Laraxior (#41818) üzenetére


DigitXT
félisten

Van, aki még ilyen retró konfiggal tolja a mai napig... És bőven "elegendő".:R

adatfalo: szerintem ő nem merev csőre gondolt, márpedig a plexisnél azt kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#41820) Laraxior válasza DigitXT (#41819) üzenetére


Laraxior
titán

Ó, nem azért mondtam, csak, hogy felismertem. Én imádtam az X58-at amikor volt. Kipróbáltam benne az összes elérhető fajta processzort :D
Aztán jött egy másfél éves laptop periódus, azért nincs már meg :O
Pedig a 6 magos Xeonnak még mindig elég lenne a teljesítménye.
...és azon is víz volt :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41821) adatfalo válasza DigitXT (#41819) üzenetére


adatfalo
senior tag

Jogos, bennem van a bugi... :DD Ha nem merev, akkor a bondex-nél nekem sincs jobb tippem (+obi, praktiker).

www.adatfalodesign.hu

(#41822) Leon77 válasza Atke (#41813) üzenetére


Leon77
őstag

Bondexben nem lesz víztiszta a cső, sőt, inkább olyan opálosan fehéres, de azért átlátszó. Én már vettem onnan. A plexisnél meg akrilt kapsz, de az ugye merev és a petg-vel ellentétben kiválóan törik :DDD

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#41823) Jim Tonic válasza Weareus (#41814) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem is rossz. Nekem ijesztően hosszú az a PCIe riser, de a jelek szerint elbírja. :)
Mondjuk ez merev csövezéssel, és rendes tartállyal lenne igazán bitang. Nem tudom, miért 5,25"-ös tartályt választott. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41824) DigitXT válasza Jim Tonic (#41823) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk az tényleg érthetetlen egy "széthajtogatott" gépnél, ahol nincs is helye.:D
De ha úgy készült (ahogy írja), hogy fogta a meglévő gépét, és lapraszerelte, akkor
máris érthetőbb a történet. Nyilván 0-ról több lehetősége van az embernek variálni...

Szerk@Weareus: a linkből azt hittem, PH-s volt az illető, de nagyon nem.:))

[ Szerkesztve ]

(#41825) proci985 válasza Weareus (#41814) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

slim tripla CPU + GPUra... hatpersze.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41826) Weareus


Weareus
addikt

Gondolatfoszlányok...
Víz helyett 96%-os etanol? Az nem vezet. Logikus, ha töményet iszom, én sem.
Ha az folyt volna a gépre, talán még élne. Ámbáron, a nyáklapok rezines műgyantás dolgok...
Az alkohol meg oldja a gátlásokat (meg sok másokat); gyanta, ilyesmi. Hőkapacitása, fajlagos hővezető kèpessége meg ha nem is az olaj szintjén, de messze a víztől. Mondjuk a hűtőrendszer túl van méretezve, lehet ezzel mégsem lenne gond... Párolog, robban, èg, ez a legkevesebb, megoldjuk. Eh, nem jó, pumpa... Az hogy bírná? Vízre van tervezve... Mondjuk lehet vinné az etanolt... egy darabig, de mennyi ez a darab? Óra, hét, hónap, sok év?
Vagy olajhűtés. Nem immerziós. Rendes épített vizes cuccok, csak olajat bele. Ehhez pumpacsere kéne, az ziher. Van ilyen pumpa? Külföldi fórumon se nagyon szajkózzák. Az olaj tuti. Az olaj a legjobb. Nem mar, nem old, nem vezet. Nah, nem vezeti az áramot, de mást sem nagyon. Hőkapacitása a béka feneke alatt, ráadásul simán szkippelné a blokkokban a számára kacifántos helyeket. Hőt felvenni, leadni, szállítani? Köszöni, de csak nagyon lightosan, fél gőzzel. Akkor az olaj sz@r, nem ide való.
Most ennyi. Még agyalok.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41827) Grózi válasza DigitXT (#41797) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sok mindenben igazad van,viszont pár dologban nem értünk egyet-de nem szeretnék erről oldalakon át beszélgetni és szétoffolni a fórumot.
Erre azért reagálnék:
"Viszont egy
érdekes csavar a történetben, ha aztán olyan körítéssel tér vissza, hogy bibibi, a
TG támogatását élvezi, így jártunk! "
Annyi történt,hogy kompakt topicban írta,hogy többet nem jön ide,mert kiutálták-erre írtam,hogy továbbra is jöhet nyugodtan.
Igen,a napi 8. és nem 88.-ik újonc is idegesítő tud lenni,de ez velejárója a dolgoknak.Ventis topicban,kb. 1000-szer írtam le ugyanazon dolgokat,pedig hidd el nem egyszer cifrákat mondtam magamban.

Az Összefoglaló kapcsán igazad van,egy újoncnak horror-át kéne szerkeszteni.Viszont jelenleg nekem erre nincs kapacitásom,amíg itt dolgozom Németországban.Elvállaltam a TG feladatát,mikor felkértek-viszont előre mondtam hogy kellene még egy legalább,mert kevés időm van.Te voltál az egyik,akit javasoltam egyébként.
Szóval apránként szép lassan majd megpróbálom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41828) DigitXT válasza Grózi (#41827) üzenetére


DigitXT
félisten

Nagyon kevesek "küzdenek" addig, amíg "persona non grata" státuszba
verekedik magukat egy topikban, és esetleg moderátorok tiltják ki őket...
A többi ilyen kiutálós poszt nem más, mint a hattyú halála: aki nem akar
valahova írni, az nem ír oda, és nem kezd ezen drámázni. Érdekes, ha a
troll hirtelen elkezd normálisan kommunikálni, kap értelmes válaszokat...
Csak ehhez abba kell hagyni a szándékos hangulatkeltést. Arra valóban
nincs szüksége a topiknak. Persze, felnőtt embereket megnevelni: necc!

Szerintem, ha egy topikban ezredszer kell ugyanazt leírni, az NEM jó!:N
Kontraproduktív. Ezért érdemes jó összefoglalót csinálni => olvassák el!
Utána lehet értelmesen beszélgetni, ha már megvannak az alapok.:R
De az baromi rossz kezdés, ha valaki az alapokkal kezd el vitatkozni.;]

Sok topikban ki is van írva, hogy olvasd el, mielőtt (!) kérdezel.:D Itt meg
ugye lenyitás előtt félreérthető ("Tilos az Á...!"-jellegű) táblát lát a betérő,
lenyitás után meg baromigyorsan az X-et fogja keresni, mert sokkot kap!

Tisztelet a kivételnek! Tudom, melós történet. Tudom, hogy javasoltál, és
köszönöm, de írtam már, miért nem fogadtam el a felkérést: ennyi...:R

[ Szerkesztve ]

(#41829) #16729600


#16729600
törölt tag

Érdekes a "persona non grata" ( jaj de szép és intelligens kifejezés. :D ) és troll témakörben privát üzenetek is érkeztek hozzám, csak hát éppen furcsa módon az elsővel kapcsolatban fordított kívánságot, az utóbbival kapcsolatban meg homlokegyenesen ellenkező megállapítást tettek. Ez is mutatja mennyire relatív is lehet, bizonyos személyek megítélése és mennyire nincs koherens véleményezés. Szerintem azzal nincs baj, ha valakik feltételezhetően soha nem ülnének be a másikkal egy sörre, az már komolyabb probléma, ha valaki 'sokezer karakteres személyeskedésbe csapó értekezéseket ereszt meg rendszeresen. Szerintem van ez a tér olyan tág és talán liberális szellemiségű, hogy állandó és generált konfliktusok nélkül is megférjenek a nem szimpatizálók egymással. :R

[ Szerkesztve ]

(#41830) ebali válasza Weareus (#41814) üzenetére


ebali
csendes tag

(#41831) seniman válasza ebali (#41830) üzenetére


seniman
addikt

Ugyanez a szett létezett valami aktatáskás verzióban is. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#41832) Weareus válasza ebali (#41830) üzenetére


Weareus
addikt

Szép. Tipikusan az a fajta eszement megoldás, ami tetszik.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41833) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Két kérdés:

Radiátoroknál, egy gyártó/típus/vastagság esetén lehet számolni pusztán a felülettel ha a teljesítménnyel végeznék gondolatmenetet? Gondolok konkrétabban a 240vs280vs360 viszonyára.

Anti-algaként -egy tippsorban olvastam hogy- Listerine is lehetne akár. Erről valami vélemény, Tapasztalat?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41834) orion1025


orion1025
őstag

Gondoltam itt érdeklődök, hátha. Keresek 1db (vagy 2db) ordasi réz blokkot, olyat, aminek a tetején vannak a csonkok. Nem kell semmi lefogató, stb. cullang, csak a blokk.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41835) #90933760 válasza ledgeri (#41833) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem szekszibojt nem érdekli a pirospontja, már vagy egy éve látom kiírva az aláírásodba. :DDD

(#41836) ebali válasza seniman (#41831) üzenetére


ebali
csendes tag

Ez az, de hiába, mert repülőre nem viheti fel. :)

(#41837) Weareus válasza DigitXT (#41828) üzenetére


Weareus
addikt

+1
:R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41838) Pug válasza #90933760 (#41835) üzenetére


Pug
veterán

Vinnyogok :DDD

(#41839) ViZion válasza ledgeri (#41833) üzenetére


ViZion
félisten

Álatlában radinál a méret a lényeg... és az arányokból lehet következtetni a hatékonyságra. Annyit kell hozzá kalkulálni, h vaskosabb radihoz erősebb venti kell/ajánlott.

Listerine egyrészt biztos mehetNE, hóiszen a klórhexidin is fertőtlenítő (elvileg antibakteriális, szal. algára nem tenném, de passz)... de rengeteg adalék anyag van, nem tudni mi és mikor fog kirakodni, valamivel reakcióba lépni, stb...
Akkor már inkább Corsodíl, abban több a hatóanyag, kevesebb a "mellékes".

Alkohol miért nem jó? Olcsó, bevált, biztos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41840) Jim Tonic válasza orion1025 (#41834) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Asszem' nekem abból maradt egy. Múltkor bele is botlottam a padláson, de akkor nem kerestem, azért lett meg. Most keresni fogom, szóval kicsi az esély, de nekiszaladok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41841) Ijk válasza ledgeri (#41833) üzenetére


Ijk
nagyúr

Összefoglalóba még anno csináltam radiátorok által leadott teljesítmény táblát. Onnan elég jól lehet kalkulálni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41842) orion1025 válasza Jim Tonic (#41840) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm előre is! Égen-földön keresek ilyen blokkot, mert csak ez optimális a modhoz. Egy van itt az aprón, de kellene egy pár neki.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41843) tomcat78 válasza proci985 (#41801) üzenetére


tomcat78
őstag

Asszem akkor meghúzom magam a zöldfülü kategóriában :D
Bár még senki nem utált ki innen :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#41844) Jim Tonic válasza orion1025 (#41842) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, pont ilyenem van, mint az aprón. Privátban írok, ha megvan.

Most megint olvashatom el a tuningnetes cikkeket. Régi szép idők... :o
Ki emlékszik még rá? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41845) orion1025 válasza Jim Tonic (#41844) üzenetére


orion1025
őstag

Várom :R

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41846) Frenky89 válasza DigitXT (#41799) üzenetére


Frenky89
őstag

Elnéztem a 88-at, korán volt még.

D5 vs. DDC mindössze annyiban érdekes, hogy melyik halkabb, de ezt már nagyjából összeszedtem a topikból.
Amúgy pont ezt akartam írni, hogy az USB-ssel oprendszerig el kell jutni, PWM-nek meg elég egy BIOS is. Mondjuk van egy bája pl. laptopról tuningolni a pumpát, kicsit olyan versenymérnökös, kicsit ilyen.

Amúgy azt remélem, hogy nem olyan nagy ördöngösség ez a D5/DDC PWM. Molex-en (mondjuk nem értem, hogy miért nem SATA-n) jön a kakaó, mert az alaplapi csatik általában 1A/12W-ot bírnak hivatalosan, a 4pin-es cuccon meg a PWM jel, visszafelé meg a fordulatszám jel és a PWM kitöltöttségének függvényében variálja magát 12V-ról.

(#41800) proci985:

Direkt hagytam ki a ventiket, mert adott kettő darab ilyen.

A pumpa/res. felfogatását meg fogom tudni oldani. A házamhoz is vannak mindenféle "vasalatok", de legrosszabb esetben az itthon halomban álló mindenféle fémlemezből fabrikálok valamit.

2L premix felírva, a színezést még átgondolom.

EK ACF - Asszem erre, azaz az imbuszkulcsra gondolsz, ugye? Van itthon két készlet biztos, plusz, ha EK cuccok lesznek, akkor talán még azokhoz is jár egy-kettő.
Viszont, ha már tool-oknál tartunk. Flexi csöveket ugye nem csak azzal a spéci csővágóval lehet szépre darabolni?

Jó szemed van, tényleg nem volt felírva a házam az adatlapomra. Define S-ről van szó. Előre 360-as, fentre pedig 420 slim a legnagyobb, ami befér, de fentre nem annyira szeretnék rakni egyelőre semmit sem, mert rálógna az építmény az alaplapra, meg behullana a por. Egyébként talán előre is beférne a 420, de ehhez már valami spéci variáció kellene, aminek nagyon kevés helyet foglalnak a közösítői/csatlakozói.

Bónusz kérdések: :)
- Vadi új cuccokat is érdemes átöblíteni mielőtt összeszerelésre kerülnek? Sorja, fém/festék darabkák mennyire jellemzőek?
- Túlzás, ha első összeszerelés után gépen kívül (szét/kiszedve) bleed tesztelem a rendszert? Compression fitting-ek elbírják a strapát?

[ Szerkesztve ]

(#41847) rup1u5 válasza Frenky89 (#41846) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szintén Define S-be tervezek vizezni én is! :K Nálam elől lesz egy 280/45-ös és kész. Fölülre nem raknék semmit por, hang és esztétika miatt úgyhogy marad az eleje meg a segge ahova elfér még egy 140-es ha kell. CPU-VRM-NB lesz csak hűtve nálam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41848) DigitXT válasza Frenky89 (#41846) üzenetére


DigitXT
félisten

Véletlen egybeesés: olyan általános nagy számot akartam írni, hogy "sokadik".

A D5-ös PWM-mel azért óvatosan. Van valami nem szabvány a jelkezelésében,
és hajlamos lesz*rni a szabályzást... Ezért kellene forrasztanom egy kábelt, de
már hónapok óta: az elméletet vágom, gyakorlatban nem tudtam kipróbálni...:DDD

Amúgy nem nagy kaland az USB-set feltekerni, igazad van, pl. laptopról simán.
Versenymérnökös életérzésnek mondjuk kevés (hiszen PC-re kötöd), az sokkal
inkább "adja", amikor valami jópofa járműelektronikára csatlakozol rá...:))

(#41849) proci985 válasza Frenky89 (#41846) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, akkor azért nem láttam.

hú, a define Sben van 326fél felfogatás, remek. apropó, ha előre nem kell 3.5 akkor én bizony beraknék oda egy 45 vagy akár 60 vastag radiátort is. árban nem lesz sokkal drágább, de meg fogja hálálni a rendszer, ha másfél / kétszerese a felülete. EK 280 CE pl 45 vastag és más nincs nekik, de az AlphaCoolnak ott a 280 UT60 és 5 euróval drágább mint amit kinéztél. Szóval ha előre rakod és egyébként is ki kell pakolni a 3.5ös helyeket, akkor én ezt venném ;). Az EX280 amit kinéztél 30mm vékony, igazából az csak és kizárólag akkor ajánlott, ha nem fér el vastagabb (pl nekem emiatt van HWLabs Black Ice GTS 280am, ami 30ason belül nagyon jó, csak alapvetően a topikban ketten is szívtunk vele mert annyira restriktív/nehéz átszellőztetni).

Alpha főleg jó, mert van a tetején (ahogy berakod) lezáró, szóval tudsz nyitni levegőt és úgy könnyebb leereszteni a rendszert. És van védelme lyukasztás / túl hosszú csavarok ellen. Apróságnak tűnnek, de ezek nagyon fontosak radinál. Teljesítmény/Ár arányban az Alpha NexXxos az egyik legjobb széria a piacon.

Színezést gondold át, EK coolant és a primo cső szépen megmarad legalább egy év után is mint amilyen az első nap volt saját tapasztalat alapján. Szóval plusz párezer forint, de ha ablakos a Define S, akkor ha ennyit ráköltöttél már lehet egy gyönyörűszép rendszered is. Pl az MSI kártyához és a Maximus laphoz a vörös folyadéknak elég jól kéne mennie, és akkor van egy szép dominánsan vörös-fekete konfigod (ha fekete a Define S). Kinézet pl nekem is utolsó szempont volt, de ezen a ponton kb minimális többletenergiából igényessé lehet az egészet tenni. Ha körbenézel a topikban, a többségnek általában eléggé szép kinézetre is a konfigja, pont emiatt. Jó, itt is vannak különbségek, a merev csöves (kvázi)boutique gépek kinézetre és erőforrásigényben is más ligában játszanak.

Igen, magyarul imbuszkulcsnak hívják :B

Vágni simán ollóval is tudod (bár nem árt valami masszívabb darab). Spec eszközzel szebben lehet vágni (kapni megfelelő boltokban). Nekem sima ikeás ollóm van.

Vadi új cuccokat is érdemes átöblíteni mielőtt összeszerelésre kerülnek? Sorja, fém/festék darabkák mennyire jellemzőek?
Simán engedj bele csapvizet (ne teljes nyomáson, azt nem bírja ki, óvatos folyatás picit oké), aztán öblögesd át párszor (én így csináltam, ha nagyon vízköves/szennyezett a víz akkor desztvíz lehet jobb a célra). Forgács meg ilyenek jöhetnek (meg jönni is fognak) belőle.

Gépen kívül teszteléssel az a baj, hogy szinte biztos, hogy szétszedés nélkül utána nem tudod berakni a gépházba. Viszont előtte asztalon összenézni, hogy mi, hogy meg merre az jó ötlet.

Számolj rá a szerelési időre, akár egy egész nap is elmehet vele. Fontos, hogy a feltöltés utáni első éjszaka csavard körbe pl WCpapírral a csatikat (egy réteg elég, 16/10es EK csatit pont körbeéri egy négyzet háromrétegű Lambi, pumpának meg az alját is tekerd be körbe), igyál egy teát aztán ha fél óra után sem ömlik semmi akkor max szivárogni fog. Táp itt legyen kihúzva. Ha mondjuk reggelig / másnap estig (12/24 óra szokott lenni a bleed test vérmérséklettől függően) nincs nyom szivárgásra, akkor jellemzően jó vagy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41850) proci985 válasza DigitXT (#41848) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Ne is mond, D5 varionak az alján van az ellenálláshoz a poti, éppen agyalok, hogy hogyan tudnám egyáltalán eltekerni.

igen, arról a kb 1 centiról beszélek az alján ahogy a tartó fölé fel van fogatva.

kieg: na csak akarni kellett, ennek oromere miután harom napja kb semmit nem legtelenedett a rendszer, ma 5 perc alatt kb egy decit kellett utantolteni. azert a F5 4600rpmen nyitott haznal max elfogadhato hangra, de hallani ahogy zummog. persze a dologhoz hozza tartozik, hogy egyes fokozaton, 2000rpmen 3 blokkal, 4 radival es egy csomo konyokcsatival persze nem ment gyorsan a legtelenites.

viszont tippre holnap meg jar par orat igy, megcsinalom a teszteket egyes es otos fokozaton aztán meglatjuk, hogy hogy allok hofokokra, mennyit szamit.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.