Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) Dark Archon válasza micafighter (#10599) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nekem néhányszor jól jött a rollback, de egy vacak mod miatt nem biztos, hogy megéri elveszíteni a patch javításait, főleg, hogy kell a DLC-khez. A jobb modokat elég hamar kompatibilissé teszik egyébként is.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10602) micafighter válasza Dark Archon (#10601) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, de jó hogy legalább van lehetőséged választani.

(#10603) melega


melega
őstag

Hogyan tudom elérni, ha felveszek egy melléküldetést, amely a kúthoz küldene Velenbe ahol a kísértettel meg kell küzdeni,
Hogy azt jelölje a térkép ne a főküldetést?

[ Szerkesztve ]

(#10604) Lenry válasza melega (#10603) üzenetére


Lenry
Topikgazda

duplán rákattintasz a küldetés címére a Küldetésnaplóban vagy a küldetés megkapásakor egy rövid ideig a V gomb megnyomásával is át tudsz rá váltani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10605) S1M0N válasza melega (#10603) üzenetére


S1M0N
senior tag

Játék közben nyomd meg a "J"-t, akkor a küldetésekhez jutsz, ott ki tudod választani, hogy melyik küldetést mutassa.

(#10606) melega


melega
őstag

Köszi probléma megoldva

(#10607) melega


melega
őstag

A másik a főküldetéseket, és felkiáltójeleket látok a térképen, de kérdőjeleket nem.
Azt is kéne látnom, ha igen hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#10608) Wlac válasza melega (#10607) üzenetére


Wlac
Ármester

A kérdőjelek akkor kerülnek a térképre, ha valahonnan hallasz az adott helyről. Könyv, jegyzet, párbeszéd, satöbbi.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#10609) FireKeeper válasza melega (#10607) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a hirdetőtáblákról szedd le a papírokat, onnan kapod a küldiket és a kérdőjeleket a térképre.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10610) Brett001 válasza FireKeeper (#10597) üzenetére


Brett001
aktív tag

Velenben Feketeágban láttam a kovács gyerekeit este 11 után játszani, ill. a kereskedő is itt volt aktív. (No meg az a kereskedő is, akit megmentettünk a grifftől Gyümölcsöskertben). Nem sok helyszínen jártam még, szóval lehet, hogy ez nem általános, akkor nem szóltam. :D

micafighter

Nekem steames verzió van meg, de kösz a tanácsokat. Egyelőre leálltam a modolással, összesen 7 van fent.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#10611) FireKeeper válasza Brett001 (#10610) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az a kovács nekem sokszor bugos, és mint mondtam, van néhány kereskedő aki 0-24 elérhető :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10612) k-adi válasza FireKeeper (#10611) üzenetére


k-adi
nagyúr

én sose találtam ilyen kovácsot, mindig meditálnom kellett reggelig :( pedig ez jo bug lett volna anno

(#10613) FireKeeper válasza k-adi (#10612) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem úgy rémlik pl a rúnás fickóhoz mindig tudsz menni, meg a master/grandmaster kovácsokhoz is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10614) k-adi válasza FireKeeper (#10613) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja hát rúnáshoz kb. 3x mentem összesen, de én most elsősorban a kovácsokra és kereskedőkre értettem... mikor quest után eladtam volna minden szart amit összeporszívóztam akkor sosem találtam senki és mindig meditálnom kellett... huszadjára már bosszantó volt :DDD

(#10615) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap megvettem a játékot a Cdgalaxisban. 3990 Ft-ért, térképpel, 16 dlc-vel stb.....

Azonban ez a Gog nem nagyon tetszik eddig. Elég sokáig települt majd a patcheket is le kellett szedni.

Aztán végre ment is a játék 1.22-es verzió. azonban a 16 DLC nem tettem fel hozzá. Na ma feltettem, de most meg a játék menüben azt írja hogy 1.12 verzió míg a galaxy 1.22-nek írja.

Mi lehet a gond? Ha fel akarom tenni manuálisan a 1.22 updatet azt írja már fenn van.

(#10616) melega


melega
őstag

A másik kérdésem, hogy meg kell találnom a báró feleségét, de nem tudom hol keressem. Lehet hogy rossz döntéseket hoztam, a lánya már megvan.

(#10617) perge666 válasza melega (#10616) üzenetére


perge666
veterán

Jól beindultál, én tegnap meg ma csak mellékküldetéseket csináltam. (7-8 óra)
Még csak most leszek 6-os szintü.

(#10618) micafighter válasza Brett001 (#10610) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem steamben is ki lehet kapcsolni az auto updatet ha akarja az ember :)

(#10619) melega


melega
őstag

A báró nem akar velem szóbaálni amíg a feleségét meg nem találom, de nem mutatja a térkép hol keressem, csak az írja a küldetés kövessem a nyomokat Velenben. Valaki tudna benne segíteni?

(#10620) genndy válasza melega (#10619) üzenetére


genndy
addikt

Csináld, amit lehet, majd továbbjutsz. Nem lehet elakadni. Menj a lápi boszorkányhoz.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10621) k-adi válasza melega (#10619) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, ezt mindenki megkérdezi aki kicsit sem tud magától levegőt venni... de mindig ugyanaz a válasz rá: csináld a többit... sajnos a quest-napló ennél a questnél szar, és logikátlanul írja ki mit kéne csinálni

(#10622) Weper


Weper
tag

Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy Blood and Wine-ban hányas szintig lehet eljutni, ha megcsinálom az összes mellékküldetést + a főküldetéseket (New Game+ nélkül)? (Beleértve az alapjáték és a Hearts of Stone küldetéseit is.)
Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy az Aerondight nevű kardot hányas szinttől érdemes megszerezni, hogy nagy szinten is effektív legyen? A követelmények, azaz az 5 erény már megvan.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#10623) Dark Archon válasza melega (#10619) üzenetére


Dark Archon
addikt

A Vándorlás a Sötétben ill. Az Erdő Asszonyai (vagy valami hasonló, most nem jut eszembe, hogy fordították a Ladies of the Wood-ot) küldetések visznek oda. De egyébként tényleg nem kell kétségbe esni, csinálni kell a többi küldetést... amit sajna (vagy nem sajna, elvégre van az úgy, hogy fogalmad sincs, hol kell keresni) a játék melléküldetésnek jelez, de valójában a fő szálhoz való továbbhaladáshoz kell.

Weper: én 70-es szintnél szereztem meg, amúgy meg tökmindegy, ahogy nem vagy szinten alul, érdemes megszerezni. Van 78-as szintkövetelményű küldetés, szóval odáig valszeg el lehet jutni, de még én sem játszottam végig a B&W-t. Ja, NG+ nélkül vonjál le minden szintkövetelményből 30-at.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10624) sheep


sheep
addikt

Witcher 'festmények', asszem még nem vót:
[link]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#10625) atainprison válasza Weper (#10622) üzenetére


atainprison
senior tag

NG+ nélkül én lvl 53 lettem a végére. Az Aerondight kardot meg tökmindegy hányas szinten szerzed meg, mert minden szintlépésnél lehet növelni a sebzését, tehát egy kis harccal el lehet érni, hogy veled együtt fejlődjön.

(#10626) Lenry válasza sheep (#10624) üzenetére


Lenry
Topikgazda

:Y
azta

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10627) BOBAKILL válasza sheep (#10624) üzenetére


BOBAKILL
őstag

1-2 festményt még itthon is kiraknék a falra. (mondjuk az akasztott emberek fája kicsit durva lenne) :D

[ Szerkesztve ]

(#10628) Ted_Beneky válasza BOBAKILL (#10627) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Adná a hangulatot a gyerekszobában :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#10629) Lenry válasza sheep (#10624) üzenetére


Lenry
Topikgazda

most értem a végére.

olyan volt, mintha egy nyaralásról szóló fotósorozatot néztem volna végig. minden helyszín ismerős volt, és előtörtek az emlékek, hogy "óó, emlékszem erre a helyre, ez és ez történt"

nem lehet elégszer leírni ennek a játéknak a zsenialitását

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10630) FireKeeper válasza sheep (#10624) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ilyen hosszú orrú boszi volt valahol a játékban? én nem találkoztam vele.

Lenry: nem lehet elégszer leírni ennek a játéknak a zsenialitását - nagy igazság :K

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10631) Lenry válasza FireKeeper (#10630) üzenetére


Lenry
Topikgazda

hosszú orr: B&W, a Vasorrú bába a Mesevilágból a mézeskalács háznál

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10632) Anubris válasza FireKeeper (#10630) üzenetére


Anubris
őstag

Ez az érdekessége ennek a játéknak, hogy még a hosszabb, részletesen kidolgozott jeleneteket is totál ellehet kerülni, ha az ember olyan döntéseket hoz. Csak akkor találkozol ezzel a jelenettel ha Syanna-nak segítesz. Ha az ősvámpírtól kérsz segítséget ez a küldetésszál nem jön elő.

(#10633) Lenry válasza Anubris (#10632) üzenetére


Lenry
Topikgazda

lehet attól is segítséget kérni? :Y
a beszélgetések szálai nagyon arrafelé mutattak, hogy mindenképp Mesevilág lesz a dolog vége, meg annyira durván kidolgozott szál volt, hogy nem is gondoltam, hogy kihagyható.

na majd a következő végigjátszáskor

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10634) Anubris válasza Lenry (#10633) üzenetére


Anubris
őstag

Igen, nálam pl elsőre kimaradt a a második találkozás Orienna-val, mert inkább a gárdakapitánynak segítettem, pedig a másik szál érdekesebb volt, viszont miután Orienna odaadja a szükséges követ a belépéshez dönthetsz úgy, hogy mégis inkább Syanna-nak mész segíteni. Ha viszont az Orienna szálon mész tovább akkor a mesevilágtól elesel, pedig jóval hosszabb az a rész szerintem, mint az ősvámpíros. Meg viccesebb is.

(#10635) FireKeeper válasza Lenry (#10633) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen lehet, de úgy tudom, akkor nem tudod befolyásolni hogy mi lesz a grófnő(?) bárónő(?) és Syanna sorsa, csak azt döntheted el hogy Dettlaff-ot megölöd, vagy életben hagyod. a mesevilágos verziónál pedig én úgy tudom mindenképp meg kell ölnöd Dettlaffot, de az hogy mi történik a hölgyekkel, rajtad múlik.

a fővámpíros részt én is csak yt-on láttam, elég darkos, valamint az ő barlangjában is össze lehet szedni egy elég jó szettet. valamint gogon kapsz öcsiívmentet ha azon a szálon mész :D

a banyára pedig nem tudom miért nem emlékszem, mivel én is a mesevilágos utat választottam... :F

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10636) Anubris válasza FireKeeper (#10635) üzenetére


Anubris
őstag

Pedig biztos összefuttottál vele, mert Syanna épp vele van mikor rá találsz.

(#10637) Brett001 válasza micafighter (#10618) üzenetére


Brett001
aktív tag

Megtörpént. ;)

Más!

Mint újonc tanácsom az újoncoknak. Tényleg ne erőltessétek a magasabb képzettségszintet javasló küldiket. Félbe lehet hagyni, majd folytatjátok. Ha mondjuk 5-ös vagy, akkor egy 7-es javasoltba még bele lehet fogni, de egy 13-ast kár erőltetni. Ezt gyorsan megtapasztaltam. D
Amúgy nem tudom a játék során fog-e az árrés javulni a kereskedőknél (pl. az alkudozás képességem fejlődésével), de most arcpiritóan pofátlan árakat adnak a cuccaimért. pl. találsz egy ezüttálat, aminek 40 arany az értéke és akar adni érte 5-öt. Nagyon bosszant, hogy alig tudok pénzt keresni adás-vétellel. :(((

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#10638) melega


melega
őstag

(SP)A problémám megoldódott(/SP)

[ Szerkesztve ]

(#10639) micafighter válasza Brett001 (#10637) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen az elején elég lassan jön a pénz. Sok sok patchel ezelőtt volt olyan árus akinél teljes áron el lehetett adnia dolgokat, de azokat már kivették. Nekem árakat befolyásoló mod nélkül az első végigjátszásomban a witcher megbizásokból jött a pénz, mert a pénzjutalmon felül szereztél mindegyikben értékes tárgyakat is, igy küldetésenként 600-700 gold is összejött. Plusz mindent lootoltam amit nem vettek észre, igy a végén volt sok runám és drágakőporom amik egész sokat értek. Viszont most az új végigjátszásomban ezzel a moddal játszok: trademan. Beállithatod az árak arányát tetszőlegesen. :)

Amúgy fegyvert meg páncélt nem érdemes venni boltostól, tudsz majd sokkal jobbakat csinálni/találni.

[ Szerkesztve ]

(#10640) Ðávid válasza FireKeeper (#10635) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Én már végigpróbáltam többféle lehetőséget is.
1. A Night of the Long Fangs küldetésnél megkeresed Damient, aki elmondja merre látta a hercegnőt és Syannát. Ez vezet a mesevilágba. Ha odamész, akkor még mindig kétféle választási lehetőséged van: vagy megveszed/kártyán elnyered a kis gyufaáruslánytól Syanna szalagját, vagy nem. Ha megszerzed, akkor Detlaff nem tudja megölni őt, mert leesik a karjáról és visszakerül a mesevilágba. Ebben az esetben értelemszerűen kénytelen vagy harcolni vele. Syanna megmenekül. Ha később meggyőzöd, hogy bocsásson meg Anna Henriettának, akkor mindketten életben maradnak. Ha nem a megbocsátás felé tereled őt, akkor mindketten meghalnak (a hercegnő és Syanna).
2. Ha a karszalagot nem szerezted meg, akkor Detlaff megöli Syannát. Ebben az esetben választhatsz, hogy harcolsz-e Detlaffal vagy sem. Ha utóbbit választod, akkor Regisnek nem kell a többi vámpír bosszúja miatt elmenni, de így sem fog Toussaintban maradni, mert Detlaff után megy, hogy segítsen feldolgozni a történteket. Geralt pedig börtönbe kerül és Dandelion közbenjárására engedi ki a hercegnő onnan.
3. Ha a Night of the Long Fangs küldetés során Oriannát keresed meg és elmész az Unseen Elderhez, akkor Detlaffal harcolni kell (és persze meghal), Syanna megöli Anna Henriettát, majd Damient őt is megöli.

[ Szerkesztve ]

(#10641) Anubris válasza Ðávid (#10640) üzenetére


Anubris
őstag

Ez még annyiban variálható, hogy lehet olyat is, hogy elmész Oriennahoz, megölöd a szörnyet aki a gyerekekkel végzett, de aztán mégsem mész el már az ősvámpírhoz és mehetsz a mesevilágba, ahol aztán két féle szál közül választhatsz ahogy mondtad.

(#10642) FireKeeper válasza Ðávid (#10640) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jah igen, sorry, kicsit összekavartam a dolgokat.

szokásos witcher amúgy, nincs full happy end :D jó is így :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10643) melega


melega
őstag

Az első Witcher megbÍzást elszúrtam kútban szellemet keresni, akkor a többi Witcher megbízás sem jön elő amíg meg nem csinálom?
A másik kérdésem, hogyan lehet a fegyvereket fejleszteni, 4. 6. 10. szintű kardokat, és nyilakat beszerezni.

Most költöttem el a pénzem élelemre a farkasember ellen. Még bombák, főzetek alapagyagára sem maradt lóvé.

(#10644) Lenry válasza melega (#10643) üzenetére


Lenry
Topikgazda

bombák, főzetek alapanyagát egyszer kell összegyűjteni (és akkor is össze lehet simán szedni az erdőben, nem kell megvenni), utána meditálsz egyet és ha van nálad valami tömény pia, akkor feltöltődik a készleted.

mi az, hogy nem jönnek elő a megbízások? megnyitod a naplót (J gomb) és kiválasztod, amelyiket csinálni akarod

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10645) FireKeeper válasza melega (#10643) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Na meg elszúrni se nagyon tudom hogy lehet őket... Meghaltál, vagy mi történt? Ha nem megy segítünk.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10646) k-adi válasza melega (#10643) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én nullát költöttem kajára... Ha mindent kirabolsz akkor tele leszel kajával, piával ami ad HP-t

(#10647) FireKeeper válasza k-adi (#10646) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

DM-en azért néha meg tud csappanni a kaja mennyisége, bár csumára nekem se fogyott ki soha

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10648) k-adi válasza FireKeeper (#10647) üzenetére


k-adi
nagyúr

jó igen, de ott vannak még a főzetek is, stb... amúgy kb. a witcher iskolás cuccokon / craftoláson / rúnáson kívül nem is tudom mire kellett volna még költenem.. minden mást kilootoltam..

(#10649) Lenry válasza FireKeeper (#10647) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nekem kicsit hiányzott, hogy nem lehet főzni.
egy plusz kis ág a skillfán, és pár agyonütött őzből máris lehetett volna néhány jó fogást főzni, ami többet tölt, mint a nyers hús.
jól jött volna időnként...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10650) Dark Archon válasza Lenry (#10649) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az jobban hiányzik nekem, hogy a ló nem tud úszni... a kajálást komplett ki lehet hagyni a Fecske miatt, aztán meg a Trollpárlat miatt.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.