Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) GypsFulvus2 válasza dannyl (#20000) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nálam működik a link. Érdekes anyagok még a régi, Mortyr motorral elkezdett majd stornózott első játékból, régi térképek.

Peace: Ez az ábra tökéletesen bemutatja, miért van szüksége új forgatókönyv-Íróra a sorozatnak... Amúgy nagy siker lett, ami kicsit meglepő, mert bőven voltak gyengeségei az őskáoszt idéző dramaturgia mellett is. Mielőtt valaki kiátkozna, alapvetően nekem is tetszett, de bőséggel van még hová fejlődni.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20002) Aciduzzu válasza PeAdam (#19993) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Én ezt másképp látom. Nem vagyok ugyan nagy rajongója, de mondjuk egy Assassin’s Creed Origins-nek sokkal élvezetesebb a harcrendszere.

A harci animációk már-már primitívnek a Witcherben.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#20003) Peace válasza GypsFulvus2 (#20001) üzenetére


Peace
nagyúr

Van hova fejlődni, de szuper kiindulópont! ;)

(#20004) Lenry válasza dannyl (#20000) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nekem megnyílik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20005) GypsFulvus2 válasza Peace (#20003) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ámen! :)
Aciduzzu: Egyetértek. Szerintem a második rész harcrendszere érdekesebb, kidolgozottabb, nagyobb kihívást jelentő volt. Kicsit áramvonalasították a casual gamerek számára.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20006) Lenry válasza GypsFulvus2 (#20005) üzenetére


Lenry
Topikgazda

ha így nézzük, akkor az első volt a legjobb :DDD

viccet félretéve egyébként a mai napig tartom, hogy bár sokan ekézik a W1 harcrendszerét, de az egyszerűen egy megtanulandó plusz skill*, amit ha jól elsajátítottál, akkor egy élvezetes, ritmusos akciót kaptál

* én is Diablo-n nevelkedtem, ahol a click-per-second számított, nyilván, aki ezzel esik neki a Witchernek, azt az első szembejövő nekker is megeszi reggelire.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20007) user112


user112
senior tag

Van esetleg a történetről valami (magyar) összefoglaló?
Mikor visszakerül egy küldetés egy régebbi szemelyhez nem mindig vagyok képbe, hogy mi is a szerepe.
Ezekről a skillekről és a tárgykészítésről is jó lenne valami tutoroal. Nem tudom, hogy lehet e eladni, mit kell megtartani, szézszedetni.
A mostani állapotban úgy látom, hogy lényegesen kevesebb bolt, kovács stb. van illetve érhető el mint korábban. Ennek mi az oka?

[ Szerkesztve ]

(#20008) Peace


Peace
nagyúr

Erősen elgondolkoztam, hogy a két kieg. után nekiállok az első két résznek is. Kicsit félek, hogy a szép emlékekbe nagyon csúnyán belerondítana egy újrajátszás......de a leginkább a controller támogatás hiánya zavar az első résznél. Emiatt lehet, hogy bukta. Nem valami nagy élvezet visszaülni 24"-os monitor elé egerészni. :(

(#20009) dannyl válasza Lenry (#20004) üzenetére


dannyl
addikt

Mobilon vagyok, lehet az a gond. Otthon megnézem. Thx ;)

(#20010) GypsFulvus2 válasza Lenry (#20006) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az első rész ritmusos harcrendszere alapvetően tetszett, csak egy idő után nagyon könnyűvé vált. Pedig elsőre is a legnehezebb fokozaton álltam neki. A "sihi-suhi KATT - suhh-suhh-suhi KATT - suhi-whirlhwind-suhh-suhi KATT -sihi-suhhh-suhi-hátraszaltóval pofánrúg-suhhhh" kombóval már bármilyen bosst seperc alatt kinyírtál. :D

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20011) dannyl válasza Peace (#20008) üzenetére


dannyl
addikt

Pedig zseniális mindkét rész. Itt-ott az 1 kicsit egyszerű, de azért az első két rész rengeteget hozzád a 3-hoz. Vernon Roche, Philippa, Ves, Triss, Shani stb... Illetve viaszatérni az 1 után Kaer Morhen-be is ultranagy flash :))

(#20012) Peace válasza dannyl (#20011) üzenetére


Peace
nagyúr

Megvolt természetesen mindkét rész megjelenéskor. Csak nem akaródzik visszaülni a kényelmetlen székembe kis monitor elé. Ott a jó kis tv+kanapé......meg nem tudom mennyire tenne be a szép emlékeknek, ha most leülnék a 12 éves első rész elé.

[ Szerkesztve ]

(#20013) dannyl válasza Peace (#20012) üzenetére


dannyl
addikt

Én végignyomtam tavaly. Néha megmosolyogtató, de simán vállalható. Azt az élményt, amit adott a w1-3,azt nem lehet lerombolni nálam :D

(#20014) hyggelig válasza user112 (#20007) üzenetére


hyggelig
senior tag

A szereplőkről és minden küldetésről külön-külön van leírás magában a játékban.

A küldetések mellett, akár még nem teljesített, akár teljesített, maga a küldetés jobb oldali részén a teljes történet le van írva, abban a szereplők szerepe is benne van, de külön az eddig megtudott történetük is elérhető a menüben.

(#20015) Atti777 válasza Peace (#19997) üzenetére


Atti777
senior tag

Ha a 3. epizódban Foltest lánya a striga, akkor hiba van az ábrán, mert Geralt és Yennefer előbb találkozott, mint hogy levette volna a strigáról az átkot.
Amikor Ellanderben gyógyul, akkor a Foltesttől kapott pénzből vett drágaköveket akarja Nennekénél hagyni, hogy adja oda Yennefernek.

Путин, иди нахуй!

(#20016) Peace válasza Atti777 (#20015) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Jelezd akkor a Netflixnek. ;) Az ő hivatalos kinyilatkoztatásuk az ábra.

(#20017) Aciduzzu válasza Peace (#20012) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Szerintem semennyire. Az idő vasfoga sajnos meg a legjobbakat is már-már szánalmasan kikezdi.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#20018) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most az NG+ végigjátszásban Triss-t választottam, így Yen párbeszédeknél direkt ellentmondok, meg hasonlók. A csaj úgy kivágott Kaer Moren-ből, mint a huzat, és egy tóba zuhantam, olyat röhögtem, mondom fasza, rendesen durcás, mivel nem ővele vagyok. Érdekes volt, mert ezt a dzsin-es küldetést nem teljesen értettem, de pont a sorozat világosított fel, és valóban utána még ő mindig azt állította, hogy szeret, tehát akkor őt kellene választani inkább. Na mindegy, +1 végigjátszás akkor :)...

Egy kérdés, ha őt választom, akkor is kivágja az ablakon azt a tölgyfa ágyat, aminek a romjai meg is találhatók a vár alatt Kaer Moren-nél?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20019) Lenry válasza tibaimp (#20018) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Egy válasz: igen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20020) tibaimp válasza Lenry (#20019) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egy köszönet: :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20021) user112


user112
senior tag

Ez most komoly?
Így lett vége? Olyan hirtelen és befejezetlennek tűnik.Még van fő küldetés is. Ciri eltűnt, a lányok sehol.

(#20022) Lenry válasza user112 (#20021) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nagyjából igen.
a Blood and Wine végén kicsit jobb a helyzet, de sokra ne számíts

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20023) TheNewDawn válasza tibaimp (#20018) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem vágja ki, és amúgy miért kellene őt válaszani ??? Mindkét hölgyemény szereti Geraltot, azt hittem ez az első pillanattól nyilvánvaló. Ahogy az is, hogy én 1 végigjátszás kivételével mindgvégig ki fogok tartani Triss mellett, mert 20 klasszissal jobban csípem jellemileg :)

(#20024) user112 válasza Lenry (#20022) üzenetére


user112
senior tag

Amennyire lenyűgözött a történet és a játék úgy pofán vágott a befejezés. Ha az utolsó két csata után lett volna vége nem szóltam volna semmit. De a Furia után enyhén szólva fura.

(#20025) tibaimp válasza TheNewDawn (#20023) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, megértelek. Csak egy dolog, és még egy ok a 3. végigjátszásra :K .

Kérdés: most killódtam a jégóriással. Azt a szerencsétlen fickót ki lehet onnan szabadítani, mert a kulcsot megtaláltam, de már csak a csata ill. a halála végén. Visszatöltöttem, mondom most kihozom, erre megmozdulok, az órás már fel is ébred és kezdődik megint a csata, szóval nem egy Skyrim a lopakodás.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20026) fess válasza tibaimp (#20025) üzenetére


fess
őstag

Ha a hóra lépsz, felébred

(#20027) Kiss_R válasza tibaimp (#20025) üzenetére


Kiss_R
tag

Ki lehet szabadítani. Ha így teszel, akkor a Kaer Morheni csatánál ott lesz ő is, és epic halála lesz.

(#20028) hyggelig válasza user112 (#20024) üzenetére


hyggelig
senior tag

A döntéseidnek következményei vannak.

Van sokkal jobb befejezés is :D

(#20029) Amartus


Amartus
senior tag

Kis éji hangulat [link]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#20030) Aciduzzu válasza TheNewDawn (#20023) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Egyszer sem vállalnad be a másik szálat?

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#20031) user112 válasza hyggelig (#20028) üzenetére


user112
senior tag

Probáltam figyelni, de elnézhettem valamit. Én pl. Trisst választottam volna, de mindig Yenhez vitt a történet. Nekem az se jött le hogy áruló lenne, mint ahogy itt olvadom.
Az alapjáték után még két főküldetés látszik most, meg jó pár mellék. Fog még nőni a szintem? Most 32. Ez átvivődik az NG+-ra?

(#20032) dannyl válasza user112 (#20031) üzenetére


dannyl
addikt

Ki áruló? :U

(#20033) user112 válasza dannyl (#20032) üzenetére


user112
senior tag

Mintha Trissről írta volna itt valaki, de most nem találom a hozzászólást

(#20034) dannyl válasza user112 (#20033) üzenetére


dannyl
addikt

Félreolvastad szerintem :)

(#20035) Jorus válasza user112 (#20033) üzenetére


Jorus
nagyúr

Yen ugyan nehezményezi, hogy kvázi barátnőjeként lecsapott az épp amnéziás pasijára, de azért árulónak szerintem senki sem nevezte. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20036) TheNewDawn válasza Aciduzzu (#20030) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Dehogynem. Úgy gondolom akár Triss, akár Yen szimpatikusabb az embernek, egyszer be kell hogy vállalja a másik szálat mindenképpen. Úgyis minimum 3 végigjátszást megér a dolog, hogy nem csak ebben, hanem minden másban is az ember végig tudja zongorázni a lehetséges alternatívákat.

Abszolút érdekes a Yen szál is, sőt, szerethető is, meg a karakterrel sincs semmi bajom, annyi, hogy nekem ez teljesen jól magyarázható logikailag is, hogy Geralt és Yen 20 éves se veled se nélküled szerelme ugye a könyvek végén végetért, majd végre megtalálta azt a boldogságot, amire mindig vágyott Trissel :) Mert őszintén szólva, a Yenes pozitív befejezés után biztos vagyok benne, hogy nem bírnák túl sokáig egymás mellett azt a semmittevést ismerve a múltjukat.

(#20037) user112 válasza Jorus (#20035) üzenetére


user112
senior tag

A Gyakorin írta valaki:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20038) Jorus válasza user112 (#20037) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az ott elég zöldség, mit értenek az alatt, hogy "félt Fringillától"? Nem lehet, hogy arra gondolnak, amikor Ciri keresése közben az akkoriban üldözött Yen megkeresi távolból Trisst, hogy segítsen neki, vagy legalább Geralt előtt tisztázza, de minimum segítsenek Geraltnak, de ő a - szó szerint is - mögötte álló Philippa miatt ezt elutasítja?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20039) tibaimp válasza fess (#20026) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Basszus, köszi, márt nem töltöm vissza, mert elhaladtam, de 3. végigjátszásra megjegyzem :).
Kiss_R: kösz neked is :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20040) Wapi válasza user112 (#20033) üzenetére


Wapi
csendes tag

Kezdetben az volt a feladata, hogy a varázslónők szövetségének kezére játssza Cirit, kihasználva közeli kapcsolatát Yenneferrel. Féltékeny volt volt a barátnőjére, meg akarta tőle szerezni Geraltot, ehhez akár mágia befolyását is képes volt latba vetni. Geralt amnéziájánál ki is használta a kínálkozó alkalmat. Továbbá a szövetség tagjaként szerepe volt abban, hogy Foltest és Demavend merénylet áldozatai legyenek. Végig tudott erről, de eltitkolta Geralt elől (Witcher 2.) és kettős játékot űzött. Ez az írás tartogat még pár érdekességet.

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#20041) TheNewDawn válasza Wapi (#20040) üzenetére


TheNewDawn
addikt

:D :D :D :D :D :D :D Azt hittem a gyakorikérdések szinvonalat nem sikerül alulmúlni :D Tévedtem ;] ;] ;] ;]
Nem tudom ki a topikgazda, de szerintem erre a szintre azért nem kéne lesüllyeszteni a topikot, nyilván én is meg mások is eláraszthattuk volna 500000 hasonlóan " hiteles " Yengyűlölő spam szarságokkal a topikot, csak azt hittem ez nem óvóda :)

[ Szerkesztve ]

(#20042) dannyl válasza TheNewDawn (#20041) üzenetére


dannyl
addikt

Így van! Én amúgy is Yen párti vagyok :D

(#20043) Lui04


Lui04
aktív tag

[The Witcher 2 in 2020 Tech Review: RED Engine Analysis + Performance On Modern PC Hardware!]
Bár a harmadik részhez annyira nem kapcsolódik, de ez aktívabb topik, hátha valakit érdekel.

(#20044) Atti777 válasza Lui04 (#20043) üzenetére


Atti777
senior tag

Nálam Ryzenen a kayrannál a minijáték bugos volt, nem jelent meg, hogy mikor kell rácsapni a csápokra, vagy valami ilyesmi, nem emlékszem már pontosan, de állítólag ez egy újabb cpu-kon jelentkező időzítési bug. A régebbi Athlonommal nem volt ilyen gond.
Az első rész viszont hibátlanul ment a Ryzenen is (már ha az időnkénti teljesen véletlenszerűen jelentkező "elfogyott a memória" kilépkedéseket nem vesszük ide, ami sajnos mindhárom résznél előjött)

Путин, иди нахуй!

(#20045) GypsFulvus2 válasza Atti777 (#20044) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

"(már ha az időnkénti teljesen véletlenszerűen jelentkező "elfogyott a memória" kilépkedéseket nem vesszük ide, ami sajnos mindhárom résznél előjött)"
Ez valamilyen Ryzen specifikus bug? Mert ha igen, az gond. Szeretnék mostnában Ryzenre váltani, de rengeteg régi játékkal játszom, néha még 1999-es gyártásút is előveszek. Ha ezekkel nem kompatibilis, akkor marad a jó öreg Sandy.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20046) pilóta válasza GypsFulvus2 (#20045) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én Ryzennel játszom most újra a harmadik részt, de eddig semmilyen bug nem volt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20047) Atti777 válasza GypsFulvus2 (#20045) üzenetére


Atti777
senior tag

Nem, csak valószínűleg a Witcher játékok nem szeretik a letiltott lapozófájlt, hiába van szabadon még fizikai memória

Путин, иди нахуй!

(#20048) galaktikus válasza pilóta (#20046) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szintén. Nálam is minden tökéletes volt.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#20049) Lenry válasza Atti777 (#20047) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nem mintha bármely esetben volna értelme piszkálni a swapet...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20050) Atti777 válasza Lenry (#20049) üzenetére


Atti777
senior tag

Ez kicsit hitvita jellegű, szóval nem célom meggyőzni senkit, de ne írogasson már a lemezre, miközben van szabadon egy csomó fizikai memória, mert nagyságrendekkel lassabb, mégha SSD-ről is beszélünk, a HDD-t meg inkább szóba se hozzuk...
Ez még az akkori időkből származó csökevény, mikor néhány MB memória volt egy gépben.
A Linux hozzáállása sokkal jobban tetszik, hogy csak akkor használja a swapet, ha már nincs szabad RAM
Bocs az offért

Путин, иди нахуй!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.