Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Ted_Beneky válasza Frod (#4999) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

+ Firekeeper

Mondom, én szeretném és támogatom a folytatást. És a kiegek is jöhetnek ezerrel! :K
Csak nem hiszek benne, hogy mostanában lenne egy Witcher 4

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5002) Televan74


Televan74
nagyúr

Andrzej Sapkowski állítólag nem ír több Witcher játékot sajnos. :(

Witcher4 megy olyan lenne nélküle mint Mass Effect 3 Drew Karpyshyn nélkül. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5003) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha nem szeretnék kártyázni abból nagy hátrányom származik a játék során? Korábbi részekben se kockáztam, így elbuktam pár kisebb motyót/küldit, de nagy hatással szerencsére nem volt a sztorira. Szkander meg bunyó persze ki lett pörgetve. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5004) Ted_Beneky válasza Jorus (#5003) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Van olyan küldi amiben kell, de nem muszáj nyerni :)
Vagyis hasonlóan az előző részekhez.

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5005) S1M0N válasza Televan74 (#5002) üzenetére


S1M0N
senior tag

Sapkowskinak eddig sem volt túl sok köze a Witcher játékokhoz.

Már az első rész elkészítésében sem vett részt aktívan, szinte csak a licenceket vették meg tőle, felvázolták neki az ötleteiket, aztán ennyi.

Volt vele az első rész megjelenésekor egy interjú, akkor is mondta, hogy hidegen hagyja a gamer kultúra, és hogy a játék fejlesztésével sem foglalkozott, de azt neten nem találtam meg, de van egy 2012-es cikk arról, hogy nem igazán van oda a Witcheres játékadaptációért.

Esetleg majd kikeresem azt a GameStart, amiben benne van az interjú. Valamelyik 2008-as számban van benne.

[ Szerkesztve ]

(#5006) genndy válasza S1M0N (#5005) üzenetére


genndy
addikt

Vicces volt az is, amikor az első résznél nyilatkozták a CDProjektesek, hogy Sapkowski készséges, válaszol az emailekre, lehet vele dolgozni, és örültek hogy személyesen is találkoztak vele, de azért "kellemetlen ember" :D GOG-on az extrák között ott vannak a "hogyan készült" videók, meg lehet nézni.

Más: beadtam a derekam, megvettem az Expansion Pass-t, úgyhogy megjelenéskor tudok majd játszani az első kieggel :C

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5007) Televan74 válasza S1M0N (#5005) üzenetére


Televan74
nagyúr

Pont ezért nyilatkozta valahol,hogy nem fog a harmadik rész után több Witcher rész jönni. Én örülnék egy új résznek, de kevés esélyt látok rá.Ez pont olyan mint mikor a napokban elkezdtek a még fel sem merülő Witcher filmhez szereplőket válogatni. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5008) Ted_Beneky válasza Televan74 (#5007) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Én is elkezdtem válogatni a szereplőket FireKeeperrel :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5009) S1M0N válasza Televan74 (#5007) üzenetére


S1M0N
senior tag

De te most a könyvekre, vagy a játékokra gondolsz?
Mert neki a játékokhoz semmi köze nincs.

Könyv meg elvileg van/lesz új az eddigi hét mellett, csak az előzmény lesz.

(#5010) Televan74 válasza genndy (#5006) üzenetére


Televan74
nagyúr

Expansion Pass,jó hogy említed,nekem is meg kellene vennem.

Csak az idei őszi téli lista kezd kicsit zsúfolt lenni(Might and Magic Heroes 7, Witcher3 Expansion Pass, Assassin's Creed Syndicate,Need for Speed (2015), Star Wars Battlefront.És akkor még lesz egy tavaszi nagy hajrá.)

(#5009) S1M0N Akkor én olvastam valamit félre. Elnézést. ;) :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5011) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

jah azt én is olvastam hogy Sapkowski nem rajong éppenséggel a witcher játékokért. pedig szerintem két okból sem panaszkodhat, egyrészt, a játékok nagyon hűek maradtak a könyvekhez, másrészt gondolom erősen megdobta a könyv eladásokat, hogy népszerűek lettek a játékok...

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5012) S1M0N válasza FireKeeper (#5011) üzenetére


S1M0N
senior tag

Hát az biztos, hogy a könyveladásokat megdobták a játékok sikeressége, a PlayON is azért kezdte el kiadni magyarul a könyveit, enélkül biztos vagyok benne, hogy magyarul kb. soha nem olvastuk volna Geralt kalandjait.

De az öreg azért megmondta, hogy szerinte nem a játékok dobták meg az eladásokat. :U :DDD

(#5013) AS


AS
félisten

Egy HBO szerű sorozat kellene belőle, olyan Tronokharcás minőség csak több harccal . :) :R

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5014) boost válasza AS (#5013) üzenetére


boost
addikt

ahhoz túl Gerald-centrikus a játék / világ. Olyan lenne, mint a Columbo, hogy Geralt minden részben megold egy ügyet / szörnyet, stb. :D

(#5015) AS válasza boost (#5014) üzenetére


AS
félisten

Nem feltétlen van még elég szereplő. Triss röl is szólhat, vagy Yenefer ármánykodásáról, Dandelion, hülyeségeiről , vagy törp kalandjairól. És még sok mindenről wicher világa nem = Geraltal. Ráadásul készítők is azt mondták következő wicher játékba már nem ö lesz a főszereplő . :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5016) AndroxLord


AndroxLord
újonc

Üdv rendelkezem már Expansion Pass-al, de tetszik a pakli és tesómmal játszanánk is vele láttam, hogy belehet váltani kódot a kártyákért ami 10$ + szállítási költség (ami nem tudom mennyi) Valaki megtudja mondani kb mennyi lehet? pár ezer biztos; meg azon gondolkodtam hogy útmutató is angol lenne így lehet jobban megérné megvennem valamelyik magyar üzletbe 6500Ft-ért.

(#5017) dannyl válasza AndroxLord (#5016) üzenetére


dannyl
addikt

(#5018) ingalls


ingalls
senior tag

Ha a fő szálon végigjutottam, még lehet kalandozni finálé után is? Vagy mindenképpen New Game az egyetlen lehetőség?
:R

Még valami, csak nincs időm utánaolvasni:
Az új dlc mit fog tartalmazni? Foltozgatások, vagy lesznek új küldetések is?

[ Szerkesztve ]

(#5019) Nazara válasza ingalls (#5018) üzenetére


Nazara
őstag

A sztori befejezése után is kalandozhatsz bármerre, de a fő karakterek már nem lesznek elérhetőek sehol.

Két kiegészitő jön még, ezekben küldetések (egy nagyobb szálon), NPC-k, a másodikban új bejárható terület is lesz.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#5020) AndroxLord válasza dannyl (#5017) üzenetére


AndroxLord
újonc

Kösz egy kicsivel drágább akkor csak ha itthon veszem meg.

(#5021) melega


melega
őstag

Milyen nehéz a játék The Witcher 3?
Mennyivel nehezebb végigjátszani, mint az előző részeit?

[ Szerkesztve ]

(#5022) Mate válasza melega (#5021) üzenetére


Mate
nagyúr

Erre értelmes választ nehéz adni. Szvsz semmivel se nehezebb a játék. Sőt, kicsit talán könnyebb is lett.

(#5023) AS válasza melega (#5021) üzenetére


AS
félisten

Ha pajzs képeséget használod akkor nem nehéz. Ha csak harcolsz akkor mát igen. De nem ártanak a főzetek sem.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5024) alratar válasza ingalls (#5018) üzenetére


alratar
addikt

DLC már nem lesz, csak két kiegészítő, ahogyan azt Nazara is írta.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5025) boost válasza melega (#5021) üzenetére


boost
addikt

Én elég noob vagyok, videójátékokban, és végigjátszottam különösebb mágiák, és hardcode rpg-s cuccok nélkül. (főzetek ismerete, stb). Egy két nehezebb harc volt.

(#5026) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

a fontosabb itemek mint a receptek igazán lehetnének fix helyeken. elég idegesítő hogy már kb csontra kitoltam a játékok (csak szörnyfészkek és felszabadítandó területek maradtak, sztorinak is mindjárt vége), de még mindig hiányzik két olaj recept.

am azt hiszem az NG+-t már legnagyobb nehézségen kezdem el, mert ez a normál utáni csak az elején volt igazán kihívás, utána már csak helyenként tűnt fel egy szivatósabb enemy. ha pl 34-esen a 40+-os halálfejes griffint simán lenyomom az nem nehéz.

am NG+-ban az új cuccoknak csak a nevük és a statjaik mások, vagy a kinézetük is?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5027) elektrotank


elektrotank
tag

Én ma toltam ki a játékot. Sajnos a 3 befejezés közül a legrosszabbat fogtam ki :U Úgy, hogy valamit nagyon elszúrtam a döntések alatt :DDD Jó lenne újrajátszani Ciri megtalálásától. Eredetibe vettem dobozosan, kaptam hozzá polót, fémdobozt stb... mindezt 13-ért és még egy köszönö címke is volt a többi mellékelt cucc mellett, amiért megvettem. Minden penit megért, a játék gyönyörű, a magyar felirat meg első osztályú. Persze voltak alkalmak, amikor kissé felhúzott a játék néhány szerencsétlenség miatt vagyis vannak hibái, de nem vészesek. Mindenkinek tudom ajánlani, még az 1-2 rész ismerete se szükséges hozzá különösebben, ezt igazolom, én se ismertem az 1-2. részt. Az elsőt elkezdtem, de nem tetszett benne a harcrendszer, ezért abbahagytam. Aki ezt elkezdi, annak hatalmas élménybe lesz része, főleg (SPOILER LEHET), amikor Ciri-t irányítja. Valami eszméletlen jó vele harcolni. (SPOILER VÉGE)

Nekem jelenleg az év játéka, a DLC-re elő vagyok jegyezve, természetesen ez is dobozos, ha már az alapjátékot is így találtam meg.
Azt tudom, hogy elvileg egy külön történetszál lesz, de ebből kiindulva, ha ebből a 10 órás gameplay-ből viszonyt lehet folytatni valami nővel, meglehet e tenni anélkül, hogy Yen (avagy másnak Triss) megharagudjon miránk? :DD

(UI: aki esetleg tudja mely döntésekkel lehet Happy Endet varázsolni, szívesen várom őket privátva... :R ;] )

Értékelés: 10/10

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5028) brumi1024 válasza FireKeeper (#5026) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem az NG+ után is hiányzott 2 Superior olajrecept :DDD Egyébként csak a statjuk más, és talán a ruházaton több a rúnahely Mastercrafted verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#5029) BaLee válasza boost (#5025) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem mindegy, hogy milyen szinten nyomod. Első 2 szint elég könnyű.
3.-4. szinten már rá van az ember kényszerülve a főzetekre.

(#5030) boost válasza BaLee (#5029) üzenetére


boost
addikt

Persze, én a 2dikon toltam. De úgy értettem, hogy a kolléga azért kérdezte, hogy egyeltalán nekiálljon-e. Szerintem mindenképpen egy végigvihető játék, nem egy Dark Souls vagy Bloodbourne, esetleg régi XCOM.

(#5031) alratar válasza elektrotank (#5027) üzenetére


alratar
addikt

Nekem az első részben a harctrendszer tetszett a legjobban.
Kár, hogy a második részre elvitték az agyatlan button-smash irányába a dolgot.
A harmadik részre picit javítottak ezen, de ég mindig nem az igazi, szerintem.

Az meg, hogy Cirit lehet irányítani, szerintem rohadtul nem SPOILER, hisz a fejlesztők már jó korán elárulták és gameplayben be is mutatták.

A kiegészítőben, meg szerintem Shanival lehet majd "közelebbi" kapcsolatba kerülni.
És nem hinném,hogy megbolondítanák a történetet azzal, hogy Triiss vagy Yen tudomást szerezne róla.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5032) BaLee válasza alratar (#5031) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Engem ezek a Ciris részek inkább zavartak kicsit a játékmenetben, még ha nem is voltak túl hosszúak.
Nem tudom más hogy volt vele.

(#5033) alratar válasza BaLee (#5032) üzenetére


alratar
addikt

Nekem bejöttek.
Kicsit zavart, hogy a jeleket nem lehetett használni, de hamar megszoktam az azokat helyettesítő képességeit.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5034) Jorus válasza BaLee (#5032) üzenetére


Jorus
nagyúr

Engem is. Ahogy a második rész elején is zavaró volt kicsit, hogy a "múltban" játszol, de ott mondjuk a koncepció nagyon érdekes volt, az tény.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5035) elektrotank válasza alratar (#5031) üzenetére


elektrotank
tag

Ennyire nem követtem nyomon a Witcher gameplayeket és a híreket, szóval tudomásom nem igen volt róla. Nem akartam magamnak annyi dolgot lelőni. Csak belenéztem, hogy wow, ez kell nekem. De példának okáért a patch-ekről sem igen tudok semmit. Igaz, 1.07-esem van, de tudtommal azóta jött már frissítés. GOG-s verzióm van, de nem GOG-ról futtatom. DVD-ről nyomtam fel, de a GOG galaxy nem igen akarta felismerni ,hogy fenn van a gépen, szóval hanyagoltam és nélküle is megy. Szóval ha volt valami frissítés és ha frissíteni akartam, akkor haverok szóltak, hogy rá kéne néznem :D

BaLee: Nekem bejöttek a Ciri-s részek, sőt azt vártam, mikor irányíthatom újra. Tetszett a teleportálos képessége. Egyszerűbb és kényelmes volt irányítani, legalábbis számomra. Meg talán jobban beleéled így magad a történetbe, mintha pl. végighallgatnád a bárót, mi is történt Ciri-vel, amíg ott volt.

[ Módosította: Mate ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5036) ingalls válasza BaLee (#5032) üzenetére


ingalls
senior tag

+1. Inkább megtörték a játékmenetet, de tudtam, hogy gondot nem fog okozni, tekintve, hogy elég csíter karakter. Inkább azt kívántam sokszor, hogy bárcsak ezt vagy azt a boss-t inkább vele verhessem le, mint szegény Gerált-tal bukfencezzem ide-oda.
Abban én is egyetértek, hogy jobb így, mintha valaki (khm, ez a báró dolog már viszont szpojler volt, elektrotank uram) elmesélné.

(#5037) BaLee válasza elektrotank (#5035) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én inkább egy átvezető formájában néztem volna meg ezeket az eseményeket mert nekem megtörték a játékmenetet, főleg az első 1-2 ilyen Ciri-s részt éreztem feleslegesnek.

De nem vitték azért túlzásba, a legtöbb ilyen részt le lehetett zavarni max 5-10 perc alatt.

(#5038) elektrotank válasza ingalls (#5036) üzenetére


elektrotank
tag

Sajnos igen :(
Mire észrevettem, hogy nem tettem spoiler jelzőt, se spoiler kódot, addigra már szerkeszteni sem lehetett. :((

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5039) Mate válasza elektrotank (#5038) üzenetére


Mate
nagyúr

Beraktam spoilerbe, hogy ne legyen gond belőle :)

(#5040) elektrotank válasza Mate (#5039) üzenetére


elektrotank
tag

Köszönöm! :K :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5041) TBT


TBT
addikt

“I’m employee of CDProjekt Red and I have some bad news to share with you. Our management is probably talking with Electronic Arts about potential take over. Electronic Arts representatives are currently visiting our studio and meeting with top management. We are not going to release any game soon, so for sure it’s not about any publishing deal, so the only possible reason for EA guys being here is that they want to buy us.”

RIP CD Projekt. Az EA szemet vetett rájuk. Ha megvásárolják őket ezek is olyan dögunalmas, tucat és hulladék játékot fognak ontani RPG címén, mint a BioWare.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5042) Mate válasza TBT (#5041) üzenetére


Mate
nagyúr

EA jó pár számomra kedves céget felvásárolt és tönkretett (pl. Westwood). Ha velük is ezt tennék, nagyon morcos lennék.

Kérdés, hogy mit akarnak megvenni. Magát a játékstúdiót, esetleg GOG-ot, vagy csak együttműködést akarnak.

(#5043) dannyl válasza TBT (#5041) üzenetére


dannyl
addikt

BIOWARE dögunalmas??? Mass Effect trilógia?

(#5044) TBT válasza Mate (#5042) üzenetére


TBT
addikt

Witcher 4,5,6,7,8,9 bugos, félkész, dögunalmas, denuvós, frostbite szennyes RPG játék tonnányi dlc-vel confirmed. :DDD

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5045) TBT válasza dannyl (#5043) üzenetére


TBT
addikt

Hirtelenjében nem a Mass Effect-re gondoltam, hanem az utolsó epic játékukra a Dragon Age Inquisition-ra. Mivel ez a nextgen gaming és ez jövő és mindig is ilyen játékokat akartak alkotni (elmondásuk szerint), akkor nem sok jót jósolok a Mass Effect sorozatnak a jövőben. BioWare már csak árnyéka egykori önmagának, ha az EA és a CD Projekt szerelme megvalósul, garantálható a minőségbeli romlás a CD Projekt háza táján is.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5046) TBT válasza Mate (#5042) üzenetére


TBT
addikt

A Westwood-ot mára úgy hívják, hogy Blizzard. SC2 HotS stáblistájában rengeteg Westwood-os fejlesztő neve felfedezhető (LotV-ban is). EA dobta őket, ők meg átmentek máshova, ahol ismét RTS-t készíthetnek. Ha már az EA-nak nem fontos ez a műfaj (kukázta az utolsó C&C játékot), akkor oda mennek, ahol még van igény RTS-re.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5047) elektrotank válasza TBT (#5041) üzenetére


elektrotank
tag

Épp ma beszéltük haverral, hogy milyen lenne, ha EA lenne a CDP mögött. Mi is arra jutottunk, hogy bugos és rossz lenne az eredmény, főleg a BF4-ből kiindulva. Erre jön ez a hír... ezt nem vártam és nem is akarom. Eddig talán a CDProjekt Red a legértelmesebb és a legjobb kiadó, amivel találkoztam. A Witcher 3 problémáit is jól reagálták le és nem hazudoztak össze-vissza mindenről.
Amúgy jó volt látni, hallani az interjút Gelencsér Péterrel is (pályatervező, witcher 3). De gondolom már sokan tudják, hogy elvileg Aard Skellige közepén elrejtett egy kincset, amibe jó cuccok vannak az elmondása szerint. Sajna én még nem leltem rá.
Ha valaha is lesz Witcher 4, azt csak ezek a fiúk csinálhatják és ugyanúgy a Redengine-l (azt hiszem ez a motorjuk neve).
Nem mondom, hogy az EA rossz, mert anno ők csinálták az NFSU2-t is, de ma már elvesztette az értékét. Talán az új Star Wars visszahoz belőle valamennyit, persze ez erősen függ attól milyen lesz a játékmenet és nem e lesz tele buggol :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5048) sheep válasza TBT (#5041) üzenetére


sheep
addikt

RIP :(
jönnek a félkész witcher játékok, tele nyomi drm-el

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#5049) elektrotank


elektrotank
tag

Friss: elvileg a CDProjekt egyik alapítója cáfolta a hírt. A hír forrásáról és igazságáról nem tudok teljes mértékben nyilatkozni, mert haver üzent nekem ezügyben.
Reméljük kacsa :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5050) TBT válasza elektrotank (#5049) üzenetére


TBT
addikt

Pletyka, Facebook oldalukon írták, de le is vették. Viszont, mint tudjuk, ami egyszer kikerül a netre...

Persze jobb félni, mint megijedni! :D

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.