Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#94151) Joccc28 válasza maross (#94150) üzenetére


Joccc28
tag

Köszönöm!

(#94152) Spet válasza maross (#94150) üzenetére


Spet
addikt

Eljutunk egyszer még odáig szerintem (lsd. PS XBOX használt játékok kereskedelme milyen felkapott)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94153) FollowTheORI válasza Spet (#94152) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azis meg fog halni, mert az online terjesztés a jövő, ott meg fiókok vannak és nincs cserebere... :)

Ahogy a filmeknél is kinyíródik a second hand piac (is) a digitális terjesztés által.

Amugy szerintem egy lehetséges alternatíva az előfizetéses modell... ala EA-access és tsai... hogy nem kell külön játékokat venned, hanem majd egy adott havidíjért játszhatsz az összessel.
Én csak ezt tudom még elképzelni, mint a fiókra vásárlás alternatívája hosszútávon.

Meglátjuk...

Zeneiparban és a filmiparban (már kezd) működni látszik.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#94154) ollie válasza FollowTheORI (#94153) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amugy szerintem egy lehetséges alternatíva az előfizetéses modell... ala EA-access és tsai... hogy nem kell külön játékokat venned, hanem majd egy adott havidíjért játszhatsz az összessel.

Így van. Ez ugye a zene területén már nagyon jól működik (Google Play, Spotify, Deezer), és már filmes példa is van (Netflix).

***

(#94155) Out válasza FollowTheORI (#94153) üzenetére


Out
addikt

Hogy kellene ezt elképzelni a Steam-en?

Havi 5000 Ft-ért játszhatsz az összes indie játékkal, 10000 Ft-ért játszhatsz az összes 5 euro alatti játékkal, 20000 Ft-ért játszhatsz az összes 10 euro alatti játékkal, stb... Így valahogy?

Nekem ez nagyon nem tetszene.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#94156) X Factor válasza Out (#94155) üzenetére


X Factor
addikt

Összeségében, nekem például annyira mindegy, h. átalogva havi 10k-ért játékot veszek amivel játszok, vagy befizetem előfizetési dijként és cserébe kapok még 300k cimet még le se töltök :)

Ebben inkább azaz érdekes, h. a fejlesztők hogyan kapnának pénzt, mondjuk egy steam subscription esetén?

Make things work

(#94157) FollowTheORI válasza Out (#94155) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem... Fizetsz egy összeget és azért mindent elérhetsz. :)

És biztos nem lenne 10 ezer körüli összegnél több... sőt. Szerintem olcsóbb lenne, ha lenne ilyen.
(pl az EA/Origin acces kb 1000-1200 Ft havonta... vagyis éves szinten sincs 7000Ft... (ha egybe fizeted egy évre előre, akkor 6-7k, bocsi... nyilván ha havonta, akkor 10-12k :D ) ha az összes nagyobb kiadó megcsinálná ezt... az a 6-7, még akkor is bentebb lennél a 10 ezernél havonta )

Mindennel amúgy sem tudsz játszni... és hány játékot vettél már meg amivel nem játszottál még 1 percet se, csak áll a pénzed?
Szerintem nem egy ilyen ember van... szvsz lehet lennének páran, akik inkább visszaosztva kifizették volna a havidíjat amikor épp tudnak játszani, ahelyett hogy fizettek játékokért és elő se vették.

Amugyis szerintem van egy olyan tendencia, ha valamit birtokolsz már azt nem veszed elő újra szinte soha... filmeknél, játékoknál is... szvsz van jópár gyűjtő (minkettőből) akitől hallottam már ezt.
Meg jó magam is így vagyok vele. Persze egy-két művet leszámítva.

Nekem is jobb lenne, ha inkább havonta kéne fizetni, de akkor játszhassak amivel épp akarok. Nem csak azzal
ami épp meg van már... :)

Esetleg valami 0-day felárral megfűszerezve... pl fizetsz párezret hogy azonnal játszhass egy új AAA címmel... a többek megkapják pl 2-3 hónappal később)

Amikor meg épp nem tudsz játszani tartósan, csak lemondod...

(#94158) cyberkind

Jah javítottam. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#94158) cyberkind válasza FollowTheORI (#94157) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha 1200Ft egy hónapra akkor, hogy nem jön ki bőven többre mint 7k amikor 1 év ha minden igaz még mindig 12 hónap, vagy csak én nem értek valamit? :D Egyébként jó szolgáltatás az EA Acces de változatlanul megveszem a játékokat Origin-re amik érdekelnek, nem izgat ha azokba nem teszek bele csak pár órát, nekem ez kell és kész. :)

Paranormal Cocktivity

(#94159) l.skywalker


l.skywalker
félisten

A Techland saját store-t indított gemly néven [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#94160) zseko válasza FollowTheORI (#94153) üzenetére


zseko
veterán

Pont az EA-nál már gondolkodtam rajta, hogy van játék amit vagy csak megnéznék, vagy épp kijátszanék, de megvenni nem minden esetben akarom, így előfizetek egy hónapra, kijátszom és szevasz :D Bár igen kevés olyan játéka van, ami érdekelne is.

HR24.hu

(#94161) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Hi all! Tegnap a kezembe akadt a fiók mélyéről egy régi lemezes Skyrim legendary edition, de nem tudom feltelepíteni, mert steam kell hozzá, ami viszont azt állítja hogy a termékkulcs már használva volt. Próbáltam visszaállítani egy régebbi steam fiókomat, hátha azzal tudok játszani, de ugyan az a helyzet. Ilyenkor mit tehetek? Kukázhatom a játékot, azt' annyi?

(#94162) Spet válasza PiszokAlfréd (#94161) üzenetére


Spet
addikt

Ha te vetted a játékot, és regisztráltad, akkor tudnod kellene, hogy melyik fiókhoz van hozzá rendelve.

Ha használtan jutott hozzád a lemez, akkor így jártál.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94163) PiszokAlfréd válasza Spet (#94162) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Újan vettem a játékot évekkel ezelőtt, nem használok steamet, nem emlékszem de valószínűleg pont ilyen okból kifolyólag telepítettem és sajnos tényleg nem emlékszem milyen fiókhoz van rendelve. De akkor ezek szerint ha megvan a fiók, játszani is tudok majd?

(#94164) Spet válasza PiszokAlfréd (#94163) üzenetére


Spet
addikt

Igen, ha megvan a fiók, amihez hozzá van rendelve, akkor fogod tudni használni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94165) PiszokAlfréd válasza Spet (#94164) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Ok, köszi! Azt írja hogy küldtek egy emailt arra a címre, amelyikkel a játék regisztrálva lett, de én nem kaptam semmit. :( ez nem jó jel, ugye? :W

(#94166) szami777 válasza FollowTheORI (#94157) üzenetére


szami777
addikt

Ezt én steamen nem tudom elképzelni. Egyszerűen nem érné meg nekik. Mivel több100 kiadó van jelen ott, ötletem sincs, hogy lehetne kivitelezni.

Max úgy, hogy minden kiadó külön csinálná.
Pl ubisoft 1200huf/hó
2k 1200huf/hó stb...

Esetleg még az, hogy a steam létrehozna különböző csomagokat, pl autós játék csomag, ahová a népszerűbb címek kerülnének bele havidíj formában, lenne fps, open world, logikai, indie csomag is és így tovább.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#94167) elithun válasza szami777 (#94166) üzenetére


elithun
őstag

Ezzel együtt szerintem jönne az is, hogy még ennyire se próbálkoznának a készítők, hogy jó tartalmat csináljanak, hiszen menne a többi közé ugyanannyi havidíjért. Nem tűnne ki a jó alkotás pénzügyileg.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#94168) Spet válasza PiszokAlfréd (#94165) üzenetére


Spet
addikt

Ha biztosan te regisztráltad be, és él a cím előbb utóbb meg kell érkeznie. (nézd meg a spam mappát, ha létezik olyanod).

Ha nem érkezik a címre semmi, akkor lehet más már beregisztrálta.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94169) szami777 válasza elithun (#94167) üzenetére


szami777
addikt

Nyilván nem azonnal kerülne bele, pl az ea accessnél ugyanez megy. Az összes AAA játék bekerül 1 éven belül kb. Ott már látják, hogy ez a pénzügyi model működik. Ahogy én látom, nem csinál sem jobb, sem rosszabb játékokat az ea az access óta. Legalabbis nem ezen múlik a minőség szvsz.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#94170) elithun válasza szami777 (#94169) üzenetére


elithun
őstag

Való igaz. Majd meglátjuk mit hoz a jövő. Biztos vagyok benne, hogy akinek pénze múlik rajta az majd jól kitalálja a rendszert. Mint ahogy mondod, az EA Accessnél is jól ki van találva.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#94171) Sirpi


Sirpi
senior tag

Lehetne az is egy opció, hogy a Valve a játékidő alapján osztaná tovább a befolyt pénzt. Persze ez mondjuk a multiplayer játékoknak elég lejtős pálya lenne.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#94172) X Factor válasza Sirpi (#94171) üzenetére


X Factor
addikt

Meghát mennyi fejlesztő futatná a saját cuccát megmachinálva h. több gameplay time legyen. :)

Make things work

(#94173) eami válasza Sirpi (#94171) üzenetére


eami
Topikgazda

az senkinek sem lenne jó. átlag 10 millió online user mellett 2 millión játszanak 10 olyan játékkal amiből 3 a Valve-é és 1 millióan játszanak vele épp.

(#94174) PiszokAlfréd válasza Spet (#94168) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

eehh.. kezdem elveszteni a reményt.. Még anno a CD galaxisból rendeltem. Ha beregisztráltam, meg kellene hogy legyen vmelyik fióknál. Ha nem regeltem volna be, akkor pedig nem is lehetne semmi probléma vele. Két dolog merült fel bennem; 1. valaki random ütött be kódot és pont az enyémet sikerült neki, 2. -Bár ehhez nem igazán értek- ha a digitálisan vásárolt játékhoz is kell kulcs, akkor lehet hogy ki lett adva ugyanaz a kulcs, mint ami az én fizikai példányomhoz adtak? :F Nem tudom kikerülni a steamet és máshová regisztrálni a lemezt? Ez olyan bosszantó, itt a játék a kezemben és max a hozzá adott bazi nagy térképet nézegethetem...

(#94175) Dhampir válasza PiszokAlfréd (#94174) üzenetére


Dhampir
félisten

Mi lenne, ha felvennéd a Steam-el a kapcsolatot és a bolti számlának, valamint a dobozos játéknak a fotokópiáját beküldenéd nekik?

(#94176) elithun válasza PiszokAlfréd (#94174) üzenetére


elithun
őstag

Ahogy most, úgy anno is a Steam kellett a játék telepítéséhez. Az akkori fiókod adatait kell megtalálnod, ha újra játszani akarsz vele. Az azóta is ott van beregisztrálva.
Megkerülni nem tudod, a fiókadatokat érdemes észben tartani a jövőben.
A Steam Supporttal vedd fel a kapcsolatot. CD kulcs meg a doboz fényképével talán segítenek abban, hogy melyik fiókhoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#94177) bepken válasza elithun (#94176) üzenetére


bepken
veterán

hát ehhez tök felesleges support szerintem. "Query account by CD key" funkció is megmondja egy emlékeztető email formájában (de ha jól értettem, ez már megvolt)

ha meg ehhez az email fiókhoz sincs hozzáférés, akkor szerintem bukó.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#94178) elithun válasza bepken (#94177) üzenetére


elithun
őstag

Ha jól értettem a probléma, hogy nem tudja melyik fiókjához van a játék regisztrálva. Ennek kapcsán nem tudom segítene-e a CD kulcs query. Kivéve, ha a mostani emailjével csinálta a korábbi fiókjait.
A CD kulcs query is jó ötlet lehet.
Azután meg support, meg a jószerencsében bízni, de meglepne, ha kiadnának adatokat.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#94179) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Köszönöm mindenkinek! Nem tudom egyszerűen mi történt. A játékról én szedtem le a fóliát és játszottam is vele annak idején. Egész életemben két email címem volt, így amikor kiküldik a "kulcs birtokosának" az emailt, meg kellene kapnom. Az egyetlen amire még tudok gondolni, hogy esetleg az akkori barátnőm emailjére regeltük, azt tudom hogy sokat játszott a skyrimmel, de hogy oda regeltem volna? :F Lehet majd ráírok, nem zaklatják-e a steam-től? :D

(#94180) eami válasza PiszokAlfréd (#94179) üzenetére


eami
Topikgazda

annyit még hozzátennék hogy ha az az email pl citronymél vagy freemail volt akkor jó eséllyel nem kapod meg a levelet.

(#94181) PiszokAlfréd válasza eami (#94180) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Igen, sajnos a régi címem freemailes volt. Késéssel azért ideérhet?

(#94182) #54715584 válasza PiszokAlfréd (#94181) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam a következő történt, igaz Origin, nem Steam, de egy kutya.

Dead Space 2 lemezes formában megvolt, be is aktiváltam régebbi accounton, freemail cím volt. Se az account se a mailcím nem működött már, de nem tudtam beaktiválni a lemezes játékot az új acc-cal, mert azt jelezte, hogy már aktiválva van másik fiókon.
Felvettem a kapcsolatot üfsz-szel, konkrétan visszahívást kértem, ami 3 mp-en belül megérkezett.
Mondtam, hogy mi a helyzet, kezemben a többlemezes kiadás, nem tudom beaktiválni.
Kértek, hogy küldjek képet a lemezekről, csomagolásról + 1 kódról, amit ráírtam a lemezekhez járó infós papírra, amin a serial number volt + az aznapi dátummal és elküldtem nekik, közben folyamatos telefonos kapcsolatban voltunk. Pár perc alatt lezajlott az egész, majd megváltoztattuk a biztonsági kérdésere is a választ.

Nem tudom Steam-nél van-e ilyen, ha jól emlékszem telefonos support nincsen, de vedd fel üfsz-szel vagy supporttal a kapcsolatot és írd meg nekik mi történt. Biztosan tudnak segíteni.

(#94183) csaba951 válasza PiszokAlfréd (#94179) üzenetére


csaba951
veterán

Esetleg nem lehet, hogy csak a feltelepített játékokat látod a listában?

A piros keretes részben Games legyen, ne Installed! Ha így se látod, akkor tényleg nem ezen a fiókon van. Nézd meg így a többin is!

(#94184) PiszokAlfréd válasza #54715584 (#94182) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Köszönöm! Biztató hogy neked összejött. Így, hogy a blokk nélkül is megoldható lehet, egy próbát megér. Ha kérik akkor bukta, mert az már nagyon rég nincs meg szerintem, a játékra is véletlenül bukkantam a fiókban.

csaba951 megnézem majd azt is.

[ Szerkesztve ]

(#94185) elithun válasza PiszokAlfréd (#94184) üzenetére


elithun
őstag

Próbát mindenképp megér. Anno 2011-ben kulcs és rendelési email alapján sikerült megoldani, hogy végül az új fiókomra kerüljön egy problémás játék. :)

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#94186) csaba951 válasza csaba951 (#94183) üzenetére


csaba951
veterán

Hopp, a kép lemaradt! :B

(#94187) #54715584 válasza PiszokAlfréd (#94184) üzenetére


#54715584
törölt tag

Karácsonyi ajándékba kaptam a játékot egy baráttól. Se blokk, se régi mailcím, se régi accounthoz biztonsági kérdésre válasz. Ami később kiderült a tippem mégis csak jó volt, de ennyi kevés az azonosításhoz. :)
Azért is akartam aktiválni a játékot, mert az 1. és a 3. rész is megvolt, szóval már csak a középső hiányzott. :)

(#94188) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A játékok biztonsági mentése és visszaállítás funkció a mentett állásokat, beállításokat is elmenti, vagy csak az alapjátékot?

Köszönöm :R

(#94189) csaba951


csaba951
veterán

Na, Inventory-knak annyi! Lehaltak. :(

(#94190) elithun válasza Jim74 (#94188) üzenetére


elithun
őstag

Ahogy olvasom a Valve játékok mentései sem kerülnek bele a biztonsági mentésbe, így gondolom külsős játékoké meg főleg nem. Külön szedd össze őket. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#94191) Jim74 válasza elithun (#94190) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R

Ezekre nincs valami program? :DDD

Vagy mentsem le a teljes steam mappát, a My Games, illetve a Documents könyvtárakat?

(#94192) elithun válasza Jim74 (#94191) üzenetére


elithun
őstag

Gyors beírva gugliba, hogy "save game backup" ezt az eredményt kaptam: GameSave Manager :D
Támogatott játékok listája: [link]

Amúgy ja, lemented azokat a mappákat, meg a biztonság kedvéért le is ellenőrzöd, hogy minden játékod mentése ott van. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#94193) Jim74 válasza elithun (#94192) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#94194) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Ilyen is ritkán van, level 100.000 , saját badge :

Summer Sale 2017 St4cked Lvl 100K

Legalább pár volvó dolgozó bérét kifizetgeti a srác :D

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#94195) #54715584


#54715584
törölt tag

A marketre kitett kártyák mennyi idő alatt szoktak elkelni?
Végre letelt a 15 nap várakozási idő és már 4 napja kint vannak a kártyák a legolcsóbb áron de még sehol senki nem vásárolt.

(#94196) morfondőr válasza #54715584 (#94195) üzenetére


morfondőr
őstag

Steam app-ban engedélyezted az eladási szándékod? Nem szoktam nagyon kereskedni a kártyákkal, de ha olcsón van felrakva, akkor gyorsan elkelnek.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#94197) #54715584 válasza morfondőr (#94196) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az már 3 hete megtörtént, még mielőtt a 15 napos várakozási időt megkaptam volna.

(#94198) Jim74 válasza elithun (#94192) üzenetére


Jim74
nagyúr

SAjnos a GamSeave Manager nem látja a telepített játékaimat :(

(#94199) morfondőr válasza Jim74 (#94198) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát pedig nálam még az ezeréves virágbolti játékok mentéseit is szépen backup-olta, sőt még a steam screenshot mappáját is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#94200) Źşë' válasza DrTechnoid (#94194) üzenetére


Źşë'
addikt

nagyon beteg :DD mondjuk a pénz is csak egy eszköz, van akinek annyi van hogy azt se tudja hova tegye, szegény nem tudja hogy a magyar egészségügynek irtó nagy szüksége lenen rá :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.