Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) konyi79 válasza wms (#23849) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon úgy tűnik.

(#23852) wms válasza konyi79 (#23851) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm a válaszod! :R

(#23853) kovsol válasza wms (#23849) üzenetére


kovsol
titán

Igen, jómagam is ilyen kuponnal vettem 220voltban a7iii vázat ősszel.

Két kupon nálam is átvehető Budapesten.

May the Force be with you!

(#23854) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Van esteleg még valakinek elfekvőben 15% kupon amit Fotoplusban fel lehet használni és nincs rá szüksége?

(#23855) Rapid136 válasza Leslie1966 (#23850) üzenetére


Rapid136
őstag

A kinaiaknak egyenlőre nem érte meg legyártani :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#23856) Leslie1966 válasza Rapid136 (#23855) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Ó, be kár ! :D

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#23857) wms válasza kovsol (#23853) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm Neked is! :K

(#23858) Rapid136 válasza Leslie1966 (#23856) üzenetére


Rapid136
őstag

Viszont minden máshoz meg van, a szódásüveghez is :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#23859) Neck válasza KawaBazsy (#23845) üzenetére


Neck
veterán

Én feladtam, a feleségem se győzi kivárni - gyerek még tervben sincs. Átnyergelek tájképre, az megvár. Amint visszamegy a Sigma 16mm f1.4 ára 370eur körülire, veszek egyet.

A Portréra meg eladom ezt a manuális lencsét, meg a Sony 50mm f1.8-at. Mozgatja a fantáziám az új Sigma 56mm.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23860) krmcz válasza Neck (#23859) üzenetére


krmcz
tag

Akkor már meg is veheted. :)

(#23861) 80hun válasza krmcz (#23860) üzenetére


80hun
addikt

Kérdés megér e 18e ft-ot hogy nincs garid.
A nem szürkeimportosra meg 3év van.

Persze mindenkinek más a türéshatára. :)

Pl egy 18-35/1.8 nál már 67e a különbség ami megondolandó .

(#23862) Ixion77 válasza bercsi (#23650) üzenetére


Ixion77
őstag

Hátha valakit érdekel: Itt látható a 150-600 felépítése, bizonyíték hogy a Sigma Hoya lencséket használ, és más érdekességek a Sigma-ról.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23863) p_adam válasza Ixion77 (#23862) üzenetére


p_adam
addikt

Most, hogy csatlakoztak az L-bajonetthez is, igazán elkezdhetnék gyártani a tükör nélküli FF gépekre tervezett objektíveket (elvileg egyet ígértek, de hogy most mi lesz az, mindenesetre az Art szériából azt hiszem a 35mm f/1.4 volt a legelső...)

(#23864) mikrofon


mikrofon
veterán

Napi örömhírek:
Megjelent a Sony A9 firmware 5.0 hivatalosan!
Mivel jelentős változás van a firmware-ben ezért minden beállítás visszaállítódik gyári értékre és személyre szabás törlődik!

A Sony hivatalosan kiadta az új Imaging Edge mobil szoftvert! Két mobil alkalmazást jelent.:
Imaging Edge Mobile
Transfer & Tagging add-on

[ Szerkesztve ]

(#23865) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Segítsetek légyszi szűrőt választani...
Ezeket néztem. Ezekből a 6-7 ezres is megfelelő/elegendő?
[link]
[link]
[link]
[link]

(#23866) PuMbA válasza zümzümm (#23865) üzenetére


PuMbA
titán

Elég lehet, de a legtöbb kicsit így is homályosít a képen. Egy objektív napellenző bőven jó védelemre :) A profik sem használnak ilyen szűrőket. Szerintem felesleges pénzpocséklás, hacsak nem eső elleni védelem miatt kell.

[ Szerkesztve ]

(#23867) Ixion77 válasza zümzümm (#23865) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha belefér, vedd a Hoya fusion-t. Az nagyon jól szerepel független tesztekben is. Haidát én kiejteném, de csak mert semmit sem tudok róla, így nincs bizalmam benne.

(#23866) PuMbA:
"A profik sem használnak ilyen szűrőket."
Ezt a kijelentést mire alapozod?
"Elég lehet, de a legtöbb kicsit így is homályosít a képen."
Saját tesztjeimen még pixelnézegetéssel sem tudtam ezt alátámasztani. Tiszta és minőségi szűrő az én tapasztalataim szerint semmilyen látható változást nem okoz.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23868) PuMbA válasza Ixion77 (#23867) üzenetére


PuMbA
titán

"Saját tesztjeimen még pixelnézegetéssel sem tudtam ezt alátámasztani."

Persze, én esővédelem miatt vettem 12k-ért 58mm-es átlátszó szűrőt egy nem esőálló obira és az is tökéletes, de a legtöbb azért nem :)

"Ezt a kijelentést mire alapozod?"

Nekem a napellenző eddig megvédett minden ütközéstől. Akárhol olvasok utána, nem szeretik használni az UV szűrőket.

[ Szerkesztve ]

(#23869) 80hun válasza Ixion77 (#23867) üzenetére


80hun
addikt

Hát uv szűrőt semmiképpen maximum védelemre
A szűrő mindig rontja a képminőséget.
Ami allig észrevehetően az meg egy vagyon mint pl a zeiss uv amiből a 67mm es pl 25e :)

Érdekes hogy a szűrőteszteken látványosan látszik ha nincs szűrő az obin.
Keress rá :)

[ Szerkesztve ]

(#23870) Nippon válasza PuMbA (#23868) üzenetére


Nippon
őstag

Én a második linken lévő Hoya HMC szűrőt használom a 28-75-ös Tamronon és a 85F1.8-on amikor a gyermeket fotózom. Nem vettem észre minőségromlást. Korábban Hoya HD-t és Fusion Antistaticot is használtam, de nappali körülmények közözz nem találtam rosszabbnak a HMC-t sem.

(#23871) 80hun válasza Nippon (#23870) üzenetére


80hun
addikt

Bokeh, flare megváltozik nem ? :)

De egyébként minek a szűrő ? Akkor van értelme ha védeni kell az obit v. nem ?

(#23872) p_adam válasza 80hun (#23871) üzenetére


p_adam
addikt

Ha sok nedves tisztítást csinál az ember, akkor az előbb-utóbb elkezdi leszedni a bevonatot. Ezt onnan tudom hogy két ugyanolyan régi objektívem de az egyiket soha nem használták, a másik "csak" hibátlan volt, érzésre teljesen ugyanaz volt a képük is de ha alaposan megnézni az ember, akkor az elsőnek gyönyörű szép mély lila MC bevonata volt, míg a másiknál ugyanez sokkal haloványabban jött elő.

Mondjuk egyre több optikán van már fluoritos bevonat, arról sokkal könnyebb lepiszkálni mindenféle tisztítófolyadék nélkül meg valószínű sokkal ellenállóbbak is a tisztításra.

Szűrőt viszont bátran lehet tisztítani bárhogy bármivel és bármikor (a profi sajtófotósok egyébként ugyanezt az elvet követik, csak közvetlen a frontlencsével, mert őket egyáltalán nem érdeklik a következmények). Egyébként én sem tartom szükségesnek, csak egyetlenegy (újonnan vett) objektíven használok ebből az okból (egy másikból megmaradt, amúgy külön nem biztos, hogy vettem volna rá) de arra még objektívsapkát se nagyon teszek, ezt a funkciót is betölti. Az élességet vagy kontrasztot, háttérmosást egyáltalán nem befolyásolja, de szellemképeket vagy becsillanást adott esetben igen. Egy kicsit.
Na mindegy ez az a dolog amikor mindenkinek igaza van, de lehet pötyögni napestig - a legjobb lenne ha egyáltalán nem is foglalkoznék a kosszal mert ez nem olyan, mint a szenzoron, egy adott mennyiség alatt egyébként is észrevetetetlen, csak idegesítő, hogy ott van :)

[ Szerkesztve ]

(#23873) Neck válasza 80hun (#23871) üzenetére


Neck
veterán

CPL ?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23874) 80hun válasza p_adam (#23872) üzenetére


80hun
addikt

Hát igy nehéz ügy.
Én pl talán évente 1x tistitom az obit folyadékkal és arra is a zeiss vált be.
Általábban csak körtepumpa :)

De ha vkinek fontos akkor persze rakjon szűrőt rá. :)

Gyerekfotózáshoz sztem pl ajánlott is. A 28-75- ös tamit pl 2 naposan ketapizta a gyerek :)

(#23875) 80hun válasza Neck (#23873) üzenetére


80hun
addikt

A cpl nd stb nem védelemre való. Mig az uv kb másra nem is jó.
Bár meg mernék esküdni hogy vmelyik hoya hmc szűrő hozott némi kontrasztot is. Legalábbis úgy tünt :)

[ Szerkesztve ]

(#23876) derrik


derrik
őstag

Az ígérethez hűen de annál valamivel korábban ..... a Sony PlayMemories mobilos alkalmazásból Sony Imaging Edge lett :Y tölthető is az áruházakból. Szerintem a változás lista :
-más lett a kinézet :C
...és itt véget is ért a felsorolás :W
/a sony kódolói egy kicsit leselkedhetnének mondjuk a panasonic irányába mert ezt egy magyar fejlesztő egy délelőtt megcsinálta volna nekik 50 ezer forintért/

(#23877) Nippon válasza 80hun (#23871) üzenetére


Nippon
őstag

Bizonyos esetekben persze változik, én védelemre használom csak a fent említett helyzetekben. De szerintem extrém esetektől eltekintve együtt lehet élni vele.

(#23878) zümzümm


zümzümm
senior tag

Egyszerűen csak féltem a lencsét. Ezért fordult meg bennem a szűrő gondolata. NEm fogok rally versenyeket fotozni, szóval kavicsfelverés veszélye nem fenyeget:)
Csak hát nyugottabb lennék ha lenne rajta szűrő.
De ha szellemképet idéz elő, becsillan, vagy a bokeh-t befolyásolja, esetleg a képet is lágyítja, akkor lehet leteszek róla.

(#23879) p_adam válasza 80hun (#23874) üzenetére


p_adam
addikt

A páralecsapódás meg hasonló problémákra is jó lehet, mert legalább azon belül csapódik le de még a legelső elem előtt, nem pedig bent az objektívben. De általában ezek nem azonnal jönnek elő, hanem sokkal-sokkal később. Tudom, be lehet rakni lezárható zacskóba meg várni (várni, várni), de ez általánosságban véve nem annyira életszerű, ahogy az előbbi videó is mutatta. Ha szűrővel adnak el egy régi objektívet, akkor mindig jóval nagyobb esély van rá, hogy sokkal jobban átvészelte a környezet viszontagságait, persze azok tényleg a kukába mennek általában. Újonnan is rossz lenne a minőségük, nem hogy még abban az állapotban, de legalább elvégezték a piszkos munkát :)
Az biztos, hogy olcsóbb (vagy egy használt, már "jól megtisztított") objektív esetében nem is foglalkoznék vele egyáltalán, csak adott körülményék esetén. Beleszól a képbe? Igen. Jelentős mértékben? Nem. Lehet használni külső védelemre a napellenzőt? Abszolút. (csak hogy témánál legyen pl. egy Zeiss 55/1.8 esetében ormótlanul nagy meg macerás levenni+rátenni, nem is használtam sosem)

(#23880) PNP


PNP
őstag

Olcsó és teljesen jó a Hoya HMC. Ez egy örök vita, én használom, mert valójában semmit nem ront, miközben bármivel le lehet tisztítani (póló+lehelet mindig kéznél van), illetve így nem kell használnom objektívsapkát.

(#23881) p_adam válasza PNP (#23880) üzenetére


p_adam
addikt

Ugyanezt írtam én is, mondjuk ha valaki szereti az "értelmes" ND vagy CPL szűrőket használni, akkor már nem szerencsés egymásra tenni, tehát az is extra macera - akkor sok hirdetés így lenne helyes: (szinte) végig védve volt valamilyen szűrővel... Na mindegy, előbb-utóbb valaki majd csak feltalál valami láthatatlan megoldást :D

[ Szerkesztve ]

(#23882) Ixion77 válasza p_adam (#23881) üzenetére


Ixion77
őstag

Valamikor láttam egy marketingfilmet egy napellenzővé nyitható objektívsapkáról. Az klassznak tűnt.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23883) p_adam válasza Ixion77 (#23882) üzenetére


p_adam
addikt

Mindig lehet venni innovatívnak tűnő, de kevésbé hasznos dolgot (annak legalábbis számomra nincs több értelme, mint a szűrőnek, ugyanúgy külön meg kell venni), pl. a SwitchPod jut eszembe, tetszik az alap kialakítása, csak legyen az egész merev úgy ahogy van, nem kell bonyolítani és 10 dollár legyen Kínából szállítással, nem pedig 100 - meg is csinálják majd egyébként, ez tuti... Tetszett a Profoto A1, biztos is voltam benne hogy majd a Godoxnak is fog, most itt tartunk :)

[ Szerkesztve ]

(#23884) konyi79 válasza PuMbA (#23866) üzenetére


konyi79
addikt

Ja.
Meg az amatőrök sem, nekem ezért lett egy 500k körüli értékű obim frontlencséjén sérülés a kavicstól.
Persze felhasználója válogatja, a szobában tényleg elég a napellenző, de ha valami kereke nagyon dobálja a kavicsot, oda azért célszerű feltekerni valamit.
Nyugi, azelőtt én is úgy gondoltam erre, mint te most.

(#23885) Ixion77 válasza konyi79 (#23884) üzenetére


Ixion77
őstag

Még kerék se kell hozzá: Az én autóm úgy kapott egy sorozatot az oldalára, hogy épp elhaladtam valaki mellett, akinek a damilos fűnyírója belekapott a sóderágyba...
Jó az a protektor. Amelyik profik nem használják, azoknak vagy nem sajátjuk az objektív (hanem az alkalmazójuké), vagy le vannak szerződve valamely nagy gyártóval (ami folyamatosan cserélik nekik), vagy fullos biztosításuk van.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23886) PuMbA válasza konyi79 (#23884) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, akik kavicscsapódós helyekre járnak, azoknak kell védelem. Felém gyalogosként, fényképező nélkül sem csapódott sosem kavics, amikor az út szélén mentem vidéken és a fővárosban sem, szóval nem izgulok.

[ Szerkesztve ]

(#23887) konyi79 válasza PuMbA (#23886) üzenetére


konyi79
addikt

Most én konkrétan nem sétálgatásra gondoltam, inkább pl rali

(#23888) mikrofon válasza mikrofon (#23864) üzenetére


mikrofon
veterán

A9 5.0 Firmware igen profira sikeredett. A követés (Tracking) funkció MI támogatással nagyon jó lett. Csak úgy tapad a kiválasztott célpontra, még akkor is ha szabálytalanul mozog a célpont. Én ugyan nem készítettem videót, de itt egy videó ami ezt elég jól szemlélteti: Sony A9 Firmware 5.0 update with BIF tracking
A szem fókusz is nagyon sokat javult. Sokkal használhatóbb lett, hogy nem kell külön gomb...

(#23889) papaya válasza mikrofon (#23888) üzenetére


papaya
senior tag

Szuper, bár hazánkban sztem egy kezemem megtudom számolni hány A9 tulaj van még rajtad kívül. :B
Az A73 az AF működésből mennyit fog kapni a frissítéssel? Csupán azt, hogy állatra is lesz Eye-AF? Sajnos ezek a leírások nem egyértelműek, 30percnyi youtube angol vidiket meg nincs időm nézni róla. :(

(#23890) kovsol válasza papaya (#23889) üzenetére


kovsol
titán

A7III és RIII megkapja az új EYE-AF algoritmust, és egy gombos működésű lesz majd. Ez tartalmazni fogja az állatos szemfokuszt is, meg a továbbfejlesztett verziót emberekre.
A továbbfejlesztett tárgykövetést nem fogja megkapni.

Én nagyon kíváncsi vagyok az állatos szemfókuszra A7III -al.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23891) mikrofon válasza kovsol (#23890) üzenetére


mikrofon
veterán

Pontosan így!
Illetve, marad a Lock-on AF és nem lesz belőle Tracking AF.

[ Szerkesztve ]

(#23892) papaya válasza kovsol (#23890) üzenetére


papaya
senior tag

köszi, most már én is várom :K

[ Szerkesztve ]

(#23893) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,
Azt hogyan lehet megallapitani hogy egy adott amazonos elado, hivatalos Sony forgalmazonak minosul? Hogy itthon is ervenyes legyen a garancia...

(#23894) GalaHU válasza zümzümm (#23893) üzenetére


GalaHU
őstag

Ennyire nem egyszerű, mert lehet hivatalos a forgalmazó ha más régióba tartozik nem lesz itthoni gari. Pl. amcsi amazonos cucc hiába “hivatalos” nem lesz itthoni garis. De az amazon.de okés, csak nem annyira csábító...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23895) zümzümm válasza GalaHU (#23894) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szóval az Amazon.de oldalról(számlás eladó/bolt) rendelt összes ÚJ számlás Sony termékre lehet érvényesíteni itthon a garanciát?

(#23896) p_adam válasza zümzümm (#23895) üzenetére


p_adam
addikt

Ezt csak az eladó tudja, hogy szürkeimportos gépet árul, vagy nem, az amazon nem fogja kiírni (ami közvetlen az amazon-tól van, az természetesen gyári garanciás, gyakran szokták rövidebb időközökre leárazni),

[ Szerkesztve ]

(#23897) zümzümm


zümzümm
senior tag

Ez annak számít?
[link]
Itt közvetlenül az amazon.de-től venném?
Tényleg nem tudom megállíptani, én eddig ebayes voltam :U

Itt mondjuk már egyértelmű, hogy az első eladó az Amazon.de
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23898) kovsol válasza zümzümm (#23897) üzenetére


kovsol
titán

Ennél olcsóbban megveszed itthon a kuponnal. Itt még ráugrik a +8% áfa különbözet is.

May the Force be with you!

(#23899) Neck válasza kovsol (#23898) üzenetére


Neck
veterán

Még úgy is csak 195.000 Amazonról - kuponnal megéri, anélkül nem igazán.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23900) derrik válasza zümzümm (#23897) üzenetére


derrik
őstag

Kb. Nem akarlak elkeseríteni de a Fotoplus 196 ezer-ért adja. A Sony sportfotós kuponnal 164 ezer-ért hoztam el a múlt heten. S regisztráltam a Sony-nál. Ennél tisztább szerintem nincs...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.