Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Márton válasza kovsol (#23947) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, keresgélem 50mm+ring sample-ket.
A szélek, sarkok felé mindenképpen mosódik majd a kép, igaz?
De a közepe jó esetben olyan éles, mint gyűrű nélkül? Videóhoz szeretném használni, zoomolni a 24mpixeles fotóba..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23952) kovsol válasza Márton (#23951) üzenetére


kovsol
titán

Végtelen fókusz nem lesz így azt előre mondom. Én nem vettem észre, hogy a szélek mosódnak, mert olyan hangyaf@sznyi a DOF, hogy a kép nagy része amúgy is elmosódott.

(#23950) Rapid136 Éreztem, hogy kitaláltak már valami ilyesmit, van már M42 adapterem rég, meg közgyűrűm is. Így szerintem maradok most már ennél a megoldásnál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23953) hodostamas válasza rgranc (#23949) üzenetére


hodostamas
addikt

köszönet! :R

megtaláltam én is a szétszedős posztokat meg ifixiten. szenzorra nem ment a fújás után? Úgy láttam max egy alkoholos tisztítás után mindenkinek megjavult a gomb, nem kellett cserélni. (ami nem is nagy munka mert kevés érintkezős, csak hát fóliára van forrasztva.

(#23954) Bogyó bá' válasza Márton (#23951) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pár centi lesz a "végtelened", szóval ezzel nem fogsz teleobjektívet csinálni az 50-esből. Ez csak makróra jó!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23955) Márton válasza Bogyó bá' (#23954) üzenetére


Márton
nagyúr

Tudom, makróra kell..
Van 55-200-am :)

2mpixeles videó esetén belenagyítani a 24mpixeles makrófotó közepébe szuper lehet.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23956) Rapid136 válasza kovsol (#23952) üzenetére


Rapid136
őstag

Én azt utálom amikor csak pár centin múlik hogy melyik közgyűrű kellene és a naplementében még ide-oda kell tekergetnem a közgyűrűsort... :)
Szóval vannak előnyei a helicoidnak, arról nem is beszélve hogy portrénál egy 1,5m-es közelpontú 135-ös telénél egy gyors mozdulattal javíthatod a közelpontot.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#23957) rgranc válasza hodostamas (#23953) üzenetére


rgranc
aktív tag

szerk: kétszerezés, bocs

[ Szerkesztve ]

(#23958) rgranc válasza hodostamas (#23953) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nem, nem ment a szenzorra semmi szerencsére. Szétszedni nem nagyon mertem a gépet (még ha nem is garanciális már), így rettentően örültem hogy a fújás megoldotta

(#23959) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Sziasztok!
A6300-ra tervezek viltrox EF-E II speedboostert vásárolni, ha esetleg valakinek van, érdekelne a véleménye, canon 50mm f1,4-el használnám portrézni, valamint valami nagylátóval videózni.
Ebayről vámmal együtt 45e körül tudnám beszerezni.
Főként tapasztalatokra lennék kíváncsi, video autofocus tűrhető?

(#23960) Doki1994


Doki1994
csendes tag

Sziasztok!

Keresek Sony 50mm 1.8 OSS objektívet. Színe mindegy. Újan jelenleg nincs 100 alatt és használtan a piacon nincs egy darab sem. Valakinél lapul esetleg egy eladó? Előre is köszi! :)

(#23961) mikrofon válasza mikrofon (#23914) üzenetére


mikrofon
veterán

Nah J.Jordan dokumentálta is 144 képkocával azt amit mondtam írtam, csak ő madárral ember helyett. Tehát a követő fókusz akkor is "követi" a témát, ha "nem látható" mert "elbújt" valami mögé.
Hihetetlen mire képes ez az új Tracking funkció....

[ Szerkesztve ]

(#23962) vihartigris


vihartigris
őstag

Workshop

bármi reciproka a semmi

(#23963) derrik válasza mikrofon (#23961) üzenetére


derrik
őstag

....itt már csak azt üzletpolitikát magyarázza el nekem a tisztelt Sony, hogy az A7m3 miért nem kapja ezt meg. És egy osztállyal alatta a 6400 meg igen.
Valamint a mobil applikációnak miért csak a külseje változott ? Mert ugyan úgy nincs érintésre fókusz vezérlés. Valamint a Windows alkalmazás miért nem skálázza át a magát ha a kijelző felbontása 1080p fölötti. Ekkor egymásra ugranak a menüpontok?
Így akarnak a legjobbak lenni?

(#23964) kovsol válasza derrik (#23963) üzenetére


kovsol
titán

A6400 úgy hírlek az A9 processzorát kapta meg. A7III és RIII -ban meg egy lassabb verzió van. Ezzel magyarázták azt, hogy utóbbi két váz nem kapta meg.

May the Force be with you!

(#23965) mikrofon válasza derrik (#23963) üzenetére


mikrofon
veterán

Mindenre nem tudok válaszolni....
De van amire igen...
A legújabb vázuk az a6400 amiben a képfeldolgozó hardver az új igényekhez lett igazítva. Így amire képes megkapta egyből, sőt legelőször. Ne keverjük össze ez nem teljesen ugyan az mint a9-ben. De kifejezetten jó, főleg az árához képest.
Az a7III két ok miatt nem kapta meg teljes egészében ezt utólag:
1: nem képes rá teljesen. Így újra jönnének a már ledolgozott kritikák, mint a melegedés, a lassúság, és a kevés akkumulátor használati idő. Ezt meg nem akarja a Sony....
2. ez a Sony saját maga által belepő FF szintre definiált váza.
Amire képes azt meg fogja kapni április végéig az a7III és az a7RIII is. Ez pedig a folyamatos szemfókusz és a továbbfejlesztett szemfókusz. Ráadásul emberre és állatra is....

Egyébként azt tudni kell, hogy sokkal jobban meríti a Tracking és a folyamatos szem AF az a9 aksiját..... Ez is bizonyítja, hogy sokkal több munkát végez a háttérben.

Windows alkalmazást én nem használok. Edge szoftvert is csak a GPS adatok miatt....

Egyébként meg egyelőre a "legjobbak" MiLC FF vonalon..... Nem csak akarnak....

[ Szerkesztve ]

(#23966) kovsol válasza mikrofon (#23965) üzenetére


kovsol
titán

A6300/6500 al már eljátszották úgyis, hogy határon van járatva a hardver.

Az A7III meg piszok jó masina volt eddig is, és ezután meg még jobb lesz. Szerintem örülni kell ennek is amit kapunk. Én örülök is. És a Sony pont ott ugrik egy lépés előre ahol a többi gyártó még csak próbálkozott utolérni, most meg még nagyobb lett/lesz az előny.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23967) #96302336 válasza zsida.kornel (#23959) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem van Speed boosterem, igaz az Metabones. Az vadállat. A Metabones videóra készült első körben, de fotóra még sokkal jobb.
Viltrox cuccról a csak a simáról tudok nyilatkozni, az ár a tükrözi a tudását. Amikkel össze tudtam hasonlítani még ,az MC-11, és a Metabones. A Metabones magasan jobb. Aztán jön az MC-11, nála már voltak gondok, főleg 200mm felett, végül a Viltrox. Az párszor 50mm körül is vadászott. Bár ez lassan két éve történt, nem tudom mennyit fejlődött azóta az egész, illetve, hogy frissíthető-e egyáltalán a Viltrox FW. Azért az f1.4 elég fényerős, annál nem hinném, hogy gond lenne megfelelő fénynél.
Videóra pedig natív. Szigorúan.
Az adaptált obik kivétel nélkül kerregnek, egy-kettő ritka kivétellel. A folyamatos fókuszálás miatt, állandó mikrokorrekciókat csinál a váz, ez az adaptált obik jó részénél kerregő hanggal jár. Nem véletlenül annyival drágább a gyári objektív, és ha megnézzük az új milceket, ott is horror az új, pont ezért. Totálisan más a fókusz szisztéma, mint az őskövület ;] DSLR esetében. Minden egyes AF pont lépésnél történik egy rendkívül apró korrekció, ami így a fókuszmotort folyamatosan járatja. Lényegében....

(#23968) derrik válasza kovsol (#23966) üzenetére


derrik
őstag

....lehet egy éven egyszer lenne szükségem erre.
De azért ez a " költöttél volna kevesebbet nálunk!" Így jártál!
Ez nekem furcsa mert ha egy ős öreg vasról beszélünk, ócsópézért

(#23969) kovsol válasza derrik (#23968) üzenetére


kovsol
titán

Nem értelek amúgy most, hogy mi a gond. Van akinek semmi se elég.

May the Force be with you!

(#23970) konyi79 válasza derrik (#23968) üzenetére


konyi79
addikt

Kár ezen felszívnod magad.
Még ha lenne valami újdonság benne, a frissebb croppos váz többet tud az aktuális FF-nél, de nincs. Af-ben, meg jópár szolgáltatásban a 6300/6500 is bucira verte az A7m2-t. Az nem zavart? ;)

(#23971) mikrofon válasza derrik (#23968) üzenetére


mikrofon
veterán

Jogod van hozzá, hogy ez neked ne tetszen. Ahhoz is hogy elégedetlenkedj. Nyugodtan válts márkát, gyártót. Szerencsére megteheted. Mostmár több gyártónak is van MiLC-e.

De azt azért vedd figyelembe, hogy ilyen jellegű frissítéseket, fejlesztést más gyártók új vázba raknak csak és jó sok pénzért...

Jah és de! A világ jobban fogyasztó felén az a7mkiii-t olcsó pénzért veszik a bevételeikhez képest ....

[ Szerkesztve ]

(#23972) madgie válasza mikrofon (#23971) üzenetére


madgie
titán

Pont az az egyik titka a sikerének, "olcsó" és jó.

(#23973) derrik válasza kovsol (#23969) üzenetére


derrik
őstag

félre érted elég ami van. Csak azt hittem legalább egy komolyabb frissítést elvisel ez a vas

(#23974) derrik


derrik
őstag

A 9.-én rendezendő workshopra mindenki üres emailt kapott ? Se idő, se hely se semmi?
Ez még rosszabb mint a múltkori Ildikózás:(

[ Szerkesztve ]

(#23975) konyi79 válasza derrik (#23974) üzenetére


konyi79
addikt

már megszoktuk, nem a levelezés az erősségük, a tartalom :DDD

(#23976) derrik


derrik
őstag

....jó de az nem erős kicsit, hogy csak a kerület lett megadva pontos cím nem. Vagy ez már egybe 1 GPS hunting is?

(#23977) konyi79 válasza derrik (#23976) üzenetére


konyi79
addikt

Nem üres az, a kódolással van a baj. Ezek szerint még nem beszélsz Sony bitül ;]

Sony workshop visszaigazolás

Kedves XY, megkaptuk a jelentkezésed a Család fotózás workshop workshopra. Kollégáink hamarosan felveszik veled a kapcsolatot. Üdvözlettel:
A Sony csapat

(#23978) Sancza válasza konyi79 (#23977) üzenetére


Sancza
tag

[törölve]
konyi79 megelőzött :)
bocsi

mentségemre legyen szólva, hogy a hozzászolások utolsó sorait, amik szürkével dőlten vannak írva, reflexből nem szoktam elolvasni, mert mindig xy emberek valamilyen előre beállított aláírását tartalmazza ... (kivéve mikor nem :) )

[ Szerkesztve ]

(#23979) derrik válasza konyi79 (#23977) üzenetére


derrik
őstag

tudom: digitális hülye vagyok és nem tudom olvasnia a fehéren-fehérrel írt szöveget. A korral jár 56

[ Szerkesztve ]

(#23980) rgranc válasza konyi79 (#23977) üzenetére


rgranc
aktív tag

Én negyed háromkor már ezt kaptam:
Sajnos már nincs szabad hely a meghirdetett kurzusokra, de ne keseredj el, hamarosan visszatérünk új eseményekkel.
Üdvözlettel:
A Sony csapat

(Mondjuk én is üresnek tűnő levélben, legalábbis a GMail nem tudta feldolgozni, a forrásba kellett belenéznem.)

(#23981) konyi79 válasza derrik (#23979) üzenetére


konyi79
addikt

Nyugi, tényleg a kódolással van a gond. Egyes levelezőkben valóban üres az üzenet.

(#23982) hegylako01 válasza rgranc (#23980) üzenetére


hegylako01
tag

Én ezt kaptak:

"Örömünkre szolgál, hogy részt szeretnél venni a Sony Család fotózás workshop workshopján. Az eseményen kipróbálhatod a legújabb Full Frame gépeinket és objektíveinket.
Kiss Attila trénerünk termékbemutatójával kezdünk, majd utána kezdetét veszi a családi fotózás, melynek fő témája, hogy hogyan instruáljuk és kezeljük modelljeinket.
Általad választott kurzus:
- 2019. április 09. 09:30 - Studio Lightroom Fotóstúdió - Budapest, IV. kerület, Károlyi István utca 10.
"

(#23983) rgranc válasza hegylako01 (#23982) üzenetére


rgranc
aktív tag

Kösz az infót, de pozitív visszajelzés nélkül akkor se akarok elmenni.
Mondjuk ha valaki kapott visszajelzést és mégse tud menni valamiért, szívesen megyek a nevében.

(#23984) gprspeter válasza hegylako01 (#23982) üzenetére


gprspeter
senior tag

Egy hete volt ott fotózásom, jó stúdió! :)

(#23985) mikrofon


mikrofon
veterán

Megérkezett a sokak által várt firmware frissítés a Zeiss Batis 2/40 CF objektívhez.

Click here to find out more about the update and the free download for your ZEISS Batis 2/40 CF.

- Optimization of the aperture characteristics
- Improvement in focal precision when using the eye-AF function on the camera

[ Szerkesztve ]

(#23986) konyi79


konyi79
addikt

Igazad lett, megvárták míg a vázakhoz itt az új fw.
Ja az a lencse nagyon. Kár, hogy nem lehet megkuponolni ;]

(#23987) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

No, akkor itt is megkérdezem mert a Nikonos topicban a Sony Alpha 6400-at ajánlották...

Gépvásárlás előtt állok, így a segítségetek szeretném kérni. Jópár év eltelt amióta megvettem az első tükrös gépem, egy NIKON D50-et és fura, de azóta maradtam is ennél a gépnél egy Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD objektívvel, egy Sunpak ITTL vakuval és egy Kenko AF közgyűrűvel. Azóta pedig a világ kifordult saját magából a gépvázakat illetően. MILC vagy DSLR stb. kérdések természetesen bennem is felmerülnek, közel 1 hete nézelődöm, informálódok. Most kezd valami katyvasz kialakulni bennem az információ halmazt kiértékelve, ezért a hozzáértőkhöz fordulok, hozzátok.

Mint írtam feljebb „gépvásárlás” a cél. Márkahű vagyok valamelyest, de természetesen nem ragaszkodom a Nikon-hoz. Ha van jobb minőség/ár-érték arány jelenleg, jöhet. 2007 óta jópár év eltelt, a technika is sokat változott. Bár szívesen maradok NIKON vonalon akár a meglévő objektív miatt is ami egy Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD. Ez a 220voltnál jelenleg 158.000ft és már kistelét sem kell vennem. Ezt megspórolhatóm ha Nikon vonalon maradok és egy bitang jó objektív szerintem. Mellé egy 50mm 1,8-as fix (volt már) meg majd idővel egy tele mondjuk egy 70-200 2,8 Nikon vagy Tamron.

Amire kellett nekem a D50 bővel elég volt, eddig. Első gyerkőc érkezése előtt a fotós célok mellett a VIDEÓS képességek is nagyon fontosak jelenleg számomra – ezt meg a D50 nem tudja - lehetőleg 4K-ban legjobb minősgben. Bár sem DSLR-el, sem MILC-el nem videóztam még, nem tudom milyen. Jelenleg egy SJCAM SJ8 PRO-t használok 4K-ban. De szeretnék valami komolyabbat. Erre inkább video kamera ajánlott? Ha igen melyik?

Tehát amire használnám:

fotózás: baba, családi, kültér, beltér
videózás: ugyan ezek témák LUT és cinematic színezéssel kiegészítve
és lehessen akár munkára is használni

A Sony Alpha 6500 és a Sony-k youtube videók alapján is iszonyat jónak tűnnek videózásban. Bár a Sony-k 500.000ft-nál kezdődnek. A Nikon D7500 tetszik és állítólag tudja is a 4K-t, a Sony-k nál jóval olcsóbb, kb. 300.000ft újonnan. Kérdés az AF és minden másban milyen lehet. A Nikon D7200 videóban csak 1080p-t tud.

A Sony-k tényleg ennyivel jobbak videózásban mint a Nikonok? A meglévő Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD objektívvel és egy 50mm 1,8 fixxel ugye jó gondolom hogy jobb képet ad mint egy 2-300.000ft-os videokamera? A videózás miatt később tervezem egy gimbal (stabilizátor) beszerzését is. Van esetleg valami más ajánlott vétel jelenleg jobb ár/érték aránnyal mint a D7500 ha nem csak a fotózás hanem a videózás is a cél?

[ Szerkesztve ]

(#23988) konyi79 válasza robi1979 (#23987) üzenetére


konyi79
addikt

A Sony vázak videóban ha af is kell tényleg nagyon erősek most a piacon, nem véletlenül olyan népszerűek. A 6400 jelenleg a legfejlettebb af-ben, nincs időlimit videónál meg az a hír nem is melegszik egyáltalán. A 6300 ennek az előde, ami af-ben még mindig elég jónak számít, de inkább rövid snittekre való a melegedés miatt, 30 perces időkorlát van benne. Ennél a 6500 a beépített stabival tud többet, meg a sorozatban a nagyobb buffer miatt jobb állóképnél.
Sem állókép, sem videó minőségnél nincs túl nagy eltérés a 3 váz között, ugyanaz a szenzor, a feldolgozás se nagyon tér el. A 6400 témakövetésben kb verhetetlen most a piacon. Videóban nagyon erősek, ha 24/24p-ben elég neked. Ott 6k anyagból a jelet összevonva igen alacsony zajszintű videót csinál, igaz csak 100Mbps adatsűrűséggel. Stabid a 6300/6400 a vázban nem, de a natív obik nagyrészével lenne. És itt kezdődne a gond. Az f2,8-as zoom sajnos felejtős, ami videóra ajánlható lenne a pl 18-105pz.

Adaptálni ha videó is fontos én nem ajánlanék semmit. Feltéve, ha kell közben af.
És ja, 2-300k-s kamerákat simán lenyomnak.

[ Szerkesztve ]

(#23989) robi1979 válasza konyi79 (#23988) üzenetére


robi1979
aktív tag

"És itt kezdődne a gond. Az f2,8-as zoom sajnos felejtős, ami videóra ajánlható lenne a pl 18-105pz."

1. Na egy pöttyet elvesztettem a fonalat. Tehát ha a videózás és az AF a fő szempont a fotózás mellett és mondjuk egy a6400 mellett döntök, abban ugye nincs stabilizátor. Ha az a 6400al videózni szeretnék akkor 220.000ft egy erre alkalmas objektív ahhoz hogy legyen AF?

2. Ha jól értem akkor az a6500-ban (bár ez régebbi) van stabilizátor? Az a6500-al milyen objektívek ajánlottak videózáshoz? Természetesen relatíve olcsó és jó minőségű legyen.

3. Az a6400 esetében a vázban lévő stabilizátor hiányát nem pótolja egy gimbal+valami olcsóbb de jó minőségű objektív?

4. Videós képességekben miben tér el a 6400 a 6500-tól? Jól értem hogy a 6400-ban van követés meg iszonyat pontos AF ami a 6500-ban nincs, de ha videózni is akarok és ha ezeket a funkciókat ki akarom használni akkor egy erre való objektív 220.000ft ba kerül?

[ Szerkesztve ]

(#23990) kovsol válasza robi1979 (#23989) üzenetére


kovsol
titán

Előszőr is video AF van minden autofokusz képes E bajonettes natív objektívvel. Bele értve a Sigma fix obikat is.

A 18-105G inkább 160-180 körül megy akciósan, esetleg kuponnal. Glamúr napok lesznek nemsokára ott is tuti lesz akciózva.
Az az objektív videóra azért ajánlott, mert fix f4, így ha videó közben zoomolsz az expo nem állítódik el, és nem mellesleg az elektromos zoom miatt videó alatt szép egyenletes tempóban tudsz zoomolni, amit kézzel tekerve bármennyire igyekszel nem lesz megfelelően egyenletes.

Bármelyik OSS képes objektívet rárakhatod az A6300/6400 -ra videózni, és lesz az objektívben stabilizátor ami nagyon sokat segít. Akár a kit objektív is megfelelő videózásra.

OSS és az IBIS még közösen se képesek megfelelően leküzdeni egy sétálás vagy nagyobb rázkódásokat, sokszor még egy Gimbal se. Szóval ha vaj sima videót akarsz mozgás közben akkor előbb utóbb szükséged lesz bármilyen kamerát is használsz egy külső stabilizátorra.

A6500 vs A6400
A6400 megkapta a Hybrid Log Gamma (HLG1/2/3 gamma beállítás) így tulajdonképpen most már az A7III-ban lévő összes videós profil használható itt is. A videó alatti fejlesztett tracking AF -t megkapta ami rajta kívül csak az A9-ben elérhető. Viszont tesztek alapján nem kell várni tőle A9 szintet, de a követő AF mindenképp jobb lesz, mint az A6500 -ban. Az AF rendszere meg nem ég és föld a kettő kamerának, hiába a hype a 6400 körül.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23991) konyi79 válasza robi1979 (#23989) üzenetére


konyi79
addikt

:)
Azt hiszem túl sok mindent írtam le túl röviden.
A Sony úgy indította a rendszerét el 2010-ben, az objektívekben van a stabilizátor. A natív APS-C E bajonettes üvegek közül a 16f28, a 20f28 és a 24f18z jött ki stabi nélkül. Itt egy táblázat az összefoglalóból, ami régen frissült, de a Sony által kiadott üvegek benne vannak.
2016-ban a piac divatjának engedve a 6500 jött ki úgy, szenzormozgatásos stabilizátor is van benne. A 6400 új gép, viszont kicsit az alá pozícionálva, ebből ezt kihagyták.
Af minden erre alkalmas üveggel lesz mindegyik E bajonettes üveg esetén, amibe raktak af motort. Rengeteg van, ezt listázni se nagyon lehet már. A 6300/6500 egy kutya, a Sony piacvezető követő algoritmusával, etalon a MILC-ek között amit kevés gyártó tudott megugorni a mai napig. A 6400-zal még erre dobtak most rá egy lapáttal.

Az objektív ára ami bonyolultabb kérdés. Ma egy jó objektívért 200k egyáltalán nem számít soknak. Ezek a vázak összes funkciója kb ugyanúgy fog működni a legolcsóbb kitobival is (1650pz), de a vázak tudásához mérten a képminőség szempontjából fog korlátot jelenteni. Ezért írtam, inkább érdemes a 18-105G felé elindulni. Akcióban ki lehet fogni 160k körül is olykor.
Videó téma annyiból kényes még, a Sony és Zeiss üvegeken kívül az af motor szinte kivétel nélkül belezümmög a videóba ha a váz beépített mikrofonját használod. Adaptálható itt egy MC-11 vagy Metabones adapterrel rengeteg más obi, amivel lenne af esetenként meg stabilizátor is, de az imént leírt miatt sem ajánlanám ezt videózni.

(#23992) hegylako01 válasza robi1979 (#23989) üzenetére


hegylako01
tag

Ezek a fő különbségek a 6300 és a 6400 között

Pont tegnap próbáltuk a DJI rendezvényen az új Ronin s essential-t tökéletesen elég volt hozzá.

(#23993) kovsol válasza hegylako01 (#23992) üzenetére


kovsol
titán

Ebből mondjuk az ISO totál parasztvakítás szerintem. El nem tudom képzelni, hogy használható minőség jöjjön ki belőle ilyen magas ISO mellett.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23994) Ixion77 válasza kovsol (#23993) üzenetére


Ixion77
őstag

Gagyi. Az új Huawei telefonom 409600 ISO-t tud :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23995) Sancza válasza hegylako01 (#23992) üzenetére


Sancza
tag

ezekhez még hozzátenném, hogy 6300-hoz képest
1. a 6400-ban nincs 30perces video limit
2. a 6400 ugyanazzal az akksival tovább bírja
3. a 6400-ban már nincs melegedés probléma

Az utolsó kettő valószínűleg a fejlettebb processzor miatt és nagyvalséggel szoftveres oldalon is optimalizáltak (ezt láttam a tesztekben)

(#23996) hegylako01 válasza kovsol (#23993) üzenetére


hegylako01
tag

Persze ez egyértelmű, hogy a max iso szám az csak játék a számokkal. Ami viszont tényleg jó, ha videózni akar az ember akkor proxy felvétel az utómunkánál nagyon hasznos lehet.

(#23997) konyi79 válasza hegylako01 (#23996) üzenetére


konyi79
addikt

Proxy-t tud a 6300 is.

(#23998) kovsol válasza konyi79 (#23997) üzenetére


kovsol
titán

Bizony, csak Dual video REC néven fut.
link a manualhoz

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23999) mikrofon válasza Sancza (#23995) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez az aksi idő számomra nagyon érdekes. Félre ne érts, nem kötekedni akarok. Merthogy ezt olvastam én is több helyen, hogy jobban bírja az a6400. Inkább megosztanám a saját tapasztalataimat.
Mégpedig mióta felraktam az a9-re az új firmware-t észrevehetően, tehát jelentősebben gyorsan merül. Mondjuk az is igaz, hogy azóta nálam vagy a folyamatos Szem fókusz van használatban vagy a követő fókusz (tracking AF). Ez egyébként logikus, mert látszik is, hogy folyamatosan követ, nagyon jól így feltehetően sokkal többet számol a háttérben a rendszer. Így a fogyasztása is több. Ez számomra teljesen érthető is. Most emiatt amit "gyakorlok", amire próbálok átszokni, hogy ne nyomjam folyamatosan az AF gombot, tehát ne fókuszáljon és számoljon folyamatosan, hanem csak a várható lövés előtt egy kicsivel. Ez inkább megszokás kérdése gyakorlati hátránya nincs, mert egy pillanat alatt megfogja az AF és követi amit kell.... Amióta erre figyelek, újra javul az aksi idő.
A fentiek miatt gyanítom, hogy az a6400 aksi idő jelentősen függ a használattól.
Minden esetre aki aps-c-s vázat keres és el tudja engedni az IBIS-t (ami azért nem könnyű) annak nagyon javaslom. Hihetetlen mit tud ez az új firmware az a9-en.
Alig várom az a7III és leginkább az a7Riii tulajok visszajelzését, ha majd kijön. Mert ugye az állat szem fókusz ott lesz először.....
Egyébként ha még állat szem fókusz nincs is az a9-ben, de kutya esetén, az orra, lovak esetén a sörénye, nagyon jól kiválasztható és a tracking AF nagyon jól leköveti......

(#24000) kovsol válasza mikrofon (#23999) üzenetére


kovsol
titán

Néztem teszteket az A6400 vs 6500 aksi időről, és mindig annyi volt az egész, hogy lerakták a kamerát egy fix helyre, és mérték 4K videó alatt mennyi idő után merül le, és ilyen statikus esetben is kb 10-15% eltérés volt csak, igaz a kijelző az A6400 esetében nem halványult el.
Ez nem mondható valós felhasználási tapasztalatnak.
Akárhogy is nézzük az a max 15% többlet is halottnak a csók. Érdemes úgy kalkulálni, hogy mindenképp érdemes lesz két extra aksit beszerezni, de úgy általában egy aksival nem érdemes elindulni sehova.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.