Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23202) konyi79


konyi79
addikt

Talán itthon is érdemes most kicsit várni, aki A7m3-at akar venni, tavaszra mérséklődhet valamit az ára.
A Canon R Poor változatára lehet válasz a Sony ártörése, bár a sima R-től se szólt azért akkorát, nem tudom mit akarnak még kiszerelni belőle. Még a végén tényleg Canon RiP lesz így..

(#23203) hemaka válasza konyi79 (#23202) üzenetére


hemaka
nagyúr

CaNikon abban a hitben el(t) amikor kiadta a sajat vazait, hogy mindenki rohan majd a boltokba, csak mert regi, jol csengo nev (logo) van a vazakon.
Ez lehetett volna igy, ha a piac szerint arazzak be, nem csak ugy hasra utve. :DDD
Sanyi meg mar eleg jo szeletet kiharapott az FF milc tortabol, neki siman belefer, ha lentebb tolja az arakat, majd az obikon vissza jon.

(#23204) kovsol válasza konyi79 (#23202) üzenetére


kovsol
titán

Az a limited time offer nekem inkább valami szimpla leárazásnak tűnik, mintsem végleges árleszállítás.

May the Force be with you!

(#23205) brbf007


brbf007
csendes tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy Sony A7 III-nak, igaz, videóban az autofókuszt és az arckövetést objektív híján még nem tudtam kipróbálni. :) A Samyang AF 14mm F2.8 FE objektívet nézegettem, ez ugye AF-es, viszont nem vagyok benne biztos, hogy az arckövetés is működik-e vele videó módban. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy úgy összességében erről az objektívről Sony vázon? :)

(#23206) konyi79 válasza kovsol (#23204) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom, a rumor véleményére alapoztam.

(#23207) hodostamas


hodostamas
addikt

Hali,

használ valaki Godox TT685s vakut a A6000-hoz?

Fórumokat olvasgatva jól működik a MILC-ekkel is, kivéve az AF assist. Ez még mindig érvényes?

(#23208) Spuri2000 válasza hodostamas (#23207) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Gondolkodok rajta én is de még nem vettem meg. Ha közben lesz tapasztalatod akkor azt szívesen olvasnám.

(#23209) tailor válasza hodostamas (#23207) üzenetére


tailor
őstag

Így van, sajnos nem működik az assist, csak a 3. generációs A7 vázaktól felfele...

[ Szerkesztve ]

(#23210) azthittem


azthittem
csendes tag

Sziasztok!

Agyaltam, hogy OFF legyen-e, végül is jobb a békesség.

Gondolom, akadnak itt rajtam kívül még manuálozók. Feltételezem, hogy nem kell bemutatnom a Takmuar SMC 50/1.4-et. Viszont tudvalevő az is, hogy tórium-oxidot tartalmaz. Nos ez egészségügyi határérték alatti sugárzást bocsájt ki.

Kérdés: ettől függetlenül ezt fel lehet vinni repülőgépre?

Köszi a válaszokat.

(#23211) #96302336 válasza azthittem (#23210) üzenetére


#96302336
törölt tag

fel.

(#23212) NandorHUN válasza azthittem (#23210) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem ha megrendeled japánból is repülőn fogják hozni ...

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23213) grigo


grigo
őstag

Mit választanátok inkább gyerek mellé meg évi 1-2 vészesküvőre? Samyang 35 1.4 vagy Tami 28-75? Csak egyre lesz keret sajna.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#23214) Ixion77 válasza grigo (#23213) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha több a kültéri fotó akkor F2.8, ha több a beltéri, akkor F1.4.

Ha nem lehet tudni, akkor talán inkább Tamron. De én hasonló helyzetben a Samyangot választottam :) Kültéri zoomnak megfelel a kitobi. Kb. sose használom...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23215) .mf válasza grigo (#23213) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem egyértelműen 28-75, gyerek jön-megy, egy fixszel nehezebb; esküvőre pedig a 35 elég rövid (hacsak nincs mellé már egy 70-200-asod).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23216) m3ss válasza grigo (#23213) üzenetére


m3ss
veterán

ha 1 vazzal eskuvozol akkor zoom. ha 2 akkor en inkabb a fenyerot valasztanam, persze attol is fugg milyen obik vannak melle.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23217) Abby Normal


Abby Normal
csendes tag

Sziasztok, újonc vagyok és fujis. "Odaát" javasolták, hogy érdeklődjek it is. Nyugdíjba készül az X-T1 és nem lehet nem észrevenni, hogy az a7iii kicsit árnyékot vet az X-T3-ra.
Ha esetleg volt, aki meglépte ezt a cserét, megoszthatná, mit tapasztalt. Volt-e "wow!!" faktor, vagy az is csak egy gép, előnyökkel, hátrányokkal, egyéni preferenciákkal.
A videó nem érdekel, a méret nagyon fontos, a nagyobb szenzor és az ibis azért vonzó lenne ugyanakkora házban, az árát talán ki tudom köhögni. Az X-T1 képminősége alapvetően megfelelt, bár látom, hogy pl. a Nikon D600 szenzora jobb. Kicsit gyorsabb, reszponzívabb gépet viszont el tudnék képzelni az X-T1-nél. Sony-t még soha nem használtam.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#23218) mikrofon válasza Abby Normal (#23217) üzenetére


mikrofon
veterán

Jpeg-es vagy raw-os vagy?

(#23219) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem van felétek, hogy vettem egy 5100-as gépet. 3.1-es rendszer van rajta. Nem tud magyarul. A gépet valószínű nem a környékre szánták. 3. tulaja vagyok. Lehet ráteni olyan firmware-t ami a környékbeli piacra szánták? Letöltöttem a Sony magyar oldaláról a fw frissítőt, de mivel a legújabbal rendelkezik a gép így nem engedte rárakni újra. Van arra mód h ráerőltetni ugyanazt a szoftver verziót?

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#23220) Abby Normal válasza mikrofon (#23218) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

Nem ijedek meg, ha bele kell nyúlni egy képbe, akár PS-pal is, de az időt azt sajnálom rá. Szóval szivesen hagyatkoznék a kamera jpg-re, de sajna a Fuji file-okba is néha belepiszkálok. Lehet persze, hogy nem tapasztaltam ki, mikor melyik filmszimuláció kellene. Néha nagyon belenyúlok és klassz, néha nagyon mellé. Ezért aztán raw+jpg, legfeljebb nem nyúlok a raw-hoz.
A Sony jpg tényleg annyira nem jó? (Azért a legendás Fuji színek sem mindig ülnek szvsz, bár a szemnek általában kellemes az összhatás :-)

(#23221) mikrofon válasza grigo (#23213) üzenetére


mikrofon
veterán

Én a Samy-t venném mert F1.4 .

Szerintem:
F2 alatt ritkán használja az ember, de azért jól jön néha. Az F2 és F2.8 között is van 1FE különbség. Nagyon nem mindegy hogy ISO6400 vagy ISO3200.... Ha meg ISO6400-ba se fér bele, akkor nagyon jó az F1.4.... De gyerekeknél még fontosabb az 1/125s vs 1/25s használata...
Beltérben, azért lehet lépkedni, nem olyan nagyok a távolságok (normál körülmények között). Így a 35mm-rel elég jól lehet játszadozni.
Kültérre meg ha már zoom-ot néznék, akkor a 24-105/4 jobb. Sokkal többet jelentene nekem a lefedettség mint a +1FE

Az esküvő nehéz kérdés. Amit @M3ss fórumtárs írt, talán az a legracionálisabb. Bár azért ott is jól jön az F1.4 és egy tartalék váz is jól jön, nehogy baj legyen... Illetve az esküvőre egy porté objektív is szükségszerű lehet, mondjuk min. egy 85/1.8.... De persze F2.8-on is végig lehet fotózni egy esküvőt, a rugalmasság kedvéért... Csak a portré jellegű képek hiányozhatnak.....

[ Szerkesztve ]

(#23222) mikrofon válasza Abby Normal (#23220) üzenetére


mikrofon
veterán

Azt nem mondanám, hogy a Sony színek nem jók! Sőt!... Főleg, ha az ember a Capture One szoftvert használja RAW előhívásra. Ennek van egy ingyenes változata Sony és Fuji számára is. Érdemes vele próbálkozni. Részletek a saját fórumában.

Azonban Fuji-ról jövő jpeg lövők sokszor panaszkodnak a Sony jpeg-ekre. Főleg a bőrszíneknél.
Canon-osok is szoktak panaszkodni, mert a Canon-nak kicsit más az elképzelése a "normális" színekről.. ;]
De ez a színkezelés ez ízlés kérdése vitatkozni nem lehet, max elfogadni és megszokni, vagy kihagyni....

Azonban, ha nem baj a RAW, akkor talán nem lesz nagyon negatív.

Az a7III-ről azt kell tudni, hogy szenzora nagyon jó, és az AF-je meg még jobb. Ráadásul nemsokára kap egy csodálatos firmware frissítést, ami tovább növeli az AF teljesítményét új szolgáltatásokkal.

Sokszor vádolják még a Sony-t, hogy drágák az objektívek... Most hogy jönnek ki a Canon, Nikon Panasonic FF MiLC-ek talán ez már bizonyítható is, hogy nem teljesen igaz.
Ennek ellenére érdemes megnézni a Sony a7III + Tamron 28-75/2.8 vagy Sony Sony a7III + Sony 24/105/4 kombináció árát, ha zoom párti vagy.
Ha a fixeket szereted, akkor mondjuk egy Sony a7iii + sony 28/2 + Sony 50/18 (esetleg 55/1.8) + Sony 85/1.8 kombináció árát. Így ezen a téren sem fog meglepetés érni....

Ez volt a realitás!
Most meg a szubjektivitás: csak a Sony, mert ez a legjobb MiLC! ;)

[ Szerkesztve ]

(#23223) papaya válasza Abby Normal (#23217) üzenetére


papaya
senior tag

2 éves X-T2-t váltotta az A7iii pár napja.

Első, rövid tapasztalatok:

- fogásra nekem rosszabb a Sony, legalább is a lapát kezemben
- képminőségre sokkal jobb (pláne ahogy az Adobe (LR, PS, CR) élesíti a fájlt egy Fuji rawhoz képest (X-trans vs Bayer)
- gyorsabban is lehet dolgozni PS-ben Sony rawon mint Fuji rafon (X-trans jobban fogja a gépet)
- IBIS nagyon pöpecz
- EVF, LCD szerintem nem olyan jó másabb mint X-T2/3-é azonban bőven használható
- Akksi teljesítmény fantasztikus X-T után
- JPEG szerintem nem rosszabb drasztikusan (Fujinál nekem sokszor lilás volt AWB-n lőve a kép)
- Fujit használni nagyobb fun mint Sonyt. Sony nekem nagyon steril, Fuji a full manual kontrollal a retro designal a 10 perc alatt elsajátítható kezelésével sokkal szerethetőbb volt elsőre.
- beállítások paraméterezhetősége Sonyban nagyon kifinomult, sokkal mélyebb szintű
- vintage obiból sokkal többet kihozol egy Sonyval (stabi, jobb kép, jobb Focus Peaking (nekem van több canon fd, és Minolta obim is) mint Fujival
- dinamika Sonynál egészen elképesztő Fuji után (pláne a Fuji előtti Canon rendszer után)
- AF sokkal jobb mint Fujinál (T3-hoz képest is)

Nekem bejött a váltás. A legnagyobb kínom az X-transz raw Adobe kezeléssel volt, valamint, hogy a Fuji fényerősebb obijai (23, 35, 56) a lassú motorral építettek, amik sorba elvéreztek egy fényszegényebb helyen, nyitva, témalekövetésnél pl.

[ Szerkesztve ]

(#23224) grigo válasza mikrofon (#23221) üzenetére


grigo
őstag

Ide válaszolok mert szerencsére sokan segítettetek.
A7II mellé van egy A7, nincs szívem eladni de gondolkodok cserén, viszont még mindig szeretek vele fotózni. Van rájuk egy 55 1.8, 70-200 f4 és 16-35 f4.
Igazából mindkét tartományt le tudom fedni csak a fényerőn fognék iso-t a sami esetében viszont a taminál meg nyernék átfogást és fényerőt egyben.
Szívem szerint 85 1.8-at vinném mivel saját gyerek lesz így sanszos a sok beltéri fotó. Esküvő meg évente 1-2 van jellemzően fotóst nem találó olyan ismerősök akiknek nem akarok nemet mondani mert nálam csak rosszabb lenne a telefonos nagybácsi és az eső dslr-es unokaöccs. De nem rossz ez az egy két alkalom és kihívás, elrontani meg a fentiek miatt nem igazán tudom.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#23225) papaya válasza papaya (#23223) üzenetére


papaya
senior tag

Még valami. Szerintem Sony sokkal inkább való (pro) munka felhasználásra, tehát raw prioritás, jpg meg kisérőnek . Fuji meg inkább élményt ad, és mellékesen csinál rawot ha kellene. :K

(#23226) konyi79 válasza Abby Normal (#23217) üzenetére


konyi79
addikt

A problémás Sony színek már 5 éve is csak beragadt lemez volt a Kodak CCD-n szocializálódot digit fotósoktól.
Tény, hogy más, mint akár a Fuji, akár az Olympus, de a valósághoz közelibb a rossz? Sokan ekézik a Panát meg a Sonyt mai napig, pedig van aki pl az Olympus mindent sárgító képeit nem bírják.
Főleg a 3. gen FF vázak jpeg képei is már olyan kifinomultak, nemigen lehetne rá panasz. Kérdés, neked hiányzik-e belőle valami, miután kipróbáltál már minden beállítást vele?
Itt a színek alapból visszafogottabbak, mint pl Fujin, de cserébe kék az ég. :)

Emellett a szenzor nagyobb, amibe elég sokat belerakott most a Sony, félelmetes tartalékok vannak egy-egy nyers képben.
A nagyobb szenzor persze hozza a nagyobb objektíveket is, azaz a 7m3 nagyobb egy 1,8-as 85-tel, mint a T3 az 1,2-es 56-tal! Vagy az 55/1,8 vs 35/1,4 szereléknél megint a Fuji nyer méretben.
Érdemes a neked releváns objektívekkel összevetni mekkora lenne a rendszered, megéri-e a méretnövekedést.
A T3 is baromi jó váz, bár azt nem próbáltam még, működési sebességben nem lehet olyan marha nagy különbség. Érdemes lenne kipróbálnod mindkettőt.
Ami talán még a Sony FF rendszerének erőssége a Fujival szemben, lényegében egy-két kihagyható és felejthető kivételtől eltekintve teljesen némák az objektívek működés közben.

(#23227) mikrofon válasza grigo (#23224) üzenetére


mikrofon
veterán

Szerintem:
valójában a 35-70 közötti tartományod nincs lefedve zoom-mal én erre nem vennék harmadik objektívet. Igaz F4 de az F4 vs F2.8 szerintem nem olyan jelentős... Kivéve ha GM zoom-okról beszélünk ;)
Amíg kicsi a gyermek addig sokkal inkább nélkülözhető a 85-ös mint a 35-ös..... Főleg, hogy van 55mm-esed. Bőven tudsz belőle vágni majd a portréhoz, mert ha 4K marad az is bőven elég, az meg a 24MPx-nél is jelentősen kisebb....
Inkább alatta legyen még, mert inkább az lesz a probléma, hogy beltérben nem tudsz hátrább/távolabb menni....

De ha már van 55mm akkor lehet még lentebb kéne menned a 35mm alá... pl 24mm akár a Sigma Art sorozatból, ha a 24GM túl drága.....

(#23228) derrik


derrik
őstag

UV szűrőt a közép kategória tetején milyet érdemes venni?

(#23229) Ixion77


Ixion77
őstag

Lehet, hogy a tavalyi csak az előzetes botladozás volt, ami után idén komolyabb MILC konkurenciát kap a Sony?
leaked images of the five new Canon RF lenses
Az a 70-200/2.8L több mint ígéretes. De a 24-70/2.8L-t is kérem a Sonytól is...

(#23228) derrik: Hoya Fusion Antistatic Protector

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23230) konyi79 válasza Ixion77 (#23229) üzenetére


konyi79
addikt

Ha tényleg megjön a 2,8-as szentháromság azzal tényleg elindulhat komolyabb munka felé a dolog, de még mindig azt kérdem, miért lefelé bővítik a vázakat? Mit akarnak kihagyni? A 120fps videó nem 720p lesz, hanem 480p?
Ha kis eszük van ez csak rossz vicc, és az R piaci reakciója után felfele menekülnek

(#23231) tailor válasza Ixion77 (#23229) üzenetére


tailor
őstag

Ugyanez a sor Sony G-ben nem jó Neked? :) :U

(#23232) derrik válasza Ixion77 (#23229) üzenetére


derrik
őstag

Köszönöm rendeltem is.....

(#23233) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használ/használt már A7iii+Canon EF 50/85 1.2 kombót? Mennyire működőképes a dolog? nFD 85 1.2-re is gondoltam, de lassacskán ugyanannyi használtan, mint az EF verzió és akkor már inkább mennék AF-re.

PSN ambushka8989

(#23234) mikrofon válasza Ixion77 (#23229) üzenetére


mikrofon
veterán

Nem egészen értem...
Ott a Sony GM 2.8-as sorozat. Vagy az F4-es G sorozat!

Vagy az árral van baj?
Szerintem ez sem lesznek olcsóbbak ha ugyan azt a GM minőséget fogja tudni...

[ Szerkesztve ]

(#23235) mikrofon válasza ambushka (#23233) üzenetére


mikrofon
veterán

Az adapter a kérdés.
Ugye ezek (Canon AF lencsék) nem a sigma MC-11-et szeretik hanem a Metabones Canon Ef/ef-s Lens to Sony E Mount T Smart adaptert...

(#23236) Abby Normal válasza konyi79 (#23226) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

Srácok, nagyon szépen köszönöm a korrekt és részletes válaszokat. (Persze, ha van még vélemény, ne tartsátok vissza!)

Még egy kérdés: az 55 1,8 talán kicsit hosszúnak tűnik, közel is van a 85-höz (Fujin sincs 35-öm). Valami jó 40-es körüli alternatíva nincs?

(#23237) mikrofon válasza Abby Normal (#23236) üzenetére


mikrofon
veterán

Sony SEL-35F14Z Distagon T* FE 35mm f/1.4 ZA
Szerintem ez a legjobb.

Ha rendbe teszik a Zeiss Batis 2/40 CF objektívet, akkor az lesz az egyik legjobb. De jelenleg baj van a fókuszával...

Jah és igen az 55mm túl közel van a 85mm-hez. Vagyis a 85mm van közel az 55mm-hez....

[ Szerkesztve ]

(#23238) Ixion77 válasza mikrofon (#23234) üzenetére


Ixion77
őstag

A mérettel/súllyal. Nézz rá arra a Canon 70-200-ra, aztán a Sony 70-200/2.8-ra. Szólj, ha azonos méretűnek tűnnek :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23239) wm2


wm2
őstag

Üdv. Ha (kezdő) csillagfotózásra adnám a fejem, milyen “low budget” megoldást ajánlanátok? Én kinéztem egy Laowa 9mm f/2.8 Zero-D és egy szintén Laowa 15mm f/2 Zero-D obit. Inkább az utóbbit. Esetleg egy Samyang jobb választás lenne? Vagy ezer dodó alatt felejtsem el a dolgot? :) A 14mm f1.8 Art Sigma már túl drága lenne nekem, de szívesen olvasnám a tanácsaitokat. Egy olyan 1000 dodó környékén jó lenne összehozni (akár adapterekkel).

Ozora <3

(#23240) konyi79 válasza Abby Normal (#23236) üzenetére


konyi79
addikt

Nem egyszerre kel használni.
Ahol hosszú a 85, ott simán jó az 55.
Nálam még a 40-es simán elférne, ha lenne annyim elszotyálni, mert az af pontosságot leszámítva nagyon bejön.

(#23241) konyi79 válasza wm2 (#23239) üzenetére


konyi79
addikt

De milyen vázon?
A budget APS-C, ahol asztrora nemigen lehet a Samyang 12f2-t megverni.
A 9mm-es Laowa az csak APS-C-t rajzol ki, FF vázra a 15f2, vagy a Sigma.

(#23242) kovsol válasza mikrofon (#23235) üzenetére


kovsol
titán

Mióta az A7III megkapta a 2.0 frissítést az MC11 és Canon, Tamron objektívek megtáltosodtak fotó módban. Ég és föld a korábbihoz képest. Persze ez A7II vagy egyéb nem harmadik generációs váz tulajokat nem vigasztal.

May the Force be with you!

(#23243) wm2 válasza konyi79 (#23241) üzenetére


wm2
őstag

Á igen, közben elolvastam. A 9mm Laowa APS-C-n elég lehet asztróra?

Ozora <3

(#23244) mikrofon válasza Ixion77 (#23238) üzenetére


mikrofon
veterán

Miért mi a mérete és tömege a Canon-os objektíveknek?

[ Szerkesztve ]

(#23245) konyi79 válasza wm2 (#23243) üzenetére


konyi79
addikt

Bár a képét nem ismerem személyesen, de a spec alapján elég lehet.
Más kérdés az a látószög már elég radikális bármi másra használni.

(#23246) wm2 válasza konyi79 (#23245) üzenetére


wm2
őstag

A referencia képek szépek (Jonas Rask, Charles Bi stb.). Az ára is szimpatikus.

Ozora <3

(#23247) |AP| válasza konyi79 (#23245) üzenetére


|AP|
veterán

enteriőrfotóra például ideális, én is használom (Fujin)
Korrigálandó képe van (vinyetta és kékülés a sarkok felé), de egy egyszerű LR presettel kezelhető, cserébe tényleg szinte nulla geometriai torzítás és éles kép, már nyitva is. Ja, és nagyon apró! Én imádom!

(#23248) konyi79 válasza |AP| (#23247) üzenetére


konyi79
addikt

Kóma és halo ha már asztróról beszélünk, van-e vele tapasztalatod?

(#23249) mikrofon válasza Abby Normal (#23217) üzenetére


mikrofon
veterán

(#23250) hemaka válasza mikrofon (#23249) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ilyen az, amikor a marketing jo helyre tolja a lovet. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.