Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) vizimento válasza GalaHU (#23550) üzenetére


vizimento
senior tag

A fókusz fix lenne az etetőn. A mozgásérzékelő csak az exponálás pillanatáért felelne, minden más beállítás manuális lenne előtte...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#23552) jmakk válasza vizimento (#23549) üzenetére


jmakk
őstag

Láttam már ilyesmit a neten Triggerelhet hangra, villámlásra, mozgásra. De marha drága. Szerintem jobban jársz ha megbarkácsolod. Mintha nemrég írta volna valaki itt a topikban, hogy a távkioldó zsinór csak egy kontaktust zár össze, tehát nem olyan bonyolult.

(#23553) Márton válasza vizimento (#23549) üzenetére


Márton
nagyúr

"a madáretető előtt"

az eshutter hiányában nem fognak elrepülni a madarak a kattanásra?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23554) vizimento válasza Márton (#23553) üzenetére


vizimento
senior tag

Azért nem közvetlen elé gondoltam, hanem pár méterre. Jelenleg is így van, wifin a telefonnal összekötve, és telefonon keresztül exponálva. Nem repülnek el a madarak. Ezt szeretném "automatizálni", illetve felgyorsítani, mert mire a telón megnyomom a gombot, meg wifin keresztül a gép megkapja az infót, és exponál, addigra már pl a le vagy felszállást pont lekésem, csak a csipegető madarat tudom lekapni.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#23555) mikrofon válasza vizimento (#23554) üzenetére


mikrofon
veterán

Miből gondolod, hogy az érzékelő a legjobb pillanatban fogja elsütni a zárat? Tehát nem előbb vagy később, mint az ideális kompozíció. A mozgásérzékelő mozgást érzékel és nem kompozíciót ... Azért madaraknál elég gyorsan történnek az események és nagyon nem mindegy hogy mikor fényképezünk. Mikor berepül, mikor a csőrében az étel vagy elrepüll...

[ Szerkesztve ]

(#23556) Márton válasza mikrofon (#23555) üzenetére


Márton
nagyúr

ahogy érzékel, high speed sorozat mód aktivál, madár elrepül :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23557) kovsol válasza vizimento (#23554) üzenetére


kovsol
titán

Tudsz mutatni képet amiket így lőttél?
Én szoktam madarakat fotózni, de a madáretetős képeket nem szeretem. Van kirakva etető, hogy oda szoktassa, de mikor fotóztunk le van zárva az etető, és oldalra szórunk le kaját nekik, hogy mikor oda megy, és látja nem tud ott enni, leszáll a másik kajára ahol meg fotózva van.
Így készült ez a kép pl: csuszka

May the Force be with you!

(#23558) mikrofon válasza Márton (#23556) üzenetére


mikrofon
veterán

És abból mennyi lesz az elfogadható kompozíció? Vagy ez mindegy csak legyen jó sok kép?!
Szerintem a madár fotó az amihez kifejezetten kell az ember ahhoz hogy egy igazán szép kép szülessen....
Különben elég kinyitni a madárhatározót...

[ Szerkesztve ]

(#23559) Márton válasza mikrofon (#23558) üzenetére


Márton
nagyúr

Ja, azt hittem a kompozíciót (környezet) előre beállítja és várja, hogy a madár a megfelelő helyen legyen.
A természetfotózás türelemjáték :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23560) mikrofon válasza Márton (#23559) üzenetére


mikrofon
veterán

Be is tanítja a madarakat, hogy merről repüljenek, hogyan tartsák a testűket és a fejüket. ;]

(#23561) PuMbA válasza mikrofon (#23558) üzenetére


PuMbA
titán

"Szerintem a madár fotó az amihez kifejezetten kell az ember ahhoz hogy egy igazán szép kép szülessen...."

Nem feltétlen. Ezt mind úgy lőttem, hogy mentem a fák között: [link],[link] (ebből van olyan is, amin a piros bogyó fele néz, de nincs fent flickr-ön, majd felrakom, mert most csak úgy dobálom fel random a képeket),[link] és még van kettő ezen kívül, amit most szép napsütésben lőttem, csak nem raktam fel. Egyiken egy fa korhadt odúja szélébe kapaszkodva néz ki a madár, másikon meg benne ül és a szeme félig be van csukva, pihen.

[ Szerkesztve ]

(#23562) kovsol válasza PuMbA (#23561) üzenetére


kovsol
titán

És ezt te magad lőtted, szóval kell hozzá az ember. Vagy te sétáltál az erdőben, és egy robot fotózta helyetted?

Ezekkel épp Mikrofon állítását igazoltad. "Kell az ember" = nem egy beállított automata kamerával készül.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23563) PuMbA válasza kovsol (#23562) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, hogy én úgy értettem az embert, hogy élelmet készítünk ki neki hogy odajöjjön és hasonlók :DDD Akkor semmi.

[ Szerkesztve ]

(#23564) vizimento válasza kovsol (#23557) üzenetére


vizimento
senior tag

Nagyon szép kép, grat hozzá.
Nálunk még nem alakult ki rendesen, most kisérletezgetünk hogy lenne jó. Mind a géppel (mert nem vagyok teljesen elégedett a képminőséggel) mind a kompozícióval (etető/itató helye, kinézete, gép helye)
Széncinege

Amit még tudni kell: az egész csak hobby. Feleségem otthon van a fél éves kisbabánkkal. Vele nyilván nem tud bekuporodni egy madárlesbe és csendben maradni. De a házban a telefonjára rá tud nézni, és lőni 1-2 szép képet ha arra téved valami szép madár (széncinege, kékcinege, tengelic, zöldike, vörösbegy, veréb, feketerigó, szajkó és erdei pinty fordult már meg nálunk). Legalábbis nekünk szép, mert tudjuk, hogy a mi kertünkben jártak :) Van hogy fényképezés nélkül a konyhaablakból csodáljuk és hallgatjuk csak őket a gyerekekkel :)

[ Szerkesztve ]

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#23565) kovsol válasza vizimento (#23564) üzenetére


kovsol
titán

Most kell oda szoktatni őket, és vizet is rakjatok ki nekik. Később amikor találnak könnyen élelmet, és vizet akkor már nem fognak oda szokni.

Kép nem is lenne rossz ha a szemén lenne a fókusz. A szotyikat elnézve szerintem a madár előtt volt a fókusz, és ezért lett életlen.
Én örülnék ha lenne kertem ahova ilyen madarak járnának, de mióta Budapestre költöztem csak ritkán jutok ki a természetbe, de van állatkert bérletem. :DDD
Egyébként nem is kellene lest építeni, elég lenne pár oszlop, meg egy álca háló ami alá bebújnál néha fotózgatni.

Karácsonykor családnál voltam falun, és hajnalban kimentem őzt fotózni simán a hátsó kertbe. Na itt ilyent nem kell csináljak. [link]

(#23563) PuMbA Jó képek. Az a havas szajkós kép egészen jó lenne picit más vágásban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23566) vizimento válasza kovsol (#23565) üzenetére


vizimento
senior tag

Igen, de ezekhez a dolgokhoz komolyabb obi kéne. Most csak a gyári 16-50es van rajta, azzal nem tud elég közel menni se a madarakhoz, se más vadállatokhoz.
Mondjuk nálunk vaddisznók szoktak a hátsókertben járkálni, azokhoz inkább ne is menjen :)
És mi fordítva csináltuk, pár éve Bpről (tömbből) költöztünk vidékre (kertes házba) :)

(#23563) PuMbA:
Ezeket milyen géppel és milyen obival lőtted?

[ Szerkesztve ]

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#23567) krmcz válasza vizimento (#23566) üzenetére


krmcz
tag

Ha nincs jó csalihelyed vagy szerencséd sokszor az 55-210-es is kevés a jó madárfotóhoz, nemhogy a 16-50. Persze az sem mindegy, hogy egy halászsas vagy egy széncinege a fotóalanyod.🙂

[ Szerkesztve ]

(#23568) PuMbA válasza vizimento (#23566) üzenetére


PuMbA
titán

Ott van a kép alatt, ha lejjebb görgetsz.

(#23565) kovsol: Milyen vágás? Van egy kevésbé közeli, ahol a kép tetején több hely van, de másra nem tudtam gondolni :)

(#23567) krmcz: Hát igen, ekvivalens 600mm az optimális. Nekem az összes képet meg kell vágnom ekvivalens 400mm-en és ezzel minőséget vesztek az amúgy se tűéles obival.

[ Szerkesztve ]

(#23569) kovsol válasza PuMbA (#23568) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom mennyi van ugye meg a képből, de nekem így tetszene a madár elhelyezése: [kép] jobbra szűkebb, és balra, felül több. (persze ugye mivel nem tudom az eredeti kép milyen, így nem tudom mit adna ki, a flicker fekete része, meg a feliratok helyére képzeld oda kitöltve a kép) Aztán persze másnak meg lehet középen a madárral tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23570) lugosi válasza vizimento (#23551) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez tök érdekes! Ha megcsinálod, csinálj már róla egy részletes leírást! Meg kiváncsi vagyok nagyon a képekre is.

(#23571) mikrofon válasza vizimento (#23564) üzenetére


mikrofon
veterán

Hajrá! Ez a jó irány és nem az automatika. Szerintem...
Az is pénzbe kerül az idő is elmegy a telepítéssel. Bajlódni is fogsz vele rendesen.... szerintem... Ráadásul szerintem a képek sem lesznek olyanok mintha te vagy a feleséged lövi. Az élmény is hiányozni fog....

Nektek a legjobb rejtekhely a konyhaablak. Szerintem....
Az automatika árából kezdetnek vegyél egy tele lencsét és ablaktisztító szettet ;)
Szoktasd az etetőhöz a madarakat, majd az etetőt rakd egyre közelebb az ablakhoz.
A szoktatáshoz a legjobb a fekete napraforgó és a dió. Az általad említett madarak imádják a pucolt diót. Ahogy mások is írják a víz is nagyon fontos. Télen a fagyok miatt macera, mert kirakod megfagy, raksz újat sűrűn. Tavasszal, meg nyáron, ha nagyobb az itatód fürdenek benne a madarak. Nagyon látványos így a gyerek nagyon élvezni fogja. Ha sír és meglátja, megmutatod neki, akkor megnyugszik tőle. Nálunk működik és bevált. Megéri nagyon, szerintem. Imádja mindhárom gyerekem. Két kisebbik gyereknek ís úgy hívja/hívta a madarakat, hogy kár-kár, mert télidőben rengeteg varjú van a környékünkön... A harmadik valószinü azért nem mert ö még Budapesten született és élt egy darabig így ez neki kimaradt.... Folyamatosan van a kertünkben több madár. Annak ellenére, hogy a szomszéd két macskája rendszeresen átjár vadászni és néha el is fognak egyet-egyet.
Jah és a madarak megjegyzik a helyet, tehát jövőre már ott fogják kezdeni a keresést ahová idén szoktattad. Addig el lehet jutni, hogy az ablak párkányra szórsz magokat és a bátrabbak oda repülnek. Persze ettől a gyerek nagyon megörül az ablak túloldalán, amitől meg a madárkák repülnek el...

Ebben az albumban a madaras képek az étkezőnk ablakából készültek. Van köztük, több olyan ami ekv. 135mm-en készült, némi kivágással....

Az emberre valóban mint a képet készítőre gondoltam, automatika helyett. De persze otthon könnyebbé tehetjük ha odacsalogatjuk a madarakat és ott is tartjuk.... Én biztos nem mennék ki lesre madarat fotózni.... (még ;] ) Az ablaknál sem kell kifejezetten az ablak mögött lesben állni... Este meg kell tölteni az etetőt, reggel jönnek a madarak kb délig folyamatosan esznek. Amíg esznek lehet fotózni. Csak a gyerekeket kell megkérni, hogy örömükbe nem ugráljanak és kiabáljanak az ablak előtt pláne ne ütögessék.... A képeken látható etetőt délig, kora délutánig kieszik egy forgalmasabb napon, a tél közepén-végén hidegebb időben....

Csak aztán nehogy a szenvedélyeddé váljon a fotózás ;)

[ Szerkesztve ]

(#23572) Chipmunk. válasza bendefeco (#23542) üzenetére


Chipmunk.
csendes tag

Pont ez a bajom nekem is 5D4 esetén. Csak az érzékelő közepéről olvassa ki a képet. Teljesen nonszensz.... :F

(#23573) GalaHU válasza vizimento (#23566) üzenetére


GalaHU
őstag

Már azt hittem a Madárdombon laktok a szomszédban! Nálunk el előfordulnak ezek a fajták a kertben, de nekem sosem volt türelmem hozzájuk lestbe állni. A tetőablakból meg mindig lekésem mire ráakasztom a vázra a telét...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23574) hodostamas válasza vizimento (#23549) üzenetére


hodostamas
addikt

én most próbálkozok majd villámdetektoros érzékelővel. érzékelő megvan, egy relé fogja a vezetékes távkioldót rövidre zárni ha action lesz. Arduino az alap. Mozgásérzékelő kéne a villámos helyett és kész.

kábeles remote-ot tudja az ilce5000es si elvileg.

(#23575) Ixion77


Ixion77
őstag

135F18 GM lett bejelentve, az előrejelzésnek megfelelően. Vannak már review-k is.

(Jött még egy remote controller is).

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23576) PuMbA válasza kovsol (#23569) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz az meglátást :) Szerencsére van minden felől bőven a képből, mert a középső fókuszponttal lőttem.

[ Szerkesztve ]

(#23577) mikrofon válasza Ixion77 (#23575) üzenetére


mikrofon
veterán

Vajon mennyi lesz az EU-s ára és a magyar?
A 85GM egyetlen hibáját a "lassabb" AF-et javítja...
igen jó AF-je van a tesztek alapján.... Csak ne lenne ilyen nehéz... Lehetne inkább F2 és könnyebb ... Mondjuk így is a legkönnyebb 135/1.8 lencse a piacon....

(#23578) bercsi válasza mikrofon (#23571) üzenetére


bercsi
aktív tag

FE70300-al mennyire voltál megelégedve?
Mostanság nagyon agyalok rajta, hogy ki kellene jelölni a célt és belefogni összespórolni az árát egy komolyabb telének, ez a modell szimpatikus bár lehet rövid lenne madarászni meg nagyvadazni. :U
100-400 lenne az álom, az viszont még kicsit borsos....

(#23579) mikrofon válasza bercsi (#23578) üzenetére


mikrofon
veterán

Alapvetően jó volt. Kicsit lágyabb a végén. De én azért adtam el, mert nekem "sötét" volt, mellette még nehéz és nagy is, így szinte csak itthon az ablakból használtam. Helyette legtöbbször a Batis 135mm - t vittem magammal... Egyébként ugyan ez a bajom a 100-400GM objektívvel is csak az még nehezebb, kb duplája. Én egy 200/4-et szeretnék ami TC kompatibilis...
Egyébként a 70-300G, G objektív így rossz nem is lehetne....
Itt van vele pár fotó. Ezt tudja 42 Mpx-es szenzoron. AF-je is jó volt simán lekövette a mozgó témákat is.

[ Szerkesztve ]

(#23580) vizimento válasza hodostamas (#23574) üzenetére


vizimento
senior tag

A villámfényképezés engem is érdekel, majd jelezz hogy sikerült a projekt!
Én eddig csak osszú záridővel próbálkoztam, és vagy jött villám, vagy nem...
Eszembe se jutott, hogy lehetne olyan gyors rendszert építeni, ami elcsípné a villámot...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#23581) Matska válasza vizimento (#23580) üzenetére


Matska
senior tag

De minek olyan gyors rendszert építeni, ami elcsípi a villámot, ha a hosszú záridő elkapja?

Amúgy Ebay-en a "lightning trigger" kifejezésre érdemes rákeresni, ha ilyesmi kell mindenképp.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23582) Rapid136 válasza vizimento (#23580) üzenetére


Rapid136
őstag

Amikor sok villám van akkor azért jobb a hosszú záridő, nem kell utólag egymásra rakni a képeket.
És a felhők mögötti villámok fénye is szépen kijön. Persze egy jó helyszin a legfontosabb, baromi jó sport.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#23583) hodostamas válasza Matska (#23581) üzenetére


hodostamas
addikt

akkor nem parszaz kepet csinalsz hanem csak pl 10et, de az mind villamos 😉 van sok fele detektor, de aruk is van..

es persze ilyenkor is hosszu zaridot erdemes hasznalni, allt egy utan tobb villam is van.

[ Szerkesztve ]

(#23584) Rapid136 válasza hodostamas (#23583) üzenetére


Rapid136
őstag

Akkor viszont lemaradhatsz kisebb villámokról, meg esetleg belekomponálnád egy repülő fénycsikját is.
De a kioldóval nem sport, abban semmi élvezet ha helyetted csinálja :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#23585) Matska válasza Rapid136 (#23584) üzenetére


Matska
senior tag

Ennek a sportnak részemről inkább az szokott a buktatója lenni, hogy én és a felszerelés se ázzon el és még villámok is látszódjanak :)

A sporttárs részéről a több száz kép problémáját nem értem. Pár perc alatt ki lehet rostálni a felesleget. Másik pár perc egymásra rakni a képeket PS-ben, még nekem is, pedig máshoz gyakorlatilag nem értek a PS-ben :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23586) Rapid136 válasza Matska (#23585) üzenetére


Rapid136
őstag

Az hozzá tartozik :) persze ha van autód úgy azért könnyebb...
Jónéhányszor futottam lukra, mire enyhült az eső és elindultam addigra messze járt a vihar.
Az én trófeám egy lidérc lenne, de az Pestről nehézkesebb kicsit.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#23587) Matska válasza Rapid136 (#23586) üzenetére


Matska
senior tag

Egy lidérc tényleg szép trófea lenne :)
Autó van, de addig még sosem jutottam, hogy neki álljak vihart kergetni, csak akkor fotóztam, ha házhoz jött a vihar. Mondjuk faluban a dombok között könnyebb a dolgom ilyen szempontból, nem kell messzire menni a jó kilátáshoz.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23588) Terapeuta válasza Ixion77 (#23575) üzenetére


Terapeuta
őstag

F4-en sem sikerült a fotósnak elkapni a hölgy szemét??? :U

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#23589) vihartigris válasza Terapeuta (#23588) üzenetére


vihartigris
őstag

Elkapta az, kontaktlencsét visel.

bármi reciproka a semmi

(#23590) mikrofon válasza mikrofon (#23577) üzenetére


mikrofon
veterán

Sony SEL135F18GM EU-s ára
UK: 1.750 £
EU: 2.000 €
(USA:1.900 $)

(#23591) jmakk válasza mikrofon (#23590) üzenetére


jmakk
őstag

Nem az én játékszerem lesz sajnos, pedig biztos nagyon jó. Maradok inkább a manuális Samyang 135/2-nél ötödáron.

(#23592) mikrofon válasza jmakk (#23591) üzenetére


mikrofon
veterán

Szerintem rövid időn belül lesz majd abból is AF.
Ugye most jön 85mm AF változata. Szerintem, utána a soron következő a 135mm-es....

(#23593) jmakk válasza mikrofon (#23592) üzenetére


jmakk
őstag

Az mindjárt jobban érdekelne. Alapvetően elégedett vagyok a Samyanggal. Brutál éles már nyitva is. Mozgó célpontra persze nem ideális, de legtöbbet beállított portrékra használom és makróra. Egy 20mm-es közgyűrűvel már egész jó közelpontú (kb. 50cm) makróobi válik belőle.

Bogyó bá: mivel nyitva is brutál éles, meglepően jól lehet vele élességet állítani. Persze a szenzorstabis váz az alapfeltétel alá különben egy jó erős földrengést látsz csak a keresőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#23594) Bogyó bá' válasza mikrofon (#23592) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, az nagyon kellene - AF nélkül sajnos számomra nem képvisel semmilyen értéket (rossz a szemem). A gyútáv / jó fényerő páros viszont hiányzik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23595) mikrofon válasza jmakk (#23593) üzenetére


mikrofon
veterán

Én most a 85gm lencsémet alakítottam "makró" lencsévé egy Kenko Close-up Achromat No.3 "szűrővel". Elég jó lett szerintem így "makró" - ra. Itt van pár kép.

Ez nem a sima makró előtét lencse ami több darabos szettben különböző dioptriában kapható...

[ Szerkesztve ]

(#23596) jmakk válasza mikrofon (#23595) üzenetére


jmakk
őstag

Nem tudtam, hogy a Kenko is csinál előtétlencsét. Ez melyik ezek közül?

(#23597) mikrofon válasza jmakk (#23596) üzenetére


mikrofon
veterán

Nekem ez van: PRO1D AC Close-up Lens No.3

[ Szerkesztve ]

(#23598) nonozoom


nonozoom
tag

Sziasztok!
Tudtok valami másik távvezérlő app-ot A7ii-höz.(ipone) A gyári nem jött be! :D

(#23599) mikrofon válasza nonozoom (#23598) üzenetére


mikrofon
veterán

IPhone => nyertél!
Camrote, a new PlayMemories replacement: itunes; SAR
Mondjuk hogy a7mkII-vel kompatibilis-e nem tudom.
Egy próbát megér!

(#23600) nonozoom válasza mikrofon (#23599) üzenetére


nonozoom
tag

Megy vele! Köszi! Több az állítási lehetőség benne! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.