Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) kovsol válasza derrik (#23900) üzenetére


kovsol
titán

Ha már fel lett hozva a kupon.
Két kuponom is van. Egyiket félreraktam zümzümm -nek. Ha esetleg kell még valakinek egy így utolsó pillanatosban az írjon. Budapesten átvehető személyesen. Március 31. ig érvényes.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23902) kovsol válasza zümzümm (#23897) üzenetére


kovsol
titán

amazon.it oldalon most 500€ a 85mm egyébként. [link]
Ha amazonról vennéd mégis, akkor ez jobb ár.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23903) zümzümm válasza kovsol (#23902) üzenetére


zümzümm
senior tag

Ohhh ez remek ar.
Az elado itt is az amazon... akkor innen vasarokva is lesz gyari garim amit itthon lehet ervenyesiteni?

(#23904) zümzümm válasza zümzümm (#23903) üzenetére


zümzümm
senior tag

Nem lesz…

Felhívtam a Kozponti Szalont és azt mondták, hogy semmilyen külföldi hivatalos forgalmazótól származó termékre nem lehet érvényesíteni itthon a gyári garit.

P_Adam, GalaHU
Nektek még is sikerült?

(#23905) 80hun válasza zümzümm (#23904) üzenetére


80hun
addikt

Ne a boltod hivd fel persze jogy kamuzik.
A sony szervizt hivd fel
Egyébként még usa v japán cuccra is van gari ha személyesen vetted kinn mondjuk nyaraláskor

[ Szerkesztve ]

(#23906) kovsol válasza zümzümm (#23904) üzenetére


kovsol
titán

Saját weblapjukon is úgy definiálják a szürke importot, hogy "Az EGT-n (Európai Gazdasági Térség) és Svájcon kívülről származó szürkeimport-termékek"
Egy német, és olasz hivatalos forgalmazó az bizony EGT -n belüli.

[link]

"Tisztelt Vásárló,

Köszönjük, hogy e Sony terméket választotta. Reméljük, hogy jó hasznát fogja venni a későbbiekben.

Nem tartjuk valószínűnek, hogy e termék használata során javításra fog szorulni. Ha netalán mégis, abban az esetben az eladóhoz (forgalmazó), vagy az Európai Gazdasági Térségben („EGT"), vagy más, ezen Jótállási Jegyen vagy a termékhez csatolt egyéb kísérő iraton szereplő országokban („Jótállási terület") feltüntetett szervizhálózat valamelyik tagjához fordulhat."

Nekem ez alapján az jön le, hogy EGT területén bármelyik Sony szervizbe bevihető.

Egyébként a legtisztább, ha kuponnal megveszed itthon még a héten, és akkor nem lesz gond a garanciával.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23907) GalaHU válasza zümzümm (#23904) üzenetére


GalaHU
őstag

Én Bécsben vettem, simán ment rá a kártyás kiterjesztett gari.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23908) zümzümm


zümzümm
senior tag

Oks rendben, ertem.
Nagyon koszonom az infokat!! :R

(#23909) PuMbA


PuMbA
titán

Sony a9 Firmware v5 changes our review: Eye AF, Lock-on AF, Group Delete. Elég jó, de a videóra az Eye Af tud ugrálni, ahogy a videó végén látszik :)

[ Szerkesztve ]

(#23910) 80hun válasza PuMbA (#23909) üzenetére


80hun
addikt

Az a9-nél nem számit videó közben mit tud mert nem videós gép.
Ha jól emlékszem nem sok gépben van szemkövetés videó közben :)
Sőt még fotó módban is hiányzik jópár gépből az eye afc.

(#23911) vihartigris válasza PuMbA (#23909) üzenetére


vihartigris
őstag

Várjuk a Canon gépek videóját ami ettől jobb vagy ilyen jó vagy csak kicsit rosszabb.

bármi reciproka a semmi

(#23912) tailor válasza vihartigris (#23911) üzenetére


tailor
őstag

;]

(#23913) p_adam válasza vihartigris (#23911) üzenetére


p_adam
addikt

Tudtommal a Canon rendelkezik 4k60p képes géppel(csak nagy és meg kell fizetni), a Sony-nak meg még nincs. Nem mintha sok értelme lenne két más dolgot összehasonlítani azon kívül hogy a "kamera" kategóriába beletartoznak és lehet velük fotót meg videót készíteni.

(#23914) mikrofon válasza PuMbA (#23909) üzenetére


mikrofon
veterán

Ezért lehet beállítani automata mód helyett fixen a jobb vagy bal szemet. Pontosan akkor hasznos amikor majdnem szemben van az arc és emiatt ahogy mozog a fej hol a jobb hol a bal szem kerül közelebb a kamerához merthogy az automata mód a közelebbi szemre fókuszál.

Javaslom vegyél a kezedbe egy ilyen gépet kezd el használni néhány száz vagy ezer képig, Majd rájössz mit is tud valójában és nem fognak érdekelni ilyen olyan nézettségvadász videók....

Ha ennek a felét megkapja az a7riii és az a7iii akkor az utóbbi a legjobb ár érték arányú fényképezőgéppé alakul az egész piacon... Előbbi pedig a legjobb munkaeszközzé portré és event kategóriában.... Merthogy az af most úgy működik, hogy fókuszálás közben prio1 a szem, prio2 az arc és prio3 a tracking. Mindez így hogy ugyan abban a távolságban marad a fókusz. Tehát ha hátat fordít az alany sem ugrik előtérre vagy háttérre a fókusz sőt ha bejön elé egy kéz vagy bármi sem ugrik át arra az AF. Ez egy sport, tánc, koncert rendezvény fotózás közben brutál milyen előnyökkel jár....
Legtöbb fotóst érintő dolog, mikor fotózza családtagját megbízóját, majd egy lelkes mobilos fotós beugrik elé és ettől megzavarodik az AF és lemarad. Nah ez mostmár a9-cel nincs ha jól van beállitva... Elég tovább fókuszálni és oldalra lépni hajolni és ugyan az a célszemély kerül egyből fókuszba amint a képbe kerül újra, aki előtte is ott volt...

[ Szerkesztve ]

(#23915) PuMbA válasza vihartigris (#23911) üzenetére


PuMbA
titán

Tony Northrup videóinak 90%-a Canon-nal készül az utóbbi 1 évben, szóval választasz egyet találomra és megnézheted (onnan is látszik, hogy FullHD felbontásúak és nem 4K), de egyébként csak annyi a megoldás, amit mikrofon írt, lockolod és probléma megoldva :)

[ Szerkesztve ]

(#23916) Neck


Neck
veterán

Technologymafia új A6400 videója elég érdekes.
Az új szín profil nekem nagyon tetszik, az is érdekes, hogy mennyivel jobb a battery life - ez utóbbit mások eddig nem nagyon említették. Az AF persze szerinte is nagyon állat.

Viszont szóba kerül az is, hogy az A6400 buffere kisebb, mint az a6500-é, hamarabb megtelik. Ezt eddig nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23917) vihartigris válasza PuMbA (#23915) üzenetére


vihartigris
őstag

Ez nem az amit kértem, ne beszélj félre!

bármi reciproka a semmi

(#23918) rgranc válasza Neck (#23916) üzenetére


rgranc
aktív tag

És egyértelműen megerősítve ismét, hogy nincs többé a mesterséges 30 perces videófelvételi korlát (máshol is írták már korábban, de ez a bejelentéskor még kérdéses volt, viszont kulcskérdés lehet egyeseknek...)

(#23919) PuMbA válasza vihartigris (#23917) üzenetére


PuMbA
titán

Felhasználási területet véve a két videó ugyanaz. Egy embert kell felvenni autofókusszal és kis DOF-fal, aki beszél és néha tárgyakat rak a kamerához közel, amire ráfókuszál a kamera, majd vissza az emberre :) Engem a videó egyébként nem érint, szóval nekem mindegy, csak észrevettem ezt a különbséget, mert eléggé látható volt. Csak fotózok, ahol kiváló ez a fajta AF.

[ Szerkesztve ]

(#23920) .mf válasza PuMbA (#23866) üzenetére


.mf
veterán

"A profik sem használnak ilyen szűrőket. Szerintem felesleges pénzpocséklás, hacsak nem eső elleni védelem miatt kell."
+#23868: "Persze, én esővédelem miatt vettem 12k-ért 58mm-es átlátszó szűrőt egy nem esőálló obira és az is tökéletes"

Az elsőnél csak furán néztem, a másodiknál már hinnyeaztaq... komolyan azt hiszed, hogy egy nem időjárásálló obira ha UV-szűrőt csavarsz, attól az védve lesz az eső ellen? :Y Az elején a legkisebb a veszélye, hogy beázzon, mert a frontlencsét leszorító gyűrűt elég szorosan illesztik - ellenben ott van az összes mozgó tubus, vagy zoom-, fókusz-, és rekeszgyűrű, AF-MF és stabi kapcsoló, valamint a bajonett, azokat hogyan védi az elejére csavart szűrő?

#23915: "Tony Northrup videóinak 90%-a"

Már megint ők :U S persze a sarki Marika néni is megmondta, hogy CsakaCanon!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23921) Bogyó bá' válasza .mf (#23920) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Az ellen nem véd..." - by Szalacsi Sándor :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23922) PuMbA válasza .mf (#23920) üzenetére


PuMbA
titán

"egy nem időjárásálló obira ha UV-szűrőt csavarsz, attól az védve lesz az eső ellen?"

Igen, hiszen ha a többi része már védve van esővédő huzattal, akkor még ott érheti eső vagy hó. Amikor hóban fotóztam, akkor tiszta vizes lett a szűrő és törölgetnem kellett, ami egyébként nem UV, hanem védő szűrő.

"Már megint ők"

Mi a baj velük? Ők használnak Sony-t, Canon-t, Nikon-t és Fuji-t is, csak nem egyformán és mindegyiket másra :)

[ Szerkesztve ]

(#23923) mikrofon


mikrofon
veterán

Úgy tűnik, hogy a Sony 24/1.4GM kezdi meghozni a hatását az EU használt piacra, annak ellenére, hogy a nagy kereskedőknél még mindig nincs állandó raktárkészlet (1-2 hét a várakozás). Mert a Zeiss Batis 2/25 objektív már 250.000 HUF alatt beszerezhető onnan.
Nagyon jó lesz látni ha a 135GM megjelenésének a hatás lenyomja a Zeiss Batis 2.8/135 lencse árát. Az USA használt piacon alkalmanként már ez is megjelenik 1.200 USD-ért.

[ Szerkesztve ]

(#23924) krmcz


krmcz
tag

DxOMark újra él és virul, úgyhogy gyorsan le is tesztelték a 6400-at.

(#23925) vihartigris válasza krmcz (#23924) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem kell lecserélnem a 6300-ast, mert 2 ponttal jobb mint a 6400-es. :DD

bármi reciproka a semmi

(#23926) konyi79 válasza krmcz (#23924) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt lehetett sejteni, csak a frissebb elektronikából lesz előnye, hisz új szenzort nem kapott.

(#23927) krmcz válasza vihartigris (#23925) üzenetére


krmcz
tag

+1 :D

Én sem érzek ingerenciát, hogy váltsak a 6300-ról. Üvegek gyűjtése most fontosabb. Ha jön majd a global shutter és egyéb finomságok, akkor jöhet a vázcsere.

(#23928) PuMbA válasza krmcz (#23927) üzenetére


PuMbA
titán

Üvegeket kéne tesztelniük inkább, mint régen, az sokkal hasznosabb :) Gondolom már nincs rá pénz.

[ Szerkesztve ]

(#23929) kovsol válasza krmcz (#23924) üzenetére


kovsol
titán

Ők a szenzor képességeit tesztelték, ami ugye A6300/6400/6500-ban egyforma.

May the Force be with you!

(#23930) vihartigris válasza kovsol (#23929) üzenetére


vihartigris
őstag

Visszafelé fejlődnének?

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#23931) PuMbA válasza vihartigris (#23930) üzenetére


PuMbA
titán

Mérési hibahatár :)

(#23932) Ixion77


Ixion77
őstag

Tamron 17-28mm f/2.8 FE price is 800 Euro

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23933) m3ss válasza Ixion77 (#23932) üzenetére


m3ss
veterán

na vegre vmi obi ami engem is erdekel :) tesztek vannak mar errol? mikor jon?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23934) derrik


derrik
őstag

Ha valakit érdekel a konkurencia. Panasonic Lumix S1 /mert a7m3-hoz akartam hasonlítani/ a vázból kieső jpg. A raw egyenlőre csak konvertálás után nyitható meg
[link]
[link]

(#23935) vihartigris válasza Ixion77 (#23932) üzenetére


vihartigris
őstag

Úgy rémlik, mintha erről az obiról egy-két mondat erejéig már lett volna szó.
Mindenesetre örömteli, hogy a Tamron is kezd érdeklődni a E mount iránt ( a 28-75 2,8 után itt egy újabb obi).

bármi reciproka a semmi

(#23936) vihartigris


vihartigris
őstag

Elkezdődött.
A nyári időszámítás.
Ne feledjétek a gépet átállítani.

bármi reciproka a semmi

(#23937) gprspeter


gprspeter
senior tag

Jelenlegi RIi-mnél videõzàsra az A6400 jobb lehet?

(#23938) hodostamas


hodostamas
addikt

Fókuszáló gomb másnak nem szórakozik? (tipusfüggetlenül)

A3000-esemet azzal gariztattam 3 évesen, beragadt állandóan és ilyenkor se menü semmi.

Most az A6000-esem 2 évesen is elkezdte ezt csinálni, mintha folyamatosan félig nyomnám a gombot. Kis nyomogatás után ugrik ki. Nem akarom elhinni hogy ezt a gépemet is szervizeltetnem kell ezzel a hibával.. (persze gari csak 1 év volt)

(#23939) vihartigris válasza hodostamas (#23938) üzenetére


vihartigris
őstag

Ortopédián jártál már az ujjaddal? ;]

bármi reciproka a semmi

(#23940) 80hun válasza hodostamas (#23938) üzenetére


80hun
addikt

Nem volt ilyen problémánk
A gari bővithető lett volna akár 5évre is a megfelelő összegért :)

(#23941) Wa2x_


Wa2x_
veterán

50/1.8 OSS ezen a gyújtótávon jó megoldás lehet, fotóra és videóra is? Fókusz rendben van? Mik a tapasztalatok? Esetleg jobb alternatíva? 35/1.8 mellé kellene egy kicsit hosszabb stabis obi.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#23942) konyi79 válasza Wa2x_ (#23941) üzenetére


konyi79
addikt

Videóra azért kicsit hosszú már az ekv. 75mm, stabija annyit nem tud megfogni. Fókusz ugyanaz, mint a 35-ös.
Egyébként remek obi, cropposok közül talán a legjobb szerintem.

(#23943) kovsol


kovsol
titán

Makró objektív hiányában kipróbáltam a Sony 85mm f1.8 -t 15mm közgyűrűvel.
Hátha valaki érdekel az eredmény: [link]

May the Force be with you!

(#23944) Márton válasza kovsol (#23943) üzenetére


Márton
nagyúr

klassz
mennyi egy ilyen közgyűrű?
Sony 50mm-rel vagy 1650-nel is megy?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23945) Bogyó bá' válasza Márton (#23944) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kb. 10-15 ezer forint a 2 db-os szett. A Sony 50-essel tökéletes, a kitobi nem szereti (alig talál fókuszt).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23946) Márton válasza Bogyó bá' (#23945) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, úgy érted itthon ennyi?
És kinntről harmada?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23947) kovsol válasza Márton (#23944) üzenetére


kovsol
titán

50mm -el szerintem okés kell legyen. 85mm-es obi esetében a minimális 80cm fokusz távolságot úgy felére levitte. CZ jena tessar 50mm f 2.8 objektívem + 10mm közgyűrű is szépen muzsikált. (eléggé szeretem az az bojektívet. Olyan érdekesen rajzol. itt mellé ment a fokusz, de olyan festményes lett egészen, megfogtak a színek. )

Meike Automatic Auto Focu Macro Extension Tube Adapter for Sony E Mount Camera
Nekem egy ilyen készletem van. Ez legalább nem teljesen noname, és vállalható ár.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23948) Bogyó bá' válasza Márton (#23946) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, úgy - nekem Viltrox van, itthon vettem sok éve, de már meg nem mondom melyik webshopból...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23949) rgranc válasza hodostamas (#23938) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nekem volt a6000-rel (ráadásul pont külföldön), mivel nem garis az a6000, rákerestem milyen házi praktikákat ajánlanak. Végül nem szedtem szét, és elektronikára való WD-40-et se szereztem be, sűrített levegővel fújkáltam körbe amikor hazaértem, és többet nem jött elő a dolog. Nem tudom mi volt benne (por vagy más), és hova került a sűrített levegőnek köszönhetően, remélem nem okoz nagyobb gondot, de fél éve nincs baj vele.

(#23950) Rapid136 válasza kovsol (#23947) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem kell közgyűrűvel bohóckodni :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.