Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) Márton


Márton
nagyúr

:o

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24652) konyi79 válasza .mf (#24650) üzenetére


konyi79
addikt

A fax témával néha én is szembesülök még. Régen a postáról lehetett faxolni, kérdezd meg. Vagy ha kell megoldom neked, erre van még ilyen kőkörszaki eszköz.

(#24653) vihartigris válasza .mf (#24650) üzenetére


vihartigris
őstag

Örülj, hogy nem dombornyomottan kérik faxon :D

bármi reciproka a semmi

(#24654) PuMbA válasza 80hun (#24637) üzenetére


PuMbA
titán

Azt nem láttam kiírva a listába, de így kell csinálni :) Minden árkategóriában akciózni kell a terjedésért, mert a többség 200k körül vesz.

[ Szerkesztve ]

(#24655) D.Va


D.Va
senior tag

Na végre hivatalosan is beléphetek a Sony MILC klubba, hétvégén a JOY kupont kihasználva behúztam egy a6400-at. :))

(#24656) krmcz válasza D.Va (#24655) üzenetére


krmcz
tag

Üdv a klubban! :)

Milyen üveg(ek) lesz(nek) hozzá?

(#24657) D.Va válasza krmcz (#24656) üzenetére


D.Va
senior tag

Köszi, hát egyelőre a kitobim (16-50) lesz amíg tanulom a gépet de utána kéne egy Sony SEL-P18105G 18-105mm f/4G OSS obi, mivel a fő szempont a videózás lesz (klip forgatás és utcai autós jelenetek) (persze fotó is), meg szeretnék majd egy két fixet, ami f1,2 vagy f1,4-es... még tipust nem tudok, de költséghatékony megoldás kell, mert a sony-k f2 alatt csillagászati áron vannak... szóval sony-ból sztem csak a G 18-105 lesz... más nem igen... :B

[ Szerkesztve ]

(#24658) csacsi77 válasza D.Va (#24657) üzenetére


csacsi77
senior tag

Akkor neked találták ki a Sigma f/1,4-es sorát. 16-30-56 mm

Öreg fater megoldja!!!!

(#24659) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

A keresőt használva, végig olvasva a kommenteket egy gyors kérdés: erről az oldalról valaki vásárolt már a6500-at? (E-Infinity) vagy szigma 56 1.4-et? A 6300-at olvastam, de csak annyit hogy megrendelték s megérkezett. Mennyi idő alatt szállítanak és ha gond van. hogy érvényesíthető a garancia? Miben más egy szürke importos, erről az oldalról beszerzett készülék mint a Magyarországon vásárolt? Olvastam valahol hogy egyes típusok nem támogatnak valamilyen objektíveket, hibát ír ki stb.

[link]

E-global Ausztriában ugyan ez a bolt? Itt az 56 1.4 Sigma olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#24660) hemaka válasza robi1979 (#24659) üzenetére


hemaka
nagyúr

E-infinel megjavittatod sajat koltsegen a hivatalos szervizben, a szamlat pedig elkuldod nekik mailben es elutaljak az osszeget.

6500-at nem, de mas sony vazat igen, magyar nyelv nincs az enyemen, bar ez nem akkora hatrany szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24661) 80hun válasza hemaka (#24660) üzenetére


80hun
addikt

Sztem vissza kell küldeni nekik a hibás terméket.
El nem tudom képzelni hogy majd elutalják a javítás árát :)

[ Szerkesztve ]

(#24662) 80hun válasza robi1979 (#24659) üzenetére


80hun
addikt

A supportokban minden le van irva. :)
Mindenhol írják hogy nincs gyári garancia csak bolti jótállás.

Neked kell eldönteni hogy bevállalod e
Sztem sonynál nem éri meg a főleg ha hosszabb távra tervezel. Mivel kibővithető a gyári gari 5évre , persze nem szürkeimportosnál.

Az objektívtámogatás az kamu hülyeség :)

(#24663) #96302336 válasza robi1979 (#24659) üzenetére


#96302336
törölt tag

Onnan van a 6500-am.
Köszöni szépen nagyon jól működik több, mint egy éve.
Javítás? Annyival olcsóbb, hogy egy esetleges hiba is bőven belefér az árkülönbségbe, a hazai és az e-infiny között. A kiterjesztett garancia sem csodaszer, mondjuk azt, hogy vállon veregetés, mert itthon vetted a gépet, és extra pénzért 5 évig ne aggódj. Én még nem láttam elromlott Sonyt, amelyik mégis, az fizikai behatásnak lett kitéve. Ergo eldőlt az állvány, leesett, beázott, helytelen karbantartás, lézer általi szenzorhalál... stb stb.... Erre nincs garancia sehol. Erre biztosítást kell kötni, egyes biztosítók kemény pénzért cserébe vállalnak garanciát ilyen készülékekre is. Nem kell hiú ábrándokat kergetni, csak akkor éri meg a hazai vásárlás, ha munkaeszközként lehet használni, mert ekkor az áfa leírható, és máris értelmet nyer a kiterjesztett garancia. hobbira nem látom semmi előnyét.
Egy hátránya(?) van, hogy nincs benne magyar nyelv. (ami nem baj, mert valami rettenetes magyartalan fordítást kaptak)
Hazai boltokban a 6500 legolcsóbban 465 ezerért (átlag 500 körül) van, e-infinity-n pedig 849 Euro. (kb. 270 ezer) plusz némi posta és egyéb költség, ami kb 30.000Ft maximum. 200 ezer forintos különbség azért eléggé erős érv egy külföldi vásárlás mellett. Az árkülönbségből vastagon kijön egy súlyos javítás is.
Mindennek tetejébe az e-infinity teljesen hivatalos, mivel EU-n belüli a vásárlás, így vámmentes. Az EU direktívák 100%-ig be vannak tartva. A garancia cseregarancia, a vevő költségén fel kell küldeni a hibás terméket, helyette küldik a jót. De, mint mondtam, eddig nem hallottam meghibásodott gépről, ami magától lett rossz, mindegyikkel történt valami olyan, ami nem igazán a garanciára vonatkozó hiba. A gép egyébként is masszív, egy objektív előbb fog megdögleni, mint a váz.

(#24664) 80hun válasza #96302336 (#24663) üzenetére


80hun
addikt

Azt tudod ugye hogy sonyra van baleseti garancia is akár 5évre csak nem 20e hanem kb 45e kiterjeszteni. :)

Egyébként az angol menü alaból lejebb nyomja kicsit az árát a használtpiacon.
És sajnos sonyból is romlanak el cuccok mint bármi másból.

Az hogy nekem sem volt gondom a 11 sony vázammal az még nem garancia :)

Egyébként az 6500 nem is éri meg az a6400-al szemben még szürkében sem. Kevesebbet tud és a stabi is gyenge benne :)

[ Szerkesztve ]

(#24665) #96302336 válasza 80hun (#24664) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ezzel vitatkoznék. A 6400-ban ugyanaz a szenzor van. A stabilizátora pedig nagyon jó. (vagy a nincs és a "gyenge" között lehet választani ;) ) Van stab nélküli objektívem, és érezhetően könnyebb szenzor stabilizációval velük fotózni. Sőt, a nagytelénél is bőven rásegít a stabilizációra. A 6400 az a6300 reinkarnációja, annál többet tud, de a 6500-nál nem jobb. Az a marginális különbség, hogy ultra magas iso-ban jobb, az pont lényegtelen, az marketing. Senki sem fotóz 12000 iso felett, mert értelmetlen így a 30000 még inkább az, ahogy a 6500 25000 iso-ja is. Egy dolog, hogy két évvel fiatalabb, és erősebb a processzora, de az a minimális többlet, amit nyújt, azt konkrétan nem tudom kihasználni. Sorozatban is gyengébb a 6500-nál, egyedül a több AF pont, ami előny. Videónál döbbenet, de nem sztereó a 6400... Ha szükségem lesz animal eye-ra, akkor egy FF gép a lépés, az a6400 számomra totálisan lényegtelen.
a 6400 egy jó helyre pozicionált gép, amit a számozása is hűen mutat. Pont a 6300 és a 6500 közé való.
Az pedig hab a tortán, hogy olcsóbb a 6300-nál tehát egyértelműen annak leváltására hozták ki.

Használt piacban nem is gondolkodom, nem azért veszek gépet, hogy eladjam egy év múlva, hanem, hogy sokáig használjam, és ha már a végét járja sok év múlva, egy újat vegyek. Én ezt a vonalat követem. Olcsóbb gépet, pl. a6000 az bőven jó itthon is venni, de pont ez a választóvonal, a 6500, mert itt jelentkezik az a hatalmas árkülönbség, ami már erősen elgondolkodtató. És sajna nagyon sok negatív tapasztalatom van a hazai boltokról, garancia intézésről, inkább köszönöm nem kérek a szenvedésből. Telefonnal is, szerszámgéppel is eleget kínlódtam, inkább viszem az osztrákokhoz szervizbe, és kényelmesen a világ garanciát érvényesítem a szerszámaimon, mint itthon várjak hónapokat, mert egy impotens az egész ügymenet. Telefon ugyanez volt, köszönöm, többet nem akarok szívni, lejáratta magát az egész hazai piac előttem. Canon objektívvel is hasonló volt a helyzet, inkább azt is kint javíttattam egy ismerősön keresztül. Pedig az tényleg töréskár volt, és már bőven nem garanciális, mert egy öreg 28-70L stab nélküli objektívről van szó. Tehát a drágalátos kamera KFT jó sok pénzt elkérhetett volna, mert mindenképp javíttattam volna, de olyan időt mondott, hogy inkább irány a kinti szerviz. Két hét alatt totálisan kész lett, és haza is ért míg itthon hónapnál is hosszabb időt mondtak.

Egy szó mint száz, ez örök vita lesz szerintem, amíg nem normalizálódik a fotós piac annyira, mint a TV és egyéb kommerszebb elektronikai termékek terén, addig meg lesz ez a kettősség. Érdekes, hogy TV esetén tényleg nem éri meg a külföldi vásárlás, mert a végére drágább lesz mint itthon. Telefon ugyanez.
A véleményem továbbra is az, hogy egy amatőr fotós (aki nem ebből él) az jobban jár a e-infin-féle EU-s online boltokkal, aki profi, és a fotózás a megélhetése, az itthon vegye a készülékeket. Vagy van a használt piac, de ott ugye garancia eleve nincs, hacsak nem egy olyan gép van fenn ami még garanciális. A magyar nyelv hiánya meg szerintem a mai világban teljesen lényegtelen. Aki annyira kezdő, hogy még nincs tisztában a készülék funkcióinak magyar jelentésével, az eleve automata módban fog egy darabig fotózni, ha egyáltalán akar továbblépni... (ilyent is láttam már, hogy méregdrága géppel full automatán kattintgat, és csak státuszból van top DSLR fényképezője, de fogalma sincs a használatáról)

(#24666) GalaHU válasza #96302336 (#24665) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem akarok ebbe a vitába jobban beleállni mint kellene, mert sok igazság van abban amit írsz, de azért nem fekete-fehér ez a dolog.

Nekem is van bécsi üzletből származó obim, mert amikor kint akciós volt akkor simán 25-30%-al olcsóbb volt még az utazást is beleszámítva megvenni mint itthon. S mivel hivatalos EU-s, mehetett rá a garibővítés...

Ellenben amikor a SONY -nyilván nem véletlenül- elkezdte a 15%-os kuponozást és ezt össze tudtad hozni egy 220Voltos/Fotoplusz-os akcióval akkor meg jobb árat kaptam mintha kimentem volna, a 100-400-hoz pofátlanul olcsón jutottam ilyen módon.

Ebből adódóan szerintem itthon is ki lehet fogni a jó árakat, csak türelem kell hozzá, lehet hogy pár hónapot kell várni mire a csillagok szerencsésen együttállnak. Ha sürgősen kell a cucc, akkor érdemes kifelé kacsingatni.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#24667) mikrofon válasza #96302336 (#24663) üzenetére


mikrofon
veterán

Ezeket láttad már?
A nevük is sokat sejtető....
Sony gyári garancia baleseti fedezettel
5 év - 33 990 Ft
4 év - 21 990 Ft
3 év - 13 990 Ft

A több százezer forintos objektívre vagy vázra is ugyan ennyi, sőt még a millió forintos tételekre is ennyi. Kiszámolhatod akkor, hogy hány százaléka az adott terméknek.....

Többit meg majd akkor tudod meg, mikor tönkre megy a szürke importos és javítani kell.... Aztán beviszed a szakszervizbe, majd kéred, hogy javítsák meg..... Vagy felveszed a kapcsolatot a garanciát adó szürke üzlettel.... esetleg vissza is küldöd a megadott címre.... és csak vársz... majd visszajön... esetleg újra hibásan és még vám is terheli, mert közvetlenül jön EU-n kívülről és nem tudod igazolni a származását és az EU-n belüli adó egyszeri megfizetését....
Persze bárkinek lehet szerencséje és sose tapasztalja meg....

Arról ne is beszéljünk, hogy ez (Kötelező adó megfizetése nélkül terméket behozni EU-ba) pont annyira törvénytelen, mint jogtalanul elvenni valakitől valahonnan azt a hiányzó 200e HUF-ot, ami ahhoz kell, hogy megvedd a kiszemelt terméket..... Gondolom ezt azért nem tennéd meg.....

[ Szerkesztve ]

(#24668) csacsi77 válasza mikrofon (#24667) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egyetértek veled. Ezek nagyon jó opciók, köszi, hogy említetted. Totálisan megéri egy jó drága felszerelésnél.
De mi az az utolsó mondatod?
"Arról ne is beszéljünk, hogy ez pont annyira törvénytelen, mint jogtalanul elvenni valakitől valahonnan azt a 200e HUF-ot..... Gondolom ezt azért nem tennéd meg....."
Ezen pontosan mit értesz?

Öreg fater megoldja!!!!

(#24669) mikrofon válasza csacsi77 (#24668) üzenetére


mikrofon
veterán

Adó megfizetése nélkül terméket behozni EU-ba.....

[ Szerkesztve ]

(#24670) csacsi77 válasza mikrofon (#24669) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hááát, ha én egy európai bolt honlapján megrendelem és postázzák egy héten belül, akkor hol is követek el én törvénysértést?
Mindegy, értem mit mondasz, de azért ez nem ugyanaz, mint fiktív cégeken keresztül napraforgóolajat kivinni a szlovákokhoz és behozni trükkösen. Vagy a csak a vejem cégére kiírt pályázaton hirdetni a demokrácia győzelmét.
Amíg a helyi hatóságok nem zárják be ezeket a boltokat törvénysértésekre alapozva, addig ne legyen már lelkiismeret furdalásom, mert 200 eFt-al olcsóbban veszek meg egy itthon 600 eFt-ba kerülő tételt.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#24671) D.Va válasza csacsi77 (#24658) üzenetére


D.Va
senior tag

Köszi a tippet, meglesem őket :P

(#24672) mikrofon válasza csacsi77 (#24670) üzenetére


mikrofon
veterán

én is értem, amit írsz ;)
sajnos e felett is könnyen szemet hunyunk.....

(#24673) Sancza válasza mikrofon (#24667) üzenetére


Sancza
tag

Szerintem mindenki magának eldöntheti, hogy bevállalja a kockázatot hogy nagyon olcsón veszi szürkeimportból vagy itthon jó drágán. Egyébként az árkülönbözet is kérdéses, mert konkrét terméktől függ, hogy mennyi a különbözet az itthoni és e-infin (és társai) árához képest
pl. szemezgetek egy a7rii -vel,
e-infin : 420e ft, itthon: 660e ft (minusz 60e ft visszatérítés, ami nem mindig van) ez kapásból 240e ft különbség
Az biztos, ha végül rászánom magam egy a7rii vásárlásra, az e-infin -ből veszem, esetleg ennél olcsóbban használtan itthon

a7riii
e-infin 681e ft , itthon: 1060e ft (mínusz 60e ft)

jelentős különbségek. Mindenki saját magának kell eldönteni, hogy beválllalja-e vagy nem a garanciális ügyintézés kockázatát.

Vannak olyan termékek, ahol jelenleg egyáltalán nem éri meg e-infin-ről rendelni
pl. Tamron 28-75f2.8 e-infin: 252e ft, 220volt: 270e ft

A vásárló szempontjából, meg miért is lenne törvénytelen ? Rendes eu-s bejegyzett boltból vásárolsz.
Az meg hogy a bolt milyen kiskapukat kihasználva tudja behozni EU-ba, már nem a Te felelősséged! Ha annyira egyértelműen törvénysértően működne a bolt, már rég lecsaptak volna rá a hivatalos szervek (Sony biztos nem nézi jó szemmel, szóval ha bárhol törvénytelenül működne, biztos lehetsz benne, hogy a Sony és a többi cég is már mindenhol feljelentette volna az e-infin -t és hasonló cégeket, ráuszította volna az ügyvéd hadseregét, ami egy Sony méretű cégnél nem kicsi az biztos. De eddig ilyen nem történt, vagy ha történt, akkor se találhattak a hivatalos szervek semmit, mert még mindig működik)

A másik meg, hogy ne felejtsük el a Sony hivatalos szemét árképzését se. Mikor megjelent az A7III usa ár: 2000$, eu ár : 2300euro :W

és akkor ne beszéljünk a kretén világrekord magyar áfá-ról :( Bocs, hogy nincs lelkiismeret furdalásom, hogy ha nem támogatom a magyar stadionok építését
és azok után se legyen lelkiismeret furdalásom, hogy pl. 220volt a 10éves (vagy 15) szülinapja alkalmából adott 10-15% kedvezményt a termékekre köztük a sony objektívekre, és kedvezményes hétvége előtti nap délután a 70-200f4 árát felviszi 480e-ről 599e -re, majd amint vége lett a kedvezményes időszaknak (hétvége), másnap visszavitte az árát 480e -re ... szóval a magyar boltok is rohadt sokat tesznek annak érdekében, hogy ha lehet ne itthonról vásároljon az ember (végül 340e -ért vettem meg az obit e-infin-ről)

ja és mondom mindezt úgy, hogy eddig csak egyszer vásároltam e-infinről (70-200f4), minden cuccom (gép, többi obi) itthon vettem hivatalos forgalmazótól újonnan drágán :(

(#24674) mikrofon válasza Sancza (#24673) üzenetére


mikrofon
veterán

Nem mondtam sosem, hogy itthon vegye drágán bárki is... Rengeteg jó akció van hivatalos EU-s forgalmazóknál is. Ráadásul, ha ott vásárolsz mindent, nem táplálod ÁFA-val az általad is említett magyar "gazdaságot" semmilyen szinten.... Ez is lehet egy felelősség teljes gondolkodás.
Én azzal az elvvel sem értek egyet, hogy "miért én ... , ha "ők" ezt és ezt csinálhatják...."
Szerintem pontosan emiatt történik, ami történik..... De ezt a témát kár folytatni....

Ezt egyébként mivel tudod alátámasztani: e-infin = "rendes eu-s bejegyzett bolt" ?

e-infin:
Office Address
19/F
Beverly House
NOS.93-107 Lickhart Road
Wanchai
Hong Kong

[ Szerkesztve ]

(#24675) Ixion77 válasza Sancza (#24673) üzenetére


Ixion77
őstag

"ne felejtsük el a Sony hivatalos szemét árképzését se. Mikor megjelent az A7III usa ár: 2000$, eu ár : 2300euro"

usa nettó ár: 2000$, eu bruttó ár : 2300euro

Az egy dolog hogy az USA-ban sok államban nincs ÁFA. Viszont nincs kötelező 2 év garancia sem, nincs 14 nap kötelező visszaküldési lehetőség webes vásárlásra, nincs kötelező anyanyelvi használati útmutató készítési kötelezettség, nincs ingyen TB, ingyenes közoktatás, stb. Csak az árat magában nézni almát körtével összehasonlítás. Aztán a Sonyt gyalázni olyan dolgokért is amikről nem feltétlen ő tehet, szintén nem teljesen fair.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24676) mikrofon válasza Ixion77 (#24675) üzenetére


mikrofon
veterán

ehhez pedig további adalék:
BHphoto will cover all your sales taxes if you join their Payboo program!
If you join the BHphoto Payboo card program (Click here) you will paye ZERO sales taxes in the USA!

[ Szerkesztve ]

(#24677) csacsi77 válasza Ixion77 (#24675) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az ingyen TB-ről és az ingyenes közoktatásról lehetne mesélni.....
De ez már off, én be is fejezem. Mindenki onnan vesz, ahonnan akar, bevállalja-e a javíttatás költségét vagy bízik a kiterjesztett garanciában.

Öreg fater megoldja!!!!

(#24678) lugosi válasza 80hun (#24661) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem emlékszem pontosan melyik topikban, lehet hogy a fuji topikban olvastam épp a napokban ilyet, hogy valami nyűg volt és utalták a pénzt. Nem biztos hogy pont ez az eladó, lehet hogy eglobal, de a lényeg hogy létező dolognak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#24679) Sancza válasza Ixion77 (#24675) üzenetére


Sancza
tag

ez azért érdekes, mert amikor megjelent a Tamron 28-75f2.8 obi, akkor usa ár: 799$ eu ár: 829euro , Tamronnak sikerült jóval olcsóbban adni EU-ban mint a Sony-nak (usa árhoz képest arányaiban persze)

Mióta kötelező a 2év gari itthon? Ezt én is hallottam már innen onnan, de ennek ellenére pl 220volt jelenleg is 1év garival adja a gépeket és obikat :(

@mikrofon: öööö én eddig abban a hitben éltem, hogy eu-ban bejegyzett cég, de ezek szerint tévedtem, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#24680) mikrofon válasza Sancza (#24679) üzenetére


mikrofon
veterán

Őket érdemes még figyelni. panamoz.com

[ Szerkesztve ]

(#24681) konyi79 válasza Sancza (#24673) üzenetére


konyi79
addikt

Ha már ügyes akarsz lenni, számold le az árából a topikban rendszeresen előforduló 15%-os ws kupont, meg mínusz cashback, egyből 500k környéke bruttóban egy 7rm2 váz rendes garival.
Lehet ezt végtelenségig ragozni, de teljesen értelmetlen.
Bárhogy is van emellett szépítve, EU jog vám és ÁFA szabályok kijátszására született az a bolt, ami jelen oldal működésével nem fér össze. A téma úgyis túl lett tárgyalva, kérem zárjuk is itt le.

(#24682) Sancza válasza konyi79 (#24681) üzenetére


Sancza
tag

15%-os kupon alkalmi lehetőség, néha valaki felajánlja, ha nem tudta elhasználni, de eleve maga a Sony WS-ek is eléggé adhoc jelleggel vannak meghirdetve, limitált résztvevővel, ahonnan egyáltalán ezek a kuponok szerezhetőek (azaz a kuponok darabszáma is rendkívül limitált) Megjegyzem egy ilyen kupon és egy sony hét akció keretében sikerült 90f2.8 G makró obit szerezni itthon olcsóbban mintha az e-infin -en vettem volna :D, szóval ismerem ezeket a lehetőségeket. De ezek annyira alkalmi lehetőségek, hogy erre alapozni nem lehet.

A cashback is nagyon érdekes, olyan jó lett volna a Joy napokban is elérhető lett volna, de valamiért Magyarországon megvárták a Joy napok végét (vajon miért?), és utána indult el a cashback akció itthon, miközben európában már 1 héttel korábban :(

részemről ezt a témát én sem ragoznám tovább, bocsi

@mikrofon: nem ismertem azt a boltot, köszi

(#24683) .mf válasza mikrofon (#24680) üzenetére


.mf
veterán

Pár éve láttam náluk jó áron dolgokat, akkor utánaolvastam, és arra jutottam, hogy ők is valószínűleg szürkék. A gari hozzájuk szól, az angol székhely egy lakás, a tőlük rendelt dolgok néha közvetlenül HK-ból jöttek, és customer supportra is voltak panaszok, néhány gariba visszaküldött dolgon hónapokat ültek válasz nélkül...

Konyi: köszi, Édesanyám munkahelyén talált még egy faxot (még az ottaniak sem tudták, hogy van még működő faxuk); aztán most várhatok, hogy mikor lesz fejlemény az ügyben. Dühítő, hogy a hétvégén két fotózáshoz is jól jött volna, de ez már tuti nem érkezik meg addig. Pedig múlt hétfőn rendeltem, és ha nem a régi accountommal tettem volna, hanem egy teljesen új regisztrációval, már itt lenne...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24684) kovsol válasza Sancza (#24682) üzenetére


kovsol
titán

Gondolom vázat se vesz az ember minden hónapban, így ki lehet várni egy ilyen Workshopos kupont. Én az A7III -t múlt évben 50e Ft -al vettem drágábban a kuponnal, mint a jelenlegi szürke importos ára. Mellé 22e Ft ért vettem 4 év garancia, és baleseti biztosítást rá. Ha most venném akkor a pénzvisszatérítésnek hála ez a különbség már el is oszlik, és még olcsóbb is lett az alap ára azóta.

Igaz így 70e Ft-al többe került összességében nekem, de ha azt nézem ez alig több mint +10% többlettel négy évig le vagyok fedve garanciával.

Szerintem itthon is lehet venni jó áron vázat/objektívet, de ki kell várni azt az évi 2-3 akció+kupon kombót. Persze tudom vannak akik nem tudják kivárni esetleg a több hónapos várakozást.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24685) mikrofon


mikrofon
veterán

Aki szereti az UWA tartományt, annak inspiráló lehet ez a Laowa FE 10-18mm C-Dreamer Super Wide-Angle Zoom objektív bemutató.

(#24686) Rapid136


Rapid136
őstag

Ha valaki nem facebookozna :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24687) kovsol válasza Rapid136 (#24686) üzenetére


kovsol
titán

Azért az már elég meredek, hogy a beküldött képek jogát is teljesen átadja az ember! Nem csak a nyertes. Így lesz ám nekik bőven ingyen reklámanyag.

22.
A résztvevő a beküldött fényképek tekintetében a Sony számára örökös, visszavonhatatlan, nem kizárólagos, ingyenes licencet biztosít a másolásra, módosításra, szerkesztésre, adaptálásra, közzétételre, sokszorosításra, megjelenítésre, terjesztésre vagy egyéb módon történő használatra (beleértve a kereskedelmi és/vagy PR célból való használatot is) bármilyen formában vagy hordozón, a világon bárhol (ideértve a licenc a Sony más cégcsoportjainak való továbbadását is). A résztvevő beleegyezik, hogy lemond minden erkölcsi jogról a beküldött fényképek felhasználását illetően. A résztvevő tudomásul veszi és beleegyezik abba, hogy a beküldött fényképek megjelenhetnek a Sony csoport weboldalain és közösségi oldalain, valamint hogy a Sony szerkesztheti vagy módosíthatja a fényképeket (pl. kivágás, illetve kép, zene vagy hanghatás hozzáadása). A résztvevő garantálja, hogy rendelkezik a jelen pontban meghatározott engedély megadásához szükséges jogokkal.
23.
A Sony nem vállal felelősséget a beküldött fényképek közzétételének használatát illetően, és a résztvevő kizárólagos felelőssége, hogy az általa beküldött fényképekkel kapcsolatban harmadik féllel való vita esetén megoldást keressen, saját költségén. A résztvevő vállalja, hogy kárpótolja és kártalanítja a Sony vállalatot, leányvállalatait, igazgatóit, alkalmazottait és ügynökeit minden olyan követelésért, kárért, veszteségért, költségért vagy kiadásért, amely a jelen pályázaton való részvételével kapcsolatban felmerül, beleértve a beküldött fényképek Sony általi felhasználását, valamint a nyeremények résztvevő általi elfogadását és használatát is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24688) lugosi válasza kovsol (#24687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

+ ha valaki van a fotón, a készítő felel érte. Ha a sony felhasználja egy beküldött képen látható személy képét reklámnak, akkor az illetőnek adott esetben úgy látom tejelhet a fotó készítője. Talán ez a legmeredekebb.

(#24689) Bubukain válasza Rapid136 (#24686) üzenetére


Bubukain
senior tag

Szükséges fényképezőgépszoftver-verzió: 3.0 vagy újabb az α7R III / α7 III esetén, 6.0 vagy újabb az α9 esetén és 2.0 vagy újabb az α6400 esetén.

erről a 6400 firmware-ről tud valaki? a gépen 1.0 van a neten sehol nem találni új firmware-t a géphez

(#24690) Rapid136


Rapid136
őstag

Fiatalok!
Azért ne tegyünk úgy mintha ez mind meglepő lenne :)
Bármilyen képet csinálsz amin közvetlenül ember van (tehát nem egy utcakép) elvben kötelességed engedélyt kérni, mégha csak a számítógépeden is tárolod. Nyilvános megjelenéshez minimum irásossal.
A pályáztató kénytelen hozzájárulást kérni hiszen a nyeremények fejében reklámcélra használja majd a képeket és ha valaki 3 hónap múlva kitalálná hogy visszavonja a képét az elég komoly anyagi kárral is járhat, pl. egy nyomtatvány újraszerkesztésének költsége. És ettől még te is használhatod a képet.
De igazából senkinek sem kötelező pályázni :) aki lát esélyt hogy nyerjen valamit, az áldozza be egy képét.
Nem olvastam végig, de egy Instagram kép azért nem egetverően nagy, szóval óriásplakáton nem mutat jól...legrosszabb esetben bekérik a nyerset hogy megnézzék mivel készült.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24691) robi1979 válasza #96302336 (#24663) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ezek szerint ha l értem akkor az e-infinity, egészem pontosan ez az oldal és nem valami klónja:

[link]

sokatok szerint is teljesen megbízható és nyugodtan rendelhetem innen az a6500-at? 100% eredeti termékek ezek és újak, nem valami redurbised stb kategória?

Ezek szerint csak a magyar és a német nyelv hiányzik a vázakból?

A firmwarek is passzolnak ezeken a Sony vázakon és Sigma objektíveken?

Gondolok itt arra hogy ha kijön egy újabb firmware akkor az 100 hogy passzol ezekre a vázakra?

Mennyi idő szokott lenni a szállítás innen?

Az IN STOCK az minden esetben azt jelenti hogy készeleten van és azonnal küldik?

(#24692) kovsol válasza robi1979 (#24691) üzenetére


kovsol
titán

Ezek főként Hongkongban vagy hasonló ázsiai országokban forgalmazott eredeti termékek, ezért nincs benne magyar nyelv. Ha nyaraláson bemész egy japán sony boltba valószínűleg pont ilyent vennél.
Nem is értem honnan gondolod, hogy majd nem fog menni vele egy objektív. Ahol ezt olvastad azt az oldalt töröld nyugodtan a listádról.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24693) Rapid136 válasza robi1979 (#24691) üzenetére


Rapid136
őstag

Csak garanciát nem fogsz tudni itthon intézni sem kibővítettet venni hozzá.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24694) hemaka válasza robi1979 (#24691) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ezek ugyanazok a gépek, csak más régióba szánták őket, ezért van az, hogy hiányzik pl. a magyar nyelv is. (Fujimnál pl. a magyar nyelv is benne van, csak azt veszed észre, hogy a dobozon arabul van minden :DDD)

(#24695) Bogyó bá' válasza kovsol (#24687) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Erről a svéd bakter esete jut az eszembe, akinek a vonat levágta mindkét lábát: "Hát a f***om nem kéne?" :O

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24696) robi1979 válasza hemaka (#24694) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ezek szerint akkor tényleg csak a magyar nyelv hiánya a különbség. Illetve a videózás részénél PAL/NTSC sem számít? Európában ugye mindenhol PAL van...

További nagy dilemma hogy a6500 vagy a6400, igaz hogy a 6500 közel 2 éves modell, de valahogy nekem komolyabbnak tűnik mint a 6400. Videózásnál mennyire melegszik? A 6400 úgy tudom kevésbé - állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#24697) kovsol válasza robi1979 (#24696) üzenetére


kovsol
titán

PAL/NTSC mód változtatható, de ennek váltása azzal jár, hogy a memória kártyát leformázza a gép.

Ha túlmelegedés számít akkor az A6400 a nyerő.
Az A6500/6300 4k-ban és 100Mbites lassított felvétel alatt is visszaveszi a kijelző fényerőt is felvétel közben. Ez napsütésben nagyon nagy hátrány. Az A6400 nem veszi vissza a fényerőt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24698) Márton válasza kovsol (#24697) üzenetére


Márton
nagyúr

Ennek mi az oka, hogy az összes kamerám, még a $100-os akciókamerám is tudnak kártyára írni 50/60p-t vegyesen, de a nagy Sony nem?..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24699) 80hun válasza hemaka (#24694) üzenetére


80hun
addikt

De a szürkeimportoscfuji gariztargató emlékein szerint.
Bár ezzel le is nyomja a cuccau árát

[ Szerkesztve ]

(#24700) jmakk válasza Márton (#24698) üzenetére


jmakk
őstag

Nem az 50/60p a lényeg hanem a tömörítési ráta. Nagyon nem mindegy, hogy 10-20 vagy 100-200mbit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.