Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) kovsol válasza Studi (#23050) üzenetére


kovsol
titán

én már nyáron vettem egyet, kettőre nincs szükségem :N :D

May the Force be with you!

(#23052) D.Va válasza NandorHUN (#23005) üzenetére


D.Va
senior tag

Köszi az infókat, tanácsokat! :))
Talán a 18-105 gimbal-ra jobb mint a 18-135 mert az utóbbi zoomolásnál fizikailag kitolja a lencsét így a gimball egyensúlyon mindig korrigálni kell, 18-105-nek viszont mindig fix a mérete, nem tolódik ki...

(#23053) robi222 válasza konyi79 (#23039) üzenetére


robi222
senior tag

Amikor automatikusan kikapcsol pl 1 perc után,olyankor eszi az aksit mert csak készenlétben van,vagy egyáltalán nem.Úgy mint a canon-oknál?

(#23054) #31733248 válasza Studi (#23047) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tényleg nagyon jó, érdemes megnézni.

(#23055) Spuri2000 válasza szemroni (#23046) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem is A6000 van. Nekem teljesen megfelelő, de ha izgágák a gyerkőcök akkor kell egy gyors és fényerős obi.

(#23056) KawaBazsy válasza szemroni (#23046) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Én is kölkök fotózására vettem a gépet, s abszolút bevált, nem csak marketing fogás a gyors autofókusz. De beltérre kell egy vaku, ill én csak fix üvegekkel fotózok (Sigma 30/2.8, SEL50/1.8), mert a kitobi csak f8-ra rekeszelve éles.

(#23057) derrik


derrik
őstag

Sony A7iii Usb-C port az ugyan úgy használható adatátvitelre is vagy csak töltésre jó???

(#23058) Bogyó bá' válasza derrik (#23057) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon reméljük, mert a szokásos, 5 éve is elavult USB2-es porttól meg lehet őszülni, mire az ember áttölti a képeket.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23059) jmakk válasza Bogyó bá' (#23058) üzenetére


jmakk
őstag

Mondjuk a wifi-s áttöltés pc-re sem valami szélsebes A7ii esetében. :( Nem tudom gyorsítottak-e már ezen a iii. szériánál.

[ Szerkesztve ]

(#23060) konyi79 válasza derrik (#23057) üzenetére


konyi79
addikt

Igen.

(#23061) kovsol válasza derrik (#23057) üzenetére


kovsol
titán

Én mindig azon keresztül csatlakoztatom a gépet, mert a micro-usb annyira lent van, és zavarja a kis ajtó. Adat és töltés is megy róla. Annyi előnye van ennek ha usb -s távkioldót használsz attól még töltheted is akár egy hosszú timelaps közben is a másik usb porton keresztűl.

May the Force be with you!

(#23062) szemroni válasza KawaBazsy (#23056) üzenetére


szemroni
csendes tag

huha, ez nem jo hir. Mert pont a meret miatt valtok DSLR-rol, es ha ehhez is kell plusz dolog az nem nyero.
Másik opcio apana LX100, de ott nincs beepitett vaku (tudom a vakus kep nem az igazi, de deritem papirral és az ugy mar jo nekem)
Automatán/sport modban milyen bent?
köszi

(#23063) wm2


wm2
őstag

Sziasztok. Beléptem a MILC táborba egy Sony A6000 készülékkel. Sigma obikkal (30/60mm) nagyon szép képeket csinál. Egyetlen apró szépséghibát vettem rajta észre, mégpedig azt, hogy a kijelzőn van 2 darab pixelhiba. Mivel a szélén van egyáltalán nem zavaró, de azért megkérdezném ha mégis ki akarnám cseréltetni, akkor itt is meg kell várni ameddig lesz rajta 4-5-6 darab ami már “zavarja a használatot”? :) Köszönöm a válaszokat.

Szoftveresen is éri egy apró kritika. Az AWB nagyon “hideg”. Persze ízlés kérdése de az “egyéni 5500K” elfogadhatóbb.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23064) cOxeR válasza wm2 (#23063) üzenetére


cOxeR
Ármester

Írj a márkaszerviznek és megmondják. :)

Az awb elég jó a Sony-ba, úgyhogy ezt meg kell védenem. :)
Kalibrált monitorod van?
Milyen fényviszony alapján mondod ezt? :)
Valamint az “egyéni 5500K” igazából semmi relevanciát nem ad, szintén környezet függő. :)
Fuss ennek neki újra.

(#23065) Spuri2000 válasza KawaBazsy (#23056) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Milyen vakut használsz?

(#23066) Márton válasza jmakk (#23059) üzenetére


Márton
nagyúr

Leirod mi kell a pc-re valo wifis kepletolteshez?
Csak telora megy nekem.
Koszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23067) wm2 válasza cOxeR (#23064) üzenetére


wm2
őstag

Szabadban, ami jelenleg nem túl napos. Be is volt borulva picit.

Elhiszem neked, hogy nagyon jó. De nekem úgy tűnik így első blikkre, hogy az A6000 awb a hideget preferálja. Még tesztelem. Egyelőre nagyon tetszik ez a picurka gép.

Ozora <3

(#23068) mikrofon válasza wm2 (#23067) üzenetére


mikrofon
veterán

Gondolom a dátumot már beállítottad. Így most állítsd egy évvel előrébb, 2020-ra. Csinalj vele 10 képet. Kapcsold ki és várj egy kicsit, kikapcsolva. Hallani fogsz egy zárhangot. Utána kapcsold be. Majd látod hogy el is tűnt a pixelhiba. Így már vissza is állíthatod a dátumot.
Automatikusan bizonyos időközönként elvégzi a pixelek ellenőrzését a váz és utána a hibás pixeleket nem használja....

(#23069) kovsol válasza mikrofon (#23068) üzenetére


kovsol
titán

Kérdés, hogy neki az LCD-n vannak-e a halott pixelek vagy a szenzoron. :)

May the Force be with you!

(#23070) mikrofon válasza kovsol (#23069) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez jogos!

(#23071) wm2 válasza kovsol (#23069) üzenetére


wm2
őstag

LCD. A felső fekete kerettől 1mm-re picike pont. Kb. a menüben megjelenő wifi jelnek a sarkánál. Pont nem vészes. A másik meg a jobb felső sarokban szinte. Mikrofon: köszi a tippet. Ha hazaértem megcsinálom.

Ozora <3

(#23072) NandorHUN válasza D.Va (#23052) üzenetére


NandorHUN
addikt

Videóra jobb a 18-105. Ha manualban videozol is jobb, mert ha zoomolsz fix f4 miatt nem kell állítanod zoomolás esetén se semmit.

Én is videozok ezt azt, de főleg képeket lövök. Arra meg utazásra szvsz a 18-135 jobb. Messzebbre lát", kisebb, könnyebb, kényelmesebb, kevesebbet fogyasztja az aksit, gyorsabban bekapcsol a kamera stb...
De ha cél tényleg csak videozás, akkor jobb a 18-105 ezek ellenére is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23073) KawaBazsy válasza Spuri2000 (#23065) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Godox TT350

(#23074) KawaBazsy válasza szemroni (#23062) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ha kevés a fény beltérben, akkor kell a vaku, mert mozognak a kölkök, rövid záridő a nyerő. Tökmindegy, h milyen rendszerű a gép. De a vakum is pici, 2 elem kell bele csak.
Korábban bridge gépet használtam, beépített vakuval, s utáltam. Viszont a külső vaku más dimenzió. Mindig a plafon felé kell irányítani, derítőlapot ki, s tökéletes fotókat csinál, TTL-el.
Csak A módban használom a gépet, a követő fókusszal, ha mozog az alany..

(#23075) |AP| válasza Studi (#23050) üzenetére


|AP|
veterán

te itt? Mi lett az Olyval? :)

(#23076) .mf válasza cOxeR (#23064) üzenetére


.mf
veterán

"Az awb elég jó a Sony-ba, úgyhogy ezt meg kell védenem. :)"

Lehet, hogy az újabbakon már igen, de én ennyit még nem szenvedtem WB-vel más gépeken, mint az A7-en. Sivatagi város, tűző nap, a raw meg olyan, mint hideg téli este, 4400 meg hasonlókat lő be. A múlt héten feldolgozott indiai képek felénél (! nem, nem túlzom el, talán még ennél is több - ha akarod, meg is számolhatom őket) állítanom kell a WB-n. Olyn, Canonon tizedennyiszer se kellett. Az A6000 csak kicsivel újabb nála, simán el tudom képzelni, hogy ott is problémás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23077) Márton válasza .mf (#23076) üzenetére


Márton
nagyúr

A raw-nál számít bármit is a wb beállítás? Az nem a feldolgozó szoftban dől el?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23078) jmakk válasza .mf (#23076) üzenetére


jmakk
őstag

Ezt megerősítem, sokszor kell tökölni a WB-vel, sokkal többet, mint Oly-val vagy még többet mint pl. Fujival.

@Márton: a rögzített WB a rawban is ugyanaz lesz, és utólag kell molyolnod, hogy akkor milyen is volt valóságban. Persze csak AWB esetén, a helyszínen előre is be lehet állítani, de ezt sztem elég kevesen csinálják, mert macerás.

[ Szerkesztve ]

(#23079) wm2 válasza Márton (#23077) üzenetére


wm2
őstag

Én JPEG-ben iPad Pro kijelzőn néztem vissza az A6000 AWB-s képeket. Tudom, hogy nem egy profi kalibrált monitor, de arra elég, hogy lássam, az awb jóval hidegebb (főleg egy Canon után). Közepesen napos időben, árnyékosabb helyen tűnik fel, hogy 5000K alá lövi szvsz is, és az “egyéni 5500K” ebben a fent említett környezetben jobbnak tűnik. Most, hogy xarrá akciózzák ezt az amúgy nem mai fgépet, azért még így is baromira jó cucc.

Más. Sigma obit először használok. Igaz, hogy nincs stabi, de a 60-as egészen elképesztő. Portré mellett egyéb más utcaképekhez stb. is (a kitobiról inkább nem mondanék semmit). Végül a videó rész, mert ebben nagyon meggyőző a Sony (az akksi időben lehetne még az!): inkább egy jó fhd, mint pocsék 4K.

Ozora <3

(#23080) mikrofon válasza Márton (#23077) üzenetére


mikrofon
veterán

:K

így igaz, a C1-nek teljesen mindegy, hogy mi volt beállítva WB-nek, maga állítja be automatikusan, a kiválasztott karakterisztika alapján, ami alap esetben nem az Adobe standard profil, hanem a phase one saját, vázanként egyedileg létrehozott szín karakterisztikája.....

IMHO
De még egy "rosszul" beállított szoftverben is, ami alapból a váz által mért WB-ét használja RAW-ban, kötegelt szerkesztéssel igen könnyű átállítani, akár egy képenkénti, a szerkesztő szoftver által alkalmazott automatikus korrekcióval.....
Jah igen, ezek azok a funkciók, szerkesztési segédletek, ami miatt egy C1, egy DxO sokkal "jobban használható", mint a Lightroom.....

Normál esetben az AWB, az az előnézeti képhez, vagy a jpg-hez kell csak....

Bizonyos szintű vázak felett meg még azt is meglehet adni, hogy az AWB standard, hidegebb vagy a melegebb tónusokhoz állítson. mk3-ak és a9 biztost tartalmazza ezt a lehetőséget: Priority Set in AWB

[ Szerkesztve ]

(#23081) Márton válasza wm2 (#23079) üzenetére


Márton
nagyúr

Ok, de ezt most mire írtad?

Mert én erre reagáltam:
"Sivatagi város, tűző nap, a raw meg olyan, mint hideg téli este,"

A raw wb olyan lesz, amire utómunkában állítod, nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23082) PuMbA válasza Márton (#23081) üzenetére


PuMbA
titán

A RAW szerkesztők általában alapértelmezetten betöltik a RAW mellett lévő adatokból például a gép által meghatározott fehéregyensúlyt is, hiszen valamit csak meg kell jelenítenie szegény proginak :) Eggyel kevesebb gond, ha nem kell vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#23083) mikrofon válasza PuMbA (#23082) üzenetére


mikrofon
veterán

Max egyes RAW szerkesztők..... Mások pedig beállítják maguk a saját algoritmusuk alapján amikor betöltöd, így ebben az esetben sem kell vele foglalkozni....

[ Szerkesztve ]

(#23084) Mirman válasza mikrofon (#23083) üzenetére


Mirman
őstag

Mivel legalább a felhasználók 90%-a Lightroomot használ ezért nyugodtan helytálló a RAW feldolgozók általában mondat ....

(#23085) PuMbA válasza Mirman (#23084) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon kevesen használnak mást, szóval a RAW feldolgozó az = Lightroom jelenleg. 90% helyett én 95%-ot is mondanék.

[ Szerkesztve ]

(#23086) KawaBazsy válasza jmakk (#23078) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem a beltéri, vaku mentes képeknél lövi alá a WB-t az ízlésem szerint. Vakuval ill. kültéren már nem szoktam bele nyúlni.

(#23087) mikrofon válasza PuMbA (#23085) üzenetére


mikrofon
veterán

Az egyik a szoftver típusa a másik pedig a gyártó által adott neve.
RAW szerkesztő szoftverból rengeteg létezik. Még ha szerintetek 90-95% is, akkor sem egyenlő a kettő.
Egyébként ti mire alapozzátok a 90%-95-ot?
Mi a vizsgált halmaz? Itt a topik felhasználók, vagy a hobbi felhasználók, vagy a magyar fotósak, vagy a nemzetközi fotósok közül használnak ennyien? Esetleg a legális szoftvert használok vagy az ilyen-olyan okosított szoftver használók közül használnak ennyien Lightroom-ot?

Nagyon kiváncsi vagyon tényleg, mert szerintem egyre kevesebben használnak Lightroom-ot.... sokkal többen photoshop-ot, ráadásul a nem adobe szoftverek is nagyon terjednek....

Tehát ilyet állítani tudatlanság. tájékozatlanság...
Szerintem.....

Hivatalos adatok:

Az Adobe saját felosztása:
Graphics & Photo Editing
Adobe Photoshop (40.21%)
Adobe Creative Suite (27.84%)
Adobe Illustrator (8.25%)
Microsoft Visio (5.15%)
Adobe Creative Cloud (4.12%)
What we have found is that for professional photographers 63% own Lightroom.
For Prosumers we have found that only 19% own Lightroom

A wikipedia-n is szereplő adatok alapján:
According to 2009 statistics from research company InfoTrends, released by Adobe Systems product manager John Nack, of the 1,045 North American professional photographers who were interviewed, 37.0% used Lightroom, 6.3% used Aperture, and 57.9% used the Photoshop Camera Raw plug-in. Of Macintosh users, 44.4% used Lightroom and 12.5% used Aperture.

Digramm is van 2009-ből.... Azóta meg csak jönnek fel a nemAdobe RAW szerkesztő cégek szoftverei....

[ Szerkesztve ]

(#23088) szemroni válasza KawaBazsy (#23074) üzenetére


szemroni
csendes tag

mekkora, milyen a külső vakud? Nekem a DSR-emhez volt, eladtam, de őszintén, nem sokszor vettem elő, mert sok helyet foglalt. Csak aküllső vaku kevés lenne a kit obihoz? Ha igen, mégis marad a kompakt.
köszi

(#23089) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Információt szeretnék kérni.

Sony A5000/Sony A5100-as belépő szintű MILC készülékekhez, milyen szintezési lehetőség van?

Olyan eszközt keresek, amely csatlakoztatható a géphez, és mint a vízmérték, megmutatja a helyes beállítást. (Nem állványt) Kézből készítet fotók esetén.

A tanácsot, segítséget előre is nagyon köszönöm.

(#23090) vihartigris válasza ggf8600gts (#23089) üzenetére


vihartigris
őstag

pl: libella

bármi reciproka a semmi

(#23091) kovsol válasza ggf8600gts (#23089) üzenetére


kovsol
titán

Ezekben nincs beépített vízszintező? :Y
Az RX100 mk1 gépemben is van már.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23092) Bogyó bá' válasza kovsol (#23091) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még az a6000-ben sincs (vagy legalábbis nem tudok róla...).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23093) vihartigris válasza kovsol (#23091) üzenetére


vihartigris
őstag

Úgy rémlik, hogy még a 6000-ben sincs.

bármi reciproka a semmi

(#23094) apacsay


apacsay
tag

Tanácsotokat szeretném kérni, egy A7 mark III kamerát szeretnék venni, főleg videózáshoz használnám, statív-ról is, stabilizátorról is ( Feiyutech G6 plus) esetleg néha kézből is. .

Milyen obit ajánlanátok hozzá, fentebb volt már róla szó, hogy 18-105/4 talán a legpraktikusabb a videofelvételekhez?

Márkára melyiket ajánlanátok, keretem véges sajnos , olyan 200-250e szánnék rá, ha ez realis.

Köszönöm előre is

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#23095) Bogyó bá' válasza apacsay (#23094) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na ahhoz a vázhoz pont nem jó a 18-105G, mert croppos.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23096) kovsol válasza apacsay (#23094) üzenetére


kovsol
titán

18-105G az egy APSC objektív.

May the Force be with you!

(#23097) konyi79 válasza vihartigris (#23093) üzenetére


konyi79
addikt

NEX3-5 verziókban és a5xxx és 6000-ben nincs.

(#23098) vihartigris válasza apacsay (#23094) üzenetére


vihartigris
őstag

A7 III helyett vegyél A 6500-t vagy A 6400-t a 18-105 obihoz.
A megmaradt pénzt meg elisszuk :DDD

bármi reciproka a semmi

(#23099) Mirman válasza mikrofon (#23087) üzenetére


Mirman
őstag

Nézz meg egy Google trendset az elég jó kiindulási alap lesz ennek.

Kb 10-szer annyian keresnek Lightroomra mint DXO , C1 , Luminarra összesen . A gimp majdnem olyan népszerű tud lenni mint a Lightroom , de minden eltörpül a photoshop mellett amire a Lightroomhoz képest is van egy tízszeres szorzó.

Teljesen felesleges futni a köröket . Mind a Lightroom mind a PS ACR-t használ és ez a két szoftver magasan a legnépszerűbb úgyhogy továbbra is megáll az a kijelentés hogy az átlagos RAW feldolgozó...

Lehet mást használni és sok mindenre vannak megfelelőbb eszközök mint az Adobe termékek de azért letagadni nem kell hogy a döntő többség ezt használja .

(#23100) Bogyó bá' válasza Mirman (#23099) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OK, csak a teljes PS-t nem szokták megvenni, hanem beszerzik a virágboltból. :B A PS6-nak egyébként ótvar sz@r a RAW-konvertere, bármihez, még a Sony programjához képest is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.