Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) derrik


derrik
őstag

Sony FE 70-300mm F4.5-5.6 G OSS
...ilyet használ valaki? Vélemény???

(#24402) m3ss


m3ss
veterán

azt lehet tudni, hogy mikor jon a 17-28 2.8 tamron? lehet erdemes elorendelni?
en nem kovettem, mi volt a 28-75-tel? mintha keszlethiany lett volna belole. vagy 1-2 honap mulva lenyegesen olcsobb lesz?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#24403) kovsol válasza m3ss (#24402) üzenetére


kovsol
titán

28-75 ára emelkedett, nem csökkent :)
És jelenleg is szerte a világon viszik mint a cukrot.

17-28 valamikor nyáron talán.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24404) kovsol válasza .mf (#24397) üzenetére


kovsol
titán

"Yongnou bejelentett egy FE AF 35 f2 és egy FE AF 24-70-est"
Ezekről nem is hallottam még, de kíváncsi vagyok mit alkotnak.
A manuál üvegeket meg én személy szerintem nem venném meg ezektől a kínaiaktól. Akkor már inkább valami vintage obi, azoknak legalább egyedi rajzolata van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24405) zümzümm


zümzümm
senior tag

Segítséget kérek! A Vaku topicban már írtam a problémát, de lehet nem a vaku okozza a gondot. Hanem a szenzor, vagy a vázon valamilyen beállítás. Remélem az utóbbi...
A7II + FE85F1.8 + TT685s
Szóval a probléma ez a csíkozódás. Vakuhasználat mellett és 1/1000nél rövidebb záridőnél jelentkezik.
Először a lámpafényre gyanakodtam, hogy vaku használata mellett az kavar be, de full sötét szobában is készítettem vakus fotot és azon is csíkos. Szóval lámpafény bekavarás kihúzva.
Készítettem lámpafény mellett 1/2000 záridővel és magas ISOval is fotot, ezen viszont nem látszik a csíkozódás.
Szóval a csíkozódás vaku használattal és 1/1000nél rövidebb záridővel jelentkezik. A Vaku topicban azt írták, hogy lehet hogy szenzorkiolvasási hiba. Nagyon remélem hogy nem az, és csak a vázon kell valamit beáálítani hogy megszűnjön a csíkozódás.
A vázon Derítő vakuzás van beállítva. De próbáltam a Slow módal is, ugyan úgy csíkoz. Rear modban pedig nem engedi a HSS-t.
EFCS pedig ON

Van tippetek, tudtok segíteni?

(#24406) zümzümm


zümzümm
senior tag

EFCS OFF beállítással nem jön elő a csíkozódás, még 1/8000 záridőnél sem.
Szóval vakuhasználat mellett az EFCS-t OFFra kell állítani ezek szerint(?)
Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez milyen módon befolyásolja a kiolvasást?

(#24407) p_adam válasza zümzümm (#24406) üzenetére


p_adam
addikt

[link]a vaku típusától is függ, hogy mennyire jön elő ez a csíkozódás, de ahogy írtad, az EFCS kiiktatása kiküszöböli

(#24408) .mf válasza kovsol (#24404) üzenetére


.mf
veterán

Nem is a manuálok a lényeg, hanem az irány: azok a harmadvonalbeli kínai gyártók, akik eddig még csak egy-egy manuált hoztak ki (Viltrox, Meike), már ők is jönnek AF-es obikkal, sőt, még zoomokkal is. Lassan végre lesz széles választék, több gyártótól több alternatíva ugyanazokra a gyútávokra és átfogásokra. Mert ami most van, főleg a többi FF MILC-nél, az egy rossz vicc, 50 f1.8-as ami ugyan nyitva is éles de steril a rajza és meh a bokeh, de 600 EUR-ba kerül, másik kettőnél 50-es csak f1.4 ill. 1.2-es van, még annál is sokkal drágábban...

A másik hsz-re visszatérve:
"Nem véletlen hívják "Holy Trinity of Lenses" -nek 16-35 24-70 70-200 hármast.
Ezzel a három objektívvel le tudod fedni az igények nagy részét kevés cserélgetéssel."

Pont ez fáj az FE rendszerben, hogy ezekből továbbra sincs olcsó(bb) alternatíva, ha kéne UWA vagy tele zoom. A hazai árak főleg agyrém, 16-35 f4 445k, 70-200 f4 485k, 70-300 f4.5-5.6 pedig 460k; de használtan is jóval 300k felett vannak, ha épp előfordulnak. Canon és Nikonra féláron vagy olcsóbban is vannak hasonló átfogásban (néha ilyen-olyan kompromisszummal, de) alternatívák, és ott jobban működik az adapterezés. Az A7-tel nem csak AF-em nincsen az EF-es obikkal, de a műanyag bajonett miatt már van egy kis lógás is, és valahogy a sarkok és/vagy a végtelen se tökéletes egyik adapteremmel sem, hiába jók az obik Canon vázon.

Épp pár napja jutott eszembe, hogy a következő hetekben pont lenne időm elmenni egy helyre, ahová rég terveztem, de azt hittem, már elszalasztottam a lehetőséget, de mint kiderült, mégsem (rébuszok helyett: Csernobil, pont tengap volt a 33. évfordulója, azt hittem, az új szarkofág teljesen takarni fogja, de mint kiderült, csak a 4-es blokk / régi szarkofág felett van, még lehet látni az erőmű többi részét). Ha már megyek és leszurkolom a kétnapos Cs-túra árát, plusz a vonat/repjegy, szállás, stb kiadást, akkor kéne egy jó UWA és egy legalább x-200 de inkább x-300 telezoom is (hogy a lakótelepről az erőmű/szarkofág is látszódjon). Ezeket az obikat itthon bérelni/kölcsönözni sem lehet (ha lehetne is, elég magas lenne a bérleti díj és/vagy a letét is); vagy heteket várni rájuk használtan, és alsó hangon 600k-t kifizetni a kettőre (e-infinről is ennyi lenne az új, de a 70-200-as decenterességi szórása miatt inkább kipróbálnám vétel előtt). S akkor meg már lehet, hogy csúsztatom az egészet, és inkább ősszel vagy jövőre megyek csak, amikor tuti több időm lesz rá.

M3ss: "azt lehet tudni, hogy mikor jon a 17-28 2.8 tamron? lehet erdemes elorendelni?
en nem kovettem, mi volt a 28-75-tel? mintha keszlethiany lett volna belole. vagy 1-2 honap mulva lenyegesen olcsobb lesz?
"

Hamarosan, nem tudom én se a dátumot. A 28-75 USA-ban 800 USD-n nyitott, majd több hónapig tartó készlethiány után 880 USD-re emelték, most időnként akcióban visszamegy 800-ra, de sok helyen nincs készleten, hanem csak rendelésre. EU-ban továbbra is 800 EUR, és itt is többnyire csak rendelésre. Szürkén is csak picivel volt olcsóbb, most ott is ugyanannyi. Használtan azóta is vadászok rá, eddig itthon 2-t láttam, de mindkettőt azonnal elhappolták előlem...

Zümzümm: rég ismert issue, pl. Phillip Reeve-ék is írtak róla: [link]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24409) zümzümm válasza p_adam (#24407) üzenetére


zümzümm
senior tag

Hat asszem tegnap este labon kihirdtam egy kisebb fajta infarktust miatta.

(#24410) konyi79


konyi79
addikt

Akad a szokásos kuponból egy 05.31-ig, ha valakinek van ilyen terve.

(#24411) derrik


derrik
őstag

Tamron
link

(#24412) robi222


robi222
senior tag

Tudnátok ötleteket mondani , hogy esősben hogyan lehet fotózni?
Holnap megyek külföldre és nagyon sok esőt mondanak :(((

(#24413) rgranc válasza robi222 (#24412) üzenetére


rgranc
aktív tag

Drágább megoldás
Olcsó megoldás

Én mondjuk inkább esernyő alatt szoktam, de az rizikósabb, Tajvanon a monszuneső olyan volt, hogy bár egyedül voltam egy családi esernyő alatt, még a pólómból is csavarni lehetett a vizet egy félóra után...

(#24414) mikrofon válasza robi222 (#24412) üzenetére


mikrofon
veterán

Ezek jó megoldások és vannak több méretben, de csak az utolsóra van esély, hogy beszerzed egy nap alatt....
Agua Stormproof Raincover 10 Medium DSLR
Agua Quick-draw Storm-proof Holster 35 Medium DSLR
peak design shell camera cover

(#24415) robi222


robi222
senior tag

Sajnos túl későn jutott eszembe.Nem gondoltam, hogy ennyi napon kereszt fog esni az esős.
Esetleg nejlon zacsit ráhúzva próbálta valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#24416) kovsol válasza robi222 (#24415) üzenetére


kovsol
titán

Nincs olyan objektíved ami időjárás álló? Mert akkor némi eső nem fog ártani neki. Persze nem monszun esőre gondolok.

May the Force be with you!

(#24417) robi222


robi222
senior tag

Csak Tamron 28-75 iii van.

(#24418) papaya válasza robi222 (#24415) üzenetére


papaya
senior tag

Rengeteg féle van raktáron is itt

Ár: 1500- 35000 között...

[ Szerkesztve ]

(#24419) .mf


.mf
veterán

Egy ideig most kenyér, víz, konzerv, instanttészta... Tegnap szembejött egy 16-35 jó áron, én meg gyenge voltam... :B Nem akar egy jó árú 28-75 is megkísérteni? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24420) jmakk válasza .mf (#24419) üzenetére


jmakk
őstag

Micsoda sznob lettél, autofókuszos objektív?! :DDD
Gratula, jó fényeket hozzá!

(#24421) kovsol válasza .mf (#24419) üzenetére


kovsol
titán

Legalább a GM? Vagy akkor csak a kenyér lenne a terítéken konzerv nélkül? :))

May the Force be with you!

(#24422) vihartigris válasza .mf (#24419) üzenetére


vihartigris
őstag

Jól élsz ha fussssa konzervre meg instant tésztára. :DDD

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#24423) .mf válasza jmakk (#24420) üzenetére


.mf
veterán

Fiatal voltam és kellettek a fókuszban lévő képek :B :U
Sajnos az UWA pont az a terület, ahova nincsenek jó vintage obik, és mint múltkor panaszkodtam, az én A7-esemen egyik adapterrel se volt jó egyik Canon UWA vagy WA obi sem :( A Sigma 17-35 pont megáll végtelen előtt, és olyat CA-zik kék-piros kettőslátással, mintha a sarkokban 3D-s film menne. A Canon 20-35 már épp eléri a végtelent, de igazából az is csak 21 mm és f8-tól, és a sarkok még ott se az igaziak...

Kovsol: akkor már vesém se lenne :Y csak az "olcsóbbik" f4

Vihartigris: vasárnapi és ünnepi kajának :B

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24424) derrik


derrik
őstag

Ugyan azért a pénzért.....
a 70-200 f4 kötelező darab ? Vagy a
a 70-300 vállalható azért a gyújtó távolság plusszért. Egy YT videót nézve 200mm-ig még a széleken is éles a 70-300 csak mintha nem lenne olyan kontrasztos..... de

(#24425) kovsol válasza derrik (#24424) üzenetére


kovsol
titán

A 70-200 f4 a kategóriájában kiemelkedően jó. Rengeteg helyen jókat írnak róla, ellenben a 70-300 ról kb senki nem ír, nem rak fel videókat. Ha az lenne a jobb vétel kétlem, hogy ennyire ritka lenne.

May the Force be with you!

(#24426) derrik válasza kovsol (#24425) üzenetére


derrik
őstag

.....csak a 200 nekem rövid :( igaz csak adaptált Canon volt
[link]

(#24427) kovsol válasza derrik (#24426) üzenetére


kovsol
titán

Erős a gyanúm az a 70-200 decenteres volt a videóban. És mindig ugyan azt a sarkot nézte.

May the Force be with you!

(#24428) derrik válasza kovsol (#24427) üzenetére


derrik
őstag

....ennyire én nem értek ehhez:)
csak valami hosszabb jobb lenne. És A kuponnal viszonylag megjárós lenne az ára is. Amennyi portrét én készítek /az havonta talán 1/ arra jó a 85mm. Ezeket az adapterezett megoldásokat meg megszeretném szüntetni ha lehet.
Tehát a kérdés úgy foglalható össze milyen lehetőségek vannak 100 és 400 között amit nekem megfizethető /max fél milla/?

(#24429) konyi79 válasza derrik (#24428) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem a 70-200 jobb felépítésre. Fényerősebb, jobbak rajta talán a bevonatok, a bokeh gömbök kevéssé hajlamosak koncentrikus körökből állni, szerkezete miatt jobban ellen tud állni az időjárásnak.
Középen talán egyforma élesek, a szélén a 70-300 kicsit gyengébb.
A 70-300 viszont kisebb, de cserébe ugye sötétebb is, ami 200mm-en nézve már észrevehető (f4 vs f5,6).
Tény, hogy 100 mm-rel hosszabb, de az nem sok helyen fog megmenteni. Ha 200mm rövidnek bizonyul, akkor 400+ végűek között érdemes nézelődni. Ennyiből a 100-400 ugye felejtős, de az újabb 100-400 és 150-600 Sigmákkal elég jók a tapasztalatok most itt a topikban a mostani vázakkal úgy látom.
Szóval én 3 tulajdonság alapján választanék:
- méret
- fényerő
- meg mennyire akarsz feltűnésmentes lenni vele. A fekete színnek talán előnye, kevésbe vagy feltűnő vele.

Ha a gyutáv a fontos, akkor pedig egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#24430) mikrofon


mikrofon
veterán

Újra EU cashback

(#24431) kovsol válasza mikrofon (#24430) üzenetére


kovsol
titán

A7III is 150€. Egy kuponos ár mellett ez már elég jó. Ha nem lenne már meg a gép, akkor most tuti lecsapnék rá.

Nemrég vettem egy SIGMA 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro objektívet kemény 80e Ft ért makulátlan állapotban.
Ma elmentünk letesztelni mit tud portré objektívként. EYE AF megy vele MC11 + A7III mellett. Viszont a hirtelen átfokuszálások megfekszik a gyomrát. Makróból messzire nehezen vált át, de ha csak finomhangolni kell ilyen pár méteres távolságokra akkor megfelelő a tempó.

Flickr album
azt kell mondjam nekem tetszik ahogy mossa a hátteret, és f2.8 mellett is éles.

Asszony is már kezd ráérezni, na meg az se hátrány, hogy eye af teszi a dolgát egész szépen, így csak komponálnia kell, és a gombot lenyomni :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24432) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Sziasztok. A mai nap kapom meg (elvileg) a Sony A7 III gepem, kit obival. (Igy olcsobb volt mint nelkule, lanyom is hasznalna neha igy tanulhat rajta, nem baj ha lesz par hasznalati karc)

A kerdesem az lenne hogy nyaralasra mit ajanlotok amolyan rohangalos, varosnezos, mindenes obinak. 24-105 f4 vagy 28 f2?
Sok mindent osszeolvastam, teszteket neztem, stb. de nem tudok donteni. Mind 2 sajnos most nem fer bele, 24-105 is nagyon neccesen (allhatok vigyazba par honapig a parom elott)

Szoval ki mit hasznal(na), koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#24433) Neck válasza HUNgabus (#24432) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem ezt neked kell eldönteni, hogy meg tudsz - e oldani mindent egy gyutávval, vagy kell a zoom. Az biztos, hogy ha tervezel portrét, akkor ne a fix obit vedd. Illetve, ha nem tudod, mit akarsz fotózni, akkor is a zoomot vedd. :B

Most olvasom (korán van még), hogy jön mellé egy kitobi is. Ebben az esetben, vagy eladod a kitobit, és lásd fenti szöveg, vagy ha egyelőre marad, én a fix obit venném inkább - de ez én vagyok, én inkább prime obikkal szeretek fotózni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24434) kovsol válasza HUNgabus (#24432) üzenetére


kovsol
titán

Hörcsögöt vagy pónit vegyek a gyereknek?

24-105 sokkal rugalmasabb, sok szituációt lefed. Objektivet nem sokat kell cserélni.
A 28 egy kicsi könnyű objektív. Teljesen más használhatóság.

Én utaztam 28+85 komboval, és elégedett voltam az eredménnyel. Azóta vettem egy 24-70 -t ami utazás közben szinte minden igényt lefed egyedül. Azért csak szinte, mert jól jönne néha még egy kis extra Zoom amit a 105mm lehet már meg tudna oldani.

Esetleg a kit objektivet probalgasd Zoom vagy fix illik-e jobban a te stílusodhoz.

Vagy ott van a tamron 28-75.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24435) Ixion77 válasza HUNgabus (#24432) üzenetére


Ixion77
őstag

Tamron 28-75 f2.8

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24436) 80hun válasza Ixion77 (#24435) üzenetére


80hun
addikt

Pont ezt akartam irni én is :)

(#24437) Neck válasza Ixion77 (#24435) üzenetére


Neck
veterán

De akkor miért nem csak vázat rendelt? :B
De amúgy igazatok van, a Tamron a jó döntés. Ha lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24438) 80hun válasza Neck (#24437) üzenetére


80hun
addikt

Mert olcsóbb volt a kitobival :)

(#24439) GalaHU válasza HUNgabus (#24432) üzenetére


GalaHU
őstag

Kitobi elad, aztán nem kell vigyázzban állni a 24-105 miatt... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#24440) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Koszonom a segitseget Mindenkinek.
Lehet kicsit felreerthetoen fogalmaztam, kicsit bovebben.
Csalad, nyaralas, kutyak, stb.
A fo kerdes az lenne (eddig leginkabb mobil volt hasznalva) hogy egy 2 hetes nyaralasra, leginkabb varosnezes, stb. mit cipeljek a nyakamba a gepen? Ha jol gondolom a 28mm kb a teli latoszogenek felel meg. A zoom is jol jonne biztos sokszor, kerdes a suly miatt megeri-e, a 24-105 nem epp pehelysulyu.
Tehat a lenyeg hogy kell e a zoom vagy kibirhato nelkule, ebben nincs tapasztalatom.
Koszi

(#24441) 80hun válasza HUNgabus (#24440) üzenetére


80hun
addikt

A kitobit :)

(#24442) FeRkE válasza kovsol (#24434) üzenetére


FeRkE
őstag

24-105, eletem legjobb dontese volt, hogy megvettem. Az A7III-al egyutt :) Nagyon jo paros, imadom oket!

(#24443) peter9228


peter9228
aktív tag

Hasonló kérdésem lenne nekem is :) Egy Sony 28mm és 85mm obin gondolkoztam, de elgondolkodtatott, hogy lehet jobban járnék egy Tamron 28-75-tel. Tudom, teljesen más a kettő, de ha csak a képminőséget és AF sebességet nézzük, szerintetek mennyivel rosszabb a Tamron a Sony fixeknél? (A7II-höz lenne)

(#24444) hemaka válasza HUNgabus (#24440) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kitobi boven jo nyaralason kattintgatni es a nyakad se szakad le tole egy egesz napos maszkalos nap utan.

(#24445) kovsol válasza hemaka (#24444) üzenetére


kovsol
titán

Nem értem én ezt a hozzáállást. Nyaralás egy életre szóló élmény, én ha elviszem már a nagy gépet, akkor igen is a legjobb minőséget akarom, nem csak kattintgatás kit obival. Ha én fotózom akkor megállunk, és ott kép készül, nem csak futás közben pár katt.

És ki az az őrült aki egész nap a nyakában lógatja a gépet azzal a gyári szörnyedelemmel amit adnak a géphez? Ilyen viselettel én még a 100-400 -al is elmászkálok egész nap.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24446) 80hun válasza kovsol (#24445) üzenetére


80hun
addikt

Mindenki más én már az A7ii-t is nagynak és nehéznek találom nyaraláshoz egy 35/2.8-al :)
Más a nyaralás meg a hobbifotós túra a családdal.
Nyaralás egy pici mft v. Rx100 de lehet még egy mobil is elég :)
Egyébként meg pihenni kell és nem dokumentálni a nyaralást :D

(#24447) kovsol válasza 80hun (#24446) üzenetére


kovsol
titán

"én ha elviszem már a nagy gépet"
én se mindig viszem a nagy gépet, de ha már elviszem akkor nem fogok elmenni objektívek nélkül

mondjuk ha nem viszem el akkor is így festett a dolog:

Maradjunk annyiban nekünk a fotózás is kikapcsolódás.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24448) HUNgabus válasza 80hun (#24446) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Egyet ertek, de...
Nem akartam nagyon elmondani hogy mi merre, sajnos neha a magyar irigy es rosszindulatu.
A lenyeg hogy kb 3 eve sporolunk egy hosszabb amerikai utra ahova nem nagyon megyunk mar vissza, plane csaladilag. Vagyis ezert ruhaztam be tobbek kozt egy olyan gepre ami "sok mindenre jo" megfelelo obikkal majd. Szeretnem a leheto "legjobb" minosegben megorokiteni az utat.

(#24449) Bogyó bá' válasza kovsol (#24447) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mi ez a kacatgyűjtemény?! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24450) 80hun válasza kovsol (#24447) üzenetére


80hun
addikt

Nekem is hobbi volt.
Aztán jön a gyerek és míg nagyobb nem lesz a hobbifotózás már kb 1000. lesz a rangsorban :D
Tehát én értelek téged de te irtad hogy “Nem értem én ezt a hozzáállást” :)
Na mindenkinek más lesz a lányeg. Volt amikor nekem is a fotózás vilt most pont nem az , és remélem egyszer újra az lesz.
Pl vmelyik nap vittem az analóg slr yashit rajta az 50/1.9-ek azt csók. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.