Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) kovsol válasza derrik (#24149) üzenetére


kovsol
titán

Egy hibát találtam eddig. A7RIII felhasználó írta, hogy a My Menu részbe nem tud új dolgokat hozzáadni egész addig, míg nem törli ki az összeset, és ad hozzá mindent elölről. Ez lehetséges az A7III -t is érinti. Ez lehet arra vezethető vissza, hogy jelentek meg új menüpontok is.
De ez is csak egyszer megcsinálós dolog ha előjönne, nem pedig állandó hiba.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24152) konyi79 válasza kovsol (#24151) üzenetére


konyi79
addikt

7m3-on tudok hozzáadni.

(#24153) derrik válasza kovsol (#24151) üzenetére


derrik
őstag

Ez gondolom mint a mobilon verzió váltás után nem árt egy full reset.
De olyan, hogy frissítés után nem megy fel az objektív és hasonlók nincsenek.....ez jó hír! Frissítek 😃....

(#24154) kovsol válasza derrik (#24153) üzenetére


kovsol
titán

Én most töltöm épp az aksit, aztán ha tele nekiállok én is majd a frissítésnek. :)
Lehet el is ugrok az állatkertbe délután (ha már itt lakom pár megállóra, meg bérletem is van), és kipróbálom az animal eye af -t nem csak kutyán, és macskán. Egyelőre nem igazán találtam teszteket arról, hogy milyen mértékben működik más fajta állatokon.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24155) konyi79 válasza kovsol (#24154) üzenetére


konyi79
addikt

Az mé egy dolog, választani kell animal/human között. De ha animal van bekapcsolva, miért van letiltva az af tartás a flexi spotnál? :F

(#24156) kovsol válasza konyi79 (#24155) üzenetére


kovsol
titán

Valóban le van tiltva, de most a madaras videómmal tesztelgettem kicsit így monitoron, és úgy fest animal detection esetén pl a wide vagy zona beállítás mellett követi az állatot amíg benne van a fókusz mezőben pont ugyan úgy, mint alapból lock-on AF el. Viszont ez elég nagy hátrány, hogy arra kényszerítik az embert, hogy bízzon a kamera algoritmusában, mert ez addig még működhet is amíg nem több mozgó dolog van, mert akkor mi garantálja, hogy azt választja a kamra amelyiket pont akartam?

May the Force be with you!

(#24157) derrik válasza kovsol (#24156) üzenetére


derrik
őstag

én még csak a frissítést fejeztem be. Állítgatni csak este lesz időm.
De azon gondolkodtam olvasva az utolsó pár hsz-t. Hogy ha már exponáló gombbal megy az Af és a szem fókusz. S igaz csak egy nyamvadt objektívem van a 85-ös amin van gomb. Arra most akkor mit érdemes rá hegeszteni? Pont ezt a Ember/Állat szemfókusz váltást??

(#24158) vihartigris válasza derrik (#24157) üzenetére


vihartigris
őstag

Azért próbáld ki az exponálógombbal történő szemfókuszt.

bármi reciproka a semmi

(#24159) robi222


robi222
senior tag

Tudnátok mondani táj fotóra széles látószögű natív lencsét A7iii-ra? Újonnan kb 200e körül?
Talán Samyang 14mm f/2.8?

(#24160) vihartigris válasza robi222 (#24159) üzenetére


vihartigris
őstag

Laowa 10-18

Kicsit több, mint 200, de elég széles látószögű :D

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#24161) robi222 válasza vihartigris (#24160) üzenetére


robi222
senior tag

Azt elfelejtettem írni, hogy fény érzékeny legyen.Minimum 2,8

(#24162) kovsol válasza robi222 (#24161) üzenetére


kovsol
titán

Én ma rendeltem egy Tamron 17-35mm f/2.8-4 DI OSD Lens for Canon EF mount (A037) -t. Neten nagyon dícsérték ezen az áron best buy. (szürkén 448€)
MC11-el állítólag szépen muzsikál. Táj, és épület fotóró, meg astrora is egész jó, és már nyitva is éles. Én meg nem akarok valami fix manual obit venni csak azért, mert az E-mount.

Most másolom az állatkertes képeket épp a gépre. Ha azokat átnéztem akkor majd írok egy élménybeszámolót.
Elsőre így elég vegyesek az érzelmeim az animal eye af-el kapcsolatban.

A frissítés haza vágta a Memória profilokat ami el volt mentve. Akartam videózni, és láttam az M1234 állásra azt írja File error. :( De legalább az 1 2 állás megmaradt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24163) derrik válasza kovsol (#24162) üzenetére


derrik
őstag

...ez a Tamron van vagy nem/lesz Sony E csatlakozással??? Vagy az más 17-35?? Mert ha minőségben partiban van a 28-75-el akkor beruháznék 1-re én is

(#24164) robi222 válasza kovsol (#24162) üzenetére


robi222
senior tag

Én is utálom a fix obikat, de széles látóban és ebben az árban nem nagyon van más alternatíva. MC11 sajna nincs és ha még azt is hozzá számolom akkor már túl költséges + sok jót nem hallottam a nem natív obikról .
Nem is vagyok biztos benne , hogy kell-e széles látó.
Utazáshoz , turistáskodáshoz, város épület, kastély katedrális belseje + családi fotókhoz ez való egyáltalán?
Nekem csak egy Sony 28-75 iii obim van amit imádok, de egy picit szűknek látom beltérben vagy városban.
A legnagyobb baj hogy nagyon utálok obit cserélgetni +iszonyú lusta is vagyok hozzá.

(#24165) kovsol válasza derrik (#24163) üzenetére


kovsol
titán

Sony E mountra 17-28mm f2.8 jön majd elvileg idei év közepén, de az 1000€ bevezető áron fog kezdeni. Az lényegében a mostani 28-75 széles látó tesója lesz.

(#24164) robi222 24-70 -t használok, de van ahova az is szűk sajnos, és a gopro-val kényszerültem rá többször is fotózni, ami elég hurka képminőséget ad egy MILC-hez képest. Egyébként általános használatra a 24-70 24-105 -t szokták ajánlani, a 28-75 ezekhez áll közel. 24 vs 28mm vannak egész jó képek. Nézhetsz példát rá kb mekkora látószög eltérést ad ha szélesebb obit veszel.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24166) robi222 válasza kovsol (#24165) üzenetére


robi222
senior tag

Hatalmas különbség van.Nagyon el gondolkoztató.

(#24167) Rapid136 válasza robi222 (#24159) üzenetére


Rapid136
őstag

Voigtlander 4,5/15mm ha számít a súly
ha a fényerő akkor nem... amúgy A7III-on édesmindegy :)

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24168) bercsi válasza kovsol (#24146) üzenetére


bercsi
aktív tag

Fent volt a 150-600 is :D
Ahogy mondod, teljesen takony lett az összes magas ISO-s kép. Jövőre szerintem le is cserélem egy 6400-re, az hátha jobban bírja.

(#24169) jmakk válasza robi222 (#24159) üzenetére


jmakk
őstag

Kicsit több mint 200e és kicsit több mint f2.8. Viszont a látószög szerintem nagyon jó szűk helyeken.
https://www.leitz-hungaria.hu/voigtlnder-color-skopar-21mm-f35-asph-sony-e-fekete-objektiv

(#24170) vihartigris válasza bercsi (#24168) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem gondolnám, hogy rettenetesen nagy különbség van ISO tűrésben a 6000 és a 6400 között.

bármi reciproka a semmi

(#24171) Rapid136 válasza bercsi (#24168) üzenetére


Rapid136
őstag

Gyári jpg vagy raw konvertálás?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24172) kovsol válasza bercsi (#24168) üzenetére


kovsol
titán

1600 kb a határ fotó módban apsc vázzal. 3200 már nem ad értékelhető eredményt, max kis méretben nézve. Ezért is ment a 6300 nálam eladásra.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24173) El Rey válasza robi1979 (#24140) üzenetére


El Rey
tag

Ajánlom ezt, nagyon jól összefoglalja a dolgot:

13 Reasons Why Sony A6400 is Better than A6500

(#24174) papaya válasza kovsol (#24165) üzenetére


papaya
senior tag

Én nagyon várom a 17-28-at. :B De honnét vetted ezt az 1k €-t? Én 800€-t láttam a pletyka oldalakon.. Amit rendeltél, azon én is variáltam, de állítólag használhatatlan a fókusz gyűrű, azaz a MF lehetetlen vele precízen.
Tájképnél nekem csak állvány + MF - zoommal opció.. De majd kérlek ,ha megjött, írd meg milyen a MF. :K

(#24175) kovsol válasza papaya (#24174) üzenetére


kovsol
titán

Itt láttam.
De egy dologban biztos vagyok, hogy olcsóbb nem lesz, mint a 28-75, és az is csoda lesz ha az embernek jut majd az első fél évben.

Egyébként f8-f11 és hasonló mellett azért kb minden fókuszban van, nem hiszem, hogy akkora nagy kihívás lehet fókuszálni egy tájképhez vele. De majd írok róla tapasztalatot ha megjön.

Most kaptam kölcsön egy Canon 70-200 f4 -t is. Holnap úgyis mennem kell futó versenyt fotózni, majd megnézem hogy szuperál MC11-el. Azt már látom kevés fényben lakásban eléggé vadászik.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24176) bercsi válasza Rapid136 (#24171) üzenetére


bercsi
aktív tag

Is-is. RAW-ból sem tudtam számomra tetszetős végeredményt kihozni.

(#24170) vihartigris
Lehet, nem próbáltam még. Bár nekem is az a gyanúm hogy sokkal nem jobb.

(#24172) kovsol
Én is így gondolom, de most beleugrani ezért az FF-be.... brrr.... Idővel lehet..

(#24177) kovsol


kovsol
titán

Animal EYE-AF tapasztalatok:

Emlős állatokra egész jó hatékonysággal működik. Medve, kecske, kenguru, oroszlán, szurikáta stb. Ezekre aktiválódott az szemkövetés. Amit észrevettem viszont, hogy voltak olyan esetek amikor a szemöldököt jelölte ki, de párszor azt vettem észre, hogy az orrát követte. Sőt egyik esetben a segglyukára hitte azt, hogy szem. :DDD

Madarakkal viszont komoly gondja akadt. Még egy sima kacsának a szemét se találta meg sokszor még akkor se ha fehér színű volt. Viszont volt amikor meg azonnal ráugrott. Azt figyeltem meg, hogy viszont azt egész jól kitalálja, hogy hol a fej, és az fókuszt többnyire a fejre, nem pedig a szárnyakra rakja. Ez is már fél sikernek könyvelhető el véleményem szerint.
Amit még érdekesnek találtam, hogy volt amikor megjelent a madár körül egy zöld kocka, kb olyan, mint az A9 nél láthattunk az új követő funkciónál.

Én nem wide, hanem zone módban próbáltam, és akkor így tudtam szabályozni is némileg leszűkítve a területet, hogy hol keresse a szemet.
Madarakat komolyan mondom sokkal jobban lekövette röptében most a gép, pedig nem is a lock-on af volt bekapcsolva, hanem sima zona. Viszont az a baj, hogy az objektívhez is jött ki frissítés, és az MC11-hez is, ráadásul pont javítottak az A7III+100-400 kombón benne.

Nem kedvezett az időjárás sajnos a tesztelésnek, mert végig csöpögött az eső. Majd lehet jobb fényviszonyokban jobban fog működni.

A képek csak 500x333 pixelesek, teljes felbontásért katt a képekre.

Ez nem tudom milyen állat, de szépen követte a szemét.

ide vitte a halat

egy ráadás virág :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24178) konyi79 válasza kovsol (#24177) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem ma kis időm volt csak a debreceni nagyerdőben mászkálni. Madarak, főként kacsák, varjú, pár cinege.
Hazafelé egy csatorna partján kócsag.
Egyetlen madárnál se talált szemet. :F

(#24179) kovsol válasza konyi79 (#24178) üzenetére


kovsol
titán

[kép]

lőttél valami szépet?
Ha nem volt elég kontraszt a szeme körül akkor kb esélytelen a madárnál a szem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24180) konyi79 válasza kovsol (#24179) üzenetére


konyi79
addikt

Áh...
Gyakorlatozok az újonccal. Csak párat próbáltam, volt kb 1 órám. Nem igazán van még ekkora telével tapasztalat, a kezelését is szokni kell. Meg csomó baromi lágy mintha taknyolna, de némelyik meg penge. Most nem tudom én vagyok-e béna, vagy mellélőtt pár centit ennyi fókuszt? Nemtom.
Holnap lehet megsétáltatom.

[ Szerkesztve ]

(#24181) kovsol válasza konyi79 (#24180) üzenetére


kovsol
titán

[kép]
Jó ez csak meg kell vágni, mert van ott részlet. Meg kiszedtem azt a belógó fát :D meg az én ízlésemnek a színek túl melegek voltak. Én eleve a WB prioritit is whitra rakom, nem szeretem amikor túltolja a sárgát a váz.
Bocsi, hogy bele kontárkodtam, de kb 1,5 perc alatt ennyire futotta :D

Ha takony akkor ott a fókusz nem talált be. Gondolom AF-C és sorozatfelvételben toltad. Én azt vettem észre, hogy mid és hi beállításon jobban talál a kamera, mint Hi+ -on. Bár nekem az adapter is közre játszik ebben szerintem.

Egyébként kis gyakorlás, és könnyen kezelni fogod. A lényeg a súlyt a bal kezeddel tartsd.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24182) konyi79 válasza kovsol (#24181) üzenetére


konyi79
addikt

Még lombosodás előtt voltam túrázni, oda volt még beállítva a jpeg autumn leaves +1sat azért ennyire szaturált az ooc jepeg. Nem publikálni szántam, csak egy mintafotó. Azért raktam fel vágás nélkül, valahogy élesebbet vártam 24Mp-en. Bár most a nyerseket nézegetem ott jobb a helyzet, de valami nem kerek.
Sorozat, de Lo.

[ Szerkesztve ]

(#24183) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

el vagyok veszve a MILC-ek világában, kérlek segítsetek egy kicsit.
Ha a minőség a fontos és az A bajonettes obikkal (természetesen adapterrel, csavarhúzós is) való együttműködés, akkor melyik vázatban érdemes gondolkodnom; a7III, a7RIII, vagy a9? Videó nem életbevágó.

Sony DSLR-t használok, hosszú távon ugyan nem a legkönnyebb, de markolattal, vakuval (ritkán használom, inkább fényerős obi, vagy kioldó), stabil fogást biztosít, ami nem mondható el ezekről a kicsi MILC vázakról. Anno amikor rátettem a vakut az A6000-re, ha nem kapom el orra esett volna, annyira pici.

Szóval egyáltalán nem tudom még, hogy mennyire lenne komfortos egy kisebb váz, de erősen gondolkodom rajta, csak azt nem tudom melyik lenne a jó választás. Esetleg ha egy összehasonlító oldalt is tudnátok linkelni, akkor az is segítség lenne, de a tapasztalatok is érdekelnének.

Sötét helyeken (koncert, színház), évente 1-2x használom a felszerelést, így az annyira nem szempont, ha ISO 3200/6400 fölé nem tudok menni.

A fentiek alapján ezt a 3 vázat néztem előzetesen, csak szeretnék jobban belemerülni abba amelyik nekem kéne. Előzetesen a kiemelt vázra gondolok.

Köszönöm szépen,
Alex

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24184) 80hun válasza mrrr74 (#24183) üzenetére


80hun
addikt

Milyen A-bajonettes obijaid vannak.?
Hogy egyáltalán érdemes e foglalkozni velük. :)

(#24185) mrrr74 válasza 80hun (#24184) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Szerintem érdemes: Zeiss: 85 f/1.4, 135 f/1.8, 24-70 f/2.8, Minolta: 80-200 f/2.8 HS, 50 f/1.4

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24186) Dolphine válasza 80hun (#24184) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is hasonló cipőben járok, mint mrrr74.
Nekem egy A58-asom van, feleségemnek A68.
A bajonettes obik: 16-50, Tamron 70-300, Tamron 70-200 2.8, 35, 50, 85 fix, plusz 2 obi, amit a géphez adtak (18-55, 55-200).
Gondolkodtam én is MILC gépen, de nem tudom, hogy ezeket az obikat érdemes-e adapterezni (a lista elejére gondolok)? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24187) p_adam válasza mrrr74 (#24185) üzenetére


p_adam
addikt

Sajnos ezek közül csakis a 24-70/2.8 SSM motoros, vagyis az összes többit csak az LA-EA2 adapterrel tudod használni (az LA-EA3-mal nem), egy A99II sokkal jobban fog fókuszálni, mint bármelyik tükör nélküli váz (vagy szépen el kell adogatni mindent és átállni, és úgy kihasználhatóak a MILC rendszer AF képességei)

(#24188) mrrr74 válasza mrrr74 (#24185) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Na, elfogyott az idő...
Szóval ezeket lecserélni E mountra nem feltétlen lenne pénztárcabarát :)
Ezért a dilemma, mert ez már egy összeszokott rendszer, nem tudom, hogy egy BSI szenzor mennyivel adna többet. Általában kis mélységélességel és manuális élességállítással készítem a képeimet ha van rá mód, abban azért biztos vagyok, hogy ezek az újabb vázak már pontosan ott élesek ahol én szeretném. A micro focus adjustment ellenére Az A99-en nem mindig borotva (ok, ez csak nekem tánik fel), persze rekeszelve igen.

p_adam: LA-EA4 adapterre gondoltam, ha jól tudom az megy a csavarhúzósakkal is.
Az A-s obik leképzése ráadásul jobban is tetszik, így akkor lehet tényleg marad így minden és lesz egy A99II ahogy írod. Ez volt az eredeti elképzelés, csak nem ismerem a MILC felhozatalt és nem tudom jobbak-e.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24189) mrrr74 válasza p_adam (#24187) üzenetére


mrrr74
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24190) p_adam válasza mrrr74 (#24188) üzenetére


p_adam
addikt

Persze, elírtam, de a lényeg hogy a fókusz (meg az ergonómia) az A99II-vel sokkal jobb, mint LA-EA4-el, csak ugye innen nem nagyon van hova továbblépni (persze valószínű nem is kell).
A micro adjustment ugyanúgy érvényes az LA-EA4 adapterrel, tehát ezt nem lehet kikerülni a régi objektívekkel, csak komplett cserével (ami persze sok pénz, mivel a kompatibilitás miatt az A-mount használt értéke eléggé alacsony).

(#24191) 80hun válasza mrrr74 (#24185) üzenetére


80hun
addikt

Nem rossz de lehet hogy inkább add el v. maradj a99ii nél.
Az a baj hogy egy a58 af redszerét kapod az la-ea4-el.

Tehát nem lépsz előre ha veszel alá egy milc gépet sőt inkább hátra. :)

Vagy cseréld le komplett de ne adapterezgess :)

[ Szerkesztve ]

(#24192) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, akkor marad a mostani rendszer és ha nagyon pénzt akarok költeni, akkor majd egy 99II :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24193) mikrofon válasza mrrr74 (#24183) üzenetére


mikrofon
veterán

Az előttem szólóknak szerintem is igaza van. Ha meg akarod tartani az obikat és kivagy békülve a DSLR méretével és tömegével, akkor szerintem is maradj ott. Feltételezhetően lesz tovább még ez a vonal a Sony-nál. Ugye az utolsó nagy nemzetközi kiállításon, bemutatón a Sony standon volt észrevehető méretű DSLR rész. Emiatt egyébként, ha elégedett vagy még a jelenlegi rendszereddel lehet érdemes még egy kicsit várni. Az előbb leírtak miatt van rá esély hogy azért elevenítette fel a Sony a DSLR emlékét a kiállításon mert még készül valamire esetleg az olimpia kapcsán.

Egyébként a 3 MiLC váz amit írtál az lefedi a Sony aktuális teljes palettáját mind árban mind tudásban. Tehát ha van keret tényleg a három közül választani, akkor a9, ha AF a fontos, a7riii ha a felbontás. 7iii inkább az olcsóbb "belépő", de ne keverd össze ez közel sem a Canon - Nikon belépő szintje!
Én a7riii-ről váltottam a9-re.

Egyébként ha árban az a9 szóba jöhet, szereted a DSLR-t és tudsz még max. egy évet várni akkor mindenképp várj, hátha egy új igen profi DSLR jön még...
Mondom ezt úgy hogy én biztos nem tudnék várni....

[ Szerkesztve ]

(#24194) mrrr74 válasza mikrofon (#24193) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Én attól tartok, hogy kifut, de panaszkodni tényleg nincs okom a mostani vázaimmal, nem sportot fotózom, bár talán még ott is megállják a helyüket. És pont ez okból nézelődnék ebben a kategóriában, mert félek nem lesz a DSLR vonal tovább fejlesztve. Pár éve még a KF is szóba került, arra azért vártam.

A jelen árak mellett még kivárok, viszont így könnyebben el tudom majd dönteni, hogy ha jön egy kihagyhatatlan A bajonettes váz szemben, akkor le kell csapjak rá. Így viszont képben vagyok a MILC vázak minőségi sorrendjével is, köszönöm. Az árak meg úgyis csökkennek - az A bajonetté mindeképp, de ha lesz A9II, akkor az előmodell is megfizethetőbb lesz. Nem ragaszkodom a friss gép illatához, így garisan, kevés expóval is vásárolok ha úgy alakul.

Nem vagyok "újító", így nem gond várni, ráadásul a mostani szet majdnem lefed mindent, talán vaksötétben nem tudok olyan képet készíteni amilyet szeretnék, de nálam a fényképezés a fény képezés :)

Köszönöm mindenkinek, megbeszéltem magammal merre tovább :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24195) robi222 válasza kovsol (#24162) üzenetére


robi222
senior tag

Hogy hogy nem a Sigma 18-35mm f1.8 DC rendelted?Az mc 11-el nem jobban működik?

(#24196) p_adam válasza robi222 (#24195) üzenetére


p_adam
addikt

APS-C objektív, nem FF.

(#24197) Zsoltelvisz


Zsoltelvisz
újonc

Sziasztok,
Valaki tudna segíteni vagy találkoztatok már ilyen hibával ?

Sony a7 iii
Ebayon vettem(550) nagyon figyeltem hogy 100-os értékelés minden.
A zeiss 1.8 55mm obinál fenál ez a probléma egyáltalán nem tudok a Manuál fókusz módon kívül mást használni semmilyen AF-et(azt írja rá hogy nincs megfelelően csatlakoztatva az obi vagy az obi nem támogatja ezt A fókusza konkrétan hadilábon áll.. De van 1 menüpönt amit ha automatikusra rakok akkor ugyanazt írja ki, hogy nincs megfelelően csatlakoztatva az obi vagy az obi nem támogatja ezt, viszont ha manuálisba rakom akkor meg ez elérhető. hogy van egy menüpont ami manuálisban módosítható.
Az a focu area menü, de a lock on Af-es dolgokat ott sem tudom választani.
Azóta vettem egy Mo-n belül is egy obit sony 50mm 1.8 oss és ugyanez a helyzet fenál mint a másik lencsénél. Szerintem valami a géppel van..ráírtam a hazai Sony szervízre majd reagálnak...youtubon semmit nem találtam erről a hibáról..és nem is értem a dolgot. Mit gondoltok erről?
Válaszokat és a segítséget is előre is köszönöm!

Zsolt

(#24198) 80hun válasza Zsoltelvisz (#24197) üzenetére


80hun
addikt

Esetleg az az af nincs átkapcsolva mf-ba?
Gyári beállítás resetet megcsináltad már?

(#24199) Zsoltelvisz válasza 80hun (#24198) üzenetére


Zsoltelvisz
újonc

Szia,

MF-ben vagyok végig és semmilyen Af-be nem enged át. (nem tudok rámenni a menupontjára sem, ezt írja nincs megfelelően csatlakoztatva az obi vagy az obi nem támogatja ezt, Pedig átkellene engednie, mert ezek natív lencsék.
Igen ma reseteltem és ugyanaz semmi változás

[ Szerkesztve ]

(#24200) 80hun válasza Zsoltelvisz (#24199) üzenetére


80hun
addikt

Obi váz fw frissítés esetleg talán

Eladóra ráirtál hogy hibás a váz?
Paypal visszafizetés?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.