Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) ZoZoˇˇ válasza Ed Parker (#24094) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

100-400 Canon egyes verziót nem vennék, II márt más téma. Sigma 100-400 150-600 minden tekintetben odaveri ,focus ,élesség,képöniségben is .

Nekem volt 100-400 egyes verzió. Most pedig sigma 150-600 c használok ég és föld a két obi a7III al .Kovsolnak meg néztem Sigma 100-400 ,hát ez is bőven van olyan mit 150-600.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24102) Márton válasza kovsol (#24098) üzenetére


Márton
nagyúr

Mitől élnek ennyire a színek? Áruld el a titkot!
Az az őz is leesik a (TN-es) monitoromról. Gratula!
Obi? Raw+utómunka?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24103) kovsol válasza ZoZoˇˇ (#24101) üzenetére


kovsol
titán

Sigma 100-400mm C Image Quality | Sharper than a Canon 100-400L II? | 4K

Összegzés: a sigma eléri, vagy nagyon közelíti az LII objektív képminőségét minden esetben.

Egyébként legtöbb tesztben a 100-400 sigmáról nagyon jókat mondanak, és jobb a képminősége, mint a 150-600 -nak.

May the Force be with you!

(#24104) Ed Parker válasza ZoZoˇˇ (#24101) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem volt még 2011-ben 5DMkII-n az egyes “porpumpa”
Én is igyekszem először kipróbálni utána veszem meg ha tetszik.

(#24105) ZoZoˇˇ válasza Ed Parker (#24104) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Az volt nekem is 6D vel . De hidd el mc11-el focus jóval gyorsabb lesza Sigmával. Nem vennék canon 100-400 ,főleg azért is nem ,mert a sigma 100-400-nak annyi az új ára mint a Canonak használtan, vagy még olcsobb is.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24106) bercsi válasza kovsol (#24098) üzenetére


bercsi
aktív tag

Eléggé rendben van ennek a képe véleményem szerint.
Agyalok is hogy ez legyen vagy a 150-600... Croppos vázon azért a 600 és 900mm közt elég nagy a különsbég.
A nagytesó nagyon lágy 600mm környékén?

(#24107) Ed Parker válasza ZoZoˇˇ (#24105) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hiszek neked, mondom csak próba után veszek, a 70-200 Canon AF elég gyors, szóval probalgatom melyik megy és melyik nem.
Ahogy reggel írtam az ef300F4IS nagyon nem jó, ott fókusz sem volt, gondolom eggyel feljebb levő EF400/5.6 dettó, 1993-as üveg.

(#24108) ZoZoˇˇ válasza Ed Parker (#24107) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

:R

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24109) kovsol válasza Márton (#24102) üzenetére


kovsol
titán

LR-ban szoktam a RAW fájlokat utómunkázni. Általában olyan színprofilt választok amin élénkebbek a színek. Az adobe és a camera színprofilokat is végig szoktam kattintgatni, és ami legjobban illik adott képhez azt választom. Meg szoktam rárakni 5-10 közötti szarurációt, meg néha kb ennyi vibrance-t is. (100-as skálán annyira nem sok ez még)
Nekem otthon két IPS paneles monitorom van, a DELL kalibrálva is van. Meg szoktam nézni a képet telefonon, a két monitoron, meg tableten is, és mit ne mondja az ember hiába küzd a neki tetsző színekért, utána a másik kijelzőn egymás mellé rakva jól látszik, hogy el vannak csúszva a színek.

(#24106) bercsi ZoZo-nak ebben több tapasztalata van. Bár nem tudom ebben a szezonban lőtt-e már vele 600-on valamit.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24110) Ed Parker válasza kovsol (#24109) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én macbook pro-n szoktam LR-ban feldolgozni, van rengeteg színprofil,de független ettől,ami azon szemnek kellemes, általában más kijelzőn tök más lesz.
erre volt konkrét példa, mikor portréztam,amiből kértem 5db nyomatot és a laborban, a hölgy azt mondta hogy ezen állítani kell mert pirosas az egész.
hozzáteszem mondta ezt egy hp all-in-one gépről amiről ment a nyomtatás.
fura volt visszanézni, ami ipaden, mac-en tök jó volt, kinyomtatva tök más.

(#24111) niiks


niiks
csendes tag

A két gép között van eltérés a színen kívül?

Sony Alpha-ILCE-6300-lb-16-50-mm-e-pz-kit
Sony Alpha ILCE-6300-ezüst-16-50-mm-kit

Köszönöm!

(#24112) kovsol válasza niiks (#24111) üzenetére


kovsol
titán

Nincs. Azonos váz, és objektív.

May the Force be with you!

(#24113) niiks válasza kovsol (#24112) üzenetére


niiks
csendes tag

Köszi, megnevezés kicsit összezavart! :)

(#24114) ZoZoˇˇ válasza bercsi (#24106) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Kb 2 hónapja váltottam Tamron 150-600 rol. A7III fokus probléma miatt Sigmára.
Eddig nekem tökéletes 600 mm f8 a penge éles ,szerintem nem lágy. Ennél szűkebb rekeszt nem igen szoktam állat foltoknál alkalmazni. Tamron is kb hasonló volt .

Kép:
600mm f14

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24115) ZoZoˇˇ válasza ZoZoˇˇ (#24114) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Ups 180mm volt :)

Itt talán nem szedi szét :)
[link]

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24116) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok,

Ugyanolyan árban Ti mit vennétek? Átlag felhasználás.

Rx100 mk3 vagy alpha 6000, kitobival.

Mind2 patika.

Köszönöm előre is

(#24117) Plexicushio válasza Ed Parker (#24092) üzenetére


Plexicushio
senior tag

"EF100-400LII-t szerettem volna próbálni, de nem volt raktáron, 150ezerrel olcsóbb mint a Sony és a rajza is jobb."

Huh :F

Ezt még nem láttam leírva, viszont azt annál többször, hogy az a Sony az egyik legélesebb tele (mindkettő brutál jó), nyitva is, de egyet rekeszelve pedig izzadás nélkül veri a Canon-t a tartomány mindkét végén. Drágább, cserébe élesebb (de még a $10-11k-s 200-400L IS-nél is) , és jelentősen könnyebb is - mondjuk ez legyen a minimum előnye a többlet árért. :)

(#24118) Bogyó bá' válasza Speedhs (#24116) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csakis a MILC-et, más kategória. A későbbiekben meg tetszés szerint bővítheted.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24119) kovsol válasza Speedhs (#24116) üzenetére


kovsol
titán

Annyira más kategória, hogy neked kell ezt igazából eldönteni.
A6000 jobb képeket fog készíteni, és az AF is jobb, bővíthető esetleg igény szerint extra objektívekkel.
Az rx100 pici, kompakt, akár minden nap magaddal viheted akárhova is mész, akár a zsebedben is.
Nekem van egy RX100 mk1, és kb mindig viszem magammal. Hiába az A7 kamera, ha az otthon pihen a szekrényben.

Fogásra is ég és föld a két kamera egyébként.

May the Force be with you!

(#24120) Assdak


Assdak
őstag

Valakinél van még esetleg felesleges kupon?

(#24121) mikrofon válasza kovsol (#24119) üzenetére


mikrofon
veterán

Igen ám de ha valaki nem vesz másik objektívet csak a kittel használja, akkor az RX100 sorozatból az újabbak a fenyérős optikások ( 24-70 mm-es F1,8-2,8) jobb választásúak, pont azért mert fenyérős az optika a szenzor előtt.... az mkiii-nek elég jó a fókusza is már....

(#24122) derrik


derrik
őstag

28mm f2 lett a vége a történetnek. Remélem össze barátkozunk. Bár a 220volt és a Sony kupon=108 ezer plusz 1 év Sony kiterjesztett garancia ellenállhatatlanná tette.
Tegyem hozzá a vásárlás menete : összevonható e a kedvezmény? Ha igen csak Sony promociókkal? Az van rá írva hogy nem vonható össze .......
Telefonos segítség kérés....../hál isten a közönséget nem szavaztatták meg/
Számla adás....
Majd másik számla mert a garancia kártya nem került rá .....
Kicsit lezsibbadtam:(

[ Szerkesztve ]

(#24123) kovsol válasza derrik (#24122) üzenetére


kovsol
titán

Pedig a kuponon azt szokott lenni, hogy más promócióval összevonható. Most nem ez volt rajta?

May the Force be with you!

(#24124) konyi79 válasza kovsol (#24123) üzenetére


konyi79
addikt

:U Apa kezdődik! Pont, mint év végen.

Összevonódik az, nekem most vonódott össze a zsebem száznégyszázba.
A zöldekhez kell menni, ott képben vannak.

(#24125) kovsol válasza konyi79 (#24124) üzenetére


kovsol
titán

Westendben lévő 220voltban fél órát álltam mikor bementem első WS után kapott kuponnal. Azt se tudták mi az, telefonálgattak a másik boltokba, leveleket néztek stb. Szombat volt így a vezetőség nem volt bent persze.
A7III meg nem termett akkor még minden bokron, elég nehéz volt raktáron lévő találni.

Mondjuk nem feltétlenül az eladókat kell hibáztatni ez miatt, hanem azokat az irodában ülőket akik nem kommunikálják ki feléjük a dolgot megfelelően.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24126) derrik válasza kovsol (#24123) üzenetére


derrik
őstag

Ez is egy West End-es story... És igen. Minden rajta van a kuponon. Nekem világos is mint a nap. Csak itt még az is gondolkodás tárgyát képezte , hogy az eredeti vagy az akciós árból vonódik a kupon. De ez engem mint vásárlót nem hat meg.
Ahogy hallottam már az éven csak egyszer lesz gondjuk ezzel.....

[ Szerkesztve ]

(#24127) kovsol válasza derrik (#24126) üzenetére


kovsol
titán

Idén csak egy WS lesz ezen kívül?

May the Force be with you!

(#24128) vihartigris válasza konyi79 (#24124) üzenetére


vihartigris
őstag

Gratula a száz4százhoz :C

Egy-két mondatot azért illik majd írni róla :D

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#24129) Márton válasza kovsol (#24109) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24130) rgranc válasza Speedhs (#24116) üzenetére


rgranc
aktív tag

Én pont az RX100 III-ről váltottam a6000-re. *HA* biztos vagy benne hogy nem fogsz soha többé másik obit venni (bármilyen okból), akkor szerintem a RX100 III képminőségben nem rosszabb az a6000+kitobihoz képest, cserébe ingzsebbe is elfér.
Viszont manuális 50mm körüli gyújtótávolságú objektívet átalakítóval akár 10ezer forintért is lehet venni portréfotózáshoz, makrózáshoz, és már ott is lesz szerintem különbség az a6000 javára.

(#24131) derrik válasza kovsol (#24127) üzenetére


derrik
őstag

... az évi puskaport gyorsan elpuffogtatták. Mert két hónapban kettő is volt. Gondolom az új frimware. És a három rivális full game bemutatói mellett valahogy tartani kell a lépést.
Én kérdeztem, hogy portré, esküvő, sport, család már volt . Mi az elképzelés ? Táj, tárgy fotó esetleg?
Az mondta valami botanikus vagy füvészkert felében gondolkodnak és oda nagyon jó ember is lehetne hívni . De ennyi. Más nem jött szoba. Ezért gondolom, hogy az évi 3- 4 alkalom lehet tervbe.

[ Szerkesztve ]

(#24132) Wa2x_


Wa2x_
veterán

eglobal megbízható ugye? 50/1.8-at rendelnék, mire kell odafigyelni, ill. mire várható a megérkezés?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#24133) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

sziasztok. az objektíves topikban nem kaptam választ, teszek egy próbát itt is. szóval:
van egy sony a6300 gépem, leginkább videózásra használom. kinéztem 2 objektívet, de nem tudok dönteni. egyik kiszemeltem a sony 35mm f1.8 OSS, másik a sigma 30mm f1.4.
a stabilizátor miatt a sony felé húzok inkább. ugyanakkor kézből nem áll szándékomban használni, sokkal inkább gimbalon. vajon gimbalon is előny a stabi, vagy inkább tökmindegy?
a fényerő miatt jobb lenne a sigma, éjszakai sok fps-es felvételeknél. viszont ahogy néztem videókban, az autofocus jobb a sony-ban, ami szintén fontos lehet.
szerintetek?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#24134) konyi79 válasza JoeCockBill (#24133) üzenetére


konyi79
addikt

Af-es videóra én nem ajánlom a Sigmákat. Amelett gyengébbek c-af-ben érezhetően, bele is zümmögnek, ha nem külső mikrofont használsz.
Ettől függetlenül az OSS bár előny a Sony felé, de videóra kevés. Oda azért jó már azon a gyutávon a gimbal.

(#24135) JoeCockBill válasza konyi79 (#24134) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

köszönöm a válaszod. hangot nem rögzítek. a gimbal alap. így is azt mondod hogy inkább sony? egyébként én is affelé hajlok jelenleg, főleg hogy szándékomban áll beszerezni egy sigma 16mm f1.4-et, az jó lesz "éjjellátónak". bár most ráakadtam a sony 10-18 f4-re és kicsit elbizonytalanított :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#24136) ZoZoˇˇ válasza Wa2x_ (#24132) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Én ott vettem Mc11 et. Nem volt gond, időbe megérkezett.

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24137) konyi79 válasza JoeCockBill (#24135) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom. Más a Sigma színe, nem lesz öröm néha összedolgozni más gyártó színeit, ha erre érzékeny vagy.
Videóra annyira nem jó a híre a 30-as Sigmának, olyanom nem volt. 35-ös Sony még megvan, jó kis obi, de a LoCa volt egyedül a bajom vele, amúgy nagyon szerethető, kicsi.
16-os Sigma karrierjének hamar vége lett nálam, a ciripelése videóban zavart. Nagy baj a képével nincs, meg tényleg egy éjjellátó, de igazán nem tudtam szeretni.

(#24138) JoeCockBill válasza konyi79 (#24137) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

köszönöm a választ. próbálok hasznosítani belőle magamnak valamit :) nem könnyű döntés, lehet az lesz hogy amelyiket előbb találok jó áron, azt megveszem

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#24139) Speedhs válasza rgranc (#24130) üzenetére


Speedhs
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

A6000 mellett döntöttem, mivel később jól jöhet a cserélhető objektív még.

:R

(#24140) robi1979


robi1979
aktív tag

Egy újabb kérdés: Sony 6300 és 6400 között mi a lényegi különbség fotózást, videózást tekintve? Ezek a gépek hány expo számig mennek el gond nélkül? Használtan érdemes manapság 6300-at venni - mire kell oda figyelni a vásárlásnál, 10000 expo sok vagy kevés - vagy 100.000ft-al többért megéri e funkcionalitásában a 6400?

[ Szerkesztve ]

(#24141) robi1979 válasza robi1979 (#24140) üzenetére


robi1979
aktív tag

Illetve erről az objektívről milyen tapasztalatok vannak? SONY SEL 28-70mm f/3,5-5,6 OSS FE jobb mint a 16-50es kit objektív amit a 6400 mellé adnak?

Boltok közül melyek számítanak megbízhatónak a6400 esetén? 220 volt vagy fotoplus? Néztem csak vázat, egyiknél sincs.

[ Szerkesztve ]

(#24142) vihartigris válasza robi1979 (#24140) üzenetére


vihartigris
őstag

Ahogy már korábban megírták neked: különbség
Videónál nincs 30 perces időkorlát, és nem melegszik túl.

bármi reciproka a semmi

(#24143) Bogyó bá' válasza robi1979 (#24141) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha egyetlen objektíved lesz, akkor a 16-50 szerintem jóval sokoldalúbban használható APS-C érzékelővel. A másikkal nem tudsz tájképezni, mert nincs nagylátószöged.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24144) krmcz válasza robi1979 (#24141) üzenetére


krmcz
tag

Mindkét bolt megbízható bármi más termék esetén is, hivatalos Sony partnerek.

(#24145) bercsi válasza ZoZoˇˇ (#24115) üzenetére


bercsi
aktív tag

Határozottan tetszik :)
Már csak napfényben kellene kipróbálnom, hogy milyen a6000-el a fókusz; a sportfotós sony ws-en egész jól működött műfényben, az más kérdés hogy a zaj megette az összes képet. :(((

(#24146) kovsol válasza bercsi (#24145) üzenetére


kovsol
titán

100-400-t is próbáltad ha jól emlékszem.
Ott az volt a baj, hogy még az A7III mellett is elég magas ISO kellett, az meg már az A6000 nek halál teljesen. Ezek az objektívek amúgy is inkább kültéri fotózásra ajánlottak.

May the Force be with you!

(#24147) tailor


tailor
őstag

#péntekvan

[link]

:DDD ;]

(Legközelebb ezt a cikket mutatom majd meg annak az olyan okosoknak, mint aki egy ledes nagyítóval nézett bele az eladó 40 éves vintage objektívembe, hogy "mennyire poros"... :O )

[ Szerkesztve ]

(#24148) Bogyó bá' válasza tailor (#24147) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24149) derrik


derrik
őstag

A7M3 fw-ről valami? Esetleg nemzetközi fórumon?
Mert ebéd után feltenném....

(#24150) vihartigris válasza Bogyó bá' (#24148) üzenetére


vihartigris
őstag

:C

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.