Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) rgranc válasza hemaka (#24350) üzenetére


rgranc
aktív tag

Néha nagyon jó árakon vannak ott obik, ha a garancia nem szempont (és az ember mer kockáztatni). Én ott vettem a SEL50F18-at, ami nagyon nem spéci obi, viszont csak 43 ezer forintba került :D (bár nem új volt, csak újszerű) Viszont postával én személyesen nem mertem volna...

(#24352) derrik válasza hemaka (#24350) üzenetére


derrik
őstag

Nem a Sigma honlapján van egy visszavásárolt objektív és ha onnan venném meg 1/5 árát spórolnám az ittenihez képest. És a gyártói garancia is megmaradna

(#24353) .mf válasza derrik (#24352) üzenetére


.mf
veterán

"ha onnan venném meg 1/5 árát spórolnám az ittenihez képest."

Majd ráfizeted a több, mint egynegyedét ÁFA formájában, és a szállítás, biztosítás, vám, vámkezelés költsége (futárcégek ezt is rászámolják, az is lesz párezer)... Annyira ritka, hogy a hazai aprókon nem fordul elő vagy ezzel vagy más bajonettel? (Sigma cserél bajonettet)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24354) robi222 válasza mikrofon (#24343) üzenetére


robi222
senior tag

Köszönöm! :R

(#24355) 80hun válasza derrik (#24352) üzenetére


80hun
addikt

Eglobalnál nincs ?
Japánból csak különlegességeket érdemes rendelni amit itthon nem kapsz meg.

(#24356) derrik válasza 80hun (#24355) üzenetére


derrik
őstag

....akkor hagyom, majd valami más tervet valósítok meg

(#24357) 80hun válasza derrik (#24356) üzenetére


80hun
addikt

Konkrétan milyen obiról van szó?

(#24358) krmcz


krmcz
tag

Skacok egy gyors kérdés. Vakuhoz kéne 8-10 elem illetve ahhoz megfelelő töltő. Kinek mi vált be? Voltcraft IPC-1L, Opus BT-C3100, vagy valami más? Illetve elemből melyiket? Eneloop fehér vagy fekete pro vagy az ikeás LADDA 2450? Nagy a választék és nem látom a fától az erdőt. :)

(#24359) Dolphine válasza krmcz (#24358) üzenetére


Dolphine
addikt

Töltőnek Liitokala Lii-500

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24360) Ixion77 válasza krmcz (#24358) üzenetére


Ixion77
őstag

Ladda akkuk és Liitokala vagy Opus töltő

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24361) konyi79 válasza Ixion77 (#24360) üzenetére


konyi79
addikt

+1

(#24362) mrrr74 válasza krmcz (#24358) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nálam van Voltcraft (1x.000ft) és Lii-500 (20$ körül) is itthon. Mindkettőt ajánlom, vakuban/kioldóban a fehér Ladda van használatban. Liitokala működik powerbankként is.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#24363) krmcz válasza mrrr74 (#24362) üzenetére


krmcz
tag

Köszi mindenkinek a választ. :R

(#24364) rgranc


rgranc
aktív tag

Más is kapott több emailt az új Sony workshopról? Múlt héten próbálkoztam, semmi választ nem kaptam napokig, másnap próbáltam regisztrálni még egyszer, arra se jött semmi.
Most viszont 2 órája jött egy email hogy sajnos már nincs hely, aztán 1 órával később jött egy másik email, hogy szívesen látnak a természetfotózás workshopon. A második email a második jelentkezésemre jött, ahova új email címmel regisztráltam, nem használtam náluk korábban.

Most arra gondolok, hogy az első, portréfotós workshopon valamiért feketelistára kerültem, ezért "fogyott el már a hely" a múltkori workshopra is, meg a természetfotósra is.

Tudtommal semmit nem rontottam el a portréfotós ws-on, nem nyúltam le semmit, nem hiénáztam, kíváncsi vagyok mi történhetett, nincs esetleg valakinek kapcsolata a Sonynál?

(#24365) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Mentem volna ma fotózni az új Patona akkummal, erre az A6000 megint tökig le van merülve.. Tehát nem az akku a ludas, hanem a gép. Vehetem ki ezentúl mindig az akkut.. járt másvki is már így?

(#24366) #96302336 válasza KawaBazsy (#24365) üzenetére


#96302336
törölt tag

Natív objektív, vagy valamilyen adapteres?

(#24367) KawaBazsy válasza #96302336 (#24366) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A kitobi van rajta alapban, de a másik kettő is E mount.

(#24368) Ixion77 válasza rgranc (#24364) üzenetére


Ixion77
őstag

Simán lehet, hogy az új érdeklődőket részesítik előnyben. Nyilvánvalóan ez az üzletpolitikai érdekük.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24369) kovsol válasza KawaBazsy (#24365) üzenetére


kovsol
titán

Repülőgép üzemmódot próbáld bekapcsolni, hátha valami kapcsolat aktív marad.
Még az OSS szokott bugos lenni, és kikapcsolás után is aktív marad az objektívben.

May the Force be with you!

(#24370) derrik


derrik
őstag

Tokina macro Sonyra
link

(#24371) KawaBazsy válasza kovsol (#24369) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Repülős üzemmód alap, de akkor kipróbálom, hogy mindig a Sigma lesz rajta kikapcsolás után, az nem OSS-es.

(#24372) Nippon válasza Ixion77 (#24368) üzenetére


Nippon
őstag

Valószínűleg ez a helyzet, rögtön az elején regisztráltam és engem is visszadobtak. Eddig mindegyiken voltam.

(#24373) konyi79 válasza rgranc (#24364) üzenetére


konyi79
addikt

Én pozitívot kaptam trükközés nélkül. Ebből én azt gondolom, csak úgy találomra húznak a zsákból. Kicsi a létszám, nagy a túljelentkezés, túl népszerű lett az esemény úgy tűnik.
Nem kell ott nagyot belegondolni, nincs ott tiltólista :N

(#24374) kovsol válasza konyi79 (#24373) üzenetére


kovsol
titán

Mert tudják te minden alkalommal egy GM -t viszel utána haza. :DDD

May the Force be with you!

(#24375) konyi79 válasza kovsol (#24374) üzenetére


konyi79
addikt

:P

Minden is megvan már ami kellhet. Max egy 40CF-re vágynék, de az meg nem kuponolható.
Na jó, ha kiderül miért bénázok a 100-400-zal egy 1,4tc még lehet a végére kellene. :B

(#24376) mikrofon válasza konyi79 (#24375) üzenetére


mikrofon
veterán

Aztán meg majd jön 40/1.2GM vagy 50/1.2GM és lesz új amit begyűjthetsz ;)
Vagy esetleg a nyáron megjelenő csúcs aps-c vagy az ősszel megjelenő csúcs FF amire rákívánhatsz... Azért a 100-400GM egy csúcs aps-c vázzal maga előtt csodákra lesz majd képes.....

(#24377) kovsol válasza mikrofon (#24376) üzenetére


kovsol
titán

Direkt nem mondtál 35mm-t? :DDD

May the Force be with you!

(#24378) konyi79 válasza mikrofon (#24376) üzenetére


konyi79
addikt

Mai a pletyka a 9m2-re, de nekem az sok lenne.

(#24379) konyi79 válasza kovsol (#24377) üzenetére


konyi79
addikt

Majd csak begurul az nagy csendben.
Egyszer.
20 optikáról volt szó ami jön belátható időn belül, abból sok még nem ért ide.

(#24380) .mf válasza konyi79 (#24375) üzenetére


.mf
veterán

"de az meg nem kuponolható"

Hja, ez a nagy bajom a Tamron 28-75-tel is :DDD Épp annyival van a fájdalomhatár felett itthon is, sógoréknál is, de még szürkén is csak hajszálnyival olcsóbb, használtan pedig szinte nincs is (Gyuláét is egyből elhappolták). Pedig kéne... főleg, hogy egy haverom bogarat ültetett a fülembe, hogy látogassam meg Kínában. Kínában azért nem mindenhol beszélnek angolul, én pedig csak pár szót tudok kínaiul, olvasni is csak minimálisan, jól jönne egy kis segítség -- ő pedig tud kínaiul, szeret utazni, és érdeklődik a fényképezés iránt, tehát ebből pár érdekes helyszínre vezető fotós túra is kisülhet :) Következő túrára pedig kicsit átalakítanám a felszerelésem, váz egyelőre marad amíg a MILCek következő generációja ki nem jön és az árak lejjebb nem mennek, 28 és 50 manuál fixek helyett 28-75, a 20-35 helyett vagy Samyang 20 f1.8, vagy rászánom magam a továbbra is elég drága 16-35 f4-re (17-28 f2.8 majd biztos letöri az árát, de az nem most fog megjelenni). Telével állok még hadilábon, szerencsére nem vagyok nagyon telés, de a Samyang 85 önmagában kevés, egy 70-200 vagy 70-300 jól jönne, csak azok is elég drágák :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24381) kovsol válasza .mf (#24380) üzenetére


kovsol
titán

Nem véletlen hívják "Holy Trinity of Lenses" -nek 16-35 24-70 70-200 hármast.
Ezzel a három objektívvel le tudod fedni az igények nagy részét kevés cserélgetéssel.

Szerintem a Tamron ennek a hármasnak akarja megcsinálni E bajonettre egy olcsóbb f2.8 verzióját. Azoknak nyújt majd alternatívát akik f2.8 üveget akarnak, de a GM megfizethetetlen nekik.

17-28 28-75 75-200?
Ha jól beárazzák viszik majd mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24382) GalaHU válasza .mf (#24380) üzenetére


GalaHU
őstag

Legutóbb az Alpokban én is megszívtam, serpáztam a teljes kollekciót a hátamon, dőlt rólam a víz, aztán amikor kiválogattam és utómunkáztam a képeket, kiderült, hogy a fotók 90%-a 24 és 100 közötti gyutávon kedvező fényviszonyok között készült, ergo elég lett volna egy 24-105 F4-es lencse, aztán kész! :)

Ehhez jól passzol egy 16-35 2.8, ha mondjuk beltérben elkél a nagyobb fényerő, vagy kell a széles látószög a téma miatt, hozzá egy 70-200 max egy extenderrel, ezekkel a speciális igények kivételével azért tényleg mindent meg lehet oldani. A többi obim szinte csak pihen a polcon...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#24383) #96302336 válasza kovsol (#24381) üzenetére


#96302336
törölt tag

így van. Erre vágyom én is. A lelkem is el tudnám adni egy jó 2.8-as szentháromságért. :D Kiegészítve egy fényerős 100-400-al egy második vázon, és minden vágyam teljesülne. :D Csak a vesémre még egy darabig szükségem van. :D
A Tamrontól simán kitelik. Canonra nagyon jó lett ez a hármasuk, a G2 szériával. És, ahogy egyre nagyobb szeletet harap ki a Sony, a 3rd party gyártók is szépen rámozdultak. (újabb pofon a Canicon-nak)

Bár keményebb túrára, ahol az állatok is téma, oda kipróbálnám az új Sigma 60-600-at. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg elég-e madarászni...

[ Szerkesztve ]

(#24384) kovsol válasza #96302336 (#24383) üzenetére


kovsol
titán

Ha megmarad az árazás akkor lehet egy 70-200GM árából össze lehet rakni majd a budget tamron hármast.
Jó nem lesz olyan minőség, mint egy GM, de szerintem óriási a piaci igény egy ilyen elérhető(bb) árú sorra.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24385) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Sziasztok,

Pár kérdésem lenne.

Sony Alpha 7 kit (28-70mm f/3.5-5.6) (ILCE-7K). Ez a gép elvileg egy jónak számító FF MILC fotózásra?! Na most a KIT-ben elvileg nem FF obi van (Sony SEL-2870 28-70mm f/3.5-5.6 OSS). Ilyenkor le fogja crop-olni? Ha igen mennyivel? :U

A másik kérdésem, hogy miben marad el/miben jobb fotózás szempontjából a D5300+18-140mm-es KIT-től? :U Ha van vélemény Canon EOS 5D Mark II vs. Sony A7, azt is szívesen fogadom!

------------------------------------

Sony A6000 vs. A6300 szintén fotózás szempontból mi az érdemi különbség összeségében melyik a jobb? Az A7-hez képest fotózás szempontjából miben marad el/miben előzné meg a jobbik APS-C-s gép?

Kösszönöm szépen! :R

Üdv,
Peti

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#24386) vihartigris válasza #Morcosmedve (#24385) üzenetére


vihartigris
őstag

Mit fotóznál?

bármi reciproka a semmi

(#24387) derrik válasza #Morcosmedve (#24385) üzenetére


derrik
őstag

-Az objektív pontos neve : FE 28-70 oss. Már ha ezt nézted ? Ez mit vágna, és honnan?
-az A6000 és a A6300
Ha nem is ég és föld. De sokkal élvezetesebb vele a fotózás "szerintem" ha van rá keret nem szabad gondolkodni .

(#24388) csacsi77 válasza #Morcosmedve (#24385) üzenetére


csacsi77
senior tag

A 28-70 FF képkört vetítő obi. Honnan gondolod, hogy nem az?
Első generációs FF milc. Jó szenzorral és elég lassú AF-rendszerrel, de teljesen használható azért. a II-es kiadású A7-es azért jobb és gyorsabb.
Az a6300-nak nagyon jó a fókuszrendszere, sokkal jobb, mint az a6000-nek vagy az A7-nek. De cropos szenzor van benne ennek minden előnyével és hátrányával. Ha olcsón akarsz cropos gépet, akkor az a6000 remek választás. Ha kicsit több a pénz, akkor inkább az a6300 a nyerő. Ha olcsón akarsz FF-et, akkor az A7-et megveheted, de előtte azért próbáld ki, hogy megfelel-e a fogás és az AF sebesség. Nézz yt videókat, onnan sokat lehet ellesni és tanulni.
A Nikon D5300 + 18-140-es egy elég jó ajánlat ha tükrös gépet akarsz venni. Azobi nagy átfogású és elég szépen rajzol mindenes létére, cserébe nem fényerős. A D5300-ban egész jó a 24 MP-es szenzor. Ha később fixeket veszel, akkor előjöhet a fókusz pontatlansága, de ez az tükrös technológiából fakad. Én mondjuk a D5500-5600-at nézném a helyedbe, kicsit újabb szenzor, érintőképernyő és baromi jó fogás jellemzi ezt a kettőt.
Canon 5DMII-m nem volt, arról nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#24389) #Morcosmedve válasza vihartigris (#24386) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem sporteseményt, se nem vadlest. Inkább hobbi oldalon statikus tárgy/“statikusabb” emberi jelenet(ek) vagy közeli zsúfolt természet fotó (jó...itt állatok is előfordulhatnak), nem hobbi oldalról városi és környező táj fotó, éjszakai is.

(#24387) derrik: Ahonnan jönnék, az a Nikon, ott lecroppol FF vázon az APS-C obi, Sony MILC-eket sem ismerem, pláne nem az obikat, ezért is kérdeztem.

(#24388) csacsi77: Szintén kérdésként merült fel. Tehát Sony-nál jelen esetben (E bajonett?!), teljesen mindegy az obi, nem ront a szenzor méreten?

Meg fogok nézni videót is, egyelőre review-kat olvastam a kamerákról. Az említett Nikon kombóról váltanék, egy picit gyorsabbra/picit AF pontosabbra, de inkább kisebbre és lehetőleg FF-re (videó nem szempont továbbra sem).

Volt nekem 35mm f1.8 is, azt szerettem (ekv. 52,5mm), de talán így is nagy/nehéz a gép, hiába a minimum 700 kép/egy akksi. Ezen kívül kis tereknél sok az 50mm... de más nem igen van, amivel láttam este és nem 200-300.000 forintos obi. D5500/5600-ban semmi fantázia nincs, a felárat inkább obira költeném, ha nem hajlanék az FF-re és/vagy gondolkodnék kisebb rendszerben. Ha az A6300 annyira jó és vannak “pancake” városi obik f2 körül, valós 20-30mm-es gyújtávval, akkor akár jó is lehet. A7 mk2+obi(k)ra nincsen keret - ennyit nem ér/tud számomra és egyelőre... nagyon maximum várok, ha van indok szerinted/szerintetek. Habár ezen az áron már belép a képbe a Canon 6D és a Nikon D610 környéke, amik lehet jobb képet csinálnak megfelelő obival, csak még nehezebb vázban. Az A7s egyébként jobb lenne mint az A7, csak kéne 20MPx at least.

Mindenki: Ezek szerint inkább engedjem el az FF-et és legyen A6300 vagy cipeljem tovább a D5300+18-140-et, mellé egy kisebb obit!?

Köszönöm a segítő válaszokat!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#24390) csacsi77 válasza #Morcosmedve (#24389) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én ezek alapján vennék a helyedben egy A6300-at. Személyes kedvencem a Sony Zeiss f/4 16-70mm obi, de az már sok együtt árban. Van még a Sony 18-105mm f/4 obi is, mindkét említett jó választás, de méretben nem vagy sokkal előrébb mint a D5300+18-140. A Sony Zeiss 16-70 kisebb és kompaktabb azért. Plusz pár fix. Az új Sigma f/1,4-es sort sokan dicsérik.
Ha FF felé húz a szíved, akkor vedd azt, mert mindig benned lesz a tüske. De a nagy szenzort nagy üvegekkel lehet kiszolgálni (persze vannak kivételek).

A Sony E bajonettre felmegy mind az FF, mind pedig az APS-C képkört rajzoló objektív. Csak ha FF-re csavarsz egy kroppos obit, akkor a kép szélén fekete kört fogsz látni. Vagy bekapcsolod a krop módot, de akkor csökken a MP. 24 MP-ből 10,5 MP-ed lesz.
Fordítva nincs semmi megkötés, FF obit rárakhatsz APS-C szenzoros gépre.

Öreg fater megoldja!!!!

(#24391) Rapid136 válasza #Morcosmedve (#24389) üzenetére


Rapid136
őstag

Az optikai kereső nem tudja leképezni a cropos obit, a MILC ebből a szempontból előnyösebb mert ott mindig azt látod ami az érzékelőre kerül (de beállítható hogy ugy viselkedjen mint az OVF).
Ez egyébként fotózásnál is hasznos, egyfelől tényleg azt kapod amit látsz, másfelől már a keresőben vissza tudod nézni a képet és nem kell elvenni a szemedtől a gépet.
A 28-70 meg fullframe obi, hülyén nézne ki ha ff vázhoz aps-c obit adnának...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24392) Rapid136 válasza #Morcosmedve (#24389) üzenetére


Rapid136
őstag

Használt A7 II vázat is vehetsz, garis is van sokszor eladó és akár 3 évre is meghosszabbítható

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24393) kovsol válasza #Morcosmedve (#24389) üzenetére


kovsol
titán

"Szintén kérdésként merült fel. Tehát Sony-nál jelen esetben (E bajonett?!), teljesen mindegy az obi, nem ront a szenzor méreten?"

Vannak APS-C és Full Frame objektívek. A full frame vázhoz szerinted miért adnának egy APS-C objektívet kitben? Nem ülnek azért hülyék a Sonynál. :F A 28-70 kit objektív az full frame. Nem is értem honnan vetted ezt. Az APS-C kit az a 16-50 vagy 18-55.
A full frame objektíveket FE jelzésüek, az APS-C meg E.

Én nem erőltetném amúgy az első generációs vázat. Vagy A7II vagy egy APS-C váz ami belefér az árba. A6300 egész olcsó már.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24394) #Morcosmedve válasza kovsol (#24393) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szia,

Én nem gondolnám, de nem FE-vel írva (más boltban is így van), plusz:

:U

Minden esetre köszi és a többit is!

(#24390) csacsi77: Értelek. Az tény, hogy jó obi a 16-70-es, annyiért :DDD Megnézem ezt az mk2-t meg az A6300-at jobban, aztán valami lesz. Btw az alap FE kites A7 mk2 3 ev garival a sonyból 414k, az amúgy nem rossz. Sigmák tényleg tudnak jók lenni, sokszor alternatíva a gyári helyett.

Rapid136: Csak van akkor crop, furcsáltam volna, ha nincs... most akkor vagy okoskodnak a KIT-el (külön body + külön obi) vagy nem írják elé, mert nyilvánvaló, hogy FF obit adnak az FF vázhoz. Mondjuk laikusként ne kelljen már kitalálni... Nézem az árakat, köszi!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#24395) konyi79 válasza #Morcosmedve (#24394) üzenetére


konyi79
addikt

A 28-70, 28-75, 24-70 stb mindig FF obit jelent, ha nincs odaírva akkor is.
A kroppos objektívek indulnak 16 vagy 18-ról Sonynál.
Az A7m1, A7m2, 5Dm2, a6000, a6300, d5300 kérdéseddel lefedted lényegében az egész fotóipart, kicsit érdemes lenne utánaolvasni. Az első A7 egy elég lassú gép mai szemmel, jó, de kicsit hisztis szenzorral, a 6300 még az A7M2-nél is gyorsabb, míg képminőségben nagyon közelíti az 5Dm2-t.
DE
Annyira jó üvegeket nehezen fogsz találni a kroppos vázra, mint akár a FF Canonra vagy A7-re. Cserébe viszont jóval kisebb és negyedébe kerül ugyanazt a sort összerakni.
Nem vagy előrébb egy FF vázzal nagyon kitobival, mint egy APS-C-vel amihez tudsz is majd venni pár fényerős fixet.

(#24396) mikrofon


mikrofon
veterán

:W
Apa kezdődik....
Jah nem már elkeződött.....
:W

(#24397) .mf


.mf
veterán

Hmm...

Viltrox egy ideje bejelentett (talán már kapható is) egy FE MF 85 f1.8-ast és MF 20 f1.8-ast
Meike az FE MF 50 f1.7-ese után hozott egy MF 85 f1.8-ast
Viltrox bejelentett egy FE AF 85 f1.8-ast
Yongnounál érkezik egy FE AF 50 f1.8
Yongnou bejelentett egy FE AF 35 f2 és egy FE AF 24-70-est

Nagyon jönnek fel ezek a kínaiak...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24398) zümzümm válasza Németh Péter (#22195) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia!

Én most próbáltam a leírtak és a videó alapján de nem sikerült. Pedig figyeltem minden részletre a beállításoknál. Tudom, hogy igy látatlanban fura lehet a kérdés, de mi lehet a probléma?
Az összes beállítás után(sz.gépen és f.gépen), Send to Computer kiválaszt, gondolkodik 1-2 percet, aztán azt irja ki(nekem magyarra van állítva) hogy:
A csatlakozási ponthoz kapcsolódott.
Nem tud a számítógéphez csatlakozni mentéshez.

Pedig a beállításokban minden stimmel. A sz.gepen installálva a Play mamories. És ha USBvel csatlakoztatom akkor a Play memories látja a f.gépet. De USBről való lecsatlakozás után már nem látja.
Pedig beállítva rajta minden wifi beállítás ami a videóban is volt. A f.gép felismeri és csatlakozott a wifire. De amikor küldeném a sz.gépre a fotokat, akkor 1-2 perc után a fenti hibaüzenetet kapom :W

[ Szerkesztve ]

(#24399) hemaka válasza .mf (#24397) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kerdes, hogy milyen minoseguek azok az uvegek, addig csak ugy vannak.

(#24400) jmakk válasza zümzümm (#24398) üzenetére


jmakk
őstag

Volt már nekem is ilyen. Ezeket próbáld meg külön-külön és hogy utána megy-e:
- Szgép reboot.
- Airplane mode ki-be
- Kamera kikapcs, bekapcs.
- Ha az előzőek után sem megy, próbáld meg újra az USB-s csatlakozást és Wifi Settings beállítást, nekem az mindig megoldotta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.