Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) 80hun válasza konyi79 (#24748) üzenetére


80hun
addikt

Nem szar csak egy stabis a6300 érintőkijelzővel.
A stabi nem rossz de pl gyerekfotózásra kb ki is lehet kapcsolni mert ugy se számít hogy van mivel nemkicsit rövid záridők kellenek már egy ekv50mm-es obihoz is.
Irtam is egyszer hogy a sportfotózás smafu a gyerekfotózáshoz képest :D

Videóra meg a6500-hoz kell gimball mert gyenge a stabi.
Persze pár videóra jó de arra bőven jó a telefon is :)

Sztem az a6400 jobb gyerekfotózásra mint az a6500 ennyi , az af rendszer fogja megszabni hol vérzik el a gép ennél a témánál.

(#24752) 80hun válasza 80hun (#24751) üzenetére


80hun
addikt

Meg ne érts félre az a6300 is már jó mozgó témára nagyon de minek vegyen az ember a6500 ha már lehet venni a6400-at helyette ami még jobb af-ban. :)

(#24753) PNP válasza 80hun (#24751) üzenetére


PNP
őstag

Ha sétálni akarsz videó közben, persze hogy kell a gimbal. Ellenben a Sigma 1.4 sor (ahogy régebben a 18-35) eléggé megkerülhetetlen, ha komolyabban videózol. Nem tudom ki mit szokott felvenni, én a leggyakrabban állva, kézből rögzítek jeleneteket, függetlenl attól, hogy van állványom, meg gimbalom is. Ilyenkor nagyon sokat számít az A6500 egyébként valóban gyenge szenzorstabija is.

(#24754) 80hun válasza PNP (#24753) üzenetére


80hun
addikt

Én inkább használtam az iphone-t mint az a7ii-t videóra.
Annó probáltam a gx80-at és aztal már gimbal nélkül is egész jól lehett sétálni.

A fényerős sor egyéni dolog.
Bár pont nem a sigmákat venném mert sajnis nem olyan jó az af velük mint a nativ
sonykkal
A 18-35 hangos kicsit videóhoz nem?

(#24755) PNP válasza 80hun (#24754) üzenetére


PNP
őstag

Nekem nem tűnt fel, hogy baja lenne az AF-nak videó alatt, sőt még az adapterezett Art zoom-ok is teljesen jól működtek. Amúgy persze, hangos a 18-35, el is adtam, az 1.4 se teljesen néma, de vállalható, egyébként gyors, pontos.

[ Szerkesztve ]

(#24756) 80hun válasza PNP (#24755) üzenetére


80hun
addikt

Legalább az af jó , az af zaj már zavaróbb lehet általános használatnál :)

(#24757) Dolphine


Dolphine
addikt

A MILC mennyire alkalmas mozgó témára? Most egy A58-am van és a mai napon elég sokszor előfordult, hogy a mozgó célpont homályos lett, a háttér pedig éles! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24758) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sziasztok!

Elmerengtem egy Alpha 6300-ason...

Videóban ez jó kis cucc? Képben ok, bár Pentaxom is és a Fujim is jó.

A Slow-Motion miatt érdekel engem jelenleg.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24759) Rapid136 válasza Dolphine (#24757) üzenetére


Rapid136
őstag

A MILC technológiának annyi köze van hozzá, annyi hogy ott az érzékelőt közvetlenül elemezve állít élességet. A tükrös rendszernél az AF külön egység. Az A58 SLT hibrid, a MILC előnyeivel és a tükrös rendszer hátrányaival.... de érdemes az AF beállításoknál a követő módot kipróbálni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24760) Dolphine válasza Rapid136 (#24759) üzenetére


Dolphine
addikt

Követő AF-t is próbáltam, de ott is sokszor született rossz kép! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24761) PuMbA válasza Dolphine (#24757) üzenetére


PuMbA
titán

15 fókuszponttal sokra nem lehet számítani követésnél, hiszen az kevés és belépő AF rendszer az, amelyik csak ennyivel rendelkezik :) A mostani alsó-közép / középkategóriában vannak 50 körüli fókuszpontos DSLR-ek és 100 arkáhány fókuszpontos MILC-ek.

(#24762) Dolphine: Milyen beállítást használtál? A fényképező leírásában le van írva, hogy milyet kell mozgó téma esetén. Ha olyat használtál, akkor tényleg ennyit tud a gép.

[ Szerkesztve ]

(#24762) Dolphine válasza PuMbA (#24761) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is így gondoltam, de ha a kolléga szavait jól értelmezem, akkor az AF-n kellene csak állítani.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24763) 80hun válasza Dolphine (#24762) üzenetére


80hun
addikt

Milyen obival használtad ?

(#24764) Dolphine válasza 80hun (#24763) üzenetére


Dolphine
addikt

Tamron 70-200 2.8; Sony 16-50 2.8

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24765) 80hun válasza Dolphine (#24764) üzenetére


80hun
addikt

Ugy próbáltad már hogy csak középső af pont és azt tartod a témán?
Én még milcen is sokszor csinálom mert az algoritmusok nem gondolatolvasóak :)

Egyébként olyan nemnagyon van hogy sorozatot lősz és minden kép éles lesz. Még a legjobb vázak is hibáznak.

(#24766) Dolphine válasza 80hun (#24765) üzenetére


Dolphine
addikt

Úgy is próbáltam, de szerintem valamit tuti elbénáztam! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24767) PuMbA válasza 80hun (#24765) üzenetére


PuMbA
titán

D850-et tesztelték futó emberrel és 100-ból 98-at talált :) A Nikon 3D Tracking-je a legjobb. A mai vázak már a tökéletesség határát súrolják követő AF-ben. Még a 77D-m is 8/10 vagy 9/10 éles képet csinált a repülő napon úgy, hogy 1,5km-ről kezdve addig követtem a gépet, míg a fejem felett elment.

[ Szerkesztve ]

(#24768) #31733248 válasza Polarstar (#24758) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nagyon jó az A6300 videós tudása (is), az árbeli konkurensek közöttt a legjobb. 4K-ban, 24p-nél nincs crop. Nagyon jók a képprofilok, ha komolyabban érdekel a videószerkesztés, vannak Cine profilok, S-Log2 és S-Log3 is. A 1080p/60crop nélkül, a 1080p/120-nál már van egy kis crop.

(#24769) Dolphine válasza 80hun (#24765) üzenetére


Dolphine
addikt

Csak én voltam a béna. Nem pontszerű volt az AF, hanem helyi, a fénymérés többmezősre volt állítva. Az utóbbi ez pontosan mi is? :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24770) PuMbA válasza Dolphine (#24769) üzenetére


PuMbA
titán

Töltsd le a leírását a gépnek, abban minden bele van írva :)

(#24771) 80hun válasza PuMbA (#24767) üzenetére


80hun
addikt

Gyerekeken kell tesztelni :D
A 80d kb 10/5-6 találattal bír. Ha nem egy pontot használok akkor meg nem a fejen lesz az élesség és még több kép kuka.:)
A d850-ben sincs arckövetés így az is sokat hibázna sztem kis mélységélességnél.

Ezért kell gyerekeken tesztelni mert a sport előre kiszámítható de a kölkök nem :)

(#24772) PuMbA válasza 80hun (#24771) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem a 9 pontos követő fókusz nagyon bejött :) Ha a híd alatt ment el a repülő, akkor sem fókuszált sose a hídlábakra, rendesen követte.

A gyerekfotózás azért nehéz, mert közel is vagy a fotózandó személyhez, tehát ez még csökkenti a mélységélességet és nagy fény sincs. Akkora mélységélességet kell állítani, hogy arc fókusz esetén még az egész fej jól látszódjon és ugye az is ki van zárva, hogy 1m-ről fotózz, mert az megint keményen csökkenti a mélységélességet.

(#24773) vihartigris: Azért nem teljesen egyenletes, mert amikor már hozzám közel van, akkor jóval gyorsabban halad, mint amikor 1,5km-re úgy tűnik, hogy majdnem áll.

[ Szerkesztve ]

(#24773) vihartigris válasza PuMbA (#24772) üzenetére


vihartigris
őstag

Egyenes vonalú egyenletes mozgást nem nehéz lekövetni.

bármi reciproka a semmi

(#24774) PuMbA válasza vihartigris (#24773) üzenetére


PuMbA
titán

Ha elképzeled, hogy milyen, amikor egy gép a fejed felett 300-400m-re megy el, akkor az kicsit gyorsabb, mint egy gyerek :) A könnyítés, hogy a mélységélesség nem kicsi, mert ahhoz képest távol vagy a géphez és fény is több van. Valamint a Lánchídnál a rakparton fotóztam úgy, hogy a gép a Szabadság híd felől jött és a Lánchíd alatt ment, az sem egyenes vonalú a te szemszögedből, hanem kifli.

(#24775) 80hun: Igen, a gyerekfotó a legnehezebbek közé tartozik, mert közelről kis mélységélességgel betalálni a legnehezebb :)

[ Szerkesztve ]

(#24775) 80hun válasza PuMbA (#24772) üzenetére


80hun
addikt

Probáltam azt is meg az összes pontot is.
De olyan kiszámithatatlanúl mozog a gyerek hű- ha :)
Az a7ii-vel is az volt a bajom hogy ha automatán hagytam sok pontoson rengeteget “tévesztett”
Ugye nincs szemkövetés és f1.8-4 között az arcfelismerés többnyire nem jó a kis mélységélesség miatt. Állandóan az orr kett éles :)

De ne érts félre nem mellélő a 80d meg a a7ii sem csak nem a szem az éles. Persze gyerekfotónál olyat is megtartok ahol nem éles az arc merthát ezek egyszeri pillanatok :)

Igazából itt jön be a képbe miért is tolja annyira a sony a szemkövetést. És ez csak egyre jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#24776) 80hun válasza PuMbA (#24774) üzenetére


80hun
addikt

Viszont könnyen kiszámítható.
Mint láthattad tökjó fotók készültek az airraceről manuál obival is :)

(#24777) PuMbA válasza 80hun (#24776) üzenetére


PuMbA
titán

Hát manuállal izzadni tudsz rendesen :) Amikor tavaly volt a Május 1-jei repülős bemutató, akkor a gépek a budai rakpart felett repültek és pont felettem. Na most ha te manuál obival elkapod úgy a gépet, ahogy jön feléd 600-zal és épp odaér teljesen függőlegesre hozzád képest, akkor megemelem a kalapom. Olyan hátrahajlós törzsmozdulatokat csináltam, hogy majdnem kitekeredett a testem, amikor elsuhant a gép.

[ Szerkesztve ]

(#24778) 80hun válasza PuMbA (#24777) üzenetére


80hun
addikt

Igazából az az a téma amit meghagyok a belsősöknek akik helikopterről meg stbről fotóznak , meg a gépbe raknak kamerákat. :)
Aztán ha kell jó fotó letöltöm :)

(#24779) Bubukain


Bubukain
senior tag

tudna segíteni valaki?
a6400 vázról hogy tudom átküldeni a raw fotókat egy macbook pro-ra?
USB kábellel összekötve nem is látja a gép sem, és a playmemories sem
neten sem találtam nagyon semmit, csak hogy dugjam össze kábellel és látnia kéne a gépnek, de semmi.
köszönöm

(#24780) D.Va válasza mikrofon (#24719) üzenetére


D.Va
senior tag

Ez nagyon hasznos, köfi a tippet! :)) :R

(#24781) D.Va válasza robi1979 (#24747) üzenetére


D.Va
senior tag

Ehhez nem kell Nostradamushoz rohanni... nyilván elég egyértelmű hogy 1 éven belül bejelentik az A6500 utódját... mint ahogy anno kijött az a6300 kb egy évre rá jött a 6500. Szóval nyilván jönni fog egy upgradelt 6400 ibis-el ellátva, a 6500 leváltására... (talán még a fujinál is jobb stabival?) csak előbb hadd fogyjon jó sok a 6400-ból... Tiszta marketing, most azonnal kiadhatnák a 6500 utódját ha akarnák, de az üzlet nem így működik... :))

Btw... Én nem adok plusz 100-150 ezret az ibis miatt, nekem főleg videóhoz kell, szal inkább költök 200-250-et egy Ronin S-re mint 100-150-et ibisre... Persze kézi fotónál jól jöhet az ibis, meg alkalmi családi videózásnál, de annyi.
Szerintem... :P

(Szerintem jönni fog egy a6600 a 6500 helyett,
illetve lassan az a6000 helyett egy a6100 vagy 6200 a belépő szintre)

[ Szerkesztve ]

(#24782) kovsol válasza D.Va (#24781) üzenetére


kovsol
titán

5100-nak is jöhetne egy utódja.

May the Force be with you!

(#24783) nonozoom


nonozoom
tag

Sziasztok!
Tegnap dicsértem a 4.01 frissítést, A7ii váznál, ma viszont el vagyok keseredve. Sony 50 mm 1.8 Obival szoktam portrézni, eddig semmi gond nem volt vele, most viszont a szemfókusz totál nem ott van ahol kellene, eddig borotva élesek voltak a képek, most meg teljesen elmegy az élesség máshova. Lehet ilyen egy frissítéstől? Már gondolkozom azon is, hogy visszarakom a 4.0-t! Azt lehet egyébként? :((

(#24784) kovsol válasza nonozoom (#24783) üzenetére


kovsol
titán

Soha ne tegyél fel frissítést semmire első nap. Várni kell míg, kiteszteli a nép.

May the Force be with you!

(#24785) nonozoom válasza kovsol (#24784) üzenetére


nonozoom
tag

Nem lehet visszatenni a régit? Mondjuk az már nincs fent. (Mac verzió kellene) :F

(#24786) nonozoom válasza kovsol (#24784) üzenetére


nonozoom
tag

De jó lesz a Windows verzió is! :)

(#24787) 80hun válasza nonozoom (#24785) üzenetére


80hun
addikt

Nem lehet visszatenni.

(#24788) PuMbA válasza nonozoom (#24783) üzenetére


PuMbA
titán

Válts vissza oldschool módszerre, amíg nem jön javítás hozzá :)

(#24789) nonozoom válasza PuMbA (#24788) üzenetére


nonozoom
tag

Az mit takar? :U

(#24790) nonozoom válasza 80hun (#24787) üzenetére


nonozoom
tag

Szervízben sem? Egyébként lehet majd az Obit kell hozzá frissíteni, mindenesetre írok nekik, hogy mi a helyzet. Szóval várjatok a frissítéssel! :W

(#24791) PuMbA válasza nonozoom (#24789) üzenetére


PuMbA
titán

Szemre teszed a manuál fókuszpontot és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#24792) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

sziasztok

lenne egy szakmai kérdésem, kezdek "elmerülni" az A7 III használatában, ami nálam azt jelenti egyenlőre hogy ne 'Auto" módban fotózzak, a "Scene" módok se rosszak de a szaladgáló kutya / gyerek kifog rajtam és a sport módon,
kicsit jobb eredményt értem el "S" módban 1/500 - 1/800 záridővel és AF-C követő fókusszal, szerintetek van még jobb beállítás ezeknél vagy már a kit obi lesz ami nem tud többet, időjárás napos, jó fényviszonyok,

köszönöm

(#24793) PuMbA válasza HUNgabus (#24792) üzenetére


PuMbA
titán

Ha lejjebb tudod venni 1/500-ról, az még jobb lehet, ha magas az ISO-d :) A fényképező leírásában mindenféle fókuszmód el van magyarázva, szóval ha azt átolvasod teljesen, akkor a legjobb módszert mindig alkalmazni tudod a helyzetnek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#24794) Dolphine válasza PuMbA (#24770) üzenetére


Dolphine
addikt

Megvan, akkor ránézek! Köszi! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24795) HUNgabus válasza PuMbA (#24793) üzenetére


HUNgabus
senior tag

néztem, meg teszteket, leírásokat is, onnan van ez a beállítás is, sorry ha "buta" a kérdés de nem nagyon vágom még a dolgokat, a lejjebb azt jelenti hogy 1/500 helyett 1/640, 1/800, stb?

(#24796) PuMbA válasza HUNgabus (#24795) üzenetére


PuMbA
titán

1/400-ra gondoltam például, hiszen akkor jut több fény a szenzorra, de ugye ez attól is függ, hogy akarsz mozgást a képen vagy nem és hogy milyen gyors a mozgás :) Valahol 1/300-zal is elmosódás mentes képet kapsz, valahol 1/800-zal is lesz valamennyi elmosódásod.

[ Szerkesztve ]

(#24797) konyi79 válasza Bubukain (#24779) üzenetére


konyi79
addikt

Szia,

Menü/Beállítások 4/7 lapon az USB móddal próbálj variálni, meg használd a gyári USB kábelt.
Ha nem megy Mass storage (Háttértároló) sem MTP módban, akkor kezdődik a probléma.

(#24798) HUNgabus válasza PuMbA (#24796) üzenetére


HUNgabus
senior tag

ja értem, köszi,

akkor lehet az elején rosszul fogalmaztam, mozgó kutya / gyerek de még az említett beállításokkal is csak kb a képek 2/3 lesz éles, használható, a többinél rossz helyen van a fókusz vagy teljesen homályos minden,
ez lehet user error, kit objektív lassú, vagy a beállítások, vagy ez egy nehéz terep és ennyit tud a gép?
ugye nem konstans a mozgás és a sebesség sem, minden mozog minden irányba,

[ Szerkesztve ]

(#24799) konyi79 válasza HUNgabus (#24792) üzenetére


konyi79
addikt

Én "A" módban használom ilyenkor is, téma függően az ISO ASS-t (Sutter speed minimum limit) állítom 1/500 1/2000 között, és legtágabb rekeszt használom AUTO ISO-val, amit a téma meg az obi és annak élessége megenged.
AF-C természetesen, érdemes lehet gyors témánál nem WIDE (teljes mezős) hanem Zónára állítani, úgy kicsit talán még fürgébb.
A kitobik teljesítőképességét jellemzően hamar eléri az ember. Nem rossz a SEL2875, de helyén kell kezelni.

(#24800) PuMbA válasza HUNgabus (#24798) üzenetére


PuMbA
titán

Gyerekhez szemfókuszt kell használni és kutyához is használhatod, hacsak nem takarja valamennyire szőr a szemét :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.