Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) robi222 válasza mikrofon (#23699) üzenetére


robi222
senior tag

De így hogyan fog távolságot és fényt mérni?
Elvileg nem is használható hozzá?
Minek adnak ki olyan vakut ami nem is működik rendesen?

(#23702) mikrofon válasza robi222 (#23701) üzenetére


mikrofon
veterán

Nem egészen értem a kérdést....

Az AF segédfény kivételével működik rendesen a Godox vaku... Minden funkciója...
Az AF segédfény a sötétben történő fókuszálást segítené Godox esetében ez amúgy is a DSLR-eknek nagyobb segítség a kialakítása miatt...

Azért adnak ki ilyen vakut, mert ez több gyártó vázával működik. Az AF segédfény pedig a többi gyártó vázánál segítség....

Távolság és fénymérés hogyan jön a vakuhoz? Vagy mit értesz alatta?

A fénymérést még csak csak értem.... Gondolom arra gondolsz, hogyan lesz helyes az expo?
TTL módban, az élővillanások alapján beállítja a váz. Ezt jelenti a TTL minden márka esetén.
Manuális módban meg te állítod be a tesztfotók alapján.

Távolságmérés?

[ Szerkesztve ]

(#23703) robi222 válasza mikrofon (#23702) üzenetére


robi222
senior tag

Értem.Köszi a felvilágosítást.Azt hittem a segédfény a távolság és a fény mérés miatt is kell.Tudom hogy a TTL is erre hivatott,csak úgy gondoltam , hogy ez is besegít.

(#23705) Ixion77


Ixion77
őstag

Lensrentals Sony FE 135mm f1.8 GM MTF results

"But as far as the test goes, the results are pretty simple. This is the sharpest lens we’ve tested. Period. (At last count, that’s out of 300+ lenses tested.)"

Wow. Egy pillanatra megfordult a fejemben hogy le kellene váltanom rá a 85F18-t. Aztán megláttam az árát és a súlyát :)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23706) tothn válasza 80hun (#23704) üzenetére


tothn
tag

Ha már hirdetgetünk... a jofogáson találtam egy majdnem új a6300-at szolnokon 35ezerért :-))))
https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Eredeti_Fenykepezogep_Sony_a6300_90049913.htm

hátha vannak még csodák :-)))

(#23708) #96302336 válasza tothn (#23706) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ennyiért túl gyanús. Megnézném, de túl messze van, a posta meg kizárólag UV, pont azért, mert túl olcsó.

(#23710) mikrofon


mikrofon
veterán

phillipreeve.net blogja új témával bővült: USER GUIDE TO PORTRAIT LENSES – SONY A7 SERIES

(#23711) Neck válasza mikrofon (#23710) üzenetére


Neck
veterán

135mm 1.8 GM-re ezt írja:

"The 1.8/135 GM could become the new gold standard for longer portrait lenses so we really look forward to testing it. "

Nagyon kiváncsi leszek az első tesztképekre, ezek alapján "szőrszálhasogató" lesz :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23712) p_adam válasza Neck (#23711) üzenetére


p_adam
addikt

Pl. itt van egy pont azt adja, amit a tesztek alapján várni lehet tőle. Persze ha valakit nem érdekel a Sigma mérete, akkor elég nehéz lesz különbséget tenni közöttük, kivéve az autófókuszt kevés fényben.

(#23714) krmcz


krmcz
tag

Sony objektíveknél van valami különbség a fehér és a narancssárga dobozosok között? Csak azért kérdezem, mert van ahol külön feltüntetik, hogy "White box".

(#23715) p_adam válasza krmcz (#23714) üzenetére


p_adam
addikt

Aminek nincs eredeti doboza, az kitből szétszedett, ennyi a különbség.

(#23716) Ixion77 válasza Neck (#23711) üzenetére


Ixion77
őstag

Vannak már róla tesztek, és mintaképek a neten. Pl. itt. Kétségkívül pengeéles.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23717) derrik


derrik
őstag

Egy SonyAm3 vázban mi túró zörög ha megrázom a vázat?
Leszakadt benne a szenzor vagy a zárszerkezet esett szét?

(#23718) mikrofon válasza p_adam (#23712) üzenetére


mikrofon
veterán

A Sony legjobb objektíve lesz, sőt feltehetően a MiLC kategóriáé is. Biztos nem lesz csalódás ebben. A 24GM sem okozott csalódást...
Pár HSz-szel korábban volt linkelve Roger Cicala cikke. Abban benne van minden..
RAW-ok is elérhetőek már.
[link]

(#23719) mikrofon válasza derrik (#23717) üzenetére


mikrofon
veterán

Elég szomorú hogy rázogatod....
Kikapcsolt állapotban a szenzor stabija nincs áram alatt így a szenzor szabadon mozog... Tehát a szenzor ütödik az ütközőknek.....
Hány ilyen múltú váz lehet a használt piacon....

[ Szerkesztve ]

(#23720) derrik válasza mikrofon (#23719) üzenetére


derrik
őstag

.....akkor fotós hátizsák ide vagy oda. Ahol hegyi utakon eddig döngettem X km/ó sebességgel. Oda fel viszem a kamerát és visszamegyek a kocsiért gyalog :(

(#23721) p_adam válasza mikrofon (#23718) üzenetére


p_adam
addikt

Persze, én egy szóval nem írtam, hogy nem hozná azt, amit írnak róla az is leírják, hogy miért, abból adódóan, hogy egy fix telét könnyebb tervezni. Ez a legélesebb ez is kétségtelen, meg az is, hogy cserébe a legdrágább is és Manny Ortiz szerint a gyakorlatban még egy A7RIII-al 100% nagyításon is nagyon nehéz különbséget tenni a GM és a Sigma között (vagy egyébként az Alpha bajonettes Zeiss 135/1.8 képminősége is abszolút a bőven elég volna kategória, brutális éles de krémes kategória az is csak az AF elavult, meg ezt használni könnyebb)

(#23722) konyi79 válasza p_adam (#23721) üzenetére


konyi79
addikt

Az élesség a GM obinál mondhatni egy dolog, de ezt a képet!
Annyira nincs LoCa, már közelíti az Otus-t.
Egek, az az üveg ha nem egy fél éves minimálbérbe fájna...

(#23723) mikrofon válasza p_adam (#23721) üzenetére


mikrofon
veterán

Teljesen igazad van. Ez már azon a határon túl van amit jelenleg érzékelni tudunk minőségben. Viszont a mérések alapján kiszolgálna egy 90MPx-es érzékelőt is.... Tehát ez amolyan "örökélet" objektív.... Ez az élesség egyébként bizonyos téren hátránya is mert így nincs olyan szép háttér mosása mint a 85GM-nek...

Azért ez a legdrágább mert a többi MiLC-hez még nincs ilyen. Mint láthatjuk a többi gyártó FF milc cuccai sem olcsóbbak a hasonló minőségben..

[ Szerkesztve ]

(#23724) p_adam válasza konyi79 (#23722) üzenetére


p_adam
addikt

Persze, de engem ez egy adott szint alatt sose zavart, az olcsó objektíveken tényleg csúnya, de ezzel az új mércével nézve a legdrágább manuális objektívemnél (amit ugye sose gondoltak, hogy majd ilyen sok megapixeles digitális gépekre fognak adaptálni) pl. rengeteg a CA nyitva, mégis inkább azt látom, hogy ez is része a krémes karakterének, mint hátránya (és stúdióban f/8-f/11 körül az is a félelmetesen éles, brutális mikronkontraszt kategória). A 135/1.8 Sonnar is CA-zik némileg és emellett képügyileg teljesen hibátlan porté (vagy sport, tájkép stb. akármi egyéb felhasználású) objektívnek tartom, az A-mount legjobbja, ha kompatibilis lenne a jelenlegi fókuszrendszerrel, akkor biztos fogyna úgy, mint a Sigma, sokáig azt rebesgették, hogy majd felújítják, de valójában már akkor is erről a GM objektív tervezéséről lehetett szó.

Ránézésre azt hittem, hogy ebben a videóban is valami hasonló drága antik dolgot használnak a Sony gépekkel, mint ami nálam van, aztán meg kiderül hogy csak egy tök olcsó (de azért elég jó) makró objektív kell hozzá...de azt legalább eltaláltam, hogy manuális ;)

[ Szerkesztve ]

(#23727) mikrofon


mikrofon
veterán

(#23728) GalaHU válasza mikrofon (#23727) üzenetére


GalaHU
őstag

Sokba került ez a Canon-nak... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23729) grigo válasza GalaHU (#23728) üzenetére


grigo
őstag

Szponzoros történet volt?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#23730) PuMbA válasza GalaHU (#23728) üzenetére


PuMbA
titán

18E feliratkozós csatorna? :) Múltkor a hírek szerint 50E-rest dobott a Canon elvileg, mert nem volt elég.

[ Szerkesztve ]

(#23731) papaya válasza grigo (#23729) üzenetére


papaya
senior tag

Biztos, hogy nem az.. Teljesen érthető az érvelése, én is csekkoltam, jogos amit mond.

(#23732) 80hun válasza papaya (#23731) üzenetére


80hun
addikt

Csak részben jogos az érvelése.
A vizmérték sem századpontontos amivel a házak épűltek.

Amire neki kell arra ott vannak a segédvonalak a jeresőben és a kijelzőn :)

Amiért jogosan érvel hogy nem elég érzékeny. Majd a következőben ez is állítható lesz. :)

(#23733) madgie válasza 80hun (#23732) üzenetére


madgie
titán

Mivel személyesen ismerem és dolgoztunk is együtt (meg épületfotósokkal dolgozom kb egy éve) így ja, qrvára jogos az érvelése. A Canon, meg a Nikon vízszintezője nagyon pontosan, frankón működik, nekem a Fujiban is van kb fél fok, az a fél fok is nagyon zavaró videónál, sokat kell korrigálnom az egyenesek miatt, hogy jó legyen... de 2-3 fok? Az ezen a területen rengeteg.

(#23734) 80hun válasza madgie (#23733) üzenetére


80hun
addikt

Írtam is hogy jogos. :)
De fogadjuk hogy egy etalonal kalibrált giroszkópal mérve minden épületben van pár fok a függőben és a vízszintben is.
Majd javítják

Egyébként ez a probléma hány embert érinthet utt M.o.-n
pl ? 100 v. 500? És mennyi cserélhető obis gépet adtak el M.o.- ra? Érted a lényeget :)

[ Szerkesztve ]

(#23735) madgie válasza 80hun (#23734) üzenetére


madgie
titán

Rétegigény, ja. És jobban körül is járhatta volna, ja.

Vagy csak a Sony szokás szerint csak papíron nagyon oké, gyakorlatban meg ugye...

(#23736) 80hun válasza madgie (#23735) üzenetére


80hun
addikt

Papiron mind nagyon ok. :)

Igaza van ez tény. . Majd kijavítják és állítható lesz érzékenység is.

[ Szerkesztve ]

(#23737) 80hun válasza 80hun (#23736) üzenetére


80hun
addikt

Még annyit hozzátennék hogy már illett volna javítani egy sima fw frissítésel mert nem ő az első aki panaszkodott rá.
Mert érzékeny az csak le van szabályozva hogy az átlag usernek ne menjen az agyára :)

(#23738) #31733248 válasza 80hun (#23737) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igaza van a saját szemszögéből, de az is tény, hogy egy érzékeny vízszintező idegesítő dolog tud lenni.

(#23739) p_adam válasza 80hun (#23737) üzenetére


p_adam
addikt

Ebben a cikkben pl. semmi említés nincs a vízszintezőről, pedig kb. egy évig azt használta.

(#23740) |AP| válasza #31733248 (#23738) üzenetére


|AP|
veterán

akkor ki kell kapcsolni.
Az nem megoldás, hogy "jó lesz az a parasztnak hibásan is, úgyis csak összezavarja, ha túl érzékeny"

(#23741) PuMbA válasza #31733248 (#23738) üzenetére


PuMbA
titán

Videózásnál talán igen, de fényképezésnél nem igazán nálam :) Ha fényképezek és annyira nem kritikus a vízszint, akkor figyelmen kívül hagyom és úgy fotózok, hogy kicsit egyik irányba mutat. A haladó belépő 77D-men is annyira érzékeny a vízszintező, hogy ha hozzáérek óvatosan az ujjammal a géphez állványon már mozog.

[ Szerkesztve ]

(#23742) mikrofon válasza madgie (#23735) üzenetére


mikrofon
veterán

Azt azért ne felejtsük el, hogy a Sony saját definíciója szerint belepő FF MiLC a Sony a7III....
Többi típust nézte? Bár valószínű ugyan úgy pontatlan eredményt kap... talán nem ennyire....
csak a pontosság kedvéért illet volna megemlítenie.....

Nikon d500-at használtam DSLR-ből. Azzal számomra sokkal nehezebb volt vízszintesen képeket lőni kézből de gondolom ez teljesen szubjektív....

De azt is be kell ismerni, hogy ezt a vízszintezős dolgot sokféle képen meg lehetett volna oldani, mint váz és rendszer cseréjével .....

Ennek ellenére természetesen igaz amit írt. Érdekes lesz látni ezt, hogyan van az a6400-on pl.....
Az is elfogadható, hogy ez neki elég volt, hogy vissza váltson vagyis, hogy ezt mondja.... csak nehéz elhinni... hiszen több megoldás is létezhet rá...
Amúgy is Canon lencséket használt...
A távkioldója sem volt kompatibilis a Sonyval....
Sony lencséken se bukott sokat, nem a pro kategóriából volt.....
A megrendelői, meg a képen úgy sem látják, hogy mivel készült... Max a helyszínen nem értik, hogy mi ez a játékszer az állványán... miért nincs egy rendes gépe, egy Canon DSLR.... mert ugye a professzionális fényképezés itt kezdődik, az átlag ember szerint....

érdekes párhuzam:
Nagy lendülettel és nagy hanggal ki megy a föld túloldalára, nem jön be, visszajön....
Nagy lendülettel és nagy hanggal rendszert vált, nem jön be, visszavált.... (Neki van az a videója, aminek a borítóképén ez áll: "Sony MiLC az Isten"....)

[ Szerkesztve ]

(#23743) grigo válasza madgie (#23735) üzenetére


grigo
őstag

Ez a legjobb szó, hogy rétegigény. Én mondjuk kikapcsolom, mert ha a gép szerint vízszint nekem utána gépen ferdének tűnik. Mondjuk én nem épületezek és nem is ezzel keresem a betevőt. Szeintem mondjuk korai a visszaváltás de ő tudja, rossz volt nézni azt a nagy dögöt a kezében.

A samyangjára lecsaohattam vlna ... 🙄

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#23744) tailor válasza mikrofon (#23742) üzenetére


tailor
őstag

"érdekes párhuzam:"

Pont ez jutott nekem is eszembe, meg az anno is említett "Sony az isten" videója... :U

Na látom, Neked is beugrott :)

Amúgy ha ezzel keresi a betevőt, miért nincs egy profi állványrendszere, vízszintezővel?

[ Szerkesztve ]

(#23745) mikrofon válasza tailor (#23744) üzenetére


mikrofon
veterán

IMHO
18k követő
17K-s nézettség a Sony-s videóhoz
8,5 8,8K-s nézettsége a visszaváltós videónak 5 nap alatt..
A nézettséget ki kell szolgálni...
Úgy tűnik erre van igény....
(a profi állványrendszerre meg nincs)
IMHO

[ Szerkesztve ]

(#23746) papaya válasza mikrofon (#23745) üzenetére


papaya
senior tag

Túl sokat képzeltek ebbe bele szerintem.
Amúgy persze, hogy Canon obit használt, nem ismerek Sony E mountos 17mm-es obit tilt shiftből. Megvoltak neki is a szokásos nyűgjei Canonnal, mint mindenkinek, aztán látja, olvassa, hogy mennyire innovatív a Sony, és amikor vmelyik Canon betegséget ismét elszendvedte, gyorsan dönt, és vált. Aztán rájött, hogy ez nem az igazi, hetekig próbálta megoldani (FB fórum bejegyzések) rakat tipp kivesézése után, visszavált. Ha jól tudom, ugyan azt a giroszkópot kapja az A7r3 és az A9 is, és azokat gondolom nem belépőnek mondja a gyártó. Praktikusság miatt nem tudom, létezik-e a beépített pontos vizszintezőnél jobb, az állványt folyamatosan balanszírozni kell, mert az utcsó csavar is elviszi, de egy másik obi is, azzal nagyon macerás letolni pár óra alatt egy komplett hotel fotózását.

[ Szerkesztve ]

(#23747) grigo válasza mikrofon (#23742) üzenetére


grigo
őstag

Ez nekem is feltűnt. Kicsit kapkodós a történet. Azért én meg szoktam nézni a dolgait bár szerintem a bangkoki történet óta lefelé megy. Nem akarom védeni sem de szerintem elég fiatal még aki hamar menő fotós lett. Néha olyan mintha minden áron a nézettséget szeretne prezentálni hol fotósuli, aztán kuka az egész irány Ausztrália és úti videókkal új követők aztán vissza mert mégsem jött be. Hirtelen vissza a fotósuli aztán vegyétek úgy hogy bármikor jöhet egy új Ausztrália. Rendszer csere aztán vissza. Kicsit olyan kapkodós de hát nem vagyunk egyformák. Nekem a bangkoki sztori tetszett, azóta olyan fura az egész.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#23748) mikrofon válasza papaya (#23746) üzenetére


mikrofon
veterán

Azért vannak elég komoly cuccok, amikkel jól és egyszerűen be lehet állítani....
[link]
Természetesen van ennél olcsóbb is, ami jól használható szintezésre....

(#23749) papaya


papaya
senior tag

Más, A7iii-at akarok Sony Imaging Edge szoftverrel használni, élő visszanézésre laptopon. Valakinek van tapasztalata milyen USB kábelt érdemes venni hozzá, mert vhol mintha azt írták volna, hogy csak usb 2.0 szabványt kezel a sw? Thethertools kábeleket nem vennék, annyira nem használnám sűrűn, hogy kidobjak miatta 20k-t.

De valami ilyesmire gondoltam első körben.

[ Szerkesztve ]

(#23750) bendefeco


bendefeco
tag

Halihó

Sony milc géphez vennék egy kontroll monitort. A lényeg hogy működjön :) tehát a legolcsóbb is megfelelő lenne. Tudtok valamit ajanlani?
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.