Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) mikrofon válasza Bubukain (#24689) üzenetére


mikrofon
veterán

Na és akkor mikor jön az a9-re a v6 firmware? Mert így akkor pl a9-es vázzal meg nem lehet részt venni rajta...
Mint ahogy az a6400 vázzal sem....

(#24702) mikrofon válasza robi1979 (#24696) üzenetére


mikrofon
veterán

Azt sosem lehet tudni, hogy a szürkeimportos cuccok pontosan honnan és hogyan származnak. Tehát lehet hogy tényleg új és te bontod ki a dobozt először, de az is lehet hogy nem. De sajnos az sem garancia, hogy teljesen végig mentek a gyártási folyamaton és a hivatalos úton hagyták el a gyárkaput... Sőt azt sem tudni biztosan, hogy milyen körülmények között szállítódtak EU-ba hogy vámmentes legyen.

De az biztos, hogyha újként hirdetik akkor nincs használati nyom és nagyvalószinűséggel kiküldés előtt kipróbálták, hogy tényleg hibátlan állapotban kapd meg, ezzel csökkentve a felesleges reklamációkat.....

Esetenként hosszabb szállítási időre is fel kell készülni, még akkor is ha raktáron jelöléssel van. De ez is ritka.

Ezek mind olyan kockázatok amiket azért kell felvállalni mert áron allul jutsz hozzá.

Hallani és olvasni ezt is - azt is, de ugye az aki mindennel elégedett ritkábban posztol, így feltehetően az elégedettek vannak többen.
A leghajmeresztőbb amit olvastam az az elviselhetetlen halszagú objektív volt. Ezt is megoldotta tulajdonosa, mert a dobozt, papírokat kidobta, az objektívet megtörölgette és már el is tűnt a szag....
De ez már pár éves történet. Ki tudja hogy igaz -e és ha igaz is ez még a szürkeimport kezdetén lehetett...

[ Szerkesztve ]

(#24703) Márton válasza jmakk (#24700) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezt most nem értem.
Tudok venni alacsony bitrátás 50p-t és xavc-s 50mbitet is a kártyára anélkül, hogy formázni akarná.
Ellenben ha PAL-ban vettem rá, NTSC-ben már nem tudok (és fordítva).
A $90-os kiskamerám is tud 100mbitet..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24704) kovsol


kovsol
titán

Sony Released New Firmware Updates for a9, a7R III, a7 III, a7S II, a7R II, a7 II, a6500, a99 II

Improves the overall stability of the camera

Kíváncsi lennék egyébként a motorháztető alatt ilyenkor mit javítanak, mert biztos valami bug fixek ezek is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24705) jmakk válasza Márton (#24703) üzenetére


jmakk
őstag

Az a5100 max. 50mbites XAVCS-t tud. Azt, hogy a kiskamerád milyen kodek mellett tudja a 100 mbitet azt nem tudom. Lehet közel sem ér annyit, mint a XAVCS 50 mbiten. Meg azért az a5100 az 2014-ben jelent meg lassan 5 éves, túl sokat már nem kell várni tőle.

[ Szerkesztve ]

(#24706) Márton válasza jmakk (#24705) üzenetére


Márton
nagyúr

Kiskamera avc/h264 természetesen.
Kérlek linkelj valami infót, hogy a bitráta miatt szükséges a váltás, nem a PAL/NTSC szabvány miatt.
Komolyan érdekel, meggyőzhető vagyok, de amíg nincs alátámasztva, addig ezek csak szavak a levegőben.
De ha mindez úgy is van, ahogy mondod, az miért indokolja a formázást, miért nem mehet minden egy kártyára :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24707) Sancza válasza kovsol (#24704) üzenetére


Sancza
tag

Van egy olyan érzésem, hogy valami komoly biztonsági rést, sérülékenységet javíthattak, ami ennyi kamerát érintett. Nem nagyon szoktak egyszerre ennyi kamerára egyidőben új firmware-t kiadni, úgy hogy semmi előjele sincs.

(#24708) jmakk válasza Márton (#24706) üzenetére


jmakk
őstag

Nem tudom miért kell újraformáznia, de a használati is írja, hogy formázza a kártyát PAL/NTSC váltáskor.
https://helpguide.sony.net/ilc/1430/v1/en/contents/TP0000227261.html
Lehet kikerülhető ha tartasz egy kártyát NTSC-re formázva egy másikat meg PAL-ra és ha kell cseréled.

[ Szerkesztve ]

(#24709) Márton válasza jmakk (#24708) üzenetére


Márton
nagyúr

De nem az kérdéses, hogy formázza-e. Azt mindenki tudja.
Azt állítottad "Nem az 50/60p a lényeg hanem a tömörítési ráta."

Erre kértem linket..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24710) jmakk válasza Márton (#24709) üzenetére


jmakk
őstag

Bocs, most látom, hogy totál félreértettem a kérdésed, ami eredetileg csak az 50/60 váltásról szólt. :B

[ Szerkesztve ]

(#24711) Márton válasza jmakk (#24710) üzenetére


Márton
nagyúr

Ok, szerintem az 50/60p 25/30p PAL/NTSC miatt formázza.
Valami miatt nem tudja egyszerre rögzíteni a két formátumot egy kártyára.
Ami elég vicces..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24712) kovsol válasza Márton (#24711) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként a kijelző és a EVF frissítési frekvenciája is átáll NSTC vagy PAL nak megfelelőre. Szóval 50Hz vagy 60Hz. Ha támogatott akkor 100/120Hz.
Mondjuk ez szerintem egy sima restarttal is megoldható, nem ez igényli a formázást.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24713) jmakk válasza Márton (#24711) üzenetére


jmakk
őstag

Ezek szerint ezzel együtt kell élni. Van sajnos pár ilyen Sony "okosság". Pl. sosem értettem hogy a korábbi gépekben a szemfókuszt egy külön gomb folyamatos benyomásával lehetett aktiválni annak ellenére, hogy az arcfókusz be volt kapcsolva. Szerintem már elejétől fogva is úgy kellett volna működnie, mint ahogy most megy az a6400/a7iii/a7riii/a9-ben.

[ Szerkesztve ]

(#24714) Márton válasza kovsol (#24712) üzenetére


Márton
nagyúr

Még az a szerencse.
Volt már olyan akciókamerám, sőt ha jól emlékszem a Samu NX300 is fixen 60-on járatta a kijelzőt, amikor én 50-es videót vettem fel. Öröm volt nézni a stutteringet egy svenknél :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24715) kovsol válasza jmakk (#24713) üzenetére


kovsol
titán

Én továbbra is használom a hátsó gombot, mert a mostani csak az adott fókusz mezőn belül keres automatán. Így mondjuk több ember esetén tudod szabályozni melyik arcon keressen.

May the Force be with you!

(#24716) jmakk válasza kovsol (#24715) üzenetére


jmakk
őstag

Na igen, de mondjuk az egyértelmű, hogy ha egy arcra ragadt a keresőalgoritmus, akkor azon akarsz szemet találni. Szóval itt is inkább csak az arcról-arcra ugrálást kellene megoldani. Nagyon egyszerű módon pl. a joystickkal vagy tapiképernyővel váltani a talált arcok között és "odaragasztani" a keresést. Nem látom túl bonyolultnak, de nyilván el kell adni majd a Mark IV-ket is valami újdonsággal.

[ Szerkesztve ]

(#24717) robi1979 válasza jmakk (#24716) üzenetére


robi1979
aktív tag

A szemfókusz minden olyan dolognál működik külön gombbal aminek szeme van? Mondjuk a borsónál?

Na de viccet félre téve:

Improves image stabilisation performance in movie mode - az a6500-nál? Erre tényleg kíváncsi vagyok hogy mennyit javít az új firmware a szenzor stabilizáláson mert mindenhol azt olvasom szinte hogy videóban nem sokat.

[ Szerkesztve ]

(#24718) Márton válasza robi1979 (#24717) üzenetére


Márton
nagyúr

:DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24719) mikrofon


mikrofon
veterán

Ha valaki a Sony világba a6400 vázzal lép be annak nagy segítségére lehet ez a leírás :
Set Up Guide for Sony A6400

Valamint ez a videó is :
[link]

(#24720) Márton


Márton
nagyúr

low speed sorozatot el tudok indítani telóról A5100-on?
2s interval működik csak.
Van kábeles kioldóm, de mellőzném, ha menne wifiről is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24721) krmcz válasza robi1979 (#24717) üzenetére


krmcz
tag

Vedd meg a vázat és próbáld ki. :DDD

(#24722) .mf válasza kovsol (#24704) üzenetére


.mf
veterán

No love for the A7 classic :( Pedig még továbbra is árulják, nem kifutott termék...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24723) p_adam válasza .mf (#24722) üzenetére


p_adam
addikt

A felsorolt modelltípusokból ítélve az 5 tengelyes stabilizátorral lehet kapcsolatos a hibajavítás, funkcionális változtatás előreláthatólag már a 2. generációhoz sem fog érkezni, tehát ebben nincs különbség az 1. vagy a 2. között.

Én pl. egy olyan hibát tapasztaltam MC-11 adaptált Sigma objektívekkel, hogy teljesen nyitott f/1.4 rekesznél stabilizálással némileg bemozdult a kép, már csak kicsit rekeszelve f/1.7 (vagy IBIS-t kikapcsolva) is tökéletes volt, mintha mindig várt volna a rekeszváltozás miatti kis késleltetésre.

[ Szerkesztve ]

(#24724) kovsol válasza p_adam (#24723) üzenetére


kovsol
titán

MC11 múltkori frissítésében volt ilyen:
The compensation effect when combined with the Sony α9, Sony α7III and specific lenses, and their in-camera image stabilization adjustment is set to AUTO is improved

May the Force be with you!

(#24725) kovsol


kovsol
titán

Vakú és kioldó vásárlásán gondolkozom.
Vakú az nagyon úgy fest, hogy a Godox TT685S lesz, és az XPro-S és az X1T-S között vacillálok.
Nézegettem összehasonlító videókat, és kicsit megrémített az X1T menü rendszere. Tényleg ennyire gáz, mint ahogy lejön a videókból?

May the Force be with you!

(#24726) kovsol


kovsol
titán

Tudom bocsi, ez már a harmadik amit ide írok egymás után.

A Samyang 45mm f1.8 FE objektív várható magyarországi induló ára: 129.990 Ft.
forrás: Samyang facebook oldala. [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24727) konyi79


konyi79
addikt

Nem tudom honnan jött, az új fw pakk a stabilizátorra van bármi hatással.
Ez van odaírva:
A fényképezőgép általános stabilitásának javítása

Ami kb az összes frissítésnél, ha megnézitek pl a 6300 utolsó verziójához is.
Szóval tényleg inkább valami bugfix lesz az inkább csak, elég kicsi a verzió lépés is, ez biztos nem hoz semmi érdemlegeset.

(#24728) konyi79 válasza kovsol (#24726) üzenetére


konyi79
addikt

Az azért nem rossz ár.
Lassan telítődik a rendszer minden gyutávra. A 35/1,8 környéke, ami sokaknak még hiányzik, azt meg már átgondoltan jól körbelövik. 40, 45... ;] 30?

(#24729) p_adam válasza kovsol (#24725) üzenetére


p_adam
addikt

Nem véletlen, hogy hamarosan jön X2T (jöhetne már most is...),persze az X1T sem használhatatlan.

(#24730) vihartigris válasza kovsol (#24725) üzenetére


vihartigris
őstag

XPro-S az elég áttekinthető, jól használható, az X1T-S menüjét nem ismerem

bármi reciproka a semmi

(#24731) kovsol válasza p_adam (#24729) üzenetére


kovsol
titán

Ennek az X2T-nek sokkal használhatóbbnak tűnik a menü rendszere, és a gombkiosztása. A videóban azt említi áprilisban jön ki, ahhoz képest úgy fest még nem jelent meg.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24732) mikrofon válasza kovsol (#24731) üzenetére


mikrofon
veterán

Ugyan nem rendszervakut használok x1t kioldóval , hanem ad200-at. De nekem nincs vele bajom.
Állítható rajta két féle üzemeltetési mód. A második üzemeltetési móddal (method 2) én könnyen tudom használni. Valamint le tudod korlátozni 3 csoportra az 5 helyett (fn.06>, ami még tovább egyszerűsíti. Nagyon egyszerű kiválasztani, hogy a b c csoportot szeretném-e módosítani, hogy a módján szeretnék-e változtatni, (ttl, manuális, vagy off) és hogy milyen erősséggel villanjon. 3 csoportnál eddig még nem volt többre szükségem....
Azt értem hogy biztos van mégjobban és egyszerűbben kezelhető, de amikor panaszkodnak hogy nehezen használható én nem értem. Az is lehet hogy az én igényem nagyon alacsony... De nekem egyszerűnek tűnik....
Lehet a vaku zoom-ja teszi bonyolultá, de ugye nálam az nincs....

(#24733) .mf válasza kovsol (#24725) üzenetére


.mf
veterán

"kicsit megrémített az X1T menü rendszere"

Egyáltalán nem vészes. Napi használatban úgyis csak minimálisat állítgat rajta az ember, azaz hogy melyik csoport mekkorát villantson, az pedig mindössze ennyi: megnyomod a Gr gombot, ha nem épp a megfelelő csoportnál van, akkor addig nyomogatod, amíg oda nem lép; ha már a megfelelő Gr villog, a tekerővel beállítod az erőt; majd OK.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24734) lugosi válasza konyi79 (#24727) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Nem tudom honnan jött, az új fw pakk a stabilizátorra van bármi hatással.
Ez van odaírva:
A fényképezőgép általános stabilitásának javítása”

Lehet hogy néhányan szó szerint értették a fényképezőgép “stabilitását”. :DDD

(#24735) kovsol


kovsol
titán

Szomorúan kellett ma szembesüljek azzal, hogy a Sony az A7III menüjéből direkt kihagyott funkciókat, hogy az A9 könnyebben használható legyen sport és madár fotózásra.
Focus Area Limit hiányzik az A7III-ból, amivel meg lehetne adni csak melyik fokusz mezőket listázza a készülék. Itt elég lenne 3-4 mód is a legtöbb ember, nem kellene a tucatnyi lehetőség.
Ez mellé párosítva az Custom Key listájáról hiányoznak olyan lehetőségek amik egy gombonyomásra lehetővé teszik menübe való bemászkálás nélkül is a beállítások váltását. Pl az Focus Area Switch funkció.
Ha leszabályoztad a darabszámot az adott helyzetben legtöbbet használtakra akkor akkor csak egy gombnyomás, és már a másik módban vagy, semmi menű.

A7III esetén ha én ezt meg akarom csinálni akkor csak olyan tudod gombra rakni, hogy behozza a menüt, és annak hála, hogy nincs limit funkció végig kell lapozzak akár tucatnyi lehetőségen, mire megtalálom amit akartam. Na eddigre már a madár elrepült, a sport játékos a pálya másik felén szalad stb.

Hála ég legalább azt meghagyták, hogy AF Area regisztrációt egy gombbal be lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24736) konyi79 válasza lugosi (#24734) üzenetére


konyi79
addikt

"A fényképezőgép általános stabilitásának javítása"

Ahhoz a gép legyen stabilabb, rám kellene új fw-t írni. Ami elég nagy kihívás lenne ilyen bugos rendszerbe belenyúlni :DDD

(#24737) zyzz


zyzz
tag

Gépet és obit szeretnék venni és láttam korábbi hozzászólásokban, létezik néha kedvezmény kupon a 220V-hoz. Ha akad valakinél olyan, amit nem használ fel, át tudná nekem küldeni? Hálás lennék érte! Köszönöm!

(#24738) rgranc válasza kovsol (#24735) üzenetére


rgranc
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#24739) geronimo000 válasza zyzz (#24737) üzenetére


geronimo000
csendes tag

Nekem van, el tudom küldeni.

(#24740) mikrofon válasza zyzz (#24737) üzenetére


mikrofon
veterán

Azt nem tudom, hogy tudod-e, de ez nem egy szokványos kupon, ami rendelkezik egy egyedi azonosítóval, amit az online megrendelésnél megadsz a felületen. Hanem ezzel a kuponnal személyesen be kell menni az üzletbe és úgy kell megvenni.

(#24741) nonozoom


nonozoom
tag

Felment a 4.01 frissítés. Sony A7ii gép. A menüben nincs változás, viszont a gép sokkal gyorsabb lett, gyorsabb a bekapcsolás is és mindenre hamarabb reagál. :D

(#24742) wms válasza nonozoom (#24741) üzenetére


wms
senior tag

Én is felraktam, és tényleg sokkal gyorsabb lett! :C

(#24743) robi1979 válasza lugosi (#24734) üzenetére


robi1979
aktív tag

"Lehet hogy néhányan szó szerint értették a fényképezőgép “stabilitását”." - ILCE-6500 rendszerszoftver- (firmware) frissítés – 1.06 verzió (Windows):

Videó módban javítja a képstabilizálás teljesítményét. - ezt te hogy értelmezed?

[link]

Ha valaki felrakta az új firmwaret meg tudná mondani hogy miben változott?

[ Szerkesztve ]

(#24744) 80hun válasza robi1979 (#24743) üzenetére


80hun
addikt

Az a korábbi frissítésekben volt.
Oda van irva “Korábbi előnyök és fejlesztések” :)

(#24745) zyzz válasza mikrofon (#24740) üzenetére


zyzz
tag

Köszi, írtam geronimonak, tisztázom vele a részleteket!

(#24746) 80hun válasza robi1979 (#24743) üzenetére


80hun
addikt

Egyébként már kérdzetem miért a6500 és nem a6400?

Amire neked kell pont nem segít a stabi semmit..
Videó alatt meg hát jó elmegy de vagy digitálisan stabilizálsz utólag ami durva crop v. kell egy gimbal akkor meg ugyis ki kell kapcsolni a stabit.

Az af viszont számít amire neked kell és az a6400 jobb mint az a6500.

Kb mint nex7 vs a6000 a két gép :)

A fujikat nézted már?

[ Szerkesztve ]

(#24747) robi1979 válasza 80hun (#24746) üzenetére


robi1979
aktív tag

Pont most írtam le erről a véleményem egy másik topicban. A Fujik miben jobbak? Úgy tudom jóval kevesebb és drágább objektív kapható hozzájuk és nincs fix 1.4 Sigma sor meg Tamron 28-75 2.8. Gimbal videózáshoz meg mindegyik alá kell. Ha meg meghagyom a nikon F Tamron 28-75 2.8-at manuálozni meg jól jön a szenzor stabilizátor az a6500-ból.

"Kb mint nex7 vs a6000 a két gép" - ezt hogy érted?

"Javítsatok ki ha tévedek, közel 2 hónapja bújom a fórumokat mert a régi Nikon D50-emet szeretném lecserélni. Amihez anno 2007-ben úgy látszik jól választottam objektívet mert egy Tamron 28-75 2.8 eddig kiszolgált. Mint látjátok előtte nem volt Sony vázam, így mikor ide bepötyögtem ez első kérdéseimet tapasztalatom sem volt Sony MILC-ekkel.

Első sorban APSC kategóriában kerestem versenyzőt. De! És most jön a DE! Lehet a marketinges nem mondatja velem DE nekem úgy tűnik hogy a Sony marketing koncepciója iszonyat jól fel van építve. Jelenleg úgy látom hogy a középmezőnyben van a legnagyobb verseny. Így nem csoda ha egy átlag USER eltéved benne. Iszonyat sok versenyző, és rengeteg kategória ezen belül is. És ezek CSAK a vázak! Ezek a vázak már jóval felül múlják egy átlag USER igényeit. És folyamatosan jönnek az újdonságok. Ezért szerintem itt nincs jó vagy rossz, a lényeg a felhasználási terület – mint minden másban.

Én úgy látom hogy OK, hogy a Sony bedobta az a6400-at egy a9 alap erősségeivel bár nem egy kategória, nem egy szegmens, nem egy célközönség. De aki a9-el fotóz, másod gépnek ott a 6400. Mindezt úgy hogy maga mögött hagyott egy piacot beelőzve a versenytársakat az a6500-al amely már egy 3 éves konstrukció. Aki viszont most szeretne közép APSC vázat venni az mit tehet? Vagy a6400 vagy a6500. Nekem úgy tűnik hogy az a6400 a Sony abszolút válasza a Canon M50-ére. Számomra inkább hasonlít egy M50-re mint egy flagship APSC-re. Kihajtható, Vlogger kijelző, a legújabb követő (tracking fókusz) amely nyilván a vloggoláshoz elengedhetetlen. Kövezzetek meg, de nekem az a6400 inkább egy vlog kamerának tűnik sajátos árképzéssel mint egy flagship APSC váznak Sony-n belül. Ez inkább csak a piac beetetése és a piac megfelelő tesztelése egy (alfa?) béta időszak. Kb. mint a bűvész amikor azt mondja hogy csak a kezemet figyeld és miközben a kezét nézed, ösztönösen nem figyelsz a trükkre. Ha a piac elfogadja a 6400 árát, ergó fogy a termék, elérhető az a9 erőssége közép szegmensben is, így már szép lassan be lehet dobni egy JÓVAL MAGASABB ÁRON MINT TERVEZTÉK közép flagship APSC vázat. Plafonig ki fogja tolni az új flagship árát és ezt borítékolom bármikor. Az a7III ebben a szegmensben meg azért nem ellenfél mert FULL FRAME. Aki APSC objektív parkot épít, az nem fogja az egészet lecserélni költséghatékonyság miatt - amikor az új APSC flagship "még majdnemhogy többet tud".

Na az lesz szerintem a Sony a6700 vagy a7000, a Sony a6500 2-3 éves APSC flagship utódja. Amely 2019-ben legalább akkorát fog szólni mint 2016-ban az a6500.

Jól gondolom hogy az igazi flagship Sony APSC közép kategóriában még a mai napig az a6500? Jól gondolom hogy az a6500-nak ebben a kategóriában más gyártóknál sincs nagyon ellenfele? Ha nem így lenne, a Sony már bedobta volna az utódját, ami nem az a6400 – szerintem. Az a6000 árképzése anno ugyan ezt mutatta a 6300-al szemben és a Sony ezen két készülék betesztelésével ezen szegmensben iszonyat jól tudta pozícionálni az a6500-at. Amely azóta vajnyi keveset vesztett az árából/értékéből.

Hogy mit tehet egy átlag USER ebben a kategóriában manapság? Baba, kismama, rendezvény, egyéb beltéri, kültéri fotózáshoz vesz egy a6500-at. Amivel kezdtem az irományom, javítsatok ki ha tévedek!"

[ Szerkesztve ]

(#24748) konyi79 válasza 80hun (#24746) üzenetére


konyi79
addikt

"Kb mint nex7 vs a6000 a két gép "

Mitől lett ennyire szar a 6500 hirtelen?
Azért ez így nem állja meg a helyét. Kézbefogva a 6000-6300/6500 kb ami hasonló lépcső.
A 6500-at nem szabad temetni. Nagy a hype és tényleg jó a 6400, de a 6300/6500 páros mai napig igen elől van a MILC-ek között af-ben.

(#24749) kovsol válasza robi1979 (#24747) üzenetére


kovsol
titán

Azt a Nikon objektivet ereszd el szerintem.

May the Force be with you!

(#24750) konyi79 válasza robi1979 (#24747) üzenetére


konyi79
addikt

Nem lehet a gyártók termékeit mindig egyértelműen megfeleltetni egymással szemben.
Az M50 nem egy liga a 6500-zal, inkább valahova a 6000/6300 közé raknám tudásban, a 6300-tól azért jóval lemaradva.
A 6500-nak meg van ellenfele: Fuji X-H1. Ami igencsak erősebb sok mindenben. Ahogy a GH5 is komoly cucc hasonló kategóriában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.