Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) #31733248 válasza robi1979 (#24597) üzenetére


#31733248
törölt tag

De jól kezeli az A6000 is a támogatott objektíveket. Azzal is van PDAF, arcfelismerés, stabi, de az A6300-tól még jobb az egész.

(#24602) kovsol válasza #31733248 (#24601) üzenetére


kovsol
titán

Én a nem támogatott objektivre írtam, hogy változó mit mi hogy kezel.

May the Force be with you!

(#24603) vihartigris válasza koxkids (#24600) üzenetére


vihartigris
őstag

Jó döntés, van fejlődés a két váz között.

bármi reciproka a semmi

(#24604) #31733248 válasza kovsol (#24602) üzenetére


#31733248
törölt tag

Értem, köszi.

(#24605) robi1979 válasza #31733248 (#24601) üzenetére


robi1979
aktív tag

Az A6000? Baba, kismama fotózáshoz melyik lenne fényerősben az ideális zoom Canon/Sigma objektív mondjuk mint a tamron 28-75 2.8 és fix 1.8 körül amelyet biztosan kezel az A6000 + MC11 EF páros? Ha van olyan ezek közül az objektívek közül, amely videózára is alkalma fényerősben az meg csak ha a tortán. És most itt nem a csilliárdos kategóriára gondolok.

(#24606) #31733248 válasza robi1979 (#24605) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igen, az A6000. Én A6000-rel és MC-11 adapterrel használtam a Sigma 17-70-et, szuperul működik vele. Nagyon jó obi. Vagy ott a 18-35, etalon.

(#24607) 80hun válasza robi1979 (#24605) üzenetére


80hun
addikt

Sztem ne akarj adapterezni főleg videóhoz. :)
Ha nincs meg a negfelelő obiválaszték ami neked kell ott a Fuji v. Panasonic. Ezeket nézted már?

Econ
Csak az a baj a sigma obikkal hogy kb alkalmatlanok videóra az átlag usernek. Belehallatszik a felvételbe az összes dslrhez tervezett sigma af motorja.

[ Szerkesztve ]

(#24608) McAdam6


McAdam6
tag

ILCE6400 18-135 kit 420k körül jó árnak számít ? Nyaralásra beruháznék...

(#24609) vihartigris válasza McAdam6 (#24608) üzenetére


vihartigris
őstag

A digitcam-nél most 408.900 Ft.

bármi reciproka a semmi

(#24610) konyi79


konyi79
addikt

Fotoplus 425, és volt még nemrég 15%-os kupon a topikban.
VAGY 220V 410k, Joy kuponnal, -15% az előbb említett Sony ws kupon.

(#24611) vihartigris válasza konyi79 (#24610) üzenetére


vihartigris
őstag

A kuponnal 350e alatt kijönne! :Y

bármi reciproka a semmi

(#24612) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A tanácsotokra van szükségem. A6400 + adapter + A bajonettes objektívnek van értelme? Kizárólag teleobjektíves fotó semmi videó.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24613) 80hun válasza Dolphine (#24612) üzenetére


80hun
addikt

Nem sok értelme van :)
Nem eröltetném az A bajonettet

[ Szerkesztve ]

(#24614) Dolphine válasza 80hun (#24613) üzenetére


Dolphine
addikt

:F
Féltem, hogy ezt mondjátok. A meglévő objektíveket akartam így használni, de akkor ez nem igazán járható út. :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24615) Neck válasza mikrofon (#24575) üzenetére


Neck
veterán

Ha figyelmesen végighallgatod, ebben is elmondja, hogy Sonys, és egy sidechick-et (magyarra lefordítva talán szerető) keres a rendszere mellé. Mindenképp venni akar valamit, de nem tud dönteni a Nikon és a Canon között.

Egyébként az egész videó egy finom utalás arra, hogy biztos jó az az objektív, meg nagyon vonzó, de túl drága, egy lehúzás a Canon részéről.

Ráadásul egy másik cikkben azt is olvastam erről az obiról, hogy F1.2-n már annyira kicsi a mélységélesség, hogy ha portrénál nincs pont egy síkban a modell arca a fókusz síkjával, az egyik szeme már totál homályos lesz. Illetve, ha a fókusz a szempillára megy a szembogár helyett, akkor mind a kettő.
Márpedig a Canon Eye AF, hát, khmm, van még benne fejlesztési potenciál ;]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24616) mikrofon válasza Neck (#24615) üzenetére


mikrofon
veterán

Köszönöm hogy leforditottad, értelmezted. Bár nekem is sikerült sőt még figyelmesen is tettem mind ezt ráadásul magamtól ;)

(#24617) KawaBazsy válasza mikrofon (#24616) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Van aps-c-re (A6000) értelmes áron nagylátó fix, jó képminőséggel aminél a fókusz is gyors, s még képstabis is? Vagy ha stabi nincs is, legalább a fókusz ok legyen (itt esik ki a Sigma 19).. Econ nem dicséri sem a 16, sem a 20 f2.8-at..

(#24618) PuMbA válasza Neck (#24615) üzenetére


PuMbA
titán

"Márpedig a Canon Eye AF, hát, khmm, van még benne fejlesztési potenciál "

Manny Ortiz-nak nem volt vele baja portré fotózásnál amikor tesztelte az R-t, még el is mondta a videóban, hogy jól működött "adaptált" objektívvel, a képek élesek voltak a Canon EF 85mm f/1.2-vel is :) Ezért is gondolkodik a Sony mellett Canon gépben.

[ Szerkesztve ]

(#24619) 80hun válasza PuMbA (#24618) üzenetére


80hun
addikt

Csakhogy az senkit nem érdekel hogy a profi portréfotózásnál milyen :)

A hétköznapokbsn milyen az eye-af na az a lényeg :D

Egyébként sztem is használható mert az m50-nél is már baromi gyors volt az af-s eye-af és persze nem kell külön gombot nyomogatni.

[ Szerkesztve ]

(#24620) konyi79 válasza KawaBazsy (#24617) üzenetére


konyi79
addikt

Így egyben nincs. Ami nagylátó jó, a Samy 12, meg a SEL1018.
Az egyik nem fix, a másik nem af.

(#24621) PuMbA válasza 80hun (#24619) üzenetére


PuMbA
titán

"Csakhogy az senkit nem érdekel hogy a profi portréfotózásnál milyen"

Pedig pont ott a legfontosabb. Akik otthon csinálnak képeket, azoknak nincs f/1.2 vagy f/1.4-es obija, tehát bőven elég a face detect AF.... :)

[ Szerkesztve ]

(#24622) KawaBazsy válasza konyi79 (#24620) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Az pekk.. az egyik drága, a másikkal meg nem tudom fotózni a kölköket (mozgékony fajták..)

(#24623) 80hun válasza PuMbA (#24621) üzenetére


80hun
addikt

Pedig a pro felszerelések minimum 80%-a amatör és hobbifotósok tulajdonában van.
A profi fotósok vásárlásaiból éhenhalnának a gyárak :D

Egyébként FF-en már f2.8-as alapzoomnál kevéske a face detect. Pl nálam ki is volt kapcsolva mindig. Kb f4-től használható mozgékony témára

[ Szerkesztve ]

(#24624) konyi79 válasza KawaBazsy (#24622) üzenetére


konyi79
addikt

Stabis, jó üveg af-fel. 140 és alatt mennek használtan. DE a Samy se nagyon gond, azon a gyutávon el lehet lenni af nélkül. Rekeszelsz 2,8-ra, beállítod végtelenre és kész. Használtan 70k körül megy. Nincs süti olcsóbban.

(#24625) konyi79 válasza PuMbA (#24621) üzenetére


konyi79
addikt

Akik otthon csinálnak képeket, azoknak nincs f/1.2 vagy f/1.4-es obija

Akkor erről mindenütt az feleséggel beszélgetsz, ugye? ;]

(#24626) KawaBazsy válasza konyi79 (#24624) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Hö, nem rossz.. :-)

(#24627) mikrofon válasza KawaBazsy (#24617) üzenetére


mikrofon
veterán

Halgass a többiekre. Nekem nincs valódi tapasztalatom aps-c objektívekkel. Így konkrét típust nem tudok ajánlani.

Viszont ha fixet keresel gyerkőcre, beltérre akkor előtte valahogy a látószögek miatt próbáld ki. Mert kb. 20mm sokkal általánosabban használható mint a 16mm-es aps-c-s lencse. Utóbbinál már nagyon kell figyelni a kompozícióra és a vízszintes tartásra a perspektívikus torzítás miatt. Mondom ezt úgy hogy nekem az egyik kedvencem beltérben a 24mm FF lencse.

A 12mm-es aps-c objektív esetén még jobban előjöhet a furcsa formájú gyerkőc...

[ Szerkesztve ]

(#24628) KawaBazsy válasza mikrofon (#24627) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Általában kéne vmi az elejére.. a kitobi (16-50) fókusztávja engem pont kiszolgál, csak ugye gyenge.. 50-es, 30-as fix van. Tegnap a kölköket próbáltam meglőni ugrálva az új trambulinon, a kitobit túl le kell rekeszelni, a 30-as Sigma meg nem az igazi gyors mozgásokra.

(#24629) Neck válasza PuMbA (#24618) üzenetére


Neck
veterán

“That was quickly forgotten when I saw the shot of the singer immediately afterwards. Is it me, or is the eye soft? Sure, that funky little box dances nicely around the EVF like a cat on a hot tin roof, but is it grabbing sharp images?”
fStoppers

Nyilván nem stúdióban volt, de akkor is...

Amúgy ebben a cikkben is leírja, hogy Manny bácsi “finding this one a bit of a stretch”, azaz szerintük is sokallja :)

Na mindegy, én full frame-re is sajnálom a pénzt, nyilván nem nekem készült ez az obi, el is engedem ezt a dolgot :B
Nekem ez csak (egy így is elég költséges) hobbi.

Más: szeretnék még élesebb, és mosodásabb portrékat APS-C-n, jól gondolom, hogy a Sigma 56mm f1.4 jöhet szóba, lecserélve a Sony 50est?

Mennyire fog hiányozni az OSS, jól gondolom, hogy nem igazán?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24630) Mirman válasza Neck (#24629) üzenetére


Mirman
őstag

Én nem cserélném le az 50-est 56-ra . Ha arc vagy mellkas portreban gondolkozol akkor inkább egy 85mm 1.8ra ruhaznek be .

(#24631) robi1979


robi1979
aktív tag

A Metabones III-ról van valakinek tapasztalata?

(#24632) 80hun válasza Mirman (#24630) üzenetére


80hun
addikt

Viszont beltérben a 85 már sok lesz cropon.

(#24633) PuMbA válasza 80hun (#24623) üzenetére


PuMbA
titán

"Pedig a pro felszerelések minimum 80%-a amatör és hobbifotósok tulajdonában van."

Ez az, amit nem tudok hova rakni. DPReview oldalon az RF 85mm f/1.2 bejelentése alatt a "ki fogja megvenni", "nekem elég az f/1.8", "nagy, nehéz, ezért nem kell senkinek" hozzászólások vannak többségében és a többségük Sony tulajdonos. Most akkor ezek az emberek vagy baromi jó szájkaratésok vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#24634) Ixion77 válasza PuMbA (#24633) üzenetére


Ixion77
őstag

A fotósok túlnyomó többsége nincs kötelezve hogy kiírja a véleményét a DPReview-ra. Ha az ellenkezik a többség véleményével, akkor indíttatásuk sincs rá. Egyszerűen csak elmennek, megveszik, és használják örömmel. Egy komolyabb nyugati portré-vagy divatfotósnak nem olyan nagy összeg az. Egy a saját szakmájában jól kereső amatőrnek sem. Bármilyen nehéz elhinni a mi szánalmas megélhetési szintünkről, sokan pl. jachtot is vesznek 100-szor ennyiért, hobbiból.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24635) vihartigris


vihartigris
őstag

nyári pénzvisszatérítés

bármi reciproka a semmi

(#24636) PuMbA válasza vihartigris (#24635) üzenetére


PuMbA
titán

Ha elköltesz minimum 750k-t kapsz vissza egy kis pénzt. Teljesen megéri :DDD A Nikon is most hasonlót nyom. Olcsóbb dolgokra is adhatnának kedvezményt...

[ Szerkesztve ]

(#24637) 80hun válasza PuMbA (#24636) üzenetére


80hun
addikt

Az a7ii 360e -50e
Azért nem kell 750e-t költeni :)

(#24638) Ixion77 válasza PuMbA (#24636) üzenetére


Ixion77
őstag

Ráadásul csak magánszemélyeknek, és amíg ez ki nem fut addig nem lesz más normális akció. De legalább visszatérítés után már majdnem pont annyi az A7III amennyiért tavaly a megjelenéskori akcióban vettem... Remélem mielőbb jön a Tamron széleslátó, és jónak bizonyul.

Ha valakinek kell, tudok adni -15% kupont, azzal már emészthető talán valamelyik ár.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24639) vihartigris válasza PuMbA (#24636) üzenetére


vihartigris
őstag

Jár ott a 107.890,-Ft-os obira 20.000Ft visszatérítés. Ez teljesen jó %-ban.
De mindenki el tudja dönteni, hogy él-e ezzel a lehetőséggel vagy sem.
Amúgy Canonnál sem jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#24640) mikrofon válasza Ixion77 (#24638) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez a Tamron nagylátó engem is el kezdett bizsergetni, meg az Samy új 45/1.8 is .

A Samy új 85/1.4-ről igen jókat hallani, látni. Ezek után igen szimpatikus lenne egy kicsi és jó objektív.... Bár egy különbség biztos lesz a 85-ös időjárás álló a 45 nem lesz az...
Az 55/1.8-tel az a bajom valójában, hogy mindig kicsit túl szűk. Ha Samy 45/1.8 látószöge 45mm vagy alatti lenne és optikailag is jól lenne, meg az AF-je is működne, akkor lehet beruháznék egyre.... Bár az AF vicces mert utoljára Tamronnak és a Zeiss-nek sem sikerült élősre összehozni.....

Tamron nagylátónál csak az a lényeg számomra, hogy legyen használható optikailag, a sarkokban is elfogadható legyen, és ne legyen nagy a torzítása. Ha ezek megvannak és 250e alá megy az ára, akkor lehet bekerül a kirándulós szettembe. Ha nem akkor marad "csak" a 24GM Viszont itt vannak félelmeim, mert ugye a szűrő átmérője 67mm. Az ilyen fényerősebb nagylátóknál meg 72-82mm szokott leni....

[ Szerkesztve ]

(#24641) kovsol válasza mikrofon (#24640) üzenetére


kovsol
titán

[Samyang AF 45mm f/1.8 FE lens review with samples (full-frame & APS-C)]

Sajnos most épp nincs időm megnézni.

May the Force be with you!

(#24642) .mf válasza .mf (#24556) üzenetére


.mf
veterán

Grrr, úgy tűnik mégse lesz 28-75-ösöm (legalábbis a héten biztosan nem, pedig hétvégére már jól jött volna) :((( :(
Az amazonon rendeltem, ahol egy ezeréves accountom volt, amit régóta nem használtam. Pár napra rá írtak, hogy a rendelésem és az accountom befagyasztották, amíg be nem mutatok nekik egy friss bankszámla-értesítőt, amin szerepel a nevem, címem és a kártya utolsó 4 számjegye. Természetesen a bankszámla-értesítők nem tartalmaznak ilyen adatokat együtt, úgyhogy kértem a bankot, hogy állítsanak ki egy ilyen igazolást, hogy igen, a nevem, címem és a kártya utolsó 4 számjegye is stimmel. A bank visszaírt, hogy írjam meg nekik levélben, postai úton. Nevetséges, b+, 2019-ben itt tartanak még mindig az angol bankok. És ha ezt tudtam volna, pénteken még jobb áron megcsíphettem volna máshonnan az obit (650 EUR), mostanra persze már visszaállt 799-re...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24643) Ixion77 válasza .mf (#24642) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha ez vigasztal, nem csak az angol bankok. Tavaly az OTP-nél a céges kártyámon szerettem volna napi vásárlási limitet módosítani. 3 napom ment rá mire elhittem, hogy kizárólag a számlavezető bankomnál, kizárólag személyesen, kizárólag kézzel A4-es üres papírra írt kérvény beadásával lehetséges ez. A beadás után 3 munkanapon belül fog a változás érvénybe lépni, aminek megtörténtéről semmilyen értesítést nem fogok kapni...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24644) zümzümm válasza Ixion77 (#24643) üzenetére


zümzümm
senior tag

Az OTP napi vasarlasi limit modositasahoz elegendo egy kodot elkuldeni SMSben. A kodban szerepel az uj limit, es az is hogy hany oraig legyen ervenyben a valtoztatas.
Kb 2 honapja en is a boltban kaptam a fejemhez amikor obit akartam venni es elutasitotta a kartyat.
Ha erdekel elkuldom privatban a kodot.

[ Szerkesztve ]

(#24645) hemaka válasza zümzümm (#24644) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem is volt ilyen anno, mobilon beléptem a netbankba és 2 perc alatt átállítottam online.

(#24646) mikrofon válasza zümzümm (#24644) üzenetére


mikrofon
veterán

Én az otp smart bank androidos alkalmazásban azonnal meg tudom váltaztatni a kártya limiteket. Ugyan ez igaz a CIB bankra is.
Ráadásul a direkt bank felületen megjeleníthető a kártya adat és a számla adat is. A kettő tartalmazza az összes adatot ami az igazoláshoz kell.
Az Amazon-nál az is működik, hogy átutalással feltöltöd az amazon-os pénztárcádat, egyenleged és azt állítod be a fizetéshez.

(#24647) Ixion77 válasza zümzümm (#24644) üzenetére


Ixion77
őstag

Kivéve ha céges a kártya. Akkor se mobilon, se weben nincs erre szolgáló menüpont, SMS sem működik (valami értelmezhetetlen hibaüzenetet küld vissza), bankautomatán dettó, sőt még egyéb bankfiókban sem intézhető. Kizárólag a számlavezetőben, kizárólag kézzel írt kérvénnyel. Én sem akartam elhinni hogy ilyen létezhet 2018-ban, és mégis.
Volt más kacifántos ügyem is magyar bankokkal (K&H, Erste, Otp), de nem akarom tovább offolni tovább a topikot - tanulságuk úgysincs.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24648) .mf válasza mikrofon (#24646) üzenetére


.mf
veterán

"Az Amazon-nál az is működik, hogy átutalással feltöltöd az amazon-os pénztárcádat, egyenleged és azt állítod be a fizetéshez."

Működne, ha nem zárolták volna az accountom is, belépni se tudok :( Írtam is nekik, hogy nem lehetne-e helyette másik kártyával fizetni, vagy paypallal, de erre nem válaszoltak.
Ja és még hogy tetézzük: ezt az igazolást nem emailben kérik, hanem FAXON. Találtam egy márciusi levelet a banktól, rajta a címemmel, de honnan a 'tsából szerezzek egy faxot? 2019 van, könyörgöm...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24649) 80hun válasza .mf (#24648) üzenetére


80hun
addikt

Ez az egész igen érdekes.
Azért valjuk be kicsit kamu szaga van. Faxon, táncsak nem az egyik alkalmazott pályázik az adataidra ?
:D

Én pl párom netkártyáhával szoktam fizetni.
Az amazon szabályzatában van olyan hogy a nevedre szoljon a kártya?

(#24650) .mf válasza 80hun (#24649) üzenetére


.mf
veterán

Én is csak pislogok az első levél óta, hogy wtf. Ha egy 0-napos friss regisztrációval rendeltem volna, mára már talán meg is érkezne. Az első levélnél én is erősen gyanakodtam, de az accountom tényleg zárolva van, nem tudok belépni, és a pénzt sem emelték le a kártyáról. A fax tényleg agykiégős, elsőre el sem akartam hinni, hogy tényleg az van odaírva, de igen, tényleg ott van az oldalukon, hogy faxon kérik, amit majd vissza-digitalizálnak. Nesze neked 2019, és örüljek, hogy nem füstjelekben kérik a biteket...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.