Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Neck válasza hemaka (#23250) üzenetére


Neck
veterán

Ez egyáltalán nem a Sony műve, az amazon marketingjét rohadt nehéz befolyásolni.
Elég jól ismerem az amazont ilyen tekintetben. Rendkívül kifinomult előrejelző algoritmusuk van az alapján, hogy mikre kattintasz, mi van a sütijeidben tárolva etc. Ha úgy érzik, a Sony érdekel (lásd itteni topictársak 100%-a), vagy csak egyszerűen nagyobb a marginjuk a Sony eladásán, azt fogják tolni mindenhol. Pl az amazon’s choice termékek mindig azok, amikkel az amazon jól jár, azaz baromi profitábilis ajánlat. Érdekes dolgok ezek, de ez itt nagyon off. Remelem ez az apró ismeretterjesztés még maradhat :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23252) Abby Normal válasza mikrofon (#23249) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

;)
égi jelek :)

(az az ajánlott 35-ös üveg azért komoly, árban is, méretben is :-), rágugliztam a Batis 40-re: ott tényleg valami komoly gondok vannak, nemcsak a fókusszal, rekesszel is)

(#23253) mikrofon válasza Abby Normal (#23252) üzenetére


mikrofon
veterán

A rekesz az nem gond. Az ilyen a makró lencséknél, ráadásul finomítják egy firmware-vel. Tehát csak a nagyon közeli tartományba fog szűkülni. Erre van is hivatalos közlemény.
Viszont a szem AF az kérdés, arról még nincs hivatalos tájékoztatás.... Lehet ezt "sunyiban" oldják meg....

IMHO
A másiknak nem véletlen annyi az ára.... Kültéren is jó mert szépen tűri a napot. Az meg környezeti portrénál nem mellékes. Ráadásul van egy kis olyan sejtelmes, krémes megjelenítése...
De ugye ezek teljesen szubjektívek...
Jah és a mérete, tömege, eloszlása kellemes még. Azért az a7iii-be lehet kapaszkodni. Főleg ha van egy kisujj támaszod.
Nekem ami már sok volt így nem is használtam sokat az a Sigma 50/1.4 art vagy a 70-300g objektív... Ezeket már nem szerettem...

[ Szerkesztve ]

(#23254) wm2 válasza konyi79 (#23245) üzenetére


wm2
őstag

Főleg százért (Samyang), vagy használtan kevesebbért is. Vonzó az a Laowa ‘lens structure’ és ‘angle of view’ de hallgatok a józan észre és maradok a 12mm f/2-nél. Ahogy olvasom a kisebb hibáit jól korrigálhatók (Norbi tesztjeit szeretem, mindig előszed valami “régi” de jó bevált dolgot). Viszont, ha egyszer, lesz egy FF Sonym visszatérek még ehhez a Laowahoz.

Ozora <3

(#23255) Revoltek


Revoltek
aktív tag

A SONY FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS most az eglobal centralnál 167 euro. Szerintetek megéri alapzoom obinak? Ahogy nézegettem, nem olyan gyatra a képminősége kitobihoz képest.

(#23256) .mf válasza Revoltek (#23255) üzenetére


.mf
veterán

Azért annyira nem is kiemelkedő. Kitobinak korrekt, de semmi extra, más rendszerekre is akadnak legalább ilyen jó kitobik, csak ez még olcsóbb és időjárás-álló. Képközépen éles, szélein eh, tartomány közepén jobb, széles és tele végén eh. 50k-t még megér, de azok a 75-80k-s árak, amikért tavaly sokan próbálták aprókon eladni, elég nevetségesek voltak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23257) papaya válasza wm2 (#23254) üzenetére


papaya
senior tag

Nekem volt Fujihoz 12/2 Samu. Minden frankó vele egy dolgot kivéve, a decenterességet. Az enyém is olyan volt sajna, ismerősé is. Ráadásul a forgalmazóval anno beszéltem, aki szintén csak annyit mondott, hogy tévhit az, hogy ezt az obit pl. asztró fotózásra ajánlanák. Ezzel burkoltan elismerték, hogy a nagyrésze ilyen. Én mondjuk nem erre használtam, tájképezni lerekeszelve szuper volt. :K

Amikor árultam, jött egy érdeklődő, aki már 3-at megnézett előtte, és mindegyik decenteres volt, ahogy az enyém is...

[ Szerkesztve ]

(#23258) Matska válasza wm2 (#23254) üzenetére


Matska
senior tag

Én is használom asztrora és villámra a 12-est, egészen ma hajnalig nagy megelégedéssel. Ma úgy jártam, hogy szépen beállítottam végtelenre a szobahőmérsékletű objektívet, aztán lehűlt -5 fokra, a végtelen meg elmászott.

Asztrora egyébként a 16mp-es szenzoron tökéletes volt, 24mp-en viszont lágyabb nyitva, kell fél vagy 1FE-t rekeszelni, és 25 helyett csak 20sec záridőt bír csíkhúzás nélkül.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23259) mikrofon


mikrofon
veterán

Ez nagyon jó ár egy Sony A7iii-ért meg akkor is ha szürke, de két év eladói garis...
Annyira hogy még a SAR-ra is felkerült.
Aki még nem vett de akar az most tegye amíg van...

[ Szerkesztve ]

(#23260) wm2


wm2
őstag

@papaya @Matska: igen, ezek miatt az apró dolgok miatt kezdtem el a 9mm Laowa felé kacsintgatni. Szóval APS-C-n a Samu picit lutri, a 113 fokos Venus lens meg “csak” f/2.8 és 200ezer. Bár a referencia képek tényleg nagyon jók voltak.

Ozora <3

(#23261) Matska válasza wm2 (#23260) üzenetére


Matska
senior tag

Laowa-t a Fotoplus szokta rendszeresen akciózni, olyankor 120 körül ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23262) vihartigris válasza Matska (#23261) üzenetére


vihartigris
őstag

Úgy rémlik, hogy 140eFt volt akciósan, de a tévedés jogát fenntartom.

bármi reciproka a semmi

(#23263) wm2 válasza vihartigris (#23262) üzenetére


wm2
őstag

Még ez is ok lenne. Várok kicsit. Addig meg nézem a használt Samukat. Hátha szerencsém lesz. :)

Ozora <3

(#23264) papaya


papaya
senior tag

Van esetleg tippetek, hol vegyek, egy jó minőségű, nem dög nehéz, nem irreálisan drága L-bracketet A7iii-ra? :F

[ Szerkesztve ]

(#23265) vihartigris válasza wm2 (#23263) üzenetére


vihartigris
őstag

Érdemes várni, ha nem sürgős. Már kétszer láttam tavaly akciózva.

bármi reciproka a semmi

(#23266) tailor válasza papaya (#23264) üzenetére


tailor
őstag

Ebay? :U

(#23267) bendefeco


bendefeco
tag

Szevasztok

Rendszert váltanék. Ugye sonyra :) egyelőre apsc, na most amit jelenleg használok az egy sigma 18-35 f/1.8 art obi.
Ezt ugye nagyjából a sigma 16mm f/1.4 és a sigma 30mm f/1.4 váltanák ki.
Jobbak vajon ezek az obik mint a sigma Zoom vagy vagy ugyanaz vagy esetleg rosszabb a képminőség?
A sigma art ugye nagyon penge :)
Köszi a véleményeket :)

(#23268) mikrofon válasza bendefeco (#23267) üzenetére


mikrofon
veterán

Szia,

Milyen bajonettes a Sigma zoom-od?
És melyik vázban gondolkozol?

[ Szerkesztve ]

(#23269) bendefeco válasza mikrofon (#23268) üzenetére


bendefeco
tag

A6500 és Canon. Viszont az adaptereket kihagynám a buliból :)

(#23270) mikrofon válasza bendefeco (#23269) üzenetére


mikrofon
veterán

Pedig ez egy igen jó kombináció. Tényleg!
Szerintem mindenképpen próbáld ki!

(#23271) papaya válasza tailor (#23266) üzenetére


papaya
senior tag

Hány L-bracketet próbáltál ki, azonos rendszeren? Mert nekem más rendszernél voltak tapasztalataim. Ég, és föld hasonló árkategóriában lévők között is a különbség. Tapasztalaton alapúló tippet várok, bocs ha félreérhetően fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#23272) tailor válasza papaya (#23271) üzenetére


tailor
őstag

A7-hez volt egy sima, ebayes L-bracketem. Könnyű volt, minőségi, és kb. 3000 Ft-ba került, állványon használtam termékfotózásra. Most ugyanilyet rendeltem a II-höz is.
Tapasztalaton alapuló tipp volt.

Amúgy vegyél Arca-Swiss plate-et, az garantáltan kiváló lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23273) bendefeco válasza mikrofon (#23270) üzenetére


bendefeco
tag

Állítólag nem megy úgy a fókusz az adapterrel mint a sima e bajonettes obikkal. Aztán azért gondoltam, hogy egy jó konfigot kár adapterezni. Te próbáltad egyébként?

(#23274) p_adam válasza bendefeco (#23273) üzenetére


p_adam
addikt

A kamerától is függ a dolog, pl. az A7III (crop mód) esetében finomabb a követés mint a régebbi A6500 esetében (meg persze emiatt halkabb is), de alapvetően a Sigma MC-11 adapter jól működik, ebből a darabból meg egyébként sem csináltak E-mount változatot.
Alapvetően mindegyik jó megoldás, a méret+súly vs. mennyire praktikus a fő kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#23275) kovsol válasza bendefeco (#23273) üzenetére


kovsol
titán

Én próbáltam, lassabb volt a fókusz A6300+MC társaságában, mint a natív sony objektívekkel. Viszont én csak a Sony objektívekhez tudom hasonlítani, a Sigmákhoz nem.
Ha videózni is akarsz, akkor ott nem lesz túl fürge azért az autofókusz, de fotóra használható volt, de mozgó célpontokra azért nyugodt szívvel nem ajánlanám. Egyébként elég sok tesztet találsz erről youtube-n. Olcsó kinai adapterekkel szerintem felejtős lehet a dolog, MC11 vagy Metabone.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23276) bendefeco válasza kovsol (#23275) üzenetére


bendefeco
tag

Na ez, hogy videozni is kellene a cucc ezért is gondoltam hogy a sigma fixekre váltok objektív terén is. Na meg persze a méret és súly. Csak arra voltam kiváncsi, hogy az obik amiket kinéztem mennyire jók vagy épp rosszabbak mint a sigma art.
A sigma 1.4 sort akarom megvenni mellé egyébként.

(#23277) bendefeco válasza p_adam (#23274) üzenetére


bendefeco
tag

Ha tehetném a7iii lenne :) de nem tehetem, szóval marad az A6500 szerintem a sigma 1.4 fix sorral.

(#23278) mikrofon válasza kovsol (#23275) üzenetére


mikrofon
veterán

Igen ezt valóban nem írtam mert nem is gondoltam rá mivel én nem videózok. A videósok szokták cserélni, mert videó közben behallatszik az AF. De ugye ez DSLR objektív.

Sport fotózáshoz tényleg nem jó. A sony natív lencséi gyorsabbak ez is tény. Kérdés hogy ez kell-e. Azért az a Sigma lencse vázstabival pontos fókuszszel (értsd back/front fókusz mentesen) kezdésnek szerintem igen jó. Legalábbis egy próbát mindenkinek megér, hiszen az objektív már meg van a kérdezőnek.

Az adapterekre azt szokták mondani, hogy Canon gyártmányú lencsénél a metabones adapter a legjobb míg a Sigma art lencsékhez a Sigma saját adaptere.

Sajnos saját tapasztalatom nincs mert nem volt ilyen lencsém. Ráadásul FF vázat vettem annak idején. Viszont mikor Sony-s lettem akkor rengeteget olvastam erről. Akkor még a Sigma 18-35mm és a nagytesvére miatt kezdtem el a Sony felé kacsingatni... Az olvasottak alapján pedig kifejezetten használhatónak tűnt. Tényleg sok teszt és bemutató van erről a két szenzációs Sigma ARt aps-c-s lencséről Sony vázakon.

De mint tudjuk a Sigma 1.4-es aps-c-s sorra is nagyon jó és kisebb és könnyebb jelentősen....

[ Szerkesztve ]

(#23279) vihartigris válasza bendefeco (#23276) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem tudom mennyire vagy képben, de nemrég jelent meg a Sigma új 1,4-e az 56 mm-es obi.
Azt is nézd meg, ha érdekel a gyújtótáv.

bármi reciproka a semmi

(#23280) wm2 válasza vihartigris (#23265) üzenetére


wm2
őstag

Jah, csak akad itt még pár dolog:

“Just make sure that you set the "Shoot without lens" Button/Dial setting to On, otherwise you won't actually be able to fire the shutter when this lens is attached! This is because of the lack of electrical contacts on the lens, which also means that the camera doesn't recognise and won't record the aperture that is set on the lens. You'll also need to use an automatic shooting mode like aperture priority to ensure accurate metering (or work it out for yourself).

The other handling drawback is a more minor one - the lens hood doesn't lock into place, which led to a few shots that were ruined after the hood had been turned slightly without us noticing. Otherwise, the build quality is excellent considering the affordable price-tag. Note that it's not weather-sealed, though, and we haven’t tested it in really extreme weather conditions to judge how well it holds up.” — Photography Blog

Na most én naivan arra gondoltam, hogy DJI DL drónhoz (is) ajánlott obi csak kibír egy 5-15 fokos környezetet, mert csillagokat nem városból meg alföldről fotózunk, hanem hegyek tetején vaksetétben (és minél kevesebb macera, annál jobb). Elég nehéz ezt Sony APS-C-n összehozni úgy látom. Nem baj. Szeretem a kihívásokat. :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23281) bendefeco válasza vihartigris (#23279) üzenetére


bendefeco
tag

Igen, tudom :) arra a sorra gondoltam én is az 1.4-el kapcsolatban.
16mm 30mm 56mm

(#23282) Matska válasza wm2 (#23280) üzenetére


Matska
senior tag

Egészen pontosan melyik része jelent problémát?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23283) wm2 válasza Matska (#23282) üzenetére


wm2
őstag

az ára :) egy (without decenter) 12/2-höz képest. De jól leakciózva tennék vele egy próbát. 200-ért nem merem bevállalni. :) Kb. 1500 méterre vinném fel, meg aztán kapna a kellemes sivatagi estéből is. Egyáltalán nem szélsőséges értelemben, de jó lenne tudni mit bír. A többi annyira nem
izgat.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23284) vihartigris válasza wm2 (#23283) üzenetére


vihartigris
őstag

Szerintem vedd meg, teszteld le a sivatagban (is), majd mond el nekünk a tapasztalatodat :K

bármi reciproka a semmi

(#23285) konyi79 válasza bendefeco (#23276) üzenetére


konyi79
addikt

A Sigma sor + videó kombót teszteld le feltétlen mielőtt beleugranál. Nem nagyon hangoztatják, de pl a Sigma 16 belezümmög a videóba, míg a natív Sony obik teljesen hangtalanok. Nem tudom a többit érinti-e, nekem csak 16-os volt.
Tudom, már megint a Samy, de nálam a legjobb videós obi az volt (12/2). Este az a flare amit tol, zseniális videókon. 6500 meg más stabilizál is.

(#23286) wm2 válasza vihartigris (#23284) üzenetére


wm2
őstag

:) jó, visszatérek rá ha horogra akad, de vacillálok még kicsit a Samy és Laowa közt :D semmire nem kell csak csillagra... néha (kb. így). Épületre, tájra és portréra elvagyok a Sigmával.

Ozora <3

(#23287) hodostamas válasza wm2 (#23286) üzenetére


hodostamas
addikt

16-50es kitobival is lehet csillagozni akkor azzal meg pláne :D Magam is a Samy felé hajlok, ebayen már 80K körül is be lehet szerezni.

(#23288) wm2 válasza hodostamas (#23287) üzenetére


wm2
őstag

Jah. Elvileg a 12/2 Samy nagyon tuti ISO 1600-2500 közt 25sec-en, de mivel a gyártósorról leguruló obik nem egyformák, van aki erre, van aki arra esküszik. Van akinek a végtelen jeltől vissza 1 mm-t, van akinek 2-őt, 3-at kell tekerni a pontossághoz. Mint a Diabloban, ki kell fogni a perfect itemet. :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23289) konyi79 válasza wm2 (#23288) üzenetére


konyi79
addikt

Az, hogy mennyit kell visszatekerni erősen hőmérsékletfüggő. Nincs ezen mit csodálkozni, így van rendjén. A decenteresség lutri valóban, de vannak ott jobb darabok. Meg nem kötelező 200%-ra belenagyítani, még 4k felbontás is túlzás néha.
Áráért szerintem teljesen jó, nem véletlenül olyan népszerű a témára. 70-75k körül pedig patika állapotú használtak szoktak menni.

(#23290) GalaHU


GalaHU
őstag

Tájképezéshez keresek jó minőségű és szűrőzhető objektívet A7R3-hoz. 16-35-ös obim már van, ettől kellene szélesebb és mindenképpen lehessen rá ND szűrőt tenni a normál, menetes megoldással. Ha jó minőségű, lehet zoom-os is.

Sony-nál csak a 12-24-est találtam, de az bukik a szűrőn... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23291) Abby Normal válasza mikrofon (#23237) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

és a Sony SEL Sonnar T* FE 35mm F:2.8 ZA -ról mi a vélemény? Vagy más, kisméretű, általános objektív ekkörül - jó képminőséggel - esetleg más gyártótól (AF jó lenne) van-e?

(#23292) vihartigris válasza GalaHU (#23290) üzenetére


vihartigris
őstag

Talán megfelelhet, igaz hátulgombolós, hátsó menetes szűrős Laowa 10-18

bármi reciproka a semmi

(#23293) mikrofon válasza GalaHU (#23290) üzenetére


mikrofon
veterán

Felette nem nagyon van. Még a manual-ok sem, mint a Voigtlander 15mm. Ez is trükközős.

[ Szerkesztve ]

(#23294) mikrofon válasza Abby Normal (#23291) üzenetére


mikrofon
veterán

Egész jó kis obi. AFis rendben van és a sarkok is főleg rekeszelve.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23295) tomiee85 válasza Abby Normal (#23291) üzenetére


tomiee85
senior tag

A samyang 35 2.8 AF-jét is lesd meg, sokkal sokkal olcsóbb, és jó kis obi volt, szerettem használni.

(#23296) Rapid136 válasza mikrofon (#23293) üzenetére


Rapid136
őstag

A 4,5/15mm-es Voigtlanderemen van szűrőmenet, nem biztos hogy értem miért kellene leflexelni a napellenzőjét... hacsak nem hogy nagyobb átmérőjű szűrő mehessen rá.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#23297) bendefeco válasza konyi79 (#23285) üzenetére


bendefeco
tag

Ez nem a legjobb hir. A baj csak az, hogy ki akarom próbálni csak nincs senkinek ez a szett a környezetemben. Mások meg nem adják kölcsön :) bérelni meg nem igazán lehet vagy tud valaki valamit?

(#23298) mikrofon válasza Rapid136 (#23296) üzenetére


mikrofon
veterán

Nem levehető a napellenzője. Így elég korlátozott a szűrő használat és a sötétedés is problémát jelent. Tehát kell egy csavaros adapter hogy rendes szűrőket lehessen használni, főleg ha egynél többet szeretnél elé rakni.

[ Szerkesztve ]

(#23299) Rapid136 válasza mikrofon (#23298) üzenetére


Rapid136
őstag

Én mondjuk egy szűrőnél többet biztosan nem tennék rá, most is csak azért van rajta mert kaptam az obi mellé egy B&W Pro szűrőt. De egy slim ND szűrővel nem hinném hogy egy rekesszel beljebb még érezhetően sötétedne. Cserébe viszont van EXIF, kompakt méret és minőség :)
Bár a 16-hoz képest nem nagy ugrás.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#23300) bendefeco


bendefeco
tag

Egyébként valakinek van infoja, hogy mikor jönnek a Sony új apsc vázai? A6700 A7000 vagy ez ugyan az lesz vagy csak a név nem biztos még. Milyen lesz a váz? Ugyan akkora mint az elődök vagy más lesz? Találni ilyen meg olyan képeket is. Jah meg amúgy a megjelenés, arról sem igazán találni infot, mostanság akarok váltani aztán lehet jobb lenne kivárni az új vázat/vázakat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.