Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) kovsol válasza bendefeco (#23300) üzenetére


kovsol
titán

Egyedül az A6400 van bemutatva, minden más csak pletyka.

May the Force be with you!

(#23302) vihartigris válasza bendefeco (#23300) üzenetére


vihartigris
őstag

Egy biztos 6400
Közben megelőztek.

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#23303) mikrofon válasza bendefeco (#23300) üzenetére


mikrofon
veterán

és még az is lehet, hogy nem a7000 lesz, hanem egy low budget változat, mint a Canon új bejelentése...
De én nagyon remélem, hogy nem igaz és nem mennek el ebbe az irányba....

Ami most már egyre közelebb van, már szinte csenget a kapuban az a 135/1.8GM lencse....

[ Szerkesztve ]

(#23304) NandorHUN


NandorHUN
addikt

A6400 lencse nélkül 360 ezer itthon... Hát én enyhén sokallom érte.

AF tényleg jópofa, de kb. ez az egyetlen releváns újítása. (Flip screen meg megoldható máshogy is, sőt ha van mic akkor jobban is).
Egy kis pluszköltségért és IBIS-ért még azt mondom ok, de a nélkül szerintem kicsit túl van árazva.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23305) kovsol válasza NandorHUN (#23304) üzenetére


kovsol
titán

Az A9 csippjét kapta így a feldolgozó sebessége nagyon magas, így ezt az új tárgykövetést is megkapta, és a 4K videó felvétel se izzasztja meg már.

May the Force be with you!

(#23306) Márton válasza kovsol (#23305) üzenetére


Márton
nagyúr

Így van, marad az lcd fényerő is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23307) .mf válasza wm2 (#23280) üzenetére


.mf
veterán

"Na most én naivan arra gondoltam, hogy DJI DL drónhoz (is) ajánlott obi csak kibír egy 5-15 fokos környezetet"

Min megy az aggodalmaskodás? Állította bárki ennek az ellenkezőjét? Sarkkörtől Himaláján, sivatagon át trópusig sok helyen megfordultam, még az olcsó, nem-időjárásálló kitobiknak (Oly 14-42, Pana 12-32) se volt bajuk hideg vagy melegtől. Az időjárás-állóság akkor számít, ha esik az eső, hóvihar van, erősen párás az idő, vastagon kiül a harmat a kinthagyott gépre, ráfröccsen egy hullám, száll a por (bár a finom sivatagi por vs időjárásálló, hogy a klasszikust idézzem, "az ellen nem véd", ld - a sivatagtól sokkal jobban félteném őket, mint a -25°C-tól) stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23308) konyi79


konyi79
addikt

Ne legyen igazam, de ha a történelem ismétli önmagát, a 6400 egy időre maradhat nagytesó nélkül.
2011-12-ben a NEX7-NEX6 APS-C pozíciója elég világos volt, 2 évre rá mikor vártuk az úgy csúcs croppos vázat jött a 6000. Nagyon jó váz lett, piszok jó ár-érték aránnyal, de egyértelműen a másik kettő alá lett pozícionálva. Kéthavonta volt pletyka jön a 7000, de két évre rá jött bármi más, amire lehetett mondani a Sony az APS-C csúcsának képzeli.
Ez most kísértetiesen hasonlít arra. Ne az itthoni árakat nézzük, a 6400 csak 100$-ral nyit drágábban, mint a 6000. Nem olyan nagy durranás, de af-ben picsáz el mindenkit, mint akkoriban a6000.
Egyáltalán nem lepődnék meg, ha a Sony ismét meglépné, amit 4 éve.
Mert mi is történik?
A 6400-at mindenki megveszi, mert egy jó gép. Néhány olyan tulajdonsággal, amit a piacon jelenleg más nem tud.
Két év múlva mi lesz?
Megveszik az új APS-C csúcsmodellt, mert kb mindenben jobb lesz ennél.

Így a Sony 2 évente frissít egyet 2 lépcsőben, nem pedig 2-3 évente több modellt kénytelen egyszerre fejleszteni a zsugorodó piacon.

Mondom ne legyen igazam, de a 4k60p-re meg ott lehet még a 7s3, az annyira nem fájó még talán senkinek. Majd 2 év múlva..

(#23309) vihartigris válasza konyi79 (#23308) üzenetére


vihartigris
őstag

Én meg arra gondolok, hogy hasonlóan fognak lépni mint a Fuji.
Ott is van a T vonal (IBIS nélkül) és a H vonal (IBIS-szel).
Lehet, hogy megvárják a Fuji X-H2 megjelenését és azután dobják piacra a 6500 utódját.

bármi reciproka a semmi

(#23310) NandorHUN válasza kovsol (#23305) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nagy kár, hogy nem kapott IBIS-t, pedig + költségért még a6500 árára ráfizetve is jó lett volna.
Igy most kettő közül én is inkább az a6400-at venném csak IBIS nincsen.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23311) PuMbA válasza kovsol (#23305) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kapta az A9 csippet, mert összehasonlítások alapján lassabb az A9-nél fókuszban: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#23312) p_adam válasza PuMbA (#23311) üzenetére


p_adam
addikt

Nem csak attól függ, egy rétegelt szenzorról a kamera sokkal gyorsabban tud adatot kiolvasni, ezáltal az AF rendszer is jobban működik (az élő követés mellett).

(#23313) NandorHUN válasza PuMbA (#23311) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mondjuk akár még meg is kaphatta csak SOny szándékosan lassított rajta, hogy azért A9-nél mégse legyen jobb.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23314) wm2 válasza .mf (#23307) üzenetére


wm2
őstag

A két lencse közt ment a vacillálás inkább (előnyök/hátrányok összehasonlítása közben). A 9mm Laowa a tesztekben sokkal jobban vignettált, mint a Samyang (de ez utólag jól korrigálható). A 12/2 Samyk közt sok a decenteres, érzékenyebb szerkezet lehet, ami gyorsan változó időjárási körülmények közt még kritikusabbá teheti a záridőt (főleg az egyenlítő közelében). Jó lenne saját tapasztalotokról beszélni, bár a legtöbb obinál kevesebb sec is elég szokott lenni, viszont ami tetszett a Laowaban az az X-H1-el lőtt 30sec-es kép, amit fent linkeltem (jó, tudom, nem Sony meg más kategória, mint az a6000). Szóval le kell tesztelni azonnal a 12/2 Samyt és visszaküldeni ha decenteres. A Tripontnál egyébként most akciós 105-ért. A Sony a6000 a -5 fokot elég jól bírta, így a hideggel nincs gondom egyelőre (a meleggel annál inkább volt, de szerencsére nem videózok, csak próbálgattam). A többit (páralecsapódás, tágulás stb.) igyekszem megoldani. Megvannak erre a praktikák. Legszívesebben mind2 obit magammal vinném egy kisebb tesztelésre. Sajnos nem tehetem. :) Mivel elegem van a platónyi cuccok cipeléséből nagyon bízom a Sonyban.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23315) lugosi válasza PuMbA (#23311) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ebben mi a jó hír? Vagy nem értem a smiley-t a végén?

(#23316) mikrofon válasza NandorHUN (#23313) üzenetére


mikrofon
veterán

Mint már többen is írták az a9 sebessége a szenzorának köszönhető. Azt meg nem kapta meg másik váz egyelőre. Úgy meg aztán pláne nem hogy visszabutítják, mert ez tényleg drága és van belőle olcsóbb és gyengébb... Visszabutítani olyan dolgokat szoktak, amiből drágább lenne a kisebb tudásút kifejleszteni, létrehozni, mint maga a butítás...

Keress rá az a9 szenzorára és próbáld megérteni a működését. Ha ez megvan talán össze áll a kép miért lassabb az a6400.... Annak ellenére hogy ugyan azt a feldolgozást kapta...

(#23318) mikrofon


mikrofon
veterán

Egy órás bemutató a Sony a6400-ről. Ez valójában jóval több mint egy bemutató sokkal inkább egy részletekbe menő használati leírás ....

Szerintem még a magyar árával is az egyik legjobb ár érték arányú MiLC. Ha meg valaki tud élni IBIS és FF nélkül akkor a legjobb....

[ Szerkesztve ]

(#23320) robi222


robi222
senior tag

Tudja valaki , hogy a Sony A7iii-al lehet videózás közben fényképezni?

(#23321) konyi79 válasza robi222 (#23320) üzenetére


konyi79
addikt

Ez olyan ritka feature, hogy mondhatjuk nincs ilyen.
4k-ból szoktak képernyőképet kimenteni.

(#23322) .mf válasza wm2 (#23314) üzenetére


.mf
veterán

"érzékenyebb szerkezet lehet, ami gyorsan változó időjárási körülmények közt még kritikusabbá teheti a záridőt (főleg az egyenlítő közelében). Jó lenne saját tapasztalotokról beszélni, bár a legtöbb obinál kevesebb sec is elég szokott lenni"

Ennek se füle, se farka...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23323) papaya


papaya
senior tag

Fujinál be lehetett anno állítani, hogy mekkora a gyújtótáv a felcsatizott manuális obinak. Sony A7iii-nál van ilyen?
Valamit látni szoktam lcd-n 8mm kiírást ez lenne az, vagy ez micsoda?

Tudom használati, de két gyerek mellett nem volt túl sok időm még tanulmányozni :B

[ Szerkesztve ]

(#23324) p_adam válasza papaya (#23323) üzenetére


p_adam
addikt

https://www.slrlounge.com/how-to-use-sony-steadyshot-with-old-manual-and-adapted-lenses/
Az EXIF-be nem fog belekerülni és célszerű figyelni rá, különben ellenkező hatást ér el a stabilizálás.

[ Szerkesztve ]

(#23325) konyi79 válasza papaya (#23323) üzenetére


konyi79
addikt

Van, de exif nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23326) wm2 válasza .mf (#23322) üzenetére


wm2
őstag

Lásd #23257/58. Ha a Samyang a [25sec] stb. beállításokat nehezen tudja tartani, akkor csíkhúzás és egyéb finomságok nélkül aligha úszod meg. A nappal beállított értékeket elfelejtheted, de a szaharában az órával azelőttit is. Ezt kell kitapasztalni. Türelmesen. :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23327) papaya válasza p_adam (#23324) üzenetére


papaya
senior tag

köszi :R

(#23328) konyi79 válasza wm2 (#23326) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt én sem értem. Kb bármilyen objektívet teszel ki szélsőséges hőmérsékleti változásoknak, ott lesz fókuszpont eltolódásod. Ezt mint itt is egy fixen beállított mf obinál veszed észre hamarabb. Ez nem hiba.
Hosszú expóra ilyenkor mindig kell hagyni a klímát felvenni az obinak időt. Akár a sarkkörről van szó, akár a Szaharáról. A kollega ott belefutott a tapasztalatlanba, most ő is megtanulta, ennyi.
A decenter meg ilyen, azt ki tudod szűrni, ha van türelmed hozzá.

(#23329) wm2 válasza konyi79 (#23328) üzenetére


wm2
őstag

jaja nem lesz ezzel gond, meg ezért a 70/100-ért bőven vállalható izgalmakkal jár, és kb. nincs olyan asztrofotós, aki APS-C-re ne a Samyt ajánlaná, a klímára kell odafigyelni

Ozora <3

(#23330) robi222 válasza konyi79 (#23321) üzenetére


robi222
senior tag

Canon-nál volt és imádta.Gondoltam egy újabb technológiánál kéne tudnia.

(#23331) anzee84


anzee84
újonc

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,aki esetleg Sony a7iii -t használ..mennyire szereti a gép a Sigma (e) sony lencséket?Köszönöm.

(#23332) rgranc


rgranc
aktív tag

LOL, van hozzáférésem 3D nyomtatóhoz, lehet hogy rá kellene állni kicsit ennek a kisipari gyártására? :D Igény biztos van rá... :D

(#23333) mikrofon válasza robi222 (#23330) üzenetére


mikrofon
veterán

Pontosan hogy működött a Canon - nál?
Videó megszakítása nélkül nehezen tudom elképzelni, hogy rendes fotót csinál közben.
Nem csak a gomb megnyomásakor kiment egy frame-t?
Nem ismerem a Canon-t ilyen szinten azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#23334) mikrofon válasza rgranc (#23332) üzenetére


mikrofon
veterán

Van még egy eszköz amire igény van szerintem. Minden esetre én biztos vennék egyet.
Ennek a Sony GP-X1EM kisujj támasznak az utánzata, ami kompatibilis a Peak Design dual plate - tel. Nekem nem fontos hogy leszedése nélkül ki lehessen venni az aksit. De ha ez is megoldható, akkor piacképesebb.

Minden esetre a nyitás nélküli prototípusra vevő vagyok. Szívesen tesztelem is.

[ Szerkesztve ]

(#23335) p_adam válasza mikrofon (#23333) üzenetére


p_adam
addikt

A régebbi modelleknél megszakította a felvételt egy másodpercre, a mostaniaknál meg utólag ki lehet szedni állóképeket a felvett 4k videófájlból (persze azzal a képaránnyal és croppal meg adott tömörítéssel)

(#23336) mikrofon válasza p_adam (#23335) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez autóbbi van Sony-nál is vagy nincs?

(#23337) p_adam válasza mikrofon (#23336) üzenetére


p_adam
addikt

Nincs (nem is lenne túl jó eredménye, mert a magas tömörítésű (interframe)
XAVC-S kodeket nem erre tervezték, max. ha állványon van a kamera és nincs sok mozgás)
Persze pl. az A7III esetében van helyette 10fps silent RAW

[ Szerkesztve ]

(#23338) p_adam válasza p_adam (#23337) üzenetére


p_adam
addikt

Azt még lehagytam, hogy ezzel csak annyi a baj, hogy adott esetben vagy a kép lesz életlen, vagy a videó mozgása nem lesz esztétikus magas záridőn, tehát elég ritkán működik mindkét célra egyszerre, hiába ez volt az 1DC fő marketingfogása (nagy méretű nyomatok videófájlokból kiszedett állóképekből)

(#23339) Immy


Immy
őstag

Sziasztok, SONY alpha a5000 büszke tulajdonosa vagyok már több éve és kezdek eljátszani a gondolattal, hogy komolyabb sony milc irányába induljak el. Szerintetek plusz 50-100k ráfizetéssel mire érdemes cserélni?
Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#23340) Mamuska válasza Immy (#23339) üzenetére


Mamuska
őstag

A6300 már 200 körül beszerezhető, én ez alá nem adnám.

(#23341) 80hun válasza Immy (#23339) üzenetére


80hun
addikt

A6000
Az A6300 már nem fér bele ebbe a keretbe sajnos :)

(#23342) Immy válasza 80hun (#23341) üzenetére


Immy
őstag

Hmm, nagyon szemezek, hogy full-frame felé nyissak, de attól tartok, hogy egy Alpha7 még nem fér bele a keretbe. Sok jót olvastam a full-framekről, de tényleg ég és föld lenne a belépő A5000-hez képest? Nyaralássokkor és családi események során veszem elő a gépet, évi olyan 7000 expo megy.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#23343) |AP| válasza Immy (#23342) üzenetére


|AP|
veterán

azt is mérlegeld, hogy full-frame=nagyobb és nehezebb obik. Persze jobb képminőség, de pont a nyaralós fotók azok, amikhez nem biztos hogy kell a FF, cserébe előnyösebb a kisebb méret.

(#23344) konyi79 válasza Immy (#23342) üzenetére


konyi79
addikt

Méretben és súlyban biztos ég és föld. Az 5000 frankó kis zsebrepattintós kép, ha nem akarsz a fotózásba jobban belemerülni, meg sokszázezres, de inkább milliós tételt beletolni, húzd ki a listáról.
Még egy 6300 is jelentős többlet terhelés mobilitásban, mint az 5000.

(#23345) Ixion77 válasza Immy (#23342) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha nem fér bele a keretedbe, akkor ne foglalkozz vele. Használd ami van, keress más boldogságforrásokat.

Nagy-e a különbség? Nekem MFT után nagy volt. De én minden képet ami megmarad RAW-ból dolgozok, és a legfőbb különbség az volt hogy míg MFT-n vért izzadtam hogy kellemes színek legyenek a képen, a Sony FF-en ez nem probléma. Ha te JPG-t használsz, akkor a tapasztalt különbség lényegesen kisebb lesz.

Méret: ahogy már írták, a gép és obiméret különbség jelentős lehet. Anno én ezért mentem APS-C után a minél kisebb méretre. Aztán idővel arra jutottam hogy nekem valójában szinte mindegy hogy mekkora a gép, ezért áttértem FF-re. Akkora túrákra nem megyek hogy a súly igazán számítson, ha meg igazán kicsi kell, ott a mobil. Amiben inkább számít a méret:
- Egy FF gép lényegesen nagyobb feltűnést kelt. Pl. boltokban izgatottak lesznek tőle az eladók és az őrök.
- Ugyanezen okból kevésbé biztonságos túristacélpontokon nem szívesen veszem elő.
- Kisebb géppel kevésbé néznek a családtagok, veled utazók, stb. idióta különcnek. Kevésbé kapod a zseniális "nagy a gépe hogy kompenzálja a kicsi..." megjegyzéseket.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23346) wm2 válasza Mamuska (#23340) üzenetére


wm2
őstag

Hát a 6000 vs 6300 között mi a mérlegelendő? A képvágott 30fps 4K? Gondolom inkább a több fókuszpont meg a jobb akksi idő miatt érdemes mérlegelni. Mondjuk aki szívesen lő/videózik sporteseményeket, annak biztosan jól jönnek ezek a plusz dolgok (a mikrofonnal együtt) de a jobb videós része engem azért nagyon NEM izgatott.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23347) konyi79 válasza wm2 (#23346) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem kicsit járj ennek jobban utána, mielőtt tanácsot adsz itt másoknak.

(#23348) wm2 válasza konyi79 (#23347) üzenetére


wm2
őstag

Én kérdeztem. Nem tanácsoltam semmit. Egyszerűen csak a 4K-n akadok el mindig, hogy az mekkora királyság. Tényleg az lenne? Újfent csak kérdem.

Ozora <3

(#23349) konyi79 válasza wm2 (#23348) üzenetére


konyi79
addikt

A 4k annak lényeg, akit érdekel. Aki ismeri a 6300-at az meg nem 30fps videózik vele, hanem 25-tel, ott nem croppol, a full pixel readout miatt pedig ott a minősége is nagyon jó.
De ez még csak egy dolog, de rengeteg más apró, de lényeges dologban fejlettebb a 6300. Az akkuidő meg pont az, ahol csak névleges a különbség.
Szóval amit ott leírtál, az nagyon nem állja meg a helyét.

(#23350) wm2 válasza konyi79 (#23349) üzenetére


wm2
őstag

Igen, de aki kérdezte annak van max. plusz 100ezre fejleszteni és a teló (akár 4K 60fps-el) még mindig kényelmesebb, miközben 15 perc után sem kapcsol ki pl. Tudom, Ti profik másképpen néztek ezekre a dolgokra. De @Immy tudja mire akarja használni.

Ozora <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.