Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) konyi79


konyi79
addikt

Innen nézve ráadásul úgy tűnik, a tubus hossza zoomoláskor nem is változik. Ami mivel úgyis WR lesz, elég jó érv a 100-400-zal szemben. Ott ugye az 1,4TC-vel a vége f8, itt meg 6,3.
Viszont a végét látva szerintem a TC-kel nem lesz kompatibilis. Biztos, hogy drágább lesz a 70200F4G-nél, talán a 100-400GM alatt valamivel. Csak ha ez így lesz, és nem lesz a rajza rosszabb a végén, mint annak a telekonverterrel (márpedig FE üveget nemigen szokott elrontani a Sony), a GM-nek eléggé leszűkül a piaca. Igaz, az kb 20cm összecsukva, míg ez ha a bajonettről veszek méretarányt kb 350mm hosszú, a frontlencse meg úgy 120mm ami nem kicsi :Y

(#24952) kovsol válasza konyi79 (#24951) üzenetére


kovsol
titán

Bebaszna ha a 100-400GM árában adnak egy olyan fényerejű objektívet, mint ami az "olcsó" 150-600 obik szoktak lenni, csak levágták a 150-200 részt. Ahhoz iszonyat jó fókusz kell bele, meg jó optika.
Konverter kizárva, eddig se mentek a G obikkal, és úgy már f9 lenne a vége. Itt már a régebbi vázakkal nem is menne AF-C sorozatfelvétel mellett rendesen a fókusz az f8 -as határ miatt.

A sigma 150-600 sport is 105mm szűrű méret csak. Meglepne ha 120mm lenne ez.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24953) konyi79 válasza kovsol (#24952) üzenetére


konyi79
addikt

Márpedig a 150-600 Sport miatt nem tehetik meg, hogy ne legyen durva az IQ. Hogy annál többet tudjanak adni, szerintem azért lesz fix a hossza, a gyors fókusz is borítékolható. Tuti ez is dupla motoros af-el jön.

120mm-t a front átmérőre tippelek a kép alapján, nem feltétlen a frontlencsére. De ha belső zoomos, lehet nagyobb emiatt.

(#24954) jmakk válasza kovsol (#24952) üzenetére


jmakk
őstag

A 70-300 1200EUR körül mozog, ez annál drágább lesz. Tippem olyan 1800EUR körüli nyitóár.

(#24955) Rapid136 válasza KawaBazsy (#24935) üzenetére


Rapid136
őstag

Igy gyorsban ez lett belőle: [kép]
Mondjuk pattanást, sebet illenék retusálni meg a ráncokat picit lágyítani...

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24956) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Megragadnám az alkalmat hogy megköszönjem mindenkinek a segítséget az új gép kiválasztásában. Egy Sony 6300-ra esett a választásom, ez volt most akcióban, 666 euro kitben. Tegnap hoztam e a boltból. Próbálgatom, ismerkedünk, kezdésnek egy Sigma 30 1.4-et rendeltem hozzá ami kb 1 hét mire megérkezik. Jelenleg a kit objektívvel próbálgatom.

Eddig tetszik bár a boldogságom nem teljesen felhőtlen. Ma ugyanis a Hama fotós hátizsákom pántja elengedett amikor a vállamon volt, a hátizsák leesett a földre, betonra, benne a géppel. A gép mivel a hátizsákban volt közvetlen ütést nem kapott. Lehet hülye kérdés, de a gépnek lehet valami baja? Hogyan tudom ezt esetleg ellenőrizni? Mennyire strapabíróak ezek a gépek egyébként?

Ilyen fotós hátizsákom van:

A másik kérdésem hogy a 7artisans 7.5mm-es objektíve milyen nagylátóban? Van esetleg ebben a tartományban jobb ár/érték arányú objektív jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#24957) lugosi válasza robi1979 (#24956) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ebben nem hinném hogy bármi baja is lehetett a gépnek.

(#24958) Rapid136 válasza robi1979 (#24956) üzenetére


Rapid136
őstag

Nincs benne képstabilizátor úgyhogy tényleg nem sokminden baja lehet ez tényleg masszív táska.
De rakj bele próbaképpen egy tojást zacskóban és ejtsd le újra :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24959) nonozoom


nonozoom
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ki milyen beállításokat használ Videózáshoz?
A7II gépen. Melyik az optimális? Mire kell figyelni, esetleg érdemes-e használni PP beállításokat?
Köszi a válaszokat! :)

(#24960) Neck válasza konyi79 (#20003) üzenetére


Neck
veterán

Sokáig tartott, mire sikerült - de beszereztem egy "fat" ezüst SEL18200-at. Kicsit viharvert a tubusa, és 150-200mm között nehezen jár, valamint - nem röhög - eperillata van :D
Kapott már az élettől rendesen, na.
Nos, nem bírtam ki, hogy ne hasonlítsam össze a két kitobival otthon :B

18mm, 35mm, 50mm, 100mm, 200mm-es gyutávokon lőttem össze őket.

A 18-200 vagy azonos, vagy jobb fényerejű a fenti gyutávokon, mint a megfelelő kitobi, különösen igaz ez a szélesebb gyutávokra. Az egyetlen kivétel az 50mm, azaz inkább 55mm. 50mm-en az ezüst tehén f5, míg a kittele 55mm-en is f4.5. Abban tehát igazad van, hogy a kittele egy darabig fényerősebb, mint a travelzoom.

De minek! Bármelyik gyutávot néztem, a kittele fixen lágyabb, nem is kicsit. 200mm-en a legdurvább a helyzet, ahol a kittele gyakorlatilag "beadja a kulcsot". Nem azt mondom, hogy a 18-200 valami csodajó, de egyértelműen jobb, mint a kit.

Ugyanakkor a 16-50-est is veri, képközépen valamivel élesebb, a széleken pedig esélye sincs a kis kitobinak. Igaz ez úgy is, ha azonos rekeszen nézem (ami a 18-200-at tekintve azt jelenti, hogy egyet rekeszeltem rajta) mondjuk nyilván a rekeszelés miatt nagyobb az előnye a travelzoomnak. De úgy is, ha a 18-200-at nyitva hagyom, de akkor nem ennyire markáns a különbség.

Sajnos nagyon lassú a net itthon, így az összes képet nem tudom feltölteni, de a 200-as tele véget feltöltöttem: OOC JPGk.

A torony AF-el lett lőve, a bokros rész meg MF-el, de valójában tökmindegy.

Azt hiszem, kitaláljátok, melyik két obitól válok meg ;)
A sorom a következőképp alakul: Sigma 16mm f1.4, Sony 35mm f1.8, Sigma 56mm f1.4, Sony 18-200 fat.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24961) #96302336 válasza Neck (#24960) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jó választás. Én is imádom. Azóta porosodik itthon a kit objektív, mióta megvan nekem is ez.

(#24962) Márton


Márton
nagyúr

Holnap távolugrást és magasugrást tervezek fotózni az 55-210-zel.
Tudom lassú obi, de kültér, remélhetőleg lesz napfény is.
A kérdés, ki milyen fókusz módot javasol, hogy lehetőleg az ember legyen éles, ne a háttér vagy egyéb környezeti dolgok. Ugye végig gyors mozgás van, és csak néhány versenyző, nem rajtuk akarok tesztelni, jó lenne biztosra menni. AF-C-re gondoltam és center mivel középre fogok komponálni és majd utólag crop.
Más öltet? Fotóztatok már ilyet?
Ma teszteltem foci témán, de tökéletes módot nem találtam, sok kép ilyen lett :(

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24963) rgranc válasza Neck (#24960) üzenetére


rgranc
aktív tag

Szia! Mennyiért szerezted? Nekem a 16mm még hiányozna egyelőre, de ha majd meglesz a Samyang 12mm, akkor lehet meggondolnám én is a duplakit lecserélését...

(#24964) Neck válasza rgranc (#24963) üzenetére


Neck
veterán

100 körül ki lehet fogni, ha van, de nem nagyon cserél gazdát mostanában :(
Nekem nem hiányzik a 16mm a Sigma 16/1.4 miatt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24965) PuMbA válasza Márton (#24962) üzenetére


PuMbA
titán

Ma már mindegyik obi elég gyors ilyen fotózáshoz :) Amíg fókuszt nem talál, addig nem jelentheti az obi a gép felé, hogy mehet a fénykép. Használj több fókuszpontos zónát.

(#24966) kovsol válasza PuMbA (#24965) üzenetére


kovsol
titán

"Amíg fókuszt nem talál, addig nem jelentheti az obi a gép felé, hogy mehet a fénykép. Használj több fókuszpontos zónát."
Hacsak nem bírálja felül a menüben a felhasználó, mert van olyan lehetőség is, hogy a gép nem vár az objektív visszajlezésére. [Priority Set in AF-C]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24967) PuMbA válasza kovsol (#24966) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, de természetesen egy adott időn kívül nem vár tovább alapértelmezetten sem, azt hiszem fél - 1 másodperc kb. majdnem minden gyártónál, de ekkor már amúgy sem találna fókuszt ha 1 napig fókuszálnál, mert nem talált mintát, amire tudna fókuszálni :) Ezt elfelejtettem írni.

[ Szerkesztve ]

(#24968) mikrofon


mikrofon
veterán

A német Amazonról vásarolt Sony objektívek után is lehet érvényesíteni a pénzvisszafizetést itthon?

Azért kérdezem mert most 500 euró a Sony fe 85mm F1.8 objektív

(#24969) Ixion77 válasza mikrofon (#24968) üzenetére


Ixion77
őstag

Elmész egy bemutatóra 15%-os kuponért, és akkor itthon is pont ugyanannyiba kerül (165e)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24970) lugosi válasza mikrofon (#24968) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jé a német amazonon ma deal of the day-es az a6500. Durván 347k-ra számolom a vázat.

(#24971) Bubukain válasza mikrofon (#24968) üzenetére


Bubukain
senior tag

itthon nem, de a német sony oldalon vissza tudod igényelni
megadod a magyar bankszámládat és oda utalják a pénzt

(#24972) Neck válasza Ixion77 (#24969) üzenetére


Neck
veterán

500 EUR Deal of the Day-ben, és lejön belőle 50 EUR cashback.
450 EUR = 146 e HUF

ÁFA kompenzáció lehet még dob rajta, de nem annyit.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24973) vrbst válasza Neck (#24972) üzenetére


vrbst
tag

Hmm, nekem M.o-ra beállított szállítással már 532EUR-t ír chekout-nál... Úgy már határeset, hogy megéri-e... :F

(#24974) lugosi válasza lugosi (#24970) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Rosszul számolom, a magasabb áfa miatti különbséggel nem számoltam, ettől valamivel több.

(#24975) mikrofon válasza vrbst (#24973) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez az ÁFA különbözet....
Hát ha tényleg átutalják az 50€-t magyar szálára akkor már "csak" 482€ tehát kb 160eHUF. Ez szerintem egész jó ár.....
De ahogy írják, ha van kupon, akkor majdnem ennyi Mo-n is. Csak ezzel nem a magyar államot gazdagítod a 27% ÁFA-val, hanem a németeket..... Illetve ez most van, az meg akkor, amikor kupon.

[ Szerkesztve ]

(#24976) Ixion77 válasza mikrofon (#24975) üzenetére


Ixion77
őstag

Magyar vásárlás esetén az Amazon is 27% áfával számol. Úgy 532€, azaz 173eFt. Plusz szállítás.
Nálunk kuponnal 195e * 0.85= 166eFt.
Cashback meg mindkettőről lejön, csak a német esetben macerásabb.
Május 30-ig volt érvényes az előző kupon, de a napokban lesz megint valami bemutató és akkor lesz megint.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24977) mikrofon válasza Ixion77 (#24976) üzenetére


mikrofon
veterán

A 27% van, de én arra gondoltam, hogy nem a magyar államnak fizeted be, hanem a németnek....

(#24978) Bogyó bá' válasza mikrofon (#24977) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az nem lenne szép dolog..... :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24979) Ixion77 válasza mikrofon (#24977) üzenetére


Ixion77
őstag

Ugyanúgy a magyar államnak fizeted.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24980) Márton válasza PuMbA (#24965) üzenetére


Márton
nagyúr

Süt a nap, így az 1/1000 is müxik :)
Természetes, hogy addig nem exponál, amíg nem jelent fókuszt az obi, nem ez a kérdés. Hanem az, hogy a fókusz a futó emberen legyen. Erre melyik mód a legalkalmasabb? (A5100)
Tehát pont fordítva szeretném mint ez itt.
Ne akarjon a háttérre fókuszálni..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24981) jmakk válasza Márton (#24962) üzenetére


jmakk
őstag

Nem választanám a center fókuszt, mert ha véletlenül kimozdul a téma egy kicsit is a center területéből egyből elugrik a háttére. AF-C-ba és Wide fókuszterületre tenném. Ilyenkor figyeli a a teljes lefedettséget és elvileg a hozzád legközelebb lévő témára harap rá. Vagy a másik a Lock-on AF lenne. Ki kell tapasztelni melyikkel megy jobban.

[ Szerkesztve ]

(#24982) mikrofon válasza Ixion77 (#24979) üzenetére


mikrofon
veterán

Amazon átutalja a magyar államnak?

(#24983) Márton válasza jmakk (#24981) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24984) PuMbA válasza Márton (#24980) üzenetére


PuMbA
titán

Írtam, hogy a többpontos a legalkalmasabb :)

[ Szerkesztve ]

(#24985) Nippon válasza jmakk (#24981) üzenetére


Nippon
őstag

A lock-on nem annyira megbízható még az újabb vázakon sem. Wide vagy zone szerintem.

(#24986) Márton


Márton
nagyúr

köszönöm, megyek is vissza

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24987) Rapid136 válasza mikrofon (#24982) üzenetére


Rapid136
őstag

Itt részletezik az elvet...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24988) krmcz válasza kovsol (#24952) üzenetére


krmcz
tag

Már nagyon várom, hogy felpörögjön a telezoom piac, az az egy még hiányzik nekem. Most már csak azért sem fogok adapterezni, hamarosan a Tamronnak is jönnie kéne egy 100-400-al...

(#24989) mikrofon válasza krmcz (#24988) üzenetére


mikrofon
veterán

Hát remélem méretben marad kisebb mert ez az új Sony tele igen megnőtt... Ekkora lencséket én biztos nem cipelek sehova....

Az időpont érdekes még, mert a címben ez az év szerepel, de az idézetben pedig "mid next year" az pedig ugye még egy év minimum.....

[ Szerkesztve ]

(#24990) kovsol válasza mikrofon (#24989) üzenetére


kovsol
titán

Ez egy prototípus darab valószínűleg. Ekkora méretet csak úgy tudok elképzelni, hogy az elején az a nagy rész valami napellenző csak, és a véglegesnél az levehető.

May the Force be with you!

(#24991) p_adam válasza kovsol (#24990) üzenetére


p_adam
addikt

Nem, a képekből látszik, hogy hol van az elülső üveg, tehát erre még rájön a szűrőmenet és arra a napellenző, viszont valószínű belső zoom-os, tehát a hossza nem változik és jobban szigetelt, mint egy Tamron vagy Sigma.

(#24992) mikrofon válasza p_adam (#24991) üzenetére


mikrofon
veterán

Akkor lehet, hogy ez egy "régi" prototípus, és a méret miatt nem valósult meg....
Hiszen, ha a 100-400-hoz hozzá rakunk egy 1.4-es TC-t akkor kapunk 560/8-as véget és jóval kisebb méretet.
Gondolom a tömege is nagy lenne, nem hiszem, hogy levegővel van feltöltve az ekkora tubus.....
Mindenesetre, holnap-holnapután lesz a bejelentés, ugyhogy akkor majd többet tudunk.....

(#24993) krmcz válasza mikrofon (#24989) üzenetére


krmcz
tag

Azt én is remélem, mert 2 kilós lencséket én sem vinnék magammal...

Tavaly novemberi a pletyka, úgyhogy mostanában várható a bejelentés.

(#24994) kovsol válasza krmcz (#24993) üzenetére


kovsol
titán

Pedig meglepődnék ha jelentősen 2kg alatt lenne. 600mm az nem a kilós kategória szokott lenni.

May the Force be with you!

(#24995) krmcz válasza kovsol (#24994) üzenetére


krmcz
tag

Ez így van, azok nálam nem is játszanak, croppos vázon a 100-400-zal is meglenne az ekv. 600mm, de ettől függetlenül kíváncsian várom a Sony bejelentését is. A natív Tamron 100-400-as jó eséllyel lesz nálam a befutó ha az IQ és az AF rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24996) p_adam válasza mikrofon (#24992) üzenetére


p_adam
addikt

Nem hiszem, valószínűleg egy, a gyártósorról 'lekerült' befejezetlen darabról van szó.

Ez minden hasonló tele összehasonlításra igaz.
A fényerő, AF, képminőség (az egész tartományban) mind valamivel gyengébb lesz amellett, hogy együttesen valószínűleg már többe is kerül (ne feledjük, hogy 550$ csak a konverter), szóval minden kompromisszum.

Valószínű 2 kg alatt marad a súly, ami egyáltalán nem sok, főleg ha az eloszlása is viszonylag egyenletes (az adaptált opcióknál biztosan jobb).

[ Szerkesztve ]

(#24997) Sancza


Sancza
tag

Újra lesz Sony workshop :)
jún 17 hétfőn
[link]
A kiírás alapján ez az eddigiekhez képest nagyobb rendezvénynek tűnik

(#24998) Plexicushio válasza mikrofon (#24989) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Az időpont érdekes még, mert a címben ez az év szerepel, de az idézetben pedig "mid next year" az pedig ugye még egy év minimum.....

Csak hogy a poszt tavalyi keltezésű.

(#24999) grigo válasza Sancza (#24997) üzenetére


grigo
őstag

Én is néztem, főleg hogy a holnapira mégsem tudok menni. Mondjuk workshopnak van kiírva de bővebb infót nem látok, csak hogy előadás, de hogy mit tartalmaz a ws arról fogalmam sincs.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#25000) rgranc válasza grigo (#24920) üzenetére


rgranc
aktív tag

Mintha a múlt héten még nem lett volna ennyi infó (vagy csak én nem vettem észre???) a fotoplus holnapi Sony napjáról: 12 órától ötig modellt lehet fotózni, egytől fél négyig pedig ott lesz Erdélyi Gábor (a Sony portréfotós ws-on nekem tetszett a sztorizgatása)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.