Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) konyi79 válasza |AP| (#23499) üzenetére


konyi79
addikt

A hanyagolva lesz azt mit jelentsen? Kb annyira lesz hanyagolva, mint eddig is volt. Eddig sem érték egymást a bejelentések, de azért versenyképesek a vázak bőven a többivel, de megtartják a croppos vázakat úgy, kívánós legyen a FF. Üvegek terén én régóta azt mondom, a teljes kínálatot nézve csak a fényerős minőségi alapzoom lehet a hiány, de kérdés ki adna érte annyit, amibe fájna? Ettől függetlenül nem kizárt ha jön egy pro váz lesz vele olyan, de objektíven közelítve tökre érthető miért nincs. Hisz ki venne egy 3-400k-ért egy pl f2,8-4 18-55-öt, mikor az F-re átszámolva sehol nem ad előnyt a 70k-ért megvehető 28-75-ért?
Az az üveg max presztízsből hiányzik a Sonynak, abból meg nem olyan rossz így sem.

Arról már beszéltünk mennyire lehet értelme a Fujiról erre váltani, de az a mi véleményünk, a te hiányérzeted meg a tied. Legaláb majd elmondod milyen. A 1018-nál biztos jobb a 1024, ugyanakkor néha furán nézek mikor egy-egy Fuji nyűgöt olvasok a topikjában, mert itt az pl alap dolog.
Ezek pedig olyan dolgok, ami egy ws-on nem derül ki, hagyni kell időt a rendszernek megszokd. Bármi vacakhoz van szokva az ember, még rosszabb az új, csak mert más. Idővel meg lehet kiderül annak oka volt..

(#23502) mikrofon válasza |AP| (#23499) üzenetére


mikrofon
veterán

:K ha az objektívekre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#23503) |AP| válasza konyi79 (#23501) üzenetére


|AP|
veterán

"A 1018-nál biztos jobb a 1024"

Tudnád hány tesztet néztem mostanában :)
És nem feltétlenül mondanám.
Itt van például ez vagy ez.

Ezekben jobb a Sony. Inkább tényleg az lehet, hogy vannak szarabb minőségű 10-18-ak, meg jobbak, mint ahogy ebből a videóból kiderül.

(#23504) GalaHU


GalaHU
őstag

A 12-24-et én is venném FF-re, ha a lenne olyan amire nem egy A5-ös lapot kellene hackelni szűrő gyanánt...

(bánná a fene ha 2cm-el hosszabb, ha normál csavaros szűrő rámenne, de gondolom ez esélytelen)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23505) Márton válasza konyi79 (#23501) üzenetére


Márton
nagyúr

"ki venne egy 3-400k-ért egy pl f2,8-4 18-55-öt "
Én, persze nem ennyiért és 1.8-ról induljon :)
A kitobi sokszor gyenge esti videózáshoz. Itt örülnék a fényerőnek, nem baj ha nem olyan karcos, elég ha a fhd-t kirajzolja :) Van egy csomó fényerős lencsém, de hát az mind fix, ami videóhoz nem szerencsés.
Tényleg, miért nem léteznek ilyen 2mpixelt kirajzoló, stabis zoom lencsék? :DDD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23506) p_adam válasza GalaHU (#23504) üzenetére


p_adam
addikt

Úgy oldható meg, ha az optikai formula állandó része a kivehető szűrő (persze csak ND és polárszűrő esetén)
A nagy teleobjektívek esetében is így csinálják, de ott már belekalkulálható az árukba, itt jobban fájna.
Meg persze most már a küszöbön van ugyanez egy tükrös optika adapterben is, bár ekkor meg nincsenek kihasználva a tükör nélküli design adta előnyök.

(#23507) GalaHU válasza p_adam (#23506) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem megfelelne az a megoldás is amikor a bajonett felőli oldalon lehet berakni egy jóval kisebb átmérőjű ND-szűrőt...

https://fotoplus.hu/hu/termekeink/objektivek-es-tartozekaik/objektiv/venus-optics-laowa-12mm-f28-zero-d-objektivek/venus-optics-laowa-12mm-f28-zero-d-objektiv-sony-fe

AF-el már venném is! :)

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23508) .mf válasza Márton (#23505) üzenetére


.mf
veterán

Sigma 18-35 f1.8 és 50-100 f1.8, + MC-11. 800 ill. 1100 USD.
Egyéb kívánság?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23509) PuMbA válasza Márton (#23505) üzenetére


PuMbA
titán

Canon-nál van 17-55mm f/2.8 IS USM 250k-ért, talán ez van hozzá legközelebb. Elég régi 2006-os obi és nem igazán lesz utódja...

[ Szerkesztve ]

(#23510) Márton válasza .mf (#23508) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, egy árfelezőt kérnék és stabit is :D

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23514) konyi79 válasza Márton (#23510) üzenetére


konyi79
addikt

6500 a te vázad. Árfelező meg az idő. Sok idő. ;)

(#23515) Márton válasza konyi79 (#23514) üzenetére


Márton
nagyúr

Áh, maradok még egy ideig a 10.200-nál (2x5100) :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23516) Chipmunk.


Chipmunk.
csendes tag

Sziasztok!

Egyelőre 0 tapasztalatom van Sony vázakkal,így szeretnék érdeklődni egy picit. Jelenleg egy 5DIV-et használok fotózásra, de videózásra teljesen alkalmatlan a váz. Szeretnék egy kompaktabb gépet venni, és egyre inkább húz a szívem egy a6300 felé. Ami először is érdekelne, hogy mennyire melegszik videózás során? Egy töltöttség mire elég? Van még esélyem egy Media Market-ben pl kipróbálni? Így elsőre ennyi lenne, de még rengeteg kérdésem van. Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

Üdv, Gergő

[ Szerkesztve ]

(#23517) Chipmunk. válasza PuMbA (#23509) üzenetére


Chipmunk.
csendes tag

Sigma 18-35 1,8? Csak a fényerősség miatt hoztam szóba

[ Szerkesztve ]

(#23518) vihartigris válasza Chipmunk. (#23516) üzenetére


vihartigris
őstag

Full frame-ről visszaváltanál APS-C-re?

bármi reciproka a semmi

(#23519) p_adam válasza Chipmunk. (#23516) üzenetére


p_adam
addikt

Az 5D IV teljesen alkalmas videózásra, csak sok SD kártya és tárhely kell hozzá, egy másik objektív, külső monitor, súlyt elbíró gimbal, stb.

(#23520) NandorHUN válasza Chipmunk. (#23516) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nálam nem melegszik.
Elvileg kifrissítették ezt a hibát, + voltak olyan tippek, hogy valamit beállításokban kell átállítani, meg gyorsabb kártya kell bele , de ezeket nem próbáltam, mert nem volt rá szükség (egyelőre).

(#23518) vihartigris
Végülis jóval olcsóbb, 1.4-es Sigmák szerintem sokaknak elég jó DFO-t adnak, élesek és olcsóak. No meg crop miatt zoom lencsék is kisebbek és ennek ellenére és nagyobb tartományt fednek le. 18-135-m átszámolva 24-202mm-es lenne, és nagy tartomány, kis méret ellenére is nagyon szép éles képe van.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23521) GalaHU válasza Chipmunk. (#23516) üzenetére


GalaHU
őstag

Én is 5DmIV-ről váltottam és ha fényképezni is szeretnél vele a már megszokott minőségben (sőt!) akkor inkább a A7R3/A7m3 vonalon nézelődjél és az akksival sem lesz gond! Használtan árban nincs közöttük egetverő különbség...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23522) kovsol válasza NandorHUN (#23520) üzenetére


kovsol
titán

Neked nem A6000-van? Gyorsabb kártya miként segítene egyébként a melegedésen? :D

May the Force be with you!

(#23523) Sancza válasza Chipmunk. (#23516) üzenetére


Sancza
tag

Szia,

nem tudom a 6300 melegedés problémáját hogyan tudták megoldani, ha sikerült egyáltalán. Én erősen kétlem hogy egy egyszerű firmware frissítéssel ilyen jellegű problémát hatékonyan meg lehetne oldani. Ha aggódsz a melegedés miatt, akkor szerintem érdemes megfontolni az új 6400-at (ha belefér a keretbe). A tesztek alapján itt megoldották a melegedés problémát ráadásul a 30perces felvétel limit is megszűnt, továbbá az energia felhasználásán is javítottak, azaz ugyanazzal az akksival tovább bírja mint a 6300/6500.

(#23524) kovsol válasza Sancza (#23523) üzenetére


kovsol
titán

Az a6300 melegedését pont úgy oldották meg, mint az A6500 esetében. Tömören: sehogy. Hosszabban: raktak bele egy olyan lehetőséget, hogy hagyod a kamerát tovább főni, és később kapcsol ki.
4K alatt visszaveszi a fényerőt mind a kettő, így napfényben használhatatlanná válik a kijelző. Ez a legbosszantóbb dolog egyébként, mert első másodperctől halvány a kijelző, nem csak akkor halványul el ha már kezd melegedni.

Vannak lehetőségek amik segítenek. LCD kihajtva használata, aksi ajtó kinyitása, meleg aksi hidegre cserélése időközönként, fémkeretben használva, az segít elvezni a hőt.

Mind a két problémát javították az A6400ban. Ez visszavezethető a fejeltebb rendszercsippre, így az nem melegszik túl ekkora feladattól, és a fogyasztása is kisebb lehet. Valószínűleg az A6300/6500 ilyen téren eléggé határon van járatva.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23525) vihartigris válasza kovsol (#23522) üzenetére


vihartigris
őstag

Egy gyorsabb kártyára 10 perc alatt fel lehet venni egy 15perces videót, így nem melegszik annyira ;]

bármi reciproka a semmi

(#23526) PNP válasza Chipmunk. (#23516) üzenetére


PNP
őstag

Jó lenne tudni, miket szoktál felvenni (milyen hossz, kéz/állvány, MF/AF, stb.), illetve hogy milyen EF objektíveid vannak, amiket meg akarsz tartani. Amúgy vihartigrisre is reagálva, kisebb szenzorra váltani nem presztízsveszteség, szóval adott felhasználás esetén (lásd előző mondat) még a Panasonic MFT vonalat se vetném el, a váz olcsó és jobban kezelhető, mint a Sony, de objektív oldalon kompromisszumos/drága tud lenni, és amilyen jó videóra, annyira gyenge fotóhoz.
A 18-35 egyébként csodálatos tud lenni MC-11 adapterrel videó alatt is, viszont hangosan fókuszál, tehát a hangot nem tudod vázról felvenni, és tartok tőle, hogy ez egyúttal arra is utal, hogy hosszabb távon ki tudod vele nyírni az objektívet. Ezen kívül marha nehéz, egy A300+MC-11+Sigma 18-35/1.8 sokkal kényelmetlenebb cucc, mint egy A7III+Tamron 28-75/2.8, gimbalon is használható, míg a 18-35-öt már nem tudod kiegyensúlyozni egy közepes méretű (pl. Zhiyun Crane Plus) stabilizátoron. Ha nem szeretnél költekezni, akkor jó a 6300 is, de főleg csak állványról és rövid snittekre, ha hosszabb felvétel kell (pl, interjú, v. eseményen lerakni, stb.), akkor 6400, ha kézből is használnád, akkor 6500. Nem csodaszer az APS-C stabilizátor, főleg egy Olympushoz képest, de a szerintem értelmes objektívek egyikében sincs stabi, és a lassú szenzorkiolvasás miatt amúgy is nagyon érzéken a rezgésekre. Tehát szerintem Sony-n belül két értelmes út van, felhasználás függvényében: A6(3/4/5)00 + Sigma 1.4-es sor, vagy A7III + Tamron 28-75, ha megteheted, egyértelműen az utóbbi.

kovsol: ez így nem igaz, amikor a 6500-nál figyelmeztet a melegedésre, akkor a 6300 már rég kikapcsolt, tehát van hardveres különbség is, nyilván a feldolgozás hatékonyabb

[ Szerkesztve ]

(#23527) kovsol válasza PNP (#23526) üzenetére


kovsol
titán

Az A6500 megjelenése után jött egy FW az A6300-hoz amiben implementálták az említett funkciót. Ez alapból benne volt az A6500-ban.

May the Force be with you!

(#23528) p_adam válasza PNP (#23526) üzenetére


p_adam
addikt

Az 1.74x 4k crop miatt ugyanúgy kisebb szenzornak számít az 5D is, persze egyáltalán nem mindenre kell 4k, a 1080p pedig a legtöbb Sony esetében gyengébb minőségű.
Itt inkább csak arra világítottam volna rá, hogy egy kamera nem használhatatlan videóra amiatt, hogy az internet azt írja róla, és nem biztos, hogy megéri venni egy halom új objektívet, akksit stb. márkát váltani, aztán rádöbbenni, hogy attól még hogy ez az ajánlott, ennek is ugyanúgy vannak problémái, csak mások.
Persze már a másik oldalon is van egy tükör nélküli gép, ami videóra még többet tud kisebb méretben és kihajtható kijelzővel (még több pénzért beépített ND szűrővel), arra is lehet váltani minden egyéb dolog megvétele nélkül.
Persze másoknak meg pont a Sony adja azt, ami kell, itt van pl. amit Tyler Stalman használ most, de ő sem vett hozzá egy rakat drága Sony objektívet.

[ Szerkesztve ]

(#23529) Bogyó bá' válasza vihartigris (#23525) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem meg ez jutott eszembe:

Ali tevegel a sivatagban, szakad róla a víz. Hirtelen elsuhan mellette egy
biciklista. Ali utána kiált:
- Hé, barátom! Hogy tudsz ilyen rettenetes hőségben tekerni ?
- Tudod, ha gyorsan megyek, hűt a menetszél.
Ali elgondolkodik a dolgon, majd hajszolni kezdi a tevéjét. Rohan, rohan a
teve, míg nem bírja tovább, összerogy és megdöglik. Ali leszáll és csalódottan
rugdalja az élettelen állatot:
- Na, mi van teve ? Megfagytál ?

:B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23530) NandorHUN válasza kovsol (#23522) üzenetére


NandorHUN
addikt

Már nem. :)
Nem tudom gyorsabb kártya hogy segítene, ezt én is csak olvastam, most nem keresem vissza az article-t de volt video teszt is meg sima cikk is, hogy gyorsabb kártyával valamiért kevésbé melegedett... annyira nem ástam bele magam, nekem ezzel nem volt gondom eddig. Igaz nem 40+ fokban használtam.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23531) konyi79 válasza NandorHUN (#23530) üzenetére


konyi79
addikt

Még a NEX őskorban volt, hogy mindenki minden vacak régi lassú kártyát belepakolt videóhoz a vázakba, ami sebessége a fHD-hoz sem volt elég. Ez valamit generált a vázban, amitől jobban melegedtek.
Erre hozta a Sony az U3 korlátot, meg ezek a kártyák méretük miatt is lassan kikoptak, csak a gyorsabbkártyátnemelegedjen azóta is beragadt. Mint sok más.

(#23532) mikrofon válasza Chipmunk. (#23516) üzenetére


mikrofon
veterán

Szerintem,
Ha videózásra kell csak, akkor is a6400-et vegyél az 5div mellé. Ha fotózni is tervezel, az 5div helyett keresel valamit akkor minimum a7iii, de inkább a7riii ha a megapixeleket szereted. Ha meg sport jellegű, vagy szabálytalanul, gyorsan mozgó témát fotózol, tehát a sebesség a lényeg, akkor a9.
Ellenkező esetben te is azok táborát fogod gyárapitani, akik átváltanak MiLC-re majd panaszkodnak, siránkoznak, hogy a MilC nem is olyan jó... Csak a DSLR, az a valami...
Váltani, mindig legalább egy szinten érdemes vagy felfelé.... Az említett 3 váz mindegyik felfelé van...
Szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#23533) GergőBp


GergőBp
tag

Hopsz, most látom, hogy a laptopon a másik accountom van elmentve (elfelejtettem anno a jelszót és egyszerűbb volt egy újat készíteni)

[5DIV hátrány]
-Azért annyira nem nagy buli, hogy a 4K-s felvételnél keletkezik egy 1,6os crop, mint aps-c vázakon. Ez azt jelenti, hogy a 16mm-es obiból lesz 25mm. Na már most az úgy nem korrekt dolog.
-1080p 120 fps-nél nincs following focus
-A Clogot is külön meg kéne venni, mert a gyári profillal nem nagy buli videót készíteni.
-A súly sem elhanyagolható, ha rajta van egy optika + egy stabilizátor

-Ami nagyon megtetszett ezekben a milcekben, hogy a metabones speedboosterrel rá tudok aggatni akár EF/EF-S obit. Na már most egy 18-35 1,8nál nem csak a gyújtótáv csökken, hanem a fényerősség is nő.

-Ronin-s -re kötve a beépített zoom motorral rendelkező optikáknál lehet a stabilizátorról változtatni a zoomot.

-A 30 perces maximális felvétel engem nem zavar, mert snitteket vennék.

- Egyelőre csak ismerkednék a rendszerrel, így nem terveztem új gép vásárlását. Használt a6300 + kit obi ideális is lenne. Ha nagyon átjön az érzés, akkor jönne a speedbooster és az optika hozzá.

-Az a6400 eddig elkerülte a figyelmemet. Csak a 6300at és a 6500öt nézegettem. 3 modellben mi olyan különbség van, ami nekem esetleg lényeges lehet a videózás során? :F (fotózásra nem venném elő ezt a vázat)

-Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy egy zsír új, eredeti akkuval időben mennyit lehet videózni? Mi van, ha túlmelegszik a készülék? Ez az utóbbi 2 kérdés vízválasztó lehet, hogy nyitok-e vagy sem a milc felé.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#23534) NandorHUN válasza GergőBp (#23533) üzenetére


NandorHUN
addikt

- 30 perces limit ne zavarjon, mert gari vesztés nélkül is ki lehet játszani, egy progit kell felrakni és az leszedni a limitet.

- A6300 és A6500 között lényeges különbség, hogy a6500-ban van IBIS, ha adaptált lencsét használsz vagy a -szerntem - elég jó Sigmakat (16, 30, 56) azokban nincs OSS, ezért video alatt remeghet" (főleg 56mm), de ha van gimbal ez annyira talán nem lényeges + Premier PRo-ban is van warp-olás: a kép széléből picit levág (be tudod állítani) és a videót stabilizálja. Próbáltam, nekem nagyon jól működött, ezért is nem vettem a6500-at.
+ a6500-nak nagyobb a bufferje, sok képet csinálsz egymás után jól jöhet, de szerintem a6500 se kevés, vagy rossz :)
A6400-nak nincs IBIS-e, de AF-je sokkal jobb, tesztek alapján jobb AF képességei van mint a Sony A7III-nak vagy Fuji gépeknek, arckövetése szintén jobb (A9-nél viszont nem jobb).

FF-et akkor vennék, ha tényleg nagyon kell az a DFO. Ugye pl. Sony 85mm 1.8-as portré obival megvan a "valós 1.8-ad, de APSC-n szinte megkapodd ugyanazt a Sigma 56mm 1.4-el (átszámolva 84mm f2.0) ... és még olcsóbb is. Kérdés, hogy megéri-e neked azt a sokkal több pénzt a jobb ISO , meg a DFO. Van akinek igen, nekem nem érte , érné meg. De persze használhatsz speedboostert is csak akkor nincs AF, ami szerintem a legjobb Sony gépek esetén :)

Ha esetleg van időd vagy nem sűrgős akkor várhatsz is hátha jön az a6500 utódja, én is most időre a6300-at vettem, aztán arra pályázok majd, ha kijön végre - egy IBIS-es 6400 :) De mint írtam felárat nem biztos,hogy megéri, mert stabizhatod Premier Pro-ban is ha vágsz rajta egy kicsit.

Videoval egyedül ami még említést érdemel az a rolling shutter, de ez is javíható Premier Pro-ban. (egyébként 1080p felvételnél vagy 4K 30fps- esetén nem olyan szembetűnő, de itt már van crop is sajnos).

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23535) PNP válasza GergőBp (#23533) üzenetére


PNP
őstag

Speed Boosterre nem tudsz 18-35-öt rakni.

(#23536) konyi79


konyi79
addikt

Újabb Sony workshop, ha valakit érdekel.

;]

(#23537) Bogyó bá' válasza konyi79 (#23536) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23538) bendefeco válasza NandorHUN (#23534) üzenetére


bendefeco
tag

Mekkora a crop faktor A6500 esetében. Bár gondolom a 6300 és 6400 is ugyan az.

(#23539) Bogyó bá' válasza bendefeco (#23538) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

1,5

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23540) bendefeco válasza Bogyó bá' (#23539) üzenetére


bendefeco
tag

Az elég sok. Fhd esetén is annyi?

(#23541) Bogyó bá' válasza bendefeco (#23540) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én crop-faktor alatt az érzékelő méretét értem a full frame-hez képest: az az APS-C Sonyknál másfél (Canonnál meg 1,6)

szerk: videónál nem tudom mekkora részét használja az érzékelőnek.... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23542) bendefeco válasza Bogyó bá' (#23541) üzenetére


bendefeco
tag

Ezt tudom :) csak ugye vannak olyan gépek amik 4K esetén még pluszban szűkebb a látószög.
Pl Canon m50
A kérdés arra irányult, hogy a Sonynál is így van-e?

(#23543) NandorHUN válasza bendefeco (#23540) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem félreértettél.

Igen van crop, ami 1,5-s (FF-hez képest) alapból (képeken, videon) DE én itt video alatti crop-ot értettem, azaz a szenzor nem 1080p-es pl. meg nem 4K-s felbontású alapból, hanem ennél jóval nagyobb.

Azaz ha képet készítesz a készülék a teljes (már alapból APSC-s) crop-os szenzorát használni fogja (6K-ről leskáláz utána 4K-ra, ezt rögzíti), de ezt csak 4K 24p esetében teszi meg, így adott ISO-n kevesebb zajt kapsz, sötétben szebbek a videok stb... de van gyorsmozgáskor lehet rolling shutter. Ezt Premier Pro-ban tudod javítani, de ha pl. autoversenyzést akarsz videozni és nem akarsz szerkesztéssel bíbelődni, akkor észrevehető lesz.

Na most ha 4K30fps-el vagy 1080p-el rögzítesz, akkor meg még a már meglévő (FFnél kisebb) szenzorából is croppol, hiszen a szenzor maga nagyobb mint 4K. A 4K középső "ráeső" részében rögzít csak. 4K30p esetében többet kéne számolni, ami már megterhelő, így tehermentesítés" miatt alapból nem skáláz semmit, hanem kisebbet rögzít. (Ez olyan mint régebbi telefonokon is, láttad, hogy nagyobb látószögben fotóz, mint mikor 4K-ban kameráztál volna ). Ennek megfelelően nagyobb fps-t kapsz, de kisebb a látószög (lencsével persze kompenzálható) és rosszabbak a zajviszonyok is, zajosabb lehet a video sötötben + nem annyira éles a kép (de így is 4K, így is szép).

Tehát FF-hez viszonyítva a crop nem csupán 1,5-s pl. 4K30p esetén hanem 1,5 és még erre jön rá a 24MP->4k kivágás.Megoldás ha 4K24p használsz.

Edit:
(#23542) bendefeco
Nincs így. Ahogy fent kifejtettem, illetve beállításfüggő.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23544) bendefeco válasza NandorHUN (#23543) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi a bő választ :) viszont általában fhd esetén. Nem szokott lenni ilyen crop. Legalábbis canonnal nem volt.
24 illetve 25 fps egy yt video esetén nagyon feltűnő?

(#23545) Studi válasza NandorHUN (#23543) üzenetére


Studi
addikt

Plusz a 16:9 oldalarány is szükségszerűen vág az eredeti látószögből, sosem fogod a teljes szenzorterület képét látni a videós arányokkal, a teteje-alja leesik.

(#23546) NandorHUN válasza bendefeco (#23544) üzenetére


NandorHUN
addikt

4K 24P/25P esetén van 1.5x crop mivel APSC, APSC teljes szenzort használja

4K 30P esetében 1,9x

FHD 120p nél pedig szintén 1.9x azaz 13MPből olvas.

Szerintem legjobban úgy jársz, ha 4K24p-ben rögzítesz és ha FHD kell akkor ezt skálázod le Premier Proban, így meg tudsz szabadulni a rolling shutter-ről is, a videod élesebb lesz mintha sima 1080p-el készül és még kevesebb a zaj is/ jobb a sötötben való kamerázás minősége. Ha meg esetleg nem stabis Obi-val csinálod a videot akkor rezgéseket is el tudod tüntetni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23547) bendefeco válasza NandorHUN (#23546) üzenetére


bendefeco
tag

Most már picit utána jártam én is hogy néz ez ki :)
https://youtu.be/Gx0NRhuqVQ4

Itt úgy van 4K 24p, fhd max 60p teljes kép. A többi ugye crop.

(#23548) kovsol válasza bendefeco (#23547) üzenetére


kovsol
titán

4k 24/25 full senzor readout. Nincs semmi extra crop. 6k képet ment le 4k videóba.

May the Force be with you!

(#23549) vizimento


vizimento
senior tag

ILCE-5000 géphez keresek olyan kioldót ami mozgásérzékelős. Tehát pl kint tudom hagyni a madáretető előtt a gépet, és amikor megérkeznek a madarak, akkor automatikusan exponál. Létezik ilyen?

Ha ilyen nincs, akkor összebarkácsolható-e úgy, hogy keresek valami olcsó távvezérlőt (vagy távkioldót, vagy nem tudom mi a hivatalos neve) meg egy mozgásérzékelős lámpákban is használt mozgásérzékelőt, és ezeket "összekötöm"?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#23550) GalaHU válasza vizimento (#23549) üzenetére


GalaHU
őstag

Biztos van valakinek itt ezzel tapasztalata, de az "olcsó mozgásérzékelő" meg a helyesen fókuszált fotó (különösen madarak esetén) nehezen fér össze a fejemben. A hagyományos mozgásérzékelők nem pontban, hanem sávban érzékelnek..

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.