Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16601) Snücü


Snücü
tag

Kérdésem lenne azokhoz, akik cseréltettek kijelzőt garanciában. Megérte kicseréltetni, vagy ugyanolyan foltos az új is? Nekem most függőleges, sávos szemét van rajta, meg némi vízszintes csíkos beégés-szerűség. Sötétben, fekete háttéren pedig jól látható fekete pacák vannak. Van értelme gariba küldeni? Másrészt a kamera által készített képek közepén "szép" rózsaszínes paca van... bár ezt tudtommal csak egy Sony kamera modul oldaná meg...

(#16602) epakla


epakla
tag

Jó hajnalt!
A kérdésem csak alig-alig off.
Tegnap megvettük párom S2-esére az SPB SHELL-t, feltelepítettük, minden ok.
ROM csere, illetve esetleges készülékcsere alkalmával mi a helyzet, újra meg kell venni, vagy pedig van erre valami megoldás?
Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Nem szenvedek elmebetegségben, minden percét élvezem! :-) Samsung Galaxy S10

(#16603) Piwi válasza epakla (#16602) üzenetére


Piwi
addikt

gmail fiókhoz vetted meg,tehát másik rom felrakása eseten sem kell újra megvenni

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16604) Psytech válasza Snücü (#16601) üzenetére


Psytech
senior tag

Én igaz még nem cseréltettem, de amennyiben tényleg ilyen vészes a kijelződ, hogy normál használat mellett is színelváltozás látható zavaró módon, akkor szerintem megéri kicseréltetni benne.. Van aki elsőre jó kijelzőt kapott a helyére, de van aki csak második vagy harmadik alkalomra kapott tökéletes darabot...

(#16605) Everman válasza pzstm (#16588) üzenetére


Everman
addikt

Nemrég volt egy hivatalos közleményük, hogy nem készül Androidos iGO Primo és nem is szándékozzák a közeljövőben átírni.

(#16606) Varszegig válasza agabe (#16592) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, ez az. Gyakran kell több címzettnek egyszerre smst írnom, szervezem a hétvégi teniszt.:)

Rotate: Gb-n vagyok, ott is ez van.
Zack: tegnap raktam fel, trhát biztosan friss.

[ Szerkesztve ]

(#16607) zso73 válasza epakla (#16602) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is az van fent. Ha gyári romot használsz tuti nem lesz gond az újratelepítés. Mutyi romoknál akadhatnak gondok. Cm 7-nél nem is látta a Marketben(play ),hogy van olan progi... Az itteni romokat nem tudom ilyen szempontból. Az biztos,hogy fel lehet tenni máshogy,és nem reklamál a licensz miatt,ha megvetted,csak nem frissül.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#16608) ERPY válasza Rotate (#16594) üzenetére


ERPY
őstag

Bár sosem szerkesztettem a névjegyzéket a telón, megnéztem, és így hogy nálam nincs a contacts.apk valóban nem lehet. Mondjuk engem ez nem igen zavar, nem is tudtam róla hogy így nem is megy. Én PC-n szoktam ezt megtenni a google fióknál, lehet maradi dolog, a teló meg beszinkronizálja. Szal ha ez a felállás, és ez van akit zavar akkor olvassza vissza, és tárgytalan az általam hasznalt megoldás.
Nekem sajnos a rendszer appok nem jönnek be, mivel mindenre van sokkal szebb, gyorsabb, okosabb, praktikusabb alternatíva.

(#16609) crane75


crane75
senior tag

Sziasztok, korábban az összes N-szériás Nokiámon volt olyan lehetőség, hogy fényképekből lehetett zenés klipet csinálni. Létezik ilyesmi az SII-re is?

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#16610) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi annak az alkalmazásnak a neve, amivel ki lehet deríteni, hogy mi ébreszti fel a háttérben a telefont? Aztán elég fura az is, h a Sygic nem fut a háttérben mégis az akku használatnál 16%-ot megevett az elmúlt 20 órában. El sem lett indítva ...

(#16611) derrik


derrik
őstag

......http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?t=335268
Erről van valakinek tapasztalata????

(#16612) hdman válasza #68216320 (#16610) üzenetére


hdman
őstag

BetterBatteryStats, keress rá xda-n, inditsd el és állitsd be a wakelocks menüpontot.

Sopron city :)

(#16613) fecs


fecs
senior tag

Adott egy Nandroid backup. Abban hol találom meg a könyvjelzőket a gyári böngészőhöz? Azt hittem, hogy mindegyiket tudom fejből, de az egyiket (telenor-os számlaegyenleginfót) képtelen vagyok visszaidézni. :DDD

Pixel 6a

(#16614) epakla válasza Piwi (#16603) üzenetére


epakla
tag

Hálás köszönet! :R

Nem szenvedek elmebetegségben, minden percét élvezem! :-) Samsung Galaxy S10

(#16615) Varszegig válasza fecs (#16613) üzenetére


Varszegig
veterán

Titaniummal lehet benne tallózni azt hiszem.

crane75: Android play áruházban nézz szét. Ha van ilyen, akkor ott van.

[ Szerkesztve ]

(#16616) mycso válasza Soound (#16583) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A sygic valóban valamiért bugos, nelem is furán mûködött, így inkább a Navigont használom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#16617) fecs válasza Varszegig (#16615) üzenetére


fecs
senior tag

Ah, tényleg! Még soha nem próbáltam ezt a funkciót. Most megtettem, jó kis lehetőség. Sajnos nem találtam semmi utalást arra, hogy melyik lenne a gyári böngésző könyvjelzőinek a mentése. :(

A telefon hol tárolja ezeket az adatokat?

Pixel 6a

(#16618) fiktív1 válasza #68216320 (#16610) üzenetére


fiktív1
tag

Sajnos ez általános, nekem is fogyasztást ír a Sygicre mindig. Én fagyasztom, amikor nem használom.

(#16619) gezatata


gezatata
aktív tag

sziasztok

telefonálás közben mikor a fülhallgatót használom, nem a fülhallgató mikrofonjából veszi a jelet hanem továbbra is a telefon mikrofonján keresztül
át kell állítani valahol, hogy a fülhallgató mikrofonját használja ?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#16620) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

sracok!
az uj siyah kernelek kozul, melyik ami megbizhatoan stabil es erdemes lecserelni a 3.1-es verziot?
ez nalam jol mukodik egyebkent, de ha van tole jobb.... :)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#16621) F-ECT$ válasza #68216320 (#16610) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem csak a kijelzés hibás. Hiába ír nálam is X%-ot, az akksi fogyasztásban nem vettem észre, hogy evett volna bármennyit is.

Dive ever, work never.

(#16622) rankesz válasza derrik (#16611) üzenetére


rankesz
veterán

Airdroid szerintem sokkal jobb, egyszerűbb, és több mindenre használható.

HUTCHDB: Szerintem ne cserélj, nálam is még a 3.1 van, tökéletesen működik, majd ha a "lélegzős" BLN-t megcsinálja gokhanmoral bugmentesere, különösebb merülés nélkül, akkor érdemes lesz váltani

(#16623) ERPY válasza HUTCHDB (#16620) üzenetére


ERPY
őstag

Nálam már egy jóideje a 3.1.2 van, és minden okés vele, fogyasztássál sincs semmi baj, és ezután már csak béták jöttek, amiket hanyagoltam. De ha nincs bajod a mostanival, akkor hagyd azt.

(#16624) delbarta


delbarta
senior tag

Sziasztok. Segítséget kérnék. Az történt, hogy egyszer csak megszűnt működni a telefon funkció. Nem tud kapcsolódni a szolgáltatóhoz, ha a menüben bemegyek a mobilhálózatok részbe, azt írja, hogy helyezzem be a sim kártyát, pedig a helyén van. Kipróbáltam másik kártyával sem működik.
Gondoltam, irány a szerviz, de előtte vissza a gyári rom. Független a készülék egyébként.
1. Visszaraktam odinnal az old bootloader-t, hogy a jig-el nullázni tudjam a számlálót. Jól sikerült.
2. Ezután csináltam egy gyári beállítások visszaállítását.
3. Odinnal felraktam az I9100XWKI4_I9100OXXKI2_I9100XXKI1_HOME.tar.md5 fájlt a pda részbe betallózva. Ez is rendben lefutott.
4. Újraindulás után még egy hard resetet ráküldtem.
Az a problémám vele, hogy ha lefuttatom a *#1234# kódot ezt kapom: PDA: I9100XWKI4; PHONE: Unknown; CSC: I9100XXKI2; Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011.
Felraktam újra a gyári tar.md5 fájlt, de semmi változás, ráadásul minden képernyő felébresztés után ott van a feloldó minta képernyőzár, de bármit rajzolhatok rá feloldja telefont, mivel nincs is beállítva feloldó minta. Hiába kapcsolom ki/be a menüben, akkor is megjelenik.

A *#06# kódra nem ír ki imei számot.

Van efs mappa mentésem, root explorer-el másoltam még ki annak idején. Próbáltam visszaállítani, de nem engedi felülírni. Hogyan tudom megcsinálni?

Megköszönök minden segítséget, amivel megoldhatom ezeket a problémákat. :R

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#16625) kungzi válasza delbarta (#16624) üzenetére


kungzi
veterán

azért nem engedi felülírni, mert visszatetted a gyári romot. újra kellene rootolni és a root explorerben pedig beállítani jobb felül, hogy engedje az írást, ne csak az olvasást

(#16626) zso73 válasza gezatata (#16619) üzenetére


zso73
veterán

Milyen füles ? A gyári ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#16627) #68216320 válasza hdman (#16612) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm. Megkíméltél egy újabb kérdéstől is :)

(#16628) Varszegig válasza fecs (#16617) üzenetére


Varszegig
veterán

nem tudom, de szerintem a /data/data alatt kéne szétnézni. Különben a TBP lehet vissza is tudja állítani. Saját mentésből biztosan.

(#16629) delbarta válasza kungzi (#16625) üzenetére


delbarta
senior tag

Kösz. Azt elfelejtettem írni, hogy már újra rootoltam, és úgy próbáltam visszatenni az efs mappát átállítva a jogosultságot a root explorerben, és úgy sem engedte.

De közben sikerült megoldanom a problémát, már újra működik rendesen minden, van imei számom és újra látja a sim kártyát is. Leírom, hogyan oldottam meg, hátha más is belefut ebbe.

1. A GSII_Repair progival a 'Repair GSII' fülön csináltam egy Efs mappa mentést az 1-es pont alól.
2. A kimentett fájlból töröltem az efs mappát és bemásoltam a régi efs mappámat (windows-on, total commanderrel).
3. A 'Repair GSII' fülön a 2-es pontban lévő 'Mount efs on rw' opciót elindítottam, de nem indítottam újra a telót, ahogy kérte a végén.
4. Ugyanezen a fülön az utolsó, 'Restore saved EFS folder' opcióval helyreállíttattam a mappát.
5. Újraindítottam és minden rendbe jött. :C

efs mappa helyreállítás

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#16630) kungzi válasza delbarta (#16629) üzenetére


kungzi
veterán

örömteli hír, grat :K

(#16631) Szelley válasza delbarta (#16629) üzenetére


Szelley
senior tag

ezt nevezem talpraesett embernek kéremszépen! :K Idejön, elmondja mi bántja a lelkét, majd örömmel olvasható hogy egyedül megoldotta a gondot! A "pittel rotolás" félék után néha jól esik ilyet is olvasni ;)

(#16632) Varszegig válasza delbarta (#16629) üzenetére


Varszegig
veterán

ez olyan jó, hogy lehet megérné beletenni az 1. hsz-be, hátha más is jár így. Szép munka!

(#16633) delbarta


delbarta
senior tag

Kösz. :B Azért hozzá kell tenni, hogy eredetileg eszembe sem jutott, hogy az efs megoldja minden gondom, 'moco' egy másik fórumban lökött a jó irányba. :)

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#16634) doongoo válasza Szelley (#16631) üzenetére


doongoo
addikt

jaja, delbarta azért nem teljesen kezdő, másik fórum(ok)on is aktív

(#16635) HUTCHDB válasza rankesz (#16622) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

koszi, marad akkor a jelenlegi 3.1-es.
neked is koszonom ERPY!

MAS:
voltage control-t hasznalok, kicsit (altalaban -25 -el) alulfeszelem, szerintem igy jobban fogyaszt.
kerdesem az lenne, a GPU beallitashoz szoktatok nyulni?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#16636) Piwi


Piwi
addikt

sziasztok. tudja valaki merre találok módositott phone apk-t a mostani romohoz,amiben ki van kapcsolva a zajcsökkentés alapból és telefon újrainditásra sem kapcsol vissza?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16637) ERPY válasza HUTCHDB (#16635) üzenetére


ERPY
őstag

A gpu control sztem nem működik, legalábbis teljesen lehúztam minden értékét, a feszültségeket és az órajelet is, de ugyanolyen gyors minden. Hagytam is úgy egyébként.

(#16638) doongoo válasza Piwi (#16636) üzenetére


doongoo
addikt

Szedd ki pl. VK-romból

(#16639) Piwi válasza doongoo (#16638) üzenetére


Piwi
addikt

köszönöm az ötletet,igaz még nem csináltam ilyesmit,de próba szerencse :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16640) pzstm


pzstm
titán

Újabb ok, hogy ne fájion a szívem az S3 után :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16641) HUTCHDB válasza ERPY (#16637) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

no, akkor marad igy!

ez a kek szin az s3-al kapcsolatban.....
szoval 1 nap van hatra, megy mindenfele talalgatas, csak hogy idegesitsenek bennunket :)
az s1 s2 valtasbol kiindulva en egyebkent azt josolom, hogy egy szep kivitelu, s2-re hasonlito, de megis kicsit modernebb kivitelu lesz az uj androidos csucskeszulek.....
bocs FRG, de szerintem a HOX-tol jobb, szebb es fozetekkel jobban ellatott masina lesz!
de ahogy ismerlek, ha ilyen lesz, amilyennek leirtam, elsok kozott leszel, aki cserel.....na es az uj s3 topic 1 hsz-hoz kezdhetsz is hozza! :D

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#16642) gezatata válasza zso73 (#16626) üzenetére


gezatata
aktív tag

igen a gyáriról lenne szó

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#16643) ERPY


ERPY
őstag

Kint van már, és ha igen hol elérhető az a leírás, ami a gs2-t hasonlítja össze a HTC 4 magosával?

(#16644) Jadro válasza ERPY (#16643) üzenetére


Jadro
veterán

FRG cikkére gondolsz? Csak a logout főoldalon az első. :D

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16645) kmisi99


kmisi99
addikt

Mai nappal én is beléptem az SG2 esek táborába. :C Rögtön lenne is kérdésem ha valami főzött romot akarok felrakni akkor csak felrakom a telóra majd clockworkmod recoveryben felrakom mint sok más telefonnál vagy itt kell még mással is hülyéskedni? Tudom hogy van 1. hozzászólás de ott elég bonyolult ami le van írva meg nem tudom mi mire vonatkozik.

(#16646) Jadro válasza kmisi99 (#16645) üzenetére


Jadro
veterán

Az első hozzászólás pedig elég szájbarágós. Próbáld meg értelmezni és konkrétan rákérdezni arra, ami nem világos.! Nem cseszegetésből mondom, csak nem lenne jó ha összedöntenéd a készüléked. :)

Amit írsz, az is egy megoldás, de baromira függ attól hogy milyen alapra mit akarsz felrakni. Van olyan eset, amikor működik a módszered, de ilyenkor is érdemes elvégezni a szükséges wipe-okat.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16647) kmisi99 válasza Jadro (#16646) üzenetére


kmisi99
addikt

Hajj de jó akkor nekiesek az 1. hsz nek. Az eddigi androidos telóimon nem volt ilyen bonyolult csak cwm el felöktem és már ment is. :D Egyébként milyen romot ajánlotok? Most ahogy nézem i9100XWLP3 mas van ahogy gondolom ez gyári.

(#16648) rankesz válasza pzstm (#16640) üzenetére


rankesz
veterán

Ez nem olyan kék lesz mint amire te gondolsz, hanem mint pl. a note-nál, a feketének lesz egy kékes csillogása a fényben.

HUTCHDB: nyomok neked egy screent hogy nekem mennyire van belőve az UV

(#16649) kmisi99


kmisi99
addikt

Elkezdtem az 1.hsz alapján csinálni a dolgokat ott volt hogy ellenőrizzem a 3 gombos recovery-t meg a download módot. Ellenőriztem is csak a download módba belépve kiírja hogy downloading dont turn off target. Itt mit kell csinálni hogy kilépjek?

(#16650) zseko válasza fecs (#16613) üzenetére


zseko
veterán

Pedig nem egy bonyolult dolog :)

http://go.telenor.hu/billinfo

:)

HR24.hu

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.