Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) StSanya válasza pilot-csaba (#400) üzenetére


StSanya
őstag

Cseréld le a böngésződet egy normálisra:

http://www.mozilla-europe.org/hu/firefox/

http://www.google.com/chrome?hl=hu

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#402) pilot-csaba válasza StSanya (#401) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

Nem is használok IE-t, hanem ezt:

http://www.slimbrowser.net/hu/

Azért leellenőriztem az IE-el is, mielőtt írtam nektek. Megjegyzem, más browserrel meg más gondok vannak...

(#403) StSanya válasza pilot-csaba (#402) üzenetére


StSanya
őstag

Attól, hogy kicsit gatyába van rázva, s más a neve, ez még az IE-re épül... S kutyából mint tudjuk, nem lesz szalonna... :P

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#404) pilot-csaba válasza StSanya (#403) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

Holnap megnézem Firefoxal! Köszi!

(#405) dchard válasza pilot-csaba (#400) üzenetére


dchard
veterán

Igen, IE-vel valóban nem működik, és megmondom őszintén nem is fogok ebbe erőforrást ölni.

Firefox és Chrome alatt is remekül működik, ajánlom azokat. Egyéb egzotikus böngészők sem lesznek támogatva a jövőben. A Chrome 100%-ot ért el Acid3-mon, amint ezt az IE is utána csinálja, és még mindig nem megy a firmware-em vele, rögtön nekilátok a javításnak. :)

További jóhírek mindenkinek:

A kernel takarítási kísérletem sikerrel zárult: egy csomó fölösleges dolgot sikerült kiszedni a kernelből, nyertünk kb. 250KB RAM-ot, amire nagy szükségünk van a grafikonok stabil működéséhez. Higgyétek el: ez jelentős többlet, és komolyan hozzájárul a rendszer stabilitásához.

Apropó grafikonok: átalakítás alatt van a kirajzoló rendszer is, hogy minél kevesebb számolással ki tudjuk rajzolni a grafikonokat. A bitallokációs tábla kirajzolása enyhén pontatan, ezen is javítani fogunk.

Szeretnék még ATM statisztikákat lekérdeztetni és kirajzoltatni valahova.

Ugyan hazánkban nem használják, de mivel a modem Annex M és Annex J képes, ezeket az opciókat a DSL beállító lapra szintén be fogom fejleszteni.

Kósza gondolatként megfordult a fejemben, hogy mi lenne, ha tömörítenénk a RAM-ot, hogy helyhez jussunk. Van is erre egy remek projekt, akinek a gazdájától tanácsot kértem, hogy ilyen kevés RAM mellett profitálhatunk-e a tömörítésből. Ha pozitív visszajelzést kapok, és relatíve kevés fejlesztéssel be lehet implementálni a kódját, akkor ebből is lehet valami.

És a soros porti problémát is sikerült megoldani (ez csak annak érdekes, aki a modem soros portján keresztül konzollal csatlakozik).

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#406) pilot-csaba


pilot-csaba
csendes tag

Sziasztok!

Találtam egy ócsó, de 1012 végéig garis, eladó 321B-t (3e Ft). Licitáltam rá, de időközben a Tré-comtól kaptam egy 360r T1-et, így már nincs szükség rá. Ha kell valakinek (a321B), átadó...

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1443807183

(#407) ufocsalad


ufocsalad
tag

Ma végre felraktam az 1.3 fw-t a 321b-re, egyenlőre a belső menüvel ismerkedek
remek munka, a spektrumrajzok lehetnének egy kicsit széthúzva.

(#408) dchard válasza ufocsalad (#407) üzenetére


dchard
veterán

Nem lesznek, mert:

1. Vagy egy pixel széles egy vivő, vagy kettő.
2. Most 1 pixel, tehát 512 oszlop van, ha 2 pixel lenne, akkor 1024 lenne + két oldali menü, ez már nem férne ki normálisan minden monitoron.
3. Sima ADSL és ADSL2 esetén duplázva van de ezt is ki fogom venni, mert lófütty értelme nincs. Mutassa csak szépen az egész spektrumot és ötöljön szembe, hogy ez bizony csak "fél gőzzel" üzemel. Arról nem beszélve, hogy a kettős kirajzolás is aránytalanul nagy terhet ró a memóriára és procira.

Az elmúlt két napban végigszívott nagytakarításnak pont az volt a célja, hogy RAM-ot csináljak a negyedik, freki menetet tartalmazó grafikonnak, emiatt kell tovább optimalizálni a kirajzolós témát is.

Egyébként is a szélességnél sokkal fontosabb a vertikális felbontás, ami valószínűleg a jelenlegi 100-ról 150-re fog nőni, mert:

- a 15 megvan a 150-ben maradék nélkül
- a 75 szintén megvan maradék nélkül

gyk: a 15 a bitallokációs tábla a 75 pedig az SNR, a QLN és a vonalkarakterisztika átfogása lesz az új rendszerben.

Az eredmény: gyorsabban, kevesebb erőforrással kirajzolt grafikonok, nagyobb és pontosabb felbontás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#409) ufocsalad válasza dchard (#408) üzenetére


ufocsalad
tag

Látszodni fognak majd így a "szőrök" ?

Illetve az "ugrálós" spektrumképnek van jelentősége?

Felmerült bennem, hogy az IPTV-k azért akadoznak, mert az adatfolyam hol
egyik cellában van hol a másikban...

(#410) dchard válasza ufocsalad (#409) üzenetére


dchard
veterán

A szőrök most is látszódnak, de ez után meg pláne látszódni fognak, nem lesz egymásra csúszás.

Az "ugrálás" a spektrumkép változása miatt van:

Az SNR folyamatosan változik (SNR térkép ugrálás), és emiatt a bitswap is működésbe lép, ettől meg a bitallokációs tábla kezd el "ugrálni", de ez normális.

Az IPTV nem ettől akadozik. Ott vagy a bithiba nő meg túlságosan, vagy impulzus zaj van viszonylag sok. A másik dolog: az ADSL keretben ugye az IPTV fast pathon megy, tehát az interleaving nem tudja megvédeni az IPTV csomagokat a vesztéstől. Tiszta hülyeség egyébként...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#411) pilot-csaba válasza dchard (#395) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

Hardver felépítésében van különbség a 360r, és a 321B között? Láma kérdés: Rá lehet tölteni a 321B gyári firmet a 360r-re?

(#412) xabolcs válasza pilot-csaba (#406) üzenetére


xabolcs
őstag

ment privi az ugyben

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#413) pilot-csaba válasza xabolcs (#412) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

Nem jött meg a privi! Megpróbálok én küldeni!

[ Szerkesztve ]

(#414) pilot-csaba válasza xabolcs (#412) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

Közben előkerült! Válasz privi ment! Köszi a türelmet!

(#415) pilot-csaba válasza dchard (#405) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

Firefoxszal tutti-fruttik a diagramok!

(#416) StSanya válasza pilot-csaba (#415) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, és a Google Crome-al is ugyanez lenne a helyzet.

Az SVG ugyanis egy nyílt szabvány ( http://hu.wikipedia.org/wiki/SVG ), s az IE nem támogatja alapból, csak a plugin telepítésével. Az általad használt böngésző meg az IE-n alapul, annak pofozgatása, csakhogy a plugin valamiért nem fut rajta rendesen.

Az SVG-s probléma egyébként pl. router firmware-eknél is előjöhet, a Tomato és az ezen alapulók, a net forgalmat SVG-vel ábrázolják.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#417) PonPon


PonPon
senior tag

Szia dchard!

Nekem szakadozott a dsl-em 100 és még 110 snr margint -al is.
Két hete írtad kb hogy a problémás időszakban monitorozzak 1-2 órát.
Megtettem ez lett belőle:

tudnál nekem erre javasolni vmi megoldást? előre is köszi:)

(#418) vtechun


vtechun
veterán

lehet majd kipróbálom, 2 km-re vagyok központtól, régi 360r modemmel szakadozott 20 percenként a 10 megán beállt 15 megás netem. fekete 360r modemmel perfekt 100 óra fölötti időközönként szakad :) rohadt jó

(#419) dchard válasza PonPon (#417) üzenetére


dchard
veterán

Szia,

nincs mit tenni: emelni kell az snr margint amíg a szakadások elmúlnak. Nincs komoly zaj egyik vivődön sem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#420) PonPon válasza dchard (#419) üzenetére


PonPon
senior tag

köszi a gyors választ! :)
még valami: tovább ment a mérés mint a képen amit linkeltem, csak azt sajnos elfelejtettem elmenteni:)
ott ahol bekarikáztam, megjelent késöbb még 3-4 függöleges vonal lefelé, elég hosszúak...ez jelenthet vmit?

(#421) dchard válasza PonPon (#420) üzenetére


dchard
veterán

Érdekes:

Az a beszakadás kb. 3 dB SNR vesztést mutat, viszont az a vivő (a 96.) különösen fontos, mivel az a pilot, vagy másnéven jelzésváltásra használt vivő. A pilot vivőn keresztül kommunikál a DSLAM és a modem, ha ezt a vivőt zaj éri akkor szétesik a kapcsolat.

Viszont pontosan azért, mert ennek a vivőnek a minősége nagyon fontos, a normál ADSL vivőkénél sokkal nagyobb zajtűrésű modulációs eljárást alkalmaznak rajta, ami a QPSK.

Ha megnézitek, akkor a képen a 96. vivőnél olyan 45dB-s SNR mérhető, normál esetben itt már mind a 15 bit kódolható lenne, ehhez képest csak 2bitet kódolnak. Ez azt jelenti, hogy a mérésben látható 3dB-s SNR vesztéshez képest 35dB-t kellene romlania a vivőn mérhető SNR-nek, hogy a pilot vivő használhatatlanná váljon.

Egyébként érdekes, hogy a 9.3dB-s snar marginodhoz képest nem volt 4dB-t meghaladó aggregált változás, ami azt jelenti, hogy nem szakadhatna a vonal. Lehet, hogy mégis a pilot környékén van valami?

Derítsük ki:

Állítsd a target SNR margint 300%-ra. Ez iszonyat nagy tartalék (jó lassú is lesz), viszont ha így is szakad, akkor nem az elégtelen tartalékolással lesz a gond.

Ha 300%-os margint mellett is szakad, akkor állítsd vissza a margin-t 100%-ra és állítsd a DSL modulációt ADSL2-re (ne 2+-ra!), és nézd meg így is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#422) Madárpók


Madárpók
aktív tag

@dchard: Mint adsl szakértő, szerinted lehetséges lenne egy módosított firmware-rel szinkronba állítani egymással két normál ADSL modemet, vagy hardveres akadálya is van?

(#423) dchard válasza Madárpók (#422) üzenetére


dchard
veterán

Nem te vagy az első aki ezt kérdezi. Szerintem effektív hw akadálya nincsen, bár az biztos, hogy a DS modulálásához a központi oldali modemnek jobb minőségű alkatrészekből kell felépülnie a megbízható működéshez, ráadásul nagyobb számítási kapacitással is kell rendelkezzen, mint egy ügyfél oldali modem.

Nem véletlenül különböztetik meg a DSLAM-ben lévő (ATU-C) és a végfelhasználónál lévő (ATU-R) modemeket.

Mivel ma már minden DSP-n futó szoftver kérdése, így nem látom akadályát, de a DSLAM-ben lévő modem szoftvere sokkal bővebb, mint az ügyfél oldali modemé.

A lényeg, hogy neked esélyed sincs két ADSL modemet összekapcsolni házilag :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#424) dchard


dchard
veterán

Információk a készülő, 1.4-es verzióról:

- Kernel optimalizálás: kész
- Hlog grafikon hozzáadása: kész
- Teljes DMT kompatibilitás: folyamatban

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#425) dchard válasza dchard (#424) üzenetére


dchard
veterán

Úgy tűnik a DMT kompatibilitást is sikerült megoldani egy kis trükkel: egy kb. 20 soros shell script megvizsgálja és kijavítja a szintaktikát.

1-2 nap tesztelés és jön az 1.4-es verzió.

Egyébként egy kollégának sikerült a Tp-Link TD-8810B modem alá telepítenie a 360R T1-hez készült verziót.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#426) ufocsalad válasza Madárpók (#422) üzenetére


ufocsalad
tag

A Vdsl-es eszközök böngészésénél láttam, hogy van
olyan eszköz amivel ilyen hidat lehet csinálni

http://www.planet.com.tw/en/product/product_spec.php?id=26560
http://www.planet.com.tw/en/product/product_spec.php?id=26639
ilyet vettem:
http://www.planet.com.tw/en/product/product_spec.php?id=26404

(#427) PonPon válasza dchard (#421) üzenetére


PonPon
senior tag

akkor ezért nem akart csatlakozni amikor kizártam 90-100ig a vivőket :))
kipróbálom amiket írtál, köszönöm a tanácsokat...majd jövök az eredménnyel...

(#428) PonPon válasza PonPon (#427) üzenetére


PonPon
senior tag

gyorsan lett eredmény sajnos:
300% -os target SNR margin-al nem tudott felcsatlakozni, 250%-ra állítottam azzal ment (6megabit körül).
este 10kor indítottam el egy letöltést:

és látszik hogy 6:45kor és 8 felé már szakadt is.
ezután beállítottam ADSL2-re, 80% target SNR margin-al, ez fél óra alatt újra megszakadt.

keressek új szolgáltatót?:)

(#429) pilot-csaba válasza PonPon (#428) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

Szerintem egy másik szolgáltató is a Tré hálózatán fog szolgáltatni, ezért a szolgáltatóváltás ezen nem segít. Legfeljebb ha az ADSL-ről kábelre váltassz.

(#430) dchard válasza PonPon (#428) üzenetére


dchard
veterán

Elméletileg az ADSL2 és ADSL2+ tud más vivőt is pilotnak használni. Mindjárt kipróbálom. Sima ADSL1 módban csak a 96-os vivő működik.

Ha megtennéd, hogy sima ADSL2 beállítás mellett is kipróbálod olyan 200% körüli marginnal, akkor előrébb lennénk.

És igen: a szolgáltatóváltás nem oldja meg a problémádat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#431) stol válasza dchard (#430) üzenetére


stol
addikt

És az milyen, hogy az Invitel úgy adja a 15/900-as csomagot, hogy a modem 15000kbps/900kbps-ra szinkronol? :W
Gyak. DSLAM-tól 5m-re is 10-12/600k mérhető, olyan vonali spektrum képpel, hogy vonalzó megállna rajta.

(#432) dchard válasza PonPon (#428) üzenetére


dchard
veterán

Ponpon:

Na kipróbáltam a pilot átmozgatását, és a következőt kell tenned:

1. Először vivőkizárás nélkül, 100%-os target marginon, ADSL2+ módban hagyd a modemet összeszinkronizálni.
2. Ha ez megvan, és szinkronba lépett a modem (connected), akkor állítsd a target SNR margint 130%-ra, majd kapcsold be a vivő kizárást, és a vivőkizárós részhez add meg az alábbi beállítást:

0-90,100-511

Majd mentés, és indítsd újra a modemet (Administration --> Reboot).

Elég sokat kell várni (akár 10 percig is eltarthat), de a modem össze fog szinkronizálni, és a pilot vivő más helyre kerül. Ennek a kísérletnek igazából az a lényege, hogy a pilot más helyen legyen, a 130%-os target margint csak azért írtam, hogy biztosra menjünk.

Nekem sikerült így felkényszeríteni a pilot vivőt 96-ról 103-ra a fenti vivőkizárással:

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#433) PonPon válasza dchard (#432) üzenetére


PonPon
senior tag

köszönöm szépen az erőfeszítésid, és a gyors válaszokat:) :R
Működik a dolog, sikerült kizárni a vivőket és eltolni a Pilot-ot, tényleg csak várni kellett rá egy 5percet kb. Nagyon nagy reményekkel figyelgettem a kapcsolatot, de sajnos most is megszakadt, lassan kezdtek sírva fakadni :O :)

Kínomban most előtúrtam a régi 360T-t (nincs rajta firmware frissítés), szóval adsl2 módban megy, és már szinte rekord ideje csatlakozva van így hétfő/vasárnap délután, 2 és fél órája connected...csak hát atom lassú:) kíváncsi vagyok meddig bírja még....

[ Szerkesztve ]

(#434) dchard válasza PonPon (#433) üzenetére


dchard
veterán

Lassan én is kezdek sírva fakadni.

Itt mostmár vagy vonali hiba van, vagy linecard hiba van, mert minden mást kizártunk.

Ha jól értem, akkor:

1. Szar ADSL2+-on, ADSL2-n és G.DMT-n is.
2. Akkor is szar, ha SNR-t növelsz.
3. Akkor is szar, ha emelt SNR mellett eltolod a pilotot.

Hacsak nem valami egyedi modem hiba, akkor vonalhiba vagy linecard hiba.

Meg kéne nézetni a DSLAM naplóját a szolgáltatóval, hogy milyen üzenettel szakad meg az ADSL kapcsolat.

Én kifogytam az ötletekből.

Esetleg még annyit kipróbálhatsz, hogy 130%-os margin mellett, ADSL2+ módban, az alábbi vivőkizárással megpróbálod beüzemelni a cuccot:

0-90,100-300

Nem a sávszélesség érdekel, hanem hogy megszűnik-e a szakadás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#435) dchard


dchard
veterán

A mai naptól elérhető az 1.4-es verzió:

v.1.4 - (2011.03.15.)
- Kernel optimalizálás
- Több szabad memória
- Webes felületről elérhető frekvenciamenet-grafikon (Hlog térkép)
- Teljes kompatibilitás a DMT diagnosztikai szoftverrel (le és feltöltési sebességek)
- Soros konzoli hiba is javításra került
- Verzió számozások a webes felületen és a telnetes belépésnél javítva

A letöltési linkek a cikkben a szokott helyen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#436) dchard


dchard
veterán

Nagy szükségem lenne Annex A tesztelőre, aki kipróbálná a firmware-t Annex A vonalon.

Ha van ilyen ember, kérem jelentkezzen.

Az Annex A és Annex B driverek a következő verzióban frissülni fognak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#437) StSanya válasza dchard (#436) üzenetére


StSanya
őstag

Köszi, remekül megy az 1,4-es!

290 körül van az a zajtüske, érdemes-e vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#438) dchard válasza StSanya (#437) üzenetére


dchard
veterán

Ha nincs problémád, akkor nem. Ha szakad, akkor vivőkizárás.

Köszi a visszajelzést.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#439) weiss


weiss
addikt

Az miért van, hogy a csillapítás a 64. vivő alatt aránytalanul nagy?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#440) promark válasza dchard (#435) üzenetére


promark
csendes tag

Én is feltettem az új verziót. Remekül megy és nagyon impresszívek a grafikonok. :C

(#441) promark válasza StSanya (#437) üzenetére


promark
csendes tag

Néztem a képedet és hiányérzetem támadt. Kisvártatva leesett, hogy az enyémen nincs fejléc. Később jöttem rá, hogy az AdBlock Plus megfogja nálam. :D
Kikapcsolt ABP-nál már nálam is megjelent.

(#442) dchard válasza weiss (#439) üzenetére


dchard
veterán

Jó kérdés.

A mérés elméletileg előre irányú (tehát a központ felől mér a modem felé), elképzelhetőnek tartom, ahogy egyre magasabb frekin nő a csillapítás, úgy egy bizonyos ponton az egyre kisebb frekin megfordul ez a csökkenő tendencia valamilyen fizikai tulajdonság miatt.

Könnyen lehet, hogy ha vissza irányban csinálnánk freki menet vizsgálatot, akkor meg az uplinknél lenne a legalacsonyabb a csillapítás.

De ez csak spekuláció :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#443) StSanya válasza promark (#441) üzenetére


StSanya
őstag

Én routerben futtatok ad-block scriptet, de az ugye ki van iktatva, amikor a modemet állítgatom... :)

Jah, megjelent ma a végleges IE9, aki ragaszkodik hozzá, az Vista és Win7 alatt frissítsen rá, mert ahogy nézem (többek között pl.) beépítették az SVG támogatást is... Amúgy gyorsabb, tisztább, szárazabb érzést kelt... :DDD

http://windows.microsoft.com/hu-HU/internet-explorer/products/ie/home

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#444) szki válasza dchard (#435) üzenetére


szki
őstag

Hello dchard!
Grat az új verzióhoz!

Tudnál segíteni 360T esetében miért van az, hogy áramszünetnél alapértelmezettként ADSL2-ben kapcsolódik a modem és nem ADSL2+ helyett? Lehet ezen változtatni valami trükkel?
(T-Home terület 5/0,5M)

Van egy sose használt 360R modemem, melyet nem akarok befogni. Jelenleg egy 321B-t használok D1-es hardver, és DE_1.01 fw.-rel, melynél nincs ilyen probléma áramszűnetnél se. Még nem próbáltam a Te firmware-det, meg a friss DE_1.03-at se :B

Advanced menü:

Áramszünet után ADSL2-ben kapcsolódik csak (kevés a margin, és emiatt a sebesség se max):

Adv. menüben átállítva ADSL2+ multira, és újrakapcsolódva:

[ Szerkesztve ]

(#445) pilot-csaba válasza dchard (#442) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

A központi (adó) oldal (DSLAM) egy felüláteresztő szűrővel kezdődik az impedancia illesztés, és a reflexió csillapítás (valamint a vevő-oldal leválasztása) miatt. Ennek a szűrőnek a karakterisztikája látszik a csillapításdiagram alján.

[ Szerkesztve ]

(#446) pilot-csaba válasza szki (#444) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

A 360T új firmmel emlékezetem szerint nekem nem tett ilyet.

(#447) PonPon válasza dchard (#434) üzenetére


PonPon
senior tag

0-90,100-300 -as vivőkkel 130%as margin-al is szakadt:(
Megpróbálom kideríteni milyen hibaüzenettel szakad meg a kapcsolat, telekom-os vagyok én is, csak találok vmi ember-t aki megtudja nézni nekem a DSLAM logot....

amúgy, nem is olyan rég kilopták a földkábelt a barna népek, és az egész környéken nem volt vonal napokig...visszaemlékezve mintha azóta szakadozna ilyen gyakran, amióta újra "megcsinálták"... valamit nagyon elszúrtak a kollégák :(((

(#448) dchard válasza PonPon (#447) üzenetére


dchard
veterán

"amúgy, nem is olyan rég kilopták a földkábelt a barna népek, és az egész környéken nem volt vonal napokig...visszaemlékezve mintha azóta szakadozna ilyen gyakran, amióta újra "megcsinálták"..."

Ezt feltétlenül jelezd amikor felveszik a hibajegyet, és semmi esetre se hagyd, hogy lecsapják a kapcsolatodat 5megára. Az nem megoldás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#449) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szokás szerint profi, tökéletes munka.
Már csak rá kéne magam venni.. (321B)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#450) szki válasza szki (#444) üzenetére


szki
őstag

Na a 360T-re nem lettem okosabb. Kerestem, de nem találtam Telnet parancsot, amivel bele lehetne "égetni", hogy áramszünet után ADSL2+ módban kapcsolódjon ADSL2 helyett.

Csak hibaelhárítási tartaléknak van a 360T, és eddig is 321B-t használtam:) Ma feltettem én is a 1.4-es verziót rá. Bár a vonalam nem tökéletes, de egy 5/0,5 Mbps-os előfizetésen eddig se volt vele gond. Látszik ebből valami érdemleges?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.