Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Micsurin válasza oz82 (#22350) üzenetére


Micsurin
nagyúr

az a furcsa , hogy vasárnap (akkor vettem a telot) nem csinálta még.......

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#22352) jety91 válasza Maacaw (#22349) üzenetére


jety91
őstag

Egy verziót sem töltöttem még le belőle :B

(#22353) Micsurin


Micsurin
nagyúr

furcsa.... a mass effect inflinitation többet eszik mint a real racing 3 , de a N.O.V.A.3 eszi a legtöbbet és az sem dob ki , szal ez az asphaltnál és az rr3-nál alkalmazás hiba lesz :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#22354) Gaberiellb válasza Micsurin (#22353) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Sztemis alkalmazás hiba akár csak az Iron Man 3! Dead trigger 2 tökéletes fut, egyszer nem dobott ki, viszont ezekkel nekem is meggyűlt a bajom! :Y

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#22355) AeSDé Team válasza Micsurin (#22353) üzenetére


AeSDé Team
őstag

[A NOVA3 majdnem 2 éves játék] :D És atom stabilan elment a régi Alcatel OT995-ömön, a másik kettő pedig nem, azok el se indultak rajta. Szóval nem hiszem hogy annak kéne több erőforrás.
RR3 elég bugos, mindenki panaszkodik rá. Ezért nem játszok vele már egy jó ideje én sem. :(

Más téma: a ti töltőtök is sípol? Az enyém kegyetlenül, de csak akkor ha nincs rádugva a telefon. Nem lehet mellette aludni, de még olvasni sem. Sőt, ha kihúzom, és a fülemhez tartom még kb. fél percig sípol, a végén külömböző hangokat ad ki! Öröm hallgatni ezt a koncertet, ajánlom nektek is :D

[ Szerkesztve ]

(#22356) Superhun válasza Micsurin (#22353) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor kiírná, hogy "xy alkalmazás leállt". A 4.1.2-ben sajnos rossz a RAM-kezelés, de van a kilépegetésre fix (root kell hozzá). Én egyébként a 4.3-at javaslom feltenni, ott ez a rész is javítva lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#22357) predator00 válasza AeSDé Team (#22355) üzenetére


predator00
tag

épp tegnap cseréltem ki a régi adapterem (amit még a minihez kaptam) az újra mert elkezdett sípolni :DDD

(#22347) jety91 thx :R

[ Szerkesztve ]

(#22358) counterbill válasza AeSDé Team (#22355) üzenetére


counterbill
senior tag

Hát van benne áram azért sípol. Nekem a tablet töltöm is csinálja de az sokkal durvábban.
Egyébként a telefon töltö sipólására kb 3 hónap alatt jöttem rá:D Ágyam mellet van egy hosszabitó oda van bedugva azt kis szekrényen a telefon. Hónapokig nem aludtam jól és azt hittem én hülyültem meg ,hogy mindig sípolást hallok :DDD Erre a töltő volt.
Egyébként a telefon figyelmeztet is ,hogy húzd ki. Lehet ezért :DDD Good Guy Sony :DDD

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#22359) bajzal válasza AeSDé Team (#22355) üzenetére


bajzal
őstag

Enyém is sípol! :D De csak halkan, de a sola-m töltője meg zümmögött, ciripelt, de az is csak halkan.

(#22360) csabi+ válasza #TOTTI (#22319) üzenetére


csabi+
csendes tag

XDD ...ha ezt nem írod, akkor soha a pícsbe észre nem veszem... Na de könyörgöm ezért visszavinni...
Kiröhögnek, és ha át is veszik, akkor sem csinálnak vele semmit, és legalább két hétig nem lesz telefonod :D

Szóval lekapcsoltam a lámpát, és tök sötétben megnéztem én is. Valóban nagyon-nagyon halványan átszűrődik a kijelző fehéres háttér világítása. Nyomkodni nem nyomkodtam :D

...de komoly, hogy ez most zavar?

Egyébként normális, amennyiben az összeszerelésnek van egy ilyen jellegű hiányossága már gyárilag
ha ez eredetileg nem volt, akkor nyilván nem normális, és valami miatt deformálódott a készülékház (ne adj'úristen púpozódik az akksi)

Csabi ...Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt; amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk!

(#22361) e-newsee válasza AeSDé Team (#22355) üzenetére


e-newsee
addikt

Minden kapcsoló üzemű töltő sípol többé-kevésbé. Ez ennek a típusnak a sajátossága. Azt a frekvenciát hallani, amivel a benne lévő tranzisztor ki-be kapcsolgat. A kihúzás után pedig a kondiban lévő töltés fogy el lassan.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#22362) AeSDé Team válasza counterbill (#22358) üzenetére


AeSDé Team
őstag

De akkor inkább azt írná hogy húzd ki mert sípol! És nem azt hogy eszi az áramot :D Aztán az is lehet hogy ez is csak egy értesítés hogy "húzz ki vagy nem hagylak békén!"
Nekem már első nap feltűnt mert nagyon közel van az ágyamhoz a töltő, én az ilyes sípoló hangokra nagyon allergiás vagyok. Még jó hogy éjjel amikor tölt a telefon nem sípol.
Van még pár töltő fej itthon, de csak egy csinálja ezen kívül, az is sokkal halkabban.

e-newsee: szóval örüljek neki, ez a hang azt jelenti hogy most átváltott másik módba és nem fogyaszt olyan sokat. Valóban keveset eszik így, mert ha kihúzom az a kis kondenzátor képes elhajtani jódarabig.

[ Szerkesztve ]

(#22363) jety91


jety91
őstag

No ez a végleges egyelőre. Ha belaktam tesztelem még egy kicsit.

Akinek van kedve tesztelheti: [link]

(#22364) oliwire válasza AeSDé Team (#22362) üzenetére


oliwire
őstag

Voltál már-e transzformátor mellett? :D Na az nem sípol, hanem egyenesen zúg. Itt pedig ugyanaz a helyzet. A töltő egy mini transzformátor. A hálózati feszültségű váltóáramot, ami kb 150 mA áramerősségű, letranszformálja 5 Voltra, és 850 mA-essé teszi, emellett egyenárammá.

Kedves Maacaw! :D

A leírásom végén ott van, hogy miképp lehet egy 4.3-mas ftf-ből csak a kernelt feltenni :D

[ Szerkesztve ]

(#22365) jety91 válasza jety91 (#22363) üzenetére


jety91
őstag

A jó link: [link]

(#22366) predator00 válasza jety91 (#22365) üzenetére


predator00
tag

jól néz ki holnap megnézem :) ma már nem állok neki, egy listát irhatnál hogy mik kerültek ki belőle ;)

[ Szerkesztve ]

(#22367) bajzal válasza jety91 (#22365) üzenetére


bajzal
őstag

Ez lényegében egy kipucolt 4.3?

(#22368) jety91 válasza bajzal (#22367) üzenetére


jety91
őstag

Igen :K

Ausztrál ROM az alapja (PureStockDeodexed v2) én csak kigyomláltam teljesen. Bár még ahogy néztem van pár apk amit lehetne törölni. Brikly kollégával ellentétben én sok gyári funkciót használok így azokat benne hagytam, de itt a teljes lista amit kiszedtem belőle: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22369) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Helló.
Először is ezer hála és köszönet Macaaw-nak, amiért segédkezett a tanulási folyamatokban.
A telefonon immáron a 4.3 zakatol, és nem is akárhogyan. Az első tíz perces hajhullatós lassúságot ledobta, és hozza azt a szintet amit a 4.3nak hoznia kell, amit az S4 alatt megszoktam.
A kamerája esetemben fényéveket javult, nem kis örömömre, immáron tiszta,éles képeket csinál nyoma sincs a korábbi zajos, elmosódott, fókuszproblémás felvételeknek. Chrome asztali mód simán megy zökkenés és fagyás nélkül, most is ez alól írom ezt a posztot.
Ramot nem zabálja érezhetően, nem
zárogat be semmit, egyszóval korrekt a rendszer.
:R

as good as it gets

(#22370) AeSDé Team válasza jety91 (#22363) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Engem is érdekelne hogy pontosan miket szedtél ki, kipucoltam már legalább 50 alkalmazást (vagy sokkal többet..) de alig változott a RAM használat, és még most is indokolatlanul lefagy. Főkeg akkor ha az állapotsávot lehúzva nyomok meg valamit a gyorsbeállítások panelen. Furcsa, de az esetek zömében ez okoz legalább 10 másodperces fagyást.
Szóval örülnék egy listának :)

(#22371) jety91 válasza AeSDé Team (#22370) üzenetére


jety91
őstag

Ott a lista kettővel feljebb.

(#22372) jety91


jety91
őstag

Eddig meggyőző a takarítás utáni állapot: [link] :DDD

Eszméletlen mit zabál a facebook amúgy :(
Pedig csa nekiálltam a kontaktképeket leszinkronizálni...

Telepítés a kipucolt ROM-hoz mielőtt holnap jönnének a gondok vele:
- 4.1 felrak flashtoolal
- DoomLord féle módszerrel kirootol
- CWM felrak
- CWM-ben Factory reset+Dalvick cacke ürítés
- ROM felrakása + SuperSU update
- Telefon KIKAPCSOL
- 266-os kernelt felrak flashtoolal
- Első indítás utána én nyomtam egy gyári visszaállítást, azóta minden megy röccenésmentesen

[ Szerkesztve ]

(#22373) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát én betojok, CE1es 4.3 is ugyanúgy bezárogatja a Powerampot, mint a gyári 4.1, de emellett sokszor olyan mocsok lassú hogy a hajam tépem, plusz a képernyő is villog. Most már csak a jobb kijelző miatt nem teszem vissza a gyári ROMot. Tököm ki van ezzel az egész szoftveres faszsággal.. :W

All→M8

(#22374) Szmoki válasza jety91 (#22372) üzenetére


Szmoki
senior tag

Nekem több app fut még is több a szabad ramom. 100 óra futási időnel volt 133mb,most újraindítva 250mb.de nekem semmi bajom a memória kezeléssel
Amúgy Stock 4.3 ce1.nincs root

[ Szerkesztve ]

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22375) #TOTTI válasza csabi+ (#22360) üzenetére


#TOTTI
őstag

Vissza viszem, kapok cseretelefont, annyira nem érdekel, de futtatom egy kört, mert zavaró, a normálistól eltérő.

(#22376) kutitomi73


kutitomi73
aktív tag

Sziasztok!
A gondom a következő!Ha jön valami frissités vagy facebook üzenet, akkor ha lehuzom a statusbart nincs ott az óra és a törlés! Csak úgy tudom törölni ha megnyitom mindegyiket! Trémobilos a teló és gyári 4.1 van rajta. Mi lehet a gond ?

"A remény hal meg utoljára"

(#22377) e-newsee válasza AeSDé Team (#22362) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem egyszer kapcsol át másik üzemmódba, hanem úgy állítja elő az alacsony feszültséget, hogy nagy frekvenciával ki-be kapcsolgat. Kb. 20kHz-cel, ezért hallod sípolásnak. A kikapcsolt és bekapcsolt állapotok arányától (kitöltési tényezőtől) függ a kimenő feszültség. Az áramerősséget nem tudom, hogy szabályozzák, gépész lévén ez nem volt elvárás, csak felületes ismereteim vannak. :)
A hagyományos trafókban, amik olyan jó nehezek voltak, volt egy klasszikus primer-szekunder tekercs páros, amiknél ugye a két tekercs menetszámának az aránya osztotta a feszültséget. Ott csak fix feszültségű volt a kimenet. Emellett nehéz volt, melegedett, és drága volt a benne lévő anyag miatt.
A kapcsolóüzemű tápegységek képesek arra, hogy az igényektől függően kis mértékben rászabályozzanak a feszültségszintre. Persze erre egy töltőnél nincs igazán szükség, így ezek a legbutább ilyen tápok. Hátrányuk, hogy a kapcsolgatás elektromos zajt gerjeszt, ami zavarhatja a többi elektromos kütyüt. Tipikus, hogy a régebbi, vagy ócskább rádiók sercegnek, amikor megy a töltő.
Egyébként a technika kezd terjedni a PC-knél is. Egyre több ilyen könnyű, kicsi, „hideg” tápegységet lehet kapni. Ami még hasonló elven működik, az például a LED-ek fényerőszabályozása. Mivel ott gyakorlatilag nincs késlekedés a bekapcsolás és a teljes fényerő között, így ott is, ha folyamatosan rajta van a feszültség, akkor folyamatosan világít. De ha marha gyorsan ki-be kapcsolgatod, akkor halványabbnak fogod látni, mert a szemed nem bírja lekövetni.
Na ennyit mára a tudomány, és technika újdonságaiból. Csak hogy kicsit „játszva tanuljunk”.
:DD

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#22378) darkmore válasza jety91 (#22372) üzenetére


darkmore
tag

Uhh, szimpatikus a gyomlálás, de miért nem a root (-ható / -olt) existence romot faragtad? :)

Nekem root nélkül hiányzik pár opció:
- SD kártyára telepítés
- funkciógombok elhideolása
- képernyő kikapcsolása, ha rátolom TV-re

De ha előbb lesz root ehhez, mint hogy Brikly végez, akkor ezt nyomatom fel :)
De köszi!

(#22379) pusiga


pusiga
tag

Segítsetek!
Ma reggel óta azt vettem észre, hogy hiába van beállítva a hangjelzés híváskor, nem ad hangot a telefon. Kikapcsoltam újra indítottam, beállítottam újra a csengőhangot stb., semmi eredménye. :(

(#22380) Szmoki válasza darkmore (#22378) üzenetére


Szmoki
senior tag

'elhideolás' te jó isten xdd eddig ez a legjobb magyar angol szó.

[ Szerkesztve ]

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22381) darkmore válasza Szmoki (#22380) üzenetére


darkmore
tag

Erősen gondolkodtam az el-hide-olás formátumon :D

(#22382) Szmoki válasza pusiga (#22379) üzenetére


Szmoki
senior tag

Próbáld meg hogy fülest bedugod,kihúzod. Sokaknak ez segített

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22383) csabi+ válasza darkmore (#22381) üzenetére


csabi+
csendes tag

"elrejtés" eseetleg? :D :P

Csabi ...Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt; amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk!

(#22384) pusiga válasza Szmoki (#22382) üzenetére


pusiga
tag

Sajnos ez sem segített. :O Tegnap délután lenémítottam, lehet hogy azóta nincs hangja, hiába állítottam vissza . :(

[ Szerkesztve ]

(#22385) sutszi


sutszi
veterán

Jó lenne kitalálni az súlyosabb hibák okozóját. Az Xperia checker programba felkerült egy BUILD oszlop.
Ennek függvényében a komolyabb problémákkal és a hibák nélküli tulajok feldobhatnák ide, hogy melyik ROM és annak melyik BUILD számú változatát használják...talán kisül belőle valami...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22386) jety91 válasza darkmore (#22378) üzenetére


jety91
őstag

Van benne root nem tudom mit szeretnel...

(#22387) e-newsee válasza Szmoki (#22380) üzenetére


e-newsee
addikt

Ezt szoktuk hunglish-nak nevezni. :)

Más:
A tegnap esti kafakadásomhoz (#22315). Powerampot nem zavarja, az beolvas mindent. Feltételezem, nem a beépített médiakeresőt használja. Viszont ahogy töröltem a Médiatároló adatait, beállított valamilyen véletlenszerű csengőhangot, email jelzést, üzenetet, értesítést. Nem a témának megfelelőt, és nem is a gyári alapot, hanem valami teljesen másokat. Reggel arra lettem figyelmes, hogy az ébresztőm csak kattog valamit, de nem a szokásosat játsza le. Ami külön érdekes, mert az Alarm Clock Xtreme-et használom, amiben függetlenül a gyáritól tudok hangot beállítani. Vagy az is a gyári adatok közé mentheti el a dolgait? Érdekes, és rejtélyes. :F
És még ehhez kapcsolódva félig. Tudna valaki nekem egy zippet csinálni a 4.1.2-es gyári csengőhangokról? A Ringtones mappáról. Volt benne egy, amit használtam, de a nevét nem tudom, a 4.3-ban viszont nincs bent.
Köszi!

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#22388) darkmore válasza jety91 (#22386) üzenetére


darkmore
tag

Akkor töltöm is! :)

(#22389) tomp


tomp
félisten

Másnak nem kopott meg a kamera üveg csak nekem és egy vodafone-os társunknak?

(#22390) dave0825 válasza tomp (#22389) üzenetére


dave0825
őstag

Nekem is olyan, mintha összekarcolgatta volna valami (ami esélytelen, mert vásárlás után kb. 2 héttel vettem észre, hogy olyan).

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#22391) tomp válasza dave0825 (#22390) üzenetére


tomp
félisten

Szériahiba lehet?
A 2éves samsungomon sértetlen a kamera üveg.

(#22392) Szmoki válasza tomp (#22389) üzenetére


Szmoki
senior tag

nekem a fekete festék a lencsén van lekopva(már egy nappal a megvétel előtt lekopott),de az üvegnek semmi baja

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22393) jety91 válasza sutszi (#22385) üzenetére


jety91
őstag

CE1 R1B
Telenor R1B
Vodafone R2B
Ausztrál R2B

Nem hiszem valaki mást használna

Kérdés az hogy miben különböznek :DDD

(#22394) blakey válasza tomp (#22391) üzenetére


blakey
titán

Xperia hiba, inkább, Az ion-on is könnyen "megsérült" a lencsén lévő réteg, lehet szervízeltetni vagy egy kis fogkrém, türelem meg mikroszálas kendő és szépen eltűnik. :) Az ion-on ezt csináltam.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22395) Micsurin


Micsurin
nagyúr

külsö apk-s mass effect nem indul el :( mi okozza ? inditom és az Mass Effect inflitation leállt..... tegnap még hibátlanul mükődött...... :O

szrk: anova 2/3 mekkora ? (letöltöt adatokal)

És ugyan ezt kérdezném a modern combatokról :)

4.3 megoldaná a real racing 3 kilépkedését ???? (most stock 4.1-ethasználok ezzel jőt ki a T-ből )

és plxbox 360 gamepadot nem is kezel le csak sony ds 3-at ?????

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#22396) roland091 válasza jety91 (#22393) üzenetére


roland091
senior tag

elég érdekes mert az a helyzet h tényleg X és Y embernél mást produkál a telefon jó lenne valami középutat találni :D

(#22397) jety91 abban is van valami, de én abból indulok ki amit pár napja tapasztaltam családba van 1 másik SP telenor függő enyém független felraktam a cseh független romot nálam kb. hibátlan a másik sp-n meg akad és ugyan úgy flashtoolal raktam fel, valami akkor se stimmel

[ Szerkesztve ]

(#22397) jety91 válasza roland091 (#22396) üzenetére


jety91
őstag

Szerintem inkább az alkalmazáslistát kéne mindenkitől bekérni mit használ. Ott lesz a kutya elásva :K

Pl: direkt fennhagytam a faszbukot máig hogy kicsit teszteljem így. 147MB!!!-ot evettem mikor megnéztem. Azt hittem rosszul látok. Ha azt nézzük gyárilag van ~300mb szabad ram akkor ne csodálkozzon senki egy FB+Chrome vagy Poweramp+Chrome párosnál hogy megfagy néha a telefon pár másodpercre.

[ Szerkesztve ]

(#22398) Titi76 válasza tomp (#22313) üzenetére


Titi76
aktív tag

A lencse kálváriát végigjártam. Itt olvashatsz róla a vége felé:
http://mobilarena.hu/tema/re_sony_xperia_sp_a_jonevu_japan/keres.php?stext=lencse&submit=

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#22399) Micsurin


Micsurin
nagyúr

találtam egy furcsa root nélküli sd-s megoldást...... totalcommandert leszedtem a telora..... dead trigger 2 , minion rush , hungry shark evolutional probáltam eddig :

átmásól sd-re (tc-vel)
megnyit ikon----> letöltést akar mert nincsenek a telon az adatai (így nem folalja a teloról a helyet)
majd másik játék fel.....
ha pl vissza akarom tenni csak megnézem hol volt vissza másolom és ezzek müködtek......
csak tapasztalatott osztotam meg ha valakinek nem jó ne harapja le a fejem....... :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#22400) tomp válasza blakey (#22394) üzenetére


tomp
félisten

Fogkrémes kendővel kell törölgetni és újra fényes tiszta lesz az üveg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.