Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) counterbill válasza norbert1998 (#26998) üzenetére


counterbill
senior tag

Ha szinte hozzá se nyúl az ember elvan napokig a telefon.
Kép1
Kép2

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#27002) tomp


tomp
félisten

Miért jelent meg CE3 régióra is a Video Unlimited app? :F
Hamarosan itthon is elérhető lesz? :)

(#27003) Joccc07 válasza Latyaa (#26956) üzenetére


Joccc07
addikt

Az öko mód merítette a telómat! :D

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#27004) Latyaa válasza Joccc07 (#27003) üzenetére


Latyaa
tag

Majd megpróbálom törlöm az adatokat miután leveszem töltőről, aztán restart aztán kiderül mennyire merül. Staminát nem kapcsolok. Tegnap azzal 20 napot írt :D Nekem elég ha estig kibírja aztán kész :D Nem kell világmegváltó akksi idő hisz hd kijelzőről beszélünk, nyilván megeszi a magáét, de egy normál használattal egy normál akku idő szerintem elvárható lenne, de a hiba nálam van csak még nem tudom hol, ez tény. :)

Amúgy nekem sem villog, laggos stb, panel 7-es, csak hogy növeljem a statot. :)

Csak az akku idővel és a ramkezeleléssel nem vagyunk egyenlőre barátok. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#27005) alex71995


alex71995
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, ha az eXistenZ-t feldobom az SP-re, ahhoz ugybár CWM kell... Ha felflesselek egy CWM-et akkor azt később, ha például gariztatni kell a telót akkor az a CWM-et hogy tudom eltávolítani? egy SUS-al való újrahúzás leszedi?

(#27006) zizuka05 válasza sutszi (#26997) üzenetére


zizuka05
csendes tag

Ne legyel ennyire ertetlen kerlek szepen:D

(#27007) n00n


n00n
őstag

Na most, hogy kijött a 4.3 és végre inkább pozitívak a tapasztalatok, jöhet a KitKat (4.4) :DD

(#27008) norbert1998 válasza alex71995 (#27005) üzenetére


norbert1998
veterán

Sus leszedi, még a flashtool is

(#27009) bajzal


bajzal
őstag

Nektek nem merül 4.3-al gyorsabban a telefon? Ugyan azokat csináltam ma mint eddig, csak most 75%-on van az aksi, máskor meg 90-en szokott lenni. 100%-ról merülve.

(#27010) bajzal válasza bajzal (#27009) üzenetére


bajzal
őstag

Meg egyébként a ramhasználat is nagyon sok. 600mb ram alapból elmegy.

(#27011) viralmind válasza mike710 (#27000) üzenetére


viralmind
aktív tag

+1
En is pcc-vel frissitettem most mert nem fo verzio ugras volt, igy feleslegesnek tartottam a teljes gyalut.
Nem merul jobban , nem villodzik, nem akad,minden telepitett app megmaradt es semmi anomaliat nem tapasztaltam,egyszeruen csak teszi a dolgat.

(#27012) norbert1998 válasza bajzal (#27010) üzenetére


norbert1998
veterán

az nem baj, az a baj ha becsukogatja mindenféle böngetőtől a zenét, widgeteket, bár, ha pl online videót vagy filmet nézel a mobiloddal akkor azért ez csak természetes bár nekem így is úgy is 300 szabad az eistenz-el
nekem csak a galéria widgetet zárja be, majd 1 másodperEc alatt be is hozza újra :))
ééés, a sstaminával kapcsolatban megjegyezném, hogy 57 % volt 1:23 (du)-kor, és most, hogy azóta non-stop 2g majd wifi, teljes fényerővel, 27%, ez kérem 3 óra
:R

[ Szerkesztve ]

(#27016) Sordoran válasza n00n (#27007) üzenetére


Sordoran
addikt

Én már itt elmélkedtem kicsit erről. Végül is van rá reális esély, hogy megkapjuk, de ez oly sok mindentől függ. Az biztos, hogy amíg nincs kinn a sima Z-kre a 4.4, nem kapunk megerősítést. Talán még az SP utódjának bemutatása is megtörténik előbb.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#27017) dev7


dev7
csendes tag

Hellóka. Van egy kis bibi, kéne segítség :) Nem értettem hogy mi a fenéért laggol szét és néha 10-20 perce lefagy ez a jó kis mobil....Ram ott van, proci is frankó :)) Ma rájöttem.Nem a gyári 4.3 van rajta és ezt egy telefonüzletes tag is megerősítette.Hogy tudnám megcsinálni hogy jó legyen és gyári szoftver legyen rajta, ne pedig egy buggos szenny?

(#27018) se87tet válasza dev7 (#27017) üzenetére


se87tet
tag

SUS -sal (sony update service) újrateszed a telefonon a rendszert, és olyan lesz mintha most hoztad volna ki a boltból.

Letöltöd a SUS-t , kiválasztod a sony xperia sp-t és követed az utasításokat.

Soha nem gondoltam hogy SP rajongó leszek.......Na nem az az Sp.

(#27019) bagyusz válasza norbert1998 (#27012) üzenetére


bagyusz
őstag

Miért pont 2g-n használod? Ugye azt te sem gondolod, hogy 2g alatt energia takarékosabb lesz a teló.

[ Szerkesztve ]

(#27020) dev7


dev7
csendes tag

Köszi szépen :)) Amúgy a független spkre melyik most a legújabb android? Vagy mindegy hogy független vagy pl trémobilos? :DD

(#27021) sla75


sla75
csendes tag

Ezt a Video Unlimited-et van értelme telepíteni?Mire jó???

(#27022) viralmind válasza bagyusz (#27019) üzenetére


viralmind
aktív tag

Pedig igen, ha 3g-re van allitva es mondjuk kozlekedsz es mondjuk nem csak a varosban ,hanem mondjuk videken is akkor az allando 2g/3g valtas +gyenge terero miatt jobban merulhet a telefon.Sajat tapasztalatbol mondom ,hogy pld egy videki kis faluban ahol gyengusz a terero latvanyosan jobban merul a telefon mint mondjuk egy nagyvarosban.Mondjuk en allando 3g-n hagyom barhol jarok mert igy is megvan a 1,5 nap ,de realis felvetes es a gyakorlat is azt mutatja hogy igenis van kulonbseg a 3g/2g halozat energiafogyasztas kozott.

(#27023) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

Sajnos valamiért nem szereti az sp a rr3-at! Legújabb trés 4.3 van rajta! Folyton kilep meg lagol! Erre van valami megoldás, vagy felejtsem el? :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#27024) counterbill válasza Gaberiellb (#27023) üzenetére


counterbill
senior tag

Ez.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#27025) FERA88 válasza jety91 (#26860) üzenetére


FERA88
tag

próbáltam már az összes USB portba beledugni, de mindegyikben ki be dobálta magát a telefon. Elég idegesítő dolog, hogy kb 100Mb-ot nem tudok felmásolni rá, mert mindig szétkapcsolja.

(#27026) FERA88 válasza #19784448 (#26862) üzenetére


FERA88
tag

Hello! Neked sikerült megoldanod, ezt az USB-s dologot, hogy ne kapcsolja szét a telefont, meg a gépet?

(#27027) norbert1998 válasza bagyusz (#27019) üzenetére


norbert1998
veterán

Pontosan, ahogy viralmind irta, nekem sokkal jobb ezzel az akkuidő, és amúgy is azt írja a telefon, hogy energia spórolás, ha csak 2g

(#27028) bagyusz válasza viralmind (#27022) üzenetére


bagyusz
őstag

Nagy tévhitben élsz. :) 2G alatt az adó végfoknak nagyobb a teljesítmény felvétel mint 3G-n, hogy miért? Azért mert kisebb kvadratúra amplitúdómoduláció-t (QAM-t) használ aminek következtében több ideig kell az RF végfoknak ugyan azon a teljesítmény szinten maradni. Ezt nem csak a mobilnet re kell érteni, hanem maga gsm rendszer hátterében folyó dolgokra is, amikor készenlétben van a teló akkor meghatározott időközönként a bázisállomás lecsekkolja a teló adatait, de már egy handover (bázis állomás közti "ügyfél" átadás) is meg "tornáztatja" végfokozatot.

(#27027) norbert1998: Neked is szól. A teló hülyeséget ír. :D

(#27029) PAINfájdalom: Nem. Az a legjobb, ha automatikusra van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#27029) PAINfájdalom válasza bagyusz (#27028) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

akkor nem érdemes a CM szerinti spórolós 2g-t beállítani?

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#27030) viralmind válasza bagyusz (#27028) üzenetére


viralmind
aktív tag

A 3G (W-CDMA) rendszerek lényegesen gyorsabbak lehetnek, mint a 2G (GPRS/EDGE) alapú megoldások. Ám a technológiából adódóan lényegesen több energiát fogyaszt a készülék 3G módban (mind készenlétben, mind adatforgalmazás közben), mint a 2G mód esetén. Egy W-CDMA bázisállomás ~2 km sugarú kört fed le, míg egy átlagos GSM állomás akár 40 km-t is lefedhet. Ezáltal sokkal sűrűbben kell elhelyezni őket a megfelelő lefedettséghez: ebből következően nem lakott területen sokszor gyenge a 3G jel, ami még jobban fokozza a 3G rádió/modem amúgy sem alacsony energiaigényét.

Nem fogok ezen vitatkozni veled,szerintem te élsz tévhitben, de ez csak az én véleményem.

(#27031) Gaberiellb válasza counterbill (#27024) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Köszi! Érdekes, extra highon van, és mintha folyékonyabban menne a dolog, lehet csak kepzelodom? Illetve eddig.nem lépett ki... Ezt.nem vágom.. :F

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#27032) Maacaw


Maacaw
tag

Sziasztok!

Valaki játszik innen a DH2014 (Deer Hunter) nevű játékkal? A mai nap sehogy sem akart betölteni, volt újraindítás, de még wipe cache/dalvik cache is, mégse tölt be. Vajon mi lehet az oka?

(#27033) bagyusz válasza viralmind (#27030) üzenetére


bagyusz
őstag

2005 lehet mára már biztos, hogy nem. Másrészt most, hogy jön ide a W-CDMA? Egyáltalán tudod, hogy MO.-n milyen rendszert használnak? Ctrl+c/Ctrl-v válaszod alapján kötve hiszem.

(#27034) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Nálam pcc-vel frissitve kicsit jobban melegszik + kicsit jobban merül. Ezeken kívül minden más sokkal gyorsabb és stabilabb lett! Nálam a wifi is jobb és nem villog a kép sem. (6-os panel)

hmm...

(#27035) viralmind válasza bagyusz (#27033) üzenetére


viralmind
aktív tag

Igen tisztaban vagyok vele, es a copy paste valaszom is azert volt mert pontosan ez az en velemenyem is mint amit bemasoltam, es nem csak 2005-ben hanem sajnos 2014-ben is.De mint emlitettem nem vitazom ezen veled hiszen lathatoan nem ertessz hozza.Reszemrol a vita zarva.

(#27036) scream válasza viralmind (#27035) üzenetére


scream
veterán

Nyílván ő nem ért hozzá, te meg igen. LOL :DDD

Igazából nem értem miért kell ilyen stílusban hozzáállni, bagyusz nem sértésnek szánta azt, hogy "tévhitben élsz", hanem csak "szemfölnyító" információként.

Amúgy ez egy fórum, nyitottnak kell lenni az új dolgokra, amit esetleg másoktól hallasz és nem feltétlen lesz mindig neked/nekem igazam.

(#27037) viralmind

Nem kell, hogy ismerjelek (igazából az ilyen megnyilvánulásaid után nem is akarok megismerkedni veled, tényleg nem értem miért kell személyeskedésbe belemenni...), viszont azért a fogalmazási stílusból, megnyilvánulásokból és az egyből védekező írásokból nehezen következtetek arra, hogy egy szakképzett (ilyen téren) ember mondja, mondjuk 15 éves háttérrel. Bagyusz itt (is) már sokat rakott le az asztalra, így inkább neki hisz a topiclakók többsége.

Persze nem feltétlenül van igazam.

[ Szerkesztve ]

(#27037) viralmind válasza scream (#27036) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ez a hozzaszolas volt egy lol annak fenyeben hogy mennyire ismersz engem vagy ot.
mind1 tenyleg zartam,legyszives mar ne terheljuk a topicot ezzel.

(#27038) raziel01
Elhiszed,hogy nekem tok mind1 kinek hiszel? :-)

Eddig is keveset irtam ide ezutan gondolom kevesebbet, mert ebben a topicban fokozottan megy a hulyites fals informaciokkal.A topic jo 60%-a nyavajgas,hozzanemertes,es "nagyon okos" instrukciok tomkelege.

[ Szerkesztve ]

(#27038) raziel01 válasza viralmind (#27035) üzenetére


raziel01
veterán

Mennyiszer hallottam már ezt, hogy részemről a vita lezárva. Ezzel el is van intézve, hogy neked van igazad. :U
Én is inkább bagyusznak hiszek.

(#27039) norbert1998 válasza viralmind (#27035) üzenetére


norbert1998
veterán

+bagyusz: nem érdekel senkit sem szerintem, hogy papíron melyik a jobb, úgy is a gyakorlati rész fog dönteni, és NÁLAm a 2g sokkal jobb akkuidőt adott, de azért, hogy legyen egy jó napotok, holnap 3g-n leszek, és megpróbálom ugyanígy használni a telefont, existenz 3-al.
amúgy hozzátenném, hogy 3g-vel nekem tűzforró szokott lenni a teló, de 3-vel csak enyhe langyosodás vehető észre böngetéskor

tessék parancsolni, ezt nézni
és még hány helyen olvasom, hogy a 2g kevesebbet eszik, mint a 3, de mind1, mondom, bagyusz azt mondja, ami papíron van, papíron a tesco-s láncfűrésszel fát is lehet vágni, a gyakorlatban csak papírnehezék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27040) bagyusz válasza viralmind (#27035) üzenetére


bagyusz
őstag

Diplomatikus válasz a hülyeségre. :)

Részemről is vége mivel ilyen emberekkel már nem vitatkozok.

(#27041) norbert1998 válasza bagyusz (#27040) üzenetére


norbert1998
veterán

bár függetlenül mindentől, lehet, hogy ideális körülmények közt (pl bp inszájd), a 3g sokkal jobb, de faluból városba ki-be futkosásra szerintem a 2g,

(#27042) counterbill


counterbill
senior tag

Nekem valami rémlik még az első szifonnal kapcsolatban ,hogy almáék azért adták ki csak EDGE (2.75G) képességgel a telefont mert nem bírta aksival ha 3g lett volna benne. :DDD

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#27043) bagyusz válasza norbert1998 (#27039) üzenetére


bagyusz
őstag

Nem csak elméletben igaz, hanem gyakorlatban is. Nem hülyeségből jártatom számat miközben ez a szakterületem, 2évig gyakorlatoztam egy R&S gsm testerrel. Tx testben a BA és az okosteló kapcsolat felvétel közben nagyjából ~2.2Watott mértem a kimeneten 2G-n, a rákövetkező másodpercekben normalizálódott ~0.7Wattra, 3G esetén a kapcsolat felvétel ~1.7Watt, autentikációs folyamat után ~0.5Wattra redukálódott az átlag fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#27044) Krissz1983


Krissz1983
aktív tag

Na szóval nekem is felment a 4.3...nem rossz valóban szebbek a színek meg talán picit gördülékenyebb a rendszer, de azt sajnos nem tudom elfogadni egy ekkora gyártótól hogy 2 percig gondolkozzon azona telefon hogy megnyissa a billentyűzetet....hát ez mi????
Na mindegy adok neki egy-két napot hogy összekapja magát aztán ha nwm siekerül akkor megy vissza a 4.1 vagy megy a telefon a bánatba.
És mielőtt valaki kérdezné nem vagyok power user nem akarom "tiszta telefonra" telepíteni a frissítést csak szimplán használni akaroma a sony által számomra is készített frissítést.

Give them nothing but take from them everything

(#27046) bagyusz válasza n00n (#27045) üzenetére


bagyusz
őstag

Remélem így már a laikusok is belátják. :)

Kiemelem a lényeget:

~UMTS 1MB dl/ul 1s/8s ~ 1200/9600 mWs
~EDGE 1MB dl/ul 40s/80s ~ 40.000/80.000 mWs

(#27047) Becksman válasza bagyusz (#27046) üzenetére


Becksman
őstag

szia!

Már tettem fel a kérdést, de senki nem válasszolt. Lehet nem látták vagy csak nem tudtak mit mondani, de talán TE tudsz rá valamit mondani rá :)

Az xperia L-ből nem lehtne átvenni valamiféleképpen a program áthelyezése memóriakártyára menüpontot? :)

Samsung A54 5G 8+256GB

(#27048) viralmind


viralmind
aktív tag

Az hogy ki mit mer "steril" korulmenyek kozott teljesen nem relevans, es nyilvan az sem mind1 hogy a peldan keresztul amit felhoztatok ,es kiemeltetek a tesztalany torrentezik 3g-n vagy 2g-n beszelget es/vagy adatforgalmaz valamennyit.

(#27049) Maacaw


Maacaw
tag

Valaki? :R

Esetleg tudnátok linkelni egy Böngésző kisalkalmazást? Mert tökre tetszik a Boat Browser-ben a Floating Mode, az egyetlen baj csak az hogy csak próbaverzióba érhető el. Szóval megköszönném :R

(#27050) bagyusz válasza Becksman (#27047) üzenetére


bagyusz
őstag

Nem lehet úgy megoldani mert az SP a /data partícióból szedi el a belsőtárhely részét, míg L-nél külön partíció van erre. Max azt lehetne megcsinálni, hogy a belső tárhelyet megszüntetnénk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.