Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) l.skywalker válasza oliwire (#21300) üzenetére


l.skywalker
félisten

Kihagytad, hogy:

7. Power off után mikor kihozza a megerősítés menüt a sok NO közül az egyik NO-t kell választani

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21352) Sordoran válasza pazoti89 (#21345) üzenetére


Sordoran
addikt

Az hogy C5303 egy dolog, ugyanis ez nem azt határozza meg.
Szerviz menü, tárcsázóba beírod: *#*#7378426#*#*
Itt Service info -> Software info -> Touch Firmware Version
Na és ez nem egyezik, még szolgáltatón belül se minden készüléken, nekem pl. Panel: 7
Másoknak meg Panel 6, és láttunk képen egymás mellett különböző Panel-el rendelkező SP-kről, és a 6-os asszem enyhén fátyolos oldalról nézve, míg a 7 még ugyanolyan szögből nem az. Persze ez nem jelent még semmit, sötétben tapogatózok én is, csak próbálkozok ötletekkel, hátha.

ui.: Most látom ugyanitt ezeket, ami fura:
Phone Software Version 1269-3538_12.0.A.2.254
Customization Version: 1272-4713_R8A

És mi ezekben a fura? A teló hátulján 1272-3161 az SI szám, és nem igazán értem, most hogy ez mifene így minden. :D
Valaki aki nemrég vett T-nél SP-t, nekik hátulján mi szerepel? Mert elvileg egyeznie kéne ugye.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#21353) pazoti89 válasza Sordoran (#21352) üzenetére


pazoti89
csendes tag

Akk nem gondolod h ket fele verzio lenne a firmbol? Pl c1 panel 6hoz es c1 panel 7hez? Sztem siman mind a ketto drivere benne van a firmbe. Akkor reg latnank ilyet is meg olyat is a firmbol. De mivel cs egy fajta letezik igy kotve hiszem h a telekom vagy mas ket firmet csinalna. Ugy h maga a sony se keszit kettot a ket panelhez. Meg ez igy tok zagyvasag is lenne. Azert ennyire nem bonyolitjak ezt tul. Legalabbis en nem talalkoztam meg ilyennel. Meg a telekomoshoz is csak egy si szam van. Nincs ket si szam a panel miatt. Igy h tudna melyik kell? Szal kizart.

[ Szerkesztve ]

Xperia™ SP

(#21354) oliwire válasza l.skywalker (#21351) üzenetére


oliwire
őstag

Nem tudom, milyen CWM-ed van, de nekem, amikor ki kellett kapcsolni, akkor a Yes-re kellett menni. Neked nem így van?

(#21355) pazoti89 válasza Sordoran (#21352) üzenetére


pazoti89
csendes tag

Nekem panel 6os es nem villog. Mindenesetre ha neha nem laggolna akkor nekem 100 lenne. Fene egye meg. Bar ezt ugyis fogjak javitani nem fogja ezt a sony hagyni egy ilyen kaliberu telonal. Turelem.

Xperia™ SP

(#21356) Sordoran válasza pazoti89 (#21353) üzenetére


Sordoran
addikt

Miért kéne két firmware? Simán lehet annyi, hogy több panelhez is van benne driver, és a build.prop alapján tölti be a megfelelőt, az azonosítja be a telefont. Na és ugye ha felrak valaki egy független rom-ot a függő készülékére akkor az a szám is megváltozik, és a rossz driver töltődhet be. Ugye úgy is lehet változtatni, hogy mit rakjon fel a PCC vagy a SUS, hogy a build.prop fájlban átírjuk, mivel a program is az alapján dönti el, milyen firmware-t szedjen le.
De leszögezem, hogy nem vagyok szakértő, simán lehet, hogy tévedek, valaki jártasabb majd eldönti melyikünknek van igaza. :K
Abból tudok még kiindulni, hogy az X8-ban is két fajta digitizer volt, az egyik képes volt valós multi touch-ra, a másik nem, és a miniCM 10-ben ha olyannal volt felszerelve a telód amelyik nem kezeli a valós multi touch-ot arra külön kellett CWM-ből telepíteni fix-et rá. Gyári rom-al nem volt probléma, mert ott ugye csak egy ujjat engedélyezett.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#21357) pazoti89 válasza Sordoran (#21356) üzenetére


pazoti89
csendes tag

Na de most panel 7es villog? Mert nekem 6os van es ezzel tuti nem villog.

Xperia™ SP

(#21358) Sordoran válasza pazoti89 (#21357) üzenetére


Sordoran
addikt

Hát ezt kéne megtudni, jó lenne, hogy ha azok akiknek villog megnéznék. Nekem 7-es, de én még 4.1-en vagyok, várom a T-t. :U

ui.: Amúgy nekem is néha vibrál itt 4.1-en, főleg játék közbe, rövid ideig és ritkán, a kép közepén. De mondom ez ritka, havonta 2-3x.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#21359) ung.mario


ung.mario
tag

Sziasztok!

Felraktam én is a T-s készülékre a ce1-es romot még szombat éjjel. Flashtool, utána biztos ami biztos SUS :)
Minden remekül és gyorsan működik. A kijelző villogás nagyon ritkán előjön, és néha furán szabályozza a fényerőt. Eddig nem találtam olyan hibát ami miatt használhatatlan lenne. Wifi és a kijelző képminősége javult, gyors, akadás mentes, üzemidő is rendben van. Végül is nekem ennyi elég :) (Simpsons Tapped out még mindig nem kompatibilis :((( ) Majd a villogást is javítják a 4.4-ben :D
Apróbb hibát vettem még észre. Főleg számológépnél feltűnő, hogy a számok nyomkodása közben a szorzás jel környékén néha bevillan valami maszat. Ha minden igaz csak kesztyűs módnál.

(z nél csapnivaló lett az üzemidő és dobálja a hálózatot, ebben szerencsénk van)

(#21360) pazoti89 válasza Sordoran (#21358) üzenetére


pazoti89
csendes tag

Hat mivel a c1 a panel 6on nem villog igy kizarasos alapjan marad a 7es. Mert nalam nem villog. Csak jo kerdes h ez e a gond v sem. Bar ugyis lesz sztem bug fix. Mert tuti sokan mondjak a laggot meg a kepernyot. Csak rem hamar jon

Ung.mario: nalam ok, nincs maszat

[ Szerkesztve ]

Xperia™ SP

(#21361) l.skywalker válasza oliwire (#21354) üzenetére


l.skywalker
félisten

Bocs, nem voltam elég pontos.

Utána feldobott még egy kérdést, és akkor kell a NO-t választani...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21362) #TOTTI válasza pazoti89 (#21360) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem 7-esen is hibátlan.

(#21363) -AD4M-


-AD4M-
tag

hi

Képernyővillogás:
Nekem független van a rá való hivatalos 4.3-as ROMmal (SUS tiszta telepítés).
System info alapján 6-os panel.
Most hogy feljött ez a villogási téma, jól szemügyre véve a képernyő felső részén észrevettem a villogást.
De szerencsére nem zavaró, sőt magamtól lehet észre sem veszem :DD
Ja és automata/manuális fényerő szabályozás mellett is megvan a jelenség.

Lehet ha jól szemügyre veszitek kb mindenkinél villog :))

[ Szerkesztve ]

Allons-y!

(#21364) pazoti89 válasza -AD4M- (#21363) üzenetére


pazoti89
csendes tag

Hat.. En barhogy nezem nem latok villogast. Pedig szemuveges sem vagyok :-D

Bar ha nalam is villog es nem veszem eszre akkor villoghat.. Mert en komoyan nem latom

Xperia™ SP

(#21365) -AD4M- válasza pazoti89 (#21364) üzenetére


-AD4M-
tag

Alapból én sem látom. Csak ha közelebbről nézem. És pár másodpercig kell néznem mire észreveszem.

Allons-y!

(#21366) callmeakos válasza -AD4M- (#21365) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ugynez van itt is.
Most azt csináltam hogy világos tónusú/hátterű felületet és háttérképeket használok. Így nem észrevehető, még csutkára húzott fényerővel sem. Viszont ha lehúzom a statusbart, akkor megint látható, tényleg csak akkor, ha másodpercekig bambulom a kijelzőt.

All→M8

(#21367) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezeket a háttérképeket használom, és tényleg nem lehet észrevenni a villogást. Akinek villog próbáljon ehhez hasonló háttérképeket használni. Egyébként tényleg sokat javult a kijelző megjelenítése. Ezekkel az élénk színű háttérképekkel eszméletlen szépen mutat a kijelző, ami azt jelentheti hogy szoftveresen kalibráltak valamit a megjelenítésen. Vagy csavartak egy picit a kontrasztosságon, vagy ilyesmi (ami megmagyarázza mitől ez a villogás)

All→M8

(#21368) pazoti89 válasza callmeakos (#21367) üzenetére


pazoti89
csendes tag

H csinaltad a printscreent?

Xperia™ SP

(#21369) callmeakos válasza pazoti89 (#21368) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Képernyőzár+Hangerő LE egyszerre

All→M8

(#21370) pazoti89


pazoti89
csendes tag

Koszi

Xperia™ SP

(#21371) tomp


tomp
félisten

Nahát nem csak nekem villog kijelző. :-)
Ez nem hardver hiba hanem különböző panelek miatt hibásan kezeli a 4.3 a kijelzőt.

(#21372) apuc válasza Sordoran (#21341) üzenetére


apuc
őstag

Nekem a Telenoros, hivatalos van, SUS-al teljesen alapról frissítve, és csak automata fényerőn villódzik, ahogyan anno a 4.0-ás frissítés után a Sola, de azt PCC-el frissítettem, az autó mód kikapcsolása után megszűnt ez a probléma, itt és és ott is.

(#21373) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Milyen villogásról beszéltek? Nálam nem jelentkezett.

Amit tapasztaltam a kijelzővel kapcsolatban: mintha az alsó része gyorsabban frissülne mint a felső, ha nagy sebességgel görgetek egy weboldalt fektetett nézetben, a szövegek kicsit ferdének tűnnek. Nem tudom hogy 4.1-ben is így volt-e, eddig nem néztem ennyire sas szemmel a dolgot. (ha ez számít, Opera Classicot és Chromeot használok)

Más téma: az hogy lehet hogy a Facebook elméletileg Greenify által hibernálva van, és mégis azonnal bejelzi az értesítést?? Ez most nagyon meglepett.

(#21374) callmeakos válasza AeSDé Team (#21373) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Teljesen mindegy, van akinél jelentkezik, van akinél nem. Utóbbiak szerencsések.

All→M8

(#21375) apuc válasza callmeakos (#21374) üzenetére


apuc
őstag

A fejlesztő lehetőségek menüben én az Ablakanimáció mérete, az Áttűnési animáció mérete, az Animáció léptéke almenükben mindben kikapcsoltam az animációkat, így nekem sokkal gyorsabb lett a vas- előtte sem volt lassú, így azonnal reagál az érintésre, igaz, animációk nélkül, de ez soha nem izgatott.
Inkább gyorsabb legyen. :)
Ja, és nem villog, vibrál a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#21376) oliwire válasza l.skywalker (#21361) üzenetére


oliwire
őstag

Rendben, köszi! :) Majd amikor képeket kezdek el beszúrni, akkor hozzáírom azt is :)

(#21377) callmeakos válasza apuc (#21375) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezt hogy tudom elérni?

All→M8

(#21378) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következőt szeretném kérdezni. Telekomos Xperia Sp-re feltelepítettem a 4.3 CE1 rom-ot. Tökéletesen is működik, de a kezdőképernyő közepén megjelent egy a Sony ajánlásai ablak, amit ki szeretnék kapcsolni. Ezt hogyan tudnám megtenni? Előre is köszi a segítséget

(#21379) CharlieDrop válasza Sordoran (#21352) üzenetére


CharlieDrop
veterán

meg akartam nézni, bepötyögtem ezt a kódot, de csak villan egyet és nem történik semmi. mit énáztam el :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21380) l.skywalker válasza callmeakos (#21377) üzenetére


l.skywalker
félisten

Use the force Luke!

http://mobilarena.hu/tema/re_sony_xperia_sp_a_jonevu_japan/hsz_19533-19533.html

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21381) l.skywalker válasza CharlieDrop (#21379) üzenetére


l.skywalker
félisten

Azért, mert rossz kódot adott meg a kolléga.

A helyes kód, amit használnod kell:

*#*#7378423#*#*

Bon voyage

(#21378) Tappancs2001: Nyomd hosszan és amikor megjelenik alul a kis kuka, akkor húzd bele!

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21382) callmeakos válasza l.skywalker (#21380) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Köszi Skywalker mester :R

(#21383) Danesz94
Nincs bekapcsolva.
Egyébként csekkoltam a panelszámot. Az enyim 7es és flashelt 4.3 van rajta és villódzik. Ha számít ez valamit.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#21383) Danesz94


Danesz94
senior tag

Akinek villog a kijelzője annak be van kapcsolva az automata fényerő?

Nálam nem jelentkezett a villogás.

(#21384) kacsahus


kacsahus
tag

Nálatok működik a naptár (gyári) alkalmazás? Nekem 4.3 alatt rányomok és le is áll :S

(#21385) apuc válasza callmeakos (#21377) üzenetére


apuc
őstag

A Beállítások- Telefonról- Buildszám - ra 5-ször rákattintasz, így megjelenik a Fejlesztői Lehetőségek menüpont, a Telefonról fölött,ami addig rejtett.

(#21386) gmark86


gmark86
tag

Sziasztok!

Tavaly július vége óta vagyok egy fekete színű SP tulaja, előtte Lumia 800-am volt kis híján egy évig. A telefont nem én választottam, Mobiltárca teszt révén tettem rá szert. Előzetesen a "Te jó ég, ez egy vágódeszka!" felkiáltás járt a fejemben az fizikai méretadatokat látva, de élőben hamar tovaszállt ez a gondolat. A fórumot azóta is "csendesen" olvasgattam, izgultam a frissítések érkezése miatt, hogy mikor kapjuk meg, és mit hoznak. Védelem gyanánt a Lumia 800-tól megörökölt bársony bélésű fekete bőrtokot használom, kombinálva egy kijelzőfóliával.

A frissebbik 4.1.2-re és a 4.3-ra is PCC-vel frissítettem, de a memóriakezelést továbbra is botrányosnak tartom, tegnap este hazafelé a buszon a Facebook Messenger és a Chrome taszigatta ki egymást. Hamarosan azt hiszem muszáj lesz rászánnom magamat egy gyalulásra, mert kezd nagyon ciki lenni. Ma reggel a Chrome-ot el is dugtam a főképernyőről, helyette az eddig másodhegedűsként szolgáló Opera Minit raktam ki. A Zene+Chrome=Zene stop egyenlet a Lumia diszkrét újraindulása után annyira nem volt újdonság. Megoldás: vagy zene, vagy böngészés.

A minap arra lettem figyelmes, hogy egyszerre vagy 4-5 alkalmazásnál azt írja a futó programok között, hogy újraindítás. Ti is ezt tapasztaljátok? Ami a 4.3-mal kapcsolatban furcsa, illetve zavaró, az a billentyűzet swipe-os működése. A 4.1.2-es verzióban szereplő nekem sokkal használhatóbb volt, itt bead egy szójavaslatot, és ha nem tetszik, töröld ki, írd be újból. Ami hiányzó feature, az a feloldóminta rezgésének kikapcsolása, illetve ezzel kapcsolatban az, hogy ha túl gyorsan kezded el rajzolni, nem érzékeled, futhatsz neki újból. Felfedezett bug: ha a redőnyt lehúzod, és túl hamar kattintasz a beállításokra, akkor a háttérben nyitja meg, a redőny pedig előtte marad.

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#21387) CharlieDrop válasza l.skywalker (#21381) üzenetére


CharlieDrop
veterán

sok köszi, azért érdekelt, mert friss T-s SP-m van és nekem is 7-es panelt ír

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21388) apuc válasza gmark86 (#21386) üzenetére


apuc
őstag

Javaslom a SUS-al való teljes 4.3 telepítést, legyalulva az eddigieket.
Macera, de megéri hidd el.

először én is csak ráfrissítettem a PCC-vel, volt hasonló gondom, de most jó.

A Chrome , Facebook és Messenger volt az első, amit elfelejtettem.
Aksi és memóriazabálóak, nem szeretem őket.
A böngészéshez Opera nekem szuper, a Facebook-ot böngészőből tolom, így is tökéletes.
A Messengert nem használom..

(#21389) viralmind


viralmind
aktív tag

7-es panel, fuggetlen telefon , ce1 4.3 rom, automata fenyero kikapcsolva ,nincs villogas.

(#21390) l.skywalker válasza CharlieDrop (#21387) üzenetére


l.skywalker
félisten

7-es Panel, eXistenZ Ultra 2.0.0 ROM, Automata fényerő: ON

Villogás nincs.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21391) raziel01 válasza l.skywalker (#21390) üzenetére


raziel01
veterán

Nálam is 7-es panel. Ausztrál 4.3. Nincs gond vele.

(#21392) callmeakos válasza viralmind (#21389) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Pontosítás végett:
7es panel, Telekom függő, és flahelt CE1 ROM. Villódzás.

All→M8

(#21393) darkmann


darkmann
őstag

Telenor függő, Telenoros 4.3 SUS-sal feltéve, 7-es panel, auto fényerő be, és villódzott. Most viszont mióta asszem apuc javasolta az ablakanimációk kikapcsolását, mintha jobb lenne nekem is.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#21394) pazoti89


pazoti89
csendes tag

Erdekes en 1hete vettem a telekomtol es 6os paneles. Ugylatszik osszevissza van raktaron. Ablakanimaciot en is kikapcsoltam. Egyelore ok, de majd kiderul ma elesbe

Xperia™ SP

(#21395) alex71995


alex71995
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem linkelni egy gyári 4.1.2-es magyar Telekomos szoftvert?

(#21396) darkmann válasza darkmann (#21393) üzenetére


darkmann
őstag

a villódzás ellenére a 4.3-as Telenor-os ROM minden szempontból jobb lett a 4.1.2-höz képest:

-jobb akku üzemidő ugyanolyan használat mellett,
-kontrasztosabb kijelző,
-működik rendesen az automatikus fényerőállítás,
-gyorsabb reakcióidő+alkalmazások indulása, egyedül talán a fényképező indul lassabban egy kicsit,
-multitask szépen működik, bár én Chrome helyett Next Browser-t használok, de megy a Facebook és a Messenger is háttérben,
-sokkal, de sokkal erősebb és stabilabb a Wifi jel. :C
:R
Egyelőre ennyi jutott eszembe. Köszönöm leülök magamtól is... :DDD

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#21397) roland091


roland091
senior tag

valaki tudna nekem linkelni egy telenoros 4.1.2-t ? :)vagy 4.3 is jó lenne :)

(#21398) blakey válasza darkmann (#21393) üzenetére


blakey
titán

Enyém is Telenoros, 7-es panel és "sehogy sem bírtam rávenni", hogy villogjon, esetleg nem látom, de nem hinném, hogy nem tűnne fel, egyszerűen nem villog, auto fényerőn beáll a megfelelő fényerőre és nem ingadozik. Elképzelhető, hogy eltérés van a tiéd és az enyém között?

(#21399) Tappancs2001
Egyszerűen nyomj egy másolás/beillesztést és automatikusan megjelenik, ha pontosan írod be akkor nem kell hívás indító gomb, ha nem tévedek. Én egyszerűen másolom majd beillesztem és egyből megjelenik a service menü.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21399) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a gondom. A xperia sp telefonom panelszámát szerettem volna megnézni a megfelelő kód segítségével, de a kódsort beírva a tárcsázóba, a hívás gombra kattintva eltűnt a beírt kódsor, és az utoljára hívott telefonszám jelent meg. Mit ronthattam el?

(#21400) gmark86 válasza apuc (#21388) üzenetére


gmark86
tag

Köszi a tippet, ez lesz, csak még rá kell szánnom magam. A Messengert tudom, hogy egy memóriazabáló szörny, de mióta facebookon belül nem lehet csevegni, jobb híján ezt használom.

Más: 4.3 alatt van, aki Szókeresőzik? A hátralevő időt és a megtalálandó szavakat nekem nem írja ki rendesen a frissítés óta.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.