Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) dokee78 válasza bogil99 (#31992) üzenetére


dokee78
félisten

"Azt honnan lehet megtudni, hogy mikor gyártották a telcsit?"

Akku alatt pl.: 13W45=2013 45. hét

(#32002) Adrián0419


Adrián0419
tag

Sziasztok!

Sokat használom zenehallgatásra a telefont, és most olvastam, hogy az új 4.4 alatt hangosabb füles.. Az lenne a kérdésem, hogy a gyári 4.3-nál is hangosabban szól fülessel? Szebben is szól esetleg? Mert ha igen az már elég motiváció lenne hogy én is feldobjam a SlimKat-et! :DD

Powerampot használok amúgy, és tapasztaltam néhány érdekes anomáliát.. Például nem talál meg néhány számot, hiába kerestetek rá vele külön a mappára. Pedig ugyan olyan mp3, mint a többi.. Ma meg például csinált olyat hogy lehalkult hirtelen fél hangerőre magától, majd 5 mésodperc után visszahangosodott. Közben végig a zsebemben volt tokban ráadásul, szóval tuti hogy nem én csináltam.. Ezen kívül tapasztaltam még ritkán egymásodperces megállást is.. Ilyesmi hibákkal találkozott valaki? Esetleg ezeket a hibákat is orvosolná egy 4.4?

A válaszokat előre is köszönöm! :))

(#32003) callmeakos válasza rkristof (#31973) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem felesleges. Én pár hete bevittem, nem csinált vele semmit a Tés fickó, azt mondta hamarosan kijön a frissítés, az megoltja ezt a problémát.

All→M8

(#32004) bogil99 válasza dokee78 (#32001) üzenetére


bogil99
aktív tag

Ki lehet venni? :Y

Más.
Frissítettem a rootolt 254-esemet a signed 201-re és eltűnt a root. :W Így csináltam:
-wipe dalvik
-install from .zip: C5303_Generic_12.1.0.1.201_signed.zip
-install from .zip: UPDATE-SuperSU-v1.93.zip
-tel. kikapcs.
-flashtool: flash C5303_12.1.A.1.201_kernel_only.ftf
Mit kell másképp csinálni?

#32000) counterbill:
Nem kötekedtem. Kíváncsi vagyok. Nagyon. De most már mind1, beletörődtem, hogy sosem tudom meg.
És ha már itt tartunk. Akár indíthatnánk is egy home képernyő design "versenyt" (egy új topicban), lehet hogy néhány új ötletet kapnánk egymástól, hogy lehet még praktikusabban, ízlésesebben belakni a kijelzőt. Esetleg néhány alkalmazás ötletet, amivel a kijelzőre kapásból ki lehet rakni olyan adatokat, amiket csak többszöri nyomkodás árán lehet elérni, stb.

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#32005) dokee78 válasza bogil99 (#32004) üzenetére


dokee78
félisten

Ja igaz SP-nél nem.
Akkor az akkun kell lennie.

(#32006) counterbill válasza bogil99 (#32004) üzenetére


counterbill
senior tag

Ja hátlap alatt van írva minden. Amúgy aksit kilehet venni és cserélni is csak nem olyan könnyen mint mondjuk 1 3310 nokiában :DDD

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#32007) norbert1998 válasza bogil99 (#31992) üzenetére


norbert1998
veterán

Hátulj levesz és lesz egy kód, valami nekem 14w02 vagy mi

4.4-el jobb, szebb, gyorsabb, slimkat :3 :R

[ Szerkesztve ]

(#32008) jety91 válasza bogil99 (#32004) üzenetére


jety91
őstag

Nem tudom mit zavar az téged ha valaki több appot használ -> több widgete van -> több a kezdőlapja

Sok alkalmazásnál egyszerűbb kirakni egy widgetet mint belemászni az appba.

[ Szerkesztve ]

(#32009) air


air
nagyúr

No, akkor most jól jönne egy kis segítség, vagy ötlet. Megpróbáltam feltenni a SlimKatet.
4.3-at CWM-ben formáztam és feltettem a SlimBean-t. Ezután elindítottam a SlimKat telepítést is, ami Error 7-tel leállt. Restart után viszont csak a Sony feliratig jutok el. Kikapcsolni nem lehet, hátsó reset után is csak a logó jön be, így aztán Flashtoolhoz sem tudom csatlakoztatni. :( Hogyan tovább?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32010) pirey válasza air (#32009) üzenetére


pirey
tag

3 rezgés után se kapcsol ki rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#32011) tojaaji válasza air (#32009) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Nyomd 10 mp-ig a hátsó off gombot amíg 3-at rezeg és kikapcsol, majd gyorsan hangerő le+fel a gépre aztán Flashtool-lal flash-elsz egy gyári romot.

[ Szerkesztve ]

(#32012) air válasza tojaaji (#32011) üzenetére


air
nagyúr

3. próbálkozásra kikapcsolt a 3 rezgést követően. De kétszer nem, hanem kapásból újraindult. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32013) raziel01 válasza air (#32009) üzenetére


raziel01
veterán

Én mondtam, hogy kell a 4.3 felrakás után a restart. Nem is tudom hányszor írtam már le a lépéseket. :D

Attól még, hogy simán felrakod a 4.3-at majd utána a 4.4-et akkor persze, hogy hibád dob.
Az a lényege, hogy a 4.3-al bootolj be és annak a CWM-jével rakd fel a 4.4-et.

(#32014) norbert1998 válasza raziel01 (#32013) üzenetére


norbert1998
veterán

Pontosan, ezt első kézből tapasztaltam :DDD

(#32015) molacika91 válasza raziel01 (#32013) üzenetére


molacika91
tag

Én a 4.3 slim bean-el nem bootoltam, csak power off, és utána cwm és hiba nélkül felment a 4.4 slimkat, már kétszer is.

(#32016) norbert1998:

Akkor nem szóltam :B

[ Szerkesztve ]

(#32016) norbert1998 válasza molacika91 (#32015) üzenetére


norbert1998
veterán

Pontosan ugyanazt eredményezi mond a két megoldás, csak a tiéd rövidebb, akik ezt tudják, mond így csinálják

(#32017) raziel01 válasza molacika91 (#32015) üzenetére


raziel01
veterán

Én is pont erre gondoltam.

Ez volt sokszor leírva általam:

CWM-be belépsz:
wipe data/factory reset
4.3 SLIMbean felrak
Újraindítás majd nyomkodod a hangerő le gombot.
Wipe data/factory reset (opcionális)
4.4 SLIM felrak
google apps felrak
újraindít és mehet is

(#32018) bagyusz


bagyusz
őstag

Az uj cm11 nel kiszedtem a metadata cuccokat, tehat 4.3 rom telepites resz kihagyhato. Slimkat esteben majd kov frissites utan lesz igy.

(#32019) Jeffi válasza nikos21 (#31976) üzenetére


Jeffi
aktív tag

Sehogy. (Pontosabban betudod, de akkor csak 2MP-vel fog fényképezni.) Ajánlom a Google Kamera appot. Abban be tudod állítani. Pont tegnap jött ki rá ez a frissítés. :)

X1X

(#32020) raziel01 válasza bagyusz (#32018) üzenetére


raziel01
veterán

Majd tudnál csinálni egy frissített gapps csomagot is? (pl a google play frissült)
És akkor már flashelés után a friss csomag lenne fent.

[ Szerkesztve ]

(#32021) #12634880 válasza raziel01 (#32020) üzenetére


#12634880
törölt tag

Link
Nem bagyusz csinálja, de itt mindig megtalálod a legfrissebbet. Minimalt és Standardot egyaránt.

(#32022) raziel01 válasza #12634880 (#32021) üzenetére


raziel01
veterán

Szuper.Köszi. :R

(#32023) S3RIOUS


S3RIOUS
tag

slimkat-ben hol lehet bekapcsolni a hívószám kijelzést? akárkit hívok, mindenki szidja a pics@'mat, mert nem írja ki a számomat

végignéztem a beállításokat de sehol sem találtam

(#32024) raziel01 válasza S3RIOUS (#32023) üzenetére


raziel01
veterán

Telefon alkalmazásban nézelődj. Én is tegnap állítottam be. :D

(#32025) S3RIOUS válasza raziel01 (#32024) üzenetére


S3RIOUS
tag

köszi, meg is van!

(#32026) air válasza raziel01 (#32013) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem az xda-s telepítési leírás alapján nem egyértelmű, hogy a SB telepítése után kell restart. Format /system benne van, azt meg is csináltam.
Egyébként nem 4.1 alól töltődő CWM-ből indultam, hanem 4.3 alól, amin 201-es kernel volt. De nekem igazából az sem teljesen tiszta, hogy miért kell feltenni a 4.3-as Slimet, ha utána format system-et kell csinálni. Mi marad fent a format system után a 4.3-ból, amire szüksége van a 4.4-nek?

Most már mindegy. CWM backup visszament. Majd a hétvégén újra megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32027) lacibacsi válasza bogil99 (#31999) üzenetére


lacibacsi
addikt

Tudod, akár még igazad is lehet. Gondoltam megpróbálom én is mappákba az egyik képernyőre kitenni a dolgaimat. Gondoltam, hogy csinálok mappákat az alkalmazásokban, de ami a 2.3-as androidban egy "nyomásra" sikerült, az itt nem akar. Hogyan rakjam egy mappába az összetartozókat (pl. játékok) és hogyan tegyem ki az asztalra?
Bocsánat ha nagyon lámának tűnök, de elismerem, hogy 4 feletti androidokban az is vagyok. Ez az első ilyen telefonom és bizony a 2.3 után sokmindent újra kell tanulnom.
Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#32028) rkristof


rkristof
tag

ma bevittem a Téhez a villogás miatt:
Elvileg 1-2 héten belül jön egy frissítés amely javítja a villogást, melegedést és a "belassulást".

(#32029) bagyusz válasza air (#32026) üzenetére


bagyusz
őstag

A gyári 4.1/4.3 alatt be bootolt cwm-l valamiért nem kezeli le a metadata parancsokat, ezért kell a cm.10.2 vagy a 4.3-s slimromot telepíteni előtte, ezután meg kell egy reboot majd újból be kell lépni a cwm-be. Ez sajnos ilyen macerás. Az új cm11-ben ezet a lépést nélkülözni lehet.

(#32030) air válasza bagyusz (#32029) üzenetére


air
nagyúr

:R
Vagyis a 0528-as CM11-et simán lehet a gyári 4.3 alól induló CWM-ből telepíteni, és nem kell előtte 10.2-es CM-et felrakni?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32031) Joccc07 válasza bagyusz (#32029) üzenetére


Joccc07
addikt

Én purexperience-ről közvetlenül tettem fel a slimkatet csak nyomtam egy format/system-et és simán felment.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#32032) bogil99 válasza jety91 (#32008) üzenetére


bogil99
aktív tag

1. engem ugyan az sem zavar ha 100 van belőle, ha az előző hsz-emet olvastad volna akkor lejött volna neked is.

2. amit így benyilazgattál "->" nem következnek egymásból (mint azt korábban írtam volt). Egy ablakba nagyon sok ikont ki lehet rakni, ha ügyesen csinálod. De mind1. Rakjad úgy és annyi oldalra ahogy neked tetszik. :-)

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#32033) tomp válasza rkristof (#32028) üzenetére


tomp
félisten

A villogást már megerősítette az Xperia ügyfélszolgálat is. Jó jel, hogy már rögtön mondják a hamarosan érkező javítást.

Ha van humorérzéke a Sonynak akkor hétfőn a 201-es verzió 2. hónapfordulóján adja ki a frissítést.

(#32034) becikem


becikem
tag

Hali, milyen a kamera és a galéria app a Slimkat-ben? Ki szeretném próbálni azt a romot, de erről még nincs infóm.

[ Szerkesztve ]

(#32035) SkiDev válasza sutszi (#31990) üzenetére


SkiDev
senior tag



Mondjuk nálam a makró nem vészes, telefonnal csináltam, inkább a háttér ég be csúnyán.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#32036) saca23 válasza rkristof (#32028) üzenetére


saca23
aktív tag

Hello
Ezek szerint nem cseréltetted ki pedig ha benne vagy a 3 nap gariba kötelességük lenne minden féle rizsa nélkül. Nagyon fura, hogy villog egyik a másik meg nem.
Én fix nem nyelném le a békát kapják be 70 rugo kártyásan a telo.

(#32037) raziel01 válasza becikem (#32034) üzenetére


raziel01
veterán

Olyan, mint a gyári Androidban. Jobban jársz a Quickpic-el.

(#32038) rkristof


rkristof
tag

Elmondta, hogy ez a hiba az összes 4.3as SP-n fennáll, hamarosan jön a javítás ami megoldja.
Azt is említette, hogy most is van 4-5 telefon 'útban' bevizsgálásra, de mindig az az eredménye, hogy a telefon tökéletesen működik, szoftveres hiba van.

[ Szerkesztve ]

(#32039) poresz


poresz
csendes tag

Sziasztok!
Próbáltam átnyálazni a fórumot, de nem találtam semmit. Meg google sem adott értelmes választ a kérdésemre.
ExistenZ 3.3 rom van az SP-men, (tehát rootolt) ezzel együtt ugye fenn van az xposed. de valamiért nem akarja beadni a derekát. nem tudok állítgatni semmit. egyszer volt, hogy a menüben azokat a pöttyöket át rakta, de meggondoltam magát. Mi lehet a probléma? MIt kell beállítanom? Frissitettem mindent, Xposed telepítöben, stb, de semmi.. Ha tudtok segíteni megköszönném :R :R :R

(#32040) raziel01 válasza poresz (#32039) üzenetére


raziel01
veterán

Xposed mellé kéne más is. Pl Gravitybox.

(#32041) ivzso1 válasza lacibacsi (#32027) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Simán a főképernyőn húzd egymásra azokat az ikonokat amiket egy mappába akarsz rendezni és a rendszer aut. létrehozza a mappát amit utána át tudsz nevezni.

(#32042) poresz válasza raziel01 (#32040) üzenetére


poresz
csendes tag

Arra azt írja, hogy "gavity box keretrendszer nem válaszol"

És am xposed magában nem jó semmire?

(#32043) saca23 válasza rkristof (#32038) üzenetére


saca23
aktív tag

Értelek csak például az enyém se ilyen és van még 2 ilyen tipus a környékemen abbol egy villogot és ki is cserélték neki persze elötte neki is nyomták a szöveget, de nem hagyta.
Mindegy csak segiteni akartam hogy ne kajáld be a szöveget, mert nem minden sp ilyen!

(#32044) Joccc07 válasza poresz (#32042) üzenetére


Joccc07
addikt

Az csak egy keretrendszer azaz framework azon keresztül tudod aktíválni a modulokat amik csinálnak is valamit. Azt először telepíteni kell majd restart.
Utána a modulokat a modulok menüpont alatti letöltések menüpont alatt éred el.
ott megkeresed ezt:
gravitybox [JB]
letöltöd +telepíted majd a modulok menüpont alatt kipipálod
Ha ez megvan akkor mehet egy restart
utánna az alkalmazásfiókban megkeresed a gravitybox-ot és mehet a mókolás.

Remélem segíthettem.

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#32045) darvinya válasza poresz (#32042) üzenetére


darvinya
titán

Xposed installer felrakod, benne a keretrendszerét és ekkor használható a GravityBox.(egyes funkció telo újraindítás kell)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32046) blakey válasza rkristof (#32038) üzenetére


blakey
titán

Ha figyelmesebben olvastál volna akkor nem vetted volna be ezt a kamu szöveget, enyém sem villog, pedig 1 éves lesz, nem csak szoftveres hiba, remélem, hogy nem úgy fogják megoldani a frissítést, hogy akinek eddig nem villogot, majd az fog. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32047) sutszi válasza SkiDev (#32035) üzenetére


sutszi
veterán

Na az enyém pont nem ilyen.... :DDD

De ha félsz tőle akkor fogkrém. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32048) poresz válasza Joccc07 (#32044) üzenetére


poresz
csendes tag

már kb 1000x frissítettem a keretrendszert, 1001x újra indítottam a telefont.. de semmi. alapból a romba fel van rakva az xposed installer, meg egy ilyen is, hogy[link]. de ezt nem tudom használni, mert nem változtat semmin. most felraktam a gravity boxot, ujra indítottam, ugy is hogy ki-be pipáltam, de semmi ugyanazt írja ki.. és nem értem..

[ Szerkesztve ]

(#32049) rkristof válasza blakey (#32046) üzenetére


rkristof
tag

nyilván ha a frissítés nem oldja meg akkor beviszem, garancia van.

(#32050) lacibacsi válasza ivzso1 (#32041) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R :R :R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.