Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) bala6120 válasza winerGy (#35979) üzenetére


bala6120
senior tag

Nem merül jobban, mint CM11. Nálad lehet valami. Melyik az "újabb" GAPPS csomagod?

(#36002) oliwire válasza Tomajdon (#35994) üzenetére


oliwire
őstag

És teljes újratelepítés után már ilyen rossz, alkalmazások nélkül, vagy azután, miután már mindent rátelepítettél?

(#36003) Edi77 válasza sayCet (#36000) üzenetére


Edi77
őstag

Szia! Köszönöm a választ. Írod ezt a frissítést. Milyen Fw-vel adja ki a T és mire frissül? A 3 éves S2 telómon ( ezt akarom leváltani) 4.1.2 fut.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#36004) sayCet


sayCet
aktív tag

Ha netről rendeled akkor 4.3 .201el, ha Tmobilnal akkor 4.1.2 .254el. Legalábbis 1 hónapja még így volt.

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#36005) Edi77 válasza sayCet (#36004) üzenetére


Edi77
őstag

Köszi :) Ment Pü

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#36006) szabeska válasza Tomajdon (#35994) üzenetére


szabeska
addikt

Talán kellene csinálni egy tiszta telepítést, nem egyből a sony-t szidni. A jelenlegi 205-ös fw az egyik legjobb, a sony-t, lg-t és egyéb telefonokat is beleszámítva. Az hogy a 15 éves Béla és a 45 éves Marika visszaviszi mert azt sem tudja mi fán terem az android, nem a sony hibája. Vártam már eleget ügyfélszolgálatokon, és tapasztaltam, milyen "hibákra" hivatkozva viszik vissza a készülékeket. Én 30 perc után agybajt kapnék, az biztos. Tessék megtanulni használni a telefont, és nem más egyébre fogni az user hibákat és tudatlanságot. Le van írva a fórumban is legalább 100 postban, hogy a tiszta telepítés javasolt. Arról nem beszélve hogy 100 ból 99 embernek KÖZEL TÖKÉLETES az új 205-ös firmware.

F1

(#36007) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Az miért van hogy van most 526 mega üres helyem és már nem enged feltelepíteni semmit se?? Elég idegesítő mivel általában 500 vagy inkább csak 400 mega alatt szokott pofázni. A másik meg hogy miért lát telón ennyi üres helyet de gépen usb-n csatlakoztatva már csak 170 megát jelez?? Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#36008) norbert1998 válasza Athes88 (#36007) üzenetére


norbert1998
veterán

a másodikra passz, az elsőre: android biztonságiszabadhelyprogram néven fogadd el, bár nem hiszem, hogy ez a neve

(#36009) scbb


scbb
tag

Ez a telefon egyre szarabb. Egy éve van meg, csak gyári alakalmazások vannak rajta. Lefagy kilép újraindul, mostmár villog a kijelző. Semmi pénzt nem ér az egész.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#36010) Sebhelyes válasza sayCet (#36000) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

"az 1GB memória pedig még bőven elég"

:DD

(#36011) oliwire válasza scbb (#36009) üzenetére


oliwire
őstag

Hű, most segítséget vársz, vagy együttérzést, vagy mi egyebet? Annyit érdemes tudni, hogy egy jól működő SP nem így viselkedik. Ha a Windows b@szarik egy idő múlva mit tudsz csinálni? Újratelepíteni. Itt is ugyanez a helyzet. Teljesen újra kell telepíteni. És nehogy rátedd a frissítést az előző rendszerre, mert akkor fogja a telefon teljesen kifingani magát. Mindent törölni, és úgy frissíteni. Le van írva az összefoglalóban, hogy kell. Ha ezek után sem jó, vidd vissza szervizbe.

(#36012) air válasza scbb (#36009) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem is. Dobd ki, és vegyél egy Lúmniját! Vagy inkább egy nagyifónt!
:W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36013) Gericomb


Gericomb
csendes tag

Csak kíváncsiságból, nektek mennyit üzemidőt ír a STAMINA ha be van kapcsolva? Mennyi nap használat után? Mert nekem egy 9 napos SP max 19 órát ír 100%-on :( , másnak meg láttam, hogy néha 4 napot..

Xperia SP

(#36014) szabeska válasza Gericomb (#36013) üzenetére


szabeska
addikt

Azok csak szamok, hasznald es jo lesz.

F1

(#36015) norbert1998 válasza Gericomb (#36013) üzenetére


norbert1998
veterán

Mennyit használod? Le lehet úgy is meríteni olyan 4 óra alatt, nfc, bt, wifi, 4g,full fény, játék

(#36016) Gericomb válasza norbert1998 (#36015) üzenetére


Gericomb
csendes tag

Csak a wifi (az is csak a nap 5-8 órájában), és nem sok játék, napi max 4 óra, de akkor az nagyon unalmas nap... A fények néha felvillannak, de nem sokáig, mert indig megnézem.
Köszönöm a válaszokat!

Xperia SP

(#36017) air


air
nagyúr

Vérpistikék hülyeségei helyett: Paranoid - neXus 4.4.1 build #5
- Frissített forrás
- Működő "Reboot to recovery", alapértelmezett a PhilZ indul
- Hátsó mikrofon hiba javítva!

Telepítéséhez nem kell semmi wipe, ha korábbi PA buildről frissít valaki.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36018) tomp válasza norbert1998 (#36015) üzenetére


tomp
félisten

Elég LTE-n elindítani a Telenor MyTV-t...
Felforrósodik a vas és kemerül kb 3óra alatt. :DD :W

(#36019) szabeska válasza tomp (#36018) üzenetére


szabeska
addikt

Van olyan készülék, ami nem, vagy számottevően tovább bírja így?

F1

(#36020) sayCet válasza szabeska (#36019) üzenetére


sayCet
aktív tag

Nincsen. :D

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#36021) norbert1998 válasza Gericomb (#36016) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát akkor ne is csodálkozz. Ha csak net megy, játék nem , akkor nekem két nap

(#36022) scbb válasza oliwire (#36011) üzenetére


scbb
tag

Tudom, hogy mit kell vele csinálni, de nincs kedvem havonta 1 órát ezzel tölteni. Ujratettem kétszer is, kB addig gyors amíg nem lakom be újra. Azt is értem, hogy ezt kell csinálni csak erről az a véleményem hogy így szart nem ér ez az ujkoraban 100.000 forintos készülék.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#36023) scbb válasza air (#36012) üzenetére


scbb
tag

Azt fogom tenni. Egy 520 használhatóbb gyorsabb és stabilabb készülék mint ez. Amúgy leginkább 925 öt vennék. De ez itt nagyon off...

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#36024) nandow válasza oliwire (#35991) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi szépen a segítséget!

(#36025) szabeska válasza scbb (#36022) üzenetére


szabeska
addikt

Akkor valamelyik alkalmazás a ludas, azt kell átnézni, még egyszer mondom, user hiba, nem a sony tehet róla, ahogyan arról sem, ha egy alkalmazás szarul van megírva. Ha az fw lenne "rossz", akkor valószínűleg minden egyes embernél szar lenne az egész és lassú, de ez nem így van. Elhiszem hogy bosszantó ha lassú a telefon, de nem szidni kell élőt és holtat, hanem megoldani.

[ Szerkesztve ]

F1

(#36026) Gericomb válasza norbert1998 (#36021) üzenetére


Gericomb
csendes tag

Na jó, de változatlan használat mellet nehogy már egy mini pro jobban bírja...
És jó nagy hülyeséget írtam. A wifi nem megy olyan sokáig, 2-3 óra... Játék is kb ennyi...

Xperia SP

(#36027) Maacaw


Maacaw
tag

Sziasztok!

Mivel mostanában sajnos nem tudtam követni a fórumot, egy kérdéssel fordulnék felétek: Van(nak) olyan kérdés(ek) amikkel érdemes lenne frissíteni a cikkemet? Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#36028) norbert1998 válasza Maacaw (#36027) üzenetére


norbert1998
veterán

Most már van új összefoglalós blog írás

(#36029) Maacaw válasza norbert1998 (#36028) üzenetére


Maacaw
tag

Ó, rendben, köszönöm. Csak gondoltam a 10.000-es olvasottság "örömére" lehet hogy aktualizálni kéne egy kicsit :D

[ Szerkesztve ]

(#36030) ubiessuni válasza air (#36017) üzenetére


ubiessuni
tag

Szia.
Köszi,most rakom fel.Egyébként a peek értesítés működik nàlad?Nàlam néha igen néha nem..

(#36031) takika258


takika258
tag

Miota frissitettem a hivatalos .205 fr azota nagyon hamar lemurul atelom mellesleg egy kicsivel jobban is melegszik a szokotnál.Szerintetek mit csinaljak ,valalkinel jelentkezett ez a probléma? :C :W

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#36032) Szmoki válasza air (#36017) üzenetére


Szmoki
senior tag

Nekem elkezdett rohadtul merülni. Első 2 nap isteni volt, 1 töltéssel, 4 óra kijelző idővel. Most 60%on vagyok, 1 óra kijelző idővel + 40 perc zene, wifi/3g mind2 esetben benyomva, új program nincs fent.

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#36033) air válasza ubiessuni (#36030) üzenetére


air
nagyúr

Azt nem használom, ahogy a Hover-t sem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36034) norbert1998 válasza Maacaw (#36029) üzenetére


norbert1998
veterán

Oliwire kolléga bejegyzése

(#36035) ubiessuni válasza air (#36033) üzenetére


ubiessuni
tag

Közben történt egy kis malőr a frissítésnél,minden wipe nélkül,ràraktam a frissitést,cserébe elment a visszagombom,és az összes google cucc,ràraktam a gaps-ot ujra,de tökéletesen összeomlott...,most mentésből visszaraktam a rendszert.

(#36036) sgeza válasza Simba86 (#35999) üzenetére


sgeza
veterán

Ha nekem H+ van fent az értesítési sávon, az LTE?

(#36037) szabeska válasza sgeza (#36036) üzenetére


szabeska
addikt

az hsdpa

F1

(#36038) zotyesz66 válasza sgeza (#36036) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem az. Vagy LTE-t kell kiírnia vagy 4G-t.

(#36039) tomp válasza sgeza (#36036) üzenetére


tomp
félisten

A H+ az HSPA+ vagy DC-HSPA+ -t jelent. (sony rendszere nem különbözteti meg a DC-t...)
LTE-nél LTE van kiírva.

(#36040) norbert1998 válasza ubiessuni (#36035) üzenetére


norbert1998
veterán

a gomb elmenésére rakd újra a kernelt

(#36041) ubiessuni válasza norbert1998 (#36040) üzenetére


ubiessuni
tag

Holnap megpróbàlom,ma màr nem vagyok gép közelben..

(#36042) air válasza ubiessuni (#36035) üzenetére


air
nagyúr

Mire tetted rá?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36043) ubiessuni válasza air (#36042) üzenetére


ubiessuni
tag

PA build_4-re.

(#36044) jeka


jeka
tag

Sziasztok!

existenz 4.0 linket valaki dobna nekem?

Előre is köszönöm! :R

Kerestem de nem találtam. :W

Közben meg lett.

Bocsánat! :O :C

https://mega.co.nz/#!UNUFjQJC!t9vruI9kHgnzXnKL5_Vsi4d6HeQ18nNeGITY4_M-BjI

[ Szerkesztve ]

(#36045) air válasza ubiessuni (#36043) üzenetére


air
nagyúr

Holnap én is megpróbálom.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36046) Tomajdon válasza szabeska (#36006) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Szerintem nem user error, mert az előző telefonjaimat, főleg a galaxy s plus-t hetente moddoltam, cseréltem rajta romot, szóval nem vagyok 15 éves Béla :) Apám telefonján tökéletesen megy az egész, nekem viszont szar.
Az, hogy a mikrofon nem működik, nem user error, hanem a rom-ban valami összeakadt ami a mikrofon driverével kapcsolatos, és nem egyedi hiba, főleg xperia z tulajok panaszkodtak.

Az, hogy 0,0B szabad RAM-ot írt ki egyszer, és befagyott minden, nem user error, a szoftverben valami beakadt.

Az, hogy néha random merül 20 perc alatt 30%-ot készenlétben, vagy csak egyszerűen befagy kijelzővel lezárva, és nem reagál semmire, nyomhatom a reset gombot, nem user error.

Az, hogy vissza mentem 4.1-re, majd rátettem FRISSEN, LEGYALULVA MINDENT az existenz romot, leírás alapján, majd ott sem működött a mikrofon, és rohamosan merült, szintén nem user error.

Az, hogy elvárom egy NEVES gyártótól (ha ZTE lenne azt mondom üsse kárice, belefér), hogy minőségi szoftverrel lássa el a készülékét amit nekem ad el, és karbantartsa a szerződés szerint 18 vagy hány hónapig, és a felhasználói igények szerint javítsa a hibákat, szerintem normális dolog. De ahogy látom, túl nagyok az elvárásaim, örüljek, hogy megvehettem a telefont, utána használjam ahogy tudom. Megértem azt is, hogy erre nincs se pénz, se kapacitás.

Tessék megtanulni használni a telefont? Mármint? Nem nyomok rá minden szarra amit kiad, ergo nincs vírus rajta. Régen használtam elég sokszor a No-Frills CPU-t, meg egyéb más dolgot, rootoltam kismilliószor, állítgattam a dolgokat, hogy jó legyen (régi telóimon). Én ebbe belefáradtam, és szerettem volna egy olyan készüléket, amit kibontok a dobozból, használok, frissítgetek, és boldogan elvagyok vele 2 évig (meguntam azt is, hogy 0,5-1 évente másik telefont vegyek, mert az előző szar), úgy látszik megint nem jött össze. Talán majd következőre.

Valaki kérdezte, hogy friss telepítés után is ezt csinálja-e. Nem tudom, azért van a telefon, hogy használjam, szóval rögtön ráteszem a számomra fontos programokat, mert ha azok nincsenek, akkor használhatnám az e51-es nokiámat is, telefonálni azzal is lehet. Viszont lehet megnézem majd a nyár folyamán pár napig. A mikrofon biztos, hogy úgy sem működik (pl google keresés).

Nem akarom szídni a sony-t (pedig úgy írom), csak csalódtam, hogy nem képes egy épkézláb szoftvert összedobni. Lehet, hogy az én példányom szar, mert apám ezekből semmit nem tapasztal, vígan használja a 205-ös fw-t. Viszont a készülék csere felejtős, nincs semmilyen indokom, ami alapján kérhetnék egy másikat. Visszatettem 4.1-re flashtool-lal, mindent lewipeolva (cache, data stb. 254-es fw talán), azzal jó az akkuidőm, nem fagy ki, működik a hangfelvétel, csak néha kicsit belaggol mert elfogy a ram, de inkább várok 10 mp-et, mint szívjak az új fw-vel. Pedig a 4.3 kinézetre jobban tetszik, de nem teszek fel launchert mert még az is eszi a ramot.

Elég hosszú lett ez a komment, ezért itt egy krumpli cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#36047) air válasza Tomajdon (#36046) üzenetére


air
nagyúr

Ha ennyire értesz hozzá, akkor mégiscsak benned kell legyen a hiba, mert másoknak - akik talán még ennyire sem értenek hozzá mint te - tökéletesen működik.

"Az, hogy elvárom egy NEVES gyártótól (ha ZTE lenne azt mondom üsse kárice, belefér), hogy minőségi szoftverrel lássa el a készülékét amit nekem ad el, és karbantartsa a szerződés szerint 18 vagy hány hónapig, és a felhasználói igények szerint javítsa a hibákat, szerintem normális dolog."

Ilyet milyen szerződésben olvastál?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36048) Nimda


Nimda
addikt

Mit kell ahhoz tennem, hogy a "nem gyári" témák teljes értékűek legyenek?Gondolok itt arra, hogy minden megváltozzon framework szinten.

Gyári rom rootolva, cwm nélkül.

(#36049) szabeska válasza Tomajdon (#36046) üzenetére


szabeska
addikt

Tenyleg mukodik minden. En pl kipucoltam a gyari romot. Launcher is mehet, nem fogyazst tobbet mint a gyari launcher, felteve hogy azt kifagyasztod. paradicsom: [link]

F1

(#36050) Sebhelyes válasza air (#36047) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Nem kell hozzá külön szerződés, az iOS 8 menni fog a 3 éves 4S-en is :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.