Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) roti86 válasza Boxer001 (#21884) üzenetére


roti86
őstag

A matt fóliával nem lettek kicsit fakóbbak a színek?

(#21902) Danesz94 válasza Boxer001 (#21884) üzenetére


Danesz94
senior tag

Nem szívtad meg, én is azt hittem, hogy a hülyék ráragasztották a fóliára a papírcsíkot de nem. Ami a kijelzőre megy annak mind a két oldalán van védőfólia pluszba. Tök véletlen vettem észre.
Leszedtem az egyik oldalról és felraktam a telefonra. Mondom ez így gáz mert a papír csík nem akart lejönni nyommentesen. Lehúztam a telefonról a fóliát és elkezdtem vízzel leáztatni mert elvileg újrafelhasználható a fólia. Fél óráig mostam mire lejött. AMikor vissza akartam rakni észrevettem, hogy valami van a kijelzőn hát a fólia volt.
Én marha meg fél óráig szenvedtem a fólia védőfóliájával, hogy szép tiszta legyen. Kiröhögtem magamat:))

Mikor a szüleimnek elmeséltem elég vidámak lettek:)

(#21903) qrta89 válasza Maacaw (#21865) üzenetére


qrta89
csendes tag

Tök jó lett az összefoglaló, pont valami ilyesmit kerestem. Ennyi hozzászólás között nehéz összeszedni a lényeget, szerintem érdemes lenne betenni az első összefoglalóba is!

Egy kérdés viszont felmerült bennem laikusként: A leírás alapján ugye T-mobile-os telefonra jelenleg flashtool segítségével lehet feltenni a 4.3-as ROM-ot. Ekkor viszont elképzelhető a telefon lassulása, amire megoldásként a SUS használatát írtad. Na most ha én felrakom a független 4.3-as ROM-ot egy T-mobile-os készülékre, akkor is újra tudom rakni SUS-al vagy ez csak akkor lehetséges, ha kiadják a hivatalos T-s verziót?

Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de nekem nem teljesen egyértelmű még ez a dolog, és hátha másnak sem az! :)

(#21904) agent_k válasza roti86 (#21901) üzenetére


agent_k
őstag

De

(#21905) e-newsee


e-newsee
addikt

Csak hogy lássák aláírásom. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#21906) Maacaw válasza qrta89 (#21903) üzenetére


Maacaw
tag

Természetesen újratudod húzni SUS-sal, és a 4.3-at kell a SUS-nak visszatennie, mivel ha felrakod a ROM-ot, akkor ugye ez nem egy T-s, hanem egy független Central Europe-s. Röviden: Ha megvagy a művelettel nyugodtan húzd újra a SUS-sal :K

e-newsee:
Én se véletlenül készítettem el ezt a cikket :N |:))|

[ Szerkesztve ]

(#21907) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok4 Milyen hátlapi tokot tudnátok javasolni az xperia sp-re. Ugyanis a már több hónapja rajta lévő hátlapi tok tetejéből már törtek le darabok, pedig csak egyszer esett le a telefon az ágyamról -(( Előre is köszi a segítséget

(#21908) oliwire válasza Tomajdon (#21899) üzenetére


oliwire
őstag

Így szétkapni tényleg nem egyszerű, és nem is fogom sosem. De elvileg a keretet le lehet venni róla úgy is, hogy a belsejét nem szedjük szét. Kapok hozzá szerszámot is a csomagban. Ráadásul szerencsére van egy ismerős szervizes is, aki esetleg tud is segíteni, vagy csak az ő felügyelete mellett csinálnám.

(#21909) 2o1i válasza pixelblondie (#21896) üzenetére


2o1i
senior tag

Mi vitt rá, hogy S4 után ezt a készüléket veszed?
Én inkább ezt váltanám le egy S4-el. :)

(#21910) isukim


isukim
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy értesitést a vodás SP-mre, hogy megjőtt a .266-os verzió. Bőkjem rá, s menjen a frissítés, vagy előtte csináljak vele valamit? Telepített appok töröljem, vagy vegyem ki az SD-kártyám, vagy valami?

Köszönöm előre a válaszokat!

(#21911) oliwire válasza isukim (#21910) üzenetére


oliwire
őstag

Az, ha a telefon jelzi, hogy van frissítés, és úgy frissítesz, OTA frissítésnek hívjuk. (Over The Air) Ezzel rátelepíted az előző rendszerre az újat, beállítások megmaradnak, de pár alkalmazás miatt rossz lehet a rendszer, lassúbb stb.. Ezért inkább mentsd le a névjegyzékedet, majd Sony Update Service programmal teljes újratelepítés javallott. Viszont nem baj, ha az OTA frissítést választod. Lehet nem lesz probléma. De ha mégis, akkor ott lesz a SUS, hogy megjavítsd.
szerk.: Az SD kártyádon marad minden, csak a telefonon törlődik a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#21912) pazoti89 válasza Tappancs2001 (#21907) üzenetére


pazoti89
csendes tag

En nillkin premium tokot hasznalok. Nagyon tetszik nekem es sztem szep is. Nem lett nagyobb tole a telo. Batran ajanlom.

Xperia™ SP

(#21913) molacika91


molacika91
tag

Sziasztok

Nálam is előjött a kijelző villogás a 4.3-on. Az a furcsa, hogy pár napig fel sem tűnt, de most állandóan látom. Teljes fényerőn elég észrevehető, amúgy annyira nem zavaró. Szerintetek lesz valami baja ha így használom?

Egyébként telekomos teló, 7-es panel és mindegy melyik 4.3 van rajta, az összessel csinálja.
Most nézem, hogy 4.3 alatt a recoveryben is csinálja, eddig ott nem tűnt fel, de 4.1 alatt meg semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#21914) bajzal válasza molacika91 (#21913) üzenetére


bajzal
őstag

Hol lehet megnézni, hogy hányas panel? Mert nekem nem villog.

(#21915) roti86


roti86
őstag

Ilyen tokot használsz? Akkor azt mondod nem néz ki tőle vastagabbnak a telefon?

(#21916) surgyi válasza bajzal (#21914) üzenetére


surgyi
senior tag

Szerintem nekem sem villog (kopp-kopp-kopp), akármennyire bámulom...teljes fényerőnél sem, akárhogy is döntögetem! Nemrég toltam fel a T-s készülékemre a 4.3-at Flashtool-al.

Play-ről való telepítés közben meg-meg torpant a telefon, meg egyszer le is állt a program, ez után gondolkodott 2-3 másodpercet mire belépett a Beállításokba, de ennyi. Azóta hasít rendesen, szép folyamatos minden, remélem ilyen is marad!

Majd az akku időre leszek kíváncsi, nekem az volt a fő bajom a 4.1.2-vel.

Jah, s nálam is sikertelen az Album frissítés letöltése, többször is megpróbáltam.

A képernyő villogásról még annyi, valaki a minap fejtegette, hogy nem-e okozhatja a SIM kártya, mivel még pin-kód kérése előtt nem vibrált a kijelző... nos, akinek vibrál, mikori a SIM-je? Mert én a készülék vétele után cseréltettem ki a régimet, erre a micro Sim-re! Esetleg lehet az újabb Sim-ek másabb felépítésűek, kevesebb feszt igényelnének? Bocsi, ha hülyeséget írtam, csak egy gondolat a problémára! :R

[ Szerkesztve ]

(#21917) 2o1i válasza bajzal (#21914) üzenetére


2o1i
senior tag

Tárcsázóban:
*#*#service#*#*
Service info
Software info
Alulról a 3. sor.

(#21918) bajzal válasza surgyi (#21916) üzenetére


bajzal
őstag

Nekem is ez volt, kb. egy óra aktív használattal még kicsit akadozott, várakozott, de aztán beállt a normális sebességre és összeszedte magát.

(#21919) Boxer001 válasza roti86 (#21901) üzenetére


Boxer001
veterán

Én nem látom, hogy fakóbbak lennének. :)

Nálam ez a kamera indítás téma sehogy se jön össze, pedig friss 4.3-nál még jó volt. Ez van...hülye bugok.
Akkuidő..naponta töltögetem, nagyon élvezem. :D Facebook szívja le marhára.

Danesz94

Akkor nem értem...amit te írsz azt igen...csak...:D De akkor is fullra rászakadt az a hülye papíros, ragasztós rész a fóliára, én is sikáltam le róla, de kuka minőségű lett a cucc, hiába jött le. :D

roti86

Nekem is ez van. Figy, azért nyilván valamivel vastagabb lesz tőle a telefon, mert hát csak rákerül valami, de azt mondom nem vészes egyáltalán. Nyilatkozom ezt úgy, hogy amikor megláttam a cuccot...na mondom mit vettem, én ezt fel nem rakom...de egész megszerettem. :) Most már bátran nyúlok, rakom ide-oda a telefont. :)
A barnán agyaltam még, de végül ez lett:

[ Szerkesztve ]

(#21920) bajzal válasza 2o1i (#21917) üzenetére


bajzal
őstag

nem a 2. sor? Oda van egy olyan írva, hogy Panel: 6 de én max fényerőn akárhogy nézem nem villog. (kopp-kopp)

(#21921) lsc válasza 2o1i (#21917) üzenetére


lsc
nagyúr

Biztos hülyeséget kérdezek, de tárcsázóban hogy írok betűt?

Mod colomb2: Köszi, akkor jól sejtettem.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#21922) Rimuru válasza lsc (#21921) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem betűt kell hanem azt a számot ahol a betű lenne. *#*#7378423#*#*

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#21923) bajzal válasza lsc (#21921) üzenetére


bajzal
őstag

Azt a számot írod ahol az s betű van meg az e stb... És így kijön egy szám. Pl ilyen van a samsungnak is, 06 80 samsung meg 06 40 lg lg lg így könnyebben meg lehet jegyezni.

(#21924) bajzal


bajzal
őstag

Találtam egy fícsört a 4.3-ban :D ha a menüben húzok egy hosszút, akkor a legutolsó oldalra lapozik egyből.

(#21925) Tomajdon válasza oliwire (#21908) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Ez a keret leszedés érdekelne engem is, ha sikerül valahogy megoldani csak azt kicserléni, lehet megpróbálom én is.

(#21926) #04755968


#04755968
törölt tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült megoldani (4.3-ra) frissítés után a biztonsági mentések visszaállítását? Mármint az inkompatibilitást megszüntetni. Hiába böngésztem órákig a fórumot, nem találtam megoldást!

[ Szerkesztve ]

(#21927) oliwire válasza Tomajdon (#21925) üzenetére


oliwire
őstag

Rendben. Írok majd :) Viszont leghamarabb csak márciusban érkezik meg.

[ Szerkesztve ]

(#21928) latyika1994


latyika1994
tag

Többen írták hogy 4.3 as androiddal 2-3% merül nekik a telefon egy éjszaka alatt.
Nekem óránként merül ennyit 4.3-mal. Csak flashtoollal húztam fel a ROM-ot, megérné ráhúzni újra SUS-sal is, mert amúgy ezen kívül semmi bajom nem lenne vele.
És még egy kérdés, a walkmanben nektek is csak fehéren villog a csík ? Mert 4.1.2-n mindenféle szín előjött, de most csak fehér.

(#21929) sutszi


sutszi
veterán

Az alapján amit az elmúlt néhány nap 10 csillió hozzászólásából ki lehetett szűrni mint kiemelendő anyag:

1. Felteszed a 4.3-at Flashtool-al.
2. Ezután SUS-al kérsz egy újratelepítést.
3. Jó esélyed van egy hibátlan ROM-ra.

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy XDA-n rengeteg ROM estén olvastam, hogy az első indítás után 15-30 percig hagyni kell a telefont mindenféle piszkálás nélkül...Konkrét indokot nem olvastam, hogy ez miért kell, de JPÉ-vel arra gondolok, hogy a telepítés utolsó folyamait is rendesen le kell zárnia és a megfelelő dolgokat betölteni a helyére...

Szóval ezeket szerintem érdemes lenne megfontolni mikor valaki nekiáll.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21930) bajzal válasza sutszi (#21929) üzenetére


bajzal
őstag

Akkor szerintem a 2.-at ki kéne cserélni arra, hogy 2. Vársz 30 percet :D
De tényleg, mert nekem is kellett kb. ennyi idő mire összeszedte magát.

(#21931) sutszi válasza bajzal (#21930) üzenetére


sutszi
veterán

Azt igazából annyira nem venném ki, mert pont az javított ki hibát néhány embernél...és őszintén szólva látok logikát benne...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21932) 2o1i válasza lsc (#21921) üzenetére


2o1i
senior tag

Ja igen, bocsi. Úgy kell írni ahogy colomb2 írta.
Nekem így volt könnyebb megjegyezni. :B

(#21920) bajzal
Nálam a 3. sorban van. Szerintem lényegtelen.
Egyébként az enyém 7-es és nem vibrál.

[ Szerkesztve ]

(#21933) Superhun válasza sutszi (#21929) üzenetére


Superhun
addikt

A 2-essel csak óvatosan, mert nálam visszarakta a 4.1.2-t. :D

(#21934) sutszi válasza Superhun (#21933) üzenetére


sutszi
veterán

Ez komoly?! Na ne...4.3-at downgrade-elt...az szép...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21935) huk06


huk06
csendes tag

Sziasztok!
Több képet és videót is néztem a telóról és sok helyen a visszajelző fénynél 3 led világít.Nekem viszont csak középen egy.Ezt lehet valahol a menüben állítani,hogy 3 led világítson?

(#21936) Superhun válasza sutszi (#21934) üzenetére


Superhun
addikt

Szóval inkább hagyjátok futni a 4.3-at egy kicsikét, és eltűnik a lassulás.

(#21937) roti86


roti86
őstag

Talán a Sony is kezd ráébredni, hogy a 4.3 körül nincs minden rendben? Vodafone Au szerint fog jönni egy fix.

(#21938) sutszi válasza Superhun (#21936) üzenetére


sutszi
veterán

Mondjuk ez csak a teljesítmény problémákra lesz gyógyír..A bug-okat nem oldja majd ha lesz valami. Pl engem a képernyővillogás aggaszt amit itt néhányan tapasztaltak.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21939) Boxer001


Boxer001
veterán

Néztem én is ezt a villogás témát, legnagyobb fényerősségnél én is látom...de hát nem is csodálkozom, nálam akkor is vannak gondok, ha senki másnál nem, alap, hogy valami nem tökéletes. :D
Kamera téma kilőve, villogás is van, kircsi ez a 4.3...semmi bajom nem volt a 4.1-el, na mindegy. :D

(#21940) #TOTTI válasza Superhun (#21933) üzenetére


#TOTTI
őstag

Azért rakta vissza a 4.1-et, mert közben nem indítottad el a 4.3-át. Én is belefutottam ebbe. Bár sok előnyt nem tapasztaltam SUS újrahúzás után.

(#21941) pixelblondie válasza 2o1i (#21909) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Nos, ez valami igen régóta tartó mánia, próbálgatom, tesztelgetem a készülékeket, általában egyszerre több is van nálam. Az SP egy Z1C mellé érkezik hétfőn. Meglátjuk mekkora a különbség :D
A leghosszabb időt egy Desire X töltötte nálam az volt kb. fél év. Az átlag időtartam egyébként pár hónap. Gondolom az hajt, hogy megtaláljam a számomra tökéletest. Eleddig az S4 állt ehhez a legközelebb, de a burkolat bazári mivoltát képtelen voltam megbocsájtani neki :DDD

as good as it gets

(#21942) e-newsee válasza bajzal (#21924) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor próbáld ki ezt:
Beállítások-Telefonról-Android verziója sorra koppints 3x, majd arra, ami megjelenik, még egyszer. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#21943) Superhun válasza #TOTTI (#21940) üzenetére


Superhun
addikt

Igen, nekem is volt egy ilyen tippem... na mindegy, újra már nem fogom húzni, nem látom sok értelmét.

(#21944) bajzal válasza e-newsee (#21942) üzenetére


bajzal
őstag

Hát ezt tudom, eddig is így volt :D

(#21945) Sordoran válasza roti86 (#21937) üzenetére


Sordoran
addikt

Még a végén kiderül, a T tényleg nem engedte ki ilyen állapotban. 245 vs. 254 esete. Viszont most leshetjük megint a PTCRB-t, mikor lesz új build bejegyzés.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#21946) e-newsee válasza bajzal (#21944) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor jó. Nekem még új volt. Eddig nem volt hobbim, hogy sokszor végigkattogtassam a menüpontokat. Csak az új fejlesztői beállítások után próbálgattam. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#21947) hedgehog01


hedgehog01
tag

Sziasztok!

A gyári 4.1.2-es témák és háttérképek megtalálhatók valahol a neten? Átnéztem a 4.3 témáit és rájöttem, hogy a régiek sokkal jobban bejönnek.

Köszi szépen!

(#21948) Valken


Valken
tag

Elnézést kérek a zavarásért, de az a problémám, hogy a SUS nem ismeri fel a telefont.
Próbáltam utánaolvasni, de csak Win8-as problémákkal találkoztam, Win7-re senki sem panaszkodott.

A PC Companion fent van, az működik is, de a SUS, amikor a telefon kikapcsolása után csatlakoztatom a készüléket, a driverek keresésénél nem jut tovább.

Simán a gépre csatlakoztatva természetesen látja a telefont, ezért sem értem, hogy mi lehet a gond, elvileg az első csatlakoztatásnál fel kellene raknia minden drivert, nem?

(#21949) Superhun válasza Valken (#21948) üzenetére


Superhun
addikt

Nincs fent a megfelelő flashmode driver. Töltsd le ezt a rart, tömörítsd ki és indítsd el a 32 bites vagy 64 bites telepítőt.

(#21950) 2o1i válasza huk06 (#21935) üzenetére


2o1i
senior tag

Nem tudod állítani, hogy értesítésnél is mind a 3 működjön.
Albumban kép nézegetéskor, zene lejátszásnál, téma váltásnál, hívás, sms érkezésekor, illetve ébresztéskor világít az összes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.