Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) wsh13 válasza skifekete (#17248) üzenetére


wsh13
tag

De ez akkor is csúsztatás.

"Végül is bekapcsol."

És miért olyan lassú a nyomorult? Szerintem baszott gyors volt a GB is, amíg az volt a telómon, többmagos támogatás ide vagy oda. Vagy velem van a baj és lassú volt, csak én nem érzékeltem?

[ Szerkesztve ]

(#17252) skifekete válasza wsh13 (#17251) üzenetére


skifekete
senior tag

nem volt lassú szerintem sem egyáltalán, de lényegtelem, az ember kíváncsi állat, ezért vágyik mindenki a jbre, aztán 1 hét múlva megunja, jöhet a cocore kernel, aztán jöhet a főzelékek netovábbja, megunja azt is, jöhet a kövi teló, ezt nagyon jól tudják a multi cégek is, látszik a frissítéseiken

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#17253) wsh13 válasza skifekete (#17252) üzenetére


wsh13
tag

Mondasz valamit... Szó, ami szó, lassan megunom én is a gyári JB-t.:) De épp ez a szép az Androidban. Szarrá moddolhatod kedvedre.:) Ilyet egy másik oprendszer sem tud.:)

[ Szerkesztve ]

(#17254) gusthy válasza bajnokpityu (#17250) üzenetére


gusthy
veterán

Ha ezt a kétmagos hülyeséget még valaki leírja, sikítok...

(#17255) Keeperv85 válasza gusthy (#17254) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem vagy vele egyedül... :U

Már eddig read only-ban is fájt... :W

[ Szerkesztve ]

(#17256) gusthy válasza Keeperv85 (#17255) üzenetére


gusthy
veterán

A telóról nem tudtam beírni ezt a fej-falbaverős animgifet, köszi :-)

Linpack single thread :41, multi-thread:68

[ Szerkesztve ]

(#17257) vazzz válasza Keeperv85 (#17255) üzenetére


vazzz
őstag

Pont az ilyenek (és hasonlók) miatt hanyagolom a topicot mostanában...

(#17258) bajnokpityu válasza gusthy (#17254) üzenetére


bajnokpityu
félisten

beszéld meg az ujságírókkal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17259) Dorian válasza bajnokpityu (#17258) üzenetére


Dorian
félisten

De most komolyan, Pityu, neked lassú S Advanced-nél a gyári GB?
Konkrétan mi lassú? Spica, na, az lassú volt. ;] Ha már több dolog futott egyszerre, szinte már használhatatlanná is vált.
Utána ez a teló egy álom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17260) bajnokpityu válasza Dorian (#17259) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd, engem idegesit,hogy komótosan reagál. Most ne ace, meg spicához hasonlítsd, de nem is egy árkategória.minden,mintha gumilap lenne köztem,meg teló között.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17261) karldergroße válasza Dorian (#17259) üzenetére


karldergroße
senior tag

A telefonkönyv és a napló kegyetlen lassú. A nokia C7-tel gyorsabbán lehetett hívásokat kezdeményezni.

(#17262) flash- válasza karldergroße (#17261) üzenetére


flash-
veterán

a kernelcsere megoldja a telefonkönyvben való görgetést,de a telefonkönyv attól még lassabban fog indulni...

ez van,minden telefonnak van hibája...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#17263) Simba86 válasza karldergroße (#17261) üzenetére


Simba86
senior tag

ennek megvan az oka, és az nem a GB, mert JB alatt is fennáll a jelenség... nem is olyan régen már kitárgyalták itt... ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#17264) Gery1987 válasza bajnokpityu (#17260) üzenetére


Gery1987
őstag

Már bocs, de ha ez neked lassú akkor te még nem használtál tényleg lassú telefont. Én jövő hét keddtől fogok ilyet használni egy Nokia 500 helyett. Anyumnak ilyenje van...ég és föld. Szarrá veri még annak ellenére is hogy papíron nem támogatja a 2 magos processzort. Szerintem sokkal jobb mintha 1 magos géped lenne. Tesóm Xperia tipo 4.0.4-el és 4.0-ás Android...gyors...de alkalmazás kezelésnél érződik hogy lassabb...de az enyémet még akkor is legyalulja.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#17265) wsh13 válasza Gery1987 (#17264) üzenetére


wsh13
tag

Nem használt még SE Xperia minit. Na az kegyetlen lassú volt. Megváltás volt utána az S Advance! Még GB-vel is köröket vert rá!

(#17266) Dorian


Dorian
félisten

Relatív fogalmakon semmi értelme vitázni, mindenkinek mást jelent a "lassú telefon"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17267) beccyboy válasza wsh13 (#17265) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Azért a Blade is kemény volt gyári rendszerrel. Húztam eggyet a menüben, és nem tudtam eldönteni, h felfelé vagy lefelé gördül a lista, olyan darabos volt. De szerettem azt is. Itt is vannak problémák, de egy maximálisan szerethető és használható telefon!

Caffeine addict.

(#17268) Simba86 válasza beccyboy (#17267) üzenetére


Simba86
senior tag

ne is mondd, gyári 2.1-gyel... azok, akik később vettek Pengét, azok nem tudhatják, milyen volt az LEGelső széria... (már írtam tegnap, h én viszont tudom :P )

ez a telefon már szinte álomkategória nekem... :) ennél jobbat nem is remélhettem, pláne, h egy éve ugyanennyibe került az xperia mini pro, és akkor most tessék a kettőt összehasonlítani...

(kis csúsztatás: ugyanennyibe került, de akkor még nem írtam alá a mozaik XS-re, hiába volt annyi az előfizum már akkor is...)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#17269) beccyboy válasza Simba86 (#17268) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Nekem vodás volt, gyárilag 2.2-vel, 512 Rammal, úgyhogy el voltam kényeztetve, még emlékszem a wc tesztre és társaira :) De jelenleg nincsen olyan dolog, amire azt mondanám, h ez a telefon nem elégíti ki. Max egy 10 napos vízitúra:DDD De arra is jó lenne, ha megjönne végre a vásárláskor ígért napelemes töltő...

[ Szerkesztve ]

Caffeine addict.

(#17270) qwertly válasza Gery1987 (#17264) üzenetére


qwertly
addikt

Látom te is a Nokia 500 váltod :) erre a jó kis telefonra.De már gondoltam ,hogy egy S2 vegyek mert annak egy kicsit nagyobb a képernyője talán jobban lehetne rajta olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#17271) bul07 válasza Simba86 (#17268) üzenetére


bul07
nagyúr

Én a Blade-et 2.2 vettem és úgy használom ahogy megvettem már majd két éve, minek barkácsoljam ha így is megfelelt

Akkor a többség szerint az Advance nyugodtan használható 2.3.6-al
De mégis a szerb rom-al hány százalékkal lenne gyorsabb, csak úgy érzésre

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17272) scyllarus válasza karldergroße (#17261) üzenetére


scyllarus
veterán

Ez a jó a droidban. Minden cserélhető.
Én felraktam a RocketDialt, az indul, mint a villám.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#17273) alex devil válasza bul07 (#17271) üzenetére


alex devil
senior tag

Százalékra nem tudom. A szerb JB meg a cocore 5 érzésre sokkal jobb sztem. Így is van, hogy gondolkodik néha-néha egy-egy pillanatra de a GB gyakrabban és tovább gondolkodott.

S23

(#17274) Hunt3r22 válasza qwertly (#17270) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Nekem a 4' tökéletesen elég, olvasni is jó rajta.
Mennyiért tudnál Advance-t és SII-t venni?

Xr

(#17275) sheep válasza qwertly (#17270) üzenetére


sheep
addikt

a sgs2 kijelzője nagyobb és ráadásul nem pentile. Mindenképpen jobb rajta olvasni.
Én sgs2 után váltottam erre és érezhetően rosszabb volt, de már megszoktam, szerencsére ez nem olyan hiba amivel ne lehetne együtt élni

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17276) taranis válasza bul07 (#17271) üzenetére


taranis
addikt

Nekem az orosz JB volt fent Cocore5-el, láthatóan gördülékenyebb, mint a GB, és szebb is, ugyanakkor nálam zavaróan többet kért az akksiból, így aztán pár nap után visszaálltam GB-re.

colorizer.net

(#17277) csorba23


csorba23
tag

Ha valakit érdekelne, és még nem tud róla:
van működőképes XBMC a telefonunkra. Kipróbáltam, eddig hibamentesen működik.
Tudom, már régebben megjelent, de én csak most fedeztem fel.

Pici ujjak ajánlottak hozzá :)

(#17278) alex devil válasza taranis (#17276) üzenetére


alex devil
senior tag

Mennyivel lett rosszabb az üzemidő?

S23

(#17279) taranis válasza alex devil (#17278) üzenetére


taranis
addikt

Nálam túl sokkal, és nem jöttem rá, hogy mitől. Ezt írtam korábban: "Kb 20 órája vettem le a töltőről a telót, ebből 23 perc volt a kijelző idő, kb. 19 óra volt a deep sleep (nem volt számottevő wakelock), és 64%-on vagyok. Volt kb fél óra telefonálás és egy index.hu megnyitás." Ja és a rom felrakásánál előtte és utána is toltam neki wipe cache/dalvikot, ill. factory resetet, biztos ami biztos. Most a GB-n szintén 64%-on vagyok, szintén kb fél óra beszéddel, de 32 órája vettem le a töltőről, 41 perc volt a kijelző idő. Beállítások kb. azonosak.

colorizer.net

(#17280) nelsonmanian válasza csorba23 (#17277) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

És az mire jó?

(#17281) SajTTTT


SajTTTT
csendes tag

Hi. Nekem azt csinállja az orosz rommal, hogy netezek, pl vidseót lesek(nem youtube) és kifagy a telefon... vagy ha időm engedi belépek a simsonsba és ugyan ezt csinállja, kb 5 percig laggol, majd megengedi a homa gombbal űhogy kilépjek. Már a chrome is csak úgy nem laggol be, ha előtte a ramot resetelem és minden futó alkalmazást. Erre van valami megoldás? :D

(#17282) gusthy válasza nelsonmanian (#17280) üzenetére


gusthy
veterán

Az egy media center.

(#17283) sheep válasza SajTTTT (#17281) üzenetére


sheep
addikt

igen, tegyél fel egy másik kernelt (pl. cocore5)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17284) SajTTTT válasza sheep (#17283) üzenetére


SajTTTT
csendes tag

ÉS az megoldja a problémát?gyorsab lesz tőle? :D

(#17285) nLali válasza Imy (#17205) üzenetére


nLali
senior tag

A lindab lemezen van valamilyen horgany bevonat. Az nagyon árnyékol. Vaspor-mágnes mókával próbáltam és igen meglepő volt az eredmény.

(#17286) alex devil válasza taranis (#17279) üzenetére


alex devil
senior tag

Nekem 20 órát még sosem bírt ki sztem :) De én mindent folyamatosan szinkronizálok, wifi egész nap bekapcsolva a melóhelyen, az oda-vissza úton pedig mobilnet és zenehallgatás. Edig GB-vel is kb 40-50%-on voltam este 6ra. Remélem ettől olyan sokkal rosszabb már nem lehet :)

S23

(#17287) ninjago


ninjago
tag

Hali. Az miért van, hogy a teló ébrenlét 80%-át tapatalk folyamat teszi ki, mikor nem is fut a háttérben? Tegnap ez az érték jelentéktelen % volt. GB van rajta.

(#17288) beccyboy válasza bul07 (#17271) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Bőven használható a GB. A többség szerintem nem azért váltott át JB-re, mert nem volt jó a GB, hanem azért, mert vágyott az újdonságra, frissebb, jobb rendszerre. Ha nem szeretnél bajlódni vele, akkor megvárod a hivatalos frissítést, és rájössz, hogy miben más, jobb a JB.
De ha a blade elment nálad 2 évig stock rendszerrel, akkor a 2.3 is olyan lesz, mintha űrhajóba ülnél. Vagy próbálj ki a bladen egy cm7-et, vagy cm10-et. Olyan, mintna új telefonod lenne, és a pénzed is megmarad:D

Caffeine addict.

(#17289) taranis válasza alex devil (#17286) üzenetére


taranis
addikt

Ja még annyi, hogy ha használsz Vibert, akkor várd meg a 3.0-ás verziót, mert van egy bugja ami GB alatt nem jön elő ezen a telón, de JB-vel már igen. Egy mediaserver processt (1013) néha otthagy a háttérben, és eszi az akksit.

colorizer.net

(#17290) sheep válasza SajTTTT (#17284) üzenetére


sheep
addikt

igen megoldja a problémádat, gyorsabb nem lesz

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17291) Gery1987 válasza qwertly (#17270) üzenetére


Gery1987
őstag

Fú nekem ezt is elég lesz megszokni...anyumét tapogattam párszor az alapján tettem e mellé a voksom meg hogy 20%-al olcsóbban kapom meg mint normás esetben (52,5 helyett 40). Illetve 4 T-s ügyintézőből 4-nek a javaslom listáján ott volt (A Galaxy Ace és Xperia U mellett). Elég lesz nekem ezt a méretet kezelni nem kell nagyobb :) Bár szokás kérdése nekem először ez is nagynak tűnt...aztán többet kezdted okos telefont használni amire való és kiderült, hogy a 500-as ehhez már kevés...sajnos. De családban marad mert páromnak adom...neki is első okos telefon arra bőven jó lesz, hogy rászokjon :)

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#17292) SajTTTT


SajTTTT
csendes tag

Help kéne a Cocore kernel felrakásához. Rajta van a telon a Root.zip, a Cocore5 (cwm) és a CWM update plusz 1 bootlop mappa. Milyen sorrandbe telepítsem ezeket hogy cocore 5öt kapjak, és ne legyen baja a telónek? Mert ezek után megy rá az orsz Jb, vagyis frissitem rajta :D Előre kösz a helpet :D Mert egyedül nem nagyon merem elkezdeni :)

[ Szerkesztve ]

(#17293) FET-MEN válasza SajTTTT (#17292) üzenetére


FET-MEN
veterán

Cső. Minek a root? Én raktam tegnap cocore-t, sima romon gyári recovery-> cwm-> cwm-be dalvik wipe, utána felraktam kernelt és csók

Iphone 7

(#17294) SajTTTT válasza FET-MEN (#17293) üzenetére


SajTTTT
csendes tag

Csáó. Ezt pls lasabban mert nem értem és most először csinálom :D Lehet egyszerü de nem vágom. :(

(#17295) FET-MEN válasza SajTTTT (#17294) üzenetére


FET-MEN
veterán

Sorrendben írtam :) ettől egyszerűbben nem tudom leírni :)

Iphone 7

(#17296) flash-


flash-
veterán

melyik cocore kernel ajánlott?5.0. v. 5.1 v 5.2 v 5.3?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#17297) Carline válasza flash- (#17296) üzenetére


Carline
őstag

Az utolsó stable az 5.0
Nightlyből az 5.3-mal voltak gondok.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#17298) k0c2k4


k0c2k4
tag

JB-nel szamomra legzavarobb dolog hogy a stock dialert/contact es uzenetek appot lassan nyitja meg. Dialer/Contact-ra talaltam alternativat az exDialer szemelyeben. A kerdesem a kovetkezo lenne: tudnatok e valami hasonlot az uzenetek app-ra is? (hasonloan letisztult, nem agyonficsorozott, ami mar csak a rendeltetett funkciojat nem latja el rendesen)

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#17299) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Srácok egyébként érzehteően jobb lett az egész rendszerem. Pedig csak LPY

Iphone 7

(#17300) demars válasza Carline (#17297) üzenetére


demars
addikt

Végignéztem a videot! LPZ -vel ( ha jól láttam gyári kernellel) szédületesen gyors! :C A tárcsázót is baromi gyorsan megnyitotta és a videoval sem volt gond!
A telo nálam is gyors. Tárcsázót, névjegyeket lassabban tölti be, bár engem ez nem zavar!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.