Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) salgocomp válasza Valken (#57750) üzenetére


salgocomp
senior tag

Na az egy fájlos 4.3 nekem ugyan így faileddel megáll. És ugyan ezt írja ki. Kéne neki egy PIT fájl is vagy mi ?

(#57752) Valken válasza salgocomp (#57751) üzenetére


Valken
tag

Nos, én pl. nem OTA-n toltam rá a 4.4.2-re a Lollit, hanem felraktam a 4+1 fájlos (leaked) német romot (ami legelőször kiszivárgott) és az ugye tartalmazott egy PIT fájlt is. Lehet, hogy emiatt akad meg a downgrade.

[ Szerkesztve ]

(#57753) borsodika válasza Valken (#57752) üzenetére


borsodika
őstag

A pit file-nak akkor van jelentősége ha a repartition is be van pipálva. A pit file alapján készíti el a partíciókat.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#57754) salgocomp


salgocomp
senior tag

Akkor kaphatok egy 4+1 fájlos 4.3-at I9500-asra ? Sehol nem találok.

(#57755) FlashLed válasza salgocomp (#57754) üzenetére


FlashLed
senior tag

Én pedig 9506-ra please :)

The Mechanic

(#57756) Valken válasza borsodika (#57753) üzenetére


Valken
tag

Nyilván amikor a Lollit raktam fel, akkor be volt, de az egy fájlos 4.4.2 valamiért itt akad meg...

(#57757) chubby2o6 válasza Valken (#57756) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Tegyél fel egy 4+1 fájlos 4.4.2-t, innen le tudod tölteni [link]
A kicsomagoláshoz jelszó kell: www.android-forum.hu
Ez egy régi 4.4.2, de erre fel tudsz tenni egy egyfájlos újabbat.
Ja, nem tudom, milyen telód van, ez 9505-höz való.

(#57758) Valken válasza chubby2o6 (#57757) üzenetére


Valken
tag

Köszi, ezt kipróbálom. A teló i9505.

Ezután pedig lehet, hogy már felmegy rá a 4.3, a knox nem érdekel, mert novemberben lejár a két év garancia...

(#57759) chubby2o6 válasza Valken (#57758) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Megpróbálhatod rátenni a 4.3-t, de az lenne a legtutibb, ha abból is találnál egy 4+1 fájlost.

(#57760) awakening87 válasza chubby2o6 (#57759) üzenetére


awakening87
aktív tag

9505-ön a 4.3 eredeti gyári módosítatlan tar.md5-ből nem rakható fel, mert a bootloaderben verziószám léptetés volt, asszem háromról négyre és az pedig biztosan fail és lehetetlenné teszi a műveletet. Trükközni kell, hogy menjen, az xda-s fórumtéma és az én ötletem alapján kivitelezhető a dolog; elvileg nem lehetetlen a knox 0x0 meghagyása sem. :)
pár nap múlva kipróbálom :D

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#57761) Tesztelo.hu válasza Eclips21 (#57714) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Tedd fel ezt:
[link]

Többet is tud, mint az eredeti alkalmazás, de ami a legfontosabb: tökéletesen működik vele a gomb és a telefon is. És ahogy látom, rendszeresen frissül ez az app.

(#57762) salgocomp válasza awakening87 (#57760) üzenetére


salgocomp
senior tag

Ez lehet I9500-nál is ?

(#57763) FlashLed


FlashLed
senior tag

Jelentem 9506-os teló 4.3-ra droidra simán visszament,knox 0x0.
Utolsó kérdésem FW-vel kapcsolatban.
A 4.3-tól jobb a 4.2.2? Ha azt felteszem az sem bántja a knoxot?

The Mechanic

(#57764) PainKiller13 válasza FlashLed (#57763) üzenetére


PainKiller13
őstag

Miért lenne jobb?

4.3 mivel jobb mint az újabb?

(#57765) FlashLed válasza PainKiller13 (#57764) üzenetére


FlashLed
senior tag

Ramot teljesen megette nekem a Loli.
4.3 visszament,a kérdés egyáltalán 4.2.2 működik 9506-n?
Meg ugye a knox...

The Mechanic

(#57766) PainKiller13 válasza FlashLed (#57765) üzenetére


PainKiller13
őstag

Kipróbálom én is, hogy visszarakom a 4.3-at, hátha nem melegszik annyira mint a lollipop.

Egyébként simán visszaflashelted odinnal?

Knox nem érdekel, már annyin van, hogy számolni se tudja szegény..

[ Szerkesztve ]

(#57767) FlashLed válasza PainKiller13 (#57766) üzenetére


FlashLed
senior tag

Igen simán odinnal.(3.09).
Simán visszarakta,aztán restart,bootloop,recovery és adatok törlése.
Azóta tökéletes.
Akkor neked nem számít a knox értem.Nekem még másfél év gari van a telón,ezért nem merem csak úgy indítani a 4.2.2 frissítést megerősítés nélkül.

The Mechanic

(#57768) PainKiller13 válasza FlashLed (#57767) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez már vagy 3 éves, akkor is használtan vettem.

Bootloop az micsoda?

Recoveryből töröljem az adatokat gondolom. Persze ha visszarakom, akkor már csak a gyári recovery lesz.

4.2.2 nem hinném, hogy jobb a 4.3-nál.

4.4.2-t rakom most, utána a 4.3-at is simán odinnal?

[ Szerkesztve ]

(#57769) FlashLed válasza PainKiller13 (#57768) üzenetére


FlashLed
senior tag

Igen odinnal ugyanúgy,ahogy a többi romot pakolod fel.

Bootloop azt jelenti,hogy nem fog elindulni a telefon,Samsung logónál bekapcs után megáll.
Ezutána akku ki, Hangerő fel + home + power(recovery mód). És ítt "wipe data/factory reset".
Ezután újraindítod,és már tökéletes is lesz.
Akkor szerintem hanyagolom a 4.2.2-t

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#57770) PainKiller13 válasza FlashLed (#57769) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ha megnézed, akkor a legtöbb alkalmazásnak 4.4.2 kell már, igaz én nem nagyon használok semmit :DDD

(#57771) FlashLed válasza PainKiller13 (#57770) üzenetére


FlashLed
senior tag

Igen,most olvasgatom.
Tehát ettől visszáb nem megyek :D

The Mechanic

(#57772) salgocomp


salgocomp
senior tag

NA 4.3 nem ment fel, 4.4.2-ből próbáltam egyet, itt viszont megint nincs hálózat. Elején még pint se kért, majd próbáltam kb 13 fél modemet, pint már kér, viszont a felénél egyből eldobja a hálózatot, a másik felénél pedig jel van csak "nincs regisztrálva a hálózaton". Semmi sem akarja, hogy leváltsam azt a hulladék lollit.

(#57773) salgocomp válasza salgocomp (#57772) üzenetére


salgocomp
senior tag

Na hát ez érdekes.

Mondom még egy utolsó próba, megpróbálom egy 5.0.1-es modemmel. Kihitte volna, tökéletesen működik...tehát 4.4.2-es rom, és 5.0.1-ből kiszedett modem. Akinek hasonló gondja volt, próbálja meg ezt, nekem bevált.

(#57774) PainKiller13 válasza salgocomp (#57773) üzenetére


PainKiller13
őstag

Simán ráflashelted az 5.0.1 4 fájlos verzióból a modemet?

(#57775) migabi24 válasza PainKiller13 (#57768) üzenetére


migabi24
nagyúr

3 éves??? Honnan vetted 1 évvel a premier előtt :-)))))

(#57776) PainKiller13 válasza migabi24 (#57775) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nincs még 3, de már több mint 2.

Egyébként mikor megvettem, már akkor sem volt rá gari :D

(#57777) koszegii válasza FlashLed (#57763) üzenetére


koszegii
tag

4.2.2-re nem tudsz visszamenni,fail-lal leáll,kipróbáltam.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#57778) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Feltettem a 4.4.2-t, ezzel a módszerrel, nincs bootloop, secperc be is tölt. Már csak azon agyalok, hogy erre tegyek e CFW-t.

Omega v42-t használtam 5.0.1-en, kíváncsi lennék 4.4.2-n milyen. (arra v40 van)

(#57779) Slapy válasza awakening87 (#57572) üzenetére


Slapy
aktív tag

Szia!

Végül most lett időm a dologra... :)
Titanium mentés , biztonsági mentések megvannak!
Mivel nem akarok semmit elrontani ezért inkább rákérdezek, csak a system-et miként is tudom felrakni? :)

(#57780) FlashLed válasza koszegii (#57777) üzenetére


FlashLed
senior tag

Közben le is tettem a dologról :)

The Mechanic

(#57781) salgocomp válasza PainKiller13 (#57774) üzenetére


salgocomp
senior tag

Pontosan. Érdekes...:D

(#57783) Slapy válasza Slapy (#57779) üzenetére


Slapy
aktív tag

Közben tovább jutottam :) deodex checker azt írja hogy deodexed a rom, viszont mikor flashelném recoveryből a zip-et az leáll hibaüzenettel hogy nem deodexed a firmware... Mi lehet a gond?

(#57784) horkovy24


horkovy24
senior tag

Üdv mindenkinek! :R Nektek biztos több tapasztalatotok van már az S4-el kapcsolatban mint nekem ezért lenne hozzátok egy kérdésem. Fél éve vásároltam és egy GTI9515-ös típusról van szó. A problémám az lenne hogy egyszerűen a Windows 7 a gépemen nem akarja felismerni a telefont tehát nem tudok semmilyen zenét,filmet stb. rápakolni a telefonra. Pedig direkt ez miatt vásároltam bele egy Samsung Evo 64Gb-os Sd kártyát is. Hozzáteszem eddig semmi probléma nem volt a dologgal most 1-2 hete kezdte el ezt a dolgot hogy nem kommunikál a számítógéppel. Az USB beállításokat átböngésztem a telefonon is meg a számítógépen is és minden frankó. A telefonnak a kábelével amivel hozzácsatlakoztatom a géphez semmi baja mivel van egy Samsung Galaxy Tab-om is és azzal tökéletesen megy minden. Próbálkoztam azzal is hogy a Tab-om kábelével összekössem az S4-et a géppel de annál is csak annyi történik hogy a telefon felvillan de semmi több se nem tölt róla se semmi! Persze a dolog nem hagy nyugodni és folyamatosan kísérletezek a dologgal így ma arra rájöttem hogy úgy megy csak tökéletesen minden ha a számítógépem ki van kapcsolva és úgy dugom rá a telefont USB-n keresztül akkor a telefon kijelzi hogy hozzá lett csatlakoztatva. Utána bekapcsolom a gépet és láss csodát minden tökéletes ki írja a Windows a lehetőségeket a telefonnal kapcsolatosan. Viszont ha a számítógép már be van kapcsolva úgy már semmi! Ez miért történhet ha eddig így is simán ment a csatlakoztatás a géphez? Pedig tényleg nincs semmivel sem probléma sem a beállításokkal sem a géppel sem a telefonnal sem a kábelekkel. Véleményeiteket előre is köszönöm!
István :R

Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

(#57785) kalolaci válasza horkovy24 (#57784) üzenetére


kalolaci
senior tag

Telefon ùjraindìtàssa pròbàlkoztàl màr?

(#57786) horkovy24 válasza kalolaci (#57785) üzenetére


horkovy24
senior tag

Persze! Az aksit is kivettem belőle. Sőt ezzel a dologgal is megpróbálkoztam de semmi!

http://gozo.blog.hu/2015/01/04/mtp_usb_eszkoz_driver_telepitesi_hiba_mtp_usb_device_failed

Minden maradt ugyanúgy semmi javulás. Csak akkor tudom összecsatlakoztatni a gépet meg a telefont ha a számítógép kikapcsolt állapotban van és úgy dugom rá és utána úgy indítom el a Windowst. :R

[ Szerkesztve ]

Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

(#57787) FlashLed válasza horkovy24 (#57786) üzenetére


FlashLed
senior tag

Érdekes probléma.
Más pc-ken is ezt csinálja?

The Mechanic

(#57788) awakening87 válasza Slapy (#57783) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szia!
Csak a system-et felrakni úgy kell Odinnal, hogy kiszeded a kívánt firmware-ből a system.img.ext4 -et, majd becsomagolod .tar formátumba pl. Total Commanderrel, aztán ezt a .tar fájlt tallózod be Odinba az AP alá.
megjegyzés: mivel nem számolunk md5 hash-t az újonnan készített .tar-hoz, nem is fogja ellenőrizni az Odin, szóval jól vigyázz, hogy mit raksz fel :D persze elrontani nem tudod, ráadásul a knoxod állapota is mindegy. ez a megjegyzés a 0x0-sokra vonatkozik.

Az arter-féle rom már eleve .tar formátumban van, csak betömörítették 7-Zip-pel, hogy kevesebb helyet foglaljon. Tehát ahogyan a leírása írja, tömörítsd ki és tedd fel a .tar-t Odinnal, betallózva az AP-hez. Mivel módosított a lemezkép, elméletileg ugrasztja a knoxot, de ez nálad 0x1-nél már aligha érdekes :D
(FlashFire-rel ugyanez a művelettel 0x0 lesz, de csak ha előtte még nem ugrott!)

Milyen zip-et tennél fel a recovery-ből? A Lollipop-hoz való xposedet? Milyen rendszerre próbálod feltenni, miből tetted fel? Ha nincs deodexelve, akkor biztosan nem fog sikerülni a "flash", lehet, hogy van valami ellenőrzés a zip-ben levő scriptben, keress rá a hibaüzenetre, nézd meg, az a biztos. :D

Így csináld:
Ha már fent van a gyári HOD7 modemestől, mindenestől, arra ráteszed Odinnal az arter-féle módosított HOD7-et (, ami deodexelt és nem kell vele trükközni az xposed-nél). Majd felteszed pl. a twrp recovery-t, ha nem lenne fent (ettől 0x1 lesz!) és úgy már fel kellene mennie az xposed .zip-nek, mivel deodexelt a rom.

Nálam twrp felrakhatóság híján (0x0 legyen már, amíg tart a garancia) FlashFire-rel ment fel az xposedes .zip (3. lépés) arter-féle HOD7-re és maga az HOD7 (1. lépés), illetve a módosított HOD7 (2. lépés) is így mentek fel. Ezért 0x0 még mindig.

Sok szerencsét! :D

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#57789) horkovy24 válasza FlashLed (#57787) üzenetére


horkovy24
senior tag

Sajnos más számítógèpen mèg nem tudtam kipróbálni csak az itthonival amiből egy van. De mindenkèpp megróbálom egy másik gèpen is. Valóban elèg èrdekes egy eset ez ès számomra teljesen èrthetetlen is mivel eddig semmi gond nem volt. Azt sem èrtem hogy most mièrt csak úgy megy az összecsatlakoztatás hogy a számítógèp kikapcsolt állapotban van mikor eddig simán is ment. Viszont mivel a google a barátunk utánanèztem a dolognak ès az enyèm egyáltalán nem egyedi eset. Sok olyan ember írását olvastam akinek egyszerűen semmilyen módon nem kommunikált a telefon a Windows-al. Mèg úgy sem mint nekem. Viszont ez elèg idegesítő dolog pláne hogy èn 130 ezer forintèrt vettem ezt a telefont újonan ennyièrt meg nem ezt várná az ember.

Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

(#57790) awakening87 válasza horkovy24 (#57789) üzenetére


awakening87
aktív tag

Nálam is van ilyen, hogy nem megy az MTP, de olyankor az Odin sem, másik USB porton ugyanazzal kábellel semmi probléma. :)
És mindegyik USB port működőképes. :)
Valószínűleg takarítani kellene az eszközkezelőben, megjeleníteni benne a rejtett eszközöket és törölgetni. Erre még később visszatérek.
Ha van root, akkor működik a mass storage mód, mint régen (pl. MTP USB switcher widget a Play-ről), viszont azzal csak a cserélhető SD kártyát fogod látni.
FTP-vel meg SCP-vel is el lehet érni a telefont, de mivel wifin mennek, lassabbak egy USB kábelnél.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#57791) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Megint lepattogzott a króm a keretről. Most másodszor, de persze máshol. Először cserélték, kíváncsi leszek, most mi lesz (még 3 napig garanciális, utána lesz regisztrált + meghosszabbított garanciás).

(#57792) horkovy24 válasza awakening87 (#57790) üzenetére


horkovy24
senior tag

Nem root-os a telefonom. Így csak a gyári lehetősègek jöhetnek számításba meg esetleg a Wifi-s megoldások de mint te is leírtad a kábeles verzió a legideálisabb a sebessèg miatt. Meg aztán ennyi pènzèrt menjen már normálisan ez a lehetősèg is ne nekem kelljen már alternatívákat kitalálnom. :) Lehet majd elviszem szervizbe a telót miután persze kipróbáltam másik gèpen is. Kívàncsi leszek hogy a nagy szakèrtelemmel rendelkező emberek :) mit mondanak erre a jelensègre amikor egyèbkènt tènyleg semmivel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

(#57793) Ateszpapa válasza Tesztelo.hu (#57791) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem elvitték és kicserélték a kijelzőt (is)
kb 2 hét van hátra a +2 hónap gariból.
Kérték a számlát, gari papírt és a kinyomtatott kiterjesztett gari igazoló papírt is.

Szerdán elvitték, pénteken hozták is vissza.
:)

(#57794) Slapy válasza awakening87 (#57788) üzenetére


Slapy
aktív tag

Mivel türelmetlen voltam így felraktam az általad linkelt arter féle romot kompletten ! Így elszállt a root és a twrp recovery. Újra rootoltam és újra flasheltem a twrpt. Utána az xda-s útmutató alapján telepítettem az xposed installer appot, majd felmásoltam a lollipopos xposed zipet amit twrpvel telepíteni akartam, de hibaüzenet nélkül failed lett. Utána olvasgattam még xda-n ahol írták hogy ezzel a recovery-vel nem igazán megy fel, inkább használjak cwm vagy philz touch. Felraktam utóbbit és azzal sem tudtam telepíteni de ott írt hibát, mégpedig hogy nem deodexelt a rom. Ezután letöltöttem egy deodex ellenőrző progit ami lefut rendesen és kiírja hogy deodexed... :)

(#57795) awakening87 válasza Slapy (#57794) üzenetére


awakening87
aktív tag

Rendben, értelek :) légyszíves linkeld be az xposed-es zip-et, hadd nézzek rá.
Valószínűleg a zip-ben lévő ellenőrzéssel van valami, amit ha kiszedünk, működhet a telepítés.
FlashFire-rel próbáltad már feltenni a zip-et? (Flash ZIP or OTA opció)
de az is lehet, hogy a /system -be kézzel bemásolod azt a pár fájlt, ami kell az xposed-hez, jogot állítasz rajta (pl. chmod-dal; a fájlok általában 644-es, a könyvtárak általában 755-ös jogot kapnak) és így is működhet. Kb. pont ezt csinálja a .zip felrakása is.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#57796) Slapy válasza awakening87 (#57795) üzenetére


Slapy
aktív tag

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?s=e69172c621132eb5f6a38bf4f59831b9&attachmentid=3388978&d=1435913710

xposed-v65-sdk21-arm-arter97-V5-krait.zip

ezt próbáltam telepíteni :) Köszi hogy bajlódsz velem ;)

plusz az előbb telepítettem egy v66-ost az fel is ment, de azzal bootlop lett :D de szerencsére volt mellette uninstaller is :)

(#57797) Donnos


Donnos
tag

Sziasztok.
Sajnálatos módon sikerült betörnöm a kijelzőt fekete.
Feloldásnál világít a gomb bekapcsol de semmit nem látni.
Hogyan tudnék teljes gyári visszaállítást rajta csinálni így hogy nem látni semmit a kijelzőn?Nem nagyon szeretném ha az adataim elérhetőek legyenek ha a szervizbe viszem.

Nincs rootolva.

Előre is köszönöm :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#57798) Carline válasza Donnos (#57797) üzenetére


Carline
őstag

Odinnal tedd fel újra a romot amit használsz. Lehetőleg 4+1 fájlosat. Az kipucolja az sdcard-ot is.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#57799) Donnos válasza Carline (#57798) üzenetére


Donnos
tag

Gondolom a leírás alapján amit fent találok.
nem kell telón semmit nyomni?mert nem látok semmit rajta. :R

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#57800) t.dave500


t.dave500
tag

Sziasztok!
Ez a kérdés főleg azokhoz szól, akiknek régebb óta van meg a telefon.
Beégést ti tapasztaltok? Akár a statusbar-nál, vagy billentyűzetnél.. előre is köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.