Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32351) domerator válasza Goliat0720 (#32350) üzenetére


domerator
veterán

Azert az xperiont is jozan esszel jo hasznalni, de valoban sok mindent kibir... pl. probaltam minimal hasznalatot es vagy 3 napig birta egy toltessel, szoval az akkuval is jol banik a rom.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#32352) -PLevi- válasza -PLevi- (#32339) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Az helyzet, hogy találtam Xda-n egy másik CM-11-et, és a kisördög nem hagyott nyugodni, ezért reggel feltettem. :D Egész jól muzsikál, érezhetően gyorsabb, mint a másik. Kb. mint egy CM-10.1. Van pár bug, de elviselhető. Az akkuról majd csak holnap tudok mérvadót mondani, de eddig jó. :)

(#32353) siposjozsef


siposjozsef
csendes tag

Sziasztok.

xperion 5-höz , hogy kell felrakni az sms hang problémáját megoldó kis csomagot? Ha zip file telepítése recoveryből és feltelepíti meg minden, de utána sem oldja meg a problémát :( Vagy hogyan kellene? vagy van esetleg vmi más dolog utána, amit be kéne állítani? tudna vki adni egy linket, ahonnan letölthetném? lehet h hibásan szedtem le még régebben.

Köszönöm szépen előre is

(#32354) Farkas86 válasza siposjozsef (#32353) üzenetére


Farkas86
senior tag

Kell elötte mount system. A rom mellett van, onnan letöltheted.

[ Szerkesztve ]

(#32355) siposjozsef válasza Farkas86 (#32354) üzenetére


siposjozsef
csendes tag

ezt letudnád írni esetleg részletesebben? :) köszönöm szépen előre is :)

(#32356) -PLevi- válasza siposjozsef (#32355) üzenetére


-PLevi-
senior tag

CWM-ben mounts and storage alatt mount system, majd install zip. :)

Ami a Kitkat-et illeti, csak hétvégén tudok beszámolni róla, mert a laptopom sikeresen nagyszüleimnél hagytam. :(
Már ha egyáltalán érdekel valakit. :D

(#32357) vadkörte válasza -PLevi- (#32356) üzenetére


vadkörte
addikt

Miért ne érdekelne?

Üdv. V. Körte

(#32358) -PLevi- válasza vadkörte (#32357) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igazából nem tudom... Sokan eladták már az Ace-t, elég kihalt a topik.

(#32359) vadkörte válasza -PLevi- (#32358) üzenetére


vadkörte
addikt

Igen a régiek közül már sokan eladták. Viszont akik meg megvették előbb-utóbb csak ideérnek. :)

Üdv. V. Körte

(#32360) -PLevi- válasza vadkörte (#32359) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igaz! Viszont pont azok adták el a telefonjukat, akik a legjobban bennevoltak az egészben. :D

(#32361) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősöm panaszkodik a gyári romra és megkért, hogy cseréljem le neki.
Tudtok ajánlani valami jól bevált romot? :)

Köszönöm! :R

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#32362) hpeti2 válasza s3nsitivity (#32361) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Xperion v5

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#32363) balazsbence


balazsbence
senior tag

szerintem a kitkat napi szinten használhatatlan.2 hétig nyúztam, de egyszerűen :Y :Y :Y :Y :Y :W :W :W :W

(#32364) Jani18


Jani18
aktív tag

Az miért van szerintetek,hogy akármilyen rom-ot rakok a telefonra.Ha simán használom normálisan működik.De amint használom az internetet.Legyen az wi-fi,vagy mobilnet.Elég egy video-t megnézni,vagy pl 1-2 oldalt megnézni.100%-osan feltöltött aksi azonnal lemerül.Ma reggel megnéztem az árgépet.2 perc alatt 8%-ig lement az aksi.Maclaw féle 10.1-van most rajta.De a többi 10.1-es cm-el is ez van.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#32365) ronin79 válasza Jani18 (#32364) üzenetére


ronin79
őstag

1. Kipurcant az aksid
2. Max.freki bug - cpu spy-al ellenőrizheted, főként wifinél jön elő,
3. Kevés a hw a romra és még egy igénytelenebb folyamathoz is a max.frekit kell használnia folyamatosan amivel jobban is merül
4. A franc tudja :D

[ Szerkesztve ]

(#32366) Jani18


Jani18
aktív tag

Nem hinném,hogy az aksi miatt lenne.Munkahelyen egész nap hallgatom a zenét.Délután még akkor is negyedig van kb az aksi.Szerintem vissza kell rakni valami régebbit.CM7 pl megnézem azzal.
Vagy tudtok ajánlani valami jó rom-ot?

[ Szerkesztve ]

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#32367) vadkörte válasza Jani18 (#32366) üzenetére


vadkörte
addikt

Szerinted miért csak GB a hivatalosan elérhető "legfejlettebb" droid az Ace-re?
Nemhogy KitKat, még ICS sincs szerencsétlenre. Mert az ARM v6 platform (a Samsung szerint) alkalmatlan a futtatására. (az más kérdés, hogy egyéb gyártók elkészítették a saját ICS implementációjukat)
Az Ace hardverén még elfut a Cm10.1, de csodát, kirobbanó felhasználói élményt NE várj! A MacLaw ROM-okkal szívtam a legnagyobbakat. Én elfogadtam egy nem túl egészséges kompromisszumot és viszonylag elégedetten használtam Cm10.1 ROM-mal (nem MacLaw) de ha használni is akarod és nem csak szopni vele, akkor max Cm7.2. Én ebből z Xperion v3-v5 verziókat használtam. Ezek közül lényegében mind jó. (célszerű az utolsót feltenni)

Üdv. V. Körte

(#32368) Jani18 válasza vadkörte (#32367) üzenetére


Jani18
aktív tag

XperionV5 mellett döntöttem én is.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#32369) -PLevi- válasza balazsbence (#32363) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Kifejtenéd kicsit bővebben? Én most mindenféle buhera nélkül, észszerű beállítások mellett elégedetten használom. :)

Tegnap este úgy döntöttem, hogy valószínűleg egy Logoutus cikk formájában írom meg a tapasztalataimat a CM-11 és a több mint 3 éves SoC párosításáról. :D

[ Szerkesztve ]

(#32370) balazsbence válasza -PLevi- (#32369) üzenetére


balazsbence
senior tag

Gyanítom az int2ext script miatt lassult,meg laggolt,de kellenek a progik:)
Random újraindult,alig tudtam felvenni ha hicnak,ilyenek.Lehet,hogy tisztán szépen megy,de ugy meg sokminden nem fér mellé már,akkor meg minek.Zene is laggolt:)

(#32371) -PLevi- válasza balazsbence (#32370) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Szinte biztos, hogy az int2ext miatt volt. :K
Melyik verziót használtad?

(#32372) ronin79 válasza balazsbence (#32370) üzenetére


ronin79
őstag

Az int2ext már a 10.1-et is tönkrevágta, ilyenek csak stock és cm7-en voltak használhatóak az én időmben :D Amúgy a KK-nek pont a kevesebb rammal ellátott telókon kéne jobb teljesítményt hoznia, de az Ace valóban csak inkább GB-re optimalizált.

(#32373) -PLevi- válasza ronin79 (#32372) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Ahogy néztem tényleg kevés RAM-ot használ. Úgy a fele megtöltődik a rendszertől és a futó szolgáltatásoktól. A maradék felét, de inkább kevesebbet a tárolt folyamatok emésztik fel. Így is marad átlagosan 70-100MB, ha nem fut semmi.
Az a baj, hogy nem emlékszem CM-9 és 10.1 értékeire, és kíváncsi vagyok, hogy a KK gyorsasága nem csak az új rendszer miatti placebo.

Mikor lettél te őstag? :D

[ Szerkesztve ]

(#32374) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Az "Ultimate Stock Rom"-ról valakinek valami tapasztalat? :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#32375) balazsbence válasza -PLevi- (#32373) üzenetére


balazsbence
senior tag

Rövid idő alatt lett,mióta idecsábítottam:)
Tudom,hogy nem megy rendesen a script,de már megszoktam a progikat,amik miatt értékelni tudok egy okitelot.a szokás hatalma...:)mybackup roottal szojtam már visszatenni a dolgokat,egyszerű mint egy bot,de az is jo solat kinlódott mig visszaállt.

(#32376) -PLevi- válasza balazsbence (#32375) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Persze, nyílván lassabb, de még a használhatóság határán belül van. :)
Melyik CM-11-et használtad? Xda-n van kettő is, és az egyik finoman szólva is sz@r. :DD

(#32377) balazsbence válasza -PLevi- (#32376) üzenetére


balazsbence
senior tag

kitkat ui cup_cake

(#32378) ronin79 válasza balazsbence (#32377) üzenetére


ronin79
őstag

Akkor az is lehet nem egyforma verziót próbáltatok :N
Amúgy én inkább azon csodálkozom, hogy a Panda Fucker's Gang (a maclaw csapat közismertebb nevén s3 mini topikban) Acere nem készített KK verziót, mert xda-n elég sok teló topikjába be ette őket a fene (kivétel a galaxy s advance ahonnan az első próbálkozás után kivágták mint a macskát sz@rni, de ajtón kirúgták, ablakon visszamásztak oda is) :D

(#32373) -PLevi-

Már nem tudom mennyi volt a ram használat, de emlékeim szerint nem valami sok maradt szabadon.
Őstag? Amióta kóstolgatom a samu telóit és beszólogatok ide meg ace2 és s3 mini topikba is egyaránt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32379) -PLevi- válasza balazsbence (#32377) üzenetére


-PLevi-
senior tag

KitKat UI by Cup_Cake?link
Ez egy témázott CM-10.1, én is próbáltam, tényleg lassú.

ronin79
Honnan jött az a név? :DDD
Tényleg nem csináltak, meg is kérdeztem őket, hogy lesz-e, persze választ nem kaptam.
Mit követtek el az Advance topikban? :))

(#32380) ronin79 válasza -PLevi- (#32379) üzenetére


ronin79
őstag

Az első próbálkozásra szokás szerint odaakasztotta a fully working jelzőt, csak hát nem hogy hibamentes volt de be sem bootolt. A general off topikjában savazták utána a tagot rendesen, és megírták, hogy csupán a pénzért csinálja, nem érdekli hogy a rom működik-e vagy sem, csak az oldalának legyen minél nagyobb látogatottsága.

(#32381) -PLevi- válasza ronin79 (#32380) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Van benn valami, de nem hiszem, hogy kizárólag a pénzért csinálja. Látszik, hogy nagyon ért hozzá.
Bár amikor elkeztem használni a ROM-jait, még csak Ace, Gio, meg talán S3 mini volt az oldalon. Most már van Ace2, Xperia U és S Advance is. :D

(#32382) ronin79 válasza -PLevi- (#32381) üzenetére


ronin79
őstag

Szerintem meg ebből pont az látszik, hogy csakis a pénzért és haszonért csinálja. Listázd ki xda-n az utolsó hozzászólásait - csak közzé teszi az új verziót max. néhanapján visszaír valakinek aki kinyalta a seggét és ennyi. Ha te készítenél egy romot ace-re, nekiállnál 4 másik telóra is elkészíteni ami nincs is tulajdonodban merő unalomból vagy jószándékból? Iyesmire nem igazán van példa más igazi fejlesztőknél, viszont nem lehet senkit sem elítélni amíg nem tudod mi motiválja vagy nem ismered az illetőt és végsősoron néha azért össze tud hozni egy használható verziót is ami egy átlagjúzernek jó dolog.

(#32383) -PLevi- válasza ronin79 (#32382) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igen, én is erre következtettem a sok különféle típusból. De azt nem tudtam, hogy nem is rendelkezik velük. Így azért elég erős a "fully working" jelző, ha lehetősége sincs személyesen kipróbálni. :D
Mindenesetre biztosan nem "Youtube tutorial" alapján csinálja... :D

[ Szerkesztve ]

(#32384) puskmik


puskmik
tag

Sziasztok. Mostanság mijen romot ajánlatok az Ace-emre? Jelenleg Xperion v4.2 haazbálok. Xperion v5-öt már használtam de nm igazán sikerült jól működnie, esetleg tudnátok ajánlani mást is? Előre is kőszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#32385) puskmik


puskmik
tag

Már csak az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne a meglévő ext3 partíciót formázni törölni az sd-ről és úra partícionálni. Mert egyfolytában összeomlanak a programok.

(#32386) ktomcat válasza puskmik (#32384) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia!
CM7: The Ultimatum, AceScape, Reincarnation, Nitrogen
CM9: [ROM][CM9] Unofficial Nightly 27-12-2013 (Link2Sd-vel teljesen laggmentes, max néha a hívószám beazonosítása késik)
Gyári Mókolt: AceJB, USR Ultimate

Ha CWMből wipe dalvik cache-re mész rom telepítés előtt akkor kiüríti az ext partíció tartalmát. De ha teljesen le akarod formázni az sdt azt ugyanitt a CWM/Monts and storage/Format sd card menüpontban tudod elintézni. Újrapartícinálás: CWM/Advanced/ Partittion Sd card

Egyéb:
Mi a vélemény a gyorsító scriptekről? Konkrétan a FlyOnMod(hard multitasking verziójára) gondolok és a Pure Perfromancesre (vagy esetleg ezek kombójára:D).

[ Szerkesztve ]

(#32387) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Annak mi lehet az oka, hogy független S5830-ba ha T-s kártyámat teszem, alig van térerő, gyakran csak segélyhívás. Ha viszont SIM nélkül hagyom a telót, akkor full-on van folyamatosan. Ez készülék (hardver, rom) hiba vagy a szolgáltató?
Sajnos most másik szolgáltatós kártyám nincs próbálni. :((

(#32388) vadkörte válasza Sera26 (#32387) üzenetére


vadkörte
addikt

SIM nélkül térerő?

Üdv. V. Körte

(#32389) balazsbence válasza Sera26 (#32387) üzenetére


balazsbence
senior tag

ha nincs benne sim, akkor melyik tér ereje van fullon :F

:C :))

[ Szerkesztve ]

(#32390) Sera26 válasza balazsbence (#32389) üzenetére


Sera26
aktív tag

SIM kártya nélkül is van segélyhívásra lehetőség.
Ehhez pedig kell térerő, vagy tévedek? :F
Valamit mutat a skála SIM nélkül is, mégpedig full 4-es értéket, nagyon ritkán megy 3-ra. Csak ebből gondolom, hogy a antennával nem lehet gond. Vagy mégis?

(#32391) -PLevi- válasza Sera26 (#32390) üzenetére


-PLevi-
senior tag

A szolgáltató és a segélyhívás térereje nem ugyanaz! Én is tapasztalom. T-s kártyán már nincs térerő, de segélyhívni mégis tudnék.
Ez gondolom azzal függhet össze, hogy nem egyforma a szolgáltatók lefedettsége. Az az ahol nincs az egyiknek, ott lehet, hogy van a másik kettőnek. Nekem az tűnik logikus magyarázatnak, hogy a segélyhívás megtörténhet bármelyik hálózaton...

(#32392) Sera26 válasza -PLevi- (#32391) üzenetére


Sera26
aktív tag

Akkor ha SIM nélkül van térerő, de kártyával gyatra, akkor nem a készülékkel van a baj, ugye? :F
Muszáj leszek szerezni SIM-et a többi szolgáltatótól is.
Csak az bosszant még, hogy ott ahol az Ace Csak segélyhívás, a családban lévő Mini, Mini2 és HOX fullon van a T-s kártyákkal. :(((

(#32393) vadkörte válasza Sera26 (#32392) üzenetére


vadkörte
addikt

"Csak az bosszant még, hogy ott ahol az Ace Csak segélyhívás, a családban lévő Mini, Mini2 és HOX fullon van a T-s kártyákkal."

Próbáld ki az Ace SIM-jét más telefonokkal. Ha azokkal jó, a telefonnal van valami. Ha nem, SIM cserének nézel elébe.

Üdv. V. Körte

(#32394) -PLevi- válasza Sera26 (#32392) üzenetére


-PLevi-
senior tag

SIM nélkül még nem próbáltam. Csak azt tapasztalom rendszeresen, hogy ahol a T-nek már nincs térereje, a segélyhívás még működne.
Amit _vadkörte_ írt az egy jó ötlet! ;)

(#32395) Sera26 válasza vadkörte (#32393) üzenetére


Sera26
aktív tag

Most az ACE sim-je van két napja a MINI 2 -ben és a 4-es csúcstól el sem mozdul. :U
Az ACE-el számtalanszor volt hogy a hívás is megszakadt.
Egyébként az itt sokat ajánlott spanyol gyári rom van rajta.
Lehet holnap megnézem valami custom rommal. ;)
Köszönöm a tanácsokat mindenesetre! :R

(#32396) -PLevi- válasza Sera26 (#32395) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Akkor sajnos nem a SIM-mel van a bibi. :( Valószínűleg hardveres hiba, de reménykedjünk, hogy csak szoftveres.

(#32397) vadkörte válasza Sera26 (#32395) üzenetére


vadkörte
addikt

Lehet, hogy minimálisan de tud mozogni a slotban a SIM. Ha lehet ékeld alá valamivel. Ha nem lehet, mert nem megy be a slot és a kártya közé semmi, akkor lehet HW hiba is.
Nem hinném, hogy a ROM a ludas. Bááár... Ki tudja.

Üdv. V. Körte

(#32398) Sera26 válasza vadkörte (#32397) üzenetére


Sera26
aktív tag

Hmmm...ezt az ékelést megnézem.
Most az jutott eszembe, hogy kb. 2 hete cseréltem rajta full keretet (ebay), mert elég viharvert volt.
Nem tudom, hogy a csere előtt volt-e ilyen gond, nem emlékszem, mert nem nagyon nyúztuk.
Egyébként használtan került hozzám a teló fillérekért kb 1,5 hónapja, az előző tulaja vígan használta kb 2 évig.
Az lehet hogy a keretben van valami antenna szerkentyű ami gondot okoz? :F

[ Szerkesztve ]

(#32399) vadkörte válasza Sera26 (#32398) üzenetére


vadkörte
addikt

Szétszerelésről eddig nem volt szó. ;]
Gondolom fém még csak mutatóban sincs a keretben. Lehetséges, hogy nem rendesen csatlakoztattad az antennát az összeszereléskor?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#32400) Sera26 válasza vadkörte (#32399) üzenetére


Sera26
aktív tag

Szétszerelésről eddig ne volt szó. ;]

Khmmm...volt egyszer egy keretcsere, igen :B

Nos, fém van benne dögivel, tökéletesen megegyezik a gyárival illesztést tekintve, kivéve egyet :DDD
Alul van valami gonosz rész, ami nem került át :B
Hejjj.. hogy is van, a cipész a kaptafánál... :Y

Köszönöm mindenkinek!
További szép estét az Uraknak! :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.